Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Pirms iesūti rakstu

Pirms iesūti rakstu, pārliecinies, ka tu tajā:

1) neesi lamājies;
2) personīgi neaizvaino citus diskusijas dalībniekus;
3) neatkārto jau iepriekš rakstīto;
4) izsakies par pavedienā apskatīto tematu;
5) izsaki savu viedokli, bet necenties to uzspiest citiem.

> Kas ir Jēzus Kristus un kāda ir viņa misija?
Logos
iesūtīt 11.01.2008 22:32
Raksts #1


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.01.08



Jo tik ļoti Dievs pasauli mīlējis, ka Viņš devis Savu vienpiedzimušo Dēlu, lai neviens, kas Viņam tic, nepazustu, bet dabūtu mūžīgo dzīvību,
jo Dievs Savu Dēlu nav sūtījis pasaulē, lai Tas pasauli tiesātu, bet lai pasaule caur Viņu tiktu glābta.


<http://www.bibelesbiedriba.lv/latviesu-bibele/janaevangelijs/Janaevangelija03.htm>

Ar šo Jāņa evaņģēlija citātu* vēlos iesākt diskusiju par Jēzu Kristu. Kas ir šī Persona un kāda ir Viņa misija.

Lai Dievs svētī šo diskusiju!


* citāts ņemts no ©Bībeles autortiesību turētāja - Latvijas Bībeles biedrība (lbb@apollo.lv) smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
7 Lapas V  < 1 2 3 4 > »   
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (20 - 39)
Elony
iesūtīt 14.01.2008 17:57
Raksts #21


Alveus anima
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.05.07
Kur: Aiz maskas
HP eksperts 2008



Bībeli ir ļoti laba lieta, tāpat kā evanģēlijs.
HP un GP ir jaukas izklaides.
Kā HP un GP var novest uz slikta ceļa? Ja tu uzkāp uz slotas kāta un nolec no otrā stāva domādams ka vari lidot smile.gif , vai ja HP un GP kļūst nozīmīgāks par reālo dzīvi.
Un kā jau teica, Bībeles vēsti sakompromitēja slikti cilvēki, kas reliģijas aizsegā pastrādāja noziegumus.

Fanātisms man arī nepatīk. Nav nekā ļaunāka par fanātiķiem un krāpntiekiem sludinātājiem.
Pat Bībelē tie, kas ticībes dēļ sāk nerūpēties par ģimenes vajadzībām, tiek saukti par tādiem, kas aizliedz Dieva Vārdu.

Un šādi pavedieni nav domāti pārliecināšanai, bet sava viedokļa izteikšanai.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kaiva
iesūtīt 14.01.2008 19:00
Raksts #22


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.06
Kur: tepat
Vārdmetējs 2012



vai tu uzskati vai neuzskati ka tas bija slikti- ieviest kristietību pagānu zemēs?

Šo rakstu rediģēja Elune: 21.01.2008 20:33
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dayns
iesūtīt 14.01.2008 19:03
Raksts #23


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.06.05
Kur: in da smitty.



labi vai slikti - nezinu laughing.gif tas bija pareizi? jā smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elony
iesūtīt 14.01.2008 19:36
Raksts #24


Alveus anima
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.05.07
Kur: Aiz maskas
HP eksperts 2008



CITĀTS(kaiva @ 14.01.2008 19:00) *
vai tu uzskati vai neuzskati ka tas bija slikti- ieviest kristietību pagānu zemēs?


Vai tad kristietība tika ieviesta? Tāda, kādu to gribēja Jēzu un viņa apustuļi? Tāda, kāda tā ir aprakstīta Bībelē?

Šo rakstu rediģēja Elune: 21.01.2008 20:34
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Juliette
iesūtīt 14.01.2008 21:10
Raksts #25


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 03.07.06
Kur: Own no weaknesses or faults.



No worries, kaiva. Kā redzams, kriestieši to ir uzsākuši atkal. Uzspiešanu, es domāju. Bet tas nekas, jo šoreiz ieroči visiem ir vienādi! smile.gif


Šo rakstu rediģēja Elune: 21.01.2008 20:35
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Logos
iesūtīt 14.01.2008 22:36
Raksts #26


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.01.08



CITĀTS(Juliette @ 14.01.2008 21:10) *
Kā redzams, kriestieši to ir uzsākuši atkal. Uzspiešanu, es domāju. Bet tas nekas, jo šoreiz ieroči visiem ir vienādi! smile.gif


Evaņģēlijs ir vēsts par Dieva piedošanu.

