Kurbijkurne forums

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Izlasi, pirms iesūti!

Lūgums neaizrauties ar jaunu pavedienu veidošanu pa labi un pa kreisi - par visiem sīkumiem, par ko tik vien varētu iedomāties. Ja vēlies aizsākt jaunu tematu, tad runā par jautājumu, kas tevi interesē, par ko tev ir, ko teikt, un kuru tu patiešām vēlies apspriest.

Katra jauna pavediena pirmajam rakstam ir jābūt vismaz 150 vārdu garam (šajā lūgumā kopā ir 76 vārdi). Pretējā gadījumā pavediens tiks dzēsts, neskatoties uz to, kādas atbildes būs iesūtītas.

> Strups - ļaunais/labais?
pekene
iesūtīt 03.07.2006 11:01
Raksts #1


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 18.11.03
Kur: starā par dzīvi



Pārskatīju šīs sadaļas pavedienus un neatradu nevienu, kas īpaši izceltu tieši šo tēmu.

Proti, es gribētu vērst uzmanību uz to, kāda nozīme sestajā grāmatā un arī turpmākajā stāsta risinājumā ir tam, ka Dumidoru nogalināja tieši Strups, ne Drako. Ideja tāda: acīmredzami, Voldemorta dotais uzdevums Drako bija nogalināt Dumidoru. Strups deva Nelaužamo zvērestu, kas šķietami nozīmē, ka, ja Drako uzdevumu neizpilda, uzdevums noteikti ir jāizpilda Strupam. Liekas, ka Strups saprata, ka Drako nespēs nogalināt Dumidoru, tādēļ viņam - gribot vai negribot, jo jāpakļaujas zvērestam, - nācās to izdarīt. Tādejādi viņš nākamajā grāmatā var atkal izrādīties labais, es nudien nebrīnītos, ja Roulinga mums sagādātu tādu pārsteigumu. Protams, tikpat, ja ne vēl ticamāk, ka priekšpēdējā grāmatā Roulinga visu, cik nu spēj, noskaņo pret Hariju, lai vēl vairāk sarežģītu viņa centienus pieveikt Voldemortu. Tomēr sanāk, ka ir arī veids, kā rakstniece vēl var Strupu atkal izvilkt no ļauno tēlu saraksta.

Kā jums šķiet? Vai un cik ticami ir tas, ka Strups tomēr izrādītos Harija pusē?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
3 Lapas V   1 2 3 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
birokraac
iesūtīt 03.07.2006 11:19
Raksts #2


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Tulkotāji
Pievienojās: 13.02.06
Kur: Dēļu laivā uz grīdas



Pameklē labāk, pilnīgi, vai nu gluži teju vai visos šajos pavedienos ir minēts Sneips un strīdi par to cik lielā mērā viņš ir labs/ ļauns. Ne tikai šeit bet arī personāžu lietās! kas meklē tas atrod! Pie tam, kā vispār var strikti nodalīts labais/ļainais nav liekulīgi? laughing.gif huh.gif

Šo rakstu rediģēja birokraac: 03.07.2006 11:20
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
pekene
iesūtīt 03.07.2006 11:28
Raksts #3


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 18.11.03
Kur: starā par dzīvi



CITĀTS(birokraac @ 03.07.2006 12:19) [snapback]1001861[/snapback]

Pameklē labāk, pilnīgi, vai nu gluži teju vai visos šajos pavedienos ir minēts Sneips un strīdi par to cik lielā mērā viņš ir labs/ ļauns. Ne tikai šeit bet arī personāžu lietās! kas meklē tas atrod! Pie tam, kā vispār var strikti nodalīts labais/ļainais nav liekulīgi? laughing.gif huh.gif

Es runāju konkrēti par to, ka viņš nogalināja Dumidoru. Tieši par šo konkrēto situāciju. Tādēļ šim drīzāk ir vieta JP, ne Personāžu sadaļā.

