Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> "Senlatvieši 5" - par un pret., Idejas nākamajai vasarai
Kedriks
iesūtīt 17.09.2004 10:31
Raksts #1


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



Šis pavediens domāts lai uzklausītu iepriekšējo Senlatviešu spēļu dalībniekus par to kas līdz šim notikušajās spēlēs patika, kas nepatika, ko būtu vajadzējis darīt savādāk.

Zināms laiks jau ir pagājis un daļa emociju un adrenalīna ir noplakušas - laiks domāt ko darīt tālāk. Esošajā formā spēle diezin vai savu pastāvēšanu attaisno. Ražot turpinājumus turpinājumu pēc man nav ne mazākās vēlēšanās.

Gaidu konstruktīvu kritiku, ieteikumus, padomus un tā tālāk. Centīsimies izvairīties no savastarpējiem uzbraucieniem un kritizējot centīsimies būt konstruktīvi, nevis vienkārši kritiski.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
13 Lapas V   1 2 3 > »   
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
Sindra
iesūtīt 17.09.2004 10:50
Raksts #2


Angel of Music
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.01.04
Kur: Azeroth
Spēļu meistars 2012



Vajag misticismu!

Atpakalj jodus un vellus.
Atpakalj sarunas ar dieviem. Un dievus pashus.

Spokus, kas sargaa naudas kalnus un tamliidziigos.
Niknus mezja zveerus!

Obligaati divas komandas.
Lai ir vienam gar otru ko riiveeties.

Tas taa... iisumaa!!!

Šo rakstu rediģēja Amidala: 17.09.2004 10:50
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Romija
iesūtīt 17.09.2004 11:01
Raksts #3


Piedalās Bezgalvju medībās
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.04.04
Kur: online
Fotogrāfs 2007



PAR! Noteikti par! Kaut gan man laikam nav citas izvēles! rolleyes_a.gif

Lai nu kā, labprāt atkal uzņemšu jūs visus!

Tikai nosaukumu vajag nomainīt, jo tas ļoooti izklausās pēc atražošanas!

PAR:
-kopējais katls ir vienkārši lieliska lieta! Zinu, ka tam, kas ir atbildīgais, tā varbūt nešķit, bet nekas jau nav jādara vienam. LAbprāt piesakos palīdzēt pie sagādes un gatavošanas.
-esmu ļoti par braukšanu iepriekš tiem, kas tiešām vēlas kaut ko darīt! Līdz ar to ir iespējams arvien vairāk izvairīties no neautentiskiem priekšmetiem, mitekļiem u.c.
-labi ir, ja ir krietni vairāk nometņu. Nu labi, ne jau visus sadalīt pa 2-3 un izmitināt kaut kur citur, bet jau 3 nometnes ir krietni interesantāk, kā 2, jo tad sanāk vairāk dažādu attiecību. Vietas pietiek, kur izmitināt. Lai arī dažiem attālums līdz lībiešiem šķita tāls, tomēr, ja pieturamies pie maksimāla reālisma, tad tas ir normāli, ja tuvāko kaimiņu "ar labu nakts" vēlējumu nevar dzirdēt arī otrā nometnē.
-labprāt sagaidītu lielāku atsaucību no dalībnieku puses jautājumos, kas saistīti ar zemes īpašumu. Varbūt kādam manis rakstītie noteikumi šķita smieklīgi vai neizpildāmi, bet tie ir nepieciešami, savādāk varam arī neļaut tur uzturēties. Gribot negribot mežš sāk izskatīties pēc poligona, tāpēc būtu lūgums nebrīnīties par to, ka es lūdzu atkritumus savākt, nesmēķēt jebkur un necirst konkrētus kokus. Ļoti negribētos, lai tādēļ būtu jāatsaka.

PRET:
-manuprāt vajag stingrāk skatīties pret tādiem, kas pat leģendu nevar iesniegt. Ja cilvēks nopietni grib piedalīties, tad vismaz tās pāris rindiņas uzrakstīt var!
-Esmu pilnīgi pret skatītājiem. Te es nedomāju Peta draudzeni, kas palīdzēja ar mašīnu un klusi sēdēja teltī, bet tos 3 keksus, kas ieradās un gribēja "paskatīties". Var jau spēli saukt par teātri sev, bet ne jau citiem. Tas nav nopietni!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Andza
iesūtīt 17.09.2004 11:25
Raksts #4


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.11.03
Kur: Jauko poniju zemē.



