Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Ievēro!

Bibliotēkas plauktā par citām lietām, lūdzu, nesarunāties!
Vai nu atrodi piemērotāku forumu, vai izmanto kaucekļus. Sarunas no bibliotēkas plaukta var tik dzēstas bez brīdinājuma!

> Edgars Alans Po, gribu zinaat visu!
Niamh
iesūtīt 27.12.2004 17:16
Raksts #1


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 13.07.04



As the title says..

Labpraat dabuutu visas vina graamatas, man ir vien ''Nodeviigaa Sirds''. Gribeetu zinaat visu par so rakstnieku, kaa nekaa - mans visu laiku miilaakais rakstnieks. (Ja jaa pat Roulinga nav konkurente)

Kaa var fanot, ja pieder viena graamata ar skopiem bio faktiem uz pakaleejaas lapas getlost.gif

Es taa domaaju,ka dazi (piem, ils) internetaa speej atrast visu...Tikai ne linkus uz aarzemju lapaam! Neiet man vinas ne pirms, ne peec sesiem smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
2 Lapas V  < 1 2  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (20 - 38)
Roviela
iesūtīt 17.01.2005 09:19
Raksts #21


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



CITĀTS(pelmeniC @ 17.01.2005 09:11)
CITĀTS
Man tā šķiet, ka žēlošanās par to, ka nav pietiekami šausmīgi, ir mūsdienu radīta - kadu tik vājprātu viens otrs jau nav paspējis saskatīties, pirms izlasa Po stāstus. Dabiski, ka efekts vairs nav tas. Uztvere ir notrulinājusies, ij visa bēda. 

Šo es uztveru kā vismaz daļēji uz sevi vērstu, jo izteicos par to, ka tie stāsti nav šaušalīgi. Nu es to grāmatu lasīju bērnībā, kad visas tās Holivudas šausmenes, trilleri un citi mēsli vēl nebija sasnieguši manu māju (varbūt, ja būtu bijis video, viss būtu citādāk), resp., mana uztvere nebija sabojāta. Un vienalga man tie darbi likās ļoti parasti ermm.gif unsure.gif
*


Piedod! Nē, es tiešām nedomāju Tevi, kad to rakstīju. Katrs cilvēks ir savādāks - vienu "paņem" rakstītas šausmas, otru nē. Katrs ir savādāks, un katrai grāmatai tomēr ir savs lasītāja vecums.
Mani vairāk ietekmēja tas, cik ļoti precīzi Po intriga saskana ar to, kas notiek murgainos sapņos - kad nevari tikt no kaut kā uzmācigā vaļā pilnīgi nekā. Nevar ne aizbēgt, ne apklusināt, pat ne nogalināt, lai reiz būtu miers. Tikai viņam tas ar kādu notiek nomodā.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
pelmeniC
iesūtīt 17.01.2005 09:22
Raksts #22


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.10.04
Kur: mana pasaule..vienalga, cik skaista, vai neglīta tā, tā ir mana vienīgā..



CITĀTS
Piedod! Nē, es tiešām nedomāju Tevi, kad to rakstīju. Katrs cilvēks ir savādāks - vienu "paņem" rakstītas šausmas, otru nē. Katrs ir savādāks, un katrai grāmatai tomēr ir savs lasītāja vecums.

Nav jau ko piedot, pavisam miermīlīgs komentārs no tavas puses smile.gif
Es tā padomāju, ka varbūt lasīju to grāmatu tik maza, ka neuztvēru viņa domas, resp., tik lasīju, īpaši daudz līdzi nedomājot? Varbūt, ka tagad pārlasot, daudz kas taptu skaidrāks un interesantāks.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
tiigjeris
iesūtīt 28.03.2005 12:45
Raksts #23


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.12.04
Kur: Dzīvnieku Saietā 90210.



man patiik vinja staasti... es tikai neatceros nosaukumus, jo lasiiju ja ljoti sen... visv man patika staasc, par kaut kaadus psiho, kursh visu laiku teica neesot psihs, nu tjipa :" vai tad kaads , psihiski slims taa vareetu? vai kaadam trakajam pietiktu pacietiibas, un vai vinjam pietiktu praata?"... tiiri baismiigi... es laikam esmu lasiijusi arii to par to vaboli, un veel par kaut kaadu maaju, kur...nu vnk gruuti taa atstaastiit, bet ja jau juus esat vinja cieniitaaji, tad jau sapratiisiet pashi...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Deepeyed
iesūtīt 27.12.2005 22:55
Raksts #24


