Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> "Pēdējais vienradzis", par latviešu izdevumu
vargr
iesūtīt 13.02.2005 02:03
Raksts #1


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.04.04



Esmu nedaudz neizpratnē par Jumavu. Kāpēc GP vajadzēja padarīt par slīcināmo kucēnu, iztaisīt no tās knipucītiņo pasacītiņu, izdot zem bērnu logo "HP klubs iesaka", uzticēt to tulkotājai, kas knapi atpūtusies starp divām HP daļām..? Kāpēc, ja ir tāds Sandris Kļaviņš un vēl citi – krietni agrāki piemēri, ka fantastiskā literatūra ir lieliski pārtulkojama latviski.

Grāmatai pašlaik esmu ticis līdz pusei. Nelasu to satura dēļ. Šo vistrauslāko, visskumjāko pasaku esmu pārlasījis jau vairākas reizes. Katru reizi – kā pirmo. Arī šoreiz, latviski.
Slavējot tulkojumu, nevajadzētu aizmirst arī autoru. Pēdējā vienradzī nav lingvistisku līkloču, grāmata stāsta par lietām, ar ko sastopas ikviens – par labiem nodomiem, izmisīgu centību, nepiepildītām cerībām... par garlaicīgām laimīgām beigām.
CITĀTS
Kā tu uzdrošinies ierasties tikai tagad, kad esmu tāda.

Man liekas, tas aizķer vienalga kāda valodā. Ja ne visus, tas vismaz tos, kas joprojām gaida savu Vienradzi.
Patiešām iesaku izlasīt. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
2 Lapas V  < 1 2  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (20 - 25)
Eriette
iesūtīt 02.02.2007 21:08
Raksts #21


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.09.06



grin.gif man tāpat kā Silhouettei. laughing.gif
Grāmata tik pārgudra un visādiem epitetiem pārbāzta, ka lasot teikuma beigas, jau sen aizmirsts teikuma sākums. Jā, doma tur apakšā ir, tas jūtams, taču man - nē.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nefermerita
iesūtīt 27.05.2009 15:09
Raksts #22


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.05.09
Kur: Jēkabpils



Par īsu, par neizstrādātu, par bezgaršīgu... priekš tik laba stāsta, ko gribas vismaz tik sīki izstrādātu, kā GP smile.gif
Tas ir stāsts par mums visiem... Par visiem, kas uzdrošinās sapņot.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Vilks
iesūtīt 28.05.2009 16:53
Raksts #23


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 29.05.05
Kur: ezermala



Nezin, viena no grāmatām, kas paliek atmiņā tikai ar nosaukumu, bet ne ar vienu ideju vai tēlu. Lasīju to nu jau pirms kāda laika. Zināmu sajūtu tā lasīšanas laikā radīja gan, bet, šķiet, pat pēc grāmatas izlasīšanas man netapa skaidrs, par ko tā ir un kāpēc to vajadzētu lasīt.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Saranda
iesūtīt 01.06.2009 12:51
Raksts #24


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 11.05.08
Kur: Cituriene



Burvīga pasaka. Varētu būt izstrādātāka, bet piekrītu, ka labu daļu teksta kvalitātes apcērp vājais tulkojums. Galvenais, ko izbaudīju, bija stāsta paša spēks - to pat īsti neprasās izstrādāt un paplašināt, jo Pēdējais Vienradzis spēj izteikt pats sevi, simbolisms un tēli ir dzīvāki par, piemēram, cilvēkiem, kas šobrīd sēž man līdzās, bet stāsta vide ir nesaraujami savijusies ar maniem sapņiem. Vēsa, rudenīga noskaņa, kas ilgi paliek sirdī, un to vērtēju visaugstāk.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
washulis
iesūtīt 02.07.2009 23:16
Raksts #25


Cogito ergo sum
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.02.07
Kur: Divas mājas tālāk
Jaukais snīpis



Paņēmu no bibliotēkas. Sākumā viss likās ieintriģējoši, bet vairs neatceros, kas tieši, bet šī grāmata man ļoti ātri sāka neapnikt, ka nemaz nepabeidzu lasīt. Nesakarīgi notikumi, man, jaunam skuķēnam, bieži nesaprotami notikumi un pārāk daudz aprakstīta kāda viena darbība. Aptuveni tā.

Lai arī pasaka, kaut kas, manuprāt, viņā bija slikts.

Varbūt jāpārlasa, lai atcerētos, kas tieši tas bija tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Grāfs Senžermēns
iesūtīt 03.07.2009 19:32
Raksts #26


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 09.06.09
Kur: citur



Lasīju baigi sen, toreiz likās baigais murgs. Ja tagad izlasītu, varbūt patiktu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

2 Lapas V  < 1 2
Fast ReplyAtbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.03.2024 23:35