Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Dzimums un Sekss lomu spēlēs, vai dzimumam un seksam ir nozīmes lomu spēlēs?
Dzimums un Sekss lomu spēlēs
Priekš GM - vai veidojot spēli tiek ņemti vērā dzimuma un seksa ierobežojumi?
Meitenes spēlē meitenes/ zēni spēlē zēnus [ 2 ] ** [3.23%]
Patiesais dzimums neierobežo spēles tēla dzimumu un darbību [ 7 ] ** [11.29%]
Viss atkarīgs no spēlētāja spējām attēlot sev un savam dzimumam netipisku lomu [ 20 ] ** [32.26%]
Meitenēm jāspēlē 'sievišķīgas' lomas (princeses, geišas, priesterienes)/ zēniem jāspēlē 'vīrišķīgas' lomas (karotājus, burvjus, bandītus) [ 0 ] ** [0.00%]
Tēla dzimums neierobežo viņa darbību spēles pasaulē [ 7 ] ** [11.29%]
Tēlu dzimumu darbību spēlē nosaka spēles pasaules īpatnības/settings (sabiedrība un kultūra kas tiek attēlota) [ 4 ] ** [6.45%]
Sekss parādās spēlē, tas tiek iekļauts/pieļauts tās darbībā [ 3 ] ** [4.84%]
Sekss tiek pieļauts spēles pasaulē, bet tas tiek ierobežots (piem. sekss starp dažādām rasēm aizliegts vai homoseksualitāte aizliegta vai prostitūcija aizliegta) [ 0 ] ** [0.00%]
Sekss spēles pasaulē paliek spēlētāju ziņā [ 3 ] ** [4.84%]
Sekss tiek ignorēts veidojot spēli, bet var parādīties tajā spēlētāju iniciatīvas dēļ [ 3 ] ** [4.84%]
Sekss tiek izslēgts no spēles darbības [ 0 ] ** [0.00%]
Seksa pastāvēšanu/nepastāvēšanu un dažādu veidu pieļaušanu nosaka spēles pasaules īpatnības/settings (sabiedrība un kultūra kas tiek attēlota) [ 4 ] ** [6.45%]
Anything goes [ 6 ] ** [9.68%]
Man nav par šo tēmu viedokļa [ 3 ] ** [4.84%]
Priekš PC - vai dzimumam un seksam tēla izpildījumā ir nozīme?
Kā meitene vienmēr spēlēju meitenes/ kā zēns vienmēr spēlēju zēnus [ 10 ] ** [16.13%]
Mans dzimums neierobežo mana tēla dzimuma vai darbības izvēli [ 17 ] ** [27.42%]
Kā meitene vienmēr tēloju sievišķīgus tēlus (princeses, geišas, priesterienes)/ kā zēns vienmēr tēloju vīrišķīgus tēlus (karotājus, burvjus, bandītus) [ 2 ] ** [3.23%]
Mans un mana tēla dzimums nenosaka darbību spēles pasaulē [ 6 ] ** [9.68%]
Tēla dzimuma darbību spēlē nosaka spēles pasaules īpatnības (sabiedrība un kultūra kas tiek attēlota) [ 5 ] ** [8.06%]
Spēlē mans tēls nekad nenodarbojas ar seksu [ 2 ] ** [3.23%]
Spēlē mans tēls mēdz nodarboties ar seksu ja rodas izdevība [ 4 ] ** [6.45%]
Spēlē mana tēla nodarbošanās ar seksu ir ierobežota pie noteiktiem nosacījumiem (piem. tikai ar pretējo dzimumu vai tikai bordelī vai tikai ar savu rasi) [ 2 ] ** [3.23%]
Spēlē mana tēla nodarbošanos ar seksu nosaka tēla īpašības un/vai spēles pasaules īpatnības/settings (sabiedrība un kultūra kas tiek attēlota) [ 7 ] ** [11.29%]
Anything goes [ 6 ] ** [9.68%]
Man nav par šo tēmu viedokļa [ 1 ] ** [1.61%]
Vai lomu spēlēs var spēlēties ar dzimumu un seksu?
Jā, tas ir jautri! [ 12 ] ** [19.35%]
Ar dzimumu var spēlēties, seksu nē [ 4 ] ** [6.45%]
Ar seksu var spēlēties, ar dzimumu nē [ 2 ] ** [3.23%]
Nē, tas ir banāli! [ 3 ] ** [4.84%]
Spēlē tieši tā pat kā dzīvē - ja vari tad jā, ja nevari tad nē [ 37 ] ** [59.68%]
Man nav īsti viedokļa [ 4 ] ** [6.45%]
Kopā balsis: 77
  