Vai piedošanu var uzspiest? smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
DarkJedi
iesūtīt 15.01.2008 00:17
Raksts #27


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.01.05
Kur: Kaut kur galaktikā



Starp citu, kā būtu jādzīvo man, lai Dievam mana dzīve liktos tīkama? Saprotu, ka lietas ko nevajadzētu darīt un ko vajadzētu darīt ir daudz un stāstīt nākos gari un plaši, bet gan jau var to pateikt arī daudzmaz virspusīgi neiedziļinoties detaļās. Es lūdzu tevi, lai tu pastāsti pats ar saviem vārdiem ar savām domām un pieredzi, nevis dod norādes (linkus) uz garīgās literatūras citātiem, jo diemžēl manas prāta spējas nav tik plašas (kur pamatakaite robežojas ar rupju nevēlēšanos) lai spētu saprast tajos ietverto jēgu.

Pēc manām domām ar cilvēku kas ''maldu ceļus gājis'' ir jārunā viņam saprotamā valodā, lai tas saprastu tavu Dieva doto ''labo vēsti'', savādāk ''labā vēsts'' neatrod dzirdīgas ausis jo svešādas un nesaprotamas tavas Dieva dotās runas izklausās. Klāsti man Dieva vārda daili valodā un loģikā kuru es un arī citi labie un ne tik labie, bet grēcīgie ļaudis saprot. Mēs esam kā bērni, kas lai arī gudrās skolās gājuši un katram sava zinību bagāža, taču ticībā Dievam, taču savā ticības apziņā nav auguši, tādēļ nespēj izprast smalki koptus reliģiskus tekstus.

Vai Dievam ir svarīga pati ticība vai fakts, ka cilvēks vienkārši ir savā būtībā un darbībā labs?
No kura cilvēka Dievam būs lielāka jēga? No cilvēka, kas ar sirdi un dvēseli tic, bet grēko pa labi pa kreisi vai cilvēka, kas netic, bet nav grēkojis un negrēkos?

Šo rakstu rediģēja DarkJedi: 15.01.2008 00:30
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Logos
iesūtīt 15.01.2008 10:48
Raksts #28


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.01.08



'DarkJedi'

Nezinu kam tu jautāji, man vai Dayns? Bet jautājumi ir labi un izklausās ka patiesi. Paldies par tiem, es mēģināšu tikpat patiesi atbildēt.

CITĀTS
Starp citu, kā būtu jādzīvo man, lai Dievam mana dzīve liktos tīkama?


Dieva griba attiecībā uz cilvēka dzīves normām ir ietverta baušļos. Tev būs.... un tev nebūs.... Visu baušļu kopsavilkums ir mīlestība. Mīli Dievu un savu tuvāko kā sevi pašu. Kas tā dara, tas Dievam ir tīkams.

CITĀTS
Pēc manām domām ar cilvēku kas ''maldu ceļus gājis'' ir jārunā viņam saprotamā valodā, lai tas saprastu tavu Dieva doto ''labo vēsti'', savādāk ''labā vēsts'' neatrod dzirdīgas ausis jo svešādas un nesaprotamas tavas Dieva dotās runas izklausās.


Paldies par šo padomu. Ņemšu to vērā.

CITĀTS
Vai Dievam ir svarīga pati ticība vai fakts, ka cilvēks vienkārši ir savā būtībā un darbībā labs?
No kura cilvēka Dievam būs lielāka jēga? No cilvēka, kas ar sirdi un dvēseli tic, bet grēko pa labi pa kreisi vai cilvēka, kas netic, bet nav grēkojis un negrēkos?


Visas Bībeles grāmatas liecina par to kāds ir cilvēks. Un tas nav nekas labs. Cilvēks ir grēcīgs. To taču nevar noliegt neviens, kas ir daudzmaz godīgs pret sevi. Ja kāds saka, ka nekad nav grēkojis, tad droši var šo tēmu vērt ciet. Evaņģēlijs ir grēcinieku iepriecinājums. Kad farizeji Jēzum pārmeta ko šis ēd kopā ar muitniekiem un grēciniekiem, tad Viņš atbildēja: ne veseliem vajag ārsta, bet slimiem.

Dievam ir svarīga ticība. Ticība, kas atzīstās savos grēkos un vēlās no tiem atteikties. Ticība, kas tic, ka Dievs cilvēka grēkus ir piedevis Jēzus Kristus vārdā. Kristus vārdā nozīmē ticēt, ka Jēzus ir uzņēmies uz sevi mūsu un visu cilvēku vainu. Tātad debesu valstību mums ir dāvājis Dievs caur šādu ticību. Cilvēkam nav jānodarbojās ar labdarību, jāziedo baznīcai, jāpalīdz atraitnēm un bāreņiem, jāziedo sevi cēliem mērķiem, ja šādā veidā viņš grib iepatikties Dievam. Ar labiem darbiem nevar nopelnīt debesu valstību, jo Dievs redz, kāda ir mūsu sirds patiesībā.

