Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Raganu dedzināšana 16. gadsimtā
Megafix
iesūtīt 06.07.2004 19:20
Raksts #1


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.04.04



Nu, ko jūs par to domājat?? Es personīgi domāju, ka tas bija stulbi. Bet vienmēr cilvēki nogalināja tos, kas ir pārāki par viņiem. getlost.gif

Šo rakstu rediģēja Reiki: 06.07.2004 19:26
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
8 Lapas V  < 1 2 3 4 > »   
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (20 - 39)
The Master
iesūtīt 16.07.2004 19:18
Raksts #21


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.06.04



Cilveeki 16.gs vienkaarshi baidiijaas no raganaam un no taa ,ka kaut kas ir savaadaaks vai arii neizprotams, tachu nejau visi taadi bija. Bija arii taadi, kas ticeeja, bet baidiijaas atziities, jo negribeeja tikt sodiiti(pakaarti, dedzinaati utt.) Parasti par raganaam uzskatiija cilveekus, kas zaimoja un nepienneema kristiigo Dievu........
Un ja es tajaa laikaa buutu pateikusi ko es tagad domaaju , tad es 100% buutu pakaarta un taarpu sagrauzta vai arii putnu noknaabaata!!!! pinch.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
chiiba
iesūtīt 17.07.2004 21:54
Raksts #22


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.07.04
Kur: Riiga



mjaa vismazaakaas novirzes no normas vinji uzskatiija par pagaanisma un raganisma paziimi. Ja kaads normaals cilveeks, buus aizgaajis novaakt liepziedus teejai, jo ir atklaajis ka taa vnk ir garshiiga, kkaadi vinja nelabveelji jau uzskatiis, ka vinsh taisa kkaadu superbriesmiigo novaarijumu un sadedzinaas sho nabaga cilveeku uz saarta, ja taa notiktu arii muusdienaas, ui cik maz cilveeku dziivotu zemes virsuu...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Emmy
iesūtīt 17.07.2004 22:14
Raksts #23


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.06.04
Kur: Jelgava



Tas viss tiešām ir tizla padarīšana, jo raganas nepastāv visu laiku dedzināja nevainīgas sievietes par to, ka bija kaut kāda sakritība... getlost.gif
Mod edit : Reiki 16:57- raksts cenzēts.

Šo rakstu rediģēja Reiki: 18.07.2004 15:54
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Emelteija
iesūtīt 17.07.2004 22:53
Raksts #24


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.07.04
Kur: Rīga



Dezdināja arī dzīvniekus, ir bijuši gadījumi kad dedzināja zirgus, melnus kaķus. Pārējā sabiedrība vienkārši nespēj aiebraukt tajā, ka visiem nav vienādi uzskati. Tomēr nesaprotu kā var aizdomāties dedzināt dzīvniekus, ko tad viņi var izdarīt?! unsure.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Svivens
iesūtīt 18.07.2004 17:36
Raksts #25


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.03.04



Interesanti, ka Kaarlis Lielais izdeva riikojuma, ka par raganu dedzinaashanu pienaakaas naaves sods. Toreiz uzskatiija, ka kristiigam cilveekam nav jaaic visaadaam muljkjiibaam (raganaam, deemoniem). Bazniicas oficiaalaa poziicija mainiijaas veelaak lielaa meeraa pateicoties Akviinas Tomam.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elepele
iesūtīt 02.08.2004 21:21
Raksts #26


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.06.04



piekriitu mgafix- tas butuu tas pac, ja mees saaktu dedzinaat prezzidentus, ministrus u.t.t. laughing.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
emily
iesūtīt 09.11.2004 21:05
Raksts #27


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.04
Kur: Cēsis
Janvāra fotogrāfs



taa cilveeki centaas izniicinaat sev naizprotamo!
kaa var pieraadiit ka tie nenodezina vienkaarshi skaistu meiteni uz saarta, bet gan raganu?
tajaa laikaa cilveeki daudz ko neizprata un taadeelj centaas tikt galaa ar sho probleemu taadaa veidaa!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
shary
iesūtīt 14.11.2004 10:53
Raksts #28


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.10.04
Kur: viskaut kur darot blēņas



man liekas ka viņi tās dedzināja, jo baidījās no viņām. un tās spēja daudzākas burvestības un viņi nevēlējās lai kāds būtu pārāks par viņām.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 22.11.2004 15:12
Raksts #29


