Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Personāžu lietas

Forumā veidot aptaujas aizliegtas (tam paredzēts HP aptauju forums).
Ja kādam pavedienam nepieciešams pievienot aptauju, sazinies ar šī foruma regulatoriem!

> Severusa Strupa noslēpumi, Kāds Strups ir īstenībā?
Kāds ir Strups?
Tu nevari redzēt aptaujas rezultātu, kamēr neesi nobalsojis. Lūdzu, piesakies un nobalso, lai redzētu šīs aptaujas rezultātu.
Kopā balsis: 64
Viesi nevar balsot. 
positiv denken
iesūtīt 26.09.2007 17:47
Raksts #1


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 03.08.07
Kur: starp daudziem, kas nav pūces



Manuprāt par Strupu var diskutēt ilgi, tomēr te neizteikšos plaši, jo - vēlos piedāvāt JUMS šo iespēju!!!

Viņš ir tāds tēls = personība, kuru nevar uzreiz "izkost" - vienbrīd ir skaidrs, ka viņš ir tas sliktais, ļaunais, netaisnīgasis. Bet, kad ieskatās dziļāk - atklājas daudz pārsteigumi - domas mainās/apstiprinās 6.grāmatā, savukārt - pārsteidz, sevišķi 7.grāmatā.

Dziļš raksturs, daudz iekšējo cīņu.

Izskats...? Man patīk - pat par spīti šķietamajam drūmumam un retajai smaidīšanai.

Bet, kā domā TU?



Šo rakstu rediģēja Elony: 03.06.2008 15:40
Rediģēšanas iemesls: Tagad par 7. grāmatu runāt var
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
 
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 17)
washulis
iesūtīt 05.10.2007 12:47
Raksts #2


Cogito ergo sum
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.02.07
Kur: Divas mājas tālāk
Jaukais snīpis



nu man liekas ka mūsu visu mīļais stupucītis ir gudrs!!! (ta nu gan atklājums) spējis visus piečakarēt u.c. un arī vienaldzīgs pret citu domām par viņu, bet tomēr vientuļš... sad.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elony
iesūtīt 05.10.2007 14:05
Raksts #3


Alveus anima
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.05.07
Kur: Aiz maskas
HP eksperts 2008



Tu nemāki lasīt? Pasakaties foruma augšpusē:

CITĀTS
Forumā veidot aptaujas aizliegtas (tam paredzēts HP aptauju forums).
Ja kādam pavedienam nepieciešams pievienot aptauju, sazinies ar šī foruma regulatoriem!

Nezinu, vai tev ir atļauja, bet man liekas, ka šis nav īsti iederīgs.
Un tiešām nav īsti jēgas spriest par Strupu, ja nevar pieminēt septīto grāmatu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
positiv denken
iesūtīt 16.11.2007 15:54
Raksts #4


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 03.08.07
Kur: starp daudziem, kas nav pūces



CITĀTS(elesarels @ 05.10.2007 14:05) *
Tu nemāki lasīt? Pasakaties foruma augšpusē:
Nezinu, vai tev ir atļauja, bet man liekas, ka šis nav īsti iederīgs.
Un tiešām nav īsti jēgas spriest par Strupu, ja nevar pieminēt septīto grāmatu.



Sveiki, un - nelamāties mad.gif un nedusmoties - mani uz šejieni pārvietoja un pirms vēl saņēmu unsure_a.gif atļauju uz HP7 !!!!

To sarkano teikumu pievienoja laikam jau mīļais pārvietotājs - tā gadās. Pati, logo, ka esmu vainīga par to, ka nemācēju izveidot īsto aptauju pareizajā vietā... nu, bēdīgi , protams. Nu, stulbi... Bet - te jau skaidri redzams - šis pavediens tātad mirs dabīgā nāvē...
Amen.
Un Strups ir...neko jau te nedrīkstu teikt...kā tikai to, ka - te var rakstīt pieņēmumus tie, kas vēl nav izlasījuši pēdējo HP grāmatu huh.gif !

Šo rakstu rediģēja positiv denken: 16.11.2007 15:55
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kety
iesūtīt 04.03.2008 23:48
Raksts #5


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.03.05



Strups, nu par vinju jau var spriest dazadi pet ta jau ari nevar iisti pateikt kads vinjs iisti ir joapkartejiem savas juutas neizrada
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
gold fish
iesūtīt 23.05.2008 11:36
Raksts #6


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.05.08



daudz uzskatiija (pirms7.gr iznaksanas) ka vinjam ir naids pret hariju, bet ta nebiija, jo vinjs mileja hariju tapat kaa vina mati, un sis neabpusejas jutas padarija vinju par loti noslegtu cilveku
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 03.06.2008 15:03
Raksts #7


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



Nu, kad viņš bija mazs Slīdenis, Džeimss & Co. viņam piesējās mazliet par daudz. Tālākais ir tikai loģiski. Viņš (visai pamatoti) nevērtēja Džeimsu diezko augstu, turklāt viņam bija personiskā pretruna (no vienas puses, Slīdeņi borē, ka draņķasiņi — tas ir pē, bet viņš pats vienā iemīlējies). Nu un beigās Džeimss dabū Liliju. Protams, ka viņš vīlās gaišajā pusē un mēģināja pāriet tumšajā. Tad viņu pārvervēja Dumidors. Bet Strups lāgā neuzticējās līdz galam vairs nevienam, man šķiet. Vadījās pēc paša saprašanas, kā ir pareizāk, un ārēji saglabāja indīga riebekļa tēlu (iespējams, tāpēc, ka citādi vairs neprata). Turklāt viņš netika pie sava mīļākā priekšmeta.