Kopsavilkums. Dievam ir patīkams tāds cilvēks, kas Kristus upuri attiecina uz sevi. Šāda ticība dāvā cilvēkam brīvību, kuras augļi būs visi šie labie un vajadzīgie darbi mīlestības kalpošanā savam tuvākajam. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Susuriņš
iesūtīt 15.01.2008 11:47
Raksts #29


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.05.04
Kur: Bedrē.



Ja ieskatāmies Lūkasa evaņģēlija 15. nodaļā, mēs atrodam tur stāstu par pazudušo dēlu. Tur visai skaidri tiek norādīts, ka "debesīm", ir lielāks prieks par tiem cilvēkiem, kas ir nogājuši no ceļa, un pēc tam atkal atgriezušies, nekā par cilvēkiem, kas ir paklausīgi kalpojuši.


Vai, pieņemot, ka iepriecināt debesis ir labs darbs, šis stāsts mūs nemudina grēkot, lai mēs varētu atgriezties?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
DarkJedi
iesūtīt 15.01.2008 12:03
Raksts #30


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.01.05
Kur: Kaut kur galaktikā



Domu apmēram sapratu, man tikai palika neskaidra Kristus loma.

Tātad pirms kristus cilvēki dzīvoja savu dzīvi. Citi grēcīgāk citi mazāk grēcīgi un ja pareizi sapratu daļa nokļuva Paradīzē un daļa Ellē. Kur nu kuram pēc Dieva loģikas un saprāta pienācās, taču Dievu neapmierināja statistiski lielais Ellē nokļuvušo skaits, tādēļ viņš sūtīja Jēzu, lai tas ar savas laicīgās miesas upurēšanu kļūtu par cilvēces grēku izpircēju Dieva acīs un to ļaužu palīdzību kas Kristus upuri attiecinās uz sevi palielinās Paradīzē nokļuvušo statistiku un samazinās ellē nokļuvušo statistiku.

Bet te man rodas virkne jautājumu.

1. Ja pareizi saprotu, Kristus ar savu upuri izpirka visus tā laika cilvēces pagātnes grēkus? Kas notika ar tiem cilvēkiem kas jau 1000 gadus atradās Ellē? Vai viņiem tika dota iespēja pieņemt Kristus upuri un nonākt Paradīzē, jeb tāda iespēja tika dota tikai tolaik dzīvajiem ļaudīm?

2. Vai Kristus ar savu upuri izpirka arī iespējamās nākotnes grēkus? Respektīvi piemēram 2000 gadus uz priekšu. Vai viņa ciešanas senā pagātnē jau ietvēra piemēram manus grēkus? Respektīvi viņš zināja, ka pēc 2000 gadiem DarkJedi pulkstens tikos un tikos veiks tādu un tādu grēku un ar ciešanām pāgātnē viņš glābj manu nākotni nākotnē?

3. Pēc Kristus Dievs ļaudis tiesā pēc tā kā viņi dzīves laikā ir Kristus upuri attiecinājuši uz sevi, kā nožēlojuši grēkus, taču pirms Kristus iznāk, ka Dievs ļaudis izvērtējis pēc savādākas metodikas. Kādēļ šāda pēkšņa metodikas maiņā? Vai Dievs bija izdomājis, ka jaunā būs efektīvāka par veco? Vai tas nozīmē, ka Dievs arī attīstās garīgi tāpat kā cilvēks? Sākumā viņš ir izdomājis vienu risinājumu, bet laikam ejot un uzkrājoties pieredzei rod jaunu efektīvāku risinājumu? Ja tā, tad ļoti iespējams kādreiz pēc 10 000 gadiem parādīsies trešā versija metodikai un ceturtā, piektā u.t.t.

Es atvainojos, ka runāju tik piezemētā valodā, bet mans reliģiskais izglītotības un sagatavotības līmenis ir vairāk kā nožēlojami zems, tādēļ uzdodu jautājumus, kas droši vien pieredzējušam teoloģiskā disputa dalībniekam šķiet pats par sevi saprotams.


p.s. Susur par to lielāko prieku es saprotu, ka doma ir tāda, ka ir prieks par ‘’ticībā taisnajiem’’, bet par tiem kas atgriezušies uz ‘’gaismas takas’’ ir drīzāk nevis lielāks prieks, bet gan negaidīts prieks.

+ A) Vēl man ir doma, ka tas ir neprecīzs tulkojums un oriģinālā ir tā kā es esmu aprakstījis

+B ) Pieļauju domu, ka ir tieši tā kā tu Susur saki, tikai daudzi grib to uztvert tā kā tas nav rakstīts un bijis domāts.

