Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Ievēro!

Raksti tiek skaitīti.
Aptaujas nav atļautas – tām paredzēts atsevišķs aptauju forums.

> Dalīšana pa torņiem..., ... vai tā ir vajadzīga?
Vinky
iesūtīt 05.01.2004 20:24
Raksts #1


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.07.03
Kur: rīga



Tātad... Kādēļ skolēnus dala torņos?

Manuprāt, tas ir pilnīgi bezjēdzīgi. Tas tikai rada plaisu starp torņu skolēniem... Turklāt visi skolnieki, neatkarīgi no torņa, apgūst vienas un tās pašas zināšanas. Nav tā, ka Elšpūšiem 4. gadā māca 2. gada vielu, bet Grifidoriem 4. gadā māca 6. gada vielu... Viņiem taču viss ir vienāds - pasniedzēji, stundas utt. Kādēļ tad viņi ir jādala torņos?

Rakstura īpašību dēļ? Cilvēki mainās līdz ar laiku. Turklāt, ja Tevi ieliek Slīdenī, Tu automātiski tiec pataisīts par ļauno. Ja Tevi ieliek Grifidorā, tad Tevi pataisa par drosmīgo. Bet ja Elšpūtī, tad par pilnīgu idiotu. Ja skolniekus nedalītu torņos, tad nebūtu nekāda naida starp Grifidoriem un Slīdeņiem... tāpēc, ka neviens nezinātu, ka viņi ir Slīdeņi.

Šķirmice taču arī neatbalsta šķirošanu torņos (cik nu cepurei pa spēkam kaut ko neatbalstīt whistling.gif )
CITĀTS
Un ieklausieties, ko jums skandēšu:
Kaut nāksies man jūs šķelt, bet, lūgtum, ticiet,
Ka neuzskatu to par pareizu.
Ik gadu savu pienākumu veicu,
Ik gadu četrus namus piepildu,
Bet ja nu ienaidu sēt šķirodama steidzu,
Ja pati postu daru nenovēršamu?
[...]
Un pašiem mums nu jāsadodas rokās,
Jo citādi mūs sabradās kā nieku.
Tāds ir mans brīdinājums. Lai nu sokas...
Nu šķirošu, bet ne ar lielu prieku.


Un es piekrītu Šķirmices teiktajam. Vai ir jēga dalīt skolēnus grupās/torņos? Vai tas ir tikai tādēļ, lai būtu Kalambols? Lai vienādi cilvēki būtu torņos? Vai arī tā ir vienkārši iesīkstējusi tradīcija, ko citiem slinkums lauzt?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
3 Lapas V   1 2 3 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
Mastero Jazz
iesūtīt 05.01.2004 20:32
Raksts #2


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.11.03
Kur: Baltimore Hospital for the Criminally Insane



Torņi ir kā klases. Tikai tajos mācās cilvēki ar vienādām rakstura īpašībām...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nimloth
iesūtīt 05.01.2004 20:32
Raksts #3


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.12.03
Kur: Follow the Yellow Brick Road ^_^



Yup, piekrītu, es kaut ko līdzīgu komentēju vienā no HP pavedieniem - par katra torņa iemītniekiem ir izveidojušies iesīkstējuši principi...Un nav jau kā ar nazi nogriezts - ja tu esi drosmīgs, tu nevari būt ļauns, ja tu esi labsirdīgs, tu nevari būt attapīgs utt. Manuprāt, Cūkkārpā dalīšana torņos ir saglabājusies vienkārši kā tradīcija...Protams, tai ir arī pozitīvās puses - saliedētība, sadarbība, veselīga konkurence (par pēdējo varētu gan strīdēties rolleyes_a.gif )
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
G®unt
iesūtīt 05.01.2004 21:36
Raksts #4


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 18.10.03
Kur: Valmiera



nu,es domāju ka tas ir tapēc, jo vienkārši varbūt nu vajadzētu t.i. takā pa skolām,nu lai būtu mērķis sacensties!
kā jau vinky citēja,ka grifidorā ir gudrie,elšpūtī burvji no plaša loka,slīdenī ;isti burvji(tīrasiņi)kraukļanaga drosmīgie un brašie,nu un tapec katram tornim ir savs prieksnieks,pienemsim taka grifidora i drosmigie un brasir.
nu kautkac murgs ir,bet es ceru ka jus sapratisiet!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Vinky
iesūtīt 05.01.2004 21:50
Raksts #5