Axa Night
iesūtīt 24.04.2007 06:17
Raksts #1


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.06.05
Kur: Riga or Mainhardt



Tātad, kā daļa no jums zina (un jau ir saņēmuši/izpildījuši MILZĪGU anketu tongue.gif ) es šobrīd rakstu savu maģistra darbu Amsterdamā un mana darba tēma ir:
"Carnivalesque gender and sexuality norm transgressions in Latvian leisure role-playing games"

[tulkojums varētu skanēt šādi: "Karnevāli dzimuma un seksualitātes normu pārkāpumi latviešu lomu spēlēs"]

Vēlējos tomēr atvērt šeit nelielu aptauju, lai rosinātu arī diskusiju par šo tēmu.
Mērķis ir noskaidrot cik lielā mērā dzimums un sekss parādās spēlēs un kādā mērā spēlē var pārkāpt mūsu ikdienas dzimuma un seksa nostājas/praksi.
Atšķirības noteikti pastāv arī starp galda lomu spēlēm un brīvdabas lomu spēlēm, taču tik sīki izdalīt aptaujā nevarēju, tāpēc vēlos saņemt arī kādus komentārus.

Paldies smile.gif

Ak vai! Nepadomāju, ka var izvēlēties tikai vienu variantu un tad nesanāk atbildēt par Dzimumu un Seksu vienlaicīgi rolleyes_a.gif
Tā kā ja jūs būtu tik laipni pievienojiet atbildi šim rakstam ar norādītajiem aptaujas variantiem!
Atvainojos par savu tizlumu blush.gif

P.S. Visi kas piedalās diskusijā arī piedalās izlozē kurā var vinnēt gardumus no Holades grin.gif

Šo rakstu rediģēja Axa Night: 24.04.2007 06:28
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
3 Lapas V  < 1 2 3  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (40 - 51)
Kedriks
iesūtīt 25.04.2007 14:54
Raksts #41


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



Labi pietiek ņemties, kādam laikam būs gana! cool.gif

Nē, Aiki, rekonstrukcija nav tikai pareizu 'mantiņu' taisīšana smile.gif Vispār vārdam rekonstrukcija ir celtniecības pieskaņa grin.gif un labāk runāt vai nu par 'reenactmentu', 'living history' un vēl tādu būšanu, kā tā visa experimentālo daļu.. Bet sekss bruņās ir manīta fīča savulaik kādos BDLS noteikumos, bet diemžēl tikai ironiskā kontekstā. Jā, ne tik cik smagi, bet arī sasodīti neērti - šajā jomā priekšroka dodama pārbaudītām metodēm smile.gif

Šo rakstu rediģēja Kedriks: 25.04.2007 14:55
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
DarkJedi
iesūtīt 25.04.2007 14:57
Raksts #42


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.01.05
Kur: Kaut kur galaktikā



A bet kāpēc man liekas, ka ‘’īstie pacani’’ nenodarbojas ne ar lomu spēlēm ne rekonstrukciju, bet gan sēž ofisā kājas salikuši uz galda, krūķī biznesu, dzīvo Jūrmalā 3000 kvadrātmetru lielā mājā un bez 10 blondīnēm pie sāna no mājas ārā neiet?

