Kurbijkurne forums

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Izlasi, pirms iesūti!

Lūgums neaizrauties ar jaunu pavedienu veidošanu pa labi un pa kreisi - par visiem sīkumiem, par ko tik vien varētu iedomāties. Ja vēlies aizsākt jaunu tematu, tad runā par jautājumu, kas tevi interesē, par ko tev ir, ko teikt, un kuru tu patiešām vēlies apspriest.

Katra jauna pavediena pirmajam rakstam ir jābūt vismaz 150 vārdu garam (šajā lūgumā kopā ir 76 vārdi). Pretējā gadījumā pavediens tiks dzēsts, neskatoties uz to, kādas atbildes būs iesūtītas.

> Severus... lūdzu...
eyedam
iesūtīt 22.07.2005 10:37
Raksts #1


Neuzbilstamais
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 23.07.03
Kur: Latvija, Rīga
Klusais okeāns 2010



Dieva dēļ, Dumidor, tu taču esi grifidors!

Vairākas dienas pēc grāmatas izlasīšanas es par to īpaši nedomāju, neko necentos saprast vai analizēt. Vienkārši ļāvu norimt uzbudinājumam un informācijai nosēsties. Tāpēc nesen skowij-snowij pateiktā norāde man bija kā mazs pārsteigums (un, es gribu ticēt, tikai tāpēc, ka es par to nebiju padomājis).

Proti, ko Dumidors pirms savas nāves īsti lūdza Strupam? Pirmais, kas man iešāvās prātā un pie kā es sākumā arī paliku, bija lūgums nenogalināt. Acīmredzot tas tikai pierāda, ka es nebūtu grifidors. smile.gif Nu, katrā ziņā man tik ļoti likās, ka Dumidors tajā vietā lūdza sevi nenogalināt, ka es pat biju gatavs norādīt uz to kā uz uzrakstītu faktu. Un tāpēc mani ļoti izbrīnīja skowij izteikums, ka viņš lūdza sevi nogalināt!

Kad es attapu, kas grāmatā bija rakstīts īstenībā, un sāku domāt, jāatzīst, ka Dumidors patiešām diez vai būtu lūdzies sevi nenogalināt. Kaut vai tāpēc vien, ka viņš ir grifidors un pietiekami drošs un lepns, lai to nedarītu. Ja nu gadījumā tā tomēr bija, tad varbūt tāpēc, ka viņa palikšana dzīvam bija tieši saistīta ar kaut ko (kādu) citu, un faktiski viņš lūdza nenogalināt sevi kaut kā (kāda) cita dēļ.

Tomēr es arī tikai ļoti negribīgi varētu piekrist, ka viņš lūdza sevi nogalināt. Es tādā lūgumā neredzu nekādu jēgu. Tā varētu būt kaut kāda pārgalvīga spīts, kas Dumidoram nu nekādi nevar būt raksturīga. Vai, ja Dumidors zināja par Strupa veikto zvērestu, tad Severusam tāpat nebija izvēles.

Tāpēc galu galā jāsāk domāt, ka tas varētu būt bijis tieši ar profesora nāvi nesaistīts lūgums. Bet kādā gadījumā gan upuris kaut ko varētu lūgt savam slepkavam? Vai nu ir palikušas kādas neizpildītas saistības, kuras Strups nevar neņemt vērā pat pēc Dumidora nāves, vai arī Strups joprojām ir palicis uzticīgs Fēniksa ordeņa spēkiem (vai labāk – nav tos līdz galam nodevis) un apņēmies (varbūt negribīgi vai ne līdz galam – citādi neko nevajadzētu lūgt) kaut ko, sarunādams ar Dumidoru.