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.05.05
Kur: maskējos par šokolādi uz cepuma



tas nav Po darbs, bet visai spilgti ataino vinja raxtura ieziimes..izmantoti vina biograafijas dati un citaati no darbiem..
iesaku Stīvena Mārlova ''Bāka pasaules malā''...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Bille
iesūtīt 29.12.2005 14:23
Raksts #25


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.08.04



Vo, man arī mamma teica (pirms kādiem gadiem paņēmu no bibliotēkas), ka esot šausmīgas.. es tur vispār nekā šausmīga nesaskatīju...par mazu biju laikam
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
joua
iesūtīt 03.01.2006 13:37
Raksts #26


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.11.05
Kur: 20 metrus virs zombiju pūļa, cīnoties par izdzīvošanu



lai būtu baisi,obligati nevajag asinis un iekšas,visu var radīt ar noskaņu...
Tādēļ es jau vairākus gadus aizrautīgi lasu Po darbus.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
whitegirl
iesūtīt 03.01.2006 22:56
Raksts #27


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.11.05
Kur: cita laika zoona



Po arii ir viens no maniem miiljaakajiem raxtniekiem... grin.gif
Mani ljoti piesaistiija vinja mistiskie un druumie darbi, kaa arii vinja nedaudz perversa grin.gif un neskaidraa pagaatne... wink.gif
Esmu lasiijusi visus vinja darbus anglju valodaa, taapeec nemaz nezinu kaa tas viss vareetu buut latviski...
Es pat shogad skolaa (American Literature) tasiiju iisfilmu, balstoties uz vinja slavenaako darbu "Raven"...
Man patiik ka vinjsh ir tik atshkjiriigs un origjinaals... Un tas ka vinjsh bij bik traks ar naak manupraaat par labu vinja teelam... grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
ditinj
iesūtīt 09.09.2006 00:18
Raksts #28


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.05.06



Reiz no draudzenes paņēmu grāmatu ar viņa šausmu stāstiem. Interesanti bija. Fanot gan nefanoju par viņu. Bet slikti nebija.
Draudzene gan sūdzējās, ka vajadzēja vēl vairāk asiņu grin.gif grin.gif grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Arwen
iesūtīt 25.09.2006 20:19
Raksts #29


Game Master
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.07.03
Kur: Sansāra



Man ir viena grāmata "Nodevīgā sirds" latviski, jau izlasīta, daži stāsti pat vairākas reizes. Un vasarā nopirku "Spirits of the Dead: Tales and Poems" Jāņa Rozes grāmatnīcā turklāt ļoti lēti, tā izskatās, ka klasiku lasīt angliski iznāk lētāk nekā latviski. Lai nu kā, dzeja viņam arī ir ideāla
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Bizii van Dope
iesūtīt 26.09.2006 07:58
Raksts #30


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.12.05
Kur: dzīvē



Po šausmu stāsti man tīri labi patīk un ir vismīļākie no šausmu stāstiem. ko esmu lasījusi. Tagad gan šausmu stāstus es nelasu, jo man bibliotēkā ir izbeigušies visi to krājumi. grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
rudo lapu vilcēn...
iesūtīt 26.09.2006 15:55
Raksts #31


Lecina seskus
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.02.05
Kur: starp uguni, ūdeni un pasaules galu
Niks 2006



Pievienojos Po cienītājiem. Šobrīd man stāv uz galda no bibliotēkas izņemta Po stāstu krājuma grāmatiņa, pārlasīšanai, tā teikt. Un mazliet arī citam projektam, ko esmu nodomājusi īstenot.

Man patīk Po grāmatas. Tās piesaista ar savu emocionālo atklātību un psiholoģiskajiem maldu tīkliem, aks viegli tevi iepin.
Patiešibā Po izlasīt mani pamudināja šeit jau pieminētā Bredberija stāsts "Ašers II"
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Flora
iesūtīt 04.10.2006 19:30
Raksts #32


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.07.06
Kur: vārtos tikko uzsnigušā sniedziņā...



