Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Neizskaidrojamais fenomens- veģetārietis, Kas tas par lopiņu?
princessa
iesūtīt 10.10.2009 13:17
Raksts #1


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.07



Tātad.

Bija man doma izmēģināt kļūt par veģetārieti, bet tad nonācu pie secinājuma, ka par to gandrīz neko nezinu w00t.gif

Vai kāds nevarētu man izlīdzēt ar informāciju par to, kur meklēt receptes, produktus un citas tamlīdzīgas lietas?

jā, un ko jūs vispār domājat par veģetārismu?

unsure_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
4 Lapas V   1 2 3 > »   
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
Grāfs Senžermēns
iesūtīt 10.10.2009 15:39
Raksts #2


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 09.06.09
Kur: citur



Mana mamma ir veģitāriete. Receptes var atrast netā. Produktus var nopirkt turpat rimčikā.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 10.10.2009 15:56
Raksts #3


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



Neko labu nedomāju (vismaz es). Cilvēks ir radīts kā visēdājs, tas nozīmē, ka viņam uzturā vajag arī gaļu. Turklāt tā vajadzīga arī, lai uzturēt pie dzīvības ķermeņa aizsargreakcijas (ir dzirdēts par cilvēkiem, kas mūžu neēduši gaļu, to pagaršojuši — un saindējušies, jo nespēja ar to tikt galā).

Citiem vārdiem, cilvēkam vajadzīga arī gaļa. Konkrētāk, viņam vajadzīgas arī neaizvietojamas aminoskābes, kuras ir gaļā. Ja no tās atsakās, tad jālieto visvisādi uztura bagātinātāji — bet tā jau vairs nav normāla barība.

Lielākā tiesa pārējo ideoloģiju (dzīvnieciņu pasaudzēšana un tamlīdzīgi) ir divkosīgas (dzīvniekus tāpat nogalina kaut vai labības kombaini) un neiztur nekādu kritiku.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Flerina
iesūtīt 10.10.2009 19:43
Raksts #4


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.11.07
Kur: Cēsis



nja... es arī neesmu par to īpaši spožās domās...
Gaļā ir daudz nepieciešamo uzturvielu. Un vispār, kpc tu izdomāji, ka būsi veģitārietis? Patīk dzīvnieki? - dievs ir viņus RADĪJIS, lai mēs viņus ēstu.!! Ja tas nav iemesls, tad kas ir?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Miervaldis Gotiņ...
iesūtīt 10.10.2009 19:48
Raksts #5


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.11.08
Kur: Arkanara
Gotiņtēvs 2012



Es gan nedomāju, ka veģetārisms kā parādība būtu kaut kāds neizskaidrojams fenomens grin.gif

Principā - piekrītu Matiasam. Mūsu platuma grādos dzīve bez gaļas nav tas pats prātīgākais, vēl kā papildarguments pret veģetārismu var tikt pieminēts čukčas/eskimosi, kuru dzīves apstākļi ir tādi, ka viņi pārtiek pamatā TIKAI no gaļas - viņu klimatā graudaugus, dārzeņus vai augus neko diži neizaudzēsi... wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
zibgaismiņa
iesūtīt 10.10.2009 20:41
Raksts #6


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.05.05



kapēc izlemt kļūt par kaut ko, par ko nav nekādas nojēgas? O.O
klik:
http://www.vegetarisms.lv/
khem
wikipedia-veģetārisms

Šo rakstu rediģēja zibgaismiņa: 10.10.2009 20:48
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
_W_
iesūtīt 10.10.2009 21:06
Raksts #7


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.09.05



Nuuu, kaa jau mattiass mineeja un skaidroja galjaa ir daudz un dazaadu vielu kuras ir ljoti nepiecieshamas, tas taa vienkaarshaa valodaa lai neiedziljinaatos siikaak un taapat neko nesapratiisiet.
Bet ja runaajam par ub ^_____^ tos taapat vajag, esi vai neesi vegjitaarietis, kaa nekaa rudens tachu smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Tējas Tantiņa
iesūtīt 10.10.2009 22:38
Raksts #8


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.11.05
Kur: Dziļi savos skaistākajos sapņos.



