Kurbijkurne forums

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Izlasi, pirms iesūti!

Lūgums neaizrauties ar jaunu pavedienu veidošanu pa labi un pa kreisi - par visiem sīkumiem, par ko tik vien varētu iedomāties. Ja vēlies aizsākt jaunu tematu, tad runā par jautājumu, kas tevi interesē, par ko tev ir, ko teikt, un kuru tu patiešām vēlies apspriest.

Katra jauna pavediena pirmajam rakstam ir jābūt vismaz 150 vārdu garam (šajā lūgumā kopā ir 76 vārdi). Pretējā gadījumā pavediens tiks dzēsts, neskatoties uz to, kādas atbildes būs iesūtītas.

> 6. grāmatas kļūdas
_BijušaisPareģis
iesūtīt 24.10.2005 16:28
Raksts #1


Strādā "Caurajā katlā" par trauku mazgātāju
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 04.10.03
Kur: Rīga, Jēkabpils



MuggleNet.com, tāpat kā viņi to ir darījuši ar visām iepriekšējām HP grāmatām, tradicionāli turpina publicēt Roulingas pieļautās kļūdas arī no sestās HP grāmatas, kuras pamanījuši un iesūtījuši HP fani.

Pagaidām iesūtītas tikai 3 kļūdas, tomēr ja esat pamanījuši vēl kādu kļūdu, ievietojiet šeit, un droši sūtat arī uz MuggleNet.com!
  • ASV izdevuma vāka ilustrācija attēlo Dumidoru ar normāla izskata labo roku, bet grāmatā teiktais pierāda, ka Dumidora labā roka un plauksta ir tumša, tāda kā apdegusi, un arī attēlotajā vietā grāmatā Dumidora roka bija tādā pašā stāvoklī.
  • Kad Dumidors un Harijs ienāk Glumraga [Slughorn] mājā, kaut kas "tumši sarkans un lipīgs bija notriepts pār tapetēm." Vēlāk, kad prasīts kas tās par asinīm, Glumrags skaidro: "Uz sienām? Pūķa... Mana pēdējā pudelīte, un cenas šobrīt ir nenormālas." Tomēr 5. grāmatā, kad Hagrids beidzot atgriežas 20. nodaļā, viņš ārstē asiņaino seju ar zaļganu pūķa gaļas gabalu. "Viņš paņēma gaļas gabalu un piespieda pie kreisās sejas puses. Zaļganas asinis pilēja viņa bārdā, viņam izdvešot maigu apmierinājuma skaņu."
  • ASV izdevuma 188. lpp., Glumrags saka, "Ar vienu niecīgu pudelīti Felix Felicis pietiek 12 stundām veiksmes." Bet 476. lpp., Harijs saka, "Es nedomāju, ka man vajadzēs to visu, ne jau uz 24 stundām..."
Šeit iespējams apskatīt visu grāmatu kļūdas.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
5 Lapas V  < 1 2 3 4 > »   
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (20 - 39)
BlueberryAnima
iesūtīt 13.02.2006 17:46
Raksts #21


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.05.05



nu es te taa domaaju, ka varbuut divas vai pat arii visas triis no taam juusu nosauktajaam kljuudaam nav iisti nosaucamas par kljuudaam .

nu taatad pirmkaart;

par taam 12 vai 24 stundaam. es domaaju, ka tur par vainu ir tas, ka pastaav taada lieta, ka amerikaa vinjiem ir 12 stundu sisteema. kaa zinaams- a.m. un p.m. nu un no taa es secinu, ka varbuut tajaa graamataa kur ir par taam 12 stundaam ir domats tieshi shis- dienas 12 stundu variants.