Varbūt viņš lūdza pasargāt Hariju? Katrā ziņā, ir norādes, ka līdz šim Strups to bija darījis. Varbūt lūdza palīdzēt Harijam Voldemorta iznīcināšanā?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
8 Lapas V  < 1 2 3 4 5 > »   
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (40 - 59)
Chou
iesūtīt 26.07.2005 21:52
Raksts #41


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.03.04
Kur: somewhere...@ RSU :)



CITĀTS
Es domaaju vinsh patieshaam zinaaja visu, ko Sneips bija darijis, vinsh zinaaja ka Sneipam nav izveeles, vinsh zinaaja, ka taa bija inde, vinsh zinaaja ka varbuut taapat nomirs..


gluži manas domas, ka Dumidors zināja, kas notiks, jo, kad viņi atteleportējās uz Cūkmiestiņu, pirmais, ko Dumidors lūdza bija, lai Harijs sadabū Strupu...iespējams, ka ir bijis kāds pareģojums par Dumidora nāvi, ko mēs nezinām, kur ir bijis iesaistīts Strups; iepējams, ka tas tika izteikts reizē ar Harija pareģojumu Vepra galvā....
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
ils
iesūtīt 28.07.2005 09:56
Raksts #42


Krāmē plauktos Izgaistošās izgaišanas grāmatas
Grupas ikona

Grupa: Dienas Pareģis
Pievienojās: 29.07.03
Kur: Rīga
Dienas Pareģis 2009



http://hankspotter.ytmnd.com/
Par minēto tēmu var arī pasmaidīt. Kā tas izdarīts šajā kolāžā.
wink.gif

eyedam: Iiiiil, tā nav minētā tēma! Tā ir spoileru atklāšanas tēma - pavisam cita. Tas ir par to, kā daudzi izklaidējas, izplatot internetā HP6 spoilerus, un kā pārējiem tas nepatīk. :/

Šo rakstu rediģēja eyedam: 28.07.2005 14:58
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mēnestiņš
iesūtīt 10.08.2005 11:20
Raksts #43


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.03.04
Kur: ceļā



Lasot grāmatu, īpaši nepiedomāju par visiem zemtekstiem, citām iespējām, kas varētu būt saistītas ar Dumidora lūgumu Strupam...... tiešām nezinu, ko lai domā, jo:

1) ikviena cilvēka (domāju, ka arī Dumidors nav izņēmums) reakcija situācijā, kad tevi jebkurā brīdī var nogalināt, būtu lūgums to nedarīt..... huh.gif

2) varbūt tiešām Dumidors lūdza Strupam to darīt (t.i., nogalināt viņu), lai, kā jau te iepriekš minēts, saglabātu Voldemorta uzticību, vēl vairāk, pastiprinātu viņa autoritāti nāvēžu rindās.... ohmy.gif

3) trešais un, manuprāt, vispārliecinošākais, variants ir - Dumidora un Strupa iepriekšēja vienošanās par kaut ko, ko mēs vēl nezinām.... unsure_a.gif

Varbūt esmu naiva, bet man gribas domāt, ka Strups ir labais. Protams, viņš nav nekāds saulstariņš, regulāri terorizēja Hariju un tā tālāk un tā joprojām, bet ir taču arī labie darbi. nezinu, vai tie cits citu atsver, vai nē, bet man ir sajūta, ka Strupam turpmāk būs liela loma, lai vai kāda tā būtu... unsure.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
aFēra
iesūtīt 11.08.2005 12:22
Raksts #44


Universālais kedmāsters
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.05.04
Kur: skype