Un, manuprāt, šāda tipa stāstos ir visai noteikts iedalījums. Labais = Harijs, sliktais = Voldemorts. Manuprāt, pietiekami skaidri.

Šo rakstu rediģēja pekene: 03.07.2006 11:28
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
shocked mouse
iesūtīt 03.07.2006 12:07
Raksts #4


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.03.06



CITĀTS
Strups mirkli vērās Dumidorā. Viņa sejas kalsnajos vaibstos iezīmējās riebums un naids.

citaats no JP


Riebums un naids. Es domaaju ka nevareetu teikt ka Strupam sagaadaaja iipashu nepatiku nogalinaat Dumidoru...taatad Strups ir ljauns un nav Harija pusee.
un arii graamatas saakumaa neizskatiijaas ka Strups buutu labo pusee...
Nezinu..man taa shkjiet.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kognakschwenker
iesūtīt 03.07.2006 12:23
Raksts #5


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.06.06
Kur: Rød himmelen



No Roulingas mēs varam sagaidīt dažādus pārsteigumus. Arī to, ka Strups varētu kļūt labs.
Par to zvērestu es tev piekrītu, ka viņš to deva tāpēc, ka saprata, ka Drako to nespēs.

Manuprāt nākamajā grāmatā būs kkas ar Strupu. Iespējami - Roulingas kkāds, kārtējais surprise.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
birokraac
iesūtīt 03.07.2006 13:25
Raksts #6


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Tulkotāji
Pievienojās: 13.02.06
Kur: Dēļu laivā uz grīdas



CITĀTS(Frozen Cherry @ 03.07.2006 13:29) [snapback]1001897[/snapback]

man arii liekas ka vinjsh ir ljaunais. es vinju ieniistu....


Ja tu kādu ienīsti, tad arī esi ļaunais tēls!

Vai tas nav liekulīgi censties kādu iedalīt labajos/ ļaunajos? Jo lai nu kur, bet Roulingas nu tiešām māk arī labajiem tēliem piešķirt "sliktās īpašības" īpaši jau pašam harijam laughing.gif Un arī voldiju viņa jaunībā attēlo kā diezgan daudz izcietušu bērnu.

Strups - nodevējs vai bez vainas vainīgais nu gan ir izdiskutēts vismaz 10 rakstos, un kas "toča" viens tāds pavediens ar ļoti līdzīgu nosaukumu ir iekš personāžu lietām.

Un ak jā tīri teorētiski šis ir spams, jo viss jauktasiņu princis ir par un ap strupu!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Louhi
iesūtīt 17.07.2006 16:27
Raksts #7


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 11.04.06
Kur: Mājās



Ja arī viņš tiktu atpakaļ pie labajiem tēliem, es ļoooooooooooooti šaumos , ka kāds viņam vispār uzticēsies un ticēs!!!!!!!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Silhouette
iesūtīt 17.07.2006 16:40
Raksts #8


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 09.07.06
Kur: Rīdziniece caur un caur ^_^



Roulinga To dažādi varētu apspēlēt. As far as I'm concerned - viņa arī Dumidōru no miroņem var uzcelt.

CITĀTS
tādēļ viņam - gribot vai negribot, jo jāpakļaujas zvērestam, - nācās to izdarīt


Viņš varēja nomirt Dumidōra vietā.

Bet grāmatā Dumidōra "lūgšanos" Strupam var tulkot kā "Lūdzu izdari to, tuto vari, tu zini plānu" or something. Jā, es esmu sazvērestību teōriju piekritēja.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sapņu Teātris
iesūtīt 19.07.2006 22:58
Raksts #9


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.09.04
Kur: The Hellsing Mansion



Nevarēja vis.Tad būtu miris,gan Dumidors,gan Strups.Un es tev varuētu nocitēt teikumu no Uguns Biķera:''Nav tādas burvestības,kas var atgriezt mirušos no nāves''
Protams,pazemji,jā,bet nu dumidors,kā pazemis?Šaubos,ka Roulinga uz ko tādu parakstītos.Tā būtu klaja necieņa no viņas puses.