otrkaart

par puukja asiniim piekriitu tiem, kas teica, ka asinis var buut tik pat dazhaadas kaa sugas. in magic world-possible is everything, taa teikt

un treshkaart

par to atziimju sanjemshanu man liekas, ka te buus taa; AG vinji bija 3-kursnieki un nekaadu svariigu eksaamenu iipashi nepildiija. ja, ja, ja, exaamens, bet tagad vinji tachu sanjeema SLIMu rezultaatus, un tas nebija vienkaarshi parasts eksaamens! tas bija kaut kas taads aptuveni kaa mums paarcelsahan eksaamens un vsk. SLIMi ir daudz svariigaaki, un taadeelj arii izzinjoshanas laiki nesakriit. sheit man liekas, ka taa nebuuutu pieskaitaama pie kljuudaam. wink.gif

nu tas ir mans spriedums. enjoy! tongue.gif

Šo rakstu rediģēja raganina: 13.02.2006 17:52
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Leduspuķe ziemeļ...
iesūtīt 13.02.2006 18:16
Raksts #22


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.06.05



Es ļoti daudz kļūd pamanīju savā grāmatā. Es biju ļoti izbrīnīta, ka bija tik daudzas kļūdas. Vis vairāk kļūdas es pmanīju 6. grāmatā. Tas jau ir plnīgi vājprāts.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Fijusska
iesūtīt 14.02.2006 19:51
Raksts #23


Kļūst par pirmo, kas izbaudījis visas visgaršu zirnīšu garšas
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.08.04
Kur: Limbaži
Tulkotājs 2006



Mjā, par pūķi nepiekrītu gan, jo kā jau te izskanēja, tikpat labi suga varētu būt cita, vai arī iespējams, ka gaļa no asinīm atšķiras, vai arī tas gaļas klucis bija savādāk apstrādāts.

Par vislaimi - droši zināt, ka viņš iedeva viņam 'mazu' pudelīti? laughing.gif Varbūt tā bija maza, un vēl biškiņ? Tāpēc arī pietika ilgākam laikam.

Par vāku jau pati biju ievērojusi. Gan jau ka tas ir tikai tāpēc, ka uz grāmatas vāka veca, melna, nokaltusi roka izskatītos pagalam neglīti.

Seilarmoon, es nesaprotu, kur tu tik daudz kļūdu varēji pamanīt JP? blink_a.gif Latviskajā via angliskajā versijā? Man latviskā, un es viņu 2x lasīju, bet tā arī nepamanīju neko tādu, kas paliktu atmiņā kā kļūda. Ja nu vienīgi vienā lapā viena puse no viena vārda bija bold fontā iespiedusies, bet tā nav jav tāda kļūda. Gribētos, lai tu vismaz kādu norādi.

Šo rakstu rediģēja AtlanticVelvet: 14.02.2006 19:52
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kniburiene
iesūtīt 18.02.2006 20:12
Raksts #24


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.03.04



Es vēl brīnījos par Trejburvju turnīra pirmo uzdevumu. Fadžs stāstīja vientiešu premjerministram, ka atvesti trīs pūķi un sfinksa, bet vai tad turnīrā nepiedalījās četri pūķi? To es īsti nesapratu. Bet varbūt, ka Fadžs tobrīd vēl nezināja par ceturtā pūķa nepieciešamību.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Putnubiedēklis
iesūtīt 18.02.2006 20:24
Raksts #25


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.11.03



CITĀTS(kniburiene @ 18.02.2006 20:12) *
Es vēl brīnījos par Trejburvju turnīra pirmo uzdevumu. Fadžs stāstīja vientiešu premjerministram, ka atvesti trīs pūķi un sfinksa, bet vai tad turnīrā nepiedalījās četri pūķi? To es īsti nesapratu. Bet varbūt, ka Fadžs tobrīd vēl nezināja par ceturtā pūķa nepieciešamību.


