Kurbijkurne forums

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Izlasi, pirms iesūti!

Lūgums neaizrauties ar jaunu pavedienu veidošanu pa labi un pa kreisi - par visiem sīkumiem, par ko tik vien varētu iedomāties. Ja vēlies aizsākt jaunu tematu, tad runā par jautājumu, kas tevi interesē, par ko tev ir, ko teikt, un kuru tu patiešām vēlies apspriest.

Katra jauna pavediena pirmajam rakstam ir jābūt vismaz 150 vārdu garam (šajā lūgumā kopā ir 76 vārdi). Pretējā gadījumā pavediens tiks dzēsts, neskatoties uz to, kādas atbildes būs iesūtītas.

> Severus... lūdzu...
eyedam
iesūtīt 22.07.2005 10:37
Raksts #1


Neuzbilstamais
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 23.07.03
Kur: Latvija, Rīga
Klusais okeāns 2010



Dieva dēļ, Dumidor, tu taču esi grifidors!

Vairākas dienas pēc grāmatas izlasīšanas es par to īpaši nedomāju, neko necentos saprast vai analizēt. Vienkārši ļāvu norimt uzbudinājumam un informācijai nosēsties. Tāpēc nesen skowij-snowij pateiktā norāde man bija kā mazs pārsteigums (un, es gribu ticēt, tikai tāpēc, ka es par to nebiju padomājis).

Proti, ko Dumidors pirms savas nāves īsti lūdza Strupam? Pirmais, kas man iešāvās prātā un pie kā es sākumā arī paliku, bija lūgums nenogalināt. Acīmredzot tas tikai pierāda, ka es nebūtu grifidors. smile.gif Nu, katrā ziņā man tik ļoti likās, ka Dumidors tajā vietā lūdza sevi nenogalināt, ka es pat biju gatavs norādīt uz to kā uz uzrakstītu faktu. Un tāpēc mani ļoti izbrīnīja skowij izteikums, ka viņš lūdza sevi nogalināt!

Kad es attapu, kas grāmatā bija rakstīts īstenībā, un sāku domāt, jāatzīst, ka Dumidors patiešām diez vai būtu lūdzies sevi nenogalināt. Kaut vai tāpēc vien, ka viņš ir grifidors un pietiekami drošs un lepns, lai to nedarītu. Ja nu gadījumā tā tomēr bija, tad varbūt tāpēc, ka viņa palikšana dzīvam bija tieši saistīta ar kaut ko (kādu) citu, un faktiski viņš lūdza nenogalināt sevi kaut kā (kāda) cita dēļ.

Tomēr es arī tikai ļoti negribīgi varētu piekrist, ka viņš lūdza sevi nogalināt. Es tādā lūgumā neredzu nekādu jēgu. Tā varētu būt kaut kāda pārgalvīga spīts, kas Dumidoram nu nekādi nevar būt raksturīga. Vai, ja Dumidors zināja par Strupa veikto zvērestu, tad Severusam tāpat nebija izvēles.

Tāpēc galu galā jāsāk domāt, ka tas varētu būt bijis tieši ar profesora nāvi nesaistīts lūgums. Bet kādā gadījumā gan upuris kaut ko varētu lūgt savam slepkavam? Vai nu ir palikušas kādas neizpildītas saistības, kuras Strups nevar neņemt vērā pat pēc Dumidora nāves, vai arī Strups joprojām ir palicis uzticīgs Fēniksa ordeņa spēkiem (vai labāk – nav tos līdz galam nodevis) un apņēmies (varbūt negribīgi vai ne līdz galam – citādi neko nevajadzētu lūgt) kaut ko, sarunādams ar Dumidoru.

Varbūt viņš lūdza pasargāt Hariju? Katrā ziņā, ir norādes, ka līdz šim Strups to bija darījis. Varbūt lūdza palīdzēt Harijam Voldemorta iznīcināšanā?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
8 Lapas V   1 2 3 > »   
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
Siri
iesūtīt 22.07.2005 11:51
Raksts #2


Metamorfomags
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.01.04
Kur: Jūrmala
Mods 2008



Atzīstu, ka skow varētu būt taisnība. Viņš tiešām nebūtu lūdzis žēlastības.
Mana teorija un pieņēmumi.