Turklāt,citēju:''Strups mirkli vērās Dumidorā. Viņa sejas kalsnajos vaibstos iezīmējās riebums un naids.''

Viņam nebija naids pret Dumidoru,manuprāt.Viņam bija naids un riebums pašam pret sevi,pret to,kur viņš iekūlies.
Es domāju,ka Strups beigās varētu būt labais,tomēr situāciju diezgan sarežģī fakts,ka Harijs viņu nevar ciest,tapēc strupam būs diezgan sarežģiti izskaidrot visu,kas un kā.

Šo rakstu rediģēja Hellsing-The Alucard: 19.07.2006 23:01
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Silhouette
iesūtīt 20.07.2006 05:57
Raksts #10


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 09.07.06
Kur: Rīdziniece caur un caur ^_^



Nāve varēja būt inscinēta, es nedomāju BURTISKI atgriest no mirušajiem. Man bija kaut kāds pamatojums šai domai... Bija kaut kāds prikols, ka viena rindkopa no teksta tika izrauta īsi pirms drukāšanas, un ASV(laikam) nodrukāja ar visu rindkopu. Tas bija tieši tur, kur Drako tjipa taisījās novākt Dumidoru. Tur bija kaut kas no sērijas tu vari pārnākt mūsu pusē, mēs tevi paslēpsim, mēs inscinēsim tavu nāvi, pat Volddemorts mirušos nevajā utml. Kādēļ lai Roulinga būtu izrāvusi šo visnotaļ sakarīgo rindkopu no teksta? Mans minējums, ka varbūt tas visu padarīja pārāk viegli uzminamu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Fijusska
iesūtīt 20.07.2006 17:49
Raksts #11


Kļūst par pirmo, kas izbaudījis visas visgaršu zirnīšu garšas
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.08.04
Kur: Limbaži
Tulkotājs 2006



CITĀTS(Hellsing-The Alucard @ 19.07.2006 23:58) [snapback]1010505[/snapback]

Turklāt,citēju:''Strups mirkli vērās Dumidorā. Viņa sejas kalsnajos vaibstos iezīmējās riebums un naids.''

Viņam nebija naids pret Dumidoru,manuprāt.Viņam bija naids un riebums pašam pret sevi,pret to,kur viņš iekūlies.


Precīzi. Tas būtu pārāk vienkārši, ja viņam būtu naids un riebums pret dumidoru. Lai gan - viss vienkāršais ir ģeniāls, vai kā nu tur bija. ermm.gif

CITĀTS
Bija kaut kāds prikols, ka viena rindkopa no teksta tika izrauta īsi pirms drukāšanas, un ASV(laikam) nodrukāja ar visu rindkopu.


par šiem runā? (pirmā ir garā ASV versija, otra angļu, no kuras tulkotas latviešu grāmatas.)

CITĀTS
"He cannot kill you if you are already dead. Come over to the right side, Draco, and we can hide you more completely than you can possibly imagine. What is more, I can send members of the Order to your mother tonight to hide her likewise. Nobody would be surprised that you had died in your attempt to kill me -- forgive me, but Lord Voldemort probably expects it. Nor would the Death Eaters be surprised that we had captured and killed your mother -- it is what they would do themselves, after all. Your father is safe at the moment in Azkaban...when the time comes, we can protect him too. Come over to the right side, Draco...you are not a killer..."

CITĀTS
'Come over to the right side, Draco, and we can hide you more completely than you can possibly imagine. What is more, I can send members of the Order to your mother tonight to hide her likewise. Your father is safe at the moment in Azkaban...when the time comes, we can protect him too... come over to the right side, Draco...you are not a killer...'