Bet laikam jau tā gluži nav. Cilvēks strādā un cilvēks atpūšas. Vieni atpūšas spēlējot basketbolu, citi to skatoties, citi laistot puķes piemājas dārzā, citi tās plūcot mežā, vēl citi skraidot ar aizskaru pa mežu vēl citi atrokot vēsturiskas koka krūzītes un pēc tam taisa tās kopijas. Vai nav gluži vienalga kā cilvēks sevi izklaidē? Protams ja izklaide kļūst par nastu un vairs nesniedz gandarījumu tad varbūt ir vērts padomāt kādēļ tas tiek darīts un varbūt ir vērts mainīt pret ko tādu kas izklaidē.

Vai tad ir kāda vērtību skala kas norāda, ka viena izklaide ir pārāka par kādu citu? It kā varētu mērīt pēc popularitātes, bet tas nav viennozīmīgi, lai varētu izmantot par rādītāju. Nē nu jā, futbols ir pasaulē popularāks par gleznošanu. Bet vai tādēļ visiem vajadzētu spēlēt/skatīties futbolu un nevienam negleznot? Vai visiem vajadzētu skatīties filmas un nevienam nelasīt grāmatas?

Cilvēki dara to kas viņiem patīk (ar kompleksiem un kompensācijām no sazin kā or smth vai bez, vienalga). Vai tad tas nav svarīgākais, ka cilvēki dara to kas viņiem patīk?

Šo rakstu rediģēja DarkJedi: 25.04.2007 14:58
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Jaukais Aikis
iesūtīt 25.04.2007 14:59
Raksts #43


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 09.02.06



Kedrik, tad sanāk ka "living history" ir BLDS ar stingrākiem noteikumiem?

Jā DJ! Un vinjiem patīk ... sekss!!!

Šo rakstu rediģēja Jaukais Aikis: 25.04.2007 15:00
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 25.04.2007 15:03
Raksts #44


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



Vispār īsti labi nešķiet vārds "izklaide" - mēs par to tunājam te vienā laidā, bet kaut kas nav īsti kārtībā. Vismaz man jebkura aizraušanās 100 x vairāk par izklaidi - izklaide ir aiziešana uz klubu, filmu vai zoodārzu svētdienas dienā vai atslābināšanās pirtī ar drugāniem un ķolkām ar lielu alko patēriņu.

Aiki - hehe, daļēji jā - bet stingrie noteikumi nenoliedz zināmu devu iespējas improvizēt. Laikmeta ietvaros, dabiski. Reenactments - tur nu jābūt 1:1.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Lord Fish
iesūtīt 25.04.2007 15:50
Raksts #45


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.09.04



Eh ne pa tēmu, bet nu man tik ļoti gribējās ko pajautāt. Kedrik, tu kādreiz arī aizdomājie ko dari un kā tas sakrīt ar to ko raksti kurbelē? Nu nezinu ar ko tu pašlaik nodarbojies kamēr cītīgi nefleimo šeit, bet nu visas tās runas par virzību uz prīekšu utt. Un runa neiet par tavu viedokli dažādos jautājumos, bet par to ko tu dari te kurbelē. (Ak nu protams, nepiekrītu arī tavam viedoklim)

Par lomu spēlēm, mana versija buutu: Anything goes, vienīgi seks iekš spēles man liekas garlaicīgs spēles elements. (Flirts un citas opcijas vēl var būt uzjautrinoš tev un apkārtējiem, but in-game sex is boring)

p.s. Nu tas ir mans viedoklis, kas noteikti var arī nebūt pareizais.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 28.04.2007 15:54
Raksts #46


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



Un kam gan tieši varenais Zivju kungs nepiekrīt? Mana iedzimtā pieklājība un bezgala labā audzināšana saka priekšā, ka labāk būtu turpināt mūsu saistošo domu apmaiņu PZ formātā.

Un vispār vajag spēli, kas veltīta tieši šai tematikai!! Sižetu gan jau kaut kā aiz matiem pievilksim, galvenais, lai visiem phuns tiek. (Tēvocis Freids stāv aiz stūra un klusi berzē kaulainās roķeles)...