Manuprāt, šis "Severus... lūdzu..." ir nevis lūgums, lai viņu nenogalina, bet gan tāda vēlēšanās, lai Strups apstiprinātu, ka viņš nav viens no viņiem; kā nekā Dumidors vienmēr bija uzskatījis, ka Strups ir viņu pusē, labais, uzticības persona, kas nekad nenodotu Dumidoru. (turpinājumam būtu jābūt: "Severus... lūdzu... saki, ka tā nav taisnība..." ).
Strups pienesa ziņas Dumidoram, maldināja viņu, ka ir labais, tomēr šis:
"Snape gazed for a moment at Dumbledore, and there was revulsion and hatred etched in the harsh lines of his face."
varēja izraisīt viņā neticību.
Šis:
" 'Blocked again, blocked again, and again until you learn to keep your mouth shut and your mind closed, Potter!' sneered Snape, deflecting the curse once more. "
Šī bija parasta ņirgāšanās, manuprāt. Lai gan mums visiem ir zināms, ka Strups ir labs aktieris, kāds nav Dumidors.
No otras puses, Roulinga nebūtu tā skaidri un gaiši jau otrajā nodaļā pateikusi, ka Strups ir tumšo spēku pusē. Tomēr tur teikts, ka Severuss tur nosolījās tajā Unbrekable Vow. Ja viņš nebūtu pildījis to, ko viņš nosolījies, tad Strups elementāri nomirtu.
Beigu beigās, man liekas, ka jūs, tauta, ķerieties pie vecajiem kreņķiem; ja pareizi atceros, tad arī par Siriusa nāvi (kas toreiz šķita neticama) tika daudz un ilgi diskutēts, līdz Roulinga skaidri un gaiši pateica, ka Siriuss ir miris un punkts.
But you can never know.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kvadrātsakne no ...
iesūtīt 17.08.2005 12:04
Raksts #45


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 11.07.05



CITĀTS(Chou @ 26.07.2005 22:52)
gluži manas domas, ka Dumidors zināja, kas notiks, jo, kad viņi atteleportējās uz Cūkmiestiņu, pirmais, ko Dumidors lūdza bija, lai Harijs sadabū Strupu...iespējams, ka ir bijis kāds pareģojums par Dumidora nāvi, ko mēs nezinām, kur ir bijis iesaistīts Strups; iepējams, ka tas tika izteikts reizē ar Harija pareģojumu Vepra galvā....
*

Es iisti nedomaaju ka bija paregojums, bet Dumidors to nojauta... vinjsh vienmeer ir zinaajis visu kas notiek Cūkkārpā un nedomāju ka shis gads ir bijis iznjeemums unsure_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Idril
iesūtīt 23.08.2005 20:19
Raksts #46


Lecina seskus
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 09.07.04
Kur: Valmiera :D



Tā.. Sākumā es biju pie ciešas ( nu ne pārāk ) pārleicības, ka Strups ir ļaunais, taču nu ( esmu ļooti svārstīga)

Es atzīstu - Dumidors nekad nelūgtos, pat ne sadzēries kaut kādu miksli..

Es domāju, ka Dumidors ar Strupu iepriekš bija aptuveni apsvēris, ka ja vajadzētu, tad Strupam būtu jānogalina Dumidors, lai vai kas, līdz ar to, es palieku pie tā, ka uzskatu, ka tas bija improvizēts, taču iestudēts.

Strups ir labais, un līdz ar to, viss kļūst mazliet dramatiskāks.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Bezastis
iesūtīt 23.08.2005 21:54
Raksts #47


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.02.05
Kur: šūpoles



Gribu pievērst uzmanību vairākām lietām , kas liecina ir par to ka Strups ir labais.

1) Strups meloja Drako mātei un Bellatrisei par to, ka viņš zin, kādu uzdevumu Drako ir saņēmis no Voldemorta. Vēlāk viņš pats to mēģina noskaidrot no Drako un Drako beigās sarunā ar Dumidoru arī pasaka ka Strups to nav zinājis.

2) Strups tika ārstējis Dumidoru, pēc tā gredzena iegūšanas.

3) Dumidors zināja, ka Strups ir devis nelaužamo zvērestu par to, ka palīdzēs Drako. Dumidorama viņš nemeloja.

