Kurbijkurne forums

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Izlasi, pirms iesūti!

Lūgums neaizrauties ar jaunu pavedienu veidošanu pa labi un pa kreisi - par visiem sīkumiem, par ko tik vien varētu iedomāties. Ja vēlies aizsākt jaunu tematu, tad runā par jautājumu, kas tevi interesē, par ko tev ir, ko teikt, un kuru tu patiešām vēlies apspriest.

Katra jauna pavediena pirmajam rakstam ir jābūt vismaz 150 vārdu garam (šajā lūgumā kopā ir 76 vārdi). Pretējā gadījumā pavediens tiks dzēsts, neskatoties uz to, kādas atbildes būs iesūtītas.

> 6. grāmatas kļūdas
_BijušaisPareģis
iesūtīt 24.10.2005 16:28
Raksts #1


Strādā "Caurajā katlā" par trauku mazgātāju
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 04.10.03
Kur: Rīga, Jēkabpils



MuggleNet.com, tāpat kā viņi to ir darījuši ar visām iepriekšējām HP grāmatām, tradicionāli turpina publicēt Roulingas pieļautās kļūdas arī no sestās HP grāmatas, kuras pamanījuši un iesūtījuši HP fani.

Pagaidām iesūtītas tikai 3 kļūdas, tomēr ja esat pamanījuši vēl kādu kļūdu, ievietojiet šeit, un droši sūtat arī uz MuggleNet.com!
  • ASV izdevuma vāka ilustrācija attēlo Dumidoru ar normāla izskata labo roku, bet grāmatā teiktais pierāda, ka Dumidora labā roka un plauksta ir tumša, tāda kā apdegusi, un arī attēlotajā vietā grāmatā Dumidora roka bija tādā pašā stāvoklī.
  • Kad Dumidors un Harijs ienāk Glumraga [Slughorn] mājā, kaut kas "tumši sarkans un lipīgs bija notriepts pār tapetēm." Vēlāk, kad prasīts kas tās par asinīm, Glumrags skaidro: "Uz sienām? Pūķa... Mana pēdējā pudelīte, un cenas šobrīt ir nenormālas." Tomēr 5. grāmatā, kad Hagrids beidzot atgriežas 20. nodaļā, viņš ārstē asiņaino seju ar zaļganu pūķa gaļas gabalu. "Viņš paņēma gaļas gabalu un piespieda pie kreisās sejas puses. Zaļganas asinis pilēja viņa bārdā, viņam izdvešot maigu apmierinājuma skaņu."
  • ASV izdevuma 188. lpp., Glumrags saka, "Ar vienu niecīgu pudelīti Felix Felicis pietiek 12 stundām veiksmes." Bet 476. lpp., Harijs saka, "Es nedomāju, ka man vajadzēs to visu, ne jau uz 24 stundām..."
Šeit iespējams apskatīt visu grāmatu kļūdas.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
5 Lapas V   1 2 3 > »   
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
Victor Krum
iesūtīt 25.10.2005 01:50
Raksts #2


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 02.03.04
Kur: Uz slotas



Es tik brīnos, kāpēc Roulingas kļūda skaitās ASV izdevuma vāka ilustrācijas neprecizitāte.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
_BijušaisPareģis
iesūtīt 25.10.2005 08:19
Raksts #3


Strādā "Caurajā katlā" par trauku mazgātāju
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 04.10.03
Kur: Rīga, Jēkabpils



CITĀTS(Victor Krum @ 25.10.2005 02:50)
Es tik brīnos, kāpēc Roulingas kļūda skaitās ASV izdevuma vāka ilustrācijas neprecizitāte.
*
Jā, uz šajā gadījumā tā nebija Roulingas kļūda, bet gan grāmatas vāka autores kļūda.
Tomēr pārējās divas gan ir Roulingas kļūdas. grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hikari
iesūtīt 25.10.2005 11:01
Raksts #4


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.04
Kur: Latvija <-> Japāna
Sakuras ziediņš



Mjā...kļūdas kļūdiņas. Es gan nevarētu nekādu kļūdu atrast, jo esmu neuzmanīga.
Bet, galu galā, Rolinga arī ir tikai cilvēks. Taču es viņas vietā visas īpatnības kaut kur redzamā vietā pierakstītu (piemēram par tām pūķu asinīm...)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
*RONS*
iesūtīt 25.10.2005 16:59
Raksts #5