pirmkārt, ja gaļu pērk veikalā, veģetārismam nav nozīmes, jo - ja neapēdīsi tu - apēdīs kāds cits... otrkārt, kā mana skolotāja saka - tad vari ēst zāli visu dienu kā gotiņa. treškārt, gaļa vnk ir kaut kas tik garšīgs, cik mazohistiskam jābūt, lai no tās atteiktos?

nu, man jau vienalga, bet es noteikti gaļu ēdīšu vienmēr, jo tā vnk ir pārāk garšīga.

ir taču visādi veģetāriešu forumi, mājaslapas, utt. - vajag tikai konstultēties ar pareiziem meklēšanas protāliem.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Grāfs Senžermēns
iesūtīt 11.10.2009 12:08
Raksts #9


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 09.06.09
Kur: citur



Nu tas, ka vairākumam garšo gaļa, nenozīmē, ka tā garšo viesiem. Un es esmu dzirdējis par cilvēkiem, kas uzskata, ka zivs gaļa nav gaļa, tā kā daļai to, kas sevi sauc par veģitāriešiem nav tik grūti tās aminoskābes uzņemt, ja gotņas un cūciņas žēl. Par to, cik veģitārisms veselīgs, nevaru spriest, jo vienīgais zināmais subjekts cieš no paaugstināta stresa līmeņa. Un mūsdienās veģitārās desas un sojas kotletes ir tik plaši pieejamas, ka no gaļas atteikties ir vieglāk nekā senāk.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
BlackRichy
iesūtīt 11.10.2009 12:09
Raksts #10


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.08.09
Kur: Mierīgā, klusā tukšumā...



Eu, nu tā gluži nav silent.gif

Gaļu, zivis un olas neēdu jau kādu laiciņu. Nekādas alerģiskas reakcijas nav novērotas. tieši pretēji- ikoktobrsākuma iesnas šogad izpaliek grin.gif

CITĀTS(Mattiass @ 10.10.2009 16:56) *
Neko labu nedomāju (vismaz es). Cilvēks ir radīts kā visēdājs, tas nozīmē, ka viņam uzturā vajag arī gaļu. Turklāt tā vajadzīga arī, lai uzturēt pie dzīvības ķermeņa aizsargreakcijas (ir dzirdēts par cilvēkiem, kas mūžu neēduši gaļu, to pagaršojuši — un saindējušies, jo nespēja ar to tikt galā).

Citiem vārdiem, cilvēkam vajadzīga arī gaļa. Konkrētāk, viņam vajadzīgas arī neaizvietojamas aminoskābes, kuras ir gaļā. Ja no tās atsakās, tad jālieto visvisādi uztura bagātinātāji — bet tā jau vairs nav normāla barība.

Lielākā tiesa pārējo ideoloģiju (dzīvnieciņu pasaudzēšana un tamlīdzīgi) ir divkosīgas (dzīvniekus tāpat nogalina kaut vai labības kombaini) un neiztur nekādu kritiku.


Nē, cilvēks NAV visēdājs. Bioloģijas sīkumos neieslīgšu, pateikšu tikai, ka anatomiski cilvēks ir augļēdājs (nevis zālēdājs, lūdzu nejaukt).

neaizvietojamās aminoskābes ir olbaltumvielās, nevis gaļā. Olbaltumvielas ir visur kur. No gaļas produktiem visvairāk cūkas filejā- 21,4 %. salīdzināšanai- pupiņas- 23,6 %, zemesrieksti- 25,8% un lēcās- 36,5%. Ir vēl produktu, kur olbaltumvieku skaits ir lielāks nekā gaļā, kaut kur netā var atrast tabulu.

Runājot par dzīvnieku nogalināšanu- ideālā pasaulē nedzīvojam, nogalināti viņi tiek un tiks, bet par veidu kā tas tiek darīts gan var pastrīdēties. ir vienkārši nežēlīgi iebāzt lopiņu šaurā būrī, kur pat apgriezties nevar, piebarot ar kaut kādām ķīmiskām vielām un tad nokaut. Starp citu, cilvēka veselībai tas par labu arī nenāk- īpaši pēc tam, kad ķimikālijām pilnā gaļa ir apvārtīta olā, miltos un cepta milzīgā tauku daudzumā augstā temperatūrā.


