Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Par ciltskoku pētīšanu
Sol Invictus
iesūtīt 18.09.2005 01:10
Raksts #1


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: Tallina
Niks 2006



Kādam nav bijusi kāda pieredze ar ciltskoku pētīšanu ? Es jau labu laiku gribu izpētīt savu, bet vienīgais cilvēks kas varētu kaut ko izstāstīt ir mana vecmāmiņa ar kuru ir tā, ka citējot manu māti Ja paklausās viņa mums visa Latvija ir rados (un ne jau nu Latvija vien unsure.gif ) vienīgais citādais veids ko es esmu dzirdējusi esot saņemt izziņu no valsts arhīva, kas esot mežonīgi dārgi
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
4 Lapas V  < 1 2 3 4 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (40 - 59)
Nemriona
iesūtīt 12.08.2006 22:30
Raksts #41


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.06.05
Kur: Vecajās šūpolēs.



Man bija skolā jāizveido ciltskoks sākot ar vececākiem. Man dikti iepatikās.
Taisīju, taisīju, līdz sapratu, ka neies cauri. Ja aju tajas trīs paaudzēs bijuši tik daudzi atšķetinājumi, tad neņemos spriest, kas darās vēl tālāk pagātnē.
Lai gan, kad uznāks dūša, labprāt painteresētos par savām saknēm happy.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Klementīne*
iesūtīt 12.08.2006 23:05
Raksts #42


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.08.06
Kur: Telefona būdiņā*



ooi!
man šķiet ka pašam vedot ciltskoku ir ļoti sarežģīti!
esmu meģinājusi uz A3 formata lapas araxtīot sew paziistamos radus..bet pat nepietika vietas!
un kur nu veel saraxtiit taalak to visu kauakadaas entajaas paauzdees!
nez!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ouens
iesūtīt 12.08.2006 23:30
Raksts #43


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 16.02.05
Kur: te.



tas viss ir pārāk laikietilpīgi priekš manis. un tā kā man paveicies ar MILZĪGU daudzumu radu... whistling.gif
bet interese, protams, ir.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Shadowstalker
iesūtīt 13.08.2006 10:14
Raksts #44


Acīgais ex-mods
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.06.04
Kur: Dark Dark Forest
Mods 2007



Tieši šo iemeslu dēļ pie tā parasti šancē vairāki cilvēki.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Simple Girl
iesūtīt 21.08.2006 23:39
Raksts #45


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.02.04
Kur: Fata Morgana



vai cilstkoku pētīšana! mans tēvs to ir darījis (un patiesība laikam jau turpina vēl tagad) un tagad mums ir tāda bieza mape ! šausmas ar tik daudziem atzarojumiem. Es pati nespēju pat vismam līdzi izsekot! Taču tas viss ir ļoti interesanti..
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Neita
iesūtīt 23.08.2006 21:44
Raksts #46


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 09.10.05
Kur: Liepāja



Pārņēmu ciltskoku pētīšanu no sava onkuļa - viņš jau diezgan tālu bija aizracies (18. gs). Turpināju es. TAS IR NEŽĒLĪGI LAIKIETILPĪGI!!! Bet es sev un radiniekiem apsolīju, ka visu smuki sakārtošu un pārrakstīšu, jo tagad ciltskoks (no viena zara) ir 150 * 150 cm plata driska. Iekritu blink.gif Pie tam vēl sāku pētīt citus zarus. ohmy.gif Ties gan - neesmu izmantojusi arhīvus - tikai savus vecvecākus. Interesanti ir savākt foto katram cilvēkam, cik iespējams, un uztaisīt mazu aprakstiņu par raksturiem, nodarbošanos. Taču tas ir darbiņš ārkārtīgi čaklam un pacietīgam cilvēkam.
Interesants veids, kā pētīt ciltskoku pa uzvārdu līnijām ir vecais labais draugiem.lv. wink.gif
Vēl ir šādas tādas ciltskoka veidošanas programmas internetā, kuras var par brīvu ielādēt.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Viesis_Mr. Giorgio_*
iesūtīt 30.03.2007 13:33
Raksts #47