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.07.05
Kur: Rīga



Tā par pūķa asinīm varētu nebūt kļūda - cik zināms, tad pūķiem ir dažādas sugas un nekur nav teikts ka visām asiņu krāsa ir vienāda. Zaļo gaļas gabalu Hagrids varētu būt ieguvis, piemēram, no Parastā Velsas Zaļā (Common Welsh Green) pūķa, kurš esot Lielbritānijā visizplatītākais.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Trusite
iesūtīt 25.10.2005 18:36
Raksts #6


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 25.12.03
Kur: Iespējams Latvijā



nu nabaga Rolinga jav vairs neatceras ko ieprieksh uzrakstiijusi un pati jav bish saak putroties wink.gif es javlasot sho graamatu biju aizmirsusi kas tajaa Azkabanas guusteknii un Filozofu akmenii iist notika. Nu ir jav taa, ka autori pashi visu labaak atceras utt utjp, bet nu var just, ka saak paraadiities dazhas neprecizitaates, uz kuraam taa arii netiks atbildeets wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
_BijušaisPareģis
iesūtīt 26.10.2005 09:23
Raksts #7


Strādā "Caurajā katlā" par trauku mazgātāju
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 04.10.03
Kur: Rīga, Jēkabpils



CITĀTS(*RONS* @ 25.10.2005 17:59)
Tā par pūķa asinīm varētu nebūt kļūda - cik zināms, tad pūķiem ir dažādas sugas un nekur nav teikts ka visām asiņu krāsa ir vienāda. Zaļo gaļas gabalu Hagrids varētu būt ieguvis, piemēram, no Parastā Velsas Zaļā (Common Welsh Green) pūķa, kurš esot Lielbritānijā visizplatītākais.
*
Tātad, tu domā ka pēc pūķa ādas krāsas varētu noteikt to asins krāsu?
Tātad melnādainajiem cilvēkiem pa asinsvadeim rit tumši brūnas asinis... Interesanta teorija...
Nu tas taču nevarētu būt, pūķi ir un paliek pūķi, un neatkarīgi no sugas, to pamatīpašības ir tādas pašas.
Šī tiešām ir Roulingas pieļauta kļūda. Un nav ko uztraukties, JP, salīdzinājumā ar visām pārējām grāmatām, pagaidām ir vismazāk kļūdu. Salīdzinājumam, ieejiet manis dotajā linkā, un apskatieties, cik kļūdu atrasts ir 5. grāmatai.

Šo rakstu rediģēja erty: 26.10.2005 09:23
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Idril
iesūtīt 28.10.2005 16:29
Raksts #8


Lecina seskus
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 09.07.04
Kur: Valmiera :D



Par pūķu asinīm.. Tur iespējams ir jāņem vērā, ka tā gaļa Hagridam varēja būt jau pastāvējusi, vai nopirkta - respektīvi tātad jau ar kaut ko apšpricēta, lai labāk saglabātos, tādēļ varbūt arī tāda krāsa, kā arī varbūt tai bija tādas asinis, jo tā bija vairākkārt lietota ( Hagrids takš tika "piesists" ne vienu reizi, un līdz ar to varbūt pie vainas bija uzglabāšanas tehnoloģijas), iespējas ir dažādas, bet personīgi, es izslēdzu iespēju par tik rupju kļūdu.

Par tām Felix Felicis iedarbības stundām.
Iespējams, ka tā pudelīte nemaz nebija tik niecīga, kā nekā, Harijs bija viņa mīļākais skolnieks - favorīts. Uz acumirkli nespēju atminēties vai bija pudelītes izmēru apraksts, tomēr šajā gadījumā var mierīgi uzskatīt, ka pudelīte nebij tik niecīga.
Lai gan es nenoliedzu, lai gan spēcīgi apšaubu, iespēju, ka šajā gadījumā IR drukas kļūda, lai gan, ja tā padomā, vai ASV tirgoja grāmatas angļu-angļu valodā - nepārveidojot, neko? Vai amerikāņu-angļu? Man neliekas, ka dēļ šīm nelielajām atšķirībām būtu pārveidota grāmata uz citu angļu valodas paveidu, līdz ar to, es stipri apšaubu šādas drukas kļūdas iespējamību.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sol Invictus
iesūtīt 28.10.2005 17:33
Raksts #9


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: Tallina
Niks 2006



Tai laimes dzirai manuprāt iedarbība ir viena diena un ir saputrotas divas dažādas dienas definīcijas - viena diennakts un puse no diennakts.

Un kas attiecas uz pūķa asinīm - es piekrītu Ronam par dažādām sugām, erty ņem vērā, ka melnie un baltie cilvēki ir homo sapiens nevis dažādas sugas, bet pūķi var būt divas dažādas sugas - cilvēki daudzus realitātē atšķirīgus dzīvniekus sauc vienādi to ārējās līdzības dēļ.
Un doma, ka Hagrids ir gadiem uzglabājis vienu un to pašu gabalu gaļas - piekrītu, ka gaļa varēja būt sastāvējusies, bet šaubos vai tā bija iekonservēta šādam nolūkam - 1. Ja būtu konservēta nebūtu veca 2. Ja tomēr konservēšana nelīdz būtu jau sadalījusies.
Starp citu ir dzīvnieki kuriem ir zaļas asinis, laikam zaļas tās bija tāpēc ka skābeklis tajās tiek oksidēts ar varu - IMHO tādā gadījumā tehniski tās nevar mainīt krāsu (praktiski - grāmatā var rakstītais parasti neatbilst realitātei)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
mazā peciņa
iesūtīt 29.10.2005 22:44
Raksts #10


Tvarsta pūķus Rumānijā
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.07.03
Kur: Rīga
Grafiķe 2005



CITĀTS(erty @ 29.10.2005 16:41) *
Šī raksta jēga un atbilstība pavediena tēmai?
Izmanto "Ziņot"


Šaubos, ka pūķu asins krāsa būtu atkarīga no tā, kāda ir šķirne. Vnk vajag uzrakstīt iespaidīgāk, kaut kā īpašāk, lai izklausās "wow" un tā tas tiek rakstīts, neaizdomājoties par krāsu.

Atrasto kļūdu pašlaik maz - un tas tikai liek smaidīt, ka nav grāmata pilna ar kļūdām happy.gif nu cerams..
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
~SweetIrony~
iesūtīt 30.10.2005 19:32
Raksts #11


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.07.05
Kur: Ledusskapī pie gurķiem!



Nu bet vai tad ir iespējams atcerēties tik daudz dažādu sīkumu?
Pamēģiniet paši atcerēties piecas, biezas grāmatas no galvas, un tad vēl rakstīt nākamo, paturot prātā visas sīkās detaļas, kas tika minētas iepriekš, nav taka bišķiņ par daudz? un vispār es domāju, ka tās kļūdas atrod tie, kas vai nu ļoti daudz domā par tām, vai arī ir ļoti daudz reižu pārlasījuši tās... nu un iepējams ir arī vēl citi, kam vienkārši lasot grāmatu jau smadzenēs darbojas kāda... doma, vai nezinu kā to nosaukt, kas ziņo par neatbilstību citur lasītajam...
Man protams liels prieks par šiem cilvēkiem, jo tas pierāda, ka viņiem ļoti labi strādā smadzenes un loģiskā domāšana...
Bet nu jā bez ļūdām neiztikt, jo, ja nebūtu kļūdu, tad tiem cilvēciņiem, kas tās meklē, nebūtu kodarīt...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
helbaffy
iesūtīt 03.11.2005 18:29
Raksts #12


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.02.05
Kur: ...Flawed Perfection...



es lasot 6. grāmatu tās 3 dotās kļūdas nepiefiksēju, bet tur bija arī citas kļūdiņas! varbūt man ticis nekvalatatīvs darbs!.... unsure_a.gif
Nu jā es piekrītu Stargirl ka raxtot tik daudz un tik biezas grāmatas pilnīgi visus sīkumus nevar atcerēties..... cool.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sol Invictus
iesūtīt 03.11.2005 19:09
Raksts #13


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: Tallina
Niks 2006



Starp autora un lasītāju spējām atcerēties grāmatu vajadzētu būt atšķirībai - lasītājiem nav jāmocās nez cik ilgi mēģinot izdomāt ko rakstīt tālāk.