CITĀTS(Flerina @ 10.10.2009 20:43) *
nja... es arī neesmu par to īpaši spožās domās...
Gaļā ir daudz nepieciešamo uzturvielu. Un vispār, kpc tu izdomāji, ka būsi veģitārietis? Patīk dzīvnieki? - dievs ir viņus RADĪJIS, lai mēs viņus ēstu.!! Ja tas nav iemesls, tad kas ir?



parādi man lūdzu bībeles vietu, kur teikts- tev būs ēst gaļu.
Un arī tad tas nav nekāds spožais arguments, jo reliģijas ir dažādas.



CITĀTS(Miervaldis Gotiņš @ 10.10.2009 20:48) *
Es gan nedomāju, ka veģetārisms kā parādība būtu kaut kāds neizskaidrojams fenomens grin.gif

Principā - piekrītu Matiasam. Mūsu platuma grādos dzīve bez gaļas nav tas pats prātīgākais, vēl kā papildarguments pret veģetārismu var tikt pieminēts čukčas/eskimosi, kuru dzīves apstākļi ir tādi, ka viņi pārtiek pamatā TIKAI no gaļas - viņu klimatā graudaugus, dārzeņus vai augus neko diži neizaudzēsi... wink.gif


Pēdējo reizi, kad ieskatījos kartē, Latvija neatradās ekskimosu apdzīvotā teritorijā w00t.gif

CITĀTS(Tējas Tantiņa @ 10.10.2009 23:38) *
pirmkārt, ja gaļu pērk veikalā, veģetārismam nav nozīmes, jo - ja neapēdīsi tu - apēdīs kāds cits... otrkārt, kā mana skolotāja saka - tad vari ēst zāli visu dienu kā gotiņa. treškārt, gaļa vnk ir kaut kas tik garšīgs, cik mazohistiskam jābūt, lai no tās atteiktos?

nu, man jau vienalga, bet es noteikti gaļu ēdīšu vienmēr, jo tā vnk ir pārāk garšīga.

ir taču visādi veģetāriešu forumi, mājaslapas, utt. - vajag tikai konstultēties ar pareiziem meklēšanas protāliem.


Runā tikai par sevi. Ir cilvēki, kam gaļa negaršo vai pat liekas pretīga.
Un zāli man vēl nav gadījies nogaršot. Un arī badā nemirstu. vajag tikai atrast produktus, receptes un 10- 15 minūtes, lai kaut ko pagatavotu.
receptes var meklēt un veiksmīgi atrast internetā (kur vairs neatceros, jo visa garšīgā pagatavošanu jau labi sen zinu no galvas), produktus- veikalā (gandrīz katrā sevi cienošā lielveikalā ir kaut kas atrodams), var piestaigāt arī uz zemnieku tirdziņiem. Soju iesaku meklēt speciālos veikalos, jo lielveikalos tā nav pašā labākajā kvalitātē. Ir daži produkti, kam veģetārieša virtuvē ir jābūt obligāti, piemēram zirņu milti (izmantojami mīklās olu vietā. Ar tiem var pagatavot visu- cepumus, kūkas, vafeles, pankūkas utt). Meklēt tajos pašos veikalos, kur soju. Iesaku nopirkt arī visādas garšvielas un indiešu ēdienu recepšu grāmatu (indiešu virtuvei slavas dziesmas varu dziedāt kādu nedēļu no vietas- taisi, ko gribi, viss ir garšīgs, sātīgs, veselīgs, veģētārs, olbaltumvielām bagāts utt).

pēdējais padoms Princessai- pameklē informāciju un apdomā pirms kļūsti par veģetārieti. Mājās vēl tā, bet ar sabiedrisko ēdināšanu var rasties problēmas (nekad neaizmirsīšu viena oficianta skatienu, kad paprasīju kaut ko veģetāru). Bez tam daudzās kafeinīcās veģetārismu īsti neizprot- dārzeņus, kas vārīti kopā ar gaļu vēl var saprast un piedot, bet veģetāra zupa, kurā peld gaļas gabaliņi... getlost.gif Bez tam tu uzzināsi kuri no draugiem/radiem tiešām ir saprotoši un atsaucīgi kaut vai tik daudz, lai kopīgā pasēdēšanā pacenstos sagādāt tos pašus augļus vai dārzeņu salātus. Un jā rēķinies arī ar pastulbiem jokiem (piemēram mani kādā radu pasākumā piedāvāja izmitināt pie trusīšiem- kopā esot jautrāk glare.gif )

Richy
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Adē
iesūtīt 11.10.2009 13:44
Raksts #11


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Tulkotāji
Pievienojās: 06.10.04
Kur: Pie sienas.
Mūžīgā opozīcijā



CITĀTS(BlackRichy @ 11.10.2009 13:09) *
Nē, cilvēks NAV visēdājs. Bioloģijas sīkumos neieslīgšu, pateikšu tikai, ka anatomiski cilvēks ir augļēdājs (nevis zālēdājs, lūdzu nejaukt).


