Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Pirms iesūti rakstu

Pirms iesūti rakstu, pārliecinies, ka tu tajā:

1) neesi lamājies;
2) personīgi neaizvaino citus diskusijas dalībniekus;
3) neatkārto jau iepriekš rakstīto;
4) izsakies par pavedienā apskatīto tematu;
5) izsaki savu viedokli, bet necenties to uzspiest citiem.

> Ziemassvētki-Kristus dzimšandiena vai Ziemas saulgrieži, Vai baznīca pielāgojās Saules kalendāram?
maichestera
iesūtīt 02.12.2006 21:38
Raksts #1


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.10.06
Kur: Ar fotoaparātu mežā.



Visi ir pamānījuši ka Eiropā nozīmīgi Kristiešu reliģiskie svētki ir gandrīz tajos pašos datumos,kad astronomiskās gadskārtas-saulgrieži.
Vai tā ir sakritība vai arī tas viss ir darīts ar nodomu lai iespaidotu "pagānus"?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
2 Lapas V   1 2 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
Roviela
iesūtīt 02.12.2006 22:22
Raksts #2


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Ar nodomu. Jo tolaik savādāk vienkārši nevarēja. Bet par šo datumu baznīca nenovienojās uzreiz, un vēl tagad, piemēram, pareizticīgie paliek uzticīti 6.janvārim.
Lieta tāda, ka īstais datums nevienam nav zināms, tāpēc tā varēja. Vai nu nācās samierināties ar to, ka jaunatgrieztie kristieši svinēja arī senos, pagāniskos svētkus - bet to baznīca nekādi nevēlējās, vai arī vajadzēja pielāgoties, kas tika izdarīts, pārmainot seno svētku nozīmi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sol Invictus
iesūtīt 02.12.2006 22:25
Raksts #3


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: Tallina
Niks 2006



pareizticīgie paliek uzticīgi Jūlija kalendāram tas ir laika nevis tradīciju grozīšanas rezultāts
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 02.12.2006 22:35
Raksts #4


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Nav svarīgi. Itin kā kalendārs grozītu LAIKU.
Bija vēl citi datumi arī - 25. un 28.marts, 2. un 19.aprīlis, un arī 25.maijs.
25.decembri izvēlējās Konstantīna (valdīja 306.-337.) laikā un tieši saistībā ar seno saules pielūgsmes ieražu.
Doma bija tāda - Jēzs miris 30 vai 33 gadu vecumā ebreju lieldienu svētdienā, kas variē starp 35.martu un 6.aprīli - tātad iemiesošanās diena būtu 25.marts vai 6.aprīlis, bet dzimšanas - attiecīgi 25.decembris vai 6.janvāris.
Strīs ir senāks par kalendāra nemieriem. silent.gif
6.janvāris sakrīt arī ar Jēzus parādīšanos ļaudīm jeb epifānijas svinēšanu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sol Invictus
iesūtīt 03.12.2006 00:12
Raksts #5


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: Tallina
Niks 2006



groza gan - ja pēc Jūlija kalendāra ir laika nobīde, tāpec jau to nomainīja pret Gregora kalendāru, pareizticēgie svin z-svētkus vadoties pēc Jūlija kalendāra, netici man, lūk citāts no vikipēdijas:
CITĀTS
The Orthodox Churches of Jerusalem, Russia, Macedonia, Serbia, Georgia, Ukraine, and the Greek Old Calendarists continue to use the Julian calendar for their fixed dates, thus they celebrate the Nativity on 25 December Julian (which is 7 January Gregorian until 2100).
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
bengalaas
iesūtīt 03.12.2006 00:17
Raksts #6


Knakts autobusa konduktors
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.10.03
Kur: Kastaņkalni
Tulks 2007



CITĀTS(Roviela @ 02.12.2006 22:35) [snapback]1070531[/snapback]

Doma bija tāda - Jēzs miris 30 vai 33 gadu vecumā ebreju lieldienu svētdienā, kas variē starp 35.martu un 6.aprīli - tātad iemiesošanās diena būtu 25.marts vai 6.aprīlis, bet dzimšanas - attiecīgi 25.decembris vai 6.janvāris.


Kādā veidā pēc miršanas datuma var izskaitļot dzimšanas datumu?


Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Silhouette
iesūtīt 03.12.2006 02:09
Raksts #7


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 09.07.06
Kur: Rīdziniece caur un caur ^_^



Jebkurā gadijumā pielāgojās.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 03.12.2006 10:06
Raksts #8


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



CITĀTS(browncat @ 03.12.2006 00:17) [snapback]1070570[/snapback]

Kādā veidā pēc miršanas datuma var izskaitļot dzimšanas datumu?

grin.gif Tur jau tā lieta. Tolaik rēķināja pilnos gados, bez mēnešiem, un cilvēka dzīvi sāka skaitīt no ieņemšanas brīža - tāpēc jau ir kašķis pret abortiem.
Visādā ziņā kaut kādu datumu vajadzēja kā ēst, nu un nācās kaut ko izdomāt un par kaut ko novienoties.

