Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Lūsija Moda Montgomerija, "Anna no Zaļajiem jumtiem", "Emīlija" u.c.
ils
iesūtīt 23.04.2004 09:20
Raksts #1


Krāmē plauktos Izgaistošās izgaišanas grāmatas
Grupas ikona

Grupa: Dienas Pareģis
Pievienojās: 29.07.03
Kur: Rīga
Dienas Pareģis 2009



http://www.tickledorange.com/LMM/index.html
Ja starp mums ir kāds vai kādi Lūsijas Modas Montgomerijas fani, tad tā ir saite priekš viņiem!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
6 Lapas V   1 2 3 > »   
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
Maardzhastante
iesūtīt 23.04.2004 09:44
Raksts #2


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.11.03
Kur: Riiga



Paldies, Il smile.gif
Luusija Moda Montgomerija ir viena no interesantaakajaam rakstnieceem smile.gif Vinjas darbos veel taads naivs ideaalisms sastopams.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Laimīgā*
iesūtīt 23.04.2004 14:22
Raksts #3


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.07.03



naivs ideaalisms... jaa... es pagaajshgad lasiiju ''annas'' seerijas graamatas. man ljoti patika, bet es tikai kaadas piecas izlasiiju. vispaar, ja nopietni - man vislabaak patika pirmaa graamata...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hareki
iesūtīt 23.04.2004 15:47
Raksts #4


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.01.04
Kur: Vientuļa klints kore bieza meža vidū



Man gan visjauk'ak'a no las'itaj'am 's'kiet "Zilaa pils" Bet "annas" es ar v'el sad tad paarlasu, Em'ilijas ar
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Laimīgā*
iesūtīt 23.04.2004 15:50
Raksts #5


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.07.03



emiilijas man gan nepatika... nezinu kapeec. vnk nepatika huh.gif neinteresantas...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kuitala
iesūtīt 23.04.2004 16:24
Raksts #6


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.04.04



Tieši tas naivums reizēm ir nepieciešams- tagad jau visi nāvīgi cenšas apliecināt sevi kā kaut ko līdzīgu Markesam, Dostojevskim, Igo u.t.t. Bet ja tu cilvēks gribi ar grāmatu rokās vienkārši atpūsties, nevis baudīt mākslu, tad jāmeklē tās pašas annas. tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
ils
iesūtīt 23.04.2004 16:43
Raksts #7


Krāmē plauktos Izgaistošās izgaišanas grāmatas
Grupas ikona

Grupa: Dienas Pareģis
Pievienojās: 29.07.03
Kur: Rīga
Dienas Pareģis 2009



Man arī Montgomerijas grāmatas patīk tāpēc, ka tās ir tik gaišas, kaut arī tie laiki nemaz tik gaiši nebija un vēl man šī rakstniece izraisa cieņu ar to, ka dzīvojot tik grūtu dzīvi, viņa tik daudz gaišuma ir ielikusi savos darbos. Viņai bērnībā bija tādas pat bargas tantes, viņa bija nabadzīga lauku skolotāja, kas dzīvoja īrētās, bieži, jumta istabiņās, kuras pa ziemu pat īsti apkurināmas nebija, mūža lielāko daļu viņai nācās nodzīvot prom no savas mīļās Salas. Viņas vīrs - mācītājs uzskatīja, ka grāmatu rakstīšana ir grēks, īpaši, sievietei, bet pašam regulāri uznāca depresijas lēkmes, jo viņu vajāja iedoma, ka viņš pats ir nāvīgs grēcinieks, kam garantēta elle. Tāpēc viņš ilgi vienā darbā nespēja noturēties. Ģimene dzīvoja, gan te, gan tur. Arī rakstnieces dēli radīja raizes.
Vispār, murgs.
Un arī dzīve viņai beidzās ar nervu sabrukumu. Viņa jau ļoti pārdzīvoja 1. karu, bet 2. viņu nobeidza ar uztraukumu, jo viņas dēlam vajadzēja iet karot.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
giraffe
iesūtīt 23.04.2004 20:15
Raksts #8


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.01.04
Kur: Rīga//Plakanciems//LR