Viesi




CITĀTS(Žane_te* @ 12.08.2006 23:05) [snapback]1021603[/snapback]

ooi!
man šķiet ka pašam vedot ciltskoku ir ļoti sarežģīti!
esmu meģinājusi uz A3 formata lapas araxtīot sew paziistamos radus..bet pat nepietika vietas!
un kur nu veel saraxtiit taalak to visu kauakadaas entajaas paauzdees!
nez!


Interesanti veidot ciltskoku internetā ciltskoks.lv, izveidoju tur koku, ta vēl iesaistīju brālēnu un atradu un iesaistīju 2.pakāpes māsīcu, kuri arī savu kokus sataisīja, tā ka sanāca tīri apjomīgs, tāka pat izsekot nevar līdzi da un arī nevajg, jo nav vērts gan jau viņi tālāk aizpildīs...

Rakties pagātnē ir interesantāk, nekā tagadne, vot tikai tas Arhīvs bremzē ar arhīvu publicēšanu, cerams drīz varēšu rakties pa vecajām baznīcas grāmatām:)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Eriette
iesūtīt 30.03.2007 13:40
Raksts #48


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.09.06



Mans vectētiņš mūsu ciltskoku pētīja. Viņš meklēja info kkādā arhīvu mājā kkur pie Āgenskalna, un tur dabūja visādas vecas mācītāju grāmatas, kurās pierakstīts, kas ar ko precējās. Agrāk tā tas notika. Viņam to mācītāju drausmīgais rokraksts bija vispirms jāatšiferē, bet viņš tajā mūsu senčus atrada. Tgd viņam ir zināmi gandrīz visi mūsu senči, kuri dzīvojuši 19.gs sākumā un vēlāk. Bēēt prikols tāds, ka `īstam` ciltskokam klāt vēl jābūt nelielam aprakstam par katru no tā locekļiem. Ar to viņš šobrīd nodarbojās. Man jau personīgi bija interesanti uzzināt, kas ir mana vecvecvecvecmāmiņa, bet pašai ciltskoku taisīt - nē, paldies. Tas ir nežēlīgi liels darbs.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sol Invictus
iesūtīt 30.03.2007 14:37
Raksts #49


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: Tallina
Niks 2006



CITĀTS(Mr. Giorgio @ 30.03.2007 14:33) [snapback]1125053[/snapback]

Interesanti veidot ciltskoku internetā ciltskoks.lv, izveidoju tur koku, ta vēl iesaistīju brālēnu un atradu un iesaistīju 2.pakāpes māsīcu, kuri arī savu kokus sataisīja, tā ka sanāca tīri apjomīgs, tāka pat izsekot nevar līdzi da un arī nevajg, jo nav vērts gan jau viņi tālāk aizpildīs...

Rakties pagātnē ir interesantāk, nekā tagadne, vot tikai tas Arhīvs bremzē ar arhīvu publicēšanu, cerams drīz varēšu rakties pa vecajām baznīcas grāmatām:)

Paldies par saiti smile.gif

Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
shanty
iesūtīt 30.03.2007 16:24
Raksts #50


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 29.11.06
Kur: Tev uz labā pleca.



Man arī ļoti gribētos izveidot savu ciltskoku, bet cik saprotu, tas ir laikietilpīgs un sarežģīts uzdevums..
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Erny
iesūtīt 31.03.2007 17:06
Raksts #51


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 31.03.07
Kur: OldTown



CITĀTS(Eriette @ 30.03.2007 14:40) [snapback]1125059[/snapback]