Šo rakstu rediģēja Kedriks: 28.04.2007 15:55
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dinaer
iesūtīt 28.04.2007 17:07
Raksts #47


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.10.03
Kur: lielceļš



Sākšu ar sakāmo par tēmu un pēcāk ar to, kas ajau sāk izskatīties pēc oftopika:

Atdzīstos, ka mainīt dzimumu spēlē vēl neesmu mēģinājusi, līdz šim vienīgais experiments ar rasēm ir tikai vampīri, ko esmu mēģinājusi atspēlēt (iespējams, ka sanāca labāk nekā vajadzēja), bet kopumā spēle ir spēle kur ar noteiktiem simboliem ir iespējams aptvert milzīgu pasauli. Seks simboliski ir masāža, un visi ar šo notiekumu ir mierā, jo nevēlas jaukt real life ar pasauli kurā iekļaujamies uz 3 dienām. Uz trim dienā tiek viedotas ajunas atticības, saprasti citādi attiecību modeļi un iziets cauri neskaitāmām situācijām, kuras real life var gadīties arī nepieredzēt. Kaut vai tas pats nelaimīgais bordelis - reti kura meitene, kas spēlē bordelī reālajā dzīve ir tik pat atvērta un varētu teikt pat griboša (ja pārmaiņas pēc kāds mugur izmasē viņai, nevis viņa visiem), kā ir iespējams to attēlot spēlē.
Ļoti iespējams, ka tieši dzimuma un seksa ietvaros lomu spēlēs ir vērojamas visīstākās pārvērtības (un man nav ne mazākās vēlēšanāsšoibrīd analizēt, kāpēc cilvēki spēlē nereti uzdrīkstas būt daudz atvērtāki visāda veida perversijām nekā īstajā dživē). Cilvēkiem tomēr ir tā apziņa, ka pēc trim noslēgtībā pavadītām dienām viņi atgreižas patiesajās dzīvēs, kur nekam no tā, kas ticis piedzīvots vairs nebūs nekāda nozīme.
Ar dzimumu manuprāt un no pieredzes daudz vienkāršāk ir eksperimentēt tieši galda RPG spēlēs, kāmēr seks savā ziņā ir vienkāršāks iekš larp, bet iespējams, ka man līdz šim vienkārši nav paveicies ar GM.
Ļoti šaubos, vai es kādreiz tēlošu vīriešu personāžus, keut arī nenoliedzu, ka tas varētu būt ļoti interesanti.


oft:

kas attiecās uz drusku augstāk Kedrika izraisīto diskusiju (ja to tā var nosaukt), tad manuprāt hobiju maiņai nav pilnīgi nekāda sakara pieaugšanu jeb izaugšanu no bērna prāta un autiņiem. Nereti tā vienkarši ir vienu smirdīgu autoņu nomaiņa pret tīriem. Tas nepadara cilvēku vairāk nobriedušu, bet tas ir pilnīgi normāli ja pēc laika, tas ar ko esi aizrāvies jau divus trīs gadus, vairs nesagādā nedz prieku, nedz jautrību un to gribot negribot nomaina kāda cita aizraušanās . Līdz šim neesmu saskārusies ar nevienu hronisku gadījumu LARP spēlētāju vidū, kas tiešām "dzīvotu no sesijas līdz sesijai".
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
aivvv/troll drea...
iesūtīt 30.04.2007 17:47
Raksts #48


Pokemonu pavēlnieks
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.07.03
Kur: prefektu vannasistaba nodarbojoties ar...
Zilonītis Dambo 2012



atllaussos paarkaapt noteikumu ka peec zzanetes posta diskusijai buutu dabiski jaanomirst.....