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.07.03
Kur: rīga



Atbildēšu jums visiem vēlāk, bet tagad vēl kaut ko atcerējos... vai nu nav stulbi, ka ir tā. Grifidorā labie, Slīdenī ļaunie, Kraukļanagā gudrie, bet Elšpūtī visi pārējie. wacko_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
G®unt
iesūtīt 05.01.2004 21:56
Raksts #6


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 18.10.03
Kur: Valmiera



nu,bet skaties no gaišās puses!
Luna mīlaba taču draudzējas ar Hariju un citiem,Harijs taču ir famous...
Nu un visi domā ka viņi ir iepletušās acu,untāda kas lasa žurnālu kājām gaisā w00t.gif
bet tik un tā...tā IR netaisnība!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
·spid·
iesūtīt 05.01.2004 22:53
Raksts #7


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.10.03
Kur: childproof world



jaa, s arii par sho teemu shodien domaaju... didkriminaacija! naida kurinaashana!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Goldberry
iesūtīt 05.01.2004 23:16
Raksts #8


ex foruma administratore
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.11.03



Njemot veeraa Cuukaarpas seno veesturi (tomeer 1000 gadi) es pieljauju domu ka agraat izgliitiibas prgrammas atskjiiraas. Ta ka daliishana ir taada kaa svariiga tradiicija. Piedevaam kaut kaa vinjiem tie beernjuki bija jaadala - jo citaadi buutu problema gan ar koptelpaam, gan stundam etc. Grupas buutu paaraak lielas, un ljoti maz, taapat iznaaktu ka vienlaiciigi noslogoti ir tikai 7 skolotaaji tach priekshemtu ir daudz vairaak, izgliitiibas liimenis kristos un liidz ar to skoleeni buutu jaadala grupaas ta ka nebuutu nekaadas atshkjiriibas

Nebuutu naida? Labi varbuut nebuutu naida starp Grifidoriem un Sliidenjiem, bet nesaskanjas buutu starp kaut vienu skoleenu grupeejumu A un otru skoleenu grupeejumu B. Ar vai bez tornjiem visi mieraa un saticiibaa nekad nebuutu. Skoleenus sadala tornjos ne jau peec vinju taabriizha domaam, bet gan rakstura iezimeem, naakotnes iespeejaam, vertiibu sisteemas etc - ne jau velti shkjiroshanu veic shkjirmice - taa nevar noshamukties, nevar melot, tas ir ideaals un objektiivs tiesnes, kas nosaka kas kuram skoleenam kas ir piemeerotaaks.

Man liekas ka daliishana tornjos nesaskanjas tieshi smazina - cilveeki sadaliti peec uzskatiem un raskturu iipatnibaaam - taa ka vismaz viena tornja ietvaros striidu ir mazaak. Lielaako laika dalju vinji pavada nosaciiti saveejo viduu (vies galds, viena koptelpa, vienas stundas, viena kalambola komanda). Protams vinji satiekas ar citeim tornjiem, taa ka arii nekaada mezhoniga izolaacija vijniem netiek praktizeeta (ja nemaldos paties naids ir tikai Slidenju un GRifidoru viduu).

Par tiem tornjiem. Ja nemaldos tie nosauktie (grifidors- drosme; sliidenis -godkare; kraukljnags-gudriba; elshpuutis-centiiba) ir galvenie tikumi neba jau raksturs. Protams, naakas piekrits ka ir izveidots stereotips, ka "Grifidorā labie, Slīdenī ļaunie, Kraukļanagā gudrie, bet Elšpūtī visi pārējie" , bet pie taa jau nav vainiiga tornjs daliishanas sisteema - driizaak jau pashi cilveki kuriem muuzhdien gribasvisu sabakstiit chtrkantainaas kastiitees un droshiibas labad veel pienaglot vaaku.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 06.01.2004 10:36
Raksts #9


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Domāju, ka Goldberry ir taisnība, tāda formāla dalīšana ir pat labāka nekā nejauša sadalīšana klasēs, kas notiktu tik un tā. Te vismaz vienas klases ietvaros teorētiski ir mazāka savstarpējā rīvēšanās.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Vinky
iesūtīt 06.01.2004 18:14
Raksts #10