Tātad, jāsāk domāt - kādu tad īsti uzdevumu Voldemorts ir iedevis Drako. Varbūt tiešām tas bija "Nogalināt Dumidoru"? Pašam Voldemortam tas tā arī nekad nav izdevies. Dumidors bija vienīgais, no kā viņš patiešām baidījās - un Tumsas Pavēlniekam vajadzēja aizvākt viņu no ceļa, lai tiktu pie Harija. Jo, kā nākas, tieši Dumidors neskaitāmas reizes ir novērsis neatgriežamo. Tātad, Dumidoru vajadzēja nogalināt. Un vislabāk būtu viņu nogalināt - kur? - Cūkkārpā. Vietā, kur viņš jūtas vairāk vai mazāk pasargāts, un neko tādu īsti negaida. Pacik uz Cūkkārpu neviens nāvēdis teleportēties nevar, Voldemorts nolemj palaist darbībā to, kuru skolā uzskata par savējo. Strupu? Un tad Voldemortam rodas kārā doma - atriebties Luciusam Malfojam par viņa kļūdu un sūtīt šausmīgā uzdevumā viņa vienīgo dēlu, piesolot tam viņu nogalināt, ja viņš to neizdarīs. Narcise izmisumā skrien pēc palīdzības pie Strupa, ģimenes drauga, un lūdzas, lai viņš pats to izdara - kā tad viņas 6.kursnieks dēls var nogalināt tik varenu burvi?
Un Strups solās darīt to, kas viņa spēkos. Solās ar nelaužamā lāsta palīdzību. Domājams, ka Drako tajā 7.stāva istabā tikās ar nāvēžiem, kas viņu steidzināja izdarīt Tumšajam Lordam solīto, vai arī notiks nenovēršamais. Un Malfojs gāja izsūdzēt savu bēdu Vaidu Vairai, raudādams aiz bezizejas:
"No one can help me," said Malfoy. His whole body was shaking. "I can't do it. ... I can't. ... It won't work . . . and unless 1 do it soon ... he says he'll kill me. ..."

Nu re. Un tagad mēs atgriežamies uz tā Liktenīgā (Velns-lai-viņu-parauj) Torņa. Kur, kamēr Harijs ir aizstindzis, Malfojs pamazām izstāsta savu sirdi plosošo stāstu, un saka Dumidoram, ka ja viņš Dumidoru nenogalinās, Tumsas Pavēlnieks nogalinās viņu pašu. Man liekas, ka te Dumidoram kļuva Drako... žēl. Viņš redzēja, ka Malfojs patiesībā nemaz negribēja direkotoru nogalināt, ka viņu vadīja bezizeja un bailes no paša nāves. Viņš centās pārliecināt Malfoju, ka viņam nav jāklausa Voldemorta pavēlēm, ka ar viņu nekas nenotiks, ka viņš tiks pasargāts. Un viņam gandrīz izdevās, ja vien nebūtu uzglūnis tas nāvēžu bariņš. So it started. Viņi visi lika to izdarīt tieši Drako, aplencot viņu. Drako nespēja to paveikt, viņš mocījās un drebēja, un zināja, ka ja viņš to neizdarīs, viņš ir līķis - bet tomēr nespēja nogalināt. Kā jau Dumidors teica - "Malfoy, you're not a killer." Jā, Malfojs bija nežēlīgs pēc dabas (un nežēlīgs pārsvarā pret tiem vājākiem), bet ne slepkava. Un Voldemorts par tādu gribēja viņu pataisīt - par sev līdzīgo.

Tāpēc, kad atnāca Strups, Dumidors sāka lūgties, lai Strups nogalina viņu pats, un tas nav jādara Drako, kurš pat zizli vairs rokās nespēja noturēt aiz bezizejas stāvokļa, kurā viņš atradās. Lai tas viss vienreiz beidzas.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
MiniMaus
iesūtīt 22.07.2005 12:12
Raksts #3


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.05.05
Kur: Rīga



Es nedomāju gan, ka Dumidors lūdza Strupam viņu nogalināt vai nenogalināt. Es domāju, ka tas bija atgādinājums Strupam kaut ko neaizmirst, droši vien kādu agrāku vienošanos vai solījumu. Bet, ja man būtu jāizvēlas starp nogalināt un nenogalināt, es teiktu, ka drīzāk nenogalināt, jo tā ir dabiska cilvēka reakcija. Dumidoram nebija iemesla vēlēties nāvi, viņš zināja, ka Drako tāpat nespētu viņu nogalināt, kāpēc tad lūgties, lai Strups to izdara?