Vajadzeet, protams, vajag. Latvieshu LARP'u nemaz tik daudz ar nav, taapeec to zudiiba buutu seera padariishana.

Kopeejais katls man pasham nepaaraak, preciizaak sakot, gards jau eediens tajaa gatavotais ir, bet no otras puses kaadam vienmeer sanaaks vairaak ap to njemties nekaa citam, taapeec man principaa shams paarlieku nepatiik (pie tam es esmu gastronomiskais psihs - visus SLS4 iztiku gandriiz tikai un vieniigi no riekstiem un jutos apmierinaats, heh)

Svariigi buutu tieshaam aktiivaak noskaidrot, ko tieshi cilveeki veelas no speeles (kaut kaada anketa vai tests vai kas tml.), un radiit apstaakljus, kuros cilveeki paarlieku nesakautreejas vai nesaibeejas un ir gatavi aktiivi geimot.

Es, piemeeram, buutu ar mieru aktiivi piedaliities speelee, ja vareetu sarunaat ar meistariem savas komandas izveidi, kuraa buutu "saveejie cilveeki", kuri varu droshi apgalvot ieprieksh sagatavojushies spees speeleet aktiivi, interesanti un bez meta-geimina vai tamliidziigaam lietaam, kuras GM censhas apkarot, taapeec, ka komanda buutu saliedeeta un nerastos nelielas psihologjiskaas barjeras. Tas, protams, ir tikai idejas liimenii.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 17.09.2004 11:31
Raksts #5


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



Labi, te būs mans personiskais un ļoti subjektīvais - tātad neobjektīvais viedoklis.

Senlatvieši.


Asociācijas, ka te jau citur minēts - ganiņš ar stabulīti - ir ļoti spēcīgas, tāpēc tāda rekonstruktīva darbība kādu izvērš Farliner, Kedriks, kalējs Uldis, LiaLangia, Roviela, Etasi un vēl virkne SLS dalībnieku, man personiski liekas ļoti atbilstošas. Vismaz no padomjlaiku vēstures mācības stereotipiem var tikt vaļā.

Par spēli kā tādu un par kvestiem etc etc

Manas domas būtu - tiešām vairāk vēsturiskā, mazāk fantastiskā. Ja tik ļoti dribas piekaut pūķi, tam ir domātas kaudze citu spēļu, kas tiek rīkotas. Medības brīvā dabā - jā, varat atkal salasīties un mēģināt nobakstīt vienu treknu, lēnu, bet stipru lāci... šoreiz gan parūpēšos par labāku aizsargekipējumu, lai nav zilumu uz ribām un saplosītu nagu... laughing.gif laughing.gif laughing.gif
Vai pārmaiņas pēc - pāris daudz jestrākus vilkus, kas plosās pa tuvējo mežu. Kuriem gan tad būs jāsarunā citi tēlotāji.

Sirotāji no kaimiņu novadiem, vai arī pašiem iet sirot. Tikai iepriekš pirms spēles par to jāvienojas, jo domaju, man piekritīs, ka RETI KURŠ vēlas savu rūpīgi (vai arī ne tik rūpīgi, bet vienalga sirdij mīļo) gatavoto personāžu redzēt kā "monster of the day" ko pārējie piedauza un saņem bonusus. Te nu atkal paveras plaisa starp tiem, kas ir gatavi pavicināt zobenus, un tiem, kas vēlas dzīvot. "Man kā personāžam būtu jāpriecājas, ka nekas nenotika, bet kā spēlētājam man bija garlaicīgi" ©

Var jau arī sanākt kopā, un kā stāstīts no pirmajiem SLS, turnīru sarīkot - vīru spēles brīvā dabā. Protams, pirmās vietas sadalīs labi zināmi personāži, bet vismaz par trešo varēs vēl pastrīdēties. rolleyes_a.gif

Nu un protams, politikas bīdīšana, vēlams nevis ar zobenu, bet gan ar pārrunām.