Ui.... Man maajaas ir visas 8 graamatas par Annu. Esmu vinjas paarlasiijusi kaaas 2 reizes. Baigi miiljaas graamatinjas. rolleyes_a.gif Kaa jau ieprieksheejos postos mineets - naivs ideaalisms. Emiilijai es lasiiju pirmaas 2 graamatas, bet man shkjiet, ka bija veel... unsure.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elentari
iesūtīt 23.04.2004 20:32
Raksts #9


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.11.03



Sērijveida L.M.Montgomerijas cienītāja neesmu, ar viņas daiļradi esmu sastapusies nejauši - pērkot trīs grāmatas kādas Jumavas akcijas laikā, ceturtā, liktenim labpatikās, ka tā būs "Emīlija kāpj augšup", nāca par brīvu. Vēl līdzīgā veidā, bez pašas iniciatīvas, esmu saņēmusi grāmatu "Zilā pils".
Pirmais, kā gribas raksturot šīs grāmatas, ir "jaukas". Pat par spīti ila augstākaprakstītajai autores ne maz ne rožu dārzam līdzīgajai dzīvei. Un tas jau ir apbrīnojami - radīt gaišuma pilnas grāmatas, dzīvojot tādos apstākļos. Varbūt rakstīšana autorei bija kā Zilā pils Valansijai (Valancy) - līdzeklis, kā paslēpties no realitātes.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nimloth
iesūtīt 27.04.2004 21:43
Raksts #10


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.12.03
Kur: Follow the Yellow Brick Road ^_^



LoL, manu skatienu, protams, uzreiz piesaistīja "Animated Legacy" laughing.gif Vai kāds vēl atceras tās anime sērijas par Annu, kuras rādīja tā pasen atpakaļ pa latviešu TV? (atzīstos, skatījos labprātāk nekā tagadējos Pokemonun Beibleidus tongue.gif )

Grāmatu "Anna no Zaļajiem Jumtiem" arī izlasīju ar sajūsmu, kamēr lielākā daļa manu klasesbiedru uzskatīja to par "totālu sviestu" rolleyes_a.gif Nez, man patika - tāds pozitīvisms, sirsnīgs gaišums caurstrāvo lappuses. Tagad arī vēl palasītos, bet grāmatele bija lētais paperback variants un izšķīda jau pirmās lasīšanas reizē. Tiesa, "Anna no Eivonlijas" vairs nebija tik interesanta, tādēļ pārējās Annas tā arī neiegādājos...

Šo rakstu rediģēja Nimloth: 27.04.2004 21:45
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sangue Barro
iesūtīt 28.04.2004 13:44
Raksts #11


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.04.04



Es ar šo rakstnieci un viņas grāmatām iepazinos piektajā klasē. "Anna no Zaļajiem Jumtiem"ir ļoti gaiša grāmata, kuru esmu pārlasījis reizes trīs.

Ļoti interesanta grāmata. rakstniece prot piesaistīt uzmanību.
"Anna no Eivonlijas" arī man nelikās tik interesants.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
ils
iesūtīt 28.04.2004 14:29
Raksts #12


Krāmē plauktos Izgaistošās izgaišanas grāmatas
Grupas ikona

Grupa: Dienas Pareģis
Pievienojās: 29.07.03
Kur: Rīga
Dienas Pareģis 2009



Montgomerijas slavenāko darbu vidū parasti vēl tiek minēta diloģija "Stāstu meitene", kurā pirmais romāns tā arī saucas, bet otrais ir "Zelta ceļš". Kopā romāni stāsta par diviem puikām, kuriem jābrauc no kontinenta dzīvot uz Prinča Edvarda salu pie lauku radiem dzimtas mājās. Tur viņi sapazīstas ar savu radu bērniem un kaimiņu bērniem, un šī bērnu pulciņa piedzīvojumi pusotra gada garumā tad arī romānu saturs. Bara līdere ir meitene vārdā Sāra Stenlija, kuru gan visi sauc par Stāstu meiteni, jo: 1) bariņā ir vēl viena Sāra, 2) viņa patiešām māk stāstīt citiem lieliskus stāstus.
Diemžēl, latviski šīs grāmatas vēl nav iznākušas, bet no 1998. gada TV3 rādīja kanādiešu seriālu "Ceļš uz Avonliju" [tā precīzāk būtu jāraksta šīs vārds - pēc izrunas]. Tas bija uzņemts pēc šo divu romānu un vēl divu stāstu krājumu motīviem, sižetā visu sagriežot ar kājām gaisā, bet tik un tā sākumā seriāls bija visai jauks.
Šis seriāls popularitātē savulaik varētu pacīkstēties ar Hariju Poteru. Un tam vēl joprojām ir daudz skaistu saišu tongue.gif , piemēram:
http://www.avonleamagiclantern.com/
http://www.asahi-net.or.jp/~FG5M-OGM/avonlea/index_e.htm
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
fire
iesūtīt 09.05.2004 17:13
Raksts #13