Atliek tikai mierināt sevi ar domu, ka Dumidors bija nodzīvojis garu, interesantu mūžu (150 gadus) un drīz viņam tāpat būtu bijis jāmirst.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
mazā peciņa
iesūtīt 22.07.2005 12:13
Raksts #4


Tvarsta pūķus Rumānijā
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.07.03
Kur: Rīga
Grafiķe 2005



Es gan nedomāju, ka Dumidoram būtu palicis Malfoja žēl. Viņš teica viņam tikai to, ka viņš neesot slepkava, jo vēl nevienu nav nogalinājis. Un arī to sakot, viņš nelūdzās, lai viņu nenogalina.

Neaizmirsīsim par Strupu. Otrajā nodaļā mēs uzzinam, ka Strups ir Voldemorta pusē, bet arī pēc tā, kad Harijs pastāstīja Dumidoram, ko viņš ir dzirdējis Malfoja un Dumidora sarunas laikā, Dumidors nešaubījās par Strupa patiesumu. Es domāju, ka Strups vēl bija spiegs, un bija labais.

Strups pastāstīja Dumidoram par zvērestu, viņš stāstīja viņam visu, ko zināja. Par Malfoju. Visu.

Atcerieties, kad Hagrids Harijam izpļurkstējās, ka Dumidors esot sastrīdējies ar Strupu? Mana versija ir šāda: Dumidors nojauta, ka Malfojs viņu varētu nenogalināt, jo viņam nepietiktu dūšas. Un viņš lūdza, lai Strups viņu nogalina. Strups, protams, nepiekritis un izcēlies strīds.

Kāpēc lūdza, lai nogalina? Jo Strups ir spiegs. Viņš ir labais. Un šāda slepkavība - Voldemortam acu aizmiglošana. Viņš būs priecīgs par to, ka Dumidors ir novākts no ceļa un priecīgs par to, ka to izdarīja Strups. Nav nekādu pazīmju, ka Strups būtu labais. Voldemorts noticētu. Bet galu galā, Dumidors paļāvās uz to, ka Strups palīdzēs Harijam pēc viņa nāves.

Lai gan domājot burtiski. Harijs neklausītos Strupā. Viņš neticētu. Ja nu vienīgi Dumidors būtu atstājis kādu ziņojumu Harijam.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Daimorte
iesūtīt 22.07.2005 12:28
Raksts #5


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.04.04
Kur: Es esmu maģiski piestiprināts pie datora austiņām. Maģiski, ka es jums saku!



Piekritu skowij, bet ne uz vienu versiju nenocentresos pieredze ar HP gramatam liek uzmanities, jo parsteigums peec tam kad tu vinu izlasi liidzinaas plaukai kas nakusi ne no kurienes. Nu 7. gramata atklas visu, bet es esmu 100% parliecinats, ka Harijs Strupu meginas nomedit.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Siri
iesūtīt 22.07.2005 12:36
Raksts #6


Metamorfomags
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.01.04
Kur: Jūrmala
Mods 2008



CITĀTS(skowij-snowij @ 22.07.2005 13:13)
Kāpēc lūdza, lai nogalina? Jo Strups ir spiegs. Viņš ir labais. Un šāda slepkavība - Voldemortam acu aizmiglošana. Viņš būs priecīgs par to, ka Dumidors ir novākts no ceļa un priecīgs par to, ka to izdarīja Strups. Nav nekādu pazīmju, ka Strups būtu labais. Voldemorts noticētu. Bet galu galā, Dumidors paļāvās uz to, ka Strups palīdzēs Harijam pēc viņa nāves.


*


Laba ideja. Tas varētu izskaidrot arī to, kāpēc Dumidors gribēja, lai tieši Strups viņu nogalina, un atrunāja Drako no slepkavošanas tajā tornī... Tas apstiprināja Strupu kā uzticamu nāvēdi, kalpu. Grāmatas notikumi tiešām ved uz to, ka Strups ir dubultaģents, kaut arī nekādā gadījumā neapstiprina to mums, un aizmiglo acis ar viņa negatīvajiem vārdiem/darbībām. Interesanti, kas tagad notiks ar Drako - viņš, galu galā, tomēr savu uzdevumu neizpildīja pats.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 22.07.2005 12:37
Raksts #7


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



Manisprāt, Dumidors deva piekrišanu savai nāvei no Strupa rokas...