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



Kādas tur raganas un kādas tur burvestības? Normāli cilvēki visi bija, tikai dažam tas ka valdīja paranoidāla atmosfēra šķita izmantojami savu savtīgo mērķu sasniegšanai. Latvijā vācu muižnieki un "mācītāji" īpaši izcēlās pēdējās "raganas" dedzinot vēl 18. gs. beigās...wacko_a.gif

Nezinu, kā mūsu tauta tik ilgi tos mūdžus varēja paciest
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
The Master
iesūtīt 27.12.2004 21:58
Raksts #30


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.06.04



CITĀTS(Emelteija @ 17.07.2004 22:53)
Dezdināja arī dzīvniekus, ir bijuši gadījumi kad dedzināja zirgus, melnus kaķus. Pārējā sabiedrība vienkārši nespēj aiebraukt tajā, ka visiem nav vienādi uzskati. Tomēr nesaprotu kā var aizdomāties dedzināt dzīvniekus, ko tad viņi var izdarīt?! unsure.gif
*

Galvenokaart dziivniekus upureeja nevis dedzinaaja vai tml....ja arii taa dariija, tad taapeec, ka uzskatiija vinjus par raganu sabiedrotajiem kaa piemeeram kakji.Nezinu kaapeec dedzinaaja zirgus, domaaju, ka to vareetu dariit ar aazjiem, jo taadaa izskataa reizeem paraadaas Saatans.... mace.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Tots
iesūtīt 01.01.2005 13:23
Raksts #31


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.08.04
Kur: Esmu prom no skatuves, kurai es atdevu visu. Paliku tikai atmiņas. Aplausi! Es esmu atmiņās par to, kas bija "Bērnu un jaunatnes 8. dziesmu un deju svētkos"!!!



Es jums uzdosu jautajumu varbūt tādu kas jau ir izskanējis. Man liekas ka ragans dedzināja tapēc ,ka visi cilvēki bija kautko piedzīvojuši kautko šausmīgu sakarā ar tām. Un tā el baidijas no visa neparastā. Un tādēl aiz pārpratumiem dedzinaja cilvēkus kas nemaz nav ragans vai burvji.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nestors Grems
iesūtīt 01.01.2005 16:07
Raksts #32


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.08.04



Tas viss ir saistīts ar reliģiju, baznīcu, kas viņiem nepatika bija ragana vai burvis un tos vajadzēja iznīcināt, un lai sāpīgāk, ar uguni.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
gwinerva
iesūtīt 02.01.2005 16:08
Raksts #33


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.09.04
Kur: Kaut kur manā fantāziju pasaulē.



CITĀTS
tajos laikos notika daudz necilveeciigu lietu domaaju ka "raganu dedzinaashana" bija veids kaa atbriivoties no neveelamaam personaam neizsaucot apkaarteejo aizdomas un iebildumus


Es arii taa domaaju.
Dazzi veidi kaa paarbaudiija vai tu esi ragana vai neeesi bija galiigi stulbi. wink.gif
Nesen lasiiju taadu graamatu kaa ''Sigbritas saarts''Tur arii bija mineeti dazzi veidi ,kaa paarbauda vai esi ragana vai neeesi.
dazzi piemeeri ja pareizi acereessos:
Ja cilveeku iesviezz upee un vinnss nesliikst (baigaa izveeles iespeeja vai tu nogrimsti un neeesi ragana vai arii tevi sadedzina uz saarta,jo esi ragana),
Ja cilveekam dur rokaa adatu un vinnss nekliedz,
Kad lasa biibeli ar kaajaam gaisaa.u.t.t.
Stulbi! getlost.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
The Master
iesūtīt 31.01.2005 18:07
Raksts #34


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.06.04



CITĀTS(Hals_Devins @ 01.01.2005 13:23)
Es jums uzdosu jautajumu varbūt tādu kas jau ir izskanējis. Man liekas ka ragans dedzināja tapēc ,ka visi cilvēki bija kautko piedzīvojuši kautko šausmīgu sakarā ar tām. Un tā el baidijas no visa neparastā. Un tādēl aiz pārpratumiem dedzinaja cilvēkus kas nemaz nav ragans vai burvji.
*

Protams, jau senos laikos raganas bija dariijushas tik daudz, lai taas saaktu uzskatiit kaa seergu, kas jaaizniicina.... getlost.gif

Iespeejams, ka ir noticis, kas taad, kas nav atklaats nevienaa gudraa graamataa, jo ticis ruupiigi sleepts..iespeejams, ka ir kaads patiesais raganu dedzinaashanas iemesls, kuru mums neatklaat....