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.07.03
Kur: rīga



Bet vai parastās skolās nav labāk? Tur, kur cilvēkus nedala pēc rakstura, bet gan vienkārši tāpat? Tāda dalīšana nodrošinātu to, ka cilvēki kontaktējas ar visdažādākajām personībām. Un, kaut kā esmu ievērojusi, ka grāmatā katrs, kas tiek Slīdenī tiek automātiski notiesāts par ````i un nākošo nāvēdi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 06.01.2004 19:33
Raksts #11


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



Pievienojos Vinky - tikai iedomājieties, kā Slīdeņu barā var justies kāds, kas nav gluži Malfojs nejaukuma ziņā, nav tik dumjš kā Pansija, Krabe vai Goils? Vai nu izliekas par tādu pašu, vai arī maina skolu uz Durmstrangu...

Te bija jautājumi, kāpēc Strups kļuva par Nāvēdi, kāpēc Voldemorts kļuva par visu laiku ļaunāko burvi? Varbūt dēļ tā vienkāršā iemesla, ka nonāca Slīdenī jo gribēja dzīvē kaut ko panākt, būt KAUT KAS. Nu bet līdz ar torni līdzi nāca arī torņa slava. Līdz beidzot , ja jau mani uzskata par ````i, tad būšu ar ````is, citādi mani sit par neko, tā vismaz zināšu par ko

"No slīdeņiem nākuši vai visi nāvēži!" © Siriuss Azkabanas gūsteknī

Mēs zinām, ka pamatā bērni ieņem tos pašus torņus, kuros mācījušies viņu vecāk (Krabbe, Goils, Parkinsoni, Malfoji - slīdenī, Poteri - Grifindorā).
Varbūt arī viens no iemesliem, kāpēc Siriusu Bleku tik viegli ierakstīja Nāvēžos un iemeta Azkabanā arī bija viņa izcelsme. Galu galā, Azkabanā jau sēdēja Bellatrise Bleka, un Narcisse Bleka bija precējusies ar aizdomās turamo nāvēdi Lūciju Malfoju. Un visa Bleku dzinta bija stipri ar tumsajām zintīm saistīta. Ābols no ābeles... ziniet.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Goldberry
iesūtīt 06.01.2004 21:58
Raksts #12


ex foruma administratore
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.11.03



Tur jau arii ir taa atshkjiriiba ka shkjiroshana pa tornjiem nevis tevi iebaazh kaut kaadaa tev pilniigi nerakstuiiraa videe, bet gan sabiedriibaa ar kuru tev ir kaut kaada sakare...
Varbuut ka Malfojs, Krabe, Goils, Pansija un citi tajaa tornii nonaaca tieshi taapeec ka taa ir vinju iistaa vieta (neesu gan iisti pamaniijusi ka visi ieniistu sliidenjus. Taas ir tikai nesaskanjas starp atshkjiriigiem raksturiem (Poters vs Malfojs; Woods vs Sliidenju kapteinis) Sliidenjos tiek ielikti TIE kuri uzskata ka merkjis attaino liidzekljus. Un diezin vai shkjirmice vareetu taa vienkaarshi sajaukt un pie sliidenjiem iesuutiit kaadu paladina cieniigu beernu.
CITĀTS
Bet vai parastas skolas nav labak?