Galu galā, tobrīd pat ja Strups mestos viņa pusē un Harijs nebūtu sastindzis, viņi abi nespētu pasargāt Dumidoru no tā slepkavu bara, tā ka viņš zināja, ka tās ir beigas.

Protams, ka Harijs to nemūžam nesapratīs un medīs Strupu rokā... Iespējams, nogalinās. Un gan jau beigās dabūs zināt patiesību, un varēs vien nožēlot izdarīto, bet būs par vēlu...

Šo rakstu rediģēja Aiva: 22.07.2005 12:39
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
-=RonS=-
iesūtīt 22.07.2005 12:59
Raksts #8


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 02.07.04
Kur: Kaut kur uz pasaules malas



Es gan nedomāju, ka Dumidors lūdza lai viņu nogalina vai ari nenoglina....
Viņš bija gudrs burvis un, kā 6 grāmata lika visiem noprast, bija gatavs darīt visu lai iznīcinātu Lordu Voldemortu. Bet Dumidors labi zināja, ka viņš nav uz to spējīgs. Viņš zināja, ka vienīgais cilvēks, kas ir spējīgs nogalināt Voldemortu ir Harijs. Tāpēc Dumidors ziedoja sevi un tika nogalināts tieši Harija acu priekšā.

Dumidora pēdējie vārdi, manuprāt, vis nebija lūgums, bet gan žēlastība (nožēla)pret Strupu. Ar šiem vārdiem Dumidors mēģināja pateikt Strupam, ka tas nogalinot viņu pieļaus lielāko kļūdu savā mūžā

Dumidors labi zināja, ka Harijs neieredzēja Strupu, bet tagad, kad Harjis redzēja kā Strups pastrādā slepkavību..... Tagad naids Harijā pret Strupu nebūs ne uz pilīti mazāks kā pret pašu Voldemortu

Un kā pats Harijs grāmatas beigās izteicās: They won't find Snape till they find Voldemort, and seeing as they've never managed to do that in all this time ...

Līdz ar to tieši Strups būs tas, kurš novedīs Hariju līdz Voldemortam, jo Strups nav ne uz pusi tik gudrs un uzmanīgs ka pats Voldemorts.

Bet kas attiecas uz to, ka Dumidors pielāva kļūdu uzticēdamies Strupam..... Tas ir pilnīgākās aplamības. Dumidors nekad nevienam neatteica palīdzībā ( pat pašam Voldemortam a.k.a Tomam ridlam) Tāpēc, manuprāt Dumidors labi zināja, ka viņš mirs tieši no Strupa rokas, bet tas notiks visas burvju pasaules miera labā.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
mazā peciņa
iesūtīt 22.07.2005 13:20
Raksts #9


Tvarsta pūķus Rumānijā
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.07.03
Kur: Rīga
Grafiķe 2005



CITĀTS(-=RonS=- @ 22.07.2005 13:59)
Viņš zināja, ka vienīgais cilvēks, kas ir spējīgs nogalināt Voldemortu ir Harijs. Tāpēc Dumidors ziedoja sevi un tika nogalināts tieši Harija acu priekšā.
Kāpēc gan viņš gribēja, lai Harijs redz, kā viņu nogalina?
Bet ideja vispār laba. Varbūt Dumidors gribēja, lai Harijs redz, ka viņš ko saka Strupam? Bet kāda jēga no tā?

CITĀTS
Protams, ka Harijs to nemūžam nesapratīs un medīs Strupu rokā... Iespējams, nogalinās. Un gan jau beigās dabūs zināt patiesību, un varēs vien nožēlot izdarīto, bet būs par vēlu...
Gadījumā, ja Strups ir labais, jā, Harijam tas varētu neaiziet. Jo ir jau miruši divi viņam tuvi cilvēki.

CITĀTS
jo Strups nav ne uz pusi tik gudrs un uzmanīgs ka pats Voldemorts.
Strups ir Jauktasiņu Princis. Neviens to nezināja. Nedomāju, ka viņš ir tik neuzmanīgs.

Un Dumidors pats pirmajā grāmatā teica: "Galu galā, cilvēkam, kura galvā valda kārtība, nāve ir vien nākamais lielais piedzīvojums." Viņam nebija bail mirt. Vieglas smiltis viņam.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
-=RonS=-
iesūtīt 22.07.2005 13:42
Raksts #10


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 02.07.04
Kur: Kaut kur uz pasaules malas



CITĀTS
Kāpēc gan viņš gribēja, lai Harijs redz, kā viņu nogalina? Bet ideja vispār laba. Varbūt Dumidors gribēja, lai Harijs redz, ka viņš ko saka Strupam? Bet kāda jēga no tā?


