Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Ievēro!

Bibliotēkas plauktā par citām lietām, lūdzu, nesarunāties!
Vai nu atrodi piemērotāku forumu, vai izmanto kaucekļus. Sarunas no bibliotēkas plaukta var tik dzēstas bez brīdinājuma!

> Filips Pulmans, "His Dark Materials" triloģija
Hikari
iesūtīt 18.05.2005 17:35
Raksts #1


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.04
Kur: Latvija <-> Japāna
Sakuras ziediņš



Es krievu valodā izlasīju šī rakstnieka grāmatu. Man Tā ļoti patika. Saucās "Ziemeļblāzma" Vai kāds ko vairāk zin par šo rakstnieku un, vai ko ir lasījis...? silent.gif
Diemžēl, Latviski viņa grāmatas pagaidām, šķiet, nav pieejamas... whistling.gif

CITĀTS(denija666 @ 19.05.2005 09:20)
ja godiigi pirmoreiz taadu dzirdu, bija laba graamata?
*


Kā jau minēju, grāmata bija laba. Saucās "Ziemeļblāzma" un stāstīts tajā par kādu meiteni vārdā Lira un ķloti īpatnēju skatījumu uz pasauli... whistling.gif
Es varētu mēģināt Valinorā viņu pārtulkot, bet nezinu, vai no tā kas var sanākt... whistling.gif
Ja vēlaties to izlasīt es atradu to angļu valodā...šiteee
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
2 Lapas V   1 2 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
Seila
iesūtīt 30.05.2005 10:37
Raksts #2


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: HPētnieki
Pievienojās: 19.10.04
Kur: Braukā kopā ar Vinčesteriem un medī dēmonus
Tulks 2009



hmmm...Man šī grāmata patika ļoti. Tomēr jāsaka, ka "Ziemeļblāzma" nav vienīgā grāmata, kas viņam ir iznākusi. Patiesībā "Ziemeļblāzma" ir tikai pirm''a no triloģijas kurā ietilpst vēl divas grāmatas "Brīnumainais nazis" un "Dzintara teleskops"
Es gan visas šīs trīs grāmatas esmu izlasījusi krievu valodā un godīgi sakot man nav ne mazākās nojausmas vai tās ir pieejamas latviešu valodā...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hikari
iesūtīt 30.05.2005 13:26
Raksts #3


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.04
Kur: Latvija <-> Japāna
Sakuras ziediņš



CITĀTS(seila @ 30.05.2005 10:37)
hmmm...Man šī grāmata patika ļoti. Tomēr jāsaka, ka "Ziemeļblāzma" nav vienīgā grāmata, kas viņam ir iznākusi. Patiesībā "Ziemeļblāzma" ir tikai pirm''a no triloģijas kurā ietilpst vēl divas grāmatas "Brīnumainais nazis" un "Dzintara teleskops"
Es gan visas šīs trīs grāmatas esmu izlasījusi krievu valodā un godīgi sakot man nav ne mazākās nojausmas vai tās ir pieejamas latviešu valodā...
*

Diemžēl KLatviešu valodā tās nav pieejamas, un man ir doma, ka tās varētu Valinorā iztulkot. Moš kāda no grāmatnīcām uzņemsies tulkošanu, es jau nezinu, taču, pagaidām, nekas nav zināms... whistling.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ausminta
iesūtīt 17.11.2005 13:24
Raksts #4


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.10.04



Izraku šito vienā britu bibliotēkā. Bērnu fantastika, ļoti labi uzrakstīta - gan viegli lasāma (bērnu taču), gan domāt liekoša. Spraigs sižets, patīkama valoda, skaista pasaule - man ļoti patīk. Gan šķiet visai nežēlīga. Tēmas - paralēlo pasauļu iespējamība, kvantu fizika, filosofija, reliģija, cilvēcība, draudzība. Šobrīd lasu trešo daļu The Amber Spyglass ( pirmā - Northern Lights, otrā - The Subtle Knife). Ja kādam gadījies lasīt - atsauksmes, lūdzu!
Varbūt latvieši varētu iztulkot - fantastika kā nekā topā. Ar balvām un kritiķu atzinībām ar' novērtēta wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
alise brīnumzemē
iesūtīt 17.11.2005 14:42
Raksts #5


