Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Ziņu iesūtīšana

Jaunu pavedienu veidošana šajā forumā ir atspējota.

Ja vēlies iesūtīt jaunumus, dari to Dienas Pareģa pamatforumā.

> "Nāves dāvestu" atvēršanas svētki
Elony
iesūtīt 27.01.2008 16:14
Raksts #1


Alveus anima
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.05.07
Kur: Aiz maskas
HP eksperts 2008



Lielie un mazie Harija Potera fani tiek aicināti nākamceturtdien, 31. janvārī, jau pirms plkst. 20:30 pievienoties grāmatas sagaidīšanai, kas notiks Jumavas grāmatnīcā Rīgā, Dzirnavu ielā 73, lai kopīgi atklātu Harija Potera maģijas noslēpumus, pirmie iegūtu jauno grāmatu un klausītos grupu Gain Fast. Pirmajiem 30 apmeklētājiem grāmata tiks dāvāta bez maksas.

Apgāda Jumava prezidents Juris Visockis stāsta: "Jumava "Hariju Poteru" izdod jau kopš 2001. gada. Atskatoties uz šiem septiņiem treknajiem lasīšanas gadiem, ir liels gandarījums vērot, ka šī grāmata ir ne tikai sapulcējusi ap sevi pamatīgu fanu pūli, bet arī mudinājusi daudzus jauniešus pievērsties labākajam dvēseles izdaiļošanas procesam – lasīšanai."

Savu latvisko nosaukumu grāmata ieguvusi, pateicoties četru tulkotāju kolektīvam: Ingum Jostam, Ievai Kolmanei, Sabīnei Ozolai un Mārai Poļakovai. "Tulkošanas darbs veikts ar lielu mīlestību no katra autora puses," stāsta I. Kolmane. Vārds "dāvesti" atrasts Mīlenbaha-Endzelīna vārdnīcā, un ar profesores Janīnas Kursītes svētību tas guvis tulkotāju lielāko vienprātību, jo visprecīzāk ļauj uztvert grāmatas saturu.

Šo rakstu rediģēja eyedam: 27.01.2008 23:32
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
3 Lapas V   1 2 3 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
Navs
iesūtīt 28.01.2008 08:58
Raksts #2


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.08.05



Preizi, nosauciet vārdā šos tulkotājus, lai tauta zina, kas savos murgos spējīgs izdomāt terminu "dāvesti"... mad.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
suns
iesūtīt 28.01.2008 17:42
Raksts #3


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.01.07
Kur: Rīga



Atskatoties uz šiem septiņiem treknajiem lasīšanas gadiem...

grin.gif ak, šis Kalvīša slavenais teiciens... smile.gif

bet vispār grūti nociesties - esmu janvāra laikā izlasījis vēlreiz visas grāmatas un noskatījies visas filmas, lai tikai pēdējā grāmatā nebūtu nekādu aizmāršību no manas puses smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
washulis
iesūtīt 28.01.2008 20:55
Raksts #4


Cogito ergo sum
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.02.07
Kur: Divas mājas tālāk
Jaukais snīpis



pirmajiem 30 pa brīvu...? *jau izskrien no mājas lai stāvētu rindā..*

beidzot pienācis tas rīdis, kad iestāsies nākamaiz potera bums! laikam, kā jau suns teia, būs viss atkal jāparlasa... ceru ka nebūs ulkojums tik nemākulīgs, kā dažviet tas bija krieviem un citiem...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
arturchix
iesūtīt 28.01.2008 23:51
Raksts #5


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.02.05



CITĀTS(suns @ 28.01.2008 17:42) *
Atskatoties uz šiem septiņiem treknajiem lasīšanas gadiem...

grin.gif ak, šis Kalvīša slavenais teiciens... smile.gif

Diemžēl ar tiem septiņiem treknajiem gadiem iznāca tikpat čābīgi, kā ar stabilitātes garantu.

Laikam nopirkšu ceturtdien pēc darba - cerams, ka arī Jāņa Rozes grāmatnīcas to tirgos. Lai nu kā, vairs nav tas satraucošais moments pirms angļu versijas iznākšanas, kas ir izlasīta divas reizes, taču vienalga būs interesanti. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elony
iesūtīt 29.01.2008 11:54
Raksts #6


Alveus anima
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.05.07
Kur: Aiz maskas
HP eksperts 2008



Būtu jauki, ja sarīkotu kaut ko arī par tērpiem un kādu kafejnīcu tuvumā pārdēvētu poteriskā nosaukumā...
Gluži kā bija Krievijā.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Alija
iesūtīt 29.01.2008 13:27
Raksts #7


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.01.08



mja... gribētos jau aizbraukt uz to grāmatas atklāšanu, bet tormēr es dzīvoju pārāk tālu no rīgas sad.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hobbits
iesūtīt 29.01.2008 14:55
Raksts #8


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Izraidītie
Pievienojās: 26.12.07
Kur: virtuvē, ēdu pankūkas.



līdz šim tulkojums ir bijis labs!

graamata par briivu...buus man Mr. Biina stilaa pie veikala guļammaisā jaaguļ, lai dabuutu pirmaa no 30, lol! xD.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
suns
iesūtīt 29.01.2008 16:13
Raksts #9


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.01.07
Kur: Rīga



Es jau te smējos, ka noteikti drūzmēsies cilvēki ap plkst.14 dienā, lai tik pa brīvu dabūtu grāmatu un labākas vietas pasākuma vērošanai... smile.gif

es apsveru iespēju garām ejot nopirkt grāmatu, bet īpaši nemaisīties. tikai tad jāsaprot, ka varēs taču nopirkt arī ceturtdienas vakarā to grāmatu?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
dullā
iesūtīt 29.01.2008 19:47
Raksts #10