Man gan liekas, ka Dumidors vairaak gribeeja, lai Harijs redz nevis dzird to, kas notiek. Redzot kā Strups nogalina Dumidoru, Harija naids pret Strupu kļuva tik pat liels kā pret Voldemortu. Tatad izdarot šādu slepkavību Strups kļūs par Voldemorta pirmo palīgu. Bet tā kā Harijs tagad medīs arī Strupu ( kuru manuprāt būs daudz vieglāk atrast nekā Voldemortu) viņš atradīs arī pašu Voldemortu.
Sanāk, ka Strups novedīs Hariju līdz Voldemortam.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
skatitajs_no_mal...
iesūtīt 22.07.2005 13:58
Raksts #11


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 09.09.04
Kur: Tepat uz vietas un nekur... Kamēr neesmu aizgājis mājup.



Es tomer piekritu, ka vins ludz vinu nogalinat. Neaizmirstiet no kurienes vins naca... Un mes nezinam kas tas bija par brinumu, ko vins sadzeras, ja HARIJAM (kurs nebut nebija pilngadigs un nokartojis teleportacijas tiesibas) vajadzeja vinu vest majas. Neticu, ka Dumidors, pie pilnas sajegas budams, neredzetu, ka Rosmerta madama ir Valdum lasta iespaida... Tapat mes nezinam- iespejams vins cieta parak lielas sapes no Voldemorta miksturas- ta ka sanaca tada eitanazija....

Piebilde- varbut gan Strups gan Dumidor zinaja, kas ta par miksturu- un abi zinaja, ka nav pretlidzekla... Viens ka autors, otrs ka vienkarsi gudrs burvis. Un sazinoties ar acim+ dazi vardi...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Memoria
iesūtīt 22.07.2005 17:11
Raksts #12


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 03.02.04
Kur: Tur kur tu vismazāk to gaidi



NU jaa Saaksim ar to, ka Sneipam nebija izveeles protams, kaa mees visi zinaam, deelj Unbreakable vow, vinjam bija nekaveejoties jaanogalina Dumidors, Dumidors, jau taa bija ievainots(nu ar to indi), un iespeejams taapat buutu miris :/ Kaa jaw Eyedam mineeja, Dimidors nebuutu luudzis lai vinju nenogalina, visicamaak, vinsh Sneipam tieshaam k-ko luudza neaizmirst...

Hmm nu un te dalja saka, ka Sneips ir sliktais... Pilniibaa neticu un nepiekriitu, jaatziimee, veel fakts, ka beigaas Sneips atkal izglaaba Harija dziiviibu...
2 nodalja...hmm.... mana miiljaakaa wink.gif Njuss it kaa jaw wiss tas liecina, ka Sneips 100% ir Voldemorta pusee utt., bet tomeer nu vienkaarshi, neticu, ka vinsh vareetu buut sliktais :/

Njuss veel kas ieshaavaas praataa, visu laiku Dumidors teica, ka uzticaas Sneipam - nedomaaju, ka vinsh(Kaa Sneips teca 2 nodaljaa) ir vecs mulkjis kursh paaraak uzticaas cilveekiem... Es domaaju vinsh patieshaam zinaaja visu, ko Sneips bija darijis, vinsh zinaaja ka Sneipam nav izveeles, vinsh zinaaja, ka taa bija inde, vinsh zinaaja ka varbuut taapat nomirs, vinsh manupraat izleema, ka buus labaak ja dziivs palix Sneips, nevis vinsh pats..

Njaa, Sneips vienmeer ir bijis mans miiljaakais varonis wink.gif
Vai vinsh ir Voldemorta pusee, un ir nodevis Dumidoru, apmulkjojis vinju un visus paareejos? Njuss iemesli, kaadelj neticu ka vinsh buutu sliktais:

