Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Dzīves jēga, Kāda ir tava? Un vai tāda vispār ir?
Eriette
iesūtīt 20.12.2006 17:25
Raksts #1


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.09.06



Šādam līdzīgi pavedieni jau ir bijuši, bet šis ir mazuliet savādāks, turklāt iepriekšējajos vairs necar iesūtīt postus.

Kas tad īsti ir dzīves jēga? Šinī gadījumā gribas citēt draudzeni Kristu : Kāda vēl jēga?! Bērnībā mums jāiet skolā, kad esam pieauguši - jāstrādā, bet vecumdienās jādzīvo uz kapeikām. Nē, dzīves vienīgā jēga ir ēdiens - un viņa iekodās milzīgā Kinder Delice. laughing.gif

Āber nopietni - ir dzirdēts, ka dzīves jēga ir mīlestība. Kādēļ es tam īsti nepiekrītu, tūlīt izlasīsi. Tad, kad es esmu dziļi laimīga un sajūsmināta, nu ļoti, ļoti - tad par dzīves jēgu nemaz negribās domāt, tikai izbaudīt mirkli. Un padomā, ja tu visu dzīvi būtu tik sasodīti laimīga, (tas gan nenotiks, bet ja nu) vai tad... Nebūtu gana?
Nu mans secinājums - mana dzīves jēga ir būt laimīgai ( un pierīties Kinder Delice kamēr var grin.gif ). Tā kā visbiežāk cilvēkus laimīgus dara mīlestība, tā arī varētu būt viena no dzīves jēgām. Visu laiku būt laimīgai tāpat neizdosies, taču pasmaidīt arī par mazām lietām var.

Nereāli, bērnišķīgi un. Tomēr.
Ja ir mērķis, tad to sasniegt ir vieglāk, nekā tad, ja tas nezināms.

Tava dzīves jēga? smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
5 Lapas V  « < 3 4 5  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (80 - 90)
Miervaldis Gotiņ...
iesūtīt 04.09.2010 19:16
Raksts #81


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.11.08
Kur: Arkanara
Gotiņtēvs 2012



CITĀTS
Manuprāt, pietiekoši daudz izsaka Dumidora vārdi:
"Manis šeit nebūs tikai tad, kad šeit vairs nebūs nevienas man uzticīgas dvēseles." jeb pārfrāzējot, katra cilvēka būtība dzīvos tik ilgi, kamēr viņu atcerēsies.

Savā ziņā taisnība, bet ja Tu neizdarīsi neko mega ievērojamu, pēc kādām 3 paaudzēm jau Tevi vairāk vai mazāk būs aizmirsuši. Man ir radies iespaids, ka mēs puslīdz atceramies tos cilvēkus, kurus esam redzējuši - es, piemēram, visu mūžu gana labi atcerēšos savas vecmāmiņas, kuras esmu redzējis, bet par vecvecmāmiņām es nezinu neko - labākajā gadījumā, es zinu, kuros kapos viņas guļ, vai kā viņas izskatās uz vecām rodņas fočenēm.

Tā ka sevišķas ilūzijas jomā `mani atcerēsies mani pectēči` visdrīzāk nevajadzētu lolot smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Teletūlbijs.
iesūtīt 04.09.2010 19:32
Raksts #82


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 11.07.10
Kur: Pagrabā, starp zirnekļu tīkliem un veciem kamoliem, starp pieneņu pūkām un zaļiem zaķīšiem.



CITĀTS
Tā ka sevišķas ilūzijas jomā `mani atcerēsies mani pectēči` visdrīzāk nevajadzētu lolot smile.gif

No vienas puses, tā ir viņu izvēle - atceras vai nē, stāsta tālāk saviem pēctečiem vai nē... wink.gif Nav jau slikti, ja arī tālāk par trim paaudzēm cilvēki zina par kādu attālu radagabalu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Miervaldis Gotiņ...
iesūtīt 04.09.2010 20:12
Raksts #83


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.11.08
Kur: Arkanara
Gotiņtēvs 2012



CITĀTS
No vienas puses, tā ir viņu izvēle - atceras vai nē, stāsta tālāk saviem pēctečiem vai nē..