Extrem de inflamabil, es zinu. Es tikai aizrādu, ka strīdi par šiem diviem datumiem ir agrāki par kalendāra reformām. Jā, tā arī tieši sanāk divu nedēļu nobīde.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
stindzis
iesūtīt 30.12.2006 02:43
Raksts #9


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.10.06
Kur: Rīga,Latvija



man liekas ka ziemassvētki ir baznīcas svētki ,jo es kā katolis būdams nekādā gadijumā nedrīkstētu noliekt Dievu!! tas ka tie ziemas saulgrieži ir tieši ziemassvētko tā man liekas ir tikai sakriba smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Beppo
iesūtīt 30.12.2006 10:56
Raksts #10


Sātana advokāts
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.11.06
Ziedoņa māceklis



Es pareizi sapratu - tātad doma ir, ka Jēzus miris miris apaļos gados, skaitot no ieņemšanas brīža?
Baidos sameloties, bet par Kristus dzimšansdienu kādreiz lasīju, ka pēc Bībeles nu nekādīgi tas decembrī nevarēja sanākt.
Man tik un tā vienalga - man šie svētki ir Saulgrieži, nevis Augsti Godājamā Dieva Dēla Dzimšanas Diena.

Šo rakstu rediģēja Antaress: 30.12.2006 10:56
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
stindzis
iesūtīt 30.12.2006 11:27
Raksts #11


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.10.06
Kur: Rīga,Latvija



CITĀTS
Jēzus miris miris apaļos gados, skaitot no ieņemšanas brīža?

vot tas tik bija izmurojumjs laughing.gif ,kādos vel apaļajos gados. tu zini kas ir Lieldienas un kas notika Lieldienās Baznīcas svētkos!! un kad Jēzus piedzima no tā laika sāka skaitīt gadus ,tapēc tas izmurgojums par miršānu apaļajos gados bija lieka
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Beppo
iesūtīt 30.12.2006 11:44
Raksts #12


Sātana advokāts
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.11.06
Ziedoņa māceklis



Nuū, es tā sapratu no Rovielas teiktā.
Un brīdī kad Jēzus piedzima, nesāka skaitīt gadus, gadus no pieņemtā Jēzus dzimšanas brīža sāka skaitīt, ja nemaldos, 4.gs. Ja jau gadus sāktu skaitīt no Jēzus dzimšanas brīža, tad Ziemassvētkiem būtu jābūt 1. janvārī.

Šo rakstu rediģēja Antaress: 30.12.2006 11:45
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 30.12.2006 14:21
Raksts #13


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Ak jē! Cilvēki! Ne Jēzus dzimšanas, ne miršanas diena NAV precīzi zināma! Nav pat zināms, kāds viņš izskatījies un cik viņam bija gadu, kad viņš nomira, tāpēc bija un joprojām ir tik daudz variantu. Un par tiem var kauties bezgalīgi, jo neko tā arī nenoskaidrosi, tur nav nekādu cerību.

Itin kā Lieldienu datums būtu fiksēts! stindzi, vai tad Tu nezini, kā to rēķina, un ka katru gadu tas ir citā datumā? Kādi precīzi gadi tur var sanākt? grin.gif
CITĀTS(stidzis)
un kad Jēzus piedzima no tā laika sāka skaitīt gadus
Blēņas! Jaunu gada skaitīšanu ievies krietni vēlāk, es jau par to rakstīju. Nokļūdījās piedevām par dažiem gadiem. Un vēl viena lieta - tajā laikā, kad Jēzus dzīvoja, cilvēka dzīvi sāka skaitīt nevis no piedzimšanas, bet no ieņemšanas brīža.

Tās visas ir spekulācijas par tēmu. Par kaut ko vajadzēja novienoties, nu tad pieņema vienu datumu (ne visas baznīcas), ko pieskaņoja tautas iecienītiem svētkiem, lai tos, pagāniskos svētkus vairs nesvinētu. Tieši tā pati politika kā uzcelt baznīcas ēku tieši tajā vietā, kur bija kādreizēja svētvieta vai templis.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sol Invictus
iesūtīt 30.12.2006 21:46
Raksts #14


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: Tallina
Niks 2006



man radās jautājums, cerams, ka nesanāks galējs oftopiks - kāpēc viņiem pēkšņi 4.gs savajadzējās gadus no Kristus dzimšanas skaitīt ?
P.S. šis http://www.freewebs.com/christmaslie/index.htm varētu būt interesants, lai gan brīdinu, ka šis manai saulgriežu svinētājas personai sabojāja garīgo ar savu aktīvo bļaustīšanos
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 30.12.2006 22:20
Raksts #15


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



CITĀTS(Extrem de inflamabil @ 30.12.2006 21:46) [snapback]1082456[/snapback]

man radās jautājums, cerams, ka nesanāks galējs oftopiks - kāpēc viņiem pēkšņi 4.gs savajadzējās gadus no Kristus dzimšanas skaitīt ?
Kristietisma uzvarai par godu! Simboliski. Tā teikt - no tā brīža sākās jauna pasaule, jauna ēra. Bet ātrāk nevarēja - kristietisms kā oficiāla valsts reliģija tika pasludināta tikai Konstantīna laikā, 313.gadā. Un arī tas praktiski vēl ilgi nemainīja to, ka tā vismaz līdz 4.gs. beigām nebija dominējošā.
Starp citu - tā kā Konstantīns kristījās tikai īsu brīdi pirms savas nāves 337.gadā, un līdz tam bija Saules dieva (Apollona) pielūdzējs un savam stāvoklis atbilstoši augstākais priesteris, tad tieši viņa laikā notika Saules identificēšana ar Kristu, un 25.decembris ir Saules dzimšanas diena. Uzprasās uz pārdomām, ne?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sol Invictus
iesūtīt 30.12.2006 22:23
Raksts #16


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: Tallina
Niks 2006



apmēram tas ir apstāstīts tajā linkā, tiesa līdz šim man pa murgiem likās, ka vainīgs Mitra un sol invictus.
Un kāpēc viņiem ievajdzējās jaunu laika skaitīšanas metodi ?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 30.12.2006 22:30
Raksts #17


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Ar Mitru arī. Mitra arī ir saules personifikācija, es tikai smalki nezinu, tieši kad viņam svinēja svētkus. Var gadīties, ka arī tajā laikā, jo ziemas saulgrieži noteikti ir piemērots laiks svinēt jebkādi nosauktus svētkus par godu saulei vai tās personifikācijām (Apollonam, Mitram, piemēram).

Metode jau palika tā pati, tikai atskaites punkts pārvietojās no Romas dibināšanas laikiem uz Kristus dzimšanas dienu.
Jeb Tu domā divu nedēļu pārbīdi kalendāra neprecizitātes dēļ? Redz, diennakts nav 24 stundu, bet 23 stundas un 56 minūtes gara, bet kalendārs rēķina 24 stundas. Četras minūtes katru diennakti un tikai krājas un krājas, līdz kalendārs no astronomiskā sāk atšķirties dienām un nedēļām. Ne velti ir garie gadi, un tik un tā ik pa laikam jāievieš korekcijas. Kaut kad nesen bija oficiāla visu pulksteņu pārbīdīšana par pāris sekundēm.

Šo rakstu rediģēja Roviela: 30.12.2006 22:31
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sol Invictus
iesūtīt 30.12.2006 22:46
Raksts #18


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: Tallina
Niks 2006



nē, to taču visi zin, es prasīju par to kamdēļ viņi tā pēkšņi izdomāja, ka viņiem romas dibināšanas brīdis neder, ja viņiem vēl būtu bijis tā, ka nav konkrēti noteikta vienota metode gadu skaitīšani huh.gif kam viņiem ķēpa ar gadu skaitīšanu p.m.ē. atpakaļ, piemēram ?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 30.12.2006 23:23
Raksts #19


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Tik un tā sanāktu p.m.ē. grin.gif Kā citādāk aprakstīsi laiku pirms Romas dibināšanas?
Es jau teicu - tas tika izdomāts tāpēc, lai arī ar kalendāru, ko lieto ikviens un ikdienā, atgādinātu par kristietības uzvaru. Tā sakot, simboliski - pirms tam bija tumsa, bet no tā brīža - gaisma.
Tādas darbības nemaz nav jaunums. To pašu Romas kalendāra sākuma gadu arī ieviesa par godu notikumam - Romas dibināšanai, bet ne jau tieši dibināšanas gadā, bet vēlāk pārgrozīja.

Starp citu - p.m.ē. lietot vairs nav modē sad.gif Tagad ir pr.Kr. Tiesa, nekur nav standarta, kas obligāti liktu lietot noteikti pr.Kr.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sol Invictus
iesūtīt 30.12.2006 23:58
Raksts #20


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: Tallina
Niks 2006



es domāju, ka varbūt tajs laikos pirms romas kas bijis īsti nezināja pa gadskaitļiem, bet teiksim romas gadskaitļus labi atcerējās un saka gan tā, gan tā man p.m.ē. šķiet pierastāks
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

2 Lapas V   1 2 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.03.2024 15:54