Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Spēles veidotāji, Kas organizē "Nolādēto tīstokli"?
Kamazs
iesūtīt 20.06.2008 10:39
Raksts #1


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.01.04



Ņemot vērā pašreizējo miegaino atmosfēru forumā, tas varbūt paliks nepamanīts kādu brīdi, bet ir kāda svarīga lieta, ko jums visiem, kas interesējas vai ir dzirdējuši par šo spēli, vajadzētu zināt.

Valdnieks, NoTe un Druide nav tie, par ko izliekas, tb, absolūti ņūbiji no malas, kurus neviens nepazīst un kuri nekad nav rīkojuši spēles. Patiesībā, šķiet, liela daļa no jums viņus +/- pazīst vai vismaz zina. Spēli "Nolādēto tīstoklis" izstrādājuši un rīko: Kamazs, susljiks un Goldberry.

Nezinu vai tas jums nāk kā šoks vai kāds bija jau izzīlējis, bet tas nu ir fakts -- valdnieks, NoTe, Druide ir alternatīvie konti, virtuālas personības, kas tika izveidotas kā daļa no spēles koncepcijas. Ceru, ka jūs nejūtaties pārāk aizvainoti par šo viltu un izlikšanos, kas, protams, nav smuki. Tomēr mūsu mērķis galīgi nav "prikoļoties" vai priecāties, cik mēs kruti visus apmuļķojām, mūsu mērķis bija dziļi konceptuāls.

Kad vēl pirms sezonas sākšanās sarīkoju aptauju ar to, ko spēlētāji grib no LARPiem šogad ( skat. http://www.kurbijkurne.lv/forums/index.php?showtopic=42166 ), izkristalizējās pa lielam divas lietas:
  • vajag fantasy
  • gribās kaut ko jaunu

Tas kalpoja, kā atspēriens jaunas spēles izveidei -- "Nolādēto tīstoklis". Spēle ir maksimāli klišejisks fantasy, kā jūs, es ceru, esat pamanījuši un ar tādu apsvērumu spēle arī ir veidota. Tas ir, manuprāt, ļoti pareizi -- jo, lai gan oriģināli, neparasti, kičīgi settingi ir forši uz papīra, lai vidējais spēlētājs pirms papīra iebrauktu autoru sarežģītajā un kūlajā idejā un beigās viss tāpat tik sajāts, jo spēlētājs rīkojas vadoties pēc tā ko zina. Un par spēli viņš parasti zina virspusēji. "NT" gadījumā, man šķiet, ikviens, kas kaut ko manījis no pasakām vai fantasy, datorspēlēm, galda RPG vai pat tikai komiksiem, jutīsies kā mājās -- aha rekur maģiskais artefakts, rekur tipiskās klases, maģijas etc. etc. Tā ir brīnišķīga iespēja izspēlēt kārtīgu fantasy brīvā dabā, izdzīvojot uz savas ādas visas tās filmās redzētās, grāmatās lasītās, spēlēs izspēlētās situācijas reālā dzīvē uz ādas.

Tas būtu par fantasy. Bet ko iesākt ar "kaut kas jauns"? Ja spēle ir klišejiska (skat. augstāk) būtu muļķīgi izstarot šokējošu netradicionālismu. Viena lieta, kas it kā ir "jauna" ir šāda pieeja -- maksimāli klišejiska, tajā pat laikā ne konkrēta LOTR vai Conan vai kāda cita klasiska fantasy universa "ekranizācija". Tomēr ar to tā īsti, manuprāt, nepietiek, lai būtu kas jauns, tāpēc iedomājos, ka spēli jātaisa nevis kaut kādiem pazīstamiem cilvēkiem, bet pilnīgi jauniem, nekur neredzētiem, nedzirdētiem aktīvistiem.

Jo tas taču ir kaut kas jauns, ne tā? Nekādu asociāciju ar iepriekšējām spēlēm, nekādu personisku simpātiju vai antipātiju, nekādas pagātnes. Es cerēju, ka tādejādi par mūsu spēli ieinteresēsies cilvēki nevis tādēļ, ka to rīko konkrēti pazīstami cilvēki, bet vadoties tikai pēc publicētās informācijas, tb, pašas spēles. Cerēju, ka tas stimulēs potenciālos spēlētājus uzmanīgāk un kritiskāk pieiet mūsu piedāvātajam konceptam un spiedīs mums piedomāt pie komunikācijas. Jāsaka, paldies, jūs, kas iesaistījāties diskusijās, tiešām palīdzējāt un lielākā daļa kritikas bija vērtīga (moderni saka, konstruktīva).

Nu lūk, tāds nu ir mūsu "noziegums", tagad jūs visu zināt un varat aktīvi izteikt savu viedokli šeit. Kā arī droši jautāt jebkāda veida jautājumus -- kāpēc mēs esam tāda ````i or smth. BTW, Andza ilgu laiku arī neko nezināja par šo, bet nu tur bija sarežģīti noturēt noslēpumu līdz galam. Tāpat ir vēl kāds viens vai divi citi subjekti, kuri izošņāja kas un kā, bet citādi mēs centāmies ieturēt maksimālu konfidencialitāti.