+C ) Ir domāts kā es sākumā teicu, bet oriģinālā rakstītājs nav spalvā bijis gana veikls, lai tekstu uzrakstītu tā, lai tam nevarētu piesiet divdomību vai pat uzrakstījis kļūdaini.

Bet tas ir mans pieņēmums un kas gan es būtu, lai spriestu par šādām smalkām niansēm kur droši vien daudz svētāki vīri par mani no ticības pilnās Svētā Pētera bazilikas par to daudzus gadsimtus ir sprieduši. wink.gif

Šo rakstu rediģēja DarkJedi: 15.01.2008 12:27
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elony
iesūtīt 15.01.2008 12:54
Raksts #31


Alveus anima
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.05.07
Kur: Aiz maskas
HP eksperts 2008



CITĀTS(DarkJedi @ 15.01.2008 12:03) *
Domu apmēram sapratu, man tikai palika neskaidra Kristus loma.

Tātad pirms kristus cilvēki dzīvoja savu dzīvi. Citi grēcīgāk citi mazāk grēcīgi un ja pareizi sapratu daļa nokļuva Paradīzē un daļa Ellē. Kur nu kuram pēc Dieva loģikas un saprāta pienācās, taču Dievu neapmierināja statistiski lielais Ellē nokļuvušo skaits, tādēļ viņš sūtīja Jēzu, lai tas ar savas laicīgās miesas upurēšanu kļūtu par cilvēces grēku izpircēju Dieva acīs un to ļaužu palīdzību kas Kristus upuri attiecinās uz sevi palielinās Paradīzē nokļuvušo statistiku un samazinās ellē nokļuvušo statistiku.

Bet te man rodas virkne jautājumu.

1. Ja pareizi saprotu, Kristus ar savu upuri izpirka visus tā laika cilvēces pagātnes grēkus? Kas notika ar tiem cilvēkiem kas jau 1000 gadus atradās Ellē? Vai viņiem tika dota iespēja pieņemt Kristus upuri un nonākt Paradīzē, jeb tāda iespēja tika dota tikai tolaik dzīvajiem ļaudīm?

2. Vai Kristus ar savu upuri izpirka arī iespējamās nākotnes grēkus? Respektīvi piemēram 2000 gadus uz priekšu. Vai viņa ciešanas senā pagātnē jau ietvēra piemēram manus grēkus? Respektīvi viņš zināja, ka pēc 2000 gadiem DarkJedi pulkstens tikos un tikos veiks tādu un tādu grēku un ar ciešanām pāgātnē viņš glābj manu nākotni nākotnē?

3. Pēc Kristus Dievs ļaudis tiesā pēc tā kā viņi dzīves laikā ir Kristus upuri attiecinājuši uz sevi, kā nožēlojuši grēkus, taču pirms Kristus iznāk, ka Dievs ļaudis izvērtējis pēc savādākas metodikas. Kādēļ šāda pēkšņa metodikas maiņā? Vai Dievs bija izdomājis, ka jaunā būs efektīvāka par veco? Vai tas nozīmē, ka Dievs arī attīstās garīgi tāpat kā cilvēks? Sākumā viņš ir izdomājis vienu risinājumu, bet laikam ejot un uzkrājoties pieredzei rod jaunu efektīvāku risinājumu? Ja tā, tad ļoti iespējams kādreiz pēc 10 000 gadiem parādīsies trešā versija metodikai un ceturtā, piektā u.t.t.


Dievsw bia devis pirmajiem cilvēkiem nemirstību un pilnību. Pilnīb anozīme, ka viņi nevarēja sagrēkot aiz vājības, neapzinoties sekas. Pilnīgs cilvēks var sagrēkot tikai apzinoties visas savas rīcības sekas.
Viņi sagrēkoja un kļuva nepilnīgi, jeb grēcīgi, tas nozīmē arī ģenētiskas pārmaiņas - viņi kļuva mirstigi.
Mēs mantojam šo ģenētisko nepilnību - iedzimto grēku.
Lai cik labs un paklausīgs cilvēks būtu, viņš no tā nevar atbrīvoties.
Jau tad diev snolēma, ka nāks Dzimums, kas atbrīvos cilvēku no iedzimtā grēka. Vēlak viņs atklāja, kas tas būs un kā viņu atpazīt.
Jēsus bija pilnīgs cilvēks, līdzīgs Ādamam. Viņs atdeva savu dzīvību, nomira. Viņs it kā samaksāja ar savu dzīvibu,lai likvidētu iedizmtā grēka sekas, lai cilvēkiem būtu cerība atkal kļūt nemirstīgiem un pilnīgiem.
Šī iespēja ir viesiem cilvēkiem, bet to iegūs tikai tie, kas "atzīst tevi, vienīgo patieso dievu un to, ko tu esi sūtijis - Jēzu Kristu."

