Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Pirms iesūti rakstu

Pirms iesūti rakstu, pārliecinies, ka tu tajā:

1) neesi lamājies;
2) personīgi neaizvaino citus diskusijas dalībniekus;
3) neatkārto jau iepriekš rakstīto;
4) izsakies par pavedienā apskatīto tematu;
5) izsaki savu viedokli, bet necenties to uzspiest citiem.

> Ko saka Dieva Vārds par maģiju?
Logos
iesūtīt 10.01.2008 16:15
Raksts #1


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.01.08



Jūsu domas draugi, kas tad īsti ir maģija un kāda ir tās izcelsme?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
4 Lapas V   1 2 3 > »   
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
Dayns
iesūtīt 10.01.2008 16:23
Raksts #2


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.06.05
Kur: in da smitty.



ē... jūtos apjucis, kā īsti nosaukums pavedienam apgalvojuma formā līmējas ar uzdoto jautājumu?

maģija ir - ar nemateriālās pasaules palīdzību ietekmēt materiālo pasauli.

Ko Dieva Vārds saka - Burvim nebūs palikt dzīvam.

bet lai nu kā - vai nevajadzētu pavedienu veidot tādu kā vismaz vienā domā ietvertu?

Šo rakstu rediģēja Dayns: 10.01.2008 16:24
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sindra
iesūtīt 10.01.2008 16:26
Raksts #3


Angel of Music
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.01.04
Kur: Azeroth
Spēļu meistars 2012



Meh.. nu vo sāksies atkal metrīgie palagi ar delītojamiem postiem.

Jā, jā mēs zinam, ka kristietība saka, ka Poters ar visu savu maģiju ir fui, pē, kaka.
Bet tā ir tikai pasaka. Ya know. Tāpat kā Sniegbaltīte un viņas ļaunā pamāte, kura burās.

Es saprotu, ka ir šokējoši atklāt šo sātanisma vietu neta dzīlēs, kurās ļaudis interesējas par visādu garu izsaukšanām un tamlīdzīgām figņām.
Bet nu kuru gan bērnībā nav tādas muļķības interesējušas.

Pastāsti lūdzu savu viedokli, kas ir maģija un kāda ir tās izcelsme.
Un kāda ir Dieva attieksme pret maģiju. tad arī pretstrīdētāji atradīsies.
Citādāk pavediens izskatās kā mēģinājums noteikt cik tieši slikti ar mums visiem šeit ir.
A vispār ar mums viss ir kārtībā.
wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Logos
iesūtīt 10.01.2008 22:48
Raksts #4


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.01.08



hmm...Kapēc zem mana profila ir informācija ka es cepu speķi? smile.gif

CITĀTS(Dayns @ 10.01.2008 16:23) *
ē... jūtos apjucis, kā īsti nosaukums pavedienam apgalvojuma formā līmējas ar uzdoto jautājumu?maģija ir - ar nemateriālās pasaules palīdzību ietekmēt materiālo pasauli.Ko Dieva Vārds saka - Burvim nebūs palikt dzīvam.bet lai nu kā - vai nevajadzētu pavedienu veidot tādu kā vismaz vienā domā ietvertu?


Īsti neizprotu tavu apjukumu. Kur gan vēl lai runā par maģijas izcelšanos ja ne šajā sadaļā?Ko tu saproti ar `nemateriālo pasauli` un tās palīdzību?Esmu te tiko piereģistrējies, un nevaru tik ātri iebraukt jūsu sarežģito prasību pavedienos. Atvainojiet.

CITĀTS
Elune Iesūtīts Šodien, 16:26Meh.. nu vo sāksies atkal metrīgie palagi ar delītojamiem postiem.

kapēc?[i]

CITĀTS
Jā, jā mēs zinam, ka kristietība saka, ka Poters ar visu savu maģiju ir fui, pē, kaka. Bet tā ir tikai pasaka. Ya know. Tāpat kā Sniegbaltīte un viņas ļaunā pamāte, kura burās.

vai tiešām tikai pasaka?

