Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Kāpēc debesīs nekad nav zaļā krāsa?
Hermaine
iesūtīt 23.02.2010 20:26
Raksts #1


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Šad tad, vasaras vakaros vērojot lieliskos saulrietus, ienāk prātā tāda doma: ir 7 varavīksnes krāsas un, ja ļoti grib, tad var saskatīt šur tur katru no tām - tikai ne zaļo. Pie tam zaļā krāsa taču ir tā krāsa, kuru cilvēka acs no visām redzamajām krāsām uztver vislabāk - un, ja reiz to neredzam, tad tās tur vienkārši nav. Bet kāpēc tieši zaļā krāsa nav?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
 
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes
Roviela
iesūtīt 29.07.2011 11:59
Raksts #2


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Tālim kopumā ir taisnība, tikai es nesaprotu, kāpēc nevajadzētu ticēt, ja kāds saka, ka sapnī redzējis skaistas, neredzētas krāsas. smile.gif Lieta jau tā, ka mēs redzam ar smadzenēm, acis ir optisks instruments. Sapņus 'redz' smadzenes bez acīm, un mierīgi uzskata, ka bija krāsas. Neviens taču nedomā, ka sapnis, ko pašlaik redzi, ir kaut kas esošs, reāls, kaut kas vairāk par paša smadzeņu darbību (jā, zinu, ir cilvēki, kas domā, ka sapņi ir reāli. Es tā nedomāju).

Tieši tāpēc acīj kā optiskam instrumentam, pilnīgi pietiek ar nūjiņām un vālītēm, bet kopējo prieksštatu par apkārtni un krāsām veido smadzenes.
Tāpat es nepiekrītu domai, ka apkārtējai pasaulei nav reālu smaržu, krāsu utt. Ja nebūtu, tad mums nebūtu vajadzīgi maņu orgāni, kas šīs lietas uztver, pie tam lielākā daļa cilvēku spēj vienoties par to, kura krāsa, piemēram, ir kura un, iepriekš nesarunājuši, vienu un to pašu apzīmē vienā un tajā pašā krāsā (jo cilvēku maņu orgāni ir puslīdz vienādi). Cita lieta, ka nedzīvajai dabai vienkārši piemīt kaut kādas noteiktas īpašības, kuras cilvēki vispār apzīmē un uztver kaut kā. Un nosauc kaut kādā vārdā.

Nosapņot ko tādu, ko smadzenēm būtu piespēlējuši cilvēkam neesoši maņu orgāni, manuprāt, nav iespējams. Aklie neredz attēlainus sapņus, piemēram.

Vienīgi es nesapratu - pie kam tika pieminēta ezotērika? huh.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Beppo
iesūtīt 02.08.2011 19:12
Raksts #3


Sātana advokāts
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.11.06
Ziedoņa māceklis



CITĀTS(Roviela @ 29.07.2011 11:59) *
Tāpat es nepiekrītu domai, ka apkārtējai pasaulei nav reālu smaržu, krāsu utt. Ja nebūtu, tad mums nebūtu vajadzīgi maņu orgāni, kas šīs lietas uztver, pie tam lielākā daļa cilvēku spēj vienoties par to, kura krāsa, piemēram, ir kura un, iepriekš nesarunājuši, vienu un to pašu apzīmē vienā un tajā pašā krāsā (jo cilvēku maņu orgāni ir puslīdz vienādi).


Krāsu izjūta ir smadzeņu interpretācija par dažādiem elektromagnētiskā viļņa garumiem. Starp citu, krāsas ir kultūras sastāvdaļa, piemēram, ir mūžamežu indiāņi, kuriem nav vārda sarkanai krāsai toties ir desmit vārdi zaļajam, un ir arī tādas tautas, kas nespēj normāli nosaukt "parastu" zaļu krāsu, jo viņiem ir vārds zilganzaļai krāsai un vārds dzeltenzaļai krāsai [sen dzirdēti sagrābstīti fakti bez pienācīgām atsaucēm]. Un vēl klāt nelielai odziņai — rōzā krāsai neatbilst neviens elektromagnētiskā viļņa garums, tā ir prāta radīta ilūzija, lai starp abiem spektra galiem neveidotos pārtraukums.

Ar ko es gribēju pateikt, ka krāsas šā kā tā ir daļa "prāta pasaules" nevis "īstās pasaules", līdz ar to pieļauju iespējamību sapnī redzēt ko tādu, ko smadzenēm nav piespēlējuši cilvēkam esošie maņu orgāni.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

Raksti šajā pavedienā


Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
7 lietotāji/s lasa šo pavedienu (7 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 19.04.2024 05:30