Kvesti. Un te pamatā meistaru komandai jāsanāk kopā un kopīgi pie tā visa jāpiestrādā. Kaut vai visparastākais brainstormings jāsarīko. Aprakta manta! Slepkava pašu vidū! Maniaks no meža! Žemaišu siriķi, sveju karotāji, pārnovada izsitēji, piemēri jau ir bijuši. Kvestus derētu sadomāt tā pavairāk. Tas nekas, ka spēles laiks īss, pāris dienas, visus nepagūs - nekas. toties nebūs tā, ka tŗis dienās trīs kvesti, un ja tu viņu neievēro, viss, sēdi un sapņo tālāk.

Meitenēm - padomājiet par kvestiem arī sev - citādi mēs te vīri par sevi un savām izpriecām vairāk vien domājam.


Organizācija ārpus spēles.

Jācenšas neveidot jauno spēlētāju komandas. Jau tā pirmo reizi spēlē ieejot ir grūti, un ja vēl tev apkārt nav kāda, kas ar savu piemēru rāda, kā pareizi rīkoties, tad ir bēdīgi...

Ja tiešām būs vairāk kā viena nopietnu spēlētāju komanda nevis tikai reideri vai izsitēji papildus pamatkomandai - tad katrai pieredzējušu meistaru komplektā.

Komandām derētu savākties kopā jau pa ziemu, lai iepazītos, kopīgi izrunātos, iemācītos savus un kompanjonu vārdus, vienkārši satusētu. Vecajam kodolam tas ir vieglāk - mēs te daļa viens otru jau sen pazīstam, bet jo svarīgāk tas ir jaunajiem.

Virtuves lietas.

Īpašu uzsveru - ir ideāli, ja kāds dara to lietu visai komadai, bet tam kādam arī gribas spēlēt, nevis vergot kā drellim. Ja veidojas komandas, tad dalībniekiem pašiem - vai arī ar meistara palīdzību, ja paši nevar - jāvienojas lai tādas spēles garuma dežūras virtuvē izpaliktu. Ja nevar vienoties - labi, ēdīs katrs savu. Protams, ievērojot Etasi noteikumus - nekādu ugunskuru neatļautās vietās.

Es labi zinu, ka mazgāt traukus ir nepatīkama ieta, bet nāksies pašiem vien to darīt. Kā arī, vīriem necerēt, ka meitas tik ļoti lomā ieies ka pašas to darīs un visu laiku. Vienu reizi, divas, bet ne visu spēles laiku.

Ekipējums

Viens no sāpīgākajiem jautājumiem.

Bet ja reiz esam senlatviešos, tad spēlējam ar attiecīgo ekipejumu. Ja pat man, kam mēnesī ģimenē ienākumi ir 50 Ls uz cilvēku, šovasar izdevās sagrabināties linu biksēm un kreklam, tad naudas trūkums nav attaisnojums ekipējuma trūkumam.

Var būt pielaides pirmajā, otrajā reizē, bet tas arī varētu būt viss.

Šo rakstu rediģēja Aiva: 17.09.2004 11:44
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Romija
iesūtīt 17.09.2004 11:51
Raksts #6


Piedalās Bezgalvju medībās
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.04.04
Kur: online
Fotogrāfs 2007



CITĀTS(Andza Arrdh @ 17.09.2004 12:25)
Kopeejais katls man pasham nepaaraak, preciizaak sakot, gards jau eediens tajaa gatavotais ir, bet no otras puses kaadam vienmeer sanaaks vairaak ap to njemties nekaa citam, taapeec man principaa shams paarlieku nepatiik (pie tam es esmu gastronomiskais psihs - visus SLS4 iztiku gandriiz tikai un vieniigi no riekstiem un jutos apmierinaats, heh)

Piekrītu, pilnīgi piekrītu. Pāris dienas uz riekstiem vien sanāk visai laba diēta. BET, ja Tu tur būtu nodzīvojis jau visu nedēļu strādājot smagu fizisku darbu, tad gribētos kaut vai tos pašus makaronus. Kopīgu vai nē, bet silto ēdienu vajag!

CITĀTS
Protams, ievērojot Etasi noteikumus - nekādu ugunskuru neatļautās vietās.

