Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Pūķa dziesma, Laura Dreiže
Vērtējums 5 V
Hikari
iesūtīt 23.04.2010 11:49
Raksts #1


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.04
Kur: Latvija <-> Japāna
Sakuras ziediņš



Man jau sen bija vēlme izveidot šo pavedienu, es tikai ceru, ka autors uz mani par to pārāk nedusmosies... laughing.gif



Apgādā Zvaigzne ABC iznācis jaunās rakstnieces Lauras Dreižes romāns "Pūķa dziesma", kas 2008. gadā konkursā "Zvaigznes grāmata. Latviešu oriģinālliteratūra bērniem un jauniešiem" saņēma veicināšanas prēmiju.

Laura Dreiže ir aizrautīga lasītāja un gandrīz desmit gadu tikpat aizrautīga rakstītāja. Romāns "Pūķa dziesma" tapis, mācoties Rīgas Franču licejā. Jaunā rakstniece Latvijas Universitātē studē franču filoloģiju. Dabā un mūzikā – īpaši rokmūzikas "smagajā metālā" – gūtie iespaidi pārtop piezīmēs, kas vēlāk kļūst par pamatu stāstiem un romāniem. Jaunā autore ir Harija Potera fane un, jāatzīst, arī sekotāja.

Teiksmainu zemi Iridiānu pēc krietno pūķu iznīcināšanas piemeklējis posts un ienaidnieku jūgs. Necilā Ortaki ciemā pie vienkāršas krogusmeitas Kimiko ierodas mags ar svarīgu vēsti – viņai jāpamet dzimtās mājas un jābēg. Kā saistīti abi notikumi? Kādi ir meitenes sabiedrotie un kādi ir pretinieki raibu raibajā un bīstamajā ceļojumā? Pie kādām atziņām nonāk romāna varoņi?

Apjomīgo piedzīvojumu romānu ilustrējusi Agija Staka.



Tātad, kurš no jums šo grāmatu jau ir izlasījis? Es šobrīd lasu! Kad tikšu līdz beigām, noteikti iemetīšu atsauksmi. happy.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
 
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes
...dovenda...
iesūtīt 16.09.2014 07:47
Raksts #2


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 11.11.07



Patiess prieks bija lasīt šāda žanra un apjoma grāmatu latviešu autores izpildījumā.
Man patika, līdz ar to man vienalga klišejiski vai nē. Bet varbūt vienkārši neesmu izlasījusi gana daudz līdzīga satura grāmatu, lai tas šķistu apnicīgi.
Katrā ziņā ceru, ka šī grāmata nonāks manās rokās atkārtoti. wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

Raksti šajā pavedienā


Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 19.04.2024 19:32