Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Noslēpumainie apļi, labības laukos un citur
G®unt
iesūtīt 22.06.2004 10:24
Raksts #1


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 18.10.03
Kur: Valmiera



CITĀTS
Pirmie apļi laukos tika pamanīti 1972. gadā, kad divi aculiecinieki, Arturs Šatlvuds un Brūss Bonds, sēdēja kalna nogāzē, cerot ieraudzīt noslēpumaino nezināmo lidojošo objektu, kas šo Anglijas rajonu bija padarījis par ufologu meku. Taču tas, ko viņi ieraudzīja, bija kaut kas ekstraordinārs: dažu desmitu metru attālumā viņi redzēja, kā daļa vārpu vēdekļveidā noliecas, izveidojot laukā vienmērīgu apli.


CITĀTS
Kopš tā laika ir ziņots par gandrīz simts šādiem notikumiem. Daži pat esot nofilmēti. Apļu parādīšanās notiek aptuveni 20 sekundēs, un to veidošanās laikā bieži ir dzirdama čīkstoša skaņa.
Pēc gadiem desmit vēlāk apļu fenomens parādījās arvien vairāk. Tobrīd bija aptuveni 9000 ziņojumu par apļiem no visas pasaules. 90% ziņojumu nākuši no Anglijas. Apļu lielā daudzveidība kopā ar to milzīgo skaitu liek šaubīties par apgalvojumiem, ka visi apļi laukos ir falsifikācijas – cilvēku roku darbs.


(Apskati šeit  lielāku!)
CITĀTS
1986. gadā kāds laikraksts samaksāja vietējam fermerim par apļa izveidošanu paša laukā. Taču tas bija nieks salīdzinājumā ar apļu viltojumu bumu, kas parādījās vēlāk. Vissāpīgāko triecienu versijas par apļu ārpuszemes izcelsmi entuziasti saņēma 1991. gada septembrī, kad divi mākslinieki no Sauthemptonas atzinās, ka ir falsificējuši apļus, ko pierādīja ar fotogrāfijām. Savu rīcību mākslinieki skaidroja ar vēlmi kļūt slaveniem un demonstrēt pilsoņu lētticīgumu. Kopš tā laika viņu sekotāju skaits ir krietni audzis. 2000. gada novembrī viens no viņiem, Metjū Viljams, pat tika apcietināts par apzinātu zaudējumu nodarīšanu - viņu nofotografēja apļa veidošanas procesā. Savukārt 2000. gada novembrī kāds anomālo parādību pētnieks no Austrālijas apsūdzēja kompāniju Disney Studios par apļu viltošanu visā pasaulē ar nolūku reklamēt filmu Signs, kurā Mels Gibsons tēlo fermeri, kurš savā laukā ir atradis apli.

Šodien tiek uzskatīts, ka aptuveni 30% apļu uz laukiem ir radījuši cilvēki. Nevienā no viltotajiem apļiem nav atrodamas tās pazīmes, kuras atrodamas īstajos apļos.

Viena no galvenajām falsifikācijas problēmām ir tā, ka vārpas tiek noliektas ar kādu fizisku objektu, kas tās salauž. Īstajos apļos vārpas nav salauztas, bet tikai noliektas pāris centimetru no zemes. Liekas, ka augi tikuši pakļauti īslaicīgai siltuma iedarbībai, kas ir mīkstinājusi tos un likusi noliekties pie zemes gandrīz taisnā leņķī. Cilvēcei nav zināma tehnoloģija, ar kuras palīdzību varētu veikt ko tamlīdzīgu.

Turklāt apļu viltotāji nespēj radīt tādas pazīmes kā vārpas paresnināšanos, dīgļa izmaiņas un dobumu parādīšanos augos, it kā tie būtu sasildīti no iekšpuses. Īstajos apļos ir novērojamas izmaiņas šūnu struktūrā, taču augs neiet bojā un turpina augt. Nevienā viltojumā šādās izmaiņas nav novērotas.

Atšķirībā no īstajiem apļiem viltojumos vārpas ir noliektas dažādos virzienos un piemītas, un, protams, salauztas. Īstajos laukos vārpas ir savītas spirālē, kurā izmantotas tādas pašas logaritmiskās proporcijas, kādas ir Fibonači skaitļos. Figūras pamatnei var būt pat pieci slāņi, katrā no kuriem vārpas ir savērptas virzienā, kas ir pretējs iepriekšējam slānim. Apļa vidū vārpas var būt savijušās, bet dažkārt centrā atrodas tikai viena taisni stāvoša vārpa (parasti gan vidū atrodas kūlis neskartu vārpu).

Vēl kāda īsto apļu īpatnība – paaugstināts infrasarkanais starojums figūras iekšpusē un ārpusē. Šādos laukos ar kompasa palīdzību nav iespējams noteikt debespuses, nedarbojas mobilie telefoni un kameras. Apkārtnes dzīvnieki parasti izvairās no apļu vietām, pat pirms figūra ir parādījusies.

Īstie apļi mēdz izvietoties virs zemes enerģētiskās līnijas, atkārtojot apkārtnes enerģētisko rakstu. Apļus var fiksēt ar kārkla rīksti. Pat tad, kad raža ir novākta un lauks ir aparts un apsēts, rīkstnieks spēs noteikt to vietu, kur atradās aplis.



P.s.
Šo raxtu es atradu tvnetā!!
Nu tātad,domāju pietiekami mistiski un neizskaidrojami lai pa šo raxtu diskutētu silent.gif
Personīgi es domāju,ka tie ir kādi mazi zaļi cilvēciņi shifty_a.gif
Nu vispār es īsti esmu apjukusi,joa reāli neviena cilvēcīga būtne to izdarīt nevar pa 20sekundēm&vel tik precīzi crying.gif

Šo rakstu rediģēja Wallievinn: 22.06.2004 10:30
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
3 Lapas V  < 1 2 3 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (20 - 39)
negative
iesūtīt 30.12.2006 13:42
Raksts #21


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 09.02.06
Kur: merkurs



pietrūkst uzmanības? huh.gif
mums te kādus 4 gadus atpakaļ arī bija atgadījums uz viena lauka, tuklāt naktī, kad bija negaiss. netālu dzīvojošie stāstīja, ka esot dzirdējuši dīvainus un ļoti skaļus trokšņus. laukā bija izveidojies tāds kā aplis un tā galā krusts blink_a.gif pati vēl redzēju un atceros, ka tur es tā dīvaini sajutos, bet iespējams man tikai tā likās, jo es nekad ko tamlīdzīgu nebiju redzējusi. kādam ir jābūt cilvēkam, lai negaisa laikā ar dēli mīdītu lauku blink_a.gif tagad tur vairs neaug labība. un ja izaug, tad vien kroplas vārpas no kurām nav nekādas jēgas.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
stindzis
iesūtīt 30.12.2006 13:53
Raksts #22


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.10.06
Kur: Rīga,Latvija



tas ir vis iespējams ari no cilvēka rokas!! ja kāds gribētu dabūt ļoti labu rasktu ,tad ari izdarītu to pat vētras laikā!!!un par to krustu ,zini kas kapos krustu griež otrādāk!!kapēc gan viņi tie arī nevarētu būttt, protams ir pierādīts ka citplanētieši ir!!! bet ir tāda lieta kā mantkārība!! un cilvēks var izmantot visus lidzkļus lai dabūtu slavu un bagātīb! smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
ievuks
iesūtīt 04.01.2007 17:44
Raksts #23


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.06



Vienā CSI sērijā apli labības laukā radIja helikopteris. dažām lietām ir vienkārš izskaidrojums,tikai tas ir jāatrod. Arī pasaules galam es neticu, protams kāds metiors, globālā sasilšana, vai kāda epidēmija var izraisīt katastrofu, bet tas nenotiks tuvākajā laikā.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
sanny
iesūtīt 06.01.2007 21:05
Raksts #24


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.08.05



sarežģīti,mīlīši, ar tiem apļiem... kas to lai zina kādā veidā viņi tur parādījušies, cilvēkam tas būtu samērā sarežģīts darbiņsh-tādus zīmējumus izveidot, bet ja ne mēs,tad kas? unsure_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 06.01.2007 22:05
Raksts #25


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Lielākā daļa - cilvēku taisīti. Ir pat firmas, kas to dara pēc pasūtījuma.
Apskataties šo te, un palasiet komentārus:
Crop Circles
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
JusticeKid
iesūtīt 09.01.2007 09:56
Raksts #26


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.01.06
Kur: kur gribu tur esmu



njaa bet kaa tad izskaidrot ka shajos laukos nereti ir iipashi paaugstinaata radiaacija un vispaar nereti atrodas tik sarezhghiitas un gheometriski perfektas piktogrammas ka rodas jautaajums kaa cilveeki to vareeja paveikt turklaat nepamaniiti un tik iisaa laikaa? bez tam taa katra vaarpa ir saliekta nevainojami preciizi tajaa pashaa vietaa un veidaa. Nu nez, turklaat kuram tad vajadziigs to dariit, lai paarliecinaatu visus par nlo esamiibu, nu ````? Es esmu drosha ka daudzus tos apljus ir taisiijushi ljaudis kkaada prikola peec bet nlo tur arii ir pie lietas es esmu drosha
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 09.01.2007 10:10
Raksts #27


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Paga paga - vispirms vajag drošu avotu par to, ka tur patiešām IR paaugstināts kaut kāds starojums vai kas cits. Un ka tas nav šīs vietas dabiskais fons kopš laiku laikiem.
Un es teicu - lielākā daļa, nevis - visi.
Palasi to lapu! Tā ir tiešām laba.
NLO = "neidentificēts lidojošs objekts" grin.gif Vai tādi tur ir droši redzēti? NLO nenozīmē pa lauku tekalējošus zaļos cilvēciņus, vienīgi to, ka kāds kaut ko ir redzējis gaisā, ko nav varējis uzreiz atpazīt.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
shanty
iesūtīt 09.01.2007 14:11
Raksts #28


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 29.11.06
Kur: Tev uz labā pleca.



CITĀTS
Izrādās pirmās ziņas par šādiem apļiem Lielbritānijā sniedzas jau 17. gs, kad šamos saistīja ar velna darbiem, un, ja nepārklausījos, bijusi runa arī par "sarkaniem velniem, kas nolaižas no debesīm" vai taml. Rādīja arī vecu jo vecu angļu avīzi, kur bija pat attēls ar velnu, kurš taisa apli.
BET. Toreiz šie apļi bija pavisam vienkārši, nekādu ģeometrisku brīnumu, kādi parādījušies tikai 20. gs., tā kā par pēdējiem secinājumus izdariet paši


Daži no tiem zīmējumiem tiešām liekas dikti skaisti, īsti mākslas darbi.. tongue.gif Kāpēc gan zaļajiem cilvēciņiem tā jānopūlas? Drīzāk jau kāds cilvējks piestrādājis pie lielas daļas..

Bet.. Jāatzīstas, ka pati esmu redzējusi tādus apļus pie mums. Braucām mašīnā un ļoti labi varēja redzēt- divi tādi kā gredzenveidīgi apļi, netālu viens no otra, viens lielāks, bet otrs mazāks. Gandrīz pašā lauka vidū un vairs nekādu ''nospiedumu'' laukā nebija. Pabrīnījāmies un braucām tālāk, īpaši nepievērsām uzmanību. Tagad atcerējos atkal. Priekš kam šeit kādam vajadzētu veidot kkādus apļus, ja nav nekāda labuma?
Varbūt tie veidojas dēļ kāda starojuma vai kkā tā..
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
JusticeKid
iesūtīt 10.01.2007 12:39
Raksts #29


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.01.06
Kur: kur gribu tur esmu



ak tu dies' piedodiet bet nu ko var verveleet? ja neesat pietiekami informeeti un iebraukushi visaa shajaa padariishanaa naf visu noliegt? Turklaat vinjiem tos apljus uztaisiit ir viens nieks, to paveic ar magneetismu, kad buus vairaak laika tad varbuut pastaastiishu par to vairaak.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 10.01.2007 12:50
Raksts #30


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



CITĀTS(Miss Apoka Lipse @ 10.01.2007 12:39) [snapback]1088913[/snapback]

ak tu dies' piedodiet bet nu ko var verveleet? ja neesat pietiekami informeeti un iebraukushi visaa shajaa padariishanaa naf visu noliegt? Turklaat vinjiem tos apljus uztaisiit ir viens nieks, to paveic ar magneetismu, kad buus vairaak laika tad varbuut pastaastiishu par to vairaak.

Es Tev ieteiktu beigt spamot. Tu nevari uzrādīt nekādus ne avotus, ne pierādījumus, tikai nodarbojies ar citu provocēšanu, pie tam apsaukājies. Nožēlojami!
Tu vispār apskatījies to adresi, kuru es ieliku? Kam, domā, tā pieder? Un kāpēc saucas unexplained-mysteries?
Mēs esam pietiekami informēti, toties Tu, acīmredzami, esi no lētticīgajiem tumsoņām. Piedod, bet kādam tas Tev ir jāpasaka atklāti. Visas tās muļķības ar magnētismu, radiāciju utt. u.tjpr. ir vismaz pusgadsimtu vecas, un NEKAS pa šo laiku nav ne apstiprināts, ne pierādīts. Pat komēdijas vienu laiku rādīja teātros tieši par šo tēmu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
JusticeKid
iesūtīt 11.01.2007 11:48
Raksts #31


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.01.06
Kur: kur gribu tur esmu



Džīīīs, es tak nevienam vēl neēsmu uzbraukusi kur nu vēl apsaukājusies, ko tu tur lej.komēdijās rāda viskauko un es jau teicu, kad varēšu tad varbūt pastāstīšu sīkāk man tagad nav ne laika ne vaļas turklāt pie datora arī tieku pietiekami reti, lai nerakstītu tos garos sacerējumus, tā kā viss. Tā kā tici netici tava darīšana tikai man bišku kaitina ļaužu nepamatotā neticība, starpcitu visai elementārām lietām... whistling.gif

Šo rakstu rediģēja Miss Apoka Lipse: 11.01.2007 11:49
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 11.01.2007 12:02
Raksts #32


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Man arī kaitina dažu lētticība, piemēram, Tavējā! laughing.gif
Bez pierādījuma - nē, neticu. Dod pierādījums (bet, lūdzu, neatsaucies uz Muldašovu! Viņš šai nozarē ir šarlatāns, piedod, ja aizskāru).
Neticība vienmēr ir pamatota, toties ticībai gan pierādījumus nevajag. Drīzāk - ja Tu tādam crapam (kā teica Andža) tici, tā ir tava personīgā darīšana. Pasaules ēka no tā nesagrūs, un citplanētieši (vai atlantīdieši, vai lemūrieši vai vēl kaut kas, kuru eksistence nepavisam nav pierādīta) pēkšņi pa laukiem skraidīt nesāks. tongue.gif

Nestāsti garus stāstus - iedod avotus, no kurienes to visu sadabūji. Tas nav TIK gari, lai tam nevarētu atlicināt brītiņu laika.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
maichestera
iesūtīt 11.01.2007 20:24
Raksts #33


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.10.06
Kur: Ar fotoaparātu mežā.



Pirms gada kādā Krievijas zinātniskajā avīzē lasiju par tiem apļiemTtur bija visai interesanta un pamatota teorija par lodveida zibeni.Tas itekmējot labību ar savu t* un magnētisko lauku.Tikpat labi apļi var rasties arī zemes magnētisko lauku svārstību ietekmē.
Tur bija citēti vairāki aculiecinieku stāsti-viņi esot redzējuši armijas helikopterus lidinoties virs labības lauka,kur nākošā rītā redzētas zīmes.Un tas ož pēc sazvērestības teorijas. laughing.gif
Izspriediet paši,kas nu kuram labāk patīk..

Šo rakstu rediģēja maichestera: 11.01.2007 20:26
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
JusticeKid
iesūtīt 12.01.2007 13:51
Raksts #34


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.01.06
Kur: kur gribu tur esmu



phe, lodveida zibeni jau arī neviens nav līdz galam izpētijis turklāt tam arī ir dažādi paveidi, no kuriem daudzus pēc to aprakstiem un "uzvedības"vispār būtu grūti iedalīt pie zibens klases, ir daudz lasīts par šo tēmu.

bet es tomēr nesaprotu, Roviela, kapēc tev tik ļoti tas viss interesē, kapēc interesēties par to kam nemaz netici.Tavā vietā es te nemaz nesēdētu un nelasītu visādu "lažu" ja man tā liktos laža, turklāt kapēc man tev sniegt kautkādus pierādījumus, kapēc tu neprasi pierādījumus par skābekļa molekulu esamību tu tak neēsi nevienu tādu molekulu redzējusi, bet tas nenozīmē ka gaiss tapēc ir tukšs un tur nekā nav un tas nav iespējams.ja tu kautko nezini, neizproti vai neēsi redzējusi vai neēsi pataustījusi tas nenozīmē ka tā nav.

man piemēram liekas neticami tas ka ļaudis varētu nodarboties ar tādām muļķībām pat nezinu kā dēļ, prieškam tā ņemties un nopūlēties ar visādiem tur helikopteriem un vēl sazinko lai cilvēki tikai noticēu nlo iespējamībai huh.gif ??

Šo rakstu rediģēja Miss Apoka Lipse: 12.01.2007 13:52
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 12.01.2007 14:53
Raksts #35


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Palūgšu bez personīgiem uzbraucieniem! mad.gif
Visa daļa par skābekļa molekulām ir pilnīgi ne par tēmu un garām. Un man nav Tev jāatskaitās par to, ko es daru vai nedaru, par ko interesējos, un kādi ir pierādījumi tai vai citai lietai.
Ja Tu nespēj pārliecināties par skabekļa molekulu esamību, izmantojot ko citu, nekā redzi, tā ir Tava problēma. Varētu padomāt, ka skolās vairs nemāca ķīmiju un fiziku!

Ja runā par apļu taisīšanu laukos - neesi dzirdējusi par tādu lietu kā popularitāte un reklāma? Un ka tauta bariem skrien tos apļus skatīties, un tie, kam lauki pieder, par skatīšanos prasa naudu, un ne mazo?

Un kur tad palika tie pierādījumi no Tavas puses?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
The Best Angel
iesūtīt 28.02.2007 21:57
Raksts #36


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.01.07



Domāju, ka tam visam ir izskaidrojums. Pati ar draudzeni vienreiz padziļi mežā uzskrēju virsū trijstūrim. Tas bija itkā ar pēdu ievikts sniegā, taču apkārt citu pēdu nebija. Sniegs bija uzsnidzis tikai todien. Cilvēks to neizdarīja 100%. Tas ir skaidrs. Izskaidrot neprotu, bet domāju, ka skaidrojums ir...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
NaeosPsy
iesūtīt 21.03.2007 14:04
Raksts #37


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.03.07
Kur: Mazliet augstāk..
Forumiešu bieds 2007



Pienjemu ka tie ir briidinaajumi kaaa but labbaaakiem tikai mees tos nesaprotam
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
washulis
iesūtīt 06.05.2007 12:53
Raksts #38


Cogito ergo sum
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.02.07
Kur: Divas mājas tālāk
Jaukais snīpis



man liekas ka šos apļus veido nevis citplanētieši, bet kaut kas cits no citām dimensijām!!!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ķipītis amonjakā
iesūtīt 23.11.2007 11:40
Raksts #39


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 31.10.07
Kur: putekšņu vācēju rumpīšos



daži zinātnieki grib ieskaidrot to, ka tas bar būt vējšs. Fiziski jā, bet domāsim loģiski vai vējš spētu uzmakarēt tik skaistus apļus? Visi apļi ir viena un tā paša lenķa [es domāju vienam zīmējumam] viss ir precīzi pārdomāts! Nu hallo tas nav vējš!
Manuprāt, zinātnieki stāsta mums šīs muļķības, jo nevēlas kaut ko atklāt!
Es ticu, ka tas ir kāds kosmosa kuģis, jo uz lauka pēc tam ir liela radiācija!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 23.11.2007 11:59
Raksts #40


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



CITĀTS(Samāra. @ 23.11.2007 11:40) *
daži zinātnieki grib ieskaidrot to, ka tas bar būt vējšs. Fiziski jā, bet domāsim loģiski vai vējš spētu uzmakarēt tik skaistus apļus? Visi apļi ir viena un tā paša lenķa [es domāju vienam zīmējumam] viss ir precīzi pārdomāts! Nu hallo tas nav vējš!
Manuprāt, zinātnieki stāsta mums šīs muļķības, jo nevēlas kaut ko atklāt!
Es ticu, ka tas ir kāds kosmosa kuģis, jo uz lauka pēc tam ir liela radiācija!

Liela radiācija? Kur? Kas? Kur rakstīts? Cik liela? Vienmēr? Arī tajos laukos, kurus skaidri uz datora modelējuši cilvēki, lai piemānītu lētticīgos un iekāstu naudiņu par apskati un sensāciju? laughing.gif
Varbūt papēti sīkāk šo fenomenu, pirms tik kategoriski apgalvot skaidri aplamas lietas?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

3 Lapas V  < 1 2 3 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 19.04.2024 09:16