4) Beigās viņš bēgot nenodara nekādu ļaunumu Harijam, bet tikai aizstāvas un pat pamāca viņu par neverbālajiem lāstiem un slēpjprātību. Viņš neļauj citiem navēžiem nodarīt Harijam pāri. Sakot "Nekādus nepiedodamos lāstus no tevis Harij!" Strups grib pateikt, to ka vins nav sliktais, tādu frāzi nekad neteiktu savam peretiniekam.

5) Ar visiem citiem navēžiem Dumidors sarunājās neizrādot bailes. Kad Strups iznāca pa durvīm, viņš nekādi nenorādija uz neapgāžamu pederību navēžiem, līdz ar to Dumidoram nebija nekāda pamata uzskatīt ka Strups grib viņu nonovāt un nebij nekādas vajadzības lūgties to nedarīt. Tātad lūgums nozīmēja ko citu, par ko viņi iepriekš bija vienojušies.

P.S. Piekrītu tiem minējumiem, kas saka, ka Dumidors ir dzīvs. Strups izspēlēja teātri - skaļi pateica Avra Kadavra, bet izmantoja kādu viltīgu neverbālu lāstu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Idril
iesūtīt 24.08.2005 11:27
Raksts #48


Lecina seskus
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 09.07.04
Kur: Valmiera :D



Dumidors nevarēja izdzīvot pat tad, ja Strups "nošmaucās" ar tiem lāstiem, jo Dumidors nokrita no Astronomijas torņa, viņu atrada torņa pakājē - neviens tādu kritienu nepārciestu un lai kāds burvis, pat Dumidors nemāk lidot bez slotas un arī Teleportēties viņš nevarēja, jo to nespēja - atpakaļ teleportējās Harijs, jo Dumidors nebija spējīgs.

Dumidors nekādā gadījumā nebūtu lūdzies, tas bija zem viņa goda - tātad tur bija kas cits, tomēr pat ja paliekam pie tā, ka Dumidors lūdza Strupu viņu nogalināt ja būs nepieciešams rodas cits jautājums.

Kāpēc Strups tēloja, ka zin par ko runā Narcise, ja patiesībā nezināja?
Lai pasargātu viņu no nodevības Voldemortam, kāpēc? Tāpēc vien, lai pārliecinātu Bellu? Šaubos.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Antons Ego
iesūtīt 24.08.2005 23:18
Raksts #49


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.06.04
Labākais GP atdzejotājs 2007



Par to tēlošanu es arī aizdomājos, kaut gan tas varētu būt arī parasts neapdomīgs solis. Tādējādi viņš, protams, pārliecinātu gan Bellu, gan pilnībā pierādītu, ka Narcisa var viņam uzticēties. Pirmajā gadījumā - "man nevajag, lai tu man to saki", otrajā - "es jaut to zinu".
Var jau gadīties, ka viņš to patiešām zināja, un nemaz nebija melojis. Voldemorts viņam bija atklājis Drako uzdevumu.

Es tomērt palieku pie lūguma nogalināt. Jo Dumidors zināja, ka šajā gadījumā Strups būtu svarīgāks spēlētājs viņu pusē kā dubultaģents. Izdarot kaut ko, kas varētu būt "kļūme" cīņā ar Dumidoru viņš labākajā gadījumā zaudētu uzticību, sliktākajā - nostrādātu Zvērests.
Strups bija gatavs ziedoties un nenogalināt Dumidoru, turpretim Dumidors lūdza sevi nogalināt, jo uzskatīja, ka Strups var līdzēt vairāk.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
.: ARTANIS :.
iesūtīt 25.08.2005 16:31
Raksts #50


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 18.06.04



Mazliet offtopic`am līdzīga materiāla, bet nevarēju neatspēkot dažus argumentus:
CITĀTS(Bezastis @ 23.08.2005 22:54)
Strups izspēlēja teātri - skaļi pateica Avra Kadavra, bet izmantoja kādu viltīgu neverbālu lāstu.
Manuprāt, skaļi pasakot Avada Kedavra, šis lāsts arī izpildās, jo, pieņemu, ka verbālie lāsti ir daudzkārt iedarbīgāki par neverbālajiem. Turklāt nedrīkst aizmirst, ka lāsts bija arī vizuāli līdzīgs Avada Kedavra - zaļas gaismas dzirksts, ko, kā jau zinām, parasti raida krūtīs (kā Strups arī izdarīja).