Tū-tūū, kāāā man _patīk_, kad cilvēki ņem no visādām teorijām no konteksta izrautu faktu un izmanto to savas patiesības pierādīšanai. Pieņēmu, ka šitais tavs apgalvojums ir izrauts no tās teorijas, kuru pierāda, salīdzinot cilvēku un zāl- un gaļēdāju zarnu trakta garumu, zobu uzbūvi, kuņga pH un citas lietas. Tas viss, protams, ir ļoti kruta, bet uz to vajadzētu skatīties globālāk, respektīvi:

CILVĒKS ĒD GAĻU JAU NO PIRMSĀKUMIEM, ĒD TAGAD UN TURPINĀS ĒST VĒL. Protams, var strīdēties par pirmsākumiem, bet nu skaidri zināms, ka tiklīdz pērtiķis kļuva par cilvēku, viņu gastronomiskajām opcijām nāca klāt spēja sakošļāt un SAGREMOT gaļu. Ja gaļa nebūtu domāta cilvēkam, viņa organisms nespētu to pārstrādāt. Punkts. Un tas izowno jebkuru teoriju par to, ka cilvēks ir augļēdājs.
Instinkti nekļūdās. Daba nekļūdas. Un, kāmēr vairākumam izdalīsies siekalas, domājot par cūkgaļas karbonādi, veģetārieši paliks par cilvēkiem, kuri aizspriedumu dēļ atņem sev mazu dzīves baudu.

Pavisam cita lieta ir emocijas un enerģētika- ēst galinātu dzīvnieku, kuram nāves brīdī bija stress, psiholoģiski nespēt ieēst vistiņu, atceroties kā pa lauku sētu skraida mazi, pūkaini cālīši- tam es piekrītu un pilnīgi respektēju cilvēkus, kuram tas ir veģetārisma iemesls.
Bet tie, kuri pierāda, ka, lūk, cilvēks nav gaļēdājs-- lai iet ````t.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
BlackRichy
iesūtīt 11.10.2009 16:28
Raksts #12


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.08.09
Kur: Mierīgā, klusā tukšumā...



CITĀTS(Adē @ 11.10.2009 14:44) *
Tū-tūū, kāāā man _patīk_, kad cilvēki ņem no visādām teorijām no konteksta izrautu faktu un izmanto to savas patiesības pierādīšanai. Pieņēmu, ka šitais tavs apgalvojums ir izrauts no tās teorijas, kuru pierāda, salīdzinot cilvēku un zāl- un gaļēdāju zarnu trakta garumu, zobu uzbūvi, kuņga pH un citas lietas. Tas viss, protams, ir ļoti kruta, bet uz to vajadzētu skatīties globālāk, respektīvi:

CILVĒKS ĒD GAĻU JAU NO PIRMSĀKUMIEM, ĒD TAGAD UN TURPINĀS ĒST VĒL. Protams, var strīdēties par pirmsākumiem, bet nu skaidri zināms, ka tiklīdz pērtiķis kļuva par cilvēku, viņu gastronomiskajām opcijām nāca klāt spēja sakošļāt un SAGREMOT gaļu. Ja gaļa nebūtu domāta cilvēkam, viņa organisms nespētu to pārstrādāt. Punkts. Un tas izowno jebkuru teoriju par to, ka cilvēks ir augļēdājs.
Instinkti nekļūdās. Daba nekļūdas. Un, kāmēr vairākumam izdalīsies siekalas, domājot par cūkgaļas karbonādi, veģetārieši paliks par cilvēkiem, kuri aizspriedumu dēļ atņem sev mazu dzīves baudu.


Anatomiski cilvēks tik tiešām nav gaļēdājs un, jā tas ir ļoti kruta, un to vajedzētu ņemt vērā, prātojot par to ko pagatavot vakariņās.

