Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Mēnessērdzība
Eriette
iesūtīt 08.12.2006 22:24
Raksts #1


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.09.06



Kad es biju mazāka, vienmēr vakaros kārtīgi aizvilku aizkarus, jo man bija bail, ka tikai Mēness neiespēd iekšā pa logu, un es varu kļūt mēnessērdzīga. Dzirdēti bija jau ne mazums nostāsti - mēnessērdzīgie izlekuši ārā pa balkonu, nositušies, utt.


Ko tu domā par mēnessērdzību? Vai esi bijusi mēnessērdzīga vai zini kādu, kas ir? (šeit neliels papildinfo no vikipēdijas).
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
3 Lapas V   1 2 3 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
Floriāna
iesūtīt 08.12.2006 22:30
Raksts #2


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.03.06
Kur: somewhere else



Jā, man bija tāda draudzene. Līdz 10 gadiem bija mēnessērdzīga. Naktīs cēlās augšā un bāza savu, tīro btw, apakšveļu dakšu un karošu lādēs. happy.gif
Sen, sen es tāda gribēju būt, jo domāju, ka tad varēšu uzlidot uz jumta. happy.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
ievuks
iesūtīt 09.12.2006 13:37
Raksts #3


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.06



Es esmu dzirdējusi šausmu lietas par to kā mēness ietekmē cilvēkus.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Seila
iesūtīt 09.12.2006 13:45
Raksts #4


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: HPētnieki
Pievienojās: 19.10.04
Kur: Braukā kopā ar Vinčesteriem un medī dēmonus
Tulks 2009



Nu un mēnessērdzīgs, ne mēnessērdzīgs. Jā par mēnessērdzīgu cilvēku ir daudz vairāk jārūpējas un viņš jāpieskata. Tomēr tā nav nāvējoša slimība un to ir iespējams apspiest ar dažādām zālēm. Vai es kādu tādu pazīstu? Jā mana draudzene nesen atzinās, ka staigā pa naktīm un pamostas citā vietā. Nu un kas par to. Kaut gan pazīstot viņu drīzāk pateiktu, ka meitenītei mazāk dzert vajag bet tas vienalga neko īstenībā neietekmē. Stāsti jau ir dzirdēti dažādi par cilvēkiem, kas nolec no jumtiem un vēl velns sazin ko, bet ir pierādīts, ka mēnessērdzīgs cilvēks spēj darīt to, ko ikdienā nespētu un kā princips aiziet bojā tikai tad kad viņu iztraucē šādas pastaigas laikā.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Eriette
iesūtīt 09.12.2006 14:00
Raksts #5


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.09.06



CITĀTS
bet ir pierādīts, ka mēnessērdzīgs cilvēks spēj darīt to, ko ikdienā nespētu un kā princips aiziet bojā tikai tad kad viņu iztraucē šādas pastaigas laikā.


šis tavs teikums neaizgāja līdz manam ķobītim. spēj darīt to, ko ikdienā nespētu - lidot, vai? grin.gif

es nemaz nezināju, ka tam ir zāles. āber vai mēnessērdzīgs cilvēks sev nevar nodarīt pāri?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Seila
iesūtīt 09.12.2006 14:04
Raksts #6


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: HPētnieki
Pievienojās: 19.10.04
Kur: Braukā kopā ar Vinčesteriem un medī dēmonus
Tulks 2009



Ja nekļūdos tad mēnessērdzīgs cilvēks kamēr atrodas miega stāvoklī nespēj neko nodarīt sev. Ar to, ka viņš spēj daudz ko es domāju to, ka cilvēks, kuram piemēram ir bail no augstuma spēj staigāt pa 100 stāvu mājas jumta malu un nenokrist« ja vien viņu nepamodina. Protams tas ir reti, bet ir iespējami, jo viņš neapzinās savas bailes.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Eriette
iesūtīt 09.12.2006 14:13
Raksts #7


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.09.06



wow, to es nezināju blink.gif .

bet vispār - es reiz, tas gan bija sen, lasīju par kādu mēnessērdzīgu cilvēku, kurš nostaigāja 10 km pa vilciena sliedēm būdam mēnessērdzīgs. unsure_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 09.12.2006 15:34
Raksts #8


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Sāksim ar to, ka tas, ko tautā sauc par mēnessērdzību, nav viena slimība. Tiek jauktias divas slimības, kurām ir apmēram vienādas izpausmes - šajā "stāvoklī ir raksturīga sarežģīta automātiska darbība miegā. Slimnieks, atrazdamies aptumšotas apziņas stāvoklī, naktī pieceļas, izdara pierastas automātiskas darības (apģērbjas, kārto lietas, staigā) un, rītā pamodies, par notikušo neko neatceras." (Medicīnas enciklopēdija)
Viens ir somnambulisms jeb lunātisms, mēnessērdzība, kad cilvēks to dara tā saucamajā apziņas krēslas stāvoklī. Un otrs ir miega apreibums, kad galvenokārt bērni, kam ir paaugstināta uzbudināmība, atrodoties fizioloģiskā miega stāvoklī, nevis aptumšotas apziņas stāvoklī, ārēji izturas gandrīz tāpat.

