Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Pirms iesūti rakstu

Pirms iesūti rakstu, pārliecinies, ka tu tajā:

1) neesi lamājies;
2) personīgi neaizvaino citus diskusijas dalībniekus;
3) neatkārto jau iepriekš rakstīto;
4) izsakies par pavedienā apskatīto tematu;
5) izsaki savu viedokli, bet necenties to uzspiest citiem.

> Dieva patiesība, jeb dēmoni starp mums
ils
iesūtīt 31.07.2008 17:26
Raksts #1


Krāmē plauktos Izgaistošās izgaišanas grāmatas
Grupas ikona

Grupa: Dienas Pareģis
Pievienojās: 29.07.03
Kur: Rīga
Dienas Pareģis 2009



http://bogistina.info/
Saits krievu valodā par sātana izdzīšanu pareizticīgo stilā. Ir arī laikam bildes un video.
Dažādi brīnumi un citas lietas. Audio un video liecības par apsēstiem ļaudīm. Ja man jāsaka, tad garīgi slimu cilvēku ārstēšana ar sātana izdzīšanu 21. gadsimtā liekas kaut kā jocīga. Bet, katram savs.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
3 Lapas V  < 1 2 3 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (20 - 39)
Roviela
iesūtīt 03.10.2008 21:13
Raksts #21


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



CITĀTS(Elony @ 03.10.2008 21:33) *
Roviela, Northona runāja no kristietiskā viedokļa - āfrikas burvji un šamaņi jau savu spēku var smelties tikai no dēmoniem. Un līdz ar to viņu garu izdzīšanai ir maz efekta.
Jā, es jau sapratu. Tāpēc sekoja mans paskaidrojums par budistu lamām. No kristīgā viedokļa tiešām pareizi ir tā, kā viņa saka. Sliktums tas, ka man patīk lietas apskatīt no plašāka viedokļa, neaprobežojoties tikai ar kristietību.
Starp citu, Āfrikas burvjiem garu izdzīšanas rituāli sanāk daudz vēl iespaidīgāki pēc paskata. smile.gif Ieteicamā literatūra - H.Raits "Burvestību liecinieks". Dokumentāls stāsts, ceļojuma piezīmes.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Antons Ego
iesūtīt 05.10.2008 17:52
Raksts #22


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.06.04
Labākais GP atdzejotājs 2007



CITĀTS(Northona @ 03.10.2008 12:13) *
Pasaule nav tikai materiāla.


man ticīgajos vienmēr besī šitas arguments.

es arī neuzskatu, ka pasaule ir tikai materiāla, tomēr man liekas absolūti tizli ticēt tam, ka kaut kur debesīs ir divi nemateriāli krēsli, kuros sēž bārdainais dievs un viņa vienpiedzimušais dēls. vai, ka kaut kur ir planēta, uz kuras dzīvo zils džeks ar daudz rokām un flautu.
vai, par tēmu runājot, ka mums apkārt lidinās daudzi neredzami radījumiņi, kuri kaut kad sen ir nogrēkojušies, tāpēc tagad izklaidējas, iemiesodamies nabaga zemes iedzīvotājos.

no offence, bet vēl lielāks materiālisms nav iespējams. man arī nešķiet, ka pasaule ir tikai tik liela, cik lielu mēs to redzam, bet tā ir lielāka arī par to, cik lielu to iespējams iztēloties.

tieši tāpēc visādi dievu un garu iemiesošanās sviesti man liekas mēreni stulbi - nevis tāpēc, ka tas būtu pārāk sarežģīts, bet gan pārāk vienkāršs izskaidrojums.

Šo rakstu rediģēja Antons Ego: 05.10.2008 17:52
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elony
iesūtīt 05.10.2008 21:03
Raksts #23


Alveus anima
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.05.07
Kur: Aiz maskas
HP eksperts 2008



Debesīs nav divi krēsli. Dievam nav roku, acu, kāju, jo viņš nav materiāla būtne. Viņš ir gars, garīga būtne. Ko īsti tas nozīmē, es protams, nezinu. Neviens cilvēks jau nezina, kā ir eksistēt kā garīgai būtnei. Kā tas ir, tur, garīgajā sfērā.
Bet ticēt, ka debesīs tiešām ir bārdains vecis krēslā ar dēlu pie labās rokas burtiskā ziņā... njā, tas nav prātīgi. Bet ko padarīsi, ka cilvēkiem galviņas grūtas un viss jāskaidro ar simboliem. Un ka viņi tad tos uztver burtiski. Bet mēs esam materiālas būtnes un tādām vieglāk sarprast jēdzienienus, kas saistās ar vizuālu uztveri.