Nu sāksim ar to, ka tos vecāku paaudžu radiniekus, kurus viņi ir gana bieži redzējuši, cilvēki vairāk vai mazāk atcerās - ar to nekādu problēmu nav.

Problēmas rodas tad, kad ir runa par tādiem radagabaliem, kuri ir paspējuši nomirt pirms Tavas dzimšanas, vai neilgi pēc tās, un kurus Tu personīgi neatceries. Līdz ar to, lai par viņiem saglabātos vērā ņemamas atmiņas, ir jāizpildās sekojošiem nosacījumiem:
1. Ir jābūt dzīvam starpposmam, t.i. cilvēkam, kurš ir pietiekoši vecs, lai attiecīgos cilvēkus atcerētos personīgi, un tai pat laikā ir pietiekoši jauns, lai vēl būtu dzīvs un pie pilna prāta.
2. Starp klausītājiem ir jābūt kādam, kuram vairāk vai mazāk interesē attiecīgā tēma, un lielākoties jau cilvēki sevišķi neiedziļinās savu nepiedzīvoto senču stāstos. Labākajā gadījumā zin vai ir pierakstījuši vārdus, uzvārdus (tai skaitā pirmslaulību), dzimšanas un miršanas datumus, dzimšanas un miršanas vietas, kapu atrašanās vietas utt.. Nu varbūt vēl puslīdz atceras stāstus par to, kurš tieši uzcēla dzimtas mājas, kurš krita/pazuda karā/Sibīrijā utml. - tad tas jau ir daudz. Ja kāds zin vai ir īpaši apkopojis arī citas ziņas - par senču hobijiem, piepildītajiem/nepiepildītajiem sapņiem un visādām tādām lietām, tad šāds cilvēks jau būtībā ir <dzimtas ciltskoka pētnieks>, nevis vienkāršs ikdienas pilsonis.
CITĀTS
Nav jau slikti, ja arī tālāk par trim paaudzēm cilvēki zina par kādu attālu radagabalu.

Protams, ka tas nav slikti, tomēr man ir radies iespaids, ka reāli ikdienā 3 paaudzes - tā ir apmēram robeža, līdz kurām atmiņas mēdz saglabāties puslīdz dzīvas.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Teletūlbijs.
iesūtīt 04.09.2010 20:16
Raksts #84


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 11.07.10
Kur: Pagrabā, starp zirnekļu tīkliem un veciem kamoliem, starp pieneņu pūkām un zaļiem zaķīšiem.



Vēl ļoti svarīgas ir bildes. smile.gif Manuprāt. Tās izsaka diezgan daudz.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mūdzis
iesūtīt 05.09.2010 12:09
Raksts #85


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa:
Pievienojās: 13.08.10



Mana dzīves jēga ir izdarīt visu, ko vien spēju tik labi, cik vien spēju happy.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Teletūlbijs.
iesūtīt 05.09.2010 12:24
Raksts #86


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 11.07.10
Kur: Pagrabā, starp zirnekļu tīkliem un veciem kamoliem, starp pieneņu pūkām un zaļiem zaķīšiem.



Un, ja tā padomā.. Kam tad mums to jēgu vajag? grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 03.01.2012 09:50
Raksts #87


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



CITĀTS(seal @ 25.01.2008 21:50) *
Tā arī ir dzīves jēga[manā uztverē] - dzīvot, ar mērķi, kuru gribi saniegt.
Lai arī kas tas būtu..


