Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Kas muus vada?, nezinja
Melleņu kamenēns
iesūtīt 25.03.2006 18:34
Raksts #1


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.03.06
Kur: Uz palodzes zem loga.



man ienaaca praataa viena taada doma.vai viss kas notiek ir jau ieprieksh paredzeets un zinaams?vai ir kaads par mums augstaaks speeks kas muus visus kontrolee un vada?vai muusu vaiksmes un neveiksmes ir atkariigas no planeetu nu zvaigzhnju staavoklja???
kaa juus domaajat?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
7 Lapas V   1 2 3 > »   
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
shocked mouse
iesūtīt 25.03.2006 18:39
Raksts #2


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.03.06



nezinu...es dazzreiz domaaju kaa buutu ja es riikotos taa nevis taa utt. Man shkjiet ka taadaas noziimiigaakas leitas jau varbuut ir ieprieksh saplaanotas bet taadaas nenoziimiigaas leitaas cilveeks pats izlemj ko dariit.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
whitegirl
iesūtīt 25.03.2006 19:53
Raksts #3


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.11.05
Kur: cita laika zoona



Es domaaju ka katrs solis ko speram, katrs leemums ko pienjemam maina to kas muus sagida priekshaa, bet es ticu arii tam ka ir kaads tur augshaa, apakshaa vai te pat liidzaas kas liek mums priekshaa skjeersljus un arii taadaa veidaa mainot muusu naakotni - atkariibaa no taa kaa mees to shkjeersli paarvareesim... Bet taa faktiski katra cilveeka dziive ir vinja pasha rokaas... Tu izlem vai pie gaajeeju paarejas paarbaudiit vai kaada mashiina brauc, vai arii iet parii bez skatiishanaas un varbuut taadaa veidaa izprovaceejot savu naavi. Tu pats izlem vai iet prieka peec un lekt ar parashuutu, ar iespeeju ka vinjsh neatveersies, vai arii palikt maajaas un lasiit graamatu kas tev vareetu paliidzeet gariigi.
Katrs izlem savu likteni, bet ik pa bridim ir kaads, vai kaut kas kas paliidz, vai arii pagruuzh...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
iewela999
iesūtīt 25.03.2006 20:18
Raksts #4


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 02.01.06
Kur: te!! redzi?! nee?! pats vainiigs..



Es domaaju, ka mees pashi izdomaajam ko dariisim riit un ko ne... Es domaaju, ka nekas nav izdomaats, bet gan mees pashi domaajam... nekas nav izlemts!!! Ja vada tad tikai un viniigi Dievs
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Grims
iesūtīt 26.03.2006 11:40
Raksts #5


Nazgûl
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.11.03
Kur: Tieši aiz tās izkapts, kas ir atbalstīta uz tava pleca.



Principā jā - viss kas notiks ir jau iepriekš paredzams... teorētiski. Ir tāda lieta kā teorija par visu. Tā kā visa matērija pakļaujas konkrētiem likumiem (no kuriem visi gan vēl nav izpētīti), tad teorētiski ir iespējams aprēķināt, ko katra elementārdaļiņa darīs un attiecīgi kur tas novedīs.
Praktiski tas protams nav un nebūs iespējams.

Kas attiecas uz astroloģiju... lai nopietni ticētu tam, ka akmens bluķi un gāzu sakopojumi, kas pārvietojas kosmosā n gaismas gadu attālumā no mums, var kaut kā ietekmēt, to, kad divi cilvēki uz zemes sastrīdēsies, vai kādam nodegs māja, ir jābūt galīgi stulbam.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Adē
iesūtīt 26.03.2006 12:18
Raksts #6


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Tulkotāji
Pievienojās: 06.10.04
Kur: Pie sienas.
Mūžīgā opozīcijā



Cilvēkam kopš seniem laikiem ir raksturīgs misticisms. IMHO pārliecība,ka viss jau iepriekš ir paredzēts ir tikai savu kļūdu attaisnošanas veids un nekas vairāk. Es kļūdijos,aj,es neesmu vainīga,vainīgs ir Saturns,jo viņš,```` tāds,bija opozicijā ar mēness fāzi.
Varbūt tiešām ir kāds augstākais spēks (liktenis) un kaut-kas ir izlmets. Bet cilvēks ir pats savas dzīves saimnieks un izvēle pieder viņam. Vienmēr ir iespējams kko manīt!