Harijs bija Džeimsa un Lilijas dēls, tādēļ tik pretrunīga attieksme. Bet no Strupa paša dzīves pieredzes kļūst skaidrs, kādēļ viņš (Strups) Grifidorus uzskatīja par izlepušiem izlēcējiem.

Šo rakstu rediģēja Mattiass: 03.06.2008 15:04
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Anabellpaula
iesūtīt 28.06.2008 13:03
Raksts #8


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.06.08
Kur: Kaut kur starp Jums



Es domāju,ka viņš ir neciešams,gudrs,vintuļš,pazemots(saistībā ar Džeimsu),nenovērtēts smile.gif !!Es tā uzskatu wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
la sindy
iesūtīt 21.07.2008 01:59
Raksts #9


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.05.08
Kur: Earth



vins ir prasmigs un vinam ir vienalga ko citi par vinu doma
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Tenma
iesūtīt 11.10.2008 00:53
Raksts #10


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 02.05.07
Kur: Rīga



Strups ir visvisvisizstrādātākais tēls visā stāstā - Roulingas meistardarbs. jā, galvenokārt tieši vientuļš, jo viņam jau neviena nav - neviena ar ko būt atklātam, pret kuru būt patiesam, jo viņš slēpjas - no visa, no visiem. pat Harijs viņam vienlaikus ir bezgala dārgs kā viss, kas atlicis atgādinošs par Liliju un tajā pašā laikā nes Džeimsa seju. gaišākos laikos ļoti iespējams viņš būtu tāds mazliet paīgns un snobisks, bet dziļākajā būtībā samērā labestīgs profesors (iespējams līdzīgi Gliemjragam, kas arī ir slīdenis), pie tam visticamāk Džeimsu būtu atstājis tukšā - bet tad jau arī nebūtu šī stāsta tongue.gif bet apkārtne un situācija veido cilvēkus, un bieži vien ne tajā labākajā vai vieglākajā virzienā - strupam pagriezties atpakaļ nozīmēja vairs nekad neparādīt savu patieso "es" citiem smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kristiina
iesūtīt 13.10.2008 18:11
Raksts #11


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.11.07
Kur: Ogres raj.



Manuprāt, ka viņš ir ļoti prasmīgs, un viņam ir vienalga, ko par viņu domā citi! wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
mezha lauminja
iesūtīt 13.10.2008 21:54
Raksts #12


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.03.07
Kur: aaraa no laika, aaraa no dziives



Jaa, piekriitu Tenmai par izstraadaatiibu. Mani pashu visvairaak valdzina tas balanss - vinjsh no vienas puses ir kaartiigs riebeklis, bez taisniiguma izjuutas, no otras puses - vinjsh nav pilniigi ljauns, vinjsh visu muuzhu sargaa un lolo atminjas par Lilju un glabaa taas kaa neizveerteejamu skasitumu. Bet tam, ka vinjsh arii citos apstaakljos buutu paiigns un snobisks, gan nevar viennoziimiigi piekrist. Turot no sevis prom cilveekus vinjsh sargaa savu nosleepumu - lai vinjsh netiishaam sevi nenodotu vai kaads naaveedis vinju neatklaatu. Jebkursh draugs vai jebkura emocionaala tuviiba vinja misijai vareetu izraadiities naaveejoshs. (Kaa mees zinaam no 7.graamatas, pat Aizstaavi vinjsh nevareeja briivi izsaukt, nebaidoties, ka vinju atmaskos)

Mani pashu nedaudz paarsteidza briidis, kad Strups uzzinaaja par nepiecieshamo Harija "upureeshanu" Voldemortam, kaapeec Strups neatkaapas tad, kad vinjsh domaaja, ka Dumidors vinju ir tiiri izmantojis. Laikam tachu atriebiiba Voldemortam par Liliju. Un veel man bija zheel, ka Strups neuzzinaaja, ka Harijs izdziivojis. Lai gan, spriezhot peec Harija sarunaam ar Dumidoru, var pienjemt, ka arii peec naaves Strups to vareeja uzzinaat.