Būšu drosmīga un uzdrošināšos piedāvāt Lielo dzīves jēgu - manuprāt, seal jau visu ir pateikusi, jeb kā labāk skanējo V.Igo "Parīzes Dievmātes katedrāles" versijā: "Cilvēkam arvien ir vajadzīgs mērķis, uz kuru tiekties."

Viss tikai atkarīgs no tā, ko mēs sev izvirzam par mērķi - vai dzīvot laimīgi, vai iegūt zināšanas, vai vienkārši pieēsties un turpināt sugu. smile.gif
Un tas arī izskaidrotu teicienu "dzīvei nav jēgas", kas nozīmē, ka cilvēks neredz nevienu puslīdz nopietnu mērķi, uz kuru viņš gribētu tiekties, neredz virzienu, kurā gribētu iet; viņam viss liekas mazsvarīgs, neinteresants, iespējams, sarežģīts un mokošs. Droši vien jebkurš, kurš ir piedzīvojis kādu brīdi depresiju, zina, kā tas ir, kad vispār ir pazudusi interese pilnīgi par jebko. Tāpēc jēga kā tāda ir vajadzīga, kaut vai tik primitīva kā vienkārši būt laimīgam.

Tātad mana piedāvātā "Lielā" dzīves jēga:

Atrast mērķi, uz kuru tiekties.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Liesma narnia HP
iesūtīt 07.01.2012 09:06
Raksts #88


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.04.10
Kur: Skaistākā vieta uz pasaules



CITĀTS(Melnais Akvareļu Vienradzis @ 11.04.2007 16:02) *
Man šajā konkrētajā brīdī šķiet, ka dzīves jēga ir... nodzīvot tā, lai beigās, tad, akd tu gulēsi uz nāves gultas un atskatīsies uz savu dzīvi, tev nebūtu nekas jānožēlo. Es nesaku, ka cilvēkam vienmēr ir jāizdara tā saucamās "pareizās" izvēles un ka nedrīkst kļūdīties. Nebūt nē. Es tikai saku, ka nedrīkst pieļaut tādas kļūdas, ka pēc tam visu dzīvi jāšausta sevi.

Tieši manas domas (kaut ko līdzīgu es gribēju rakstīt jau tad, kad vēl nebiju šo fragmentu izlasījusi), jādzīvo tā, lai dzīves beigās būtu piepildīts savs liktenis un par likteni man te ir šāds citāts:

"Pasaules dvēseli baro cilvēku laime. Un arī to nelaime, ļaunums vai skaudība. Īstenot savu likteni ir cilvēka vienīgais, patiesais uzdevums. Viss kalpo vienam. Ja tu kaut ko vēlies, visa pasaule slepus sadodas rokās, lai tev palīdzētu." (Paulu Koelju)

Viens no galvenajiem noteikumiem arī ir- jādzīvo sev un Dievam, jāsagatavo sev vieta paradīzē (vai kaut kā tamlīdzīgi)

CITĀTS(Minki @ 12.05.2007 20:58) *
Jēga ir tik liela, ka mēs nespējam to apjēgt.

Un šim es arī pilnībā piekrītu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Miervaldis Gotiņ...
iesūtīt 09.01.2012 09:10
Raksts #89


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.11.08
Kur: Arkanara
Gotiņtēvs 2012



CITĀTS
Īstenot savu likteni ir cilvēka vienīgais, patiesais uzdevums.

Un ja nu cilvēka liktenis ir darīt ļaunu? tongue.gif
CITĀTS
Un tas arī izskaidrotu teicienu "dzīvei nav jēgas", kas nozīmē, ka cilvēks neredz nevienu puslīdz nopietnu mērķi, uz kuru viņš gribētu tiekties, neredz virzienu, kurā gribētu iet; viņam viss liekas mazsvarīgs, neinteresants, iespējams, sarežģīts un mokošs.

