Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Pirms iesūti rakstu

Pirms iesūti rakstu, pārliecinies, ka tu tajā:

1) neesi lamājies;
2) personīgi neaizvaino citus diskusijas dalībniekus;
3) neatkārto jau iepriekš rakstīto;
4) izsakies par pavedienā apskatīto tematu;
5) izsaki savu viedokli, bet necenties to uzspiest citiem.

> Grieķu Dievi...., Ko jūs par viņiem zinat???
Saris
iesūtīt 29.11.2005 10:02
Raksts #1


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.10.05
Kur: cēsis



Cik visiem iznāms ir ļoti daudz Grieķu dievi. Un ja nemaldos tad visi ir Zeva bērni. Kā katrs no viņiem radās???? Ess zinu ka Atēna piedzima no Zeva galvas.... nedaudz divaini ???? Ne būt ne... viņiem bija ļoti iespaidiigi dzīvē nakšanas paņēmieni.....
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
 
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 12)
lil`skater
iesūtīt 29.11.2005 17:36
Raksts #2


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 11.12.04
Kur: Parealitātē...



sheit dazhas saites par dieviem -




Mana tīmekļa lapa


Mana tīmekļa lapa

Mana tīmekļa lapa
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hēbe
iesūtīt 03.02.2007 18:20
Raksts #3


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.10.06
Kur: nektāra eiforijā



Visi nav Zeva bērni,jo Zevs radās no zemes mātes Gajas un debesu dieva Urāna savienības + savus slavenos brāļus un māsas jau viņš arī neradīja,to radīja Zeva tēvs Krons un māte Reja. Nju,viens piemērs,kā kāds dievs nāca pasaulē (pateicoties Botičelli gleznai) ir mīlestības dieviete Afrodīte.Kad Krons gāza savu tēvu Urānu no troņa,tad Urāna asinis iekrita okeānā un no okāna putām un dieva asinīm radās Afrodīte.
Man ļoti patīk grieķu mitoloģija un par to zinu daudz happy.gif .Ieskaties lil`skater dotajās mājas lapās,laba info,ja interesē dievi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Purple mist
iesūtīt 24.02.2007 18:39
Raksts #4


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.02.06



Ne visi ir Zeva bērni, kā jau Hēbe pieminēja. Zevam ir arī brāļi un māsas. Es zinu daudz, jo man ir grāmata par grieķu un romiešu mitoloģiju. Ļoti aizrauj. Tiešām. Grieķu dievi mani aizrauj nu ļoti milzīgos apmēros.

Un tie linki tiešām interesanti, paldies. Bet lielāko daļu jau zināju iepriekš. rolleyes_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sol Invictus
iesūtīt 24.02.2007 21:04
Raksts #5


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: Tallina
Niks 2006



CITĀTS(Hēbe @ 03.02.2007 18:20) [snapback]1099776[/snapback]

Visi nav Zeva bērni,jo Zevs radās no zemes mātes Gajas un debesu dieva Urāna savienības + savus slavenos brāļus un māsas jau viņš arī neradīja,to radīja Zeva tēvs Krons un māte Reja. Nju,viens piemērs,kā kāds dievs nāca pasaulē (pateicoties Botičelli gleznai) ir mīlestības dieviete Afrodīte.Kad Krons gāza savu tēvu Urānu no troņa,tad Urāna asinis iekrita okeānā un no okāna putām un dieva asinīm radās Afrodīte.
Man ļoti patīk grieķu mitoloģija un par to zinu daudz happy.gif .Ieskaties lil`skater dotajās mājas lapās,laba info,ja interesē dievi.

Akhem.... Krons+Reja=Zevs un daži citi

Neaizmirstiet arī tos kas radās neno kurienes, viens no mīlestības dieviem tāds bija (ne Afrodīte, kura radās veidā, kas varētu traumēt PG-13 fanus laikam) un protams citiem dieviem arī bija bērni (Zeva radi, daži varbūt bija mazbērni)

Šķiet bija viens, kas piedzima Zevam no kājas

Šo rakstu rediģēja Extrem de inflamabil: 24.02.2007 21:09
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Eskuela
iesūtīt 18.03.2007 20:45
Raksts #6


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 29.01.07



ak, kādreiz zināju diezgan labi, tagad mazāk, bet, ja tuvākajā nākotnē tikšu tur, kur vēlos, zināšu perfekti. nē, nē, nebija visi Zeva bērni. vipār iesaku paņemt bibleotēkā kādu grāmatu par grieķi mitoloģiju, tiešām fantastiska literatūra. nevar jau šeit tik daudz uzrakstīt!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dinaer
iesūtīt 20.03.2007 23:01
Raksts #7


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.10.03
Kur: lielceļš



Zeva bērni ir tikai tas pēdējais pantions, kas situēts Olimpā - pēdējā dievu paaudze, ja neskiat ka Aīds un Poseidons ir viņa Brāļi.

nu pirncipā, ja interesē viss no paša sākuma, tad jāskata cauri visa greķu kosmogonija, kad nenokā rodas kat kas. Vēl interesanti, ka viens no pirmajiem ir Erots (Pat pirms Zeva). Un vispār - Zevs pats par sevi ir neticami izvirtis ņemot vērā visas tās sievas un ārlaulības bērnus smile.gif

dievu pantiona pirmsākumos ir Urāns un Gaja.