Un ja tam notic, tad uzskati, ka strups ir labais un palīdzējis dumidoram inscinēt nāvi?

Nu, citu cilvēku nogalināšana ir ļauns darbs, vai tu to dari labprātīgi vai piespiedu kārtā. Tātad, es uzskatu, ka Strups ir ļauns. Pēc viņa pastrādātajiem darbiem arī to var spriest. Kau gan droši vien viņā ir arī kaut kas labs. Piemēram, labais, kas mita viņā, kad viņš 1. Harija gadā viņu izglāba. Nu jā, un arī es uzskatu, ka beigās viņš būs ne ta varonis, bet nu labo pusē nostāsies. silent.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sapņu Teātris
iesūtīt 22.07.2006 23:43
Raksts #12


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.09.04
Kur: The Hellsing Mansion



Hmm...
Nu es nezinu.
Inscenētā nāve?
Dumidora Kaps?
Ilūzijas Nāvēžu un Harija acīs?
Stipri vien šaubos.
Manuprāt strups tiešām vnk ņēma novāca Dumidoru un punkts.Un vnk tapēc,ka viņam tas bija jādara,lai nezaudētu savu posteni nāvēžu rindās;neaizmirstiet-Voldemorts strupam uzticas.Un tagad uzticēsies vēl vairāk.Un tas dos iespēju strupam uzbrukt pašam voldemortam.Voldemorts ir nemirstīgs jā,kamēr vien viņa horkrusti ir-online-bet viņu var izplēst no paša miesas,un,tas savukārt dos laiku,lai Harijs spēj sadzīt rokā pārējos Horkrustus un tos iznīcināt.
Turklāt-Strups bija izcils Slēpprātis.Nešaubos,ka arī lasprātību viņš izmantoja neslikti.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Silhouette
iesūtīt 23.07.2006 10:55
Raksts #13


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 09.07.06
Kur: Rīdziniece caur un caur ^_^



Allucard, Tu runā pretrunas. Reizē noliedz un piekrīti manam viedoklim. Nu, mans ammm tā teikt plāns, vai skatījums uz to visu ir tāds, ka tieši tā arī bija.

Variants : Strups nevar ļaut Narcisei Bellatrisei nojaust, ka ir labo pusē, viņš piekrīt dot nelaužamo zvērestu. Dumidōrs uzstāj, ka viņš ir darījis pareizi, ka piekritis, jo spiegs Voldemorta pusē ir vērtīgāks par viņu pašu. Tādēļ Strups "pierādīs" savu uzticību nogalinot Dumidōru. Astronōmijas tornī Dumidōrs lūdz Strupu to tiešām izdarīt, zinot, ka tas nākas grūti. Bet Dumidōrs no nāves nebaidās. Viņš tic Ordenim, Strupam un Harijam.

Šāds sižeta tulkojums manās smadzenēs veidojās pēc trešās pārlasīšanas reizes. Atkārtoju, ka esmu sazvērestības teōriju cienītāja, tādēļ doma par šādu samezglotu patiesību man patīk. Protams, viss varbūt izrādīsies simtkārt vienkāršāk. smile.gif

Atlantic, tieši par to vietu es runāju. Man tas šķita kaut kā aizdomīgi. Un tur dzima ideja par otro variantu, ka viņa nāve varbūt vispār nekad nav notikusi. Un hmmm.... Allucard, vai tiešām uzskati, ka tik varens burvis kā Dumidōrs nespētu inscinēt savu nāvi?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sapņu Teātris
iesūtīt 23.07.2006 22:06
Raksts #14


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.09.04
Kur: The Hellsing Mansion



Es pilnībā piekrītu tavam viedoklim wink.gif
Vismaz pirmajam.

