Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> ZF literatūras vēsture
ils
iesūtīt 02.06.2004 12:57
Raksts #1


Krāmē plauktos Izgaistošās izgaišanas grāmatas
Grupas ikona

Grupa: Dienas Pareģis
Pievienojās: 29.07.03
Kur: Rīga
Dienas Pareģis 2009



http://www.magicdragon.com/UltimateSF/timelineIntro.html
Zinātnes un zinātniskās fantastikas vēsture hronoloģiskā secībā no vissenākajiem laikiem līdz mūsu dienām.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
 
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 7)
Martins
iesūtīt 02.06.2004 14:16
Raksts #2


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.12.03
Kur: Nogājis no ceļa uz Lorienu



Ekk. Taadus sarakstus var skatiit tikai, lai sevi izmisumaa (vai bankrotaa smile.gif) novestu. Skaidrs jau, ka 90% no taa visa sseit t.i. Latvijaa nekad neredzeet. Gribeetos vienreiz noklluut taadaa iisti kaartiigaa biblioteekaa, kur viss ir.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
ils
iesūtīt 11.06.2004 08:54
Raksts #3


Krāmē plauktos Izgaistošās izgaišanas grāmatas
Grupas ikona

Grupa: Dienas Pareģis
Pievienojās: 29.07.03
Kur: Rīga
Dienas Pareģis 2009



Martin!
Nesatraucies! Lielākā daļa no šīm grāmatām mūsdienu lasītājam ir pilnīgi nebaudāmas vai novecojušas. Tehniskās idejas smieklīgas utt. To vērtība tīri vēsturiska.
Kaut gan, no otras puses, arī tas, kas paliek pāri - tur jau visa dzīve var izrādīties par īsu!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Piiters
iesūtīt 19.06.2004 17:05
Raksts #4


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 31.05.04
Kur: Nekunekadzeme



Ils, ja tu domaa 60-to, 70-to gadu fantastiku, tad es to tieshi uzskatu par veertiigaako, jo tajaa juutama laikmeta gaisotne, ideaalisms, tehnikas progresa slavinaajums. Muusdienaas tas viss kaut kaa noplicinaajies, komercializeejies.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
ils
iesūtīt 20.06.2004 11:51
Raksts #5


Krāmē plauktos Izgaistošās izgaišanas grāmatas
Grupas ikona

Grupa: Dienas Pareģis
Pievienojās: 29.07.03
Kur: Rīga
Dienas Pareģis 2009



Tā jau ir! Tikai lielāks zinātnes un tehnikas slavinājums bija 40. un 50. gadu fantastikā. 60. gadi nāca ar jauno vilni, kas bija fantasy renesanse. Pēc tam bija smagā fantastika. Filmas ""Pa asmeni skrejošais", "Svešais", "Trakais Maksis"... Tas nu gan nebija nekāds zinātnes un tehnikas slavinājums, drīzāk otrādi. Ne tik senā vēsturē notiek maģijas un zinātnes saplūšana fantastikā ("Zvaigžņu kari"). Pašlaik fantastika vairāk ir morāli-ētiska, ne zinātniska. Kaut arī rakstnieki turpina rakstīt visos novirzienos. Stingra zinātniski-tehniska fantastika (Žila Verna stils) praktiski ir miris.
Modernās zinātnes un tehnikas brīnumus rakstnieki bez speciālas izglītības vairs nespēj saprast.
Es atceros kādu senu rakstu par kļūdām ZF darbos. Kāds krievu autors - grafomāns bija aprakstījis cilvēku pirmo lidojumu, ja nekļūdos, tad uz Marsu. Pa ceļam kosmiskie putekļi bija noķēpājuši kuģa iluminatorus un vienam kosmonautam nācās iziet atklātā kosmosā, lai notīrītu logus ar... putekļu sūcēju.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Rosie Cotton
iesūtīt 20.06.2004 13:34
Raksts #6


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.01.04



Vai tad Jaunais vilnis skaitās fantasy? Man vienmēr likās, ka tas ir drīzāk fantastika..
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
ils
iesūtīt 20.06.2004 13:48
Raksts #7


Krāmē plauktos Izgaistošās izgaišanas grāmatas
Grupas ikona

Grupa: Dienas Pareģis
Pievienojās: 29.07.03
Kur: Rīga
Dienas Pareģis 2009



Vispār jau tur bija vairāki dažādi autori, bet Mūrkoks un Fārmers, kurus es vairāk pazīstu, daudz rakstīja fantasy. Pat Fārmera Upes pasaule man drīzāk liekas fantasy, ne SF.
Absulūti pārliecināts neesmu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Piiters
iesūtīt 20.06.2004 15:18
Raksts #8


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 31.05.04
Kur: Nekunekadzeme



Muusdienu kino - "Sveshais", "Terminators" utml man vispaar neasocieejas ar zinaatnisko fantastiku. Kur vardarbiiba vai kaada cita noanse njem virsroku (veel viens piemeers - japaanju multenes beerniem par robotiem, kas kaujas...), tur zinaatniskaa fantastika ir sabojaata, kaa ar darvu medus mucaa.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 29.03.2024 12:46