Bet kāpēc nevar apkārt lidināties garīgas būtnes, kas izklaidējas, iemiesojoties cilvēkos? Kāpēc tam tizli ticēt?

Tas nav pārāk vienkārš izskaidrojums. Jau tika minēts, ka iemiesošas var minēt tikai specifiskos gadījumos. Lielākā daļa psihisko un fizisko slimību nav jau dēmonu darbs.
Iemiesošanās nav izskaidrojums slimībām, un garīgām kaitēm, bet reta parādība.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Antons Ego
iesūtīt 05.10.2008 22:51
Raksts #24


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.06.04
Labākais GP atdzejotājs 2007



CITĀTS(Elony @ 05.10.2008 22:03) *
Bet kāpēc nevar apkārt lidināties garīgas būtnes, kas izklaidējas, iemiesojoties cilvēkos? Kāpēc tam tizli ticēt?


nu, common, pārlasi savu jautājumu! no sērijas - ir divas dimensijas, divas pasaules - garīgā un parastā, tās abas apdzīvo šo zemi, un mēs kaut kāda mistiska iemesla pēc neredzam tos garus, kas visu laiku izdomā jaunas viltībiņas ar kādām mūs apmuļķot? apkārt lidinās mazas, neredzamas būtnītes, kuras kaut kad sen sastrīdējās ar lielo neredzamo būtni un tagad ar savām mazajām, neredzamajām smadzenītēm izspēlē ļaunus jociņus?
jājā, man ir kaut kāda mūsdienu cilvēka materiālistiskā domāšana, bet tas patiešām IR muļķīgi. muļķīgi ir mēģināt vizualizēt kaut kādu pārcilvēcisku spēku ārējo izskatu, domas vai uzvedību. cilvēks, protams, ir visa mēraukla, bet ir arī neizmērāmas lietas.

CITĀTS(Elony @ 05.10.2008 22:03) *
Tas nav pārāk vienkārš izskaidrojums. Jau tika minēts, ka iemiesošas var minēt tikai specifiskos gadījumos. Lielākā daļa psihisko un fizisko slimību nav jau dēmonu darbs.
Iemiesošanās nav izskaidrojums slimībām, un garīgām kaitēm, bet reta parādība.


tieši tāpēc tas ir pārāk vienkāršs izskaidrojums - kaut kādu mistisku, neaptveramu un apzināmā formā neeksistējošu tēlu izmantošana citādi neizskaidrojamu parādību izskaidrošanai. KATRA psihiska novirze ir psihiska novirze un nekas cits. ja cilvēks jūtas slikti, tā ir slimība, kas ārstējama ar zālēm. kaut kā neticas, ka visas kaites dalās tādās kā materiālās un ēteriskās - vienas izraisa baciļi, bet otras - ļaunie gari. stulbums kaut kāds.

tad jau drīzāk katrai slimībai vai vispār katrai darbībai vai stāvoklim, kādā jebkas atrodas, var būt divējāds skaidrojums - gan tas fiziskais, gan garīgais.

šito ideju par diviem kļūmju veidiem - tām, kuras uzsūta augstākās būtnes, un tādām, kuras notiek fizisku likumu dēļ, kultivē tieši zinātnes attīstība. jo vairāk cilvēks izkaidro, jo mazāk ļaunuma tiek piedēvēts dēmoniem. tomēr, manuprāt, uzskats, ka dieva esamība ir pretstatā zinātniskiem faktiem, ir muļķīgs, jo palēnām jau atklājas, ka sievietes arī ir cilvēki, debesīs nesēž onkulis un homofobija ir tizla. pienāks laiks, kad visam būs zinātnisks pamatojums un zinātniski ārstniecības līdzekļi, tomēr tas jau neizslēdz dieva kā tāda esamību. tas, ka mēs neradāmies no ādama un ievas, bet gan attīstījāmies no kaut kādām amēbām, nenozīmē, ka šāda cilvēka rašanās ir kaut kādā mērā mazāk dievišķa. tā gluži vienkārši neietilpst bībeles rāmjos.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 08.10.2008 12:40
Raksts #25


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



CITĀTS(Bizii van Dope @ 03.10.2008 16:30) *
Es ceru, ka tu nevaino visus kriestiešus tajā. Galu galā ne visi kristīgie ir fanāti vai cītīgi baznīcas apmeklētāji. Daži ir tikai kristīti un viss.