Tas nenozīmē, ka nedrīkst kurināt, bet iepriekš vajag pieteikt. Un gluži pie katras telts arī nevajag. Pamatnometnē lielais ugunskurs būs vienalga, tā ka vietējie savu katliņu piestutēt var. Un arī citām, kaut vai mazākām komandām neviens neliks pa nakti sēdēt tumsā un klausīties, kā bebri pa Abavu ņemas (ja vien paši nevēlēsies).

Vēl par spēli runājot, viņa varētu būt krietni dinamiskāka! Tā, lai notikumi nekoncentrējas tikai ap pamat- vai kādu nometni. Lai vīri aiziet siros vai karā, bet sievām jātiek galā ar to, kas nu var sanākt. SLSIII labs piemērs bija nakts pēc dzīrēm, kad gandrīz visi vīri apdzērušies gulēja, bet mums tādam bariņam sievišķu bija ko darīt, baidoties no sumpurņiem un sargājot virsaiti.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Lord Fish
iesūtīt 17.09.2004 12:01
Raksts #7


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.09.04



CITĀTS
Piekrītu, pilnīgi piekrītu. Pāris dienas uz riekstiem vien sanāk visai laba diēta. BET, ja Tu tur būtu nodzīvojis jau visu nedēļu strādājot smagu fizisku darbu, tad gribētos kaut vai tos pašus makaronus. Kopīgu vai nē, bet silto ēdienu vajag!


Nee, tie jau taadi nedaudz jocinji, siltais eediens ir, protams, konkreetaaka lieta. Cita lieta, ka shinii gadiijumaa tieshaam jaauzzina, kas uz ko ir gatavi, es, piemeeram, neesmu ieintereseets visu nedeelju straadaat smagu fizisku darbu. Taads vienkaarshi nav mans meerkjis braucot uz LARP'u.

Andza (nejaushi iepostojies ar koleegja loginu, kas vinjam liekas varen smiekliigi)

Šo rakstu rediģēja Lord Fish: 17.09.2004 12:04
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Romija
iesūtīt 17.09.2004 12:12
Raksts #8


Piedalās Bezgalvju medībās
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.04.04
Kur: online
Fotogrāfs 2007



CITĀTS(Lord Fish @ 17.09.2004 13:01)
Cita lieta, ka shinii gadiijumaa tieshaam jaauzzina, kas uz ko ir gatavi, es, piemeeram, neesmu ieintereseets visu nedeelju straadaat smagu fizisku darbu. Taads vienkaarshi nav mans meerkjis braucot uz LARP'u.

Tieši tāpēc cilvēkiem, kas var un grib, tiek dota iespēja braukt ātrāk. Protams, ne visi grib strādāt un ne visiem to vajag! Neviens arī netiek piespiests! smile.gif Bet pateicoties tiem, kas tomēr brauc un strādā, nometne ir samērā labi iekārtota! Vismaz no sākuma atbraucot, nav izmisīgi jāslien augšā (visai amizanta paskata) nojume, kā tas tika darīts pirms SLSIII
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 17.09.2004 12:32
Raksts #9


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



Attiecībā par tiem, kas brauc ātrāk un strādā kopējam labumam, gribētos no spēles vadības dzirdēt ka tiem tiks dots kaut kas vairāk par pliku paldies. Citādāk, kā teica viens mūsu klasiķis "Nō to plīk paldēs kaķ sprāgst!" grin.gif grin.gif grin.gif

Etasi bija laba doma par to, ka vīri aiziet karā/siros.

Jautājums parasti bija - ko tad viņi darīs, ja ne siros pa tuvāko apkārtni vai ar baltiem apsējiem slaistīsies apkārt.

Bet kāpēc gan lai neizmantotu šo iespēju un nesaģērbtos kā kaimiņu siri kas pie mums 'pasērst' atnākuši? Ja neiaziet visi, tāda plosīšanās sanāktu!