vai tad ir? Es teiktu ka pat daudz sliktaak... visa taa muuzhiigaa cilveeku daliishanaas frontees - saveejie un sveshajie. Kolektiivaa ir veel siikaaka sadaliishanaas un as jau nu labo attieksmi nevairo. BTW vai tad nav vieglaak ja starp saveejiem Tu esi karalils pat ja citi mazaak svariigi cilveeki dziivee tevi paliek liidz ar zemi (sliidenji), ne kaa ja Tu katru dienu redzi vienas un taas pashas niistamaas sejas, ar kuriem vieniigaa kopiigaa iipashiiba ir naids vienai pusei pret otru.
Arii daliishan viekarhsi taapat (vismaz lielaa daljaa skolu) nepasargaa beernjukus no stereotipskiem un muljkjiigiem aizspriedumiem. Kaut vai tas kad 7 vai 10 (kaa kuraa skolaa) klasees kad tiek sadaliita maaciibu programma - eksaktaa, humanitaaraa, sociaalaa, maakslas un vispaarizliitojoshaa - katraa zinja biezhi dzirdeets saliidzinajums - eksaktie - zubri; humanitaarie-spiedzoshu/peleeku meitenju bars; vispaarizgliitojosjaa- visaapr galiigi ambaalji - es tam neesu piekritusi (un luudzu to neuznjemt kaa personiigu apvainojumu). Taapat ne mzums skolaas d (chtru klashu grupaa) tiek uzskatiita par stulbiem) Daliishana taapat biezhi izshkjir pazinjas un tai ir veel vismaz paaris nepatiikamas balkusparaadiibas.
Vai tad vinjiem tagad netiek dazhaadas personiibas, (es teiku ka ar saviem 70 cilveekiem tiekties var ne to vien saredzeet. Ne jau nu tornjos cilveeki visi ir vienaadi ar vienaadu viedoklis vienaadu pagaatni vienaadi neinteresanti..... Vinjiem vienkaarshi ir KAUT KAS kopiigs.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 07.01.2004 10:03
Raksts #13


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



Es gan domāju, ka sliktā kompānijā tāds, kas varētu nosliegties kā uz labo vai ļauno, drīzāk kļūs sliktāks, kamēr savukārt labā kompānijā - labāks.

Ne velti ir teiciens: "Pasaki man, kas ir tavi draugi, un es pateikšu kas esi tu".

Hariju arī Šķlirmice mērķēja uz Slīdeni, visu izšķīra Hagrida teiciens: "Viss ļaunais nāk no Slīdeņiem" un satikšanās ar Malfoju. Ja ne šie abi notikumi, būtu Harijs arī Salazāra sekotāju tornī ar Strupu kā skolmeistaru ;-) Strupam tad nu gan būtu morāles dilemmas - nīst Hariju vai aizstāvēt Slīdeņus ;-)

Ir jau itkā labi, ka tādi kā Malfojs, Pansija, Krabbe, Goils un parējie ir citā barā, bet līdz ar to iznāk, ka viņus jau automātiska noraksta par nāvēžiem...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Siri
iesūtīt 07.01.2004 13:24
Raksts #14


Metamorfomags
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.01.04
Kur: Jūrmala
Mods 2008



Visi jau nav vienādi...Ja tādi studenti,kā,piemēram,Malfojs un Harijs,Vai Siriuss un Strups dzīvotu vienā tornī un visu laiku plēstos...nu gan! whistling.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Beebiic
iesūtīt 13.01.2004 12:45
Raksts #15


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.01.04



CITĀTS(Vinky @ 05.01.2004 20:24)
Tātad... Kādēļ skolēnus dala torņos?

Manuprāt, tas ir pilnīgi bezjēdzīgi. Tas tikai rada plaisu starp torņu skolēniem... Turklāt visi skolnieki, neatkarīgi no torņa, apgūst vienas un tās pašas zināšanas. Nav tā, ka Elšpūšiem 4. gadā māca 2. gada vielu, bet Grifidoriem 4. gadā māca 6. gada vielu... Viņiem taču viss ir vienāds - pasniedzēji, stundas utt. Kādēļ tad viņi ir jādala torņos?

Rakstura īpašību dēļ? Cilvēki mainās līdz ar laiku. Turklāt, ja Tevi ieliek Slīdenī, Tu automātiski tiec pataisīts par ļauno. Ja Tevi ieliek Grifidorā, tad Tevi pataisa par drosmīgo. Bet ja Elšpūtī, tad par pilnīgu idiotu. Ja skolniekus nedalītu torņos, tad nebūtu nekāda naida starp Grifidoriem un Slīdeņiem... tāpēc, ka neviens nezinātu, ka viņi ir Slīdeņi.

Šķirmice taču arī neatbalsta šķirošanu torņos (cik nu cepurei pa spēkam kaut ko neatbalstīt whistling.gif )
CITĀTS
Un ieklausieties, ko jums skandēšu:
Kaut nāksies man jūs šķelt, bet, lūgtum, ticiet,
Ka neuzskatu to par pareizu.
Ik gadu savu pienākumu veicu,
Ik gadu četrus namus piepildu,
Bet ja nu ienaidu sēt šķirodama steidzu,
Ja pati postu daru nenovēršamu?
[...]
Un pašiem mums nu jāsadodas rokās,
Jo citādi mūs sabradās kā nieku.
Tāds ir mans brīdinājums. Lai nu sokas...
Nu šķirošu, bet ne ar lielu prieku.