esmu jau axsai izteicies un uzskatu ka lomuspeele ir tikai teela teelossanai un savu iespeeju izmeigginaassanai gandrizi jebkaadaa jomaa iznnemot seksu ja kaads taa deell brauc uz lomu speeleem tad es nez varbuut vienkaarssi nebrauciet jo man tas jau vien iedomaajoties liekas tizli draazieties kur veelaties bet speeli brauciet atspeeleet tas pats ar alkaholu speelee tadam nevajadzeetu buut nekur speeles teritorijaa ja telts nav speeles teritorija dzer teltii un aaraa nelien draazies teltii un aaraa nelien taa nav muusu speeleetaaju dariissana ka tu gribi iedzert vai ka tev vajag nokniebties


kedrik es parasti neko neizsakos iipassu bet man jau skkiet ka tu uzprasies
+kaadu jauno? ja nekluudos rekonstrukcija ir smagi vecaaka par BDLS tapeec tas nevar tiiri teoreetiski buut jaunais
+kaadu autentiskumu es speeleeju personiibas un lai es buutu akls ubags trollu ssamanis vai angllu dzzentelmenis man nebuut nevajag muguraa neko autentisku un arii kails es vareetu nospeeleet ssos teelus es braucu speeleet jo tas man ir izaicinaajums paraadiit citiem kaa var noteelot teelu kuru nevienam i praataa neienaktu ka taa var noteelot man var likties liidz apnikumam ````s pretii staavossais teels un liidz vemssanai tizls vinna teelojums taccu es esmu absoluuti paarliecinaats ka ja tam aakstam muguraa buutu iistas kaledo brunnas ar sudraba inkrustaacijaam un toledo zobens asspadsmit reizes ruudiits vinnss man nesskkistu labaaks spaannu brunninieks kaa kartona plaaksnees ar folliju apvilktaas

+nezinu ka peec bet visi cilveeki kas man naak praataa ko tu vareetu buut domaajis ir sasniegussi vismaz tikpat cik tu ja nu vieniigi rets iznneemums vareetu buut es kurss ```` neko nemaz arii netaisaas sasniegt dziivee taccu galiigi nevareetu teikt ka esmu pasisti ````s un mans vieniigais sarunu temats buutu lomuspeeles kaa arii peedeejaa laikaa es vispaar nevaru nevienu uz sitienu iedomaaties kas tikai un vieniigi katraa vaarda galaa taas piemineetu taccu speelee veel daudzi un netaisaas paartraukt

esi laipni gaidiits uz manu indiaannu larpu galiigi nebuus autentisks vareesi atpuusties no aussanas un bagaatiibu mekleetaaju tvarstiissanas.... silent.gif (velns es TV arii skatos vai tik man nav kaukas kaartiibaa ar galvu buutu taccu jaaskataas vecaas lomu speellu filminnas...)

Šo rakstu rediģēja aivvv/troll dream walker: 30.04.2007 17:49
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Axa Night
iesūtīt 02.06.2007 13:58
Raksts #49


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.06.05
Kur: Riga or Mainhardt



Loterijas vinnētāji!

Visu vārdi kas piedalījās diskusijā un pateica kaut ko par dzimuma un seksualitātes atspēlēšanu lomu spēlēs tika sarakstīti uz biļetēm, ielikti cepurē un no tiem mana istabas biedrene izvilka 2 uzvarētājus:

Roviela
Dinaer
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
aivvv/troll drea...
iesūtīt 03.06.2007 00:25
Raksts #50


Pokemonu pavēlnieks
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.07.03
Kur: prefektu vannasistaba nodarbojoties ar...
Zilonītis Dambo 2012



labaak pasaki cik sanneemi par darbu tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Axa Night
iesūtīt 05.06.2007 14:06
Raksts #51


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.06.05
Kur: Riga or Mainhardt



CITĀTS(aivvv/troll dream walker @ 03.06.2007 00:25) [snapback]1149102[/snapback]
labaak pasaki cik sanneemi par darbu tongue.gif



Tikko atnācu no tikšanās ar pasniedzējiem uuuuun.... dabūju 8 grin.gif

Kas kā mani informēja ir labākā atzīme ko mirstīgi cilvēki var dabūt Nīderlandē par maģistra darbu, jo nav bijuši vismaz tādi eksemplāri mūsu nodaļās kas dabūtu augstāku tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Jaukais Aikis
iesūtīt 06.06.2007 13:25
Raksts #52


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 09.02.06



Apsveicam ar labi padarīto darbu! smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

3 Lapas V  < 1 2 3
Closed TopicSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 18.04.2024 09:45