CITĀTS
Es saprotu, ka ir šokējoši atklāt šo sātanisma vietu neta dzīlēs, kurās ļaudis interesējas par visādu garu izsaukšanām un tamlīdzīgām figņām. Bet nu kuru gan bērnībā nav tādas muļķības interesējušas.

bet tās taču ir tikai pasakas...

CITĀTS
Pastāsti lūdzu savu viedokli, kas ir maģija un kāda ir tās izcelsme.Un kāda ir Dieva attieksme pret maģiju. tad arī pretstrīdētāji atradīsies.

Es stāstīšu par Dieva attieksmi pret maģiju, kas ir atklāta Svētajos Rakstos Bībelē. Maģijas autors ir sātans, jeb kritušais enģelis lucifers.sākumam pietiks.

Šo rakstu rediģēja Elune: 11.01.2008 09:40
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sindra
iesūtīt 11.01.2008 09:47
Raksts #5


Angel of Music
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.01.04
Kur: Azeroth
Spēļu meistars 2012



CITĀTS(Logos @ 10.01.2008 22:48) *
hmm...Kapēc zem mana profila ir informācija ka es cepu speķi? smile.gif


Tapēc, ka tas forumā ir automātiski un parādās visiem biedriem.
Tituli mainās pie noteiktu rakstu skaista. Bet diez vai nākošie Tev patiks labāk.
laughing.gif

CITĀTS(Logos @ 10.01.2008 22:48) *
Es stāstīšu par Dieva attieksmi pret maģiju, kas ir atklāta Svētajos Rakstos Bībelē. Maģijas autors ir sātans, jeb kritušais enģelis lucifers.sākumam pietiks.


Nu sāc stāstīt. Esmu pieaudzis cilvēks un man ar divu vārdu mācību dienā ir par maz. Un pārējiem izskatās tāpat neinteresē. Droši vari stāstīt plašāk un garāk. wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Logos
iesūtīt 11.01.2008 10:27
Raksts #6


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.01.08



CITĀTS(Elune @ 11.01.2008 09:47) *
Nu sāc stāstīt. Esmu pieaudzis cilvēks un man ar divu vārdu mācību dienā ir par maz. Un pārējiem izskatās tāpat neinteresē. Droši vari stāstīt plašāk un garāk. wink.gif


Pirms ejam tālāk, es vēlos pārliecināties vai visi tam piekrīt. Visas maģijas autors ir sātans. Tajā skaitā: zīlēšana, buršana, pareģošana, lādēšana, kodēšana, ekstrasensorā dziedināšana, alķīmija, visas iespējamās okultisma prakses, baltā, melnā, zelta maģija utt.

Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sindra
iesūtīt 11.01.2008 10:32
Raksts #7


Angel of Music
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.01.04
Kur: Azeroth
Spēļu meistars 2012



Oh, cilvēk mīļais, ja Tu gaidīsi kamēr Tev piekrīt visi, tikmēr pastardiena pienāks.
smile.gif Bet ja par mani, tad es kā ticīgs cilvēks varu apgalvot, ka jā, es piekrītu, ka maģija nāk no Sātana.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
DarkJedi
iesūtīt 11.01.2008 11:50
Raksts #8


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.01.05
Kur: Kaut kur galaktikā



Vo, tieši tāds vecais kuru man vajadzēja šodienai. smile.gif

Ja tu domā, ka te visi ir kaut kādi priduraki, kas tic ka maģija, zīlēšana, ki un či enerģijas un citas huijņas ir reālas, tad tu smagi kļūdies, Ir jau visādi cilvēki, kas domā, ka tā ir patiešam reāla, bet liela daļa ir gana sapratīga, lai saprastu kas ir izdomāts lai būtu ar ko izklaidēties un kas ir reāls. Lielākā daļa vienkārši havo funu tukši muldot par tām lietām (piemēram es).