Man jau liekas, ka nevajag lieki sarežģīt lietas, un ka ar attiecīgo teicienu vien ir domāts, ka neeksistē tāds vienots universāls mērķis vai jēga, kas būtu aktuāls visiem. T.i. nav šī te vienotā objektīvā mērķa, kamēr dzīves jēga kā subjektīvā mērķa sasniegšana (vai tiekšanās uz to) jau faktiski ir automātiska, un ne vien cilvēki, bet arī visa pārējā dzīvība uz to tiecas gluži neapzināti.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 09.01.2012 14:37
Raksts #90


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



Savā pārcivilizētajā prātiņā jūs sev varat izgurdot jebkādas jēgas, kādas vien gribat (galu galā, lai par to aizdomāties, cilvēka prātam bija gana jāatīstās), taču daba mums, kā visiem dzīvniekiem, bija paredzējusi izdzīvot tik ilgi, kamēr radīti un izaudzināti pēcnācēji. Un viss.

Tas, ka cilvēka augsti pārattīstītam prātam ar to vairs nepietiek (īpaši, ka lielākā daļa mūsdienās, mani ieskaitot, īpaši nealkst pāragri apbērnoties), un jāmeklē kaut kas cits, tā jau ir tīri mūsu sugai raksturīga psihiska novirze un problēma.
grin.gif

— Why are we here?
— Plastic!
/ George Carlin /
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 09.01.2012 19:36
Raksts #91


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



CITĀTS(Miervaldis Gotiņš @ 09.01.2012 09:10) *
Man jau liekas, ka nevajag lieki sarežģīt lietas, un ka ar attiecīgo teicienu vien ir domāts, ka neeksistē tāds vienots universāls mērķis vai jēga, kas būtu aktuāls visiem. T.i. nav šī te vienotā objektīvā mērķa, kamēr dzīves jēga kā subjektīvā mērķa sasniegšana (vai tiekšanās uz to) jau faktiski ir automātiska, un ne vien cilvēki, bet arī visa pārējā dzīvība uz to tiecas gluži neapzināti.


Par vienotu mērķi - visticamāk tāds tiešām neeksistē, par to liecina kaut vai socioloģiskā aptauja šīs diskusijas sākumā. Par jēgu; tā jau ir cita lieta. Vismaz kā es to saprotu, ar vārdu "jēga" parasti atpazīst jautājumu "kāpēc?" (dzīves jēga - kāpēc (es/cilvēki) dzīvo(ju)).
Šajā ziņā pa lielam piekrītu Mattiasa komentāram -
CITĀTS
Savā pārcivilizētajā prātiņā jūs sev varat izgurdot jebkādas jēgas, kādas vien gribat (galu galā, lai par to aizdomāties, cilvēka prātam bija gana jāatīstās), taču daba mums, kā visiem dzīvniekiem, bija paredzējusi izdzīvot tik ilgi, kamēr radīti un izaudzināti pēcnācēji. Un viss.
kas pa lielam ir pašsaprotamais, uz ko "visa pārējā dzīvība tiecas gluži neapzināti". Acīmredzot, mazāk inteliģentu sugu dzīves jēga arī aprobežojas ar minēto vairošanos un izdzīvošanu, tikai cilvēkam ir parādījušās arī citas interese, kas ietekmē viņa pašapmierinātību. (Katrā ziņā cilvēks ir tāda dīvaina suga, kurai ir novērojamas pašnāvnieciskas tieksmes.)

Tā kā man nav iemesla apšaubīt, ka mēs kā cilvēku suga Homo sapiens būtiski atšķiramies no citām dzīvības formām izdzīvošanas un dzīvošanas instinkta ziņā, tad ir jābūt noformulējamam dzinulim, kas atbilstu ikvienam no mūsu sugas indivīdam (ko es jau piedāvāju iepriekšējā komentārā). Skatīsimies patiesibai acīs - neesam jau nemaz tik īpaši, kā dažbrīd gribas domāt. cool.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

5 Lapas V  « < 3 4 5
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 19.03.2024 13:50