Šo rakstu rediģēja Adē: 26.03.2006 12:18
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 26.03.2006 12:28
Raksts #7


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Nē. Ļoti tuvu uz priekšu var šo un to vispārīgu paredzēt, bet tālāk nevar. Pat Good ol' Grim pieminētā teorētiskā iespēja visu aprēķināt (determīnisma teorija, ja pareizi atceros), neko nedod. Ir jau pierādīts, ka nav iespējams aprēķināt elementārdaļinu konkrētu atrašanās vietu. Ir varbūtības. Te sanāk runāt par varbūtībām.
Ir tāda lieta kā vispārējā, ilglaicīgā statistika. Piemēram, ir skaidri zināms, cik cilvēku nomirst gadā tādas vai citas vainas dēļ. Precīzs skaitlis, kurš aptuveni tā piepildas gadu no gada. Daudz kam ir tādi cipari. Bet tas neko nedod, ja iet runa par kādu konkrētu cilvēku. Neviens nevar pateikt, vai konkrētais cilvēks šajā gadā būs šajā ciparā vai nebūs. Varbūtība šajā skaitlī iekļūt katram cilvēkam ir savādāka. Ja cilvēks visu laiku pavada mežā, diezin vai viņš nokļūs ailītē - uzkrita ķieģelis uz galvas. Toties viņam ir lielāka varbūtība nokļūt ailīte - uz galvas vētras laikā uzkrita koks. Un tā ar visu.
To izsaka šāds citāts (aptuvens): "Mātei Dabai nav lodes ar tavu vārdu virsū, toties viņai ir tūkstošiem ložu ar uzrakstu "Tiem, uz ko tas varētu attiekties"".
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Svivens
iesūtīt 26.03.2006 13:34
Raksts #8


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.03.04



CITĀTS(Good ol' Grim @ 26.03.2006 12:40) [snapback]593766[/snapback]

Principā jā - viss kas notiks ir jau iepriekš paredzams... teorētiski. Ir tāda lieta kā teorija par visu. Tā kā visa matērija pakļaujas konkrētiem likumiem (no kuriem visi gan vēl nav izpētīti), tad teorētiski ir iespējams aprēķināt, ko katra elementārdaļiņa darīs un attiecīgi kur tas novedīs.
Praktiski tas protams nav un nebūs iespējams.


Arī teorētiski nav iespējams. 19.gs. beigās uzskatīja, ka visu var aprēķināt zinot kaukādus likumus un lietu pašreizējo stāvokli. Tas saucās determinisms. Bet tad atnāca kvantu mehānika, nenoteiktības princips un stipri izmainīja mūsu priekšstatus, ko Roviela, jau piemināja. Unlabi vien ir, ka tā.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kas_i_tas
iesūtīt 27.03.2006 20:10
Raksts #9


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.10.05
Kur: Es pūšu ziepju burbuļus visplašajā visumā.



Lai gan tīra pārliecība mani nav pārņēmusi, teikšu, ka ticu, ka viss, kas ar mums notiek ir atkarīgs no mums pašiem vai arī no cilvēkiem vis apkārt un dabas procesiem.

Taču pilnīgai pārliecībai traucē viena niecīga lietiņa - kādēļ gan lielīgie cilvēki bieži atraujās un cilvēki, kas citiem dara pāri saņem to pašu, ja ne pat vairāk atpakaļ? - Pieļauju, ka arī šie notikumi nav atkarīgi no kaut kāda 'augstākā gara', bet tikai no apkārtējiem un apkārtnes!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Džozefīne
iesūtīt 28.03.2006 13:42
Raksts #10


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.10.05
Kur: šeit, tepat un te



nu,varbūt. es agrāk kad biju vēl galīgi sīka,,domāju,,ka visus cilvēkus vada tā kā mazas meitenes ar lellēm spēlējas. nju-ko tās meitenes grib lai viņas dara, to arī darīs. es domāju,,ka ar cilvēkiem ir tāpat grin.gif bet tas bija tiiik sen ... whistling.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
berserks
iesūtīt 28.03.2006 14:15
Raksts #11


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.04.05
Kur: peļu medībās :D



Mēs varam izvēlēties, pa kuru ceļu iet. Bet nevaram izmainīt ceļu, pa kuru ejam. Visu tālāko iespējamo nosaka mūsu izvēle konkrētā brīdī ...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Svivens
iesūtīt 29.03.2006 09:38
Raksts #12


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.03.04



CITĀTS(berserks @ 28.03.2006 15:15) [snapback]595394[/snapback]

Mēs varam izvēlēties, pa kuru ceļu iet. Bet nevaram izmainīt ceļu, pa kuru ejam. Visu tālāko iespējamo nosaka mūsu izvēle konkrētā brīdī ...


