Interesantas sakritības:
1 x 8 + 1 = 9
12 x 8 + 2 = 98
123 x 8 + 3 = 987
1234 x 8 + 4 = 9876
12345 x 8 + 5 = 98765
123456 x 8 + 6 = 987654
1234567 x 8 + 7 = 9876543
12345678 x 8 + 8 = 98765432
123456789 x 8 + 9 = 987654321
1 x 9 + 2 = 11
12 x 9 + 3 = 111
123 x 9 + 4 = 1111
1234 x 9 + 5 = 11111
12345 x 9 + 6 = 111111
123456 x 9 + 7 = 1111111
1234567 x 9 + 8 = 11111111
12345678 x 9 + 9 = 111111111
123456789 x 9 +10= 1111111111
1 x 1 = 1
11 x 11 = 121
111 x 111 = 12321
1111 x 1111 = 1234321
11111 x 11111 = 123454321
111111 x 111111 = 12345654321
1111111 x 1111111 = 1234567654321
11111111 x 11111111 = 123456787654321
111111111 x 111111111=12345678987654321
Bet te ir formula, ko atradu pats, pētot maģiskos skaitļus:
1+0x2 = 1 - galvenais varonis - Sniegbaltīte
1+1x2 = 3 - trīs lietas vai trīs mēģinājumi
3+2x2 = 7 - septiņi rūķīši
7+3x2 = 13 - velna ducis - karaliene-ragana
13+4x2 = 21 - acīte - uzvaras zīme
12345679*(9*1)=111111111 <-arī cipari deviņi
12345679*(9*2)=222222222
12345679*(9*3)=333333333
12345679*(9*4)=444444444
...
12345679*(9*9)=999999999
nu tā jau nav sakritība bet neizbēgamība. like: ja pārgriezīsi ābolu tieši uz pusēm, iznāks divas vienādas ābola daļas un saliekot kopā sanāks atkal tāds pats ābols kā bijis lool
bet inčīgi of course
Un vispār
"... But young children don't have the same reaction to this "trick", mainly because their sense of the "right" sort of answer to expect is not well enough developed. In fact to them it would be disappointing if the rabbits couldn't squeeze under the string!
It reminds me of a story told in the book Sophie's World. Mum, Dad and two year old Thomas are at breakfast. Suddenly, Dad flies up and floats around the ceiling. Thomas smiles as he points and says "Look, Daddy's flying". Mum screams and drops the jam.
This simple example demonstrates something that happens throughout the world of maths. Something is only magic if it goes against what your experience tells you to expect. What the two-year-old Thomas saw was exciting, but no more magical than countless other new experiences he saw every day (like the fact that when you drop a bottle it smashes into hundreds of pieces), whereas what his mother saw went against everything she thought she knew.
In the same way, many maths tricks are only surprising to mathematicians who have spent years encountering results that have led them to expect something else. That's why sometimes clever people can be the easiest to fool.
So magical maths isn't just limited to the minds of primary school children. However far you go in the exploration of this subject, you can be certain that there will be things around the corner waiting to surprise you ..."
EDITED: Šite - http://plus.maths.org/issue14/features/eastaway/index.html
aww, tas bij baigi labais rakstiņš.
makes me feel like a chil again
( no kurienes tu viņu izrāvi?)
vispār man vienmēr intresējusi matemātikas filozofija. nu piemēram es bieži domāju par nulli-bezgalību-vieninieku-un sadalīšanos. tās lietas ko var izstāstīt vairāk ar vārdiem ne skaitļiem. ir jau baigi daudz tikai man neviens vēl nav uz paplātes nolicis priekšā ...
(ā es nesapratu to tekstu: ja truši nevarēu saspiesties zem striķiem?
lol kā tas tehniski izkatās?)
es saprotu ka tur acīmredzot ir kāds joks bet kāds?
188 sadalās pa simts..
Aj, kā bērnībā!
Hm...ļoti interesants topiks, neskatoties uz to, ka man riebjas matemātika^^
Trīs draugi apmetās uz nakti viesnīcā. Viesnīcas numurs maksāja 30$. Katrs sametās pa 10$, samaksāja un aizgāja uz istabiņu. Tad pēkšņi viesnīcas administrators atcerējās, ka tajā dienā ir atlaides - numuriņš maksā nevis 30$, bet gan 25$. Viņš sūtīja izsūtāmo zēnu ar 5$ pie trīs draugiem uz istabiņu. Zēns pa ceļam domāja:"Nu kā viņi savā starpā sadalīs 5$?" Un 2$ iebāza sev kabatā. Draugiem viņš atdeva katram pa 1$. Tātad, viņi katrs samaksāja nevis pa 10$, bet gan pa 9$.