Par pirmsākumiem tik tiešām var strīdēties. Zinātniski pierādīts (nu, ok, es nezinu cik zinātniski un cik pierādīts un slinkums meklēt, bet tāda doma pastāv, neticama nav un par to būtu vērts padomāt), ka pirmatnējie cilvēki bijuši veģetārieši un gaļu ēduši krīzes laikos, kad neko citu nespējuši atrast. Kaut kādas kārtējās krīzes laikā šis ieradums saglabājies, vēl joprojām atmests nav un netiks arī, bet cilvēka organisms gaļas ēšanai nav piemērojies (jā, tie paši krutie pH līmeņi) un zinot evolūcijas tempus...

Par sagremošanu runājot, man jau atkal slinkums meklēt konkrētos pētījumus, pētniekus, gadus utt utjp, bet šie pētījumi visai uzskatāmi parādīja, ka gaļas ēšana cilvēka organismam nodara vairāk ļauna nekā laba (visiem zināmais asinspiediens, vēzis, diabēts utt). Nu, piemēram, vīriešu spermas kvalitāte pasliktinājās, ja to mātes grūtniecības laikā ēda vairāk gaļas.
Un senajā Ķīnā bija tāds nāvessods- cilvēkam deva ēst tikai un vienīgi vārītu gaļu. Viņš nomira no saindēšanās. Ar āboliem ko tādu panākt būtu grūtāk, tur nomirtu no kaut kādu vielu nepietiekamības.

Un starp citu, cilvēks izdala siekalas, domājot par CEPTU (vārītu, sautētu, vienalga) gaļu, kuras īstā garša vairs nav jūtama
tāpec es nepiekritīšu uzskatam, ka cilvēks ir gaļēdājs līdz neredzēšu kā viņš savu maltīti pats saviem zobiņiem un nadziņiem sagādā, nevis ģībst redzot asinis vai vemj redzot kā ķidā iekšas.

Citiem vārdiem sakot- ja tu noliksi cilvēkam priekšā šķīvi ar svaigu, jēlu, vēl asiņainu gaļu un otru šķīvi ar gatavām, sulīgām, smaržīgām vīnogām, un šis cilvēks apēdīs gaļu, bet izvemsies redzot vīnogas, es nopirkšu tev jaunu auto wink.gif

Richy
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
zibgaismiņa
iesūtīt 11.10.2009 16:33
Raksts #13


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.05.05



kamēr tev slinkums meklēt konkrētu pamatojumu,tikmēr tavam rakstam ir 0 vērtības.jā es arī ,laikam, kaut kur ,sazin kur ,šķiet,lasīju,ka cilvēki izaug no sēnēm un tādēļ to ēšana ir kanibālisms.zinātniski pierādīts.laikam.nu es jau nezinu.

Visādi citādi - prieks ,ka proti izteikties diezgan jēdzīgi,ja neskaita muldēšanu par zinātniskiem pierādījumiem kuru tev nav.

Šo rakstu rediģēja zibgaismiņa: 11.10.2009 16:35
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Salamander
iesūtīt 11.10.2009 16:51
Raksts #14


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.11.05



CITĀTS(BlackRichy @ 11.10.2009 17:28) *
Anatomiski cilvēks tik tiešām nav gaļēdājs un, jā tas ir ļoti kruta, un to vajedzētu ņemt vērā, prātojot par to ko pagatavot vakariņās.

Par pirmsākumiem tik tiešām var strīdēties. Zinātniski pierādīts (nu, ok, es nezinu cik zinātniski un cik pierādīts un slinkums meklēt, bet tāda doma pastāv, neticama nav un par to būtu vērts padomāt), ka pirmatnējie cilvēki bijuši veģetārieši un gaļu ēduši krīzes laikos, kad neko citu nespējuši atrast. Kaut kādas kārtējās krīzes laikā šis ieradums saglabājies, vēl joprojām atmests nav un netiks arī, bet cilvēka organisms gaļas ēšanai nav piemērojies (jā, tie paši krutie pH līmeņi) un zinot evolūcijas tempus...