1. Njuss Dumidors vinjam ticeeja, un neviens nezin kaadeelj, Dumidors bija par to paarliecinaats.
2. Vinsh izglāba Harija dziiviibu 6graamatas beigaas, kad it, kaa viss jau bija atklaats, kad vinsh bija nogalinaajis Dumidoru, vinjsh vareeja mieriigi ljaut tam naaveeedim nogalinaat Hariju - taa nebuutu vinja vaina, un vinnjam vajadzeetu buut laimiigam redzot Hariju beigtu, vinsh tach vinju ienida:/
3. hmm citaats no 6graamatas beigaam:
– NEIEDROŠINIES...– ierēcās Strups, un viņa seja piepeši bija kā atprātota, ne cilvēkam piederoša, it kā viņš izjustu tādas pat sāpes kā degošajā mājā ieslodzītais, izmisumā kaucošais suns viņiem aiz muguras, – SAUKT MANI PAR GĻĒVULI! -
Hmm, kaapeec vinsh tik ljoti sastresojaas, kad Harijs vinju nosauca par gljeevuli?
Varbuut taapeec, ka vinsh bija izdariijis k-ko taadu, kas bija prasiijis milziigu drosmi, un kas tika dariits Harija deelj?
4. veel viens citaats wink.gif:
– Nobloķēju atkal un atkal, līdz tu iemācīsies turēt muti ciet un prātu aiz atslēgas, Poter! - vai tas nebija vinja padoms Harijam?
5 Njuss veel paaris lietas vareetu uzskaitiit, bet slinkums wink.gif

Nu jaa un ir arii paaris lietas, kas liecina ka vinsh ir Voldemorta pusee....:
1. Nu pirmkaart jau tas ko vinsh pasaka Narcisei 2 nodaljaa - Vai tad Voldemorts kush ir viens no labaakajiem(Latviski lajkam jau - lasprātis) nebuutu atklaajis ka Sneips ir Dumidora pusee?!
2. Hmm, nu ja taa pati Dumidora naawe vareetu buut raadiitaajs, ka vinsh ir nodeveejs.
3.Jaa, nav shaubu, ka vinsh ir gudrs - iespeeja, ka vinsh buutu apmulkjojis Dumidoru, naw zemee metama...
4. Hmm, graamata ir nosaukta Half-Blood Prince, vai tas vareetu buut taadeelj, ka tas bija graamatas lielaakais notikums - Tas ka Sneips tomeer izraadaas sliktais?

Njuss, Sneips - labais vai sliktais?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
-=RonS=-
iesūtīt 22.07.2005 18:54
Raksts #13


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 02.07.04
Kur: Kaut kur uz pasaules malas



Nu es vairāk liecos uz to, ka Severuss tomēr in nodevējs, par ko vareetu liecināt vairākas lietas:

* Viņš izgāja cauri aizsargbarjerāj, ko bija uzbūruši nāvēži, uz torni cīņas laikā, kad tanī pat laikā Vilksons tika atmests atpakaļ.
* Viņš noslēdz ta saukto Unbreakable Wov labi zinot kāds ir Drako uzdevums
* Nu un galu galā viņs bez jebkādiem sirds pārmetumiem nogalināja laikam jau vienīgo cilvēku kas viņam bija uzticējies visus 15 gadus.

CITĀTS
1. Njuss Dumidors vinjam ticeeja, un neviens nezin kaadeelj, Dumidors bija par to paarliecinaats.


Pats Dumidors teica ka var pieļaut lielas kļūdas...

CITĀTS
Vinsh izglāba Harija dziiviibu 6graamatas beigaas, kad it, kaa viss jau bija atklaats, kad vinsh bija nogalinaajis Dumidoru, vinjsh vareeja mieriigi ljaut tam naaveeedim nogalinaat Hariju - taa nebuutu vinja vaina, un vinnjam vajadzeetu buut laimiigam redzot Hariju beigtu, vinsh tach vinju ienida:/


Severuss nenogalināja Hariju, jo labi zināja, ka, pirmkārt, tas nav viņa pašreizējais uzdevums un otrkārt to ka viņs tiks sodīts par to, ka ta izrīkojās. Hariju nebija ļauts nevienam nogalināt, jo tā pavēlēja Voldemorts.

CITĀTS
– NEIEDROŠINIES...– ierēcās Strups, un viņa seja piepeši bija kā atprātota, ne cilvēkam piederoša, it kā viņš izjustu tādas pat sāpes kā degošajā mājā ieslodzītais, izmisumā kaucošais suns viņiem aiz muguras, – SAUKT MANI PAR GĻĒVULI! -


Tā Severuss varēja bļaut nevis tāpēc, ka ir paveicis ko tiešām drosmīgi bet gan tāpēc, ka viņs labi zināja ka varēja nogalināt Hriju, bet viņam tas bija liegts,ar ko Severuss nespēja samierināties.