Vēl tikai pāris vārdi mūsu aizstāvībai -- lai arī lielākā daļa no meistaru komandas tiešām jums ir pazīstama (es un Goldb, piemēram), susljiks ir redzēts minimāli un principā tik lielā mērā producējusi kādu spēli viņa vēl nav. Tāpat arī mūsu ceturtais biedrs -- greek, kuru neesat redzējuši postējam, bet kurš tāpat būtiski piedalās spēles izstrādē, viņu jūs, šķiet, lielākā daļa nepazīstat. Viņš piedalījās TN1 un TN:C, bet vairāk, lai stāsta viņš pats.

Un, noslēgumā, gribēju uzņemties pilnu vainu par šo provokāciju -- pārējie biedri nejutās pārāk komfortabli brīvi melojot un slēpjot savas identitātes un tā bija vairāk mana ideja, kuru viņas akceptēja, tikai kad ilgi un dikti izskaidroju +/- to, ko jums.

So, discuss!

PS.
Vispār mēs šodien visi trīs pazūdam no valsts. Nopietni.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
 
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 8)
Sindra
iesūtīt 20.06.2008 10:49
Raksts #2


Angel of Music
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.01.04
Kur: Azeroth
Spēļu meistars 2012



Pure Pwnage
laughing.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 20.06.2008 11:56
Raksts #3


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



Mjā, bija bikj aizdomas, kad būflarpi tika slavēti , bet citādi tāpat kā Sylvanas - Pure Pwnage
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Andza
iesūtīt 20.06.2008 13:21
Raksts #4


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.11.03
Kur: Jauko poniju zemē.



Es diezgan ilgi neko nezināju, un, godīgi sakot, neko arī nenojautu, lai arī kaut kas dīvains "noobos" bija. Interese par spēles pasauli un sistēmu radās tieši no materiāliem, kurus izlasījis, pārsteigts konstatēju, ka esmu ieintriģēts.
Vēlāk tikai atbalstīju Tīstokļa kaujas sistēmas testēšanu pilnīgi neatkarīgi būftreniņos (ko, starp citu, iniciēja citi cilvēki, nevis es) un turpināju apmētāt autorus ar jautājumiem.

Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
earnella
iesūtīt 20.06.2008 13:52
Raksts #5


Lecina seskus
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.02.04
Kur: here there be dragons.



*thumbsup*
Bez komentāriem, jūs esat forši. happy.gif

Šo rakstu rediģēja earnella: 20.06.2008 13:52
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 20.06.2008 14:23
Raksts #6


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



CITĀTS(Andza @ 20.06.2008 14:21) *
lai arī kaut kas dīvains "noobos" bija.

Šajā ziņā jā, viņi bija mazliet dīvaini, bet citādi bija savāda sajūta, ka uzrodas kaut kādi nūbi, ieliek kvalitatīvu materiālu par ļoti dīvainu spēles sistēmu (kura, godīgi sakot, man ne visai, tādēļ arī gadās nokritizēt), un nekur citur, kā spēles sadaļā, neposto, bet forumā visi trīs uzturas bieži. Tātad — radās iespaids, ka Kurbijkurni lieto tikai reklāmas izvietošanai. Turklāt man likās mazliet dīvaini, ka Kamazs & Co tik operatīvi iztestēja ststēmu — ko vajadzēja darīt GM'iem.

Un vajadzēja taču būt tādam cirvim, lai to neievērot. Ka kvalitāte nūbiem neatbilst. Ka viņiem ir pašiem sava foruma sadaļa (!), kuru neviens no viņiem nevada (protams, zinot par Goldberry, viss kļūst skaidrs). Un neviens nesasaistīja šo visu kopā. Un es to norakstīju uz vienkārši dīvaini jauniņie, dīvaina, pat mazliet pārāk dīvaina spēle, un vispār kaut kas nesaprotams, kur es nejaucos, jo nesaprotu. Ha!
Absolūts pwnings. Pat, ja būtu savilcis kopā galus, atpazītu tikai Kamazu, i to ar lielām grūtībām. Bet es jau neko, jums labi izdevās.

Tikai nesaprotu, kāpēc jūs piepeši izlēmāt to atklāt. Nav tā kā par agru?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
DarkJedi
iesūtīt 24.06.2008 09:51
Raksts #7


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.01.05
Kur: Kaut kur galaktikā



Smieklīgi, vienīgi mazliet žēl, ka patiešām nebijāt ņūbi no malas. smile.gif
Nabaga Andza, šitā viņu izčakarēt. grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dinaer
iesūtīt 24.06.2008 18:00
Raksts #8


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.10.03
Kur: lielceļš



+1 DarkJedi - vienīgais tiešām žēl, ka to nerīko nepazīstami ņūbi smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
aivvv/troll drea...
iesūtīt 11.07.2008 01:40
Raksts #9


Pokemonu pavēlnieks
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.07.03
Kur: prefektu vannasistaba nodarbojoties ar...
Zilonītis Dambo 2012



iisteniibaa totaals feils - absoluuts feils - domaaju ka lloti daudzi atmeta sso speeli tiessi noobu deell - cik daudzi no jums bija uz speeli ko juunijaa taisiija noobi (no offense moksskki) ??? es personiski biku plaanoju taa kaa mosska aizssaut bet noleemu ka 24ls ko man bija izdeviiba nopelniit ssajaa laikaa darot ko citu buus veertiigaaki....


ja man kaasis nebuutu iespeeris kas taisa speeli es vispaar taa arii buutu palicis ar infu ko ieguvu hvz kaukad pavasarii lasot ssito pavedienu un taa arii nebrauktu

piedodiet bet mullkkiibas noobi mums ne visai interesee silent.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

Closed TopicSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 24.04.2024 08:20