Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Pirms iesūti rakstu

Pirms iesūti rakstu, pārliecinies, ka tu tajā:

1) neesi lamājies;
2) personīgi neaizvaino citus diskusijas dalībniekus;
3) neatkārto jau iepriekš rakstīto;
4) izsakies par pavedienā apskatīto tematu;
5) izsaki savu viedokli, bet necenties to uzspiest citiem.

> Kas ir Jēzus Kristus un kāda ir viņa misija?
Logos
iesūtīt 11.01.2008 22:32
Raksts #1


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.01.08



Jo tik ļoti Dievs pasauli mīlējis, ka Viņš devis Savu vienpiedzimušo Dēlu, lai neviens, kas Viņam tic, nepazustu, bet dabūtu mūžīgo dzīvību,
jo Dievs Savu Dēlu nav sūtījis pasaulē, lai Tas pasauli tiesātu, bet lai pasaule caur Viņu tiktu glābta.


<http://www.bibelesbiedriba.lv/latviesu-bibele/janaevangelijs/Janaevangelija03.htm>

Ar šo Jāņa evaņģēlija citātu* vēlos iesākt diskusiju par Jēzu Kristu. Kas ir šī Persona un kāda ir Viņa misija.

Lai Dievs svētī šo diskusiju!


* citāts ņemts no ©Bībeles autortiesību turētāja - Latvijas Bībeles biedrība (lbb@apollo.lv) smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
7 Lapas V  « < 5 6 7  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (120 - 123)
Mattiass
iesūtīt 23.04.2009 11:58
Raksts #121


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



CITĀTS(Beppo @ 22.04.2009 21:57) *
Un vispār, mēs te diskutējam par Jēzus Kristus misiju vai arī spamojam par Bībeli un kristietību kā tādu? Ar jums, neticīgajiem, to darīt ir elles mokas, bet Kristus ir uzlicis man šo pienākumu nest Dieva gaismu arī tādu kā jūs vidū, un šo pienākumu centīšos godam izpildīt.

laughing.gif

CITĀTS(Blond Bestia @ 22.04.2009 22:33) *
vai tie, kas vispār neko nezina par dievu un bībeli nav laimīgie?

Ir jau, ir. smile.gif

CITĀTS(Miervaldis Gotiņš @ 22.04.2009 22:52) *
Ok, par misiju.

Ir vēl viens skatījums: Dievs, kuram sākumā patika justies kā Radītājam, un kuram nu jau bija pieriebušās SPAMa vēstules (uz Mūsu Tēvs debesīs un tamlīdzīgiem sabdžektiem šis jau sen filtrus uzlicis, bet tie m­aitas cilvēki taču katru dienu kaut ko jaunu izdomā), pēc daudziem nesekmīgiem mēģinājumiem (Kaina iecelšana par modu, lai šis apgriež attiecīgās tendences, Hēroda iecelšana par supermodu) nosūtīja pats savu dēlu, lai jamais uz sliktā piemēra parādītu, cik kaitīga ir šāda ticība. Taču nē, kļuva vēl ļaunāk. Nu, lielajam papiņam apriebās un šis par adminu ielika Sātanu, par ko mūsdienās arī ir visādas izklaides.

Ā, šajā teorijā pats labākais bija tas, ka par ateisti nabadziņu nelika mierā; no viņiem Dievam nāca SPAMs ar mēģinājumiem iegalvot, ka jamais neeksistē. laughing.gif

Kas attiecas uz bargā Dieva teoriju — saka, ka Dievs radījis cilvēkus pēc sava vaiga un līdzības un viņi viņam atmaksāja ar to pašu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Beppo
iesūtīt 23.04.2009 14:28
Raksts #122


Sātana advokāts
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.11.06
Ziedoņa māceklis



CITĀTS(Miervaldis Gotiņš @ 22.04.2009 22:52) *
Ok, par misiju.

Te nu mums ir iespējami 2 pamatskatījumi:
1) tradicionālais kristietiskais - ar visu storiju par grēku uzņemšanos, ciešanu, miršanu un augšāmcelšanos ar visām no tā izrietošajām sekām, tai skaitā, Kristus ieaicināšanu 21. gadsimta cilvēka dzīvē un viņam adresētiem lūgumiem kļūt par Personīgo Glābēju. Vai ne? Šis skatījums dominē, ja mēs atzīstam bībeli par vairāk vai mazāk nemaldīgu patiesību un visu pārējo vērtējam caur tās prizmu.

2) Skeptiskais, kurš apskata bībeles stāstus nevis kā neapstrīdamu un svētu patiesību, bet gan kā versiju par notikumiem, kuri varēja būt, bet varēja arī nebūt. Šajā gadījumā Jēzus misija reducējas uz visai tipisku ēru mijas Palestīnā mītošu reliģiski-ētisko sludinātāju - novatoru, kura mācība tīrās sagadīšanās vai drīzāk kādu objektīvu sociālu, politisku vai filozofisku faktoru rezultātā kļuva populārāka par saviem tā laika konkurentiem un, vēlāk prasmīgu teologu apstrādāta (neaizmirsīsim, kas bija Sauls pirms kļūšanas par Pāvilu) izlauza sev ceļu un vietu pasaules topa reliģiju starpā...