Par sagremošanu runājot, man jau atkal slinkums meklēt konkrētos pētījumus, pētniekus, gadus utt utjp, bet šie pētījumi visai uzskatāmi parādīja, ka gaļas ēšana cilvēka organismam nodara vairāk ļauna nekā laba (visiem zināmais asinspiediens, vēzis, diabēts utt). Nu, piemēram, vīriešu spermas kvalitāte pasliktinājās, ja to mātes grūtniecības laikā ēda vairāk gaļas.
Un senajā Ķīnā bija tāds nāvessods- cilvēkam deva ēst tikai un vienīgi vārītu gaļu. Viņš nomira no saindēšanās. Ar āboliem ko tādu panākt būtu grūtāk, tur nomirtu no kaut kādu vielu nepietiekamības.

Un starp citu, cilvēks izdala siekalas, domājot par CEPTU (vārītu, sautētu, vienalga) gaļu, kuras īstā garša vairs nav jūtama
tāpec es nepiekritīšu uzskatam, ka cilvēks ir gaļēdājs līdz neredzēšu kā viņš savu maltīti pats saviem zobiņiem un nadziņiem sagādā, nevis ģībst redzot asinis vai vemj redzot kā ķidā iekšas.

Citiem vārdiem sakot- ja tu noliksi cilvēkam priekšā šķīvi ar svaigu, jēlu, vēl asiņainu gaļu un otru šķīvi ar gatavām, sulīgām, smaržīgām vīnogām, un šis cilvēks apēdīs gaļu, bet izvemsies redzot vīnogas, es nopirkšu tev jaunu auto wink.gif

Richy


LOl ?

Šo rakstu rediģēja Salamander: 11.10.2009 16:52
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
BlackRichy
iesūtīt 11.10.2009 17:03
Raksts #15


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.08.09
Kur: Mierīgā, klusā tukšumā...



CITĀTS(zibgaismiņa @ 11.10.2009 17:33) *
kamēr tev slinkums meklēt konkrētu pamatojumu,tikmēr tavam rakstam ir 0 vērtības.jā es arī ,laikam, kaut kur ,sazin kur ,šķiet,lasīju,ka cilvēki izaug no sēnēm un tādēļ to ēšana ir kanibālisms.zinātniski pierādīts.laikam.nu es jau nezinu.


Jā, aizrādījums vietā.

Pārvarēju savu slinkumu smile.gif

saite
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 11.10.2009 17:07
Raksts #16


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Neviens pats jau nesaka, ka cilvēks būtu gaļēdājs! Tas ir - plēsējs. Lai gan acuzobi mums tomēr ir tādi smailāki, kas ir raksturīgi plēsējiem. tongue.gif
Cilvēks ir visēdājs. Tāpat kā cūka, piemēram, kuras iekšas ir ārkārtīgi līdzīgas tam, kādas tās ir cilvēkiem.
Ziemeļos cilvēki ēd gaļu. Dienvidos vairāk augus. Var piemēroties ēst to vai šito. Vidējos klimatiskajos apstākļos, kādos esam mēs, ierasti ir ēst gan šo, gan to, tas ir, gan gaļu, gan augu barību.
Vārdu sakot - parasts, vidējs vidējās klimata joslas iedzīvotājs ēd gan gaļu, gan augus. Var krist ekstrēmismā un pārtikt tikai no augu barības, un tikpat labi var pārtikt gandrīz tikai no gaļas. Tas, kā kuram konkrēti organisms iekārtots. Ir cilvēki, kas nevar, nedrīkst ēst kviešu cieti (principā - maizi). Viņu organisms to nepārstrādā. Ir tādi, kas nevar ēst gaļu, ir, kas neēd zivis. Bet tas ir individuāli.
Nevienu nevar nosodīt par to, ka viņš neēd to, ko nevar ēst. Vai negrib ēst.
Bet es tikko sastapos ar tādu lietu - manam kolēģim sieva gaida bērnu. Sieva ir veģetāriete, un kā tādai viņai organismā ir nepietiekoši dzelzs. Tagad ir problēma.

Parādīt cilvēku, kas jēlu gaļas gabalu uzskata par vērtīgāku nekā vīnogas? Palasi Džeralda Darela darbus!

Starp citu, senajā Ķīnā tie nosodītie nomira ne tāpēc, ka saindējās, bet tāpēc, ka pietrūka to vielu, kādu gaļā nav. C vitamīna, piemēram.