Dzīve ir kā Star Wars KOTOR? Mums neveicās.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Seila
iesūtīt 29.03.2006 13:22
Raksts #13


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: HPētnieki
Pievienojās: 19.10.04
Kur: Braukā kopā ar Vinčesteriem un medī dēmonus
Tulks 2009



Par to vai kāds mūs vada vai nevada ir nenormāli daudz teoriju. Kristieši uzskata, ka visus cilvēkus vada dievs tēvs debesīs kurš radīja pasauli. Citi savukārt uzskata, ka tas ir kaut kads kosmiskais saprāts ar kuru cenšas nodibināt kontaktus. Vēl citi tic, ka tie ir dieva enģeļi un ka katram cilvēkam ir sargeņgelis, kurš viņu visu dzīvi pavada un palīdz iziet no visādām nepatikšanām sveikam un veselam.
Man pašai kā cilvēkam īpaši negribētos piekrist, ka mani kāds vada. Kaut gan ķurš no mums vēlētos būt par marioneti kāda rokās? Tomēr neatzīt, ka viss, kas notiek ir kaut kāds sākotnējais plāns un kāds tam visam seko arī nevaru. Man nav tiesību spriest par to vai kāds vada mūsu zemes gaitas.
Un tomēr man pašai personīgi šķiet, ka kaut kas jau tomēr ir, kaut kas tāds, kas liek izšķirties kurus no diviem ceļiem izvēlēties un neļauj aiziet atpakaļ, lai izvēlētos citu. Katrs solis, ko cilvēks izdara, it kā tiek ierakstīts lielā dzīves grāmatā un pēc tās izspriests, kas šo cilvēku sagaidīs nākotnē.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Svivens
iesūtīt 29.03.2006 18:28
Raksts #14


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.03.04



CITĀTS(Seila @ 29.03.2006 14:22) [snapback]596409[/snapback]

Kristieši uzskata, ka visus cilvēkus vada dievs tēvs debesīs kurš radīja pasauli.


Kristieshu domas dalaas. Katolji tic briivajai gribai, bet piemeeram Kalvinisti ne. kristieshiem nekas nav vienkaarshi, ja iedziljinaas.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
birokraac
iesūtīt 30.03.2006 11:10
Raksts #15


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Tulkotāji
Pievienojās: 13.02.06
Kur: Dēļu laivā uz grīdas



Dzīve ir diezgan paredzama grin.gif

Neatceros kur bet reiz tiku lasījis, ka eksistē liktenis, bet piedāvātās izvēles iespējas ir tādēļ lai mēs sliktāk justos, patiesībā izvēles nav grin.gif Nuu, Dievs, atvainojās. Sak, es zinu kas jums ir jādara, bet lai jums nebūtu nolemtības sajūta es jums piesviedīšu iespēju braukt uz jūrmalu, tehniski tu nekad nevarētu tur aizbraukt, bet...iespēju līmenī tas tiek piedāvāts smile.gif

ja kāds mūs vada, tad eksistē PLĀNS, kas pats par sevi ir šaubīgs pasakums. Bulgākovs meistarā un margaritā jau nu ļoti jauki pasaka, ka cilvēks nav spējīgs plānot nākotni, ja kāds to spēj, tad tas ir Dievs.

Citu atbilžu nemaz nevar būt, pat ja Dievs ir tāds, kā to attēlo stopotāja rokasgrāmatā grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Seila
iesūtīt 31.03.2006 14:19
Raksts #16


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: HPētnieki
Pievienojās: 19.10.04
Kur: Braukā kopā ar Vinčesteriem un medī dēmonus
Tulks 2009



CITĀTS(Svivens @ 29.03.2006 19:28) [snapback]596852[/snapback]

Kristieshu domas dalaas. Katolji tic briivajai gribai, bet piemeeram Kalvinisti ne. kristieshiem nekas nav vienkaarshi, ja iedziljinaas.

Tas ir ja iedziļinās, bet ja lūkojas no vienkārša cilvēka redzes punkta kuri diez ko neiedziļinās visās reliģijas nozarēs. Tāpēc, ja tajā visā neiedziļinās tad uzskats paliek tāds diezgan visrspusējs no parasta cilvēka skatu punkta.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
etna
iesūtīt 31.03.2006 14:58
Raksts #17


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.01.06
Kur: Vajadzību istabā



nu ir kas tic,ka viss jau par viņu ir "sarakstīts", bet ir kas tic liktenim.
piem., astrologi jau neredz visu tavu dzīves stāstu. viņi redz,kas var notikt, bet lai tas notiktu ir atkarīgs no sevis paša.
es mazliet ticu tam, ka viss ir tur zvaigznēs uzrakstīts par mani, bet zinu,ka ir divējādi ceļi-tas labais un sliktais. šobrīd turos uz tā labā. Man saskarsmē mācīja par cilvēka dzīves gadiem. ir divi pozitīvais un negatīvais ceļš. zināms ta sjau ir visiem...
vispār kad biju sīka,kad bērnudārzā gāju, es domāju,ka debesīs sēž kāds onkolis, kuram ir ļooooooti biezas grāmatas, kurās ir par katru zemes iedzīvotāju uzrakst'tis viņa liktenis. katrā grāmatā ir vienas tautības cilvēki. nu tamlīdzīgi:D grin.gif grin.gif

+es nedomāju,ka mūsu veiksmes ir atkarīgas no tā, ka ,piemēram, saturns aizšķērso manas zīmes planētu, ka tagad man draud briesmas , kā prof. trilonija Poteram bieži vien pareģoja grin.gif

Šo rakstu rediģēja etna: 31.03.2006 15:03
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Minki
iesūtīt 04.04.2006 16:23
Raksts #18


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.11.05
Kur: Aizkulises



CITĀTS(whitegirl @ 25.03.2006 20:53) [snapback]593310[/snapback]
Es domaaju ka katrs solis ko speram, katrs leemums ko pienjemam maina to kas muus sagaida priekshaa

CITĀTS(berserks @ 28.03.2006 15:15) [snapback]595394[/snapback]
Mēs varam izvēlēties, pa kuru ceļu iet. Bet nevaram izmainīt ceļu, pa kuru ejam. Visu tālāko iespējamo nosaka mūsu izvēle konkrētā brīdī ...


Vairāk vai mazāk piekrītu abiem augšminētajiem viedokļiem. Katra izvēle, katrs sīkums šodienā var veidot pilnīgi citādu rītdienu. Vienīgais, kas tiek iepriekš noteikts ir mūsu izvēles varianti, kas arī ir neizsakāmi daudz. Bet izvēles ir jāizdara mums. Katrs ceļš, pa kuru ejam, katrs autobuss, kurā iekāpjam, katrs cilvēks, ko sastopam ceļā var mainīt mūsu nākotni. Un šeit krustojas mūsu izvēles ar citu izvēlēm, jo arī cilvēkiem, kas vada mašīnu un kurus sastopam savā ceļā, ir jāizdara izvēle - vadīt vai nevadīt šo mašīnu, iet vai neiet par šo ceļu. Nu jā. Šeit laikam var teikt, ka, manuprāt, IZVĒLES vada mūs, IZVĒLES nosaka mūsu nākotni.

Bet par pilnīgām muļķībām uzskatu to, ka "mūsu nākotne ir ierakstīta zvaigznēs", tāpēc ---->

CITĀTS(Good ol' Grim @ 26.03.2006 12:40) [snapback]593766[/snapback]
Kas attiecas uz astroloģiju... lai nopietni ticētu tam, ka akmens bluķi un gāzu sakopojumi, kas pārvietojas kosmosā n gaismas gadu attālumā no mums, var kaut kā ietekmēt, to, kad divi cilvēki uz zemes sastrīdēsies, vai kādam nodegs māja, ir jābūt galīgi stulbam.

Žetons! smile.gif

CITĀTS(Roviela @ 26.03.2006 13:28) [snapback]593840[/snapback]
Nē. Ļoti tuvu uz priekšu var šo un to vispārīgu paredzēt, bet tālāk nevar. Pat Good ol' Grim pieminētā teorētiskā iespēja visu aprēķināt (determīnisma teorija, ja pareizi atceros), neko nedod. Ir jau pierādīts, ka nav iespējams aprēķināt elementārdaļinu konkrētu atrašanās vietu. Ir varbūtības. Te sanāk runāt par varbūtībām.
Ir tāda lieta kā vispārējā, ilglaicīgā statistika. Piemēram, ir skaidri zināms, cik cilvēku nomirst gadā tādas vai citas vainas dēļ. Precīzs skaitlis, kurš aptuveni tā piepildas gadu no gada. Daudz kam ir tādi cipari. Bet tas neko nedod, ja iet runa par kādu konkrētu cilvēku. Neviens nevar pateikt, vai konkrētais cilvēks šajā gadā būs šajā ciparā vai nebūs. Varbūtība šajā skaitlī iekļūt katram cilvēkam ir savādāka. Ja cilvēks visu laiku pavada mežā, diezin vai viņš nokļūs ailītē - uzkrita ķieģelis uz galvas. Toties viņam ir lielāka varbūtība nokļūt ailīte - uz galvas vētras laikā uzkrita koks. Un tā ar visu.
To izsaka šāds citāts (aptuvens): "Mātei Dabai nav lodes ar tavu vārdu virsū, toties viņai ir tūkstošiem ložu ar uzrakstu "Tiem, uz ko tas varētu attiekties"".

Par piņķerīgu, lai saprastu. sad.gif


Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nattivity
iesūtīt 12.04.2006 13:21
Raksts #19


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 31.03.06
Kur: k-kur starp debesīm un zemi, starp labo un ļauno, starp vienu JĀ un diviem NĒ, starp pareizi un neparezi izdarīto... Starp bailēm... Nakti...Dienu... Starp iespējām



Es piemēram uzskatu, ka mūsu dzīves leilākie vilcieni jau ir noteikti [ piem. Ar ko mēs aprecēsimies un dzīvosim laimīgi, kā pabiegsim skolu.. u. tml. ],bet mēs varam mainīt lietas lai līdz šiem mērķiem nonāktu. [ piem. precamies, precamies pecamies, un tikai TAD beidzot apprecam īsto, vai paliekam uz otru gadu, līdz mums pielec un pabeidza,s skolu kā izcilnieki...] tie protmas bija TIKAI stulbu piemēri.
Vēl, manuprāt mēs zinām savu nākotni... [ ja kāds nezin ta ir pierādīts, ka cilvēkam smadzenēs, jeb prātā ir tādi ka ''kambarīši''. katrā šajā ''kambarītī'' ir noglabāta informācija. par pagātni tagadi un nākotni. mēs pilnībā izmantojam tagadni, mazāk par pusi pagātnes un pavisam nedaudz nākotnes ( sapņi kuri realizējas dzīvē ) ]
Un es ticu, ka miruši cilvēki [dievs viņ zin kur palikuši] arī zin mūsu nākotni
Piemērs IZ dzīves
manai vecmāmiņai bija nomiris vīrs, viņa bija palikusi ar trijiem bērniem uz rokas [ pietiekami maziņiem ] un viņa sapnī redzēja savu mirušo vīru. Viņi sarunājās... apmēram tā
''kā tev šiet man pārvākties ?'' vecmāmiņa sapnī jautājusi
''Es gan nezinu'' atbildējis viņas mirušais vīrs
''bet bērniem tur būs labāk, tur ir dārz un savrupmāja, bet te tikai 1 istaba''
''Nju labi, 'tā jums visiem būs labāk, Pārvācaties vien''

Nju jā un vecmāmiņa domājusi, ka viņai jāmirst, kjip jāpārvācas uz mirušo pasauli, bet tad Jāņos viņai nekur nav gribējies iet un mamma ar draudzeni viņu esot pierunājusi iet uz kinoteātra ballīti. viņa aizgājusi un satikusi kādu vīrieti [ kinoteātra direkotrs. Viņam nesen nomira sieva un arī viņu draugs aizvilka uz balli ]
nju vinji abi viens otrā ieskatījās un vēlāk aprecoties parvācās uz SAVRUPMĀJU!!!!!! omīte vēljoprojām tur dzīvo....... wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
invisible_conch
iesūtīt 22.04.2006 12:02
Raksts #20


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.04.06
Kur: starp pirmo un tresho akmeni



tiešām šaubos,ka viss jau iepriekš ir paredzēts....visas kustibas,vārdi....cilvēks jau nav nekāds robots,ko vada kāds "augstāks" vai kāds savādāks spēks....viss ir atkarīgs no cilvēka paša...
visi tie zvaigžņu stāvokļi varētu ietekmēt tikai cilvēka garstāvokli.....
nu tādas manas domas blush.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

7 Lapas V   1 2 3 > » 
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 19.03.2024 12:53