Ar pūķiem viss kārtībā - viens no tiem bija Velsas zaļais, līdz ar to nebija jāved pāri robežai, pāri robežai bija jāved tikai Ungārijas, Zviedrijas un Ķīnas.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
_BijušaisPareģis
iesūtīt 18.02.2006 20:28
Raksts #26


Strādā "Caurajā katlā" par trauku mazgātāju
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 04.10.03
Kur: Rīga, Jēkabpils



CITĀTS(kniburiene @ 18.02.2006 20:12) *
Bet varbūt, ka Fadžs tobrīd vēl nezināja par ceturtā pūķa nepieciešamību.
Nevis varbūt, bet tieši tā. Tikai daži (divi?) burvji zināja par plānu Turnīrā iesaistīt Poteru. Un, iespējams, neuzskatīja par nepieciešamu paziņot premjerministram par ceturtā pūķa neparedzēto ievešsanu. Vai arī - tas nebija nepieciešams - valstī taču tika ievesti tikai trīs pūķi - ceturtais bija Velsas zaļais, kuru, visticamāk, arī piemeklēja ceturtajam censonim.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Eduards
iesūtīt 19.02.2006 12:36
Raksts #27


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.10.03



CITĀTS(seilarmoon @ 13.02.2006 18:16) *
Es ļoti daudz kļūd pamanīju savā grāmatā. Es biju ļoti izbrīnīta, ka bija tik daudzas kļūdas. Vis vairāk kļūdas es pmanīju 6. grāmatā. Tas jau ir plnīgi vājprāts.

Cik atceros, tad laviskajā versijā kļūdas bija, bet pārsvarā tie bija nepareizi pēc konteksta ar "spell checking" ielaboti vārdi.
Nu un tad vēl tāds biku nelatvisks valodas lietojumos šur tur - kā nekā gavenā redaktore ir krieviete grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
da_basketbums
iesūtīt 19.02.2006 14:53
Raksts #28


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.06.04
Kur: Specjala Internatskola Ipashi Slimiem Pokemoniem



saksu ar to ka mana graamata bija gramatikas kludu parpildiita ,un veta kur strups nogalinaja dumidoru bija kaarteejaa gramatikas kluuda . silent.gif

saksu ar to ka mana graamata bija gramatikas kludu parpildiita ,un veta kur strups nogalinaja dumidoru bija kaarteejaa gramatikas kluuda . silent.gif

par sim kludam -

domaju ka piemeram roka uz vaka vareja nebuut tik svariga , ka arii parejas kluudas nebija ipasi noziimigas , vismaz man
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
_BijušaisPareģis
iesūtīt 19.02.2006 15:38
Raksts #29


Strādā "Caurajā katlā" par trauku mazgātāju
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 04.10.03
Kur: Rīga, Jēkabpils



CITĀTS(seilarmoon @ 13.02.2006 18:16) *
Es ļoti daudz kļūd pamanīju savā grāmatā. Es biju ļoti izbrīnīta, ka bija tik daudzas kļūdas. Vis vairāk kļūdas es pmanīju 6. grāmatā. Tas jau ir plnīgi vājprāts.

CITĀTS(Eduards @ 19.02.2006 12:36) *
Cik atceros, tad laviskajā versijā kļūdas bija, bet pārsvarā tie bija nepareizi pēc konteksta ar "spell checking" ielaboti vārdi.
Nu un tad vēl tāds biku nelatvisks valodas lietojumos šur tur - kā nekā gavenā redaktore ir krieviete grin.gif

CITĀTS(da_basketbums @ 19.02.2006 14:53) *
saksu ar to ka mana graamata bija gramatikas kludu parpildiita ,un veta kur strups nogalinaja dumidoru bija kaarteejaa gramatikas kluuda . silent.gif

Vai vismaz kāds no jums nevarētu nosaukt konkrētas kļūdas? "Pilnīgi vājprāts", bet nevienas norādes uz kādu kļūdu. Varbūt kļūdījušies esat jūs paši? Ja nē, pierādiet pretējo!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Fijusska
iesūtīt 19.02.2006 20:26
Raksts #30


Kļūst par pirmo, kas izbaudījis visas visgaršu zirnīšu garšas
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.08.04
Kur: Limbaži
Tulkotājs 2006



Es arī domāju tā pat kā Erty, visi saka, ka kaut kādas nejēdzīgi daudzās kļūdas, bet tā arī neviens nav pateicis, kādas. Tās retās kas tur bija visas manuprāt ir nosauktas.