Bet par elli - cilveks ir matērija, pīslis. Pēc nāves viņs kļusr par zemi, neeksistē. "Mirušie nezina vispār nekā." Viņi neeksistē. Tāpēc Bībelē ir minēta augšāmcelšanās. Pienāks laiks, kad dievs mirušos darīs atkal dzīvus.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Romija
iesūtīt 15.01.2008 13:02
Raksts #32


Piedalās Bezgalvju medībās
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.04.04
Kur: online
Fotogrāfs 2007



CITĀTS(Elony @ 15.01.2008 12:54) *
Viņi sagrēkoja un kļuva nepilnīgi, jeb grēcīgi, tas nozīmē arī ģenētiskas pārmaiņas - viņi kļuva mirstigi.
Mēs mantojam šo ģenētisko nepilnību - iedzimto grēku.

Tad sanāk, ka mirt ir grēks?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Logos
iesūtīt 15.01.2008 14:13
Raksts #33


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.01.08



'DarkJedi'

Visumā pievienojos Elony rakstītajam. Atbildēšu arī kā es to saprotu.

CITĀTS
Tātad pirms kristus cilvēki dzīvoja savu dzīvi. Citi grēcīgāk citi mazāk grēcīgi un ja pareizi sapratu daļa nokļuva Paradīzē un daļa Ellē. Kur nu kuram pēc Dieva loģikas un saprāta pienācās, taču Dievu neapmierināja statistiski lielais Ellē nokļuvušo skaits, tādēļ viņš sūtīja Jēzu, lai tas ar savas laicīgās miesas upurēšanu kļūtu par cilvēces grēku izpircēju Dieva acīs un to ļaužu palīdzību kas Kristus upuri attiecinās uz sevi palielinās Paradīzē nokļuvušo statistiku un samazinās ellē nokļuvušo statistiku.


Dievs Jēzu sūtīja jo mīlēja savu radību, un nevēlējās ka kāds izdzistu uguns un sēra jūrā, kas ir otrā nāve. Dieva mīlestība uz cilvēku ir vienīgais Jēzus upura iemesls. Te nav jautājuma par paradīzes un elles statistiskajām svārstībām un to regulēšanu. Runa ir par cilvēka un Dieva attiecību dziedināšanu (atjaunošanu).

CITĀTS
1. Ja pareizi saprotu, Kristus ar savu upuri izpirka visus tā laika cilvēces pagātnes grēkus? Kas notika ar tiem cilvēkiem kas jau 1000 gadus atradās Ellē? Vai viņiem tika dota iespēja pieņemt Kristus upuri un nonākt Paradīzē, jeb tāda iespēja tika dota tikai tolaik dzīvajiem ļaudīm?


Kristus upuris ir pilnīgs un pārlaicīgs. Ar Dieva Dēla asins izliešanu ir samaksāts par visu cilvēku grēkiem bez izņēmuma, pagātnē, tagadnē, nākotnē un līdz pasaules galam. Pirms Kristus dzimšanas mirušie cilvēki tiks tiesāti pēc bauslības darbiem un sirdzapziņas, bet pēc Kristus evaņģēlija pasludināšanas, pasaule tiks tiesāta pēc ticības Kristus vietnieciskajam upurim. Tas ir: es ticu ka Jēzus ir miris manā vietā, un ar savu nāvi ir atpircis mani no nāves, grēka un sātana varas.

CITĀTS
2. Vai Kristus ar savu upuri izpirka arī iespējamās nākotnes grēkus? Respektīvi piemēram 2000 gadus uz priekšu. Vai viņa ciešanas senā pagātnē jau ietvēra piemēram manus grēkus? Respektīvi viņš zināja, ka pēc 2000 gadiem DarkJedi pulkstens tikos un tikos veiks tādu un tādu grēku un ar ciešanām pāgātnē viņš glābj manu nākotni nākotnē?


Man liekas ka jautājums atkārtojas. Skat. atbildi uz 1. jautājumu.

CITĀTS
3. Pēc Kristus Dievs ļaudis tiesā pēc tā kā viņi dzīves laikā ir Kristus upuri attiecinājuši uz sevi, kā nožēlojuši grēkus, taču pirms Kristus iznāk, ka Dievs ļaudis izvērtējis pēc savādākas metodikas. Kādēļ šāda pēkšņa metodikas maiņā? Vai Dievs bija izdomājis, ka jaunā būs efektīvāka par veco? Vai tas nozīmē, ka Dievs arī attīstās garīgi tāpat kā cilvēks? Sākumā viņš ir izdomājis vienu risinājumu, bet laikam ejot un uzkrājoties pieredzei rod jaunu efektīvāku risinājumu? Ja tā, tad ļoti iespējams kādreiz pēc 10 000 gadiem parādīsies trešā versija metodikai un ceturtā, piektā u.t.t.


Nav ne divu ne triju metodiku. Patiesība ir viena. Dievs kļūst par Cilvēku un ienāk pasaules vēstures viduspunktā. Par Kristus atnākšanu zināja jau daudzus tūkstošus gadu iepriekš, un ļoti to gaidīja. Bībele kļūst viegli uztverama, kad to sakārto pēc šādas sistēmas: Vecā derība gaida Mesiju un pravieto par tā atnākšanu, un jaunā derība stāsta par Mesijas piedzimšanu, nāvi un augšāmcelšanos. 1. atbildē jau pateicu pēc kāda principa Dievs tiesāja vecās derības ļaudis un pēc kāda jaunās derības.

CITĀTS
Es atvainojos, ka runāju tik piezemētā valodā, bet mans reliģiskais izglītotības un sagatavotības līmenis ir vairāk kā nožēlojami zems


Domāju ka tā viss nav. Cilvēks ar zemām spriešanas spējām nespētu uzdot tādus jautājumus kādus uzdod tu. Tie ir diezgan āķīgi un tiko atgrieztam kristietim būtu grūti atbidami. wink.gif Paldies par labiem jautājumiem. smile.gif

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Susuriņš
CITĀTS
Ja ieskatāmies Lūkasa evaņģēlija 15. nodaļā, mēs atrodam tur stāstu par pazudušo dēlu. Tur visai skaidri tiek norādīts, ka "debesīm", ir lielāks prieks par tiem cilvēkiem, kas ir nogājuši no ceļa, un pēc tam atkal atgriezušies, nekā par cilvēkiem, kas ir paklausīgi kalpojuši.
Vai, pieņemot, ka iepriecināt debesis ir labs darbs, šis stāsts mūs nemudina grēkot, lai mēs varētu atgriezties?


Tā ir tava interpretācija smile.gif Liels prieks ir par tiem, kas ir atrasti, nevis kas ir pazuduši. Vajag likt akcentus pareizajās vietās. Izstāstīšu mūsdienīgu līdzību:
Mēs ar tevi izdomājam iepriecināt savus vecākus. Ko lai tādu orģinālu izdomā? Aizbēgsim no mājām uz kādu mēnesi un mammai neko neteiksim. Iedomājies kāds viņai būs prieks, kad viņa atkal mani ieraudzīs dzīvu! Un kopš tā brīža viņa mani noteikti mīlēs vairāk par manu brāli un māsu, kuri palika mājās!? rolleyes_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Susuriņš
iesūtīt 15.01.2008 15:48
Raksts #34


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.05.04
Kur: Bedrē.



Te nu mēs nonākam pie jautājuma par labi nobaroto teļu. Droši vien, ka pret izteikumu "Dievs mīl visus vienādi" nevienam ticīgajam nebūs iebildumi. Tad kāpēc veltes saņem pazudušie un atgriezušies, nevis tie, kas ir uzticīgi kalpojuši? Es negribētu protestēt pret labu izturēšanos pret tiem, kas savā laikā ir kļūdījušies, bet kāpēc jānoniecina tie, kas ir izturējuši un nav devušies pa grēka un izpriecu taku?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dayns
iesūtīt 15.01.2008 15:59
Raksts #35


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.06.05
Kur: in da smitty.



tā nav.Viņa dāvanas saņem visi, gan tie kas nomaldijušies gan tie kas nē. atšķirība ka tie kas nē, saprot, ko viņi saņem. un ja par līdzību ar pazudušo dēlu - tu domā ka tas dēls kas mājās bija, bija labāks par noklīdušo? nebūt ne, itsevišķi ja viņš nesaprata, ko bauda katru dienu. viņš bija lepns un iedomīgs - tip, es te visu daru, re kāds es labiņš un pareizs. arī viņš bija nomaldijies, vienīgi savādākos ceļos. es sen neesmu lasijis šo līdzību, bet toč atcerosties šādu izklāstu.

un Kungs jau nenoniecina. nebūt ne - tas ko tu dari mazākajiem, tu dari Man, tas ko tu Man dari tiks tev pielīdzināts tajā valstībā. kādā veidā - tā jau būtu minēšana, bet tas kas ticībā notiek nav prasti. tā alga kas te nopelnīta tur tiks saņemta.

Šo rakstu rediģēja Dayns: 15.01.2008 16:02
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elony
iesūtīt 15.01.2008 17:08
Raksts #36


Alveus anima
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.05.07
Kur: Aiz maskas
HP eksperts 2008



CITĀTS(Etasi @ 15.01.2008 13:02) *
Tad sanāk, ka mirt ir grēks?