Pirmatnējie cilvēki? Nē, es esmu lasījusi tādu hipotēzi, ka viņi ir dzīvojuši upju krastos un ieņēmuši apmēram to pašu ekoloģisko nišu, ko ūdri. Pārikuši no moluskiem, zivī, vēžveidīgajiem, daudz peldējuši, bijuši ūdeni. No tā arī pamatīga apspalvojuma neesamība uz ķermeņa un tauku slānis viscaur (kā roņiem). Tā ir hipotēze, protams. Bet tad tie vēl nebija cilvēki, tas gan droši.
Un kāpēc lai pirmatnējie cilvēki būtu veģetārieši bijuši? Protams, viņi daudz ēda augu barību, bet ne tikai, citādi mums iekšas būtu kā gorillām, kas tiešām ir veģetārieši, bet tās tādas nav. Turklāt apmetnēs ir atrasti kauli un vairumā. Piemēram valszirgu kauli. Mūžam neticēšu, ka apstākļos, kad neko nevar nopirkt veikalā un ēdamā hroniski nav, kāds būs izmetis laukā valszirga gaļu, lai izmantotu tikai kaulus.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 11.10.2009 17:22
Raksts #17


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



CITĀTS(Grāfs Senžermēns @ 11.10.2009 13:08) *
Nu tas, ka vairākumam garšo gaļa, nenozīmē, ka tā garšo viesiem. Un es esmu dzirdējis par cilvēkiem, kas uzskata, ka zivs gaļa nav gaļa, tā kā daļai to, kas sevi sauc par veģitāriešiem nav tik grūti tās aminoskābes uzņemt, ja gotņas un cūciņas žēl.

Starp citu, arī soja ir kaitīga (ne jau visa, bet praktiski visa veikalos pieejamā). wink.gif

Nopietnāk runājot, te mēs nonākaam pie cilvēka dabas divkosības. Tātad, govi nez kādēļ ir žēl, taču zivi nav? Kas par sviestu? Mūsu visu pirmsākumi ir ūdenī. Tā pati vilku varza govi notiesātu labprāt; arī man garšotu gaļiņa, īpaši, ja labi pagatavota. Un dabā tas ir tikai normāli, ka tie, kas ēd gaļu, nomedī pa kādam zālēdājam. Vai cilvēki gadījumā savā civilizācijā nav kļuvuši par mīkstajiem? Ir. Pilnīgi noteikti.
huh.gif

CITĀTS(BlackRichy @ 11.10.2009 13:09) *
Bioloģijas sīkumos neieslīgšu, pateikšu tikai, ka anatomiski cilvēks ir augļēdājs (nevis zālēdājs, lūdzu nejaukt).

Tik un tā cilvēkus, gluži kā daļu mūsu kuras-tur-pakāpes brālēnu pērtiķu (ja nemaldos, piemēram, makaki, bet bija arī stipri plēsīgāki) vai lāčus ieskaita pie visēdājiem.

Cilvēki izmainījās līdz nepazīšanai jau tad, kad nokāpa no kokiem un sāka staigāt uz divām kājām. Tajā brīdī par augļēdāju (ja pieņemam, ka tavs apgalvojums ir patiess) varam aizmirst. Ja atceries no vēstures, tad kaut kas tur bija par to, ka senatnē cilvēki piekopa nomadu-mednieku dzīvesveidu (un tieši tādēļ arī bija klejotāji — kad vienā vietā bija mazāk, ko medīt, devās tālāk), un tikai pēc tam kļuva par zemkopjiem un apmetās vienā pastāvīgā vietā. Ja netici, pārbaudi vēstures grāmatā.

CITĀTS(BlackRichy @ 11.10.2009 13:09) *
Runājot par dzīvnieku nogalināšanu- ideālā pasaulē nedzīvojam, nogalināti viņi tiek un tiks, bet par veidu kā tas tiek darīts gan var pastrīdēties. ir vienkārši nežēlīgi iebāzt lopiņu šaurā būrī, kur pat apgriezties nevar, piebarot ar kaut kādām ķīmiskām vielām un tad nokaut.

Bez šaubām, taču tas nav saistīts ar kaitēšanu sev, neēdot gaļu, un tās neēšana lietu nemainīs. Tas jārisina citādāk (un efektīvāk — kaut vai ar likumdošanu un inspekcijām, lai gan pie mums sākumam varbūt derētu jēdzīgākus politiķus), taču tas vairs nav saistīts ar pavediena tematu.