Runājot par to vai es ticu maģijai? Nē neticu. Vai es gribētu, lai tāda būtu? No vienas puses it kā jā. Fireballus mētāt būtu jauki, bet ja tas nāktu komplektā ar pa ielu skrienošām hydrām, tad es vairs neesmu tik droš vai to gribētu.

Un tagad to visu pārnesam uz Dievu. Vai es ticu Dievam? Nē neticu, taču iespējams gribētu, lai tāds būtu. Bet te atkal otra puse, ja tas nāk kompletā ar to, ka ja es kādu nosaucu par stulbeni un es par to degšu mūžīgās elles ugunīs, jo esmu grēkojis, tad es vairs nemaz neesmu tik droš vai gribu, lai tāds Dievs būtu.


Un tagad pievēršamies fun sadaļai.

Visas maģijas autors ir Sātans? Uz kā balstās tavs pieņēmums, kas viss maģiskais ir no Sātana? Dauzās fantasy pasaulēs maģija nav vienkārši kaut kāda mistiska enerģija, bet gan Dievišķš spēks kas balstās uz ticību. Jo spēcīgāk (patiesāk) tu tici, jo spēcīgāka ir tava maģija. Piemēram ja šo maģiju pārnestu uz Bībeles realitāti, tad tas Mozus bija paties ticībā Dievam un tādēļ viņš bija gana spēcīgs, lai ar savu ticību atvērtu Sarkano jūru un aizlaiztos no TEH EVIL Ēģiptiešiem.
Tāpat Jēzus izmantoja savu Dievišķo spēku lai dziedinātu aklos un ko tur vēl. Fantasy literatūras izpratnē tā būtu Divine Magic vai kā tur pareizi nosaukt. Līdz ar to ja tu apgalvo ja visa maģija nāk no Sātana, tad iznāk, ka Jēzus ir Sātana dēls jo viņš izmantoja Dievišķo spēku (maģiju).
Piekrītu, ka Bībeles izpratnē daļa no maģijas nāk no Sātana, bet tai pat laikā daļa nāk no Dieva. Vienkārši daļa maģijas ir ļauna jo nāk no Sātana (kas pāstāv pasaule sļauno spēkus), bet daļa no Dieva (kas pārstāv pasaules labos spēkus) jo ir laba (dziedināt cilvēkus un ko tur vēl).

Your Turn!

Šo rakstu rediģēja DarkJedi: 11.01.2008 11:54
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sindra
iesūtīt 11.01.2008 12:17
Raksts #9


Angel of Music
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.01.04
Kur: Azeroth
Spēļu meistars 2012



Jā, jā Lettow!
Divine maģija nāk no Dieva, bet Arcana no Sātana
grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
DarkJedi
iesūtīt 11.01.2008 12:24
Raksts #10


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.01.05
Kur: Kaut kur galaktikā



Bet kā tur iznāk, ja Arcane Mags kurš ir tikumīgs un kārtīgs dzīvo godīgu dzīvi, palīdz tantiņām pariet ielu, ārstē citus ar bandagēm, tik piemīt tas netikums, ka holy fire vietā ļaunos mošķus sist ar Arcane Missle. Vai tāds mags ir sātana izdzimums vai tomēr godīgs cilvēks?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sindra
iesūtīt 11.01.2008 12:29
Raksts #11


Angel of Music
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.01.04
Kur: Azeroth
Spēļu meistars 2012



Nu regulāri ejot baznīcā un nožēlojot savus nodarījumus, viņš var cerēt uz dvēseles glābiņu, bet visādi citādi viņu gaida sēra jūra, kaut viņš izglābj no sabraukšanas 30 tantiņas.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dayns
iesūtīt 11.01.2008 12:46
Raksts #12


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.06.05
Kur: in da smitty.