Po man ptiik...vispar šausmenes parak daudz nelasu, taču Po ir tiesham labi stasati...škiet peedejo graamatu ar viņa šausmu staastiem izlasiiju pirms kaada gada, taapec nosaukumus labakajiem staastiem iisti neatceros...aaa atmiņā viens gan palicis : "Muca Amontiljaado vīna" ...laikam.....un arii "Nodeviigā sirds" bij laba.....
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
earnella
iesūtīt 18.10.2006 11:55
Raksts #33


Lecina seskus
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.02.04
Kur: here there be dragons.



Eh, negribas atkārtoties, neko daudz neteikšu.

Teikšu par to, ka gribu atrast tieši viņa dzeju, nevis stāstus, angliski, jo man galīgi nepatīk, kā viņš skan latviski, it sevišķi dzeja. Kā tulkojums tas, ko esmu lasījusi, nav slikts, bet esmu redzējusi arī pāris dzejoļus angliski, un tur pārāk daudz ir pazudis tulkojumā.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
maichestera
iesūtīt 30.10.2006 23:08
Raksts #34


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.10.06
Kur: Ar fotoaparātu mežā.



Patīk,ļoti!
Man liekas ka viņš bija pirmais kas rakstīja Darck art stilā.Protams tas ir visai jauns termiņš,bet darbi kas atbilst ir radīti jau 18gs.
Tikai traģiski ir viņa rakstīšanas apstākļi-Po bija slims ar trakumsērgu kad rakstīja tos savus ģeniālos darbus.
Izlasīju Nodevīgo sirdi kad bija knapi pāri 11gadiem,biju sajūsmā..
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
evija
iesūtīt 01.11.2006 13:45
Raksts #35


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.10.06



ai, kā man tīk Po. ģeniāls rakstnieks. piem, es, kad lasu kaut ko, tad es visu redzu savā acu priekšā. biedējoši. bet man patīk baidīties. un kraukļa dzejolis ir fantastisks.un stāsts, no kura iedvesmojās Verns un uzrakstīja 80 dienās apkārt zemeslodei. nu ļoti tīkams rakstnieks.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
emily
iesūtīt 07.11.2006 17:33
Raksts #36


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.04
Kur: Cēsis
Janvāra fotogrāfs



Kaut kur mājās biju atradusi Edgara Alana Po "Slepkavību Morgielā". Plānoju ķerties klāt.

Šī grāmata tiek uzskatīta kā pirmais darbs kriminālromānu žanrā. Tā kā šis amerikānis ir viens no žanra aizsācējiem, kā jau te bija minējusi Roviela. smile.gif

Šo rakstu rediģēja emily: 07.11.2006 17:34
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Shatered
iesūtīt 20.02.2007 22:24
Raksts #37


Krāmē plauktos Izgaistošās izgaišanas grāmatas
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.09.03
Kur: Svešā ādā
Grafiķis 2007



Šobrīd tieši lasu `Nodevīgo sirdi`. Ļoti patīk. Favorītus uzskaitīt netaisos.
Un jā. Es nopirku arī angļu valodā izlasi `Selected Tales`. Jāatzīst, ka ar manām angļu valodas zināšanām ir nedaudz par maz, lai varētu visu izbaudīt.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nefermerita
iesūtīt 27.05.2009 15:00
Raksts #38


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.05.09
Kur: Jēkabpils



Paldies, tev Po, par inovāciju literatūrā, bet tu priekš manis esi par primitīvu. Dzejolis Krauklis ir viss, kas man no tevis patīk.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Saranda
iesūtīt 01.06.2009 13:09
Raksts #39


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 11.05.08
Kur: Cituriene



Kad lasīju viņa stāstus pirmo reizi, tad reakcija bija - wow. Pārlasot otru reizi, savu wow vairs neatradu, toties ievēroju ko citu - aizrāva veids, kā stāstos ievijusies viņa paša biogrāfija un dziļākās bailes. Po stāsti šajā ziņā man ir patīkami kā iespēja iepazīt tuvāk psihiski slimu un jau mirušu cilvēku, kurš palicis vienatnē ar savām bailēm - un talantu. Atsevišķiem stāstiem aizrauj sižeta idejas - piemēram, "Svērtenis", "Sarkanais mēris", u.c.
Dzeja gan patīk daudz labāk, it sevišķi, "Krauklis" un "Dream within a dream".
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

2 Lapas V  < 1 2
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 19.04.2024 17:35