Mans vectētiņš mūsu ciltskoku pētīja. Viņš meklēja info kkādā arhīvu mājā kkur pie Āgenskalna, un tur dabūja visādas vecas mācītāju grāmatas, kurās pierakstīts, kas ar ko precējās. Agrāk tā tas notika. Viņam to mācītāju drausmīgais rokraksts bija vispirms jāatšiferē, bet viņš tajā mūsu senčus atrada. Tgd viņam ir zināmi gandrīz visi mūsu senči, kuri dzīvojuši 19.gs sākumā un vēlāk. Bēēt prikols tāds, ka `īstam` ciltskokam klāt vēl jābūt nelielam aprakstam par katru no tā locekļiem. Ar to viņš šobrīd nodarbojās. Man jau personīgi bija interesanti uzzināt, kas ir mana vecvecvecvecmāmiņa, bet pašai ciltskoku taisīt - nē, paldies. Tas ir nežēlīgi liels darbs.


tā arhīvu māja ir Valsts arhīvs, kurš atroda uz Slokas un Kalnciema ielas stūra. Tiknez vai pie tām grāmatām(baznīcas grāmatas un vācu parādu grāmatas) varēs tikt, bet lasīju Latvijas avīzē ka tās visas tiks publicētas i-netā, bet tagad tur par pārdesmit latiem var pasūtīt - tipa radu meklēšanu, bet arī atradīs tikai tad ja būs zināmi šādi tādi dati - dzimšanas, miršanas, laulības, citādi var arī neko neatrast...vēl ari var skatīties vecajās avīzēs, kur bija ieraksti par laulībām un miršanu, tās ir kopš 1886.gada.



CITĀTS(Mr. Giorgio @ 30.03.2007 14:33) [snapback]1125053[/snapback]

Interesanti veidot ciltskoku internetā ciltskoks.lv, izveidoju tur koku, ta vēl iesaistīju brālēnu un atradu un iesaistīju 2.pakāpes māsīcu, kuri arī savu kokus sataisīja, tā ka sanāca tīri apjomīgs, tāka pat izsekot nevar līdzi da un arī nevajg, jo nav vērts gan jau viņi tālāk aizpildīs...

Rakties pagātnē ir interesantāk, nekā tagadne, vot tikai tas Arhīvs bremzē ar arhīvu publicēšanu, cerams drīz varēšu rakties pa vecajām baznīcas grāmatām:)


paldies, interesanta saite...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
karralá
iesūtīt 02.04.2007 11:06
Raksts #52


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.11.06
Kur: Nangijāla



manai vecmammai kādreiz jaunībā bija izdevība papētīt mūsu dzimtas senčus. un ne ko jau sev... happy.gif
ļoti interesanti, bet patiesībā mums tas neko nesniedz.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sniega Rūķis
iesūtīt 03.04.2007 12:54
Raksts #53


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 09.03.04
Kur: jau pēc brīža nākotnē :D



ooo, mjaa... Mums ar Dabasziniibaam bija jaataisa ciltskoks... Un tas bija pagaajusho nedeelju... Nu ja nenjem veeraa, ka es vinju taisiiju naktii pirms nodoshanas un pamaniijos pamodinaat savu teevu lai paprasiitu kaa sauc vinja krustmaati, kas ir vinja maates maasa un, ka naacaas klausiities 11 minuutes, kaa mana vecmaaminja bljauj man ausii meegjinot izklaastiit visu par savu maasu dziivi.... Tad tas bija diezgan interesanti. Uz skolu aizstiepu visai ieveeriibas cieniigu sterbeli - garaaku par metru toch, jo maniem senchiem bij tieksme shausmiigi sabeernoties(vienaa gjimenee 9 beerni - nu kur cilveekiem praats...)...