3x9=27
2$ savāca izsūtāmais.
27+2=29
Bet no sākuma taču bija 30$!
Kur palika 1$?
3x9=27 tieshi taa.
Bet cik tad vinji pa istabu maksaaja ? 25 vai 27 ? taatad 27-25=2 tie 2 kurus savaaca izsuutaamais, 30-27=3
3- taa naudinja ko vinjiem atdeva atpakalj.
Nevajag nogruziit cilveekus liekot vinjiem domaat nepareizu darbiibu. ;] Jo, kapeec gan pie 27 jaapieskaita 2? vaitad 2 $ atdeva no atlikuma? Nejibi mozgu.
Šite nav doma par darbību kārtību vai pareizību. pārliecinošā balsī stāstot šo te kādam 90% gadījumos cilvēks vienkārši neiebrauks, kur fiška. visa matemātikas maģija - pārliecinošs izklāsts.
Nu jaa. Tas jau vairaak sanaak apmaanis nevis magija. Un man liekas ka ne 90% bet gan vairaak. Atceros kaa mums lekcijaa sito pa visu auditoriju pasniedzeejs pastaastiija neviens neiebrauca
Tas jau nebuutu bijis es ja nebuutu meeginaajis iebraukt kur fiska, kautgan visi paareejie turpinaaja darboties ar to ko nu u4uks tur murmuleeja. Toties iebraucu. Kaads man par to cepuminju iedos ? Kautgan es no citaam eedamlietaam arii neatteiktos. I`m fckn starving =[
Un šito ļoti labi izmanto reklāmās. Un tie prikoļčiki sākumā - viņi ir tik iespaidīgi tikai tāpēc, ka ir tā noformēti. Ar jebkuru parastu lietu var nošokēt cilvēkus attiecīgi to pasniedzot.
Mjā, ka gribās ēst - nāc ciemā. Esmu viens no tiem retajiem, kas dalās ar pārtiku. Džūna un mr Bl@ck apliecinās=)
Ok, šito beidzam, tas ir SPAMs...
Tik tiešām interesanti! Nemaz nezināju, ka tā var izdarīt!
Visp. interesantas sakritības..
interesanti.
Tagad es sevi nomocīšu meklējo [domājot pašai] kkādas līdzīgas sakritības.
Interesanti. Jā, bet kurš trakais visu šito izdomāja? Ak, tur pajiet vairāk nekā.. [domā].. nezinu cik, bail nokļūdīties un krist zemā līmenī, Jūsu acīs..
Meiģināju pati ko TĀDU izdarīt, bet.. MAN SANĀCA, kā tad.. Nekas tamlīdzīgi interesants nemaz nesanāca. Piedodiet..
interesanti fokusi
Mums šo reiz rādīja matemātiksas stundā, tiešām interesanti, bet reizē arī dīvaini!
A es, piemēram, zinu, ka 1+1 varbūt 1, kā arī 1+1 varbūt jau 3. .
A to tu zini, ka ir iespējams pierādīt ka 2x2 ir nevis 4 bet 5 ?
šito es laikam esmu dzirdējusi. ja pareizi atceros, tad tur bija tā fiška ar lapas stūriem. vienu nogriez un tad viena vietā būs divi un kopā pieci. ja nemaldos
Eu, bet es varu pierādīt, ka Pi=4. Tikai 95% nesapratīs, par ko vispār ir runa.
Bet ne par to ir stāsts. Nekā maģiska, tad jau visas dalāmības pazīmes ir maģiskā matemātika, vēl vairāk, visa skaitļu teorija ir maģiska.
Visi ceļi ved uz Romu 153
Parasts skaitlis - 153
13+53+33=1+125+27=153
Paņemsim kādu skaitli, kas dalās ar trīs:
15
Darīsim to pašu, ko ar 153:
13+53=1+125=126
13+23+63=1+8+216=225
23+23+53=8+8+125=141
13+43+13=1+64+1=66
63+63=216+216=432
43+33+23=64+27+8=99
93+93=729+729=1458
13+43+53+83=1+64+125+512=702
73+03+23=343+0+8=351
33+53+13=27+125+1=153
15 vietā var likt vienalga, kādu skaitli, galvenais, lai dalās ar trīs.
Vēl jau ir arī tāda interesanta lieta kā tauisms (ja reiz sākām runāt par pī):
http://patternizer.wordpress.com/2010/07/01/tauism-pi-and-fundamental-particles/
Ja interesē vēl palasīt, tad:
http://tauday.com/
Un pašās beigās jautrībai:
http://pi.ytmnd.com/ - visai lipīga dziesmiņa.
Foruma dzinējis: Invision Power Board (http://www.invisionboard.com)
© Invision Power Services (http://www.invisionpower.com)