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.01.08



He! grin.gif Es ar jau izlasīju visas grāmatas un noskatījos visas filmas... Diezin vai iešu uz atklāšanas svētkiem.. sad.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Melnais Akvareļu...
iesūtīt 29.01.2008 20:39
Raksts #11


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.05.05
Kur: Pie Cerības



Nu Josts, cik manīts, iepriekš tulkoja diezgan sakarīgi, lai gan viens otrs akmens arī viņa (un pārējās komandas) dārziņā... Par vārdu "dāvesti" neesmu sajūsmā, bet tauta pieradīs. Sak, varēja būt arī ļaunāk un es saprotu, kāpēc izvēle krita tieši uz šo vārdu smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
trobelius
iesūtīt 29.01.2008 21:56
Raksts #12


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.03.04
Reģis 2008



man nav naudas, bet grāmatu gribas. iešu kauties happy.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Grēkmeistars
iesūtīt 30.01.2008 15:55
Raksts #13


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.06.04
Kur: Pie krāna
Savādnieks



Man gan ļoti tīk šis vārds: dāvesti. Labskanīgs un latvisks. Iepriekš īpaši nevazāts, jo pat man, valodniecības studentam, šis vārds bija pirmā dzirdēšana.
Es jau grāmatu gaidu. Uz atklāšanas svētkiem neiešu. Bet varu iedomāties to drūzmu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Maardzhastante
iesūtīt 31.01.2008 21:13
Raksts #14


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.11.03
Kur: Riiga



Man "dāvesti" šķiet ļoti labs variants - kā jau minēja - labskanīgs un ar noslēpumainu noskaņu.

Šaubos, vai tulkotāji varētu izdomāt kaut ko tādu, lai publikai - rūgumpodiem patiktu. Galu galā - tas taču ir tik patīkami - nicīgi pavīpsnāt un justies GUDRAM.
Pfē... nožēlojami.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
bengalaas
iesūtīt 31.01.2008 22:45
Raksts #15


Knakts autobusa konduktors
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.10.03
Kur: Kastaņkalni
Tulks 2007





Pasākums sūkāja.

Ja vien nebiji stāvējis rindā vismaz pusotru stundu pirms pasākuma sākuma, tad ne tikai nevarēja dabūt grāmatu par brīvu (kas bija paredzams), bet vispār knapi varēja tikt iekšā Jumavā (kas bija daudz nepatīkamāk). Mirandas nometņu aktīvisti rādīja kaut kādus fokusus un mēģināja izklaidēt publiku, taču lielos tas, šķiet, pārāk neinteresēja, bet sīkie vienkārši neredzēja pāri galvām. Kādu pusstundu pamocījušies, viņi vienkārši nosprieda izdalīt laimīgajiem grāmatas un arī sākt tās tirgot. Piedāvājot atlaidi ~ 5%. Gain fast ieradās ar nokavēšanos un mazajai telpai bija par skaļu. sad.gif

Pat nemēģinot stāvēt rindā, mēs ar mīļumu vienkārši nopirkām grāmatu un devāmies mājās.

Vienīgais pozitīvais faktors bija pārdevēja Pārslastante, kas aizmugurē saspiedušos mierināja un cienāja ar cepumiņiem smile.gif

Jā, un vēl tur bija Trobelius, Raine, Roie Bladd, Ogle un Winterlea.


Tagad bildei vajadzētu būt redzamai.

Šo rakstu rediģēja browncat: 01.02.2008 15:25
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
arturchix
iesūtīt 01.02.2008 06:52
Raksts #16


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.02.05



Tā jau man likās, ka pasākums iesūkās - normāli cilvēki pasākumus bērniem neorganizē pusdeviņos vakarā, tad jau vajadzēja kaut kad pēcpusdienā.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
September
iesūtīt 01.02.2008 12:08
Raksts #17


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.01.08
Kur: klusumā



man jau šķiet kad vārds ''dēsti" ir piemērots ,bet lai ietu uz atklāšanas svētkiem ja jau grib dabūt grāmatu tad jau jāskrien agri no mājas laukā lai dabuutu grāmatu par brīvu grin.gif stūlbi ka 20.30
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
ogle.
iesūtīt 01.02.2008 15:53
Raksts #18


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 09.01.06
Kur: zaudētava



Nu ko, forši pastāvējām, pasalām, uzspēlējām Aliasu.. xD.gif
Winterlea, protams, sajūsminājās par cepumiņiem, bet, kad beidzot tikām pie grāmatas, tināmies prom. happy.gif

rinda jau forša bija. happy.gif

Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
dullā
iesūtīt 01.02.2008 16:18
Raksts #19


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.01.08



Man gan nesagādāja nekādas problēmas.. pastāvēt rindā un pagaidīt... Tagad laimīga varu sākt lasīt grāmatu, kuru dabūju par brīvu. smile.gif Un es ierados stundu ātrāk. grin.gif Prieks bija satikt sen neredzētus Potera fanus.. Un jauki pavadīt laiku smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mākoņkaķis Aurēl...
iesūtīt 01.02.2008 16:20
Raksts #20


Knakts autobusa konduktors
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.03.05
Kur: Jaukā vietiņā.



Es drusku iemetu aci, lai nopirktu grāmatu, taču sasveicinājos ar Zefīri, jeb Ogli un kaut kur laikam pamanīju Rūtu, taču netiku nekam klāt jo ierados ar nokavēšanos, to ties dabūju grāmatu un vismaz izdzīcu vecākiem to nopirkt pirmajā vakarā.
Uz īsu brīdi padomāju, ka grāmata maksā 1 ls. *gaišmate*
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

3 Lapas V   1 2 3 >
Fast ReplyAtbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 20.04.2024 00:14