Man starp citu kļūda likās, ka Harijs pēc Dumidora nāves atbrīvojās no viņa burvestības - rodas jautājums kādas burvestības vairs nedarbojas kādas darbojas utml.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
~SweetIrony~
iesūtīt 06.11.2005 18:33
Raksts #14


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.07.05
Kur: Ledusskapī pie gurķiem!



jaaa arii tas vareetu buut visai interesants jautaajums...
bet vai tad citur ir mineets ka burvestiiba nepazuud tad ja tas kursh to veicis nomirst? tad jau harijs buutu sastindzis tik ilgi kameer kaads vinjam uzskrietu virsu... un tad jau protams izpaliktu visa taa dziishanaas pakalj Strupam ar Drako... manupraat tas vienk bija vajadziigs sizhetam, jo savaadaak graamataa tiktu izlaistas daudzas lietas...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Victor Krum
iesūtīt 08.11.2005 03:41
Raksts #15


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 02.03.04
Kur: Uz slotas



pa tām asinīm tur vēl var būt varianti (kā jau tika minēts), ka Hagrids kaut ko ar to savu gabalu darīja.

A par to felix felicis gan tiesa. Reālajā dzīvē varētu pieļaut, ka vienkārši Harijs nokļūdījās, bet tā kā ar Harija muti runā Roulinga tad... laikam būs nomisējies.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
_BijušaisPareģis
iesūtīt 20.11.2005 21:43
Raksts #16


Strādā "Caurajā katlā" par trauku mazgātāju
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 04.10.03
Kur: Rīga, Jēkabpils



CITĀTS(bafa @ 03.11.2005 18:29) *
es lasot 6. grāmatu tās 3 dotās kļūdas nepiefiksēju, bet tur bija arī citas kļūdiņas! varbūt man ticis nekvalatatīvs darbs!.... unsure_a.gif
Ar lielu interesi tās uzklausīsim! smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
forbiddenwood
iesūtīt 13.02.2006 15:13
Raksts #17


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.12.04



Jāā... interesanti gan. Iespējams ka Hagrids bija dabūjis citas šķirnes pūķa gabalu. Tā kā tie ir maģiski zvēri, iespējams ka citiem ir pat dzeltenas asinis. Bet tas ka tas gabals bija notriepts ar kaut ko, tas arī ir ticams... Tomēr, tad tur būtu rakstīts apmēram tā: ...un viņam notecēja asinis sajaukušās ar (kaut kādu šķidrumu)... grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ného
iesūtīt 13.02.2006 17:15
Raksts #18


Rex Aegyptus
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.03.05
Kur: terra incognita



CITĀTS(erty @ 25.10.2005 08:19) *
Jā, uz šajā gadījumā tā nebija Roulingas kļūda, bet gan grāmatas vāka autores kļūda.
Tomēr pārējās divas gan ir Roulingas kļūdas. grin.gif

par tām Roulingas kļūdām - ja tā paskatās, tad tās var neuzskatīt par kļūdām, kaut gan viena ir grūtāk attaisnojama.

Pirmais - tur saka, ka niecīga pudelīte ar vislaimi pieteik 12 stundām. Bet vai Harijam bija tieši tik niecīga pudelīte? Varbūt viņam bija lielāka pudelīte. Varbūt tā 12 stundīgā pudelīte nebija pilnībā pilna, bet Harija bija pilna. Uzskatu, ka šo kļūdu var "stiept dažādi - katrs uz savu pusi"

Pūķa asinis vai tad ir tikai zaļā krāsā, varbūt tās burvis pārkrāsoja ar burvestību, lai vairāk atbilstu cilvēka asinīm.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
nenuil
iesūtīt 13.02.2006 17:20
Raksts #19


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.01.06
Kur: šodien zeme iztiks bez mums
Novembra mākslinieks 2009



shitaas kljuudas nebiju ieveerojusi... nu to pa graamatas vaaku es pie kljuudaam nepieskaitu! baac, bet bija citas kljuudas, ko es ieveeroju, bet tagad nevaru atcereeties... tad kad tas notix, uzraxtiishu...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Maggette
iesūtīt 13.02.2006 17:25
Raksts #20


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.02.06



Piektajā grāmatā tiešām neparasti daudz kļūdu, bet sestajā - pagaidām tikai četras.

Ievērojāt pie General Mistakes to, ka AG eksāmenu rezultāti tika izziņoti mācību gada pēdējā dienā, bet JP - tikai vasaras vidū?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

5 Lapas V   1 2 3 > » 
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.03.2024 17:04