CITĀTS(Selduīna @ 24.08.2005 12:27)
.. Dumidors nokrita no Astronomijas torņa, viņu atrada torņa pakājē - neviens tādu kritienu nepārciestu un lai kāds burvis, pat Dumidors nemāk lidot bez slotas ..
Wrong - ja atceraties 3. HP grāmatu (un arī filmu), tad Dumidors nepieļāva Harija nosišanos brīdī, kad viņš nokrita no slotas Kalambola mača laikā. (grāmatā to minēja Hermione, bet filmā bija redzams, kā Dumidors izmanto Arresto Momentum lāstu, lai neļautu Harija ķermenim izsmērēties pa kalambola laukumu. Tā ka - viņš, ja nebūtu ticis nogalināts Avada Kedavra rezultātā, būtu spējis apstādināt vai vismaz palēnināt savu kritienu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Idril
iesūtīt 25.08.2005 19:19
Raksts #51


Lecina seskus
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 09.07.04
Kur: Valmiera :D



Artani -
Bet viņam nebija zižļa, turklāt viņš bija noguris, nespēcīgs jau no tās dziras un iespējams arī Strupa lāsta. Neuzskatu, ka viņš izdzīvoja.

Savukārt, tomēr pieņemu, ka Strups ir labais, pārlasot grāmatu man nez kāpēc liekas, ka citādāk nevarētu būt, kaut vai tā vienkāršā iemesla dēļ, ka Ronam un Harijam attiecībā uz Strupu reti ir taisnība un tikai Hermione nešaubīgi ticēja visu laiku, ka viņš ir riebīgs labais, un Hermione takš i tā gudrā, turklāt pat ja Voldemorts baidās no Dumidora, šaubos vai Strupam izdotos viņu apšmaukt.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
bengalaas
iesūtīt 30.08.2005 14:55
Raksts #52


Knakts autobusa konduktors
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.10.03
Kur: Kastaņkalni
Tulks 2007



Es domāju, ka viņa lūgums bija nogalināt.
Dumidors bija tas, kurš vadīja cīņu pret Voldemortu, taču ar viņa nāvi jau nekas nebeidzas. Piedevām viņš bija sazāļots un tik un tā būtu nomiris. Tāpēc viņa lūgums Strupam bija lūgums būt stipram un nepadoties cilvēciskām vājībām, bet gan koncentrēties uz lielāku mērķi, jo ar Dumidora nogalināšanu Strups galēji pierādītu savu it-kā uzticību Voldemorta aprindām un kā spiegs būtu daudz daudz vērtīgāks.

No otras puses, jā, vabūt Dumidoram no tās indes bija uznācis vājuma brīdis, un viņš lūdza Strupu saudzēt viņa dzīvību, taču Strups nepadevās un, iespējams, rīkojās pēc kādas agrākas norunas. Vai arī aši prātā pārlika augstāk minētos argumentus un izdarīja tā, kā viņam šķita izdevīgāk.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hareki
iesūtīt 30.08.2005 15:03
Raksts #53


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.01.04
Kur: Vientuļa klints kore bieza meža vidū



Manuprāt, par labu viedoklim, ka tas bija lūgums nogalināt liecina arī tas, ka pretējā gadījumā - t.i. ja Strups Dumidoru nenogalinātu, bojā ietu divi - Dumidoru, ja to neizdarītu Strups vai Drako, nogalinātu kāds cits no nāvēžiem, savukārt Strups mirtu Nesalaužamā zvēresta dēļ. Iespējams Dumidors to lūdza, lai neitu bojā viņi abi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sol Invictus
iesūtīt 30.08.2005 18:06
Raksts #54