par divine maģiju - tādas nav. Mozus un citi, kas Dieva vārdā kko ir darijuši - to darija ne viņi bet Dievs, caur viņem, bet Dievs. a Kristus gadijums ir īpašs - jo viņš pats arī IR Dievs... maģijas definīcija ir kad cilvēks PATS dara caur nemateriālu uz materiālo. un šinī gadijumā - tā kas slēpjas aiz Dieva (un tādas ir vismaz 60% pūšļotājtantiņas - atnesiet tur svētītas sveces - krustus utt) ir pat bīstamāki zemūdens akmeņi kā atklāta maģija.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sindra
iesūtīt 11.01.2008 12:55
Raksts #13


Angel of Music
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.01.04
Kur: Azeroth
Spēļu meistars 2012



Vot vot pareizi.
Tā bija. Visus brīnumus veic Dievs pats caur cilvēkiem.
Bet varbūt tomēr Dieva spējas var dēvēt par Divine maģiju?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dayns
iesūtīt 11.01.2008 13:02
Raksts #14


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.06.05
Kur: in da smitty.



nu - maģiju cilvēks piedēvē tomēr sev... tas var būt pašam par apgrēcību, ja Dieva darbu cilvēks piedēvē sev nosaucot to par maģiju - labo maģiju. divine - jā visnotaļ var mēģināt nosaukt - viens no tulkojumiem ir dievišķs, bet divine interference labāk piestāv kā divine magic.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Logos
iesūtīt 11.01.2008 13:24
Raksts #15


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.01.08



Vo, tieši tāds vecais kuru man vajadzēja šodienai.
------------------------------------------------------------
Nu re... un te kāds teica ka nebūs atsaucības wink.gif


Ja tu domā, ka te visi ir kaut kādi priduraki, kas tic ka maģija, zīlēšana, ki un či enerģijas un citas huijņas ir reālas, tad tu smagi kļūdies
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Es patiešām tā domāju, ka vairāk vai mazāk visi šejienieši ir saistībā ar okultismu. Kautvai tu pats saki ka labrāt pamēģinātu kādu maģijsku darbību, tomer tevi attur doma par bīstamām sekām. Lokies kā gribi, bet tā jau ir ticība okultismam.

Un tagad to visu pārnesam uz Dievu. Vai es ticu Dievam? Nē neticu, taču iespējams gribētu, lai tāds būtu. Bet te atkal otra puse, ja tas nāk kompletā ar to, ka ja es kādu nosaucu par stulbeni un es par to degšu mūžīgās elles ugunīs, jo esmu grēkojis, tad es vairs nemaz neesmu tik droš vai gribu, lai tāds Dievs būtu.
---------------------------------------------
Dievs IR, neatkarīgi no tā vai mēs Viņam ticam vai nē. Pierādījums tam ir perfektā visuma sistēma, un cēloņu un seku attiecības tajā. Un par grēkiem būs tāpat jāatbild, ticam mēs Dieva tiesai vai nē. Mūsu neticība Dieva eksistencei neatbrīvo mūs no atbildības par pārkāpumiem. Kas dara sliktu, tas saņem sodu. Tas ir unversāls princips visām civilizācijām un reliģijām.

Visas maģijas autors ir Sātans? Uz kā balstās tavs pieņēmums, kas viss maģiskais ir no Sātana?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mana atziņa balstās Svētajos Rakstos, kurus man citēt šajā portālā stingri aizliedza(tā ir zīme, kas runā pati par sevi).

Dauzās fantasy pasaulēs maģija nav vienkārši kaut kāda mistiska enerģija, bet gan Dievišķš spēks kas balstās uz ticību. Jo spēcīgāk (patiesāk) tu tici, jo spēcīgāka ir tava maģija. Piemēram ja šo maģiju pārnestu uz Bībeles realitāti, tad tas Mozus bija paties ticībā Dievam un tādēļ viņš bija gana spēcīgs, lai ar savu ticību atvērtu Sarkano jūru un aizlaiztos no TEH EVIL Ēģiptiešiem.
Tāpat Jēzus izmantoja savu Dievišķo spēku lai dziedinātu aklos un ko tur vēl.

