Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Ievēro!

Bibliotēkas plauktā par citām lietām, lūdzu, nesarunāties!
Vai nu atrodi piemērotāku forumu, vai izmanto kaucekļus. Sarunas no bibliotēkas plaukta var tik dzēstas bez brīdinājuma!

> Gabriels Garsija Markess
jefeniite
iesūtīt 11.03.2005 22:27
Raksts #1


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.07.03



nu nesen es saaku lasiit vinja staastus un taa iepatikaas, ka arii simt vientuliibas gadus izlasiiju. gribetos zinaat kaa vinja darbi patiik citiem, jo man tieshaam patika, nevaru saliidzinaat ar citiem darbiem, paaraak atshkjiriigs. tad kad izlasa vinja darbus, tad saprot - cik gan laba dziive man ir!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
 
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 16)
Hikari
iesūtīt 04.04.2005 13:10
Raksts #2


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.04
Kur: Latvija <-> Japāna
Sakuras ziediņš



Kā man patīk tā grāmata! Simts vientulības gadu gan ir ļoti dīvaina, jo, piemēram, daudzas lietas man anv pieņemamas... sad.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Susuriņš
iesūtīt 06.04.2005 20:56
Raksts #3


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.05.04
Kur: Bedrē.



Markess ir pieskaitāms pie tā saucamā latīņamerikāņu maģiskajam reālismam, ko pasaules atklāja, ja nemaldos, pagājušā gadsimta vidū un otrajā pusē.
Tas pavisam noteikti ir kas neparasts vidusmēra eiropietim - šis nepanesamais vieglums un spēja jaukt kopā ikdienišķo ar maģisko. Par šī žanra izcilāko pārstāvi es gan uzskatu H. L . Borhesu, bet Markesa darbiem arī piemīt savs šarms.

Es gan nedomāju, ka Markess aprakstītu kādus izteikti nelaimīgus cilvēkus vai neveiksminiekus. Tur vainojams ir viņa skatījums uz lietām. Atceros kaut kur sen izteiktu tēzi, ka uz jebko var skatīties gan no traģiskās, gan no komiskās puses. Un Markess ir izvēlējies kaut kādu šausminošu vieglumu, kas slēpj sevī eksistenciālas skumjas. Patiesībā jau daudzi no viņa aprakstītajiem cilvēkiem arī smējās, priecājās un aizmirsās, tikai autors ir uzskatījis par labāku uzsvērt citus viņu dzīves momentus.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hēbe
iesūtīt 26.06.2007 11:05
Raksts #4


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.10.06
Kur: nektāra eiforijā



Pagaidām esmu lasijusi tikai viņa stāstu izlasi. Stāsti bieži vien nedeva atbildes, tie bija mīklaini- piemēram, stāstā ''Ļoti vecais senjors ar milzīgajiem spārniem" tikai nosaukums kaut ko pastāsta par lidojošās būtnes mīklaino personību. Ne vienmēr galvenais ir zināt visu- galvenais ir zināt, ka cilvēks ir! Tāpat sirdi aizkustinošajā un pat brīžiem šermuļus uzdzenošajā stāstā par Ērendiru un viņas vecmāmiņu nekas daudz netika stāstīts par to kāpēc meitene izdarīja kādu izvēli- tas bija patīkami, ka autors mums ļāva pašiem nonākt pie secinājumiem.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mauvaise Mademoi...
iesūtīt 17.10.2007 21:28
Raksts #5


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.08.05



Ak!
"Atmiņas par manām skumjajām maukām" un "Mīlestība un citi dēmoni" ir izlasīti pāris lappuses, kā jau es parasti muļķīgi izdaru, lai ko secinātu un atstātu; bet es noteikti izlasīšu. Mani tā aizrāva. Dīvains salīdzinājums, varbūt - līdzīgs Koelju "Veronika grib mirt". Vienkārši, bet .. īpaši.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
jefeniite
iesūtīt 19.10.2007 21:24
Raksts #6


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.07.03



nu es gan gribeetu teikt, ja saliidzina markesu ar koelju, koelju ir lubenju autors. t

taa, kaa maak rakstiit markess, nevienam nesanaak. ir dazhi, kas meeghina, bet tas ir neiespeejami. it iipashi vinjhs biezhi vien apraksta dazhaadas smarzhas tik veiksmiigi, ka lasot es paaraak labi zinu kaa kuraa vietaa ozh.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Malduguns
iesūtīt 02.11.2007 21:41
Raksts #7