Nāve ir grēka sekas. Cilvēki grēko, par to saņem sodu - nāvi. Nav svarīgi, cik daudz vai maz cilvēks grēko -alga viena - nāve. Tāpēc kad cilvēks ir miris, viņa gŗeki iz izdzēsti, tie neskaitās vairs, jo ar nāvi tie ir nolīdzināti. Bet Jēzus nebija grēcīgs, viņš bija pilnīgs. Viņa dzīvība bija vērtīgāka kā visu citu cilvēku dzīvības, jo mēs visi jau piedzimstot esam nolemti nāvei. Viņš nebija. Bet viņa labprātīgais upuris deva cerību mirušajiem augšāmcelties un dzīvajiem atgūt pilnību.


CITĀTS(Susuriņš @ 15.01.2008 15:48) *
Te nu mēs nonākam pie jautājuma par labi nobaroto teļu. Droši vien, ka pret izteikumu "Dievs mīl visus vienādi" nevienam ticīgajam nebūs iebildumi. Tad kāpēc veltes saņem pazudušie un atgriezušies, nevis tie, kas ir uzticīgi kalpojuši? Es negribētu protestēt pret labu izturēšanos pret tiem, kas savā laikā ir kļūdījušies, bet kāpēc jānoniecina tie, kas ir izturējuši un nav devušies pa grēka un izpriecu taku?


Tajā līdzībā ar pazudušo dēlu pareizais dēls nepriecājās par sava brāļa atgriešanos, drīzāk dusmojās. Teiciens ka dievs vairāk priecājas par pazudušā atgriešanos nevis taisno bez atgriešanās norāda, ka taisnajiem ir jāpriecājs par zudušo atgriešanos, nevis jānosoda viņi un sevi jāzuskata pa rlabākiem.
Jēzus laikā tā bija liela problēma. Ebreju reliģiskie vadītāji uzskatīja sevi par labākiem kā citi cilvēki, vienkāršā tauta. Viņi it kā negrēkoja ar redzamiem darbie, tāpēc skaitījās taisnie. Bet dievam maz par viņiem prieka.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kaiva
iesūtīt 15.01.2008 18:40
Raksts #37


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.06
Kur: tepat
Vārdmetējs 2012



"Un loģiski - īstu kristietību ar zobenu nest nevar. Tikai ar mīlestību un pacietību."
un loģiski- īstai kritietībai nebūtu dižu perspektīvu tāpēc vaidzēja ugunu un zobenu. jo cilvēkiem jau bija sava garīgā sistēma-pietiekama un protams manuprāt daudz labāka. turklāt saskaņota ģeogrāfiskiem apstākļiem un turienes cilvēkiem. un misionāru stāsti tiem likās uzjautrinoši, muļķīgi, vai vnk dīvainas pasakas.
tādējādi jautājums ir daudz plašāks- vispār neviens nav jācenšas pārliecināt ka tavs dievs ir labāks. tiem visiem piemīt ļaunais nāves grēks - augstprātība. pārliecība ka viņu gars, tradīcijas un dzīvesveids ir labāks.
jā es esmu pārliecināta par savu taisnību taču pagāniem lepnums ir gods nevis grēks xD.gif Hā hā hā grin.gif

Šo rakstu rediģēja Elune: 21.01.2008 20:56
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elony
iesūtīt 15.01.2008 18:46
Raksts #38


Alveus anima
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.05.07
Kur: Aiz maskas
HP eksperts 2008



CITĀTS(kaiva @ 15.01.2008 18:40) *
"Un loģiski - īstu kristietību ar zobenu nest nevar. Tikai ar mīlestību un pacietību."
un loģiski- īstai kritietībai nebūtu dižu perspektīvu tāpēc vaidzēja ugunu un zobenu. jo cilvēkiem jau bija sava garīgā sistēma-pietiekama un protams manuprāt daudz labāka. turklāt saskaņota ģeogrāfiskiem apstākļiem un turienes cilvēkiem. un misionāru stāsti tiem likās uzjautrinoši, muļķīgi, vai vnk dīvainas pasakas.
tādējādi jautājums ir daudz plašāks- vispār neviens nav jācenšas pārliecināt ka tavs dievs ir labāks. tiem visiem piemīt ļaunais nāves grēks - augstprātība. pārliecība ka viņu gars, tradīcijas un dzīvesveids ir labāks.
jā es esmu pārliecināta par savu taisnību taču pagāniem lepnums ir gods nevis grēks xD.gif Hā hā hā grin.gif


īsta kristietietība nekad nekļūs par pasaulē izplatītāko reliģiju. Maz cilvēku, kas to atzītu, arī man būtu grūti. Pārāk jau patīk grēkot. smile.gif
patiesībā tam, ko dara via tic cilvēki, nozīmes nav.
Dievs Bībelē deva info, kas vajadzīgs, lai glābtos, dzīvoto mūžīgi un laimīgi.
Ja cilvēki to neizmanto, Ok, viņš deva iespēju. Armagedeonā un Tūkstošgades beigās lai vaino sevi.