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.06.04
Kur: virs zemes



mnjaa es arii izraku vinju dazhaadaas lapaas - ar atsauksmeem utt. taa nu es vinju nokachaaju dc un datoraa staav... veel neesmu kjeerusies klaat unsure_a.gif bet gribeetos. kaut kaada jau shaa vai taa maza bremziite ir, jo anglju valodu es saprotu ljoti labi, bet ne tik labi smile.gif buus jaalasa ar vaardniicas paliidziibu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
ils
iesūtīt 17.11.2005 16:56
Raksts #6


Krāmē plauktos Izgaistošās izgaišanas grāmatas
Grupas ikona

Grupa: Dienas Pareģis
Pievienojās: 29.07.03
Kur: Rīga
Dienas Pareģis 2009



Es arī izlasīju to visu, bet krieviski, jo viņiem tās grāmatas jau iznāca pirms kāda gada. Man gan likās, ka trešajā grāmatā autors jau sāka nedaudz "buksēt".
Un, ja Poteram nepelnīti pārmet, ka viņā neesot Dieva, tad Pulmana triloģijā tā patiešām nav. Es gribu teikt, ka tā pasaule ir vairāk līdzīga ellei.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ausminta
iesūtīt 17.11.2005 22:15
Raksts #7


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.10.04



Enģeļi ir, Dieva - nav sad.gif taisnība. Ir jau viņam aukstas visas tās pasaules, nežēlīgas (ne karstā, bet ledainā elle sanāk!). Vispār biju pārsteigta, cik ļoti tur uzsvērta spēka un varas tēma, domāju - vai man tikai liekas vai tas ir britiski smile.gif
Visvairāk mani sajūsmināja atsevišķas pasauļu idejas - raganas, bruņotie lāči un, protams, daimoni (vai kā nu viņus iztulkot).
Un Latvian wich queen Ruta Skadi (ar tīģerzobu kaklarotu)!!! laughing.gif

Tas gan nav par pavediena tēmu - bet kāpēc nepelnīti Poteram Dieva neesamību pārmet? Varbūt neesmu pietiekoši acīga, jo Dievu diez ko tur neesmu pamanījusi rolleyes_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hikari
iesūtīt 17.11.2005 23:13
Raksts #8


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.04
Kur: Latvija <-> Japāna
Sakuras ziediņš



Es esmu ļoti slinka, un varbūt, tā arī kaitēju sev pašai. Mājās stāv pirmā grāmata, bet neesu pat vēl pabeigusi, tā ir krieviski.
Kopumā, cik esmu jau iepazinusies, liekas dīvaina. No sākuma es pat īsti neko tā nespēju saprast. Itīpaši, kas tas ir par laiku grāmatā tēlots. Ja skatamies no tāda skatījuma, ka aprakstīti dirižabļi un viss vecmodīgais, tad tās nu nekādi nevar būt mūsdienas. Bet, atkal daudzas lietas liekas ļoti modernas. Visvairāk līdz šim patikusi ideja, ka katram cilvēkam ir savs dēmos. silent.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ausminta
iesūtīt 19.11.2005 11:02
Raksts #9


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.10.04



Re, kā - izrādās, tāds pavediens jau bija. Laikam neuzmanīgi skatījos blush.gif
Jā, sākumā man ar par to laiku nepieleca. Laiks pirmajā grāmatā faktiski ir mūsdienas, bet tas ir laiks paralēlā pasaulē, kas ļoti līdzīga Zemei, tomēr arī būtiski atšķirīga. Ģeogrāfija, valodas praktiski identiskas, bet kultūra, zinātnes sasniegumi - dažādi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hikari
iesūtīt 19.11.2005 12:30
Raksts #10


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.04
Kur: Latvija <-> Japāna
Sakuras ziediņš



CITĀTS(Ausminta @ 19.11.2005 11:02) *
Re, kā - izrādās, tāds pavediens jau bija. Laikam neuzmanīgi skatījos blush.gif
Jā, sākumā man ar par to laiku nepieleca. Laiks pirmajā grāmatā faktiski ir mūsdienas, bet tas ir laiks paralēlā pasaulē, kas ļoti līdzīga Zemei, tomēr arī būtiski atšķirīga. Ģeogrāfija, valodas praktiski identiskas, bet kultūra, zinātnes sasniegumi - dažādi.