-----------------------------------------------------------------------------------------------
Dziedināšanas un visi citi pārdabiskie brīnumi Bībelē ir Dieva darbs. Nekur nav teikts, ka cilvēks saņemot visu savu spēku spēj paveikt kādu brīnumu. Mozus un citu praviešu veiktie brīnumi nebija viņu pašu ideja, bet Dievs teica: ej un dari tā un tā, un tad tas notiks. Tāpat Jēzus jautājums slimajiem un velna apsēstajiem: vai tu tici ka es spēju dziedināt, pasaka tikai to, ka brīnumu dara Dievs kā atbildi uz cilvēka ticību, ka Dievs to spēj.

Fantasy literatūras izpratnē tā būtu Divine Magic vai kā tur pareizi nosaukt. Līdz ar to ja tu apgalvo ja visa maģija nāk no Sātana, tad iznāk, ka Jēzus ir Sātana dēls jo viņš izmantoja Dievišķo spēku (maģiju).
---------------------------------------------------------------------------------
Dievam pieder visa vara un spēks. Dievs lieto savu varu taisnīgi un atklāti, jo tikai Viņš vienīgais ir cienīgs to darīt. Maģija no Dieva spēka atšķiras ar to ka tā ir slepena, aplinkus ceļu meklēšana Dieva gribai. Maģijas mērķis ir pārkāpt visus likumus, kurus iedibinājis Dievs, lai pasaulē valdītu taisnība un miers.

Piekrītu, ka Bībeles izpratnē daļa no maģijas nāk no Sātana, bet tai pat laikā daļa nāk no Dieva. Vienkārši daļa maģijas ir ļauna jo nāk no Sātana (kas pāstāv pasaule sļauno spēkus), bet daļa no Dieva (kas pārstāv pasaules labos spēkus) jo ir laba (dziedināt cilvēkus un ko tur vēl).
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Iepriekšējā komentārā jau rakstīju ka maģija ir attiecināma vienīgi uz radības(sātans, dēmoni, cilvēki) aizliegtajām darbībām. Attiecībā uz Radītāja darītajiem brīnumiem ir jālieto jēdziens - Dieva spēks.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mākoņkaķis Aurēl...
iesūtīt 11.01.2008 13:36
Raksts #16


Knakts autobusa konduktors
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.03.05
Kur: Jaukā vietiņā.



Tad - jautājums - Vai Jēzus bija Cleric vai Monk vai Favored Soul?
Bet ja nopietni, esmu nopietna ateiste. Vai Dievs var radīt akmeni, kuru nespēj pacelt? Ticēšu Dievam tikai, ja viņš man to pierādīs. Varbūt.
Pat ja es degšu elles ugunīs, varēšu paspēlēt desas uz izģērbšanos ar Voldemortu. happy.gif


CITĀTS
Mana atziņa balstās Svētajos Rakstos, kurus man citēt šajā portālā stingri aizliedza(tā ir zīme, kas runā pati par sevi).


Nē, tā ir zīme, ka daži cilvēki te netic Dievam, bet, piemēram, Budam, un var izcelties skandāls, un mēs negribam aizvainot citas ticības.

Protams, ļaunais Eyedam, sātana dēls, kurš dzimis 06/06/06 degs elles ugunīs viskarstākajā katlā, ja tev ieliks procentus.... Un pierādīs, ka tu neesi labāks par mums.
CITĀTS
Dievam pieder visa vara un spēks. Dievs lieto savu varu taisnīgi un atklāti, jo tikai Viņš vienīgais ir cienīgs to darīt. Maģija no Dieva spēka atšķiras ar to ka tā ir slepena, aplinkus ceļu meklēšana Dieva gribai. Maģijas mērķis ir pārkāpt visus likumus, kurus iedibinājis Dievs, lai pasaulē valdītu taisnība un miers.

Hitlers un bin Ladens bija burvji?