Īstenībā interesanti... tādi ģēniji un tādi savādnieki reizē. Vai varbūt tā ir sabiedrības vaina, ka viņi tiek dēvēti par trakajiem? Es nemāku noformulēt to domu, bet tā apmēram iešāvās prātā, ka varētu arī būt tā, ka ne visi ir slimi, bet viņi vienkārši ir un ir savādāki.

Nevar pierādīt ne to, ka Dievs ir, ne arī to, ka nav.

Nē, es vainoju tikai fanātiķus. Es arī esmu kristīts kā katolis.

Visos laikos ir bijusi prakse atšķirīgākos un sabiedrības nesaprastos iebāzt trakonamā vai vismaz no tā ārstēt ar visai atbaidošām metodēm. Turklāt senākos laikos tevi varēja noturēt par trako par lietām, ko šodien uzskatītu par tavu privāto darīšanu. Jaukšanās citu dzīvēs bija visai izplatīta, un, btw, arī parastu (un mūsdienās atpazītu) psihisku slimību piemeklētos mēdza noturēt par ļauno garu apsēstiem. Nabaga cilvēku liktenis bija visai neapskaužams.

Ā, un cita pataisīšana par traku sabiedrības priekšā arī ir visai izplatīta pieeja, lai tikt vaļā no sāncenšiem.

CITĀTS(Northona @ 03.10.2008 19:13) *
Liela, jo sātanu ar sātanu nevar izdzīt. Šajā gadījumā es domāju burvjus un šamaņus. Psihiatrs ir pilnīgi neiederīgs tajā uzskaitījuma virknē.

Es tā neteicu. Protams, Svētie Raksti ir pamats, bet es lasu arī daudz ko citu, tikai ne visam, ko zinātnieki saka var ticēt, viņi ir tikai cilvēki un cenšas izprast mistiskas lietas.

Ir tāda pieeja — izdzīt velnu ar Belcebulu. rolleyes_a.gif Tā pat darbojas.

Burvji un šamaņi savukārt, iespējams, uzskata, ka krietīgie priesteri ir ļauno garu apsēsti. Kam taisnība? Atbilde nav tik viennozīmīga, kā tu domā — galu galā, ar Baznīcas piesegu ir tikuši veikti arī ļauni darbi.

Svētie raksti nav nekļūdīgi.

CITĀTS(Northona @ 03.10.2008 19:13) *
Matiasam:
Atkal kā vienmēr mēs strīdamies. grin.gif

Žēl, ka tu tā nedarīji. Es arī toreiz biju, jo uz Jēkaba katedrāli eju bieži, man būtu bijis interesanti paskatīties. Tas, ka mācītājs teica, ka dziesmu svētki ir skaisti, bet, ka daudziem cilvēkiem gribas atgriezties pie senlatviešu ticības un uzvesties stulbi (tā jau viņš neteica, bet es neatceros kā teica) nenozīmē, ka nolikti tika Dziesmu svētki, bet pagānu paražas. Senie latvieši (tolaik gan viņus vēl par latviešiem nesauca) arī upurēja cilvēkus saviem dieviem, kas, pēc manām domām, ir šausmīgi- upurēt cilvēku. Dziedot jauko dziesmiņu "Saule, Pērkons , Daugava" vismaz es arī to domāju, kad dziedu. Zinu, ka daudziem kristiešiem ir pretenzijas dziedāt, ka Pērkons ir viņu tēvs, bet man nav. Es novirzījos no tēmas, vispār jau runa bija par dēmonu eksistēšanu.

Vajag taču tevi noturēt ierindā. cool.gif

Nedomāju, ka jūs visi būtu īpaši laimīgi, ja es iejauktos. Traucēt dievkalpojumu nav tā labākā pieeja.

Un es uzskatu par atbaidošu praksi skalot kādam smadzenes.

Kas attiecas uz Dziesmu svētkiem — to paražām būtu jānāk no senās Latvijas (kuru, jā, jā, toreiz tā nesauca), tai skaitā ar pagāniskām saknēm. Tas arī bija motīvs, kurš palīdzēja noturēties kopā, kad šiszemes tauta bija apspiesta. Atgādinu, ka tie bija tieši ticības nesēji — vācieši, kas, pirmo reizi šeit iebrukuši, ar krustu un zobenu atnesa vietējām tautām tikai un vienīgi nelaimes.