Bet pilnīgs absurds ir otrs.
Grāmatā tiek teikts-''No strupa zižļa gala izsāvās zaļa gaismas strūkla,kas trāpīja Dumidoram tieši krūtīs.Harija šausmu kliedziens tā arī neizlauzās viņam pār lūpām;nācās mēmi un nekustīgi noskatīties kā Dumidors tiek pasviests gaisā.īsu mirkli viņš sķita karājamies zem mirdzošā galvaskausa un tad kā liela lupatu lelle atmuguriski lēni nokrita pār aizsargmūriem un nozuda.''

Vai tev liekas,ka pēc šī visa varētu būt inscenēta nāve?Un arī pēc tā,kā Hagrids nesa Dumidora ķermeni uz kapu?
Joprom šaubos.Ja būs-tad roulingai gods un cieņa jo man patīk šādi notikumu pavērsieni.
Tad to var izskaidrot tikai šādi-strups izteica,vai k-kādā mistiskā veidā neizteica ,vai izteica nepareizos slepkavības vārdus[kgan-neder.grāmatā skaidri un gaiši rakstīts avada kedavra.]
tad atliek vien secināt,ka Dumidors bez zižļa spēka ir spējis uzburt kādu sev neredzamu vairogu un tas,ko Hagrids nesa bija fake`s

P.S. Ar vienu ''l'' ir vairāk kā pietiekami wink.gif

Šo rakstu rediģēja Hellsing-The Alucard: 23.07.2006 22:08
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Silhouette
iesūtīt 26.07.2006 17:12
Raksts #15


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 09.07.06
Kur: Rīdziniece caur un caur ^_^



Es pazemīgi lūdzu piedošanu, O, cienījamais Alucard wink.gif Es pēc skaņas. (Btw Helsing ir diaaavīgs).

Nu galu galā, var gadīties, ka viņš visu dara kaut kāda sevis paša izgudrota augstāka mērķa labad, ne Voldemorta, ne Dumidōra pusē, bet savā.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Louhi
iesūtīt 26.07.2006 17:19
Raksts #16


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 11.04.06
Kur: Mājās



Tas stulbenis vienkārši nevar atkal izrādīties Harija pusē!!!! Tas ideots nogalināja Dumidoru!!!!!!!! dwarf_a.gif crying.gif crying.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sapņu Teātris
iesūtīt 30.07.2006 22:42
Raksts #17


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.09.04
Kur: The Hellsing Mansion



Šis biedrs ir ārkārtīgi argumentēti un pamatoti izklāstijis savu viedokli.
Prieks-kur tu rodies?


Silhouette[damn tavu vārdu grūti uzrakstīt],jā,iespējams strups darīja,ko darīja savu mēŗku vadīts.
Bet es varu derēt,kad tas,kas parādīsies 7ītajā grāmatā pārsteigs mūs visus.Tjip-necerētās beigas.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nephrite
iesūtīt 02.08.2006 12:29
Raksts #18


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.07.06
Kur: Starp dienu un nakti



Njā...

nezinu gan vai Strups varētu izrādīties labais, kaut gan, kad viņš deva Nelaužamo zvērestu, tad vēl domāju, ka Strups ir "Labo" pusē......
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Silhouette
iesūtīt 21.09.2006 12:36
Raksts #19


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 09.07.06
Kur: Rīdziniece caur un caur ^_^



Kārli(omg tik stilīgi, ka izrādās es Tevi pazīstu meele_a.gif), beigas VIENMĒR ir negaidītas. Patiesībā šādiem minējumiem pat jēgas nav, jo taisnības nebūs nevienam. Varbūt es pārāk augstu vērtēju J.K. spējas, bet nu happy.gif I can dream.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
iGod
iesūtīt 27.12.2006 18:11
Raksts #20


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.12.06
Kur: šeit - varokā



Strups ir labais 100%
Drosvien DuMiDoR pateicis lai strups vinju nogalina lai tas varetu atklat kur slepjas WoLdIjS.
ViSSSS=strups ir labs
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

3 Lapas V   1 2 3 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 18.04.2024 07:05