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 02.10.06
Kur: klejojumos



Markess ir kaut kas īpašs. Noskaņai.
Par grāmatu "Atmiņas par manām skumjajām maukām" man pat ir īpašs stāsts.
Ģimenē esam četri cilvēki - es, mamma, tētis un vecmāmiņa. Visi arī grāmatu izlasījām. Tad nu atsauksmes.
Mamma - histēriski smējās lasīšanas laikā. Apgalvoja, ka grāmata ir līdzīga Adriana Moula dienasgrāmatai. Abi esot pārfanojušies par seksu, tikai atšķirīgos vecumos.
Tētis - apgalvoja, ka tie ir ierastie Markesa murgi. Nekas vairāk un nekas mazāk.
Vecmāmiņa - Šausminājās par to, kā gan tāds rakstinieks kā Markess ir spējīgs ko tādu uzrakstīt. Tas taču vispār neatbilst nekādām morāles formām.
Es - man patika. Lai gan līdzību ar Adrainu Moulu nesaskatīju. Bet grāmata laba. Daudz labu citātu tur iekšā. Markess vispār ir labs rakstnieks. Manuprāt.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mauvaise Mademoi...
iesūtīt 16.07.2008 11:25
Raksts #8


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.08.05



Vakardien izlasīju Atmiņas par manām skumjajām maukām, kā arī Mīlestība un citi dēmoni - abas mani uzrunāja un šis autors patlaban man ir ļoti tuvs. Man tīkas grāmatas, kuras rada manī mīlestību pret dzīvi un pasauli, jo reizēm man pašai tās pietrūkst.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Antons Ego
iesūtīt 17.07.2008 00:07
Raksts #9


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.06.04
Labākais GP atdzejotājs 2007



esmu lasījis to, kas ir izdots latviski, un, man liekas, vispatiesākais ir pulkvedis.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Viesis_Viesis_Made_*_*
iesūtīt 21.09.2008 17:02
Raksts #10





Viesi




Markesa rakstības stils ļoti patīk. Aizrauj, pamāca un izklaidē.
Sen atpakaļ izlasīju "Mīlestība un citi dēmoni", toties tagad "Atmiņas par manām skumjajām maukām", kas arī ir visnotaļ skaista!
Pirmā grāmata apbūra ar stāsta mistiskumu un maģijas pēcgaršu, savukārt otrā, ar savu ironiski patieso, reālo skatījumu, ja vien par reālu var uzskatīt 90 gadīgu večuku, kurš nekad nav bijis iemīlējies, bet nu krīt par upuri 14 gadīgai, nevainīgai, turklāt visu laiku guļošai palaistuvei smile.gif Bet patīk!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mitrene
iesūtīt 26.11.2008 03:37
Raksts #11


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.06.08
Kur: Gatavojas universā lielākajam baļļukam.



Markess manuprāt ir ģeniālākais no autoriem (nu vēl Horhe Luis Borhess ar viņu var cīnīties)

Simts vientulības gadus ik pa brīdim pārlasu, un atkal un atkal sajūsminos par gaistoni. Markess tik tiešām spēj uzburt lielisku pasaules redzējumu plus vēl ģeniālus un izstrādātus tēlus kas tik tiešām ir dzīvi Nevis plakani un nejūtīgi kādi man liekas ļoti daudzi citu autoru tēli.

+ vēl Markess ir uzbūris tik daudz lielisku vizuālu tēlu iekš 100 gadiem, ka vāljorpojām kā acu priekšā redzu ilgo lietavu periodu, vai arī remediosas daiļās uzbraukšanu debesīs.

Simts vientulības gadus vislabak ir lasīt vasarā, pa dienu, kad līst jau otro dienu vai kopš rīta.



Stāstu krājums nestundā arī ļoti baudāms vaisvairāk patika stāsts "visskaistākais slīkonis pasaulē"

arī citi darbi viņam ir ļoti labi: mīlestība un citi dēmoni, stasts par erēdniru (vai kāviņutur) un viņas vecmāmiņu utt.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Miss Doherty
iesūtīt 26.11.2008 23:31
Raksts #12


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.02.04
Kur: house of the rising sun



ō, par skumjajām maukām patika lasīt.
vēl mēs literatūrā mācījāmies, ka viņš pieder pie mitoloģiskā reālisma rakstniekiem, nu nezinu vai reālisma, bet ar mitoloģisko noteikti sakars bija, es tikai brīnos - kur tad tas mitoloģisms ir?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
nenuil
iesūtīt 29.12.2008 23:50
Raksts #13


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.01.06
Kur: šodien zeme iztiks bez mums
Novembra mākslinieks 2009



es esmu izlasījusi pulkvedim neviens neraksta un atmiņas par manām skumjajām maukām

nu, man tā kā ir dalītas jūtas. no vienas puses man ir kkādi aizspriedumi pret grāmatām, kuras es varu izlasīt TIK ātri kā izlasīju šitās. nu, tā apmēram vakarā pirms gulētiešanas paņemu un izlasu. es tādas grāmatas neuztveru tā līdz galam nopietni un neko nevaru tur sev padarīt. liekas kkā pārāk vienkārši - tik ātri izlasīt un viss, nav pat laika tā kārtīgi padomāt par visu, kamēr lasu

bet no otras puses kā tādas ātri izlasāmas grāmatas man pat patika. bija jauki, patiesi un vienkārši. varbūt man vienkārši jāpierod pie tādām grāmatām, jo es esmu pieradusi lasīt biezas un ilgi. noteikti izlasīšu vēl kādu
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Antons Ego
iesūtīt 06.01.2009 22:09
Raksts #14