Par tiem pūķiem - ministrs ar to premjeru droši vien runāja tā agrāk, ap augusta beigām, lai iepriekš paziņotu, jo it kā, kamēr visas formulitātes nav nokārtotas, viņi taču nevar sākt turnīru, ne tā? Par velsas zaļā piemeklēšanu piekrītu, vienīgi vai tad velsa ir anglijā? Tas neskaitās kā vestu pāri robežai? huh.gif Lai nu kā, kļūda tā nav. tongue.gif

roka,roka,roka... pinch.gif tik pat labi līķi varēja tur likt...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Eduards
iesūtīt 19.02.2006 22:55
Raksts #31


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.10.03



CITĀTS(erty @ 19.02.2006 15:38) *
Vai vismaz kāds no jums nevarētu nosaukt konkrētas kļūdas? "Pilnīgi vājprāts", bet nevienas norādes uz kādu kļūdu. Varbūt kļūdījušies esat jūs paši? Ja nē, pierādiet pretējo!

Nu, kad nākamreiz pārlasīšu, tad arī piefiksēšu tās kļūdas. Es tikko jau nesen lasīju. Gribas attelpu. Biku japapelna naudiņa un japastradā. Pēcāk varēs atkal gremdēties sižeta līnijās un kļūdās grin.gif

Par to gan prieks, ka bija dažus vecvārdus un sinonīmus piemeklējuši.

Šo rakstu rediģēja Eduards: 19.02.2006 22:55
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ného
iesūtīt 20.02.2006 16:41
Raksts #32


Rex Aegyptus
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.03.05
Kur: terra incognita



CITĀTS(Eduards @ 19.02.2006 22:55) *
Nu, kad nākamreiz pārlasīšu, tad arī piefiksēšu tās kļūdas. Es tikko jau nesen lasīju. Gribas attelpu. Biku japapelna naudiņa un japastradā. Pēcāk varēs atkal gremdēties sižeta līnijās un kļūdās grin.gif

Par to gan prieks, ka bija dažus vecvārdus un sinonīmus piemeklējuši.

atkal izvairies, rodas iespaids, ka tu tikai tāpat stāsti par tām kļūdām, jo, ja pirmo reizi lasot tu pamanīji kļūdas, tad tev tās būtu jāatceras

Šo rakstu rediģēja Nero: 20.02.2006 16:42
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Fijusska
iesūtīt 21.02.2006 19:17
Raksts #33


Kļūst par pirmo, kas izbaudījis visas visgaršu zirnīšu garšas
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.08.04
Kur: Limbaži
Tulkotājs 2006



CITĀTS
atkal izvairies, rodas iespaids, ka tu tikai tāpat stāsti par tām kļūdām, jo, ja pirmo reizi lasot tu pamanīji kļūdas, tad tev tās būtu jāatceras


Nevajadzēs pat pūlēties, tādu taču nebija. silent.gif Pag, es vakar lasīju, un atradu tādu sinonīmu vienam citam vārdam, kas personīgi man nelikās kā piemērots, bet negribas vēlreiz skatīties, jo vēl tik labi nepārzinu to grāmatu. Ta ka lasīšu atkal nākamreiz, ta varbūt atradīšu, bet nu tā jau nebija kļūda. Vairāk tiešām nebija ohmy.gif Beidzat izrādīties, ka baigās kļūdas atraduši mad.gif (<--tiem, kuri saka, ka tādu daudz un nesaka kādas )
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
HERMIONE7
iesūtīt 22.02.2006 21:38
Raksts #34


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 04.08.05



luuk viena no kluudaam 6 graamataa siiriuss bleks pirmajaa nodalaa tika saukts par seeriju bleku.
nez varbuut tas bija rakstiits taa speciaali, bet ja taa ir kluuda tad rupja kluuda...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
_BijušaisPareģis
iesūtīt 22.02.2006 21:51
Raksts #35


Strādā "Caurajā katlā" par trauku mazgātāju
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 04.10.03
Kur: Rīga, Jēkabpils



CITĀTS(HERMIONE7 @ 22.02.2006 21:38) [snapback]564203[/snapback]
luuk viena no kluudaam 6 graamataa siiriuss bleks pirmajaa nodalaa tika saukts par seeriju bleku.
nez varbuut tas bija rakstiits taa speciaali, bet ja taa ir kluuda tad rupja kluuda...
Šeit kļūdījies tu pati.