Un tagad visus, kas vairāk piekrīt otrajam skatījumam, redirektēsim uz accko ftopk... pardon, uz sēra jūru ellē? tongue.gif


Nē, taču, ir viens pareizais skatījums, pirmais variants, jo Bībele taču ir Svētie raksti nevis tev kaut kāds Dekamerons. Tā ir neapstrīdama un svēta patiesība.

CITĀTS(Elony @ 23.04.2009 07:53) *
Esmu lasījis bībeli. Varbūt mazāk jāstaigā pa svētdienas skolām piecu gadu vecumā, kur tev klārē, ka par to, ka ja nemācēsi kakāt podiņā, degsi elles lismās, bet vairāk paša rokām jālasa bībele.


Zioni, es B'beli lasu katru dienu. Kaut nedaudz, bet katru dienu, un, ja gadās brīva diena, gadās, ka visu dienu nosēžu pie tās. Tā ka tikai nevajag, ja? Un mazuļiem svētdienas skolā neviens nesāsta, ka par vienreizēju bikšu piekakāšanu viņa dvēsele nonāks ellē. Varbūt pats aizstaigā uz baznīcu un apliecini savu ticību nevis plāties ar to, ka esi lasījis Bībeli.

Mattiasa pieminēto teoriju es vispār nekomentēšu, jo tā ir zaimošana. Atnāc ar mani kādreiz uz baznīcu, varbūt tur Dieva gaisma izgaismos tavu melno dvēseli un tu nožēlosi savu zaimošanu. Nē, nopietni, ko tu dari šosvētdien rīta pusē?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Grēkmeistars
iesūtīt 23.04.2009 14:49
Raksts #123


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.06.04
Kur: Pie krāna
Savādnieks



Beppo, tu taču joko. xD.gif
Jūs visi vispār te smejaties. Un sasmīdinājāt arī mani.

Par Jēzus misiju:
Jēzus misija gluži kā citu sludinātāju misija bija veltīt visu savu dzīvi šai misijai, lai padarītu to cik vien iespējams iedarbīgu uz cilvēku prātiem tad un līdz pat mūsu dienām. Gods lai ir Tēvam un Dēlam un Svētajam Garam, jo kā tas no iesākuma ir bijis, tā mūžīgi mūžos, āmen.

Es nevaru lepoties ar Bībeles zināšanām, jo man tā nav patikusi jau no pirmajām lapaspusēm. Vienkārši nevelk paralēles ar manu dzīvi un uzskatiem. Man vienkārši pavisam nepatīk neko nekur godināt, lai kas tas arī būtu. Man patīk, ja cilvēki ir radītāji, nevis sekotāji, un tas jau ir spēcīgi sists pret Dieva likumiem. Arī grēki lielākoties man nešķiet grēki. Un daudz kas šķiet smieklīgs un nejēdzīgs. Un ko nu tur padarīt? Man nekas nav pret Dievu un Jēzus misiju, es labprāt sadarbotos, ja Viņš man būtu sasniedzams un saprotams.

CITĀTS
Vispār jau dievam būtu jārunā ar katru savā veidā. Ar durakiem pa vieglam, ar filozofiem - neatšķetināmi. Ar laimīgajiem - priecīgi. Ar nopietnajiem pa nopietnam. Ar lecīgajiem - vēl lecīgāk. Tāpēc jau nava jēgas visiem dot bībeli un gaidīt, ka šie pieņems dievu. Visi nav vienādi un nav pat līdzīgi. Johaidi.


Tā ir, pie velna.
Citādi, kā Dievs varējis radīt tik dažādus cilvēkus, un tikai vienu pieeju...



Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elony
iesūtīt 23.04.2009 16:33
Raksts #124


Alveus anima
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.05.07
Kur: Aiz maskas
HP eksperts 2008



CITĀTS(Beppo @ 23.04.2009 15:28) *
Zioni, es B'beli lasu katru dienu. Kaut nedaudz, bet katru dienu, un, ja gadās brīva diena, gadās, ka visu dienu nosēžu pie tās.


Neizskatās. Jo kur bībelē teikts, ka visi grēcinieki mūžīgi degs elles ugunīs? Tieši, nevis caur simbolisku līdzību. Galu galā, mēs esam tikai pīšļi un pelni. Mēs nedegam mūžīgi.
Esmu bijis svētdienas skolā un baznīcā, paldies. Kad atceros, joprojām jūtu ziemas aukstumu neapsildītajā baznīcā... vai tiešām apkure ir grēks?

Šo rakstu rediģēja Elony: 10.05.2009 12:25
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

7 Lapas V  « < 5 6 7
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.03.2024 17:38