Mācītājs apgalvoja, ka Dziesmu svētkos esot par maz Kristus un ka garīgās dziesmas netiekot dziedātas gana daudz. Mana atbilde — viņa tur arī nekad nav bijis un simts gadus arī nevajag. Vēl viņš apgalvoja kaut ko tādā garā, ka labāk doties uz baznīcu nekā uz tiem svētkiem, ko es uzskatu par salīdzinājumu nevietā.

Kur tu tajā katedrālē atradies?

CITĀTS(Elony @ 03.10.2008 21:33) *
Roviela, Northona runāja no kristietiskā viedokļa - āfrikas burvji un šamaņi jau savu spēku var smelties tikai no dēmoniem. Un līdz ar to viņu garu izdzīšanai ir maz efekta.

Kā nu kuram. Tad jau no Rovielas teiktā būtu jāsecina, ka mūsdienu cilvēkam priesteris ir psihoterapeits. Tādā gadījumā tīri finansiālā ziņā ticīgam būt sanāk lētāk (ja neskaita visas tās sektas). xD.gif

CITĀTS(Roviela @ 03.10.2008 22:13) *
Tāpēc sekoja mans paskaidrojums par budistu lamām. No kristīgā viedokļa tiešām pareizi ir tā, kā viņa saka. Sliktums tas, ka man patīk lietas apskatīt no plašāka viedokļa, neaprobežojoties tikai ar kristietību.

Laba īpašība.
Gribētu sastapt kādu lamu. smile.gif

CITĀTS(Antons Ego @ 05.10.2008 18:52) *
vai, ka kaut kur ir planēta, uz kuras dzīvo zils džeks ar daudz rokām un flautu.

No citplanētiešu teorijas skatījuma kaut kas tāds ir reāli iespējams. xD.gif

CITĀTS(Antons Ego @ 05.10.2008 23:51) *
apkārt lidinās mazas, neredzamas būtnītes, kuras kaut kad sen sastrīdējās ar lielo neredzamo būtni un tagad ar savām mazajām, neredzamajām smadzenītēm izspēlē ļaunus jociņus?

Nu, ja tu paziņotu, ka zini, ka tādi eksistē (kā te apraksti), IMO tev ārsti izrakstītu konkrētu diagnozi. Hm, vispār interesanti — arguments, ka tu esi ticīgais, mūsdienās visai jauki paglābj no psihenes gadījumos, kad tu rīkojies galīgi neloģiski un neadekvāti. Tas neattiecas vienīgi uz fanātiķiem, ja tie pārcentušies, bet tik un tā šamējos pataisa par svētajiem mocekļiem vēlāk.

CITĀTS(Antons Ego @ 05.10.2008 23:51) *
šito ideju par diviem kļūmju veidiem - tām, kuras uzsūta augstākās būtnes, un tādām, kuras notiek fizisku likumu dēļ, kultivē tieši zinātnes attīstība. jo vairāk cilvēks izkaidro, jo mazāk ļaunuma tiek piedēvēts dēmoniem. tomēr, manuprāt, uzskats, ka dieva esamība ir pretstatā zinātniskiem faktiem, ir muļķīgs, jo palēnām jau atklājas, ka sievietes arī ir cilvēki, debesīs nesēž onkulis un homofobija ir tizla. pienāks laiks, kad visam būs zinātnisks pamatojums un zinātniski ārstniecības līdzekļi, tomēr tas jau neizslēdz dieva kā tāda esamību. tas, ka mēs neradāmies no ādama un ievas, bet gan attīstījāmies no kaut kādām amēbām, nenozīmē, ka šāda cilvēka rašanās ir kaut kādā mērā mazāk dievišķa. tā gluži vienkārši neietilpst bībeles rāmjos.

Šim arī es piekrītu. +1
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Klāra
iesūtīt 08.10.2008 16:22
Raksts #26


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.12.07
Kur: tavā sirdī



CITĀTS
Ir tāda pieeja — izdzīt velnu ar Belcebulu. Tā pat darbojas.

Kā tu zini, ka darbojas? To nevar zināt. Ir, protams, tāds teiciens un Bībelē, kad Jēzus kādam cilvēkam izdzina ļauno garu, daži teica, ka viņs to dara ar Belcebula palīdzību, bet Jēzus atbildēja, ka ļaunais gars nevar būt pret sevi. Tad jau tik pat labi Jēzus kaut ko darītu, atnāktu Svētais Gars un uzveiktu Jēzu. Neloģiski, tik pat neloģiski, kā uzskatīt, ka velnu var izdzīt ar velnu...
CITĀTS
ar Baznīcas piesegu ir tikuši veikti arī ļauni darbi.