Un kur tad vēl mēģinājumi sarunāt kaimiņus talkā no siriem atsisties? Visa tā diplomātija un spriedze?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 17.09.2004 13:06
Raksts #10


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Kopējais katls ir atbalstāma lieta, tikai, lai nesanāk tā, ka tas, kurš ir pavārs, neko vairāk kā katlus un pavārnīcu neredz. Ja tikai vārīt, nu labi, tas vēl nav traki, bet ja pēkšņi iznāk tā, ka nupat neviena vairs nav, kas saskaldītu malku vai aizietu pēc ūdens, jo, redz, nevienam to darīt negribas, tad pavāram uznāk tāds drusku nepareizs noskaņojums whistling.gif
Bet tas jau ir organizēšanas jautājums. Es, principā, esmu ar mieru vārīt, bet ne gluži visu spēles laiku. Cik noprotu, tad pārējās iespējamās saimnieces domā tāpat.
Par maģiju un vārdošanu es jau privāti GM esmu izteikusies smile.gif
Tā īsti labi nav - kaut kā tajos senajos laikos bija pieņemts tādas lietas slepeni darīt, vienatnē. Arī vārdus skaļi neviens neskaita. Bet kā citiem dalībniekiem paziņot, ka kaut kas tāds ir darīts? Uzrakstu pielikt, vai? Jo buršanās pēdas jau vienmēr ir: piemēram, pret zagļiem - pīlādža nūjiņa uz robežas, ap mantu apsiets diegs u.tml. Tā laika cilvēkiem, ieraugot kaut ko tādu, uzreiz ir skaidrs - noburts, pat zināms, pret ko. Bet tagad? Visi tic - tas ir labs sauklis, bet, lai ticētu, vajag arī zināt! Lai nesanāk kā ar lībiešu nešļavām SLS IV - "a kas tas ir?", ņem rokā un brīnās. GM nav simts acu, lai uzmanītu un brīdinātu katru.
Vārdu sakot, es gribu skaidrību - ja ir īsti vilkači vai īsti sumpurņi, tad viņi ir, un pret tiem palīdz visādas burvestības un zīmes. Ja tādu nav - tad "visi tic". Bet tad nav arī īstu jodu, pūķu un visa kā cita tāda. Ja visādi māži ir - tauta! jums būs DAUDZ par tiem jāiemācās tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 17.09.2004 13:45
Raksts #11


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



Par iemācīšanos - taisnība.

Tieši tāpēc aizcinājums tiem, kas jau tagad zina, ka piedalīsies - sāciet gatavoties.

Lasiet grāmatas - Kedriks ir publicējis literatūras sarakstu, bet var lasīt gandrīz jebko, kas uz attiecīgo laikposmu attiecas.

Sanāciet kopā paši komandā, apspriedieties. JA ar to ir par maz, GM ir atrodami gan šeit virtuāli, gan klātienē LFFB iknedēļas saietos "Savannā" kāa arī lielo pasākumu laikā, kas oktobrī atsāksies.

Būtu vēlams un atbalstāms ieteikums rīkoties līdzīgi kā to dara "Drakons" - pieprasot iesniegt GM krietni pirms spēles maģijas / reliģijas iztirzājumu savā skatījumā.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 17.09.2004 14:05
Raksts #12


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



Daudzviet dara tā, ka pieprasa wannabe kleriķiem iepriekš iesniegt detalizētu rituālu aprakstus kurus šie plāno spēles laikā veikt.

Nemaz nerunāsim par leģendām, kurām jābūt mēnesi pirms spēles, tērpiem, kas jāatrāda iepriekš ar rezervīti, lai var paspēt izlabot kļūdas, atestācijas karotgribētājiem uz katru ieroci atsevišķi vairākās disciplīnās. Tās ir lietas, kurām jābūt pašām par sevi saprotamām.

Pavasarī būs jārīko eksāmenu pieņemšana kaušļiem, jo spēlē to darīt katru reizi sāk apnikt.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 17.09.2004 14:13
Raksts #13


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Man tā šķiet, ka es tos iesniedzu smile.gif Uz lapām 5, ja nemaldos. Bet, ja tauta par to paliek neinformēta, un spēles laikā uzreiz neatpazīst, kur un kas tiek darīts/ir izdarīts, tad nekas labs tur, vienalga, nesanāk sad.gif

GM būs jāpieņem ne tikai eksāmens kaušļiem, bet arī maģijas un rituālu atpazīšanā tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Farliner
iesūtīt 17.09.2004 14:14
Raksts #14


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.12.03



Nu, maģijas un reliģijas iztirzājums patiesībā bija iesniegts jau krienti pirms SLS I smile.gif tikai labi ja retais to pārlasīja. Par mošķiem - atgādinu, ka šajā jautājuma GM komandas viedoklis diezin vai mainīsies - "vis tic" + šis un tas eksistē, bet nekādas D&D tipa maģijas nav bijis un arī nebūs - piem. tā pati aizsardzība pret uguni dod to, ka ir lielāka varbūtība, ka māja nejauši nenodegs, bet no sirenieku lāpas nepasargās... utml. Cilvēkime, kā novērots, ir grūti uztvert to, ka tā pati "maģija" darbojas nevis pēc principa "uzbūru - saņēmu tūlītēju reultātu" bet gan pēc varianta ka "mēdz nostrādāt, be bez 100% garantijas". Te ir atšķirība starp pierasto fantasy variantu un mitoloģisko, kad nekad nav aisti zināms, kas un kā notiksies.

Par dieviem - mēģinājumi "runāt uz Dieviem" pēdējās 2 spēlēs bija reti, un, lielākoties, nepārliecinoši. Praktiski, atceros tikai 3 vai 4 gadījumus, kas bija tā vērti, lai dievi uz to reaģētu - "Piecbrālīšu" veiktais rituāls acu gaišuma atgriešanai, SLS III Daugmales karadraudzes rituāls, "Piecbrālīšu" saruna ar Laimu un sekojoša Raivja vizīte uz "Skaidravotu", kā arī SLS IV Lībiešu darbības ar ziedokli, unz kurām, diemžēl, mēs nenoreaģējām (nepieciešams organizēt aktīvāku saziņu starp meistariem dažādās poligona vietās). Šeit es neminu dažādus lāstus un citas izdarības, kurām ar dieviem ir mazāks sakars. Atcerieties, kādās situācijas SLS I un II dievi reaģēja - kad tika izveikts rituāls, kas piesaista dievu uzmanību.

Par bonusiem tiem, kas darbosies kopējā labā - tiks domāts, bet tas jāpamanās iekļaut spēles kontekstā.

Andza - iespēja saorganizet komandu ir, bet tur ir jārunā ar mums un jānoskaidro, ko un kā tu vēlies veidot.

BTW, gribu atgādināt, ka prasības pret tērpim kļūs tikai stingrākas - piemēram, nākamgad apavi būs pilnīgi obligāti, un nekādi "maskētu kroseņu" varianti vairs nederēs, tāpat arī dažādas sagraizītas uzvalka bikses vai džinsi vai kas tamlīdzīgs. Līdzīgi būs arī ar ieročiem - drīzumā pacentīsimies uzlikt paraugus un iespējamo variantu aprakstu, lai nebūtu problēmu kā SLS IV ar atseviešķiem "ieročiem".
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Farliner
iesūtīt 17.09.2004 14:18
Raksts #15


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.12.03



CITĀTS(Roviela @ 17.09.2004 14:13)
Man tā šķiet, ka es tos iesniedzu smile.gif Uz lapām 5, ja nemaldos. Bet, ja tauta par to paliek neinformēta, un spēles laikā uzreiz neatpazīst, kur un kas tiek darīts/ir izdarīts, tad nekas labs tur, vienalga, nesanāk sad.gif

GM būs jāpieņem ne tikai eksāmens kaušļiem, bet arī maģijas un rituālu atpazīšanā tongue.gif

Būs jāpieņem, neko citu neizdomāsi. Problēma jau ir tajā, kā panākt to, lai cilvēki tam visam pievērš uzmanību. Nevar likt kā D&D - zaglis pieskārās aizsargātam objektam un nomira turpat uz vietas. Bet tiklīdz parādās variācijas, tā`liela daļa tos rituālus vienkārši neizlasīs, un viss.
Protams, ir variants uzlikt obligāti visiem zināmo sarakstu ar lietām, kurām jāpievērš uzmanība un to atprasīt, gluži kā citus burvjiem pieprasa zināt maģisko alfabētu... smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 17.09.2004 14:22
Raksts #16


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



Minimālais tērpa minimums - linu krekls , linu bikses un kaut vai pastalas. Džinsu un c. laiki ir beigušies. Ja naudiņa atļauj - var jau pašikot un uztasīt kaut ko jau precīzāku un konkrētāku, kas uzreiz parāda, kas jūs esat. Toreiz jau bija tā, ka pēc izskata (a`pģērba un rotām) lielākoties varēja pateikt, kas pretī nāk - parasts zemnieks vai "biezais", kursis vai latgalis.