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: Tallina
Niks 2006



Man lasot šī epizode likās tik nedabiska, ka es pat neaizdomājos - nedabiska tāpēc, ka ne vien lūgties par savu dzīvību ir apkaunojoši, bet arī tāpēc, ka Dumidors, kā likās, bija sataisījies uz miršanu... Varbūt viņš nelūdza ne nogalināt, ne nenogalināt (tāpat bija skaidrs, ka viņš mirs + viņš jau tā bija senils), bet vienkārši sakairināt nāvēžu sirdsapziņu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sheep
iesūtīt 03.09.2005 13:49
Raksts #55


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.03.05



CITĀTS(.: ARTANIS :. @ 25.08.2005 16:31)
Mazliet offtopic`am līdzīga materiāla, bet nevarēju neatspēkot dažus argumentus:
Manuprāt, skaļi pasakot Avada Kedavra, šis lāsts arī izpildās, jo, pieņemu, ka verbālie lāsti ir daudzkārt iedarbīgāki par neverbālajiem. Turklāt nedrīkst aizmirst, ka lāsts bija arī vizuāli līdzīgs Avada Kedavra - zaļas gaismas dzirksts, ko, kā jau zinām, parasti raida krūtīs (kā Strups arī izdarīja).

Nekur nav teikts, ka verbālie lāsti ir iedarbīgāki par neverbālajiem! Turklāt, jāatceras, ko Bellatrise teica Fēniksa Ordeņa beigās: lai nepiedodamais lāsts izdotos, to ir jāgrib, ir jāvēlas nodarīt sāpes. Uguns Biķerī viltus Tramdāns teica, ka ja jebkursh no skoleeniem paceltu pret vinju zizli un meegjinaatu vinjam uzlikt Avada Kedavra, tie nespeetu panaakt neko vairaak kaa vinja deguna asinjoshanu. Taatad, Strupam bija jaaveelas nogalinaat Dumidoru!
Otrkaart, lai arii zinaama vizuaala liidziiba bija ar Avada Kedavra, ieprieksheejaas 3 reizees, kad esam redzeejushi sho laastu darbbiibaa, bija neliela atshkjiriiba- upuri neuzlidoja gaisaa... Laasts izpauzhas kaa zalja gaisma un diivaina,shalcosha skanja, tachu nenodara upurim nekaadu citu kaiteejumu (ja neskaita nogalinaashanu... whistling.gif ). Kad 4.gr aprakstiits, kaa nogalinaati Voldemorta vecvecaaki un teevs, ir teikts, ka "vinji bija pavisam veseli, tikai beigti". Arii Voldemortam nogalinot Frenku Braisu, vinjsh vienkaarshi nokrita beigts turpat uz paklaajinja (nekur nelidojot). Taapat bija arii ar Sedriku... Tad Kaapeec Dumidors uzlidoja gaisaa un nokrita no tornja?
Taa miega ideja iisteniibaa ir ljoti interesanta. Pirmkaart, jau pirmajaa graamataa Strups iepaziistina Dziivo mironju izvilkumu (Draught of Living Death), kas taa lietotaaju iemidzina ljoti dziljaa miegaa... Interesanti, bet JP jau atkat ir atsauces uz sho pashu mikstuuru (nemaz nenjemot veeraa faktu, ka jau atkal ir piesaukts bezoars, kas tiek izmantots... kaapeec lai netiktu izmantota arii mikstuura?)
Otrkaart diivains liekas fakts, ka Dumidora kjermeni mees peec taas nakts taa arii vairs neredzam (beerees vinjsh ir ietiits audeklaa)...
Kaapeec es to visu rakstu??? man liekas, ka milziiga noziime tomeer ir tiem paaris teikumiem, kas atrodami amerikaanju versijaa, bet ir iznjemti no Britu, kur Dumidors runaa ar Drako...
CITĀTS(HBP @ Scholasti, Hardcover p-592)
"He cannot kill you if you are already dead. Come over to the right side, Draco, and we can hide you more completely than you can possibly imagine. What is more, I can send members of the Order to your mother tonight to hide her likewise. Nobody would be surprised that you had died in your attempt to kill me -- forgive me, but Lord Voldemort probably expects it. Nor would the Death Eaters be surprised that we had captured and killed your mother -- it is what they would do themselves, after all.  Your father is safe at the moment in Azkaban...when the time comes, we can hide him too..."

Ja runaajam par faktu, ka Strupam buutu jaamirst, ja vinjsh nenogalinaatu Dumidoru (un, ja pieljaujam, ka Strups tieshaam ir labajaa pusee), atd jaatceras Dumidora teiktais Drako:
CITĀTS
"He [Snape] hasn't been doing your orders, he promised my mother - "
"Of course that is what he would tell you, Draco, but - "


Lai nu kaa, es pilniibaa nenoliedzu iespeeju, ka Strups tomeer ir ljaunais, bet vienkaarshi veeleejos sniegt argumentus preteejam uzskatam smile.gif

Šo rakstu rediģēja Sheep: 03.09.2005 13:54
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sol Invictus
iesūtīt 03.09.2005 15:14
Raksts #56


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: Tallina
Niks 2006



Man te vienu dienu netīšām ienāca prātā, ka Dumidora nāvē ir saskatāma neliela līdzība ar Harija mātes nāvi - es jau teicu, ka man likās, ka viņš ir gatavs mirt, tātad vai varētu būt, ka viņš kaut kādā mērā upurēja sevi ?

Es personīgi domāju, ka viņš nolidoja no torņa tāpēc, lai uzsvērtu faktu, ka viņš ir miris, turklāt es kaut kur lasīju, ka avada kedavra trāpot pa kādu nedzīvu priekšmetu (piemēram sienu) to iznīcina tātad triecienam jābūt pamatīgam un ja aiz muguras ir atvērts logs (es gan lasot tam nepievērsu īpašu uzmanību, bet tā kā viņi uz torni atlidoja). To, ka Dumidors tiešām ir miris liecina arī Harija secinājums, ka citādi viņš nebūtu atbrīvots no burvestības (lai gan tas ir visai dīvaini - kāpēc citas burvestības neizgaist pēc uzbūrēja nāves ?), gan arī norādes, ka pret avadu kedavru nav pretlīdzekļu (turklāt šis lāsts nozīmējot ''es iznīcinu'' tātad drošvien iznīcina arī burvestības savā ceļā)

Manuprāt tajā amerikāņu variantā vienkārši ir plašāk aprakstīts kādā veidā Drako var paslēpt neko vairāk es tur nesaskatu huh.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Fantomass
iesūtīt 04.09.2005 08:03
Raksts #57


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.10.04
Portretu fotogrāfs



Pirms visa šā pavediena izlasīšanas biju cieši pārliecināts, ka Strups tomēr ir ļaunais, lai gan pirms tam biju par dubultaģenta teoriju. Bet ja tā padomā - tiešām varētu būt, ka Strups vēl aizvien ir gaišo spēku pusē.

Gribētu vērst uzmanību uz to, ka Strups pateica grāmatas beigās, ka viņs ir tas Jauktasiņu Princis. Kāds no tā viņam ir labums, ja viņš ir sliktais? Vienīgā loģiskā iespēja, ka tajā grāmatā ir kaut kas tāds, kas liktu kaut ko pārdomāt.

CITĀTS(!Harpy! @ 22.07.2005 17:11)
- NEIEDROŠINIES...– ierēcās Strups, un viņa seja piepeši bija kā atprātota, ne cilvēkam piederoša, it kā viņš izjustu tādas pat sāpes kā degošajā mājā ieslodzītais, izmisumā kaucošais suns viņiem aiz muguras, – SAUKT MANI PAR GĻĒVULI! -
*


Jā - tieši tā. It kā viņš izjustu sāpes. Lasot grāmatas, mēs tomēr zinām, ka Strups ir lepns cilvēks, un kā jūs justos, ja esat izdarījis kādam cilvēkam ko labu, bet viņš visu ir pārpratis un sauc jūs par gļēvuli vai kā citādi jūs apsaukā. Tā ir saprotama reakcija. Diez' vai citādi Strups censtos iegalvot Harijam, ka Dumidora nogalināšana ir drosmīga ne ģļēva rīcība.

Bet par to "Severuss...lūdzu"
Izlasot teorijas, ir skaidrs, ka Dumidors nelūdza, lai Strups šo pasaudzē, lai gan pirmais efekts ir tieši tāds. Drīzāk tas varēja būt pamudinājums nogalināt viņu. Jo Strups tomēr tikko piecēlies un šokēts par Drako izdarībām, varētu neatcerēties vai negribēt atcerēties to, ko viņš ar Dumidoru bija runājis kādreiz iepriekš. Un Dumidors viņam atgādināja, ka viņi bija par kaut ko vienojušies - acīmredzot, ka Strups viņu nogalinās, lai glābtu Drako (?), sevi (?) un varbūt pat Hariju (?).
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sol Invictus
iesūtīt 08.09.2005 00:35
Raksts #58


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: Tallina
Niks 2006



Ja drīkstu aizrādīt - Poters viņu jau pirms tam nosauca par gļēvuli (apmēram rindkopu pirms tam), drīzāk šis Strupa teksts ir viņa reakcija uz Harija vārdiem ''Nogalini mani!'' unsure.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Victor Krum
iesūtīt 08.09.2005 02:14
Raksts #59


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 02.03.04
Kur: Uz slotas



Runājot par Dumidoru... palasiet interviju ar Roulingu mugglenet.com. Tur viena lieta kļūs pavisam skaidra, proti, Dumidors ir miris. Kā Roulinga teica "the old goes, the young moves on" vai kaut kā tā.

Pirmo reizi izlasot ka Dumidors tiek nogalināts, es arī protams domāju ka tur ir kāds triks. Tā gan es domāju kādas 2 lpp, lai gan cerība ik pa brīdim atgriezās. Roulinga cilvēkus neatdzīvina, un šinī gadījumā tas būtu negodīgi arī pret Siriusu.

so face it, he's dead.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
bengalaas
iesūtīt 08.09.2005 11:43
Raksts #60


Knakts autobusa konduktors
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.10.03
Kur: Kastaņkalni
Tulks 2007



Sheep piedāvātie argumenti gan ir interesanti... Tomēr es neticu, ka vecais Dumidors ir dzīvs. Tam nav jēgas. Paskatoties uz sižetu no literatūrās puses, redzams, ka Roulinga diezgan mērķtiecīgi iznīcina Harijam tuvos cilvēkus - vecāki jau miruši, tad traģiski iet bojā Siriuss, tagad nomira viņa varenakais aizstāvis Dumidors, vienīgais, no kā Voldemorts jelkad baidījies... No Džinnijas un draugiem Harijs gramatas beigās atsakās pats. Tas viss spiež Hariju arvien intensīvāk apzināties, ka Voldijs ir viņa pienakums. Ka viņam neviens nepalīdzēs un nāksies vien pašam tikt galā. Dižais un varenais Harijs Poters septītajā grāmatā varēs netraucēti atplaukt visa savā diženumā un varenībā.

Bet tas, ka "Dumidors nav miris", manuprāt ir tikai fanu nespēja pieņemt patiesību, tāpat kā Siriusa gadījumā. Un, jā, īstenībā tas ir kompliments jūsu argumentēšanas prasmei... wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

8 Lapas V  < 1 2 3 4 5 > » 
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 19.04.2024 22:39