Latviešu tulkojumā to varbūt nedaudz grūtāk uztvert, bet vislabāk to var saprast oriģinālvalodā:
CITĀTS
(...) Fudge had started ranting about a prison the Prime Minister had never heard of, a man named 'Serious' Black, (...)

Kā jau teicu - vārdu spēle. Tā kā vārds Siriuss ir ļoti līdzīgs (īpaši pēc izrunas) angļu valodas vārdam serious (nopietns), un viss tika stāstīts no vientieša skata punkta, tas itkā pierādīja, ka premjerministrs īsti neiegaumējis noziedzinieka vārdu, kas pazibējis kaut kur pa vidu starp visiem citiem brīnumiem, ko Fadžs viņam tovakar pastāstīja.

Latviešu versijā ir mēģināts atdarināt šo vārdu spēli, piemeklējot vārdam Siriuss līdzīgu citu vārdu.

Saņem. meele_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Džūna
iesūtīt 23.02.2006 19:56
Raksts #36


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.12.04
Kur: Zālamana templis, Klervo abatija.



Kļūdas es neskaitīju, bet Elga Elšpūte bija ragana nevis burvis Elgs Elšpūtis.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Patriote.
iesūtīt 23.02.2006 20:15
Raksts #37


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.02.04
Kur: Savējā Valmiera



CITĀTS
Kļūdas es neskaitīju, bet Elga Elšpūte bija ragana nevis burvis Elgs Elšpūtis.


Vot tieši tas ko es gribēju teikt, bāc laughing.gif NU jā katrā ziņā šiten 100% bija kļūda es arī to pamanīju
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kobis
iesūtīt 23.02.2006 20:36
Raksts #38


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 29.01.06
Kur: Netalu no hercoga Jekaba....



Kludu ir un vienmer bus.

4. gramata kad vini brauca majas Harijs vel neredzeja testeralus, bet sedrika navi jau bija redzejis.

6. gramata ta kluda ar Elsputi....

Un vel daudz citu...

Bet vistrakakas kludas ir filmaas, vai tad neatceraties 4. filmu, kur bija tik daudz svarigu personazu un notikumi izgriezts.

Ta ka visas nesaprotamibas un iedzilinasanas ir uz musu pleciem jo kino milotaji neko ta nezin un doma ka tagad ar visu zin....

Nobeiguma gribu teikt, ka mes visi esam cilveki un mes VISI VARAM KLUDITIES.

turklat liela kluda ir ar siriusu visu gramatu laika valldijusi. 1. gramat vins bija Siriuss Melns, 3. un velak Siriuss Bleks. Nu nomainija uzvardu, lai izklausas "baismigaks"???? Pie sita gan vainigi tulkotaji.... Parsvara vardu kludas nak no tulkotajiem, un , man skiet, ta ir ar to Elsputes gadijumu.

Šo rakstu rediģēja kobis: 23.02.2006 20:40
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
_BijušaisPareģis
iesūtīt 24.02.2006 16:26
Raksts #39


Strādā "Caurajā katlā" par trauku mazgātāju
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 04.10.03
Kur: Rīga, Jēkabpils



Kobi, šis pavediens ir par tēmu kļūdas 6. grāmatā. Pavedienu, kuros tiek apspriesta HP filmu atbilstība grāmatām, netrūkst.

Tātad, vienīgā tevis minētā kļūda, kas atbilda pavediena tēmai bija par Elšpūti.
Bet jāatzīst, tā ir visai pamatīga kļūda.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Pieshels
iesūtīt 24.02.2006 16:32
Raksts #40


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 29.06.04
Kur: Zem paslēpņa kopā ar Džinniju



phe, man likaas ka latvieshu variantaa tie "....,jā?" arii ir kluuda, kaa arii apskataas 316 lpp 3 rindinju... grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

5 Lapas V  < 1 2 3 4 > » 
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.03.2024 13:21