CITĀTS
Nobloķēju atkal un atkal, līdz tu iemācīsies turēt muti ciet un prātu aiz atslēgas, Poter! - vai tas nebija vinja padoms Harijam?


Nu man šis vairāk atgādina ņirģāšanos par otra spējām nevis padomu, bet kas zina.....
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
mazā peciņa
iesūtīt 22.07.2005 19:23
Raksts #14


Tvarsta pūķus Rumānijā
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.07.03
Kur: Rīga
Grafiķe 2005



Tie uzskaitījumi tādi neloģiski.
CITĀTS
4. Hmm, graamata ir nosaukta Half-Blood Prince, vai tas vareetu buut taadeelj, ka tas bija graamatas lielaakais notikums - Tas ka Sneips tomeer izraadaas sliktais?
Tas, ka grāmatas nosaukums ir Half Blood Prince nenozīmē, ka Strups ir ļauns. Viņam vnk piederēja tā grāmata, viņš bija princis. Grāmatu nosaukumi nav "Harijs Poters un kaut kāds ļaunais".

CITĀTS
– NEIEDROŠINIES...– ierēcās Strups, un viņa seja piepeši bija kā atprātota, ne cilvēkam piederoša, it kā viņš izjustu tādas pat sāpes kā degošajā mājā ieslodzītais, izmisumā kaucošais suns viņiem aiz muguras, – SAUKT MANI PAR GĻĒVULI! -
Strupam nekad nav paticis Harijs. Viņš vienmēr viņam ir tā uzbrucis. Nekas neparasts. Pluss vēl, varbūt tieši šādi viņš pateica, jo pats apzinājās, ko viņam drīz vajadzēs izdarīt. Viņš uzņemas lielu nastu - Dumidora slepkavība, bet kāds viņu nosauc par gļēvuli. Protams, ka viņš var justies aizvainots.

CITĀTS
1. Nu pirmkaart jau tas ko vinsh pasaka Narcisei 2 nodaljaa - Vai tad Voldemorts kush ir viens no labaakajiem(Latviski lajkam jau - lasprātis) nebuutu atklaajis ka Sneips ir Dumidora pusee?!
Strups ir spiegs. Viņš ir labo pusē, bet reizē arī Voldemorts domā, ka viņš spiego. Strups ļoti labi ir apguvis slēpprātību, tāpēc Voldemorts nemaz nevarētu no viņa domām to izvilkt. Un, spiegs būdams, protams, viņš var pateikt to visu, ko pateica Narcisai.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
eyedam
iesūtīt 22.07.2005 19:24
Raksts #15


Neuzbilstamais
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 23.07.03
Kur: Latvija, Rīga
Klusais okeāns 2010



CITĀTS(-=RonS=- @ 22.07.2005 19:54)
* Viņš noslēdz ta saukto Unbreakable Wov labi zinot kāds ir Drako uzdevums

Mēs nevaram būt droši, ka viņš zināja. Es esmu grāmatu pagaidām izlasījis tikai vienu reizi, bet jau ar pirmo piegājienu es otrajā nodaļā centos visu objektīvi apsvērt no abām pusēm. Proti, jā, Strups bija pietiekami pārliecinošs, lai Belatrise zaudētu lielāko daļu savas neuzticības, un... es tomēr nesaklausīju nevienu vietu, ar ko būtu skaidri pateikts, ka, jā, Strups tomēr ir Dumidora nodevējs.

Par Drako uzdevumu - Strups tikai teica, ka viņš to zina, bet detaļas apspriest nesāka un dažviet par atbildi tikai dziļdomīgi klusēja. Šī klusēšana varbūt ir pietiekami iespējama arī tad, ja Strups uzdevumu zinātu,– tieši tāpēc viņš Belatrisei šķiet pārliecinošs. Tomēr tā tikpat labi varētu būt arī tāpēc, ka Strups par to uzdevumu gluži vienkārši vēl nezināja.

eyedam
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Memoria
iesūtīt 22.07.2005 19:27
Raksts #16


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 03.02.04
Kur: Tur kur tu vismazāk to gaidi