Šo rakstu rediģēja Sbafulo: 31.01.2005 18:07
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ledene
iesūtīt 06.02.2005 19:32
Raksts #35


Kļūst par pirmo, kas izbaudījis visas visgaršu zirnīšu garšas
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.06.04
Kur: Rīga



Fui. Cilvēki bija pārāk neticīgi un paši piekopa visādas tumsības lietas, tā ka... bija gatavi nogalināt nevainīgus cilvēkus.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
pārsliņa
iesūtīt 24.03.2005 21:24
Raksts #36


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.02.05



Jā, patiesi tas bija totāls sviests! Dedzināšana- tā ir tik mokoša nāve.... Un ja tā bojā gāja tik daudz nevainīgu civēku.....ārprāc! Tajā laikā cilvēki to, ko nevarēja loģiski izskaidrot, saistīja ar maģiju, sātanu, dēmoniem utt. u.tml.
Kaut kur dzirdēju, ka par raganām tikušas uzskatītas sievietes, kas pratušas izsargāties no grūtniecības! Nu šausmas! ohmy.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Wunderkind
iesūtīt 10.04.2005 18:43
Raksts #37


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.02.05



Tie 16. gadsimta beznīcēni laikam gan bija pārāk pārņemti ar reliģiju.
Viņi taču pat savus radus un draugus mierīgu sirdi "aizlaida" uz karātavām vai slīcināt, ja tie bija apsūdžeti buršanā. Pierādījums, ka ar to baznīcu navajadzēja fanātiski aizrauties. Tas nebija normāli. Tie cilvēki viens otram to kristietību ar varu uzspieda, un ja tas atsacījās to pieņemt - viss - uz karātavām par buršanos! Vai nepalīdzēji kaimiņam kādā jautājumā - tātad novēli viņam ļaunu un esi nobūris viņu tā, lai nekur neveiktos!
Es tikko rakstīju referātu par raganu prāvām, un, lasot visus atrastos materiālus...uuu...tīrās šausmas, jājautā, par ko viņi īsti domāja????
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Pinsy
iesūtīt 20.04.2005 09:06
Raksts #38


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 18.06.04



tas bija stulbi getlost.gif bet viņi vienkārši no viņām baiidījās, tapēc arī viņas iznīcināja.
Cilvēki bieži baidās no viņa nesaprotamā, un mēģina to iegrožotviņiem saprotamā veidā.. getlost.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
miau
iesūtīt 20.04.2005 13:09
Raksts #39


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.12.04



Nu nezināja viņi kā darbojas fotoaparāts, dators vai mobīlais... tāpat viņi vēl nezināja ka šādi un tādi augi ir noderīgi, ka zeme griežas apkārt saulei un ja jums neko par to nezinot kaut ko tādu parādītu jums vajadzētu izskaidrojumu. Un šiem cilvēkiem lielisku izskaidrojumu visam deva baznīca... un kas nesader ar gudru cilvēku, bērniem- tik pat labi ar vecāku, teikto tas ir kaut kas slikts. Cilvēki tā darija jo domāja ka viņi dara pareiz, jo tā bija mācīts un tāds bija likums. Nebija viņiem nekādu tiesību būt savādākiem kā kāds ir teicis.

Un lūdzu nevajag iedomāties ka es kādu aizstāvu, vienkārši vajag kaut kā arī iebraukt vēstures grāmatā... rolleyes_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Shadowstalker
iesūtīt 21.04.2005 16:59
Raksts #40


Acīgais ex-mods
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.06.04
Kur: Dark Dark Forest
Mods 2007



CITĀTS(miau @ 20.04.2005 14:09)
Nu nezināja viņi kā darbojas fotoaparāts, dators vai mobīlais... tāpat viņi vēl nezināja ka šādi un tādi augi ir noderīgi, ka zeme griežas apkārt saulei un ja jums neko par to nezinot kaut ko tādu parādītu jums vajadzētu izskaidrojumu. Un šiem cilvēkiem lielisku izskaidrojumu visam deva baznīca... un kas nesader ar gudru cilvēku, bērniem- tik pat labi ar vecāku, teikto tas ir kaut kas slikts. Cilvēki tā darija jo domāja ka viņi dara pareiz, jo tā bija mācīts un tāds bija likums. Nebija viņiem nekādu tiesību būt savādākiem kā kāds ir teicis.

Un lūdzu nevajag iedomāties ka es kādu aizstāvu, vienkārši vajag kaut kā arī iebraukt vēstures grāmatā... rolleyes_a.gif
Secinājums: Visa tā ļaunuma sakne ir baznīca. Un ļaunuma sakne ir jāizravē.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

8 Lapas V  < 1 2 3 4 > » 
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.03.2024 11:51