Ak un paldies par to ciltskoks.lv ! Laba lapa, saaku pat taisiit tur savu ciltskoku! laughing.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Erny
iesūtīt 05.04.2007 12:15
Raksts #54


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 31.03.07
Kur: OldTown



CITĀTS(Sniega Rūķis @ 03.04.2007 13:54) [snapback]1126924[/snapback]

ooo, mjaa... Mums ar Dabasziniibaam bija jaataisa ciltskoks... Un tas bija pagaajusho nedeelju... Nu ja nenjem veeraa, ka es vinju taisiiju naktii pirms nodoshanas un pamaniijos pamodinaat savu teevu lai paprasiitu kaa sauc vinja krustmaati, kas ir vinja maates maasa un, ka naacaas klausiities 11 minuutes, kaa mana vecmaaminja bljauj man ausii meegjinot izklaastiit visu par savu maasu dziivi.... Tad tas bija diezgan interesanti. Uz skolu aizstiepu visai ieveeriibas cieniigu sterbeli - garaaku par metru toch, jo maniem senchiem bij tieksme shausmiigi sabeernoties(vienaa gjimenee 9 beerni - nu kur cilveekiem praats...)...

Ak un paldies par to ciltskoks.lv ! Laba lapa, saaku pat taisiit tur savu ciltskoku! laughing.gif


Labi, ka ir vecmāmiņas, citādi būtu grūti ar to ciltskoku... smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Erny
iesūtīt 17.04.2007 15:25
Raksts #55


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 31.03.07
Kur: OldTown



CITĀTS(cepti āboli ar vaniļu @ 01.12.2005 18:44) [snapback]516207[/snapback]

tā saite internetā ir par maksu, labāk ir mūsu pašu latviešu lapa ciltskoks.lv, ko jau minēja Giorgio, iespējams, ka tur arī pēc laika varēs atrast senčus....
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
ČoČanga
iesūtīt 01.08.2007 12:01
Raksts #56


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.07.07



manai omītei mājās ir Lukstiņu (mans uzvārds) ciltskoks, es jebkurā brīdī varu aizbraukt un apskatīties, bet mani tas īpaši neinteresē...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hēbe
iesūtīt 30.08.2007 11:19
Raksts #57


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.10.06
Kur: nektāra eiforijā



Omīte no mammas puses cītīgi rakājas pagātnē. Malacis! Vienu vasaru pat tika uzrīkots pasākums, kur tika saaicināti visi radi, kuriem varenajā ciltskokā bija sava vietiņa. Iespaidīgi un tomēr dīvaini- cik daudz es nepazinu. smile.gif
Es domāju, ka ir vērts papūlēties.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
annele3
iesūtīt 17.09.2007 10:24
Raksts #58


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.01.07



Man arī grībētos uzzināt savu ciltskoku. Pamēklēju atradu vienu adresi kur var internetā uztaisīt cilsts koku latviešu lapa - www.boon.lv
Laikam būs jāsāk ķerties klāt.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
lilsiiis
iesūtīt 13.11.2007 20:44
Raksts #59


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.05.07



nu manu ģimeniiti par mazu tikai muļķis spētu nosaukt. Tuvāki un tālāki rada `izsvaidiiti` pa visu pasauli.

tā nu mana māsa (kā jau vēsturniecei pieklājas - jap patiešām tagad jau vēstures skolotāja) šķiet kaut kāda viduskolas projekta ietvaros dzimtaskoka pētīšanai bija pieķērusies tā no sirds un dvēseles. rezultātā ~ 5 A3 lapu liels zīmējums. diez gan pamatīgs darbiņš, regulāri arii papildinam visu, bet lai nu kas savi senči tomēr ir jāizzin...

Šo rakstu rediģēja lilsiiis: 13.11.2007 20:46
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
sawljuxinjsh
iesūtīt 25.11.2007 20:54
Raksts #60


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.11.07



Ciltskoku jau nav grūti izpētit līdz tam vienam brīdim,kad paradās iztrūkstošais posms.Ka kaut viens cilveks nav tu ej uz priekšu,bet beigās sapinies.Esmu mēģinājusi sastādīt ciltskoku,bet talāk par 3. paaudzi(atpakaļ skaitīšanas veidā) netiku,jo kaut vecvecvectēva brālim bija 7 bērni!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

4 Lapas V  < 1 2 3 4 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 29.03.2024 17:28