Šo rakstu rediģēja Mākoņkaķis Aurēlija: 11.01.2008 13:47
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sindra
iesūtīt 11.01.2008 13:39
Raksts #17


Angel of Music
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.01.04
Kur: Azeroth
Spēļu meistars 2012



Doah!
Mākoņkaķi!
Tur tak augstāk teikts, ka Jēzus ir Dievs.
Viens no svētās trīsvienības.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Logos
iesūtīt 11.01.2008 13:42
Raksts #18


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.01.08



CITĀTS(Dayns @ 11.01.2008 12:46) *
par divine maģiju - tādas nav. Mozus un citi, kas Dieva vārdā kko ir darijuši - to darija ne viņi bet Dievs, caur viņem, bet Dievs. a Kristus gadijums ir īpašs - jo viņš pats arī IR Dievs... maģijas definīcija ir kad cilvēks PATS dara caur nemateriālu uz materiālo. un šinī gadijumā - tā kas slēpjas aiz Dieva (un tādas ir vismaz 60% pūšļotājtantiņas - atnesiet tur svētītas sveces - krustus utt) ir pat bīstamāki zemūdens akmeņi kā atklāta maģija.
Paldies brāli par šo komentāru. Man tikai atliek pateikt savu āmen!
CITĀTS(Elune @ 11.01.2008 13:39) *
Doah!Mākoņkaķi!Tur tak augstāk teikts, ka Jēzus ir Dievs. Viens no svētās trīsvienības.
Visu cieņu! smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
DarkJedi
iesūtīt 11.01.2008 13:44
Raksts #19


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.01.05
Kur: Kaut kur galaktikā



Jā fantasy maģija ir dažāda. Viena no izpausmēm, ka patiešām tā ir cilvēkā kā kaut kāds tur nematerālais spēks. Savukārt dievišķās maģijas mēraukla ir Dieva spēks un vara. Ja parastā fantasy maģiju var izmantot kurš katrs, tad lai panāktu dievišķās maģijas iejaukšanos bieži vien nevarēs tā gribu un davaij fireblās no debesīm krīt. Tev vispirms jābūt patiesi ticīgām (nevis tādam kurš nevis tic tikai tādēļ, lai iegūtu Dieva atbalstu un izmantotu to saviem mēŗkiem). Tad kad tu esi viskārtīgākais, godīgākais, pieticigākais no cilvēkiem, tu vienkārši būsi ‘’saraksta augšgalā’’ no tiem cilvēkiem kurus Dievs izvēlas savu mērķu īstenošanai. Mozu jau viņš izvēlējās tādēļ, ka bija patiesi ticīgs un ne solis šam nebija reliģisko kanonu izpranē nepareizs. Daudz tādu cilvēku uz pasaules nav kas reliģiskā izpratnē nodzīvojuši perfektu dzīvi. Parasti Dievs no tādu vidus izvēlas izredzēto kurš darīs kādu tur uzdevumu un dos iespēju palūgties, lai tas varētu izmantot Dievišķo spēku (maģiju), ja savajagas kādu atbalstu (atvērt jau minēto jūru).

Taču ja kāds cilvēks domā, ka davai būšu reliģiski perfekts un moš man ar uzticēs kādu uzdevumu un es varēšu atvērt ar Dieva palīdzību jūru, tad nekas nesanāks, jo tā nēbūs gana patiesa ticība, jo Dievs ir gudrs vecis un redz cauri šitādiem slavas tīkotājiem. Nu un ja esi kūvis par izredzēto, tad ar Dieva atbalstu ar visiem brīnumiem varēs gūt tikai ekstremālos gadījumos nevis kurināt ugunskurus sasitot plaukstas un gāžot sienas ar zibeņu palīdzību izklaides pēc.

Ja Harijā Poterā tev tikai jābūt spējām un tad tu vari to maģiju izmantot kā gribi, jo tā māgijas daļa kuru tu gribi izmantot ‘’pieder tev’’ un tev ir kontrole pār to, tad Kristietībā kļūstot par izredzēto pats cilvēks jau krutāks nekļūst, vienkārši Dievs var izpildīt tavus lūgumus (var arī neizpildīt) ar spējām kas piemīt viņam. Atšķirība starp Potera maģiju un Dieva maģiju ir tāda, ka Potera settings pieļauj maģiju izmantot 1% no cilvēces, kamēr kristīgajā settingā maģiju ekskluzīvi izmanto Dievs (un Satāns ar laikam) kurš nemaz nav cilvēks.