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.04



annnas&emiilijas...atgaadiniet kadas vel vinai bija graamatas, manupraat veel paaris esmu lasiijusi...annas turp. - rilla no ingalsaidas bija diezgan.. garlaiciiga... nu agraak man vinjas patika, tagad jau taa getlost.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Luna
iesūtīt 07.07.2004 14:42
Raksts #14


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.06.04
Kur: Kraukļanaga koptelpa



Es esmu izlasījusi "Annu no zaļajiem jumtiem". Nebija nemaz tik slikta, kā es biju iedomājusies. unsure.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
lirella
iesūtīt 09.07.2004 14:56
Raksts #15


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.05.04
Kur: ...citur...



Dies' apžēlojies!
esmu L.L.Montgomerijas iela liela fane. Ok ok, nenoliedzu, ka viņas grāmātas rada ideālas pasaulītes ideālus cilvēkus, bet man patiik! patik!! patīk!!! patīk!!!!
Anna no Zaļajiem jumtiem, Emīlija no Jaunā mēness, Valensija no Zilās pils, Džeina no Lākturkalna - jaukas meitenes, jaunietes, sievietes, kas apveltītas ar pasakainu dvēseli un neapšaubāmi ar spīvu raksturu. Gods tādām līdzināties...

(satraukumā norauš asariņu)
Kolosāli!!!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nihil
iesūtīt 09.07.2004 16:44
Raksts #16


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.08.03
Kur: Magrathea



CITĀTS(Nimloth @ 27.04.2004 21:43)
Grāmatu "Anna no Zaļajiem Jumtiem" arī izlasīju ar sajūsmu, kamēr lielākā daļa manu klasesbiedru uzskatīja to par "totālu sviestu" rolleyes_a.gif Nez, man patika - tāds pozitīvisms, sirsnīgs gaišums caurstrāvo lappuses. Tagad arī vēl palasītos, bet grāmatele bija lētais paperback variants un izšķīda jau pirmās lasīšanas reizē. Tiesa, "Anna no Eivonlijas" vairs nebija tik interesanta, tādēļ pārējās Annas tā arī neiegādājos...

Man tas pats lētais paperback variants pamanījās izšķīst sēžot vannā...
Bet pārējais, kas man sakāms, jau ir izteikts citu postos.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
mērfija
iesūtīt 09.07.2004 19:15
Raksts #17


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.05.04
Kur: latvija,valmiera



man baigi patiik "anna no zallajiem jumtiem"reaali
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Švilpaste
iesūtīt 22.03.2005 16:40
Raksts #18


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.11.04
Kur: Savā mazajā iedomātajā sapņu pasaulītē,kur nekad nenotiek kaut kas ļauns.



Ja kāds nezina tad rakstnieci sauca Lūsija M. Montgomerija . VIņai ri apmēram 8 romāni par Annu Šērliju,kuri man dikti patīk. rolleyes_a.gif It sevišķi pirmais- Anna no Zaļajaiem jumtiem!
Kolosāla grāmata!


Bet kā ar citiem?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Fijusska
iesūtīt 22.03.2005 18:40
Raksts #19


Kļūst par pirmo, kas izbaudījis visas visgaršu zirnīšu garšas
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.08.04
Kur: Limbaži
Tulkotājs 2006



es zinu, bet tikai no multenes, kas kadreiz gaja. toreiz baigi patika, bet neatceros, ka butu gramatu lasijusi! wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
novemberunge
iesūtīt 22.03.2005 18:46
Raksts #20


Velvet goldmine
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.08.04
Stāstnieks 2009



Grāmata ir jauka, iesāku lasīt, bet nepabeidzu. Nezinu kāpēc, varbūt bija drusku garlaicīgi. Lai gan man patīk Annas domāšana- tāda mākslinieciska. rolleyes_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

6 Lapas V   1 2 3 > » 
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 29.03.2024 00:24