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.06.04
Labākais GP atdzejotājs 2007



CITĀTS(nenuil @ 29.12.2008 23:50) *
nu, man tā kā ir dalītas jūtas. no vienas puses man ir kkādi aizspriedumi pret grāmatām, kuras es varu izlasīt TIK ātri kā izlasīju šitās. nu, tā apmēram vakarā pirms gulētiešanas paņemu un izlasu. es tādas grāmatas neuztveru tā līdz galam nopietni un neko nevaru tur sev padarīt. liekas kkā pārāk vienkārši - tik ātri izlasīt un viss, nav pat laika tā kārtīgi padomāt par visu, kamēr lasu


paņem kaut kādus 100 vientulības gadus. vai mīlestību holēras laikos. vai dzīvot lai izstāstītu.
tos vienas nakts laikā pieveikt varētu būt diezgan neiespējami.

vispār es pārlasīju tos 100 vientulības gadus un reti kad man no grāmatas ir bijusi tāda katarse. kaut kā nenormāli šoreiz pavilkos. nenormāli.

Šo rakstu rediģēja Antons Ego: 06.01.2009 22:10
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
*Kokonatiene
iesūtīt 06.02.2009 22:44
Raksts #15


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.09.06
Kur: vidējās rindas 3. solā pa labi.



esmu lasījusi "simts vientulības gadus" un tagad, atkal jau paralēli kādai citai grāmatai, sāku lasīt "dzīvot, lai izstāstītu".
"simts vientulības gadi" pilnīgi noteikti bija dīvainākais garadarbs, ko jebkad biju lasījusi. bet pilnīgi noteikti tā iekļuva arī manu visu laiku mīļāko grāmatu desmitniekā. tā bija un ir pilnīgi atšķirīga no visām mūsdienu grāmatām, kas tagad tiek vienkārši masveidā "ražotas" - bez kādas jēgas un izpratnes. "simts vientulības gados" markess visu ir atklājis pamazām un pilnīgi, neko neizlaižot, un kad es saku "neko", tad es tā arī domāju.
viennozīmīgi ieteiktu šo grāmatu izlasīt arī citiem. lai nu ko, bet to jūs nenožēlosiet.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Flightless Bird
iesūtīt 30.05.2009 17:04
Raksts #16


Strādā "Caurajā katlā" par trauku mazgātāju
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 12.08.06
Kur: tur kur putni dzied.



Esmu lasījusi Simts vientulības gadus un Atmiņas par manām skumjajām maukām. Pirmā man patika daudz labāk, otrā salīdzinājumā ar to likās daudz bālāka.
Simts vientulības gadi tiešām ir meisterdarbs! Te mistiskais ar reālo jaucas ar tik burvīgu vieglumu, ka pat negribas vairs piedomāt, vai šādas ainas tiešām ir iespējamas. Visas ainas un visi Hosē Arkādio un Aureljāno saujaucas tādā kā krāsainā emociju un notikumu kaleidoskopā, radot teju reibinošu iespaidu. Manuprāt šo grāmatu nemaz nevar lasīt tā kā parastas grāmatas - lai uzzinātu par kādu notikumu vai cilvēka likteni. Te man daudz svarīgāka likās noskaņa un kopaina, kas radās.
Noteikti gribu izlasīt viņa stāstu krājumu happy.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Saranda
iesūtīt 01.06.2009 12:48
Raksts #17


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 11.05.08
Kur: Cituriene



Mmm, maģiskais reālisms... Mana pasaule. Ļoti, ļoti patīk Markesa daiļrade, lai arī izteiksmes veids ir ļoti specifisks un brīžiem pat liekas vienveidīgs, tomēr smalki izstrādātie, dzīvie tēli un plašais simbolu izmantojums ir nepārspējams. Tiešām maģiski dzīva pasaule - nav nemaz tik neiespējami, ka meitene, kas ir par skaistu šai pasaulei, varētu tamdēļ vienudien vienkārši pacelties gaisā un pazust aiz debesīm. smile.gif Viņa burvestīgā stāstu brīvība mani iedvesmo un cenšos izstrādāt līdzīgu vieglumu savos darbos - lai arī vairāk izmantoju dažādus simbolus, vēlētos vairāk viegluma un gluži nemanāmu, tomēr nesaraujamu saikni ar pierasto realitāti, kas tādējādi kļūtu vairāk līdzīga sapnim. Markesam, manuprāt, tas izdodas izcili. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 20.04.2024 00:35