Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Ziņu iesūtīšana

Jaunu pavedienu veidošana šajā forumā ir atspējota.

Ja vēlies iesūtīt jaunumus, dari to Dienas Pareģa pamatforumā.

> Kas aug Harija Potera dārziņā?
ils
iesūtīt 27.08.2007 08:11
Raksts #1


Krāmē plauktos Izgaistošās izgaišanas grāmatas
Grupas ikona

Grupa: Dienas Pareģis
Pievienojās: 29.07.03
Kur: Rīga
Dienas Pareģis 2009



Raksts no National Geographic augusta numura.

Kad jaunais burvis karos ar ļauno Voldemortu pēdējo reizi grāmatā "Harijs Poters un Nāves relikvijas", viņš mās ar zizli, kas pagatavots no parasta akmensozola. Kaut gan akmensozols nav tik parasts pat vientiešu pasaulē. Sensenos laikos dziednieki gatavoja tēju no tā lapām - tā izrasīja svīšanu un palīdzēja pret drudzi. Viņi arī ticēja, ka tā ogu sula ārstē dzelteno kaiti. Daudziem reāliem augiem, par ko tika mācīts Harija burvju skolā, ir seno laiku vai modernās medicīnas pielietojums. Taču poterfaniem nevajadzētu brūvēt mājās mikstūras no tiem: kaut arī stāsta, ka akmensozola ogas atvaira sātanu, tomēr to sula ir indīga.

No maģijas un medicīnas - dažas ziņas par maģiski medicīniskiem augiem.

Īve. Voldemorta zizlis ir gatavots no šī mūžzaļā auga, kas renesanses literatūrā simbolizēja nāvi, bet mediķu pasaulē pazīstams kā cīnītājs pret vēzi. Zāles Taxol paraksta krūšu, plaušu un dzimumorgānu vēža gadījumos, un tās pirmo reizi tika sintezētas no koka mizas un skujām.

Salvija. Mītos astrologi - kentauri dedzināja augu, lai pastiprinātu maņas. Patiesībā salvijai ir dezinficējošas īpašības; dažu mutes dobuma skalošanas līdzekļu sastāvdaļa ir salvija.

Nātres. Burvji izmanto šo dzelošo augu, lai ārstētu augoņus. Zinātnieki pievieno to zālēm, kas novērš deguna asiņošanu, bet vācu ārsti pievieno nātres preparātiem, ko lieto palielinātas prostatas gadījumos.

Vītols. Harija mirušajai mātei Lilijai bija zizlis no šī koka, tradicionāli, posta simbola, kaut gan tautas medicīnā vītola lapu tēja tiek lietota kā sāpju atvieglotāja. 1800-tajos gados kā aspirīna priekštecis tika lietots lapu ekstrakts. Tomēr visas modernās zāles ir sintētiskas.

Mandrāga (mandragora). Indīgs sakņaugs ar savijušamies saknēm palīdz Harija skolotājiem kā zāles pret pārakmeņošanos. Bībelē minēts kā līdzeklis uztveres uzlabošanai. Senie grieķi pievienoja to vīnam kā anestēzijas līdzekli. Šodien acu zāles satur mandrāgu sastāvdaļas, kas uz laiku paralizē acu muskuļus, lai acu zīlītes paliek atvērtas.

Vērmeles. Aizmidzināšanas zāļu sastāvdaļa Harija potera sērijā, šis kodīgais augs satur santonīnu, substanci, kas izdzen parazītiskos tārpus no ķermeņa. Veco laiku dziedniecības līdzeklis zaudējis savu nozīmi, attīstoties farmācijai.

Akonīts. Potera zāļu meistari izmantoja augu kā pretvilkatības līdzekli, neļaujot vilkacim pārvērsties par vilku. Reālie ārsti saberza to mīkstā masā un tad atšķaidīja to ar alkoholu, un parakstīja mazās devās kā ārēji lietojamu preparātu uz nebojātas ādas gadījumos, lai mazinātu iekšķīgas sāpes. Jau viena grama uzņemšana būtu fatāla; Pakistānas kriketa komandas trenerim, kuru martā atrada mirušu, konstatēja akonīta pēdas organismā.

Šo rakstu rediģēja Edzinsh: 29.08.2007 11:43
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
 
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 3)
positiv denken
iesūtīt 25.09.2007 07:14
Raksts #2


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 03.08.07
Kur: starp daudziem, kas nav pūces



Paldies - ļoti interesanti un saistoši!

Man patiešām ir aizdomas, ka sevišķi talantīgi HP fani, kam ir ķīmiķa spējas, ir mēģinājuši brūvēt kādu interesantu mikstūtru grāmatas iespaidā - pat man nebūtu nekas pretī pamēģināt kādu eksperimentu ar minētajiem augiem!

Tomēr - nākas piezemēties realitātē - kurš gan to radušos mikstūru izmēģinātu - negatīvām sekām būtu jāzin pretinde vai adekvāta - glābjoša - pretreakcija.

P.S.Prieks, ka Roulinga tik smalki izstrādājusi visu - no kā veidpots ik zizlis utt. - visu cieņu!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Pipardilliite
iesūtīt 03.02.2008 20:02
Raksts #3


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.02.08
Kur: Starp debesīm un savām rētām, kur pāri plosās likteņa vējš...



CITĀTS(positiv denken @ 25.09.2007 07:14) *
Paldies - ļoti interesanti un saistoši!

Man patiešām ir aizdomas, ka sevišķi talantīgi HP fani, kam ir ķīmiķa spējas, ir mēģinājuši brūvēt kādu interesantu mikstūtru grāmatas iespaidā - pat man nebūtu nekas pretī pamēģināt kādu eksperimentu ar minētajiem augiem!

Tomēr - nākas piezemēties realitātē - kurš gan to radušos mikstūru izmēģinātu - negatīvām sekām būtu jāzin pretinde vai adekvāta - glābjoša - pretreakcija.

P.S.Prieks, ka Roulinga tik smalki izstrādājusi visu - no kā veidpots ik zizlis utt. - visu cieņu!


- Piekriitu...
Par taam miksturaam... Latvijaa nee, bet Amerikaa.......
Tiesaam paldies!
Interesants raksts smile.gif ....
sorcerer.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Jūens
iesūtīt 03.02.2008 20:11
Raksts #4


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 02.02.08



Forš raksts! Atzīšos, ka es esmu taisījis jocīgas vielas, ta'ču Dieva dēļ, neesmu tās dzēris. Tā kā esmu HP fans (laikam ļoti, ļoti jocīgs fans), es mājās turu pašizgatavotu zizli...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 19.04.2024 15:03