CITĀTS(BlackRichy @ 11.10.2009 13:09) *
Pēdējo reizi, kad ieskatījos kartē, Latvija neatradās ekskimosu apdzīvotā teritorijā w00t.gif

Taču tu apskati ne tikai Latvijas iedzīvotājus, vai ne? Tad lūgtum ņemt vērā arī ziemeļu iedzīvotājus. Savukārt, ja uzsvars ir uz Latvijas teritorijā dzīvojošajiem, tad Gotiņš jau izteicās par attiecīgās prakses lietderību.

CITĀTS(BlackRichy @ 11.10.2009 13:09) *
Runā tikai par sevi. Ir cilvēki, kam gaļa negaršo vai pat liekas pretīga.

Gribi, lai es novērtēju tavas izdzīvošanas izredzes ārpus ērtajiem mūsdienu civilizācijas apstākļiem? grin.gif

CITĀTS(BlackRichy @ 11.10.2009 13:09) *
Un jā rēķinies arī ar pastulbiem jokiem (piemēram mani kādā radu pasākumā piedāvāja izmitināt pie trusīšiem- kopā esot jautrāk glare.gif )

Veselīgs humors, kurš te nesaprot jokus? grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
_W_
iesūtīt 11.10.2009 18:25
Raksts #18


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.09.05



+135 Rovielai.
Dzelzs tas ir tikai saakums, nerunaasim piem par tiamiinu un citaam vielaam. Pietam lai cilveeks nebuutu kaa sazuvusi skaabene un netruuktu energija talkaa naak kreatiins, to aabolos un viinogaas tochna neatradisi ... Nemaz nerunaajot par visu visu paareejo.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Miervaldis Gotiņ...
iesūtīt 11.10.2009 18:59
Raksts #19


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.11.08
Kur: Arkanara
Gotiņtēvs 2012



No 3 cilvēkpērtiķu sugām sugām, 1 ir visēdāji (šimpanzes), bet 2 - augēdāji (gorillas un organgutani). Pārējo primātu vidū ir gan tādi, gan šitādi, bet paviāni (aizej uz zooloģisko būtni un apskati dzīvnieku vārdā mandrils) jau vairāk velk uz plēsējiem, nekā uz visēdājiem.

Arī pirmatnējie cilvēki lika iekšā gaļu ka nemetas. Un ir skaidri zināms, ka tās primātu - pērtiķcilvēku sugas, kuras izvēlējās tīri veģetāru dzīvesveidu (sk. australopitekus, it īpaši tos, kas Robustus), evolūcijas kokā sevišķi ilga nedavilka...

Dienvidos cilvēki gaļu mazāk ēd tāpēc, ka to tradicionāli ir bijis grūti viegli apstrādāt un uzglabāt, galvenokārt karstā klimata dēļ, kurā gaļa pēc tās nesējorganisma nāves ātri bojājas, bet ledusskapji attiecīgajās pasaules daļās nonāca tikai 20. gadsimtā.

Attiecībā uz reliģiju - Bībelē, piemēram, dzīvnieki ir sadalīti šķīstos un nešķīstos, un šķīstos ir ATĻAUTS lietot uzturā. Un pats Jēzus Kristus, kristietības dievcilvēks, pats lietoja uzturā gaļu (pashā jēru, sk. evaņģēliju nodaļas par svēto vakarēdienu). Arī islams norāda tikai dzīvniekus, kurus NEDRĪKST ēst (musulmaņi tīri labprāt liek iekšā aitas un teļa gaļu), hinduistiem ir noliegts ēst govs gaļu, toties šamējie pat nesmādējot, pardon, dzīva mērkaķa smadzenes...

Jā, veģetārismu var pamatot ar `man nepatīk, ka dzīvnieki tiek nogalināti` (kas gan arī ir liekulība, jo tad jāatsakās arī no ādas izstrādājumiem - somām, apģērbiem, apaviem vai siksnām), vai `es vienkārši gribu pamēģināt, kā tas ir`, tomēr loģiska, zinātniska, tradicionāla vai kāda cita pamata šim uzskatam nava.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
_W_
iesūtīt 11.10.2009 20:28
Raksts #20


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.09.05



"dzīva mērkaķa smadzenes..."
Hmmm, domaajams, kad shameejs atbriivojas no smadzeneem, vairs tik dziivs vairs nav ...

Šo rakstu rediģēja _W_: 11.10.2009 20:28
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

4 Lapas V   1 2 3 > » 
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 19.03.2024 11:42