Taa, nu gan safantazeejos laughing.gif

Šo rakstu rediģēja mezha lauminja: 13.10.2008 21:59
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Tenma
iesūtīt 20.10.2008 20:05
Raksts #13


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 02.05.07
Kur: Rīga



CITĀTS(mezha lauminja @ 13.10.2008 22:54) *
Bet tam, ka vinjsh arii citos apstaakljos buutu paiigns un snobisks, gan nevar viennoziimiigi piekrist. Turot no sevis prom cilveekus vinjsh sargaa savu nosleepumu - lai vinjsh netiishaam sevi nenodotu vai kaads naaveedis vinju neatklaatu. Jebkursh draugs vai jebkura emocionaala tuviiba vinja misijai vareetu izraadiities naaveejoshs. (Kaa mees zinaam no 7.graamatas, pat Aizstaavi vinjsh nevareeja briivi izsaukt, nebaidoties, ka vinju atmaskos)

It kā, bet tomēr, kā varam redzēt pozitīvos tēlus no Slīdeņa - Gliemjragu, Andromedu Tonksu, profesoru Bleku utt., viņi visi ir drusku paīgni wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Erniite
iesūtīt 30.11.2008 19:49
Raksts #14


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.11.08



Manuprāt viņš ir viens no labākajiem tēliem, kas taja grāmata ir...
Līdz pēdējam mirklim Roulinga saglabā intrigu - ka pusē viņs īsti ir. fear.gif Arī filmā viņš īpaši izceļas uz citu fona... thumbsup.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 30.11.2008 20:12
Raksts #15


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



CITĀTS(mezha lauminja @ 20.10.2008 22:50) *
Kas, sasodiits, bija profesors Bleks? pirmo reizi par taadu dzirdu.

Ko tad komentē? huh.gif Vienkārši lai iepostot ai-da-jebko?

CITĀTS(Erniite @ 30.11.2008 19:49) *
Manuprāt viņš ir viens no labākajiem tēliem, kas taja grāmata ir...
Līdz pēdējam mirklim Roulinga saglabā intrigu - ka pusē viņs īsti ir. fear.gif Arī filmā viņš īpaši izceļas uz citu fona... thumbsup.gif

Stilīgs tēls. smile.gif

Jā, viņš daudziem patīk. grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Soulberry
iesūtīt 30.11.2008 21:35
Raksts #16


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.03.06



Es domāju ka viņš ir nepārspējams burvis, ja ņemam vērā to ka viņš bija Voldemorta spiegs, nu viņš viņu izspiegoja,un viņš nenoliedzami bija spējīgs burvis...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Liesma narnia HP
iesūtīt 30.09.2011 19:52
Raksts #17


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.04.10
Kur: Skaistākā vieta uz pasaules



Īsti nevar pateikt, kāds viņš ir, jo, piemēram, pret Hariju viņam ir divējādas jūtas- viņš to mīl, jo Harijs ir lilijas dēls, bet ienīst- jo ir Džeimsa Potera dēls. Viņš ir gan prasmīgs, gan gudrs, gan, reizēm, arī ļauns.

Un par to, kā viņš jūtas, var teikt, ka- kā kuro reizi- pret Hariju viņš jūtas nenovērtēts, pret citiem viņš jūtas atkal savādāk.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 27.10.2011 19:32
Raksts #18


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Jāatzīst, ka Strups patiešām ir viens no visinteresantākajiem tēliem Harija Potera sērijās un pilnīgi noteikti visdaudzpusīgākais tā, ka dažbrīd tiešām nevar saprast, kāda ir viņa īstā pesonība. Katrā ziņā man ne vienu brīdi vien ir licies, ka šis tēls ar Roulingas gādīgajām rokām ļoti veikli piekopj slēpprātību visaugstākajā līmenī, proti, pret pašu lasitāju. cool.gif

Taču par daudzpusību - domāju, ka dažbrīd viņam pašam bija grūti sevi saprast, jo no vienas puses viņam patīk būt īpašam, gudram, neatkarīgam, ar savu viedokli (un tādam, kam īpaši nerūp apkārtējo viedoklis), taču no otras puses viņš alka pēc apkārtējo pozitīvas uzmanības un jutās ļoti vientuļš. Un pēc 7. grāmatas es patiešām apbrinoju viņa garīgo potenciālu - kā viņš pēc Lilijas nāves vispār spēja sevi savākt un, domāju, ka tas ir vairāk nekā loģisks turpinājums, ka viņš izveidoja ap sevi necaurejamu barjeru un ieguva mūžīgi īgnā sikspārņa palamu. Un reizē viņš nīda un apbrīnoja visu, kas nebija viņam pa spēkam, piemēram, cilvēku, kas spēja savaldzināt Liliju...

Par labumu un ļaunumu, es šaubos, vai Strups vispār uztraucās par šādu vērtību globālo izpausmi - manuprāt, viņam līdzīgi kā Voldemortam šāda skala neeksistēja, taču viņš bija no tiem cilvēkiem (tēliem), kura mērķis ir mierīgi sadzivot ar saviem līdzcilvēkiem, tāpēc viņa personībā bez vajadzības neizpaudās sadistiskas tieksmes; un tieši tas, ka viņš nevērtēja notikumus labajā/ļaunajā viņam palīdzēja balansēt uz šo vērtību robežas - viņš darīja to, ko pats uzskatīja par pareizu, īpaši neuztraukdamies, vai kādam tas šķitīs labi vai ļauni.
Tieši tāpēc arī mums, lasītājiem, Strupu ir tik grūti izprast, jo viņam ir vienalga, ko mēs par viņu domājam. silent.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 16.04.2024 17:49