Logjiski ka Sneips izgaaa cauri barjerai :/
Vinsh nosleedza To vow, taapec, ka vinjam nebija izveelees:P
Bez sirdsapzinjas peermetumie nogalinaaja Dumidroru?
Varbuut tu vvari pateikt vai vinjam bija cita izveele? tongue.gif
Severuss netiktu sodiits par citu kljuudaam tongue.gif
Hmm, veel mazliet izbriina taas rindas kur Sneips saka ka Harija teevs esot hmm, kaa lai paartulko... Piesavinaajies Sneipa burvestiibas whistling.gif

Vaardu sakot, Roulinga vareetu Sneipu uztaisiit gan par ljaundari, gan labaako cilveeku pasaulee, bet man skjiet, ka Sneips tomeer buus labais, jo tas daudziem liktos neticami tongue.gif

wih skow - tu tieshaam labi atspeeko tos punktus, kas liecina par to ka Sneips ir sliktais wink.gif Secinaajumi - ? grin.gif

Šo rakstu rediģēja !Harpy!: 22.07.2005 19:30
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
-=RonS=-
iesūtīt 22.07.2005 20:11
Raksts #17


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 02.07.04
Kur: Kaut kur uz pasaules malas



Ne nu ok es jau arī neesmu pārliecināts uz visiem 100%, ka Severuss tomēr ir slikts. Bet kā lai tur nebūtu, viņs tomēr nogalināja Dumidoru un to diez vai kāds viņam spēs piedot.....

CITĀTS
Varbuut tu vvari pateikt vai vinjam bija cita izveele?


Jā, manuprāt, viņam bija izvēle viņs varēja pirmkārt jau novakt to barjeru, kas bija uzlikta torņa ieejā un otrkārt viņš būtu bez problēmām ticis galā ar tiem nāvēžiem, jo lai kā tur arī nebūtu burvis tomēr viņs ir izcils.....

CITĀTS
Vinsh nosleedza To vow, taapec, ka vinjam nebija izveelees


Nu ja ka nebijz izvēles, bet man likās ka tas Wov bija par Drako aizsardzību nevis viņa uzdevuma izpildīšanu ? unsure_a.gif Takā Severus varēja palīdzēt Dumidoram un vismaz cīnīties ar tiem nāvēžiem.....
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
*RONS*
iesūtīt 22.07.2005 20:18
Raksts #18


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.07.05
Kur: Rīga



CITĀTS(-=RonS=- @ 22.07.2005 20:11)
Nu ja ka nebijz izvēles, bet man likās ka tas Wov bija par Drako aizsardzību nevis viņa uzdevuma izpildīšanu ? unsure_a.gif Takā Severus varēja palīdzēt Dumidoram un vismaz cīnīties ar tiem nāvēžiem.....
*

Nē, Vow bija arī par uzdevuma izpildīšanu:

"And should it prove necessary...if it seems Draco will fail...will you carry out the deed that the Dark Lord has ordered Draco to perform?"

"I will," said Snape.


Man ir tāda nelāga sajūta ka Severuss tomēr izrādīsies labs,bet atkarībā no apstākļiem vai nu Harijs viņu jau būs nogalinājis vai arī tāpat nekad viņam nepiedos unsure_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
MiniMaus
iesūtīt 22.07.2005 20:34
Raksts #19


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.05.05
Kur: Rīga



Tagad vēlreiz visu apdomājot un palasot argumentus, arvien vairāk sāk likties, ka Roulinga izdarīja visu iespējamo, lai šīs grāmatas beigās visi noticētu, ka Strups ir sliktais, bet atstāja sev spraudziņu, kā beigās viņu tomēr uztaisīt par labo. Zīmīga man liekas tā vieta, kur viņš neļāva citam nāvēdim nogalināt Hariju, kā arī viņa sašutums, kad Harijs viņu nosauca par gļēvuli. Strupa teikto Harijam, lai viņš vispirms iemācās turēt mēli aiz zobiem un prātu noslēgtu, es arī sākumā uztvēru kā ņirgāšanos, bet tagad redzu, ka tas tiešām varēja būt padoms Harijam. Ceru, ka tā.

Un varu apliecināt, ka grāmatā nekur nav skaidri redzams, ka Strups zināja, kāds uzdevums ir dots Drako. Viņš tikai apgalvoja, ka zinot, bet varēja arī mānīties.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
sandava
iesūtīt 23.07.2005 00:15
Raksts #20


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 31.12.04



kaa ir to gleznu direktora kabinetā? baltuss tacu tur pievienojaas
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

8 Lapas V   1 2 3 > » 
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 19.04.2024 05:20