Par tiem zinātnes sasniegumiem bija īpaši dīvaini. Visādi figņaki jau izgudroti, a lido ar dirižabli... whistling.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Rosie Cotton
iesūtīt 02.12.2005 13:46
Raksts #11


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.01.04



Varu ziņot - nupat šīs triloģijas pirmā grāmata ir iznākusi latviski! (Izdevniecība Zvaigzne ABC, cena Ls 5.60). Varu gan piekrist, ka grāmatas ir nežēlīgas, kaut gan labi uzrakstītas (lasīju angliski sen, sen).
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ausminta
iesūtīt 02.12.2005 15:08
Raksts #12


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.10.04



Oho! Būs interesanti latviski palasīties.
Es jau gan paspēju izdomāt - varbūt labāk lai netulko smile.gif Morāle tur tik dīvaina, augstākie tikumi - atbildība, gluži vai stūrgalvīga, drosme un lepnums, kas robežojas ar iedomību. Un eņģeļi ir vājāki par cilvēkiem tikai tāpēc, ka viņiem nav miesas, turklāt šos var šņiks un šņaks sakapāt, ja tik grib blink_a.gif
Kristieši ar nebūs neko priecīgi.
Bet pirmā grāmata man patika vislabāk.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hikari
iesūtīt 02.12.2005 17:57
Raksts #13


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.04
Kur: Latvija <-> Japāna
Sakuras ziediņš



CITĀTS(Rosie Cotton @ 02.12.2005 13:46) *
Varu ziņot - nupat šīs triloģijas pirmā grāmata ir iznākusi latviski! (Izdevniecība Zvaigzne ABC, cena Ls 5.60). Varu gan piekrist, ka grāmatas ir nežēlīgas, kaut gan labi uzrakstītas (lasīju angliski sen, sen).


Par šādu faktu es varu teikt tikai vienu : yahoo_a.gif
Es jau skrienu pirkt!!! laughing.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Rosie Cotton
iesūtīt 06.12.2005 13:36
Raksts #14


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.01.04



Tagad, kad nu beidzot vismaz pirmā grāmata ir pieejama latviski (vai ir kāda informācija, vai un kad būs pārējās?), varbūt būtu interesanti apspriest šo grāmatu. Kā jums liekas, vai tanī tēlota paralēlā pasaule, alternatīvā vēsture vai kas cits? Kāda funkcija īsti ir cilvēku "dēmoniem"? Kā jūs izprotat nobeigumu?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
aitinja
iesūtīt 09.01.2006 18:16
Raksts #15


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.06.05



Vēl neesmu lasījusi,bet noteikti izlasīšu,draudzene stāstija ka tur aprakstīts kā kādam nocērt galvu un tas mani ieintriģēja grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sonrisa
iesūtīt 13.01.2006 14:36
Raksts #16


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.06.05
Kur: Kopā ar kaķiem



Esmu jau lasījusi šo grāmatu. interesanti, daudz ļoti labu un oriģinālu domu, īpaši par to, ka katram cilvēkam ir savs dēmons,. Panteleijmons bija super, nu, vismaz tā ir krieviski iztulkots, lasīju jau sen, krievu valodā...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Poesie*
iesūtīt 20.06.2006 10:35
Raksts #17


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.03.05



njaa...graamata bija interesanta...visas taas ciinjas starp paraleelajaam pasauleem.. rolleyes_a.gif
driiz buus jaakjeras pie otraas daljas smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hikari
iesūtīt 20.06.2006 20:31
Raksts #18


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.04
Kur: Latvija <-> Japāna
Sakuras ziediņš



CITĀTS(kentaurinjs @ 20.06.2006 11:35) [snapback]658354[/snapback]

njaa...graamata bija interesanta...visas taas ciinjas starp paraleelajaam pasauleem.. rolleyes_a.gif
driiz buus jaakjeras pie otraas daljas smile.gif


Tu lasīji Latviski vai citā valodā?! Vnk- vai otrā daļa latviski arī ir iznākususi? Cik daļas vispār paredzētas kāds zin?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Poesie*
iesūtīt 20.06.2006 20:50
Raksts #19


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.03.05



jaa,lasiiju latviski !ir iznaakushas visas triis daljas latviski! smile.gif & jaw kaadu laicinju whistling.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Blaaksh
iesūtīt 22.06.2006 12:05
Raksts #20


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.06.06



sorcerer.gif Es jums ieteiktu... Visas... Ir iznākušas visas 3 daļas.

1.Ziemeļblāzma.
2.Brīnumnazis.
3.Dzintara tālskatis.

Man jau ļoti patikās, labs gabals. whistling.gif

emmm.. sorry ka es esmu kkādā gaismas ielejā ievietojis... blush.gif Vnk neko nesapratu.. es te

jauniņais... whistling.gif




Šo rakstu rediģēja Blaaksh: 22.06.2006 12:28
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

2 Lapas V   1 2 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.03.2024 23:52