Un es piekrītu Šķirmices teiktajam. Vai ir jēga dalīt skolēnus grupās/torņos? Vai tas ir tikai tādēļ, lai būtu Kalambols? Lai vienādi cilvēki būtu torņos? Vai arī tā ir vienkārši iesīkstējusi tradīcija, ko citiem slinkums lauzt?

Nu ir ir vajadziigi, tas taa kaa drusku uzreiz taa interesantaak, vismaz man taa liekas, nu jaa uzreiz uztaisa tevi par taadu un taadu...bet prieksh taa jau tas viss domaats, lai buutu vairak sarezghiijumu un lai varbuut Sliidenjiem vajag pieraadiit preteejo, nu nezinu nezinu, bet man liekas, ka tomeer ir vajadziigs, Nav vjaadziigs tikai tas naids starp tornjiem...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
mazā peciņa
iesūtīt 13.01.2004 13:12
Raksts #16


Tvarsta pūķus Rumānijā
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.07.03
Kur: Rīga
Grafiķe 2005



Wispār... dalīšana torņos nozīmē sadalīšana komadās... wiņi sacenšas un aizmirst par draudzību... getlost.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 13.01.2004 14:57
Raksts #17


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



CITĀTS
Visi jau nav vienādi...Ja tādi studenti,kā,piemēram,Malfojs un Harijs, vai Siriuss un Strups dzīvotu vienā tornī un visu laiku plēstos...nu gan! 


Problēma tajā, ka viņi tāpat plēšas, kad katrs ir savā tornī. Tikai tagad papildus personiskajam ienaidam vēl ir torņa goda aizstāvēšana, karambola kauss, skolas kauss, un tas viss tikai uzkurina sāncensību.

Pie tā visa, kaut kā nemanās, ka skolotāji tur mēģinātu to sāncensību ievirzīt labvēlīgas sacensības draugu starpā veidā - drīzāk jau pretēji, katrs par savējo torni... Strups protams ekstrēms gadījums, bet Maksūra tāpat vairāk aizstāv Grifindorus nekā Slīdeņus. Par abu pārējo torņu skolotājiem neko nevaru teikt...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Urdrunir
iesūtīt 21.01.2004 10:53
Raksts #18


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.01.04
Kur: starp likumu un dvēseli



Manupraat autore vienkaarshii ir gribeejusi Cuukkaarpai pieshkjirt viduslaicisku pieskanju (veca skola tachu!).

Redz', pirmajaas iistajaas universitaatees studenti daliijaas peec tautiibaam. Tas arii izskaidro kaapeec vienas gjimenes paarstaavji parasti ir vienaa tornii; vinji it kaa pieder pie taas pashas "tautas". Nu, un par tautaam tachu mums arii ir aizspriedumi, lai gan par taas individuaalajiem paarstaavjiem var nebuut.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Atprātotājs
iesūtīt 21.01.2004 14:55
Raksts #19


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.01.04



CITĀTS(Urdrunir @ 21.01.2004 10:53)
Manupraat autore vienkaarshii ir gribeejusi Cuukkaarpai pieshkjirt viduslaicisku pieskanju (veca skola tachu!).

Redz', pirmajaas iistajaas universitaatees studenti daliijaas peec tautiibaam. Tas arii izskaidro kaapeec vienas gjimenes paarstaavji parasti ir vienaa tornii; vinji  it kaa pieder pie taas pashas "tautas". Nu, un par tautaam tachu mums arii ir aizspriedumi, lai gan par taas individuaalajiem paarstaavjiem var nebuut.

Parvati un Padma Patilas ir katra savaa tornii.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Siri
iesūtīt 21.01.2004 17:50
Raksts #20


Metamorfomags
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.01.04
Kur: Jūrmala
Mods 2008



Laikam vajadzīga,visi ir tik dažādi!!! wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

3 Lapas V   1 2 3 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 23.04.2024 16:31