Protams, es zinu- vienmēr ir cilvēki, kas ir rāda sliktu piemēru par visu iekārtu. Ļauni, varaskāri cilvēki iesaistījās Baznīcā un ne jau lai palīdzētu, bet pretēji. Taču vienmēr bijuši kādi reformatori, kādi, kas centās to mainīt- tā sauktie svētie. Baznīca tiešām pagātnē bija daudz ļauna darījusi, tāpēc daudzi viņu nīst vēl aizvien. Valsts vara arī daudz ļauna darījusi (un dara), vai tāpēc mēs pateiksim, ka mums tādu nevajag? Nē, mums vienkārši vajag savādāku attieksmi un izturēšanos. Tas pats ir ar Baznīcu, bet atšķirība tāda, ka tagad baznīcai vispār nav nekādas varas, tikai vārda brīvība- drīkst izteikt savas domas dažādos jautājumos. Dīvaini, bet katoļu baznīca vēl nav izmirusi, vēl aizvien ir cilvēki, kuri tur nāk, kurus neviens nespiež, kuri varbūt ir tādi ģimenē vienīgie, kas tic Dievam. Kaut kas viņus tur velk. Pašlaik baznīca (nu, protams, ir izņēmumi) neko sliktu nedara, tikai labu- palīdz garīgi grūtībās nonākušiem cilvēkiem.
CITĀTS
Svētie raksti nav nekļūdīgi.

Ja tu domā tulkošanas ziņā, tad jā- tā ir tulkota ļoti daudz valodās, bet ir zinātnieki un teologi, kas ir to lasījuši sengrieķu (vairums Jaunās Derības ir sengrieķu valodā nevis ebreju) valodā, saka, ka doma ir tā pati. Jaunā Derība ir zinātniski pierādīts, ka ir patiesība. Par Veco Derību kāds, ja grib var strīdēties. No evaņģēlijiem ir daudz vairāk pierakstu saglabājušies nekā no Sokrata vai Aristoteļa, kurus nezin kāpēc neviens tik aktīvi neapstrīd.
CITĀTS
Tad jau no Rovielas teiktā būtu jāsecina, ka mūsdienu cilvēkam priesteris ir psihoterapeits.

Drīzāk psihologs ar kuru var izrunāt problēmas, bet šajā gadījumā tam nav nekāda sakara ar eksorcismu...
CITĀTS
Kur tu tajā katedrālē atradies?

Ja pareizi atceros no visām reizēm, kad tur esmu bijusi, tad sēdēju Jēzus altāra pusē netālu no staba. grin.gif Kur tu?

Šo rakstu rediģēja Northona: 08.10.2008 16:24
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 08.10.2008 17:50
Raksts #27


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



CITĀTS(Northona @ 08.10.2008 17:22) *
Neloģiski, tik pat neloģiski, kā uzskatīt, ka velnu var izdzīt ar velnu...

Tieši kā reiz loģiski. Velni sava rakstura dēļ varētu visai veiksmīgi kašķēties savā starpā.
— Pats izplucināja acis!
— Nu idiots, pats sev izplucināja, un tad vēl bļauj.

laughing.gif

CITĀTS(Northona @ 08.10.2008 17:22) *
Tas pats ir ar Baznīcu, bet atšķirība tāda, ka tagad baznīcai vispār nav nekādas varas,

… par ko, laikam, būtu jāpriecājas…

CITĀTS(Northona @ 08.10.2008 17:22) *
tikai vārda brīvība- drīkst izteikt savas domas dažādos jautājumos.

… ko Benedikts arī dara. Vispār pārsteidzoši, pēc Jāņa Pāvila II (kurš bija foršs) atnāca tāds pakaļa.

CITĀTS(Northona @ 08.10.2008 17:22) *
Dīvaini, bet katoļu baznīca vēl nav izmirusi, vēl aizvien ir cilvēki, kuri tur nāk, kurus neviens nespiež, kuri varbūt ir tādi ģimenē vienīgie, kas tic Dievam. Kaut kas viņus tur velk. Pašlaik baznīca (nu, protams, ir izņēmumi) neko sliktu nedara, tikai labu- palīdz garīgi grūtībās nonākušiem cilvēkiem.

Mhm, un pie reizes drāž mazus zēnus.

BTW, tas, ka ģimene nevelk uz baznīcu vēl nenozīmē, ka draugi nevelk uz baznīcu. Teiksim, tas pats stāsts par tevis pieminēto meiteni.
IMO, tas, ka Baznīca dