Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Archery, Lokšaušana un daži nieki loku taisītājiem
Sol Invictus
iesūtīt 22.07.2004 22:13
Raksts #1


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: Tallina
Niks 2006



Šeit it kā ir forums, kurā runā par lokiem un zobeniem huh.gif bet šķiet ka par zobeniem...

Gribu zināt:
1. No kā labāk taisīt stiegru ?
2. Kā uztaisīt taisnas bultas ?
3. Varūt kāds zin kādu labu saitu grin.gif ?

Ak, jā... varbūt ir vērts parunāt arī par arbaletiem...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
4 Lapas V  < 1 2 3 4 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (20 - 39)
Farliner
iesūtīt 14.09.2004 15:10
Raksts #21


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.12.03



Principā ir iespējams - ir nācies to darīt un ne reizi vien smile.gif Bet arī tas jau ir pluss - kamēr tu no viena šāvēja bultām vairies, kāds cits šāvējs/kāvējs var brīvi rīkoties smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kamazs
iesūtīt 14.09.2004 15:58
Raksts #22


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.01.04



Vispār bultu bloķēšana ar zobenu ir baigais FUI rietumu LARPOS, bet rietumnieki nav normāli cilvēki smile.gif. Pats es vienu brīdi visai aktīvi atsitu bultas ar zobinu - tas ir ļoti viegli, jo bultas ir buufotas, lido lēni un mierīgi vari tēlot Neo iekš MATRIX kā arī uzmesties par VARONI.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kurbads
iesūtīt 14.09.2004 16:45
Raksts #23


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.08.04
Kur: Rīga



Njā.. bet negribās jau mierīgi stāvēt un gaidīt kamēr bulta tev trāpīs ... smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Farliner
iesūtīt 14.09.2004 16:47
Raksts #24


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.12.03



Nu bet pie mums jau ar neviens neliek stāvēt un gaidīt. bet ja neesi pamanījis, izvairījies laikā, vai ar tev kāds no aizmugures iešāvis - pats vainīgs.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Berlog
iesūtīt 27.09.2004 01:06
Raksts #25


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.08.04
Kur: Bibliotēka(21.00-8.00) Mājas(16.00-21.00)



Nu tad par lokiem: Salasījos I-netā par visādiem "dēļu" lokiem. Dēļu tāpēc, ka taisīti no dēļa. tongue.gif Nu un vo- domāju ka būtu forši pamēģināt kādu tādu uzmeistarot, tikai nezinu, kur Rīgā var dabūt piemērota koka dēļus. Visos būvmateriālu veikalos ir priedes dēļi, bet tie nu gan neder ("mums nebūs liekties, tik lūzt!") un nekadu citu koku neizdevās atrast. Varbūt kāds zin, kur var nopirkt lokam derīga koka dēļus? Kļava, ozols un vēl šis tas it kā derot.

Šo rakstu rediģēja Berlog: 27.09.2004 01:07
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Berlog
iesūtīt 27.09.2004 03:36
Raksts #26


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.08.04
Kur: Bibliotēka(21.00-8.00) Mājas(16.00-21.00)



Un vēl- vai kāds zin, kā tad īsti ir ar tiem bambusa lokiem. It kā bambuss der superīgi kompozītlokos kā aimugurējā kārta. Bet it kā arī par "vēdera" daļā to var izmantot. Kā tur īsti ir? Vai ir iespējams loks tikai no bambusa?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kamazs
iesūtīt 27.09.2004 16:50
Raksts #27


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.01.04



Berlog, no offence, bet negribi vnk nogriezt kaadu lazdas riiksti, piesiet auklu un paskatiities cik labi shauj? Tas ir LARPs, vazinies, nevis olimpiskais lokshaushanas sports un neviens nesitiis, ja tavs loks izskataas rupji gatavots un diezgan neiespaidiigs, nekorekts. Jo vairaak TN gadiijumaa - te viss settings ir balstiits uz luuzhnjiem, skrandaam un nozheelojamu ekipeejumu taa kaa prasts loks iedereetos bez probleemaam.

Savukaart, ja tevi interesee dazhaadas loku izgatavoshanas tehnologjijas, taa jau cita lieta. Tikai ieteiktu njemt veeraa faktu, ka mees iipashi negribam redzeet speelee paaraak jaudiigus lokus, ieprieksh mineetie 15 kg ir orienteejoshi, principaa buutu jauki, ja paaraak daudz taadu "kara mashiinu" jo sevishkji neprofesionaalju rokaas nebuutu. Speelee buus arii loki, kas shauj labi ja 20 soljus smile.gif un, cik noprotu, arii krietni speeciigaaki. Taadejaadi izgatavo peec iespeejas droshaaku un nerausties par to vai buus vai nebuus labs. Mums galvenais interesee droshiiba.

Tas ir - ja nu tu runaa par TN. Ja vispaar par lokiem, tad es neko.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Berlog
iesūtīt 29.09.2004 20:31
Raksts #28


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.08.04
Kur: Bibliotēka(21.00-8.00) Mājas(16.00-21.00)



Ēēē.. nu jā, kārklu rīkstes loki savā laikā tika taisīti kaudzēm- vismaz pa 1 eksemplāram nedēļā smile.gif un kad koks sāka "padoties" stiegrai, to vienkārši pievilka stingrāk un, cik atceros, bija ok... kādu vienu dienu. smile.gif .

Bet tik un tā es vienkārši GRIBU foršāku loku tongue.gif vot tā tongue.gif

Ā un es jau uztaisīju to, ko sauc par "atlatl'u" (man labāk patiktu vārds šautriņmetis), ja atļaus, tad TN izmantošu to smile.gif

Šo rakstu rediģēja Berlog: 29.09.2004 20:36
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kraukleenss
iesūtīt 29.09.2004 21:43
Raksts #29


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.08.04



PS starp citu no lazdas koka var uztasiit sakariigu loku. Latvijaa ir taada vieta Peduaale. Pirms vairaakiem gadiem tur tika ieriikota 1 ned ilga nometne, kuraa galvenie viesi bija iisti indiaanji no 10 dazhaadaam ciltiim. Vinji raadiija un maaciija, kaa var pagatavot loku maajas apstaakljos, bet, ja godiigi tad maz atceros. Protams vinji bija uztasiijushi paaris lokus, kuri shaava tieshaam preciizi, bet aprunaajoties ar vinjiem, uzzinaaju, ka Latvijaa visliidziigaakais koks vinju materiaalam tieshaam ir lazda. Varbuut kaads no jums arii bija uz to nometni? Jo cik atceros par to rakstiija visaas aviizees.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Berlog
iesūtīt 29.09.2004 22:02
Raksts #30


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.08.04
Kur: Bibliotēka(21.00-8.00) Mājas(16.00-21.00)



ēē jā, indiāņu shortbow varētu būt īstā manta! Ar tādu var normāli pa mežu skraidīt, ne tā kā ar 2,5m longbow, kurš ķeras visos kokos, krūmos un ir nāvi nesošs pašam tā šāvējam un visiem cilvēkiem kilometra rādiusā ap sevi neatkarīgi no tā, vai ir atvilkts, vai nē! It's CURSED I tell you!

ok ok aizrāvos. whistling.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Farliner
iesūtīt 30.09.2004 13:27
Raksts #31


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.12.03



Berlog, ņemot vērā, ka TN šķēpi ri vispār nobanoti, tad, baidos, ka altalu te enļaus izmantot, jo bez šķēpa tas priek`mets nav īpaši labs ierocis smile.gif Par citām LS runājot - arī šaubos, jo altatls palielina metiena "spēku" un tas nudien nav nepieciešams...

Par meteriāliem lokiem - lazda jau kopš seniem laikeim tiek uzskatīta par labu materiālu, IMO, no mūsu dabas apstākļos pieejamajiem kokiem tikai kadiķis to pārspēj. Protams, runa iet par pareizi žāvētu un glabātu lazdu, nevis svaigi nogrieztu maiksti, kurai striķis piesiets - tāds veidojums ilgāk kā vienu vienas dienas pasākumu parasti nepārdzīvo smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kraukleenss
iesūtīt 30.09.2004 16:54
Raksts #32


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.08.04



Ps esmu dzirdeejis ka koku arii meedz zhaaveet iipashaa veidaa pie ugunskura, kaa tieshi to dara, nezinu, bet tikai esmu dzirdeejis, ka sanaakot tiiri neslikts materiaals. PS droshvien vinjam kautko pa virsu smeeree arii. Varbuut kaadam no forumieshiem ir pieredze loku taisiishanaa maajas apstaakljos?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Pet
iesūtīt 01.10.2004 14:06
Raksts #33


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 09.06.04
Kur: Rīga



Es varbuut esmu galiigs diletants, bet manupraat lietaskoku vispareizaak ieguust vienkaarshi to koku ielikt sausaa pusliidz siltaa vietaa (ne karstaa), kautvai istabaa skapii, un gaidiit - gadu vai divus...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kamazs
iesūtīt 01.10.2004 14:45
Raksts #34


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.01.04



Lai atklātu ka ķirmji, žurkas, peles un suns ir sagrauzuši koku caurumu caurumos:). Man šķiet, ka ir veids, kā lietaskoku iegūt ātrāk:).
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
gildors
iesūtīt 05.10.2004 09:20
Raksts #35


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 31.10.03
Kur: Vecpiebalga, Rīga, Liepāja un visur citur pa vidu.



Vislabaakais veids un vienkaarshs ir materiaalu tureet eenaa, pat ne iipashi siltaa vietaa. vinaam pat iipashi mitrums netraucee(normas robezhaas, protams). taa kaa der vinu uz gadu vienkaarshi kaadaa pazhobelee iebaazt. protams, ka zhuustot koks var deformeeties- jaaskataas, lai uz vinju nav slodzes. materiaalu nedriikst zhaaveet paaraak aatri, jo vislabaakais tas ir, ja pats dabiski izzhuust. protams labaakais veids ir savaakt vairaak materiaala, dalju iemest uz gadu pazhobelee, bet ar paareejo var eksperimenteet, ja nav pacietiibas.....
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kraukleenss
iesūtīt 05.10.2004 09:38
Raksts #36


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.08.04



Nu nezinu kaa ir ar to eenu, katraa zinjaa es nonaacu pie secinaajuma, ka vasaras laikaa eenaa tureet nedriikst, jo zhaaveeju 2 reizes lazdas koku un abas reizes vinjsh saspreegaaja, bet kas attiecaas uz sauli, tad rezultaati bija daudz labaaki.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
gildors
iesūtīt 05.10.2004 09:41
Raksts #37


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 31.10.03
Kur: Vecpiebalga, Rīga, Liepāja un visur citur pa vidu.



Nekad neesmu dzirdeejis, ka zhaavee saulee...tu tachu vinjus nomizoji....atkal dazhaadus darbariiku materiaalus zhaavee shkjuunii ar visu mizu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Berlog
iesūtīt 05.10.2004 23:26
Raksts #38


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.08.04
Kur: Bibliotēka(21.00-8.00) Mājas(16.00-21.00)



Man beidzot sanāca uztaisīt arbaletu! Apsveiciet mani! ES TEICU APSVEICIET! cool.gif Nu bet ar koku bija tā- man pie mājām ir dzelzceļš(ar ~20 sliežu ceļiem ohmy.gif ) un tur vienk atradu dīzeļdegvielas dūmos nomirušu kļavu ~2m augstu. Nozāģēju. Gatavs.

Tātad ko es gribēju ar to teikt- Izgāziet savus toksiskos atkritumus pie koka, ko gribat žāvēt (nezāģējot nost) un pēc gada koks būs izžuvis... wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Berlog
iesūtīt 12.10.2004 00:13
Raksts #39


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.08.04
Kur: Bibliotēka(21.00-8.00) Mājas(16.00-21.00)



emm... ja nu kāds pēkšņi zina-

Vai ir kaut vismazākās cerības izveidot loku no atsperfiniera (tāds materiāls, laminēts koks, daudzas kārtas, to izmanto gultās, līdz ar to ir samērā viegli pieejams). It kā viņš liecas nedaudz, bet līdz šim man jau 2 loki ir uzsprāguši unsure.gif . Hmm. ja nu kāds profiņš zina (Farliner??)

Šo rakstu rediģēja Berlog: 12.10.2004 00:16
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kraukleenss
iesūtīt 12.10.2004 07:33
Raksts #40


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.08.04



Labaak neriskee ar taadiem spraagstoshiem lokiem, tie tachu ir ljoti biistami.

Šo rakstu rediģēja Kraukleenss: 12.10.2004 07:33
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

4 Lapas V  < 1 2 3 4 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 29.03.2024 15:35