Runājot par ticību, okultismam, reliģijai, kristietībai, šatanam, pārdamiskajam, ki un či enerģijai un pārējiem štruntiem, tad pēc manām domām tas viss balstās uz pašapmānu, ka

1. cilvēks cer, ka pasaulē ir kaut kas vairāk nekā tajā ir. Ka viņam visu laiku nebūs jābūt grāvracim, jo pēc nāves viņu gaida paradīze. Ka ir kaut kas pēc nāves, ka ir iespējami brīnumi. Tā ir savā ziņā kā nespēja samierināties ar realitāti. Cits atrod mierinājumu realitātei alkoholismā, cits reliģijā, cits lasot fantasy literatūru, cits spamojot forumos, cits atbalstā no tuviem cilvēkiem, cits sajūkot prātā un slepkavojot cilvēkus. U.t.t.
2. cilvēks ar nepierādāmiem izdomājumiem cenšas izskaidrot (pierādīt) to ko viņš nesaprot.


Reliģija sniedz cilvēkam mierinājumu skarbajā dzīves realitātē, kā arī māca daudzas labas lietas (pārvests tantiņas pāri ielai, nedarīt ļaunu citiem u.t.t.), kas pēc būtības nav nekas slikts, jo ir labs, taču manā skatījumā vienkārši mēģināt samierināties ar realitāti ir labāk. Protams ja mēģinot samierināties cilvēks kļūst par alkoholiķi, narkomānu u.t.t., tad varbūt labāk patiešam būt reliģiski ticīgam, nekā narkomānam. Bet man jau šķiet, ka pieņemt realitāti ir prātīgāk.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Romija
iesūtīt 11.01.2008 14:06
Raksts #20


Piedalās Bezgalvju medībās
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.04.04
Kur: online
Fotogrāfs 2007



Logos!

Ir, protams, bezgala jauki, ka esi pievienojies mūsu spamojošam pulciņam! Ir tik pat bezgala jauki, ka vēlies ar mums aprunāties par sev tik būtiskām lietām. Tomēr pēc Taviem postiem šeit, nevar īsti saprast, kāds ir Tavs mērķis. Nest gaismu mūsu okultisma pārņemtajos prātos? Tas nes! Pastāsti mums par to, kādu Tu uztver maģiju, dod norādes uz ticamiem avotiem, pamato savu viedokli! Nevis tikai izmet pa kādam biklam vārdam, ļaujot tos mums apkošļāt kā nešķīstām radībām.

Sāc ar maģijas definīciju. Jo "maģija" ir tikai vārds. Cits ar to saprot minētos fireballus un sienas šķaidošus zibeņus, cits ar to saprot dziedināšanu, cits lāstus un garu izsaukšanu. Bet kā ar to maģiju, kas virmo gaisā pavasarī? Kā ar mīlestības maģiju (ne jau pieburšanu)? Arī tās sauc par maģijām. Un tur nav nekāda sātaniska vai demoniska pamata.

Iesaku arī paskaidrot, ko tieši Tu šajā diskusijā vēlies apzīmēt ar vārdu "Dievs". Dievu, To Kungu no kristīgās ticības vai jebkādu augstākstāvošu spēku no jebkuras reliģijas vai filosofijas.

Vienkārši pēc Tava rakstīšanas stila manī radās šaubas, vai esi līdzvērtīgā vecumā ar pārējiem šīs diskusijas dalībniekiem. Ja vēlies šeit iepostēt savu apcerējumu par maģijas un Dieva attiecībām, tad dari to, taču, ja vēlies saturīgu diskusiju, tad iesaku pie tās mazliet piestrādāt.

Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

4 Lapas V   1 2 3 > » 
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.03.2024 21:54