Lielāka uzmanībā jāpievērš arī sociālajām attiecībām komandu iekšienē. Ja redz vēršas pie virsaiša, tad ar attiecīgo cieņu un godbijību. Un arī augstākstāvošajiem vajag ar attiecīgo nicinājumu (pēc paša ieskatiem kādās devās) izturēties pret pārējo tautu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sindra
iesūtīt 17.09.2004 14:25
Raksts #17


Angel of Music
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.01.04
Kur: Azeroth
Spēļu meistars 2012



Bet man liekas, ka kļūst par sarežģītu.

Par to maģisko alfabetu taisnība, ja gribi spēlēt burvi, tad mācies alfabētu, bet es varu izlemt, ka man nav laika mācīties alfabetu un izvēlēties būt par kaut ko kam nekas nav jāmācās.

A šeit sanāk, ka jāmācās būs visiem un obligāti.
Obligātās literatūras kaudze.
Citādāk es nevaru nospēlēt atbilstoši tam laika posmam tēlu.

Spēle tātad tomēr būs vēstures lappuse, nevis fun'a pēc.. A?

Šo rakstu rediģēja Amidala: 17.09.2004 14:26
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 17.09.2004 14:30
Raksts #18


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



CITĀTS(Amidala @ 17.09.2004 14:25)
Bet man liekas, ka kļūst par sarežģītu.

Par to maģisko alfabetu taisnība, ja gribi spēlēt burvi, tad mācies alfabētu, bet es varu izlemt, ka man nav laika mācīties alfabetu un izvēlēties būt par kaut ko kam nekas nav jāmācās.

A šeit sanāk,  ka jāmācās būs visiem un obligāti.
Obligātās literatūras kaudze.
Citādāk es nevaru nospēlēt atbilstoši tam laika posmam tēlu.

Spēle tātad tomēr būs vēstures lappuse, nevis fun'a pēc.. A?

Dāāāāāāāāāā............ KAS nava skaidris? crying.gif

Vēl neko nezinam, bet jau ļaunie GM biedē ar BAISMĪGU kaudzi obligātās literatūras......

Gribi teikt ka vēstures lapaspuse = no fun?

Vaidu laiki pienākuši! : unsure.gif :blink: huh.gif

Ko nu darīsim???
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sindra
iesūtīt 17.09.2004 14:31
Raksts #19


Angel of Music
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.01.04
Kur: Azeroth
Spēļu meistars 2012



Piedod Kedrik....

Vēstures lapas - no fun sad.gif


Vaidu laiki, nudien......

Ko darīt? Nezinu...

Varbūt var spēlēt garīgi atpalikušu personāžu un vēl piedevām mēmu un kurlu?

Šo rakstu rediģēja Amidala: 17.09.2004 14:32
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 17.09.2004 14:32
Raksts #20


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Amidala, a kāpēc tad man (vai citam vārdotājam/burviim) būtu jāmācās visas burvestības? Just for fun? Ja neviens nesaprot un netaisās saprast, ko tādi rituāli nozīmē! getlost.gif
Nē, es domāju, nav visiem jāsamācās vārdi un tādas lietas, bet atpazīt "nešļavu" tā kā vajadzētu prast, vai saprast, ko nozīmē cilvēkam pa roku apsiets dzijas gabals, vai zināt, pret kādiem mošķiem durvju stenderē tiek ievilkts lietuvēna krusts.

Bet tāda maģija, protams, strādā tikai uz "īstiem" vilkačiem un jodiem, nevis uz cilvēkiem. Zaglis var tikai psiholoģiski "piesieties" pie noburtas mantas. Bet, lai to zinātu, viņam tas ir jāatpazīst. Jā, sanāk mācīties, un daudz. Bet, ja visa maģija kā D&D pa īstam strādā - tad jāmācās ir vēl daudz vairāk grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

13 Lapas V   1 2 3 > » 
Closed TopicSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 20.04.2024 02:05