Šo rakstu rediģēja Elune: 21.01.2008 20:56
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ouens
iesūtīt 15.01.2008 19:46
Raksts #39


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 16.02.05
Kur: te.



Logos.
Piemēram.
Ja es absolūti, absolūti neticu Dievam, ja man nepastāv elle, paradīze un viss pārējais, ja es esmu pārliecināta, ka pēc miršanas vienkārši sadalīšos un nekādas darbības ar un ap manu dvēseli nenotiks, ja es vispār neticu dvēseles esamībai, tikai smadzeņu darbībai, ja es dzīvoju pēc cilvēcības principiem, nevis, vadoties pēc grāmatas, kuras patiesumam es nevēlos ticēt... Tātad, ja ir cilvēks ar visiem šiem "ja", tad kur, pēc tavām domām (un pēc tavas ticības noteikumiem, ja tā tos drīkst saukt), šis cilvēks nonāks? Ellē? Kādā veidā viņš var tur nokļūt, ja viņš visu savas apzinīgās dzīves laiku nav pat pieļāvis domu, ka elle vispār eksistē? Neviens viņam nav spējis pierādīt, ka tāda elle (tāpat kā paradīze un Dievs) vispār eksistē, un viņš kā racionāli domājošs cilvēks, netic tam, ko neredz( paradīzē viņš arī noteikti nevar nokļūt, cik es zinu (es gan zinu visai maz), jo tur vajag baušļu pildīšanu, grēku nožēlošanu un tā tālāk, ko šis cilvēks, protams, nav darījis, jo viņš tam vienkārši netic).
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
angel13
iesūtīt 15.01.2008 19:54
Raksts #40


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.02.07



CITĀTS
Bībele var novest uz daudzreiz sliktāka jo tur kari un slepkavošanas ir masveidā uz katra soļa.


Nu, es gan šaubos, vai Bībele var novest pie kā ļoti slikta, (cik zinu mūsdienās ticīgi cilvēki dara ļoti dauz labu un palīdz cilvēkiem innocent.gif ) bet nenoliedzami, ka Dievs, pēc Bībelē rakstītā, dažreiz šķiet atriebīgs un biedējoš. Cik es saprotu, Jēzus upurēja sevi, lai cilvēki būtu glābti, izlēja savas asinis vai kaut kā tā. Man tas šausmīgi saistās ar dzīvnieku upurēšanu gan kristiešu Dievam vecajā derībā, gan pagānu reliģiju dieviem. Kāpēc Dievam vispār kaut kas bija jāupurē? Izskatās pēc kaut kādas pielabināšanās, tā teikt, lai dieviem labāks prāts uz mani. xD.gif Kaut kā negribētos ticēt, ka lidzīga sistēma un Jēzus upuris bija Kristiešu Dievam. Un kāpēc pagānu reliģijām ir šāda saistība ar Kristietību? unsure.gif

Nekad neesmu sapratusi, teminu trīsvienīgs Dievs (Dievs tēvs, dēls, svētais gars). Kāda velna pēc vajg no trīs daļām sastāvošu dievu, kurš viss ir vienā personā?

Diemžēl nesaprotu arī tos visus ciparus, pēc kuriem ir sakārtota Bībele. blush.gif Kāds nevar paskaidrot ka pareizi atrast kādu vietu Bībelē ja pasaka nummuru? (pagalam stulbs jautājums, zinu, bet es nekadi nespēju iebrauigt)

Āāa un vēl man būtu jautājums, ja jau kristieši tic, ka dzive pēc nāves, kāpēc tad, piemēram, veci cilvēki, kuri zin, ka drīz mirs, tik ļoti turās pie dzīvības? Šeit es runāju konkrēti par kristiešiem. Es saprotu, ka neviens normāli domājoš cilvēks negrib mirt un atstāt sev tuvus cilvēkus. Vai tad arī kristiešiem varētu nostrādāt bailes no nezināmā, ja jau viņi zin, kas dzive pēc nāves būs labāka.

Tie pagaidām būtu visi mani “diži” stulbie jautājumi. laughing.gif

Šo rakstu rediģēja Elune: 21.01.2008 21:02
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

7 Lapas V  < 1 2 3 4 > » 
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.03.2024 18:47