Par to vispār māca 10. klasē Kulturvēsturē un Literatūrā (paralēli).

Klasiskajā pantionā (kas būtu pēdējais), Zevs ir gelvenais dievs, Aīds pārvalda pazemes valstību, Poseidons - jūru. Atēna -zeva meita, kas iznākusi no viņa galvas (Atēnu sargātāja) ir kara māksla dieviete, kāmēr viņas brālis Arējs (kara dievs) atbild tieši par pāšu cīņu. Afrodīte - mīlestības dieviete - radusies no jūras putām.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
tiigjeris
iesūtīt 05.04.2007 13:28
Raksts #8


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.12.04
Kur: Dzīvnieku Saietā 90210.



Kad biju maza manās rokās nonāca "Seno grieķu mīti un leģendas" un bija/ir tiešām interesanti. Tur ir paskaidrots par vienu daļu no pazīstamākajiem dieviem. Minimāli, bet vismaz virspusēju ieskatu no tā noteikti var gūt. Plus vēl tas, ka viss tur tā diezgan grezni aprakstīts.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hēbe
iesūtīt 05.04.2007 21:15
Raksts #9


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.10.06
Kur: nektāra eiforijā



CITĀTS(Extrem de inflamabil @ 24.02.2007 22:04) [snapback]1108970[/snapback]

Neaizmirstiet arī tos kas radās neno kurienes, viens no mīlestības dieviem tāds bija (ne Afrodīte, kura radās veidā, kas varētu traumēt PG-13 fanus laikam) un protams citiem dieviem arī bija bērni (Zeva radi, daži varbūt bija mazbērni)

Šķiet bija viens, kas piedzima Zevam no kājas


Nju...es jau vēl izteicos maigi par Afrodītes nākšanu pasaulē. Es ar cilvēku traumēšanu neizcēļos rolleyes_a.gif . Neesmu gan dzirdējusi par Dievu,kas radās no Zeva kājas,bet kā jau Dinaer norādija,Atēna radusies no Zeva galvas. Zevam vienu dienu sāpējusi galva, un viņš laipni palūdza,lai Hēfaists to pāršķeļ-tā nu cēli no viņa galva izsoļojusi Atēna. Dinaer uzskaitijumu es vēl varētu papildināt: Dēmetra-zemkopības dieviete, Apolons-pareģošanas un mākslas dievs,Apolona māsa Artemīda-medību dieviete un es lasijusi,ka viņa personificē mēnesi. Protams,nedrīkst aizmirst Hēru,kas samaitāja dzīvi vairākām no Zeva sievām/mīlotajām,savas greizsirdības dēļ-viņa bija augstākā olimpa dieviete,minēta kā Zeva pirmā sieva.

Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
maichestera
iesūtīt 03.05.2007 07:54
Raksts #10


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.10.06
Kur: Ar fotoaparātu mežā.



Par grieķu mitoloģiju un dieviem var lasīt šite
Lapa gan krieviski.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
LeE
iesūtīt 11.06.2007 03:21
Raksts #11


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 11.06.07
Kur: paarsvaraa Latvija,bet meedz buut arii Neptuuns



Atljaushos nepiekrist...Cik es esmu lasijusi, viss ir ceelies no haosa...nu tad titaani, un tad Krons un Reja kuriem piedzima siikie, un viens no tiem bija Zevs, un taa taalaak...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elony
iesūtīt 11.06.2007 13:18
Raksts #12


Alveus anima
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.05.07
Kur: Aiz maskas
HP eksperts 2008



Par to dievu, kas piedzima no Zeva kājas - tas ir Dionīs. Viņa māte bija mirstīga Zeva mīļākā(Zevam ļoti tipiski wink.gif ), kas gāja bojā Zeva sievas (un māsas) Hēras dēļ. Viņa bija stāvoklī, bet bērns izdzīvoja un Zevs to iešuva sev kājā.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Šūnis
iesūtīt 20.06.2007 18:59
Raksts #13


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.05.06
Kur: Salaspils



Pietiekami cik jāzina kopš 5tās un 6tās klases. Man patīk kā grieķi izskaidroja gadalaikus,cilvēku attiecības, fizikas likumus utt ar Dieva un citu pārdabisku tēlu palīdzību. Šī tēma man ļoti interesē laughing.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.03.2024 23:12