Jūs te piemērus liekat no šī, otrā varianta. Tā nav mēnessērdzība.
Miega apreibumā cilvēku var ārēji iejaucoties pamodināt, īsta somnambulisma gadījumā - nē.

Tā kā ne vienā, ne otrā gadījumā cilvēks nesaprot, kur viņš atrodas, un kas realitātē ir ap viņu, tad viņš mierīgi var uzrāpties uz jumta un tur pastaigāties, iespējams, domājot, ka viņš pastaigājas pa parku. Ja cilvēku no šī stāvokļa "izsit" vai viņš pēkšņi atjēdzas pats, viņš, protams, var nokrist.

Un vēl kas - ar mēnesi tam visam nav tieša sakara, vienīgi, ka mēness gaismā pats slimnieks var redzēt, un citi viņu var vieglāk pamanīt. Un, jā, protams, cilvēki ar visādām garīgām kaitēm ļoti jūt meness ciklus. Mēnessērdzīgie nav izņēmums.

Var ārstēt. Miega apreibums parasti vispār mēdz pāriet pats bērnam pieaugot, vai arī vajag kādu laiku lietot medikamentus. Pāriet.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
shanty
iesūtīt 09.12.2006 16:56
Raksts #9


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 29.11.06
Kur: Tev uz labā pleca.



Par to, ka mēness dēļ var saslimt es šaubos.. Atceros, kad biju mazāka, biju dzirdējusi, ka mēnesi nedrīkst sveicināt, tad paliekot mēnessērdzīgs.. laughing.gif gāju pie loga un teicu mēnesim ''čau'' smile.gif
mana draudzene saka, ka reizēm viņas mamma stāstot, ka viņa pa nakti peiceļoties, aizejot uz virtuvi, staigājot pa istabām u.tt., bet viņa to neatceras. tas bijis pirms kādiem pāris gadiem diezgan bieži, bet tagad vairs ne..

Šo rakstu rediģēja shanty: 09.12.2006 16:56
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Eriette
iesūtīt 09.12.2006 17:18
Raksts #10


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.09.06



CITĀTS
atrazdamies aptumšotas apziņas stāvoklī


Aptumšotas apziņas stāvoklī? Nevar pamodināt? Vauč, šito nezināju. Bet ja mēnessērdzīgs cilvēks iet pa vilcina sliedēm un vilciens tam uzbrauc virsū, tad tak cilvēks pamostas! Vai ja ielej glāzi ūdens sejā, iedod ožamo spirtu vai kko tādu, nevar būt tak tā, ka pavisam nevar pamodināt! ohmy.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 09.12.2006 18:09
Raksts #11


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Nezinu sad.gif Tiešām nezinu, vai pavisam nekā nevar pamodināt. Varbūt var piespiest darīt kaut ko citu? To noteikti var. Bet man šķiet, ka uz vilciena gaismām cilvēks tādā stāvoklī var reaģēt, bet kurš var pateikt, kā? Var pamukt nost, bet var palikt turpat. Un tas viss var arī viņu nepamodināt.
Es neesmu mediķis, tik smalki nezinu. Es domāju (bet nezinu!), ka, ja iedod attiecīgus medikamentus vai vēl kaut ko iekšķīgi, varbūt pat ožamo spirtu iedod paostīt, tad var atmodināt. Ar glāzi ūdens sejā vai ar paraustīšanu aiz rokas nepietiks. Redz, enciklopēdijā bija uzsvērts - ārēji nevar pamodināt.

shanty, jā, Tavai draudzenei varētu būt bijis tas, miega apreibuma variants. Stāsta (statistiku nezinu), ka bērniem tā gadoties, neesot īpašs retums.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
maichestera
iesūtīt 10.12.2006 21:19
Raksts #12


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.10.06
Kur: Ar fotoaparātu mežā.



Jāpiekrīt,ka Mēnes mūs iespaido.
Kad bijām ar brāli mazi bērni,tad mēdzām aizmiguši klejot pa māju.
Tagad pilnmēnes naktīs moca bezmiegs vai visādi stulbi murgi....
Labprātāk tad klejoju cauru nakti pa kādu mežu,parku vai veciem kapiem..
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Grēkmeistars
iesūtīt 12.12.2006 19:06
Raksts #13


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.06.04
Kur: Pie krāna
Savādnieks



Man tā šķiet viena pievilcīga kaite. Kaut kas biedējoši pievilcīgs, gluži kā šizofrēnija. Mēnessērdzība arī ir dzīvošana savā pasaulē.
Man patīk. Pašai arī ir gadījies un esmu redzējusi citus ar mēnessērdzību sirgstošos. Manam brālim bērnībā bija šī kaite.
Atgādina vilkačus un vampīrus. happy.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Eriette
iesūtīt 12.12.2006 19:40
Raksts #14


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.09.06



CITĀTS
Kaut kas biedējoši pievilcīgs, gluži kā šizofrēnija


šizofrēnija nepavisam nav pievicīga. tā gan ir dzīvošana savā pasaule (kas, acīmredzot, tev ļoti patīk happy.gif ), taču lielākoties šizofrēniķi "savas pasaules" noteikumus nevar kontrolēt, viņiem tas drīzāk ir kā ļauns murgs - šķiet, ka kāds tevi vajā, dzirdi neesošas balsis utt.

tev bija mēnessērdzība? un kā?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 12.12.2006 20:33
Raksts #15


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Un man atkal jautājums - viņam bija mēnessērdzība jeb miega apreibums? Kā teicu - tās ir divas dažādas slimības. Un otrā bērniem nav nekāds retums.

Piekrītu Eriette. Kas gan jauks tādās slimībās? Slimībās vispār nav nekā jauka.
Es kaut kā nespēju pievienoties vienam, kas kādreiz teicis - "Nav šaubu, ka trakam būt ir skaisti, bet to zina tikai trakie paši."
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
anhela
iesūtīt 12.12.2006 22:22
Raksts #16


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 11.02.06
Kur: En la casa de Lorena Rojas...



CITĀTS(Eriette @ 09.12.2006 17:18) [snapback]1072741[/snapback]

Bet ja mēnessērdzīgs cilvēks iet pa vilcina sliedēm un vilciens tam uzbrauc virsū, tad tak cilvēks pamostas!

nu zini, man gan liekas, ka tad viņš vairs nepamodīsies! laughing.gif
bet nu jā, es kādreiz arī pa naktīm nedaudz kaut kādas dīvainības padarīju, pati no rīta nekā neatcerējos, bet mamma vislaik pastāsta.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
*NiiKe*
iesūtīt 12.12.2006 22:36
Raksts #17


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 11.12.06



khmm..nezinu, vai vispār tā īsti ticu tam visam par mēnessērdzību. Man piem. patīk vakaros sēdēt pie loga un skatīties uz mēnesi. Un mani tas nekādies neiespaido. Guļu kā ierasti tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Eriette
iesūtīt 15.12.2006 18:29
Raksts #18


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.09.06



Niike - Nu, kad tu esi nomodā, tad jā, bet kamēr tu guli, un ja Mēness tevi apspīd, tad ir cita lieta.

CITĀTS
"Nav šaubu, ka trakam būt ir skaisti, bet to zina tikai trakie paši."


Nez. ermm.gif Vai to teicis šizofrēniķis? grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mauvaise Mademoi...
iesūtīt 15.12.2006 18:33
Raksts #19


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.08.05



Jā, tur ir kas pievilcīgs.
Un, ja vēl dzīvojot savā pasaulē, tu dzirdi balsis, tas taču ir vēl labāk!
happy.gif
Mēness mani neiespaido, bet dažus manus radiniekus gan.
Kad biju sīka, (7-8 gadi) bieži vien staigāju. Darīju visu ko jautru. Ha.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 15.12.2006 19:13
Raksts #20


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



CITĀTS(Eriette @ 15.12.2006 18:29) [snapback]1074927[/snapback]
Niike - Nu, kad tu esi nomodā, tad jā, bet kamēr tu guli, un ja Mēness tevi apspīd, tad ir cita lieta.
Kādas sasodītas blēņas! laughing.gif Labāk paņem kādu enciklopēdiju un izlasi, pirms ar pārliecību stāsti citiem pašas nepārbaudītus stereotipus. Mēnesim neviens nav jāapspīd, lai cilvēks, kas sirgst ar vienu vai otru garīgu kaiti, paliktu nemierīgs un vairāk staigātu apkārt. Ar pilnmēnesi gan tam ir sakars. Mēnessērdzīgais celsies augšā un staigās arī tad, ja nekāds Mēness viņam logā nespīdēs. Ar Mēnesi tik vien tā sakara, ka aktivie periodi sakrīt ar pilnmēness laikiem.
Pat ļoti daudzi cilvēki, kas nebūt neslimo ar mēnessērdzību, pilnmēnesī cieš no bezmiega un slikti guļ.
CITĀTS
Nez. ermm.gif Vai to teicis šizofrēniķis? grin.gif
Baidos, ka nē. tongue.gif To ir teicis viens no angļu klasicisma literatūras pamatlicējiem - rakstnieks Džons Draidens darbā "Spāņu mūks".
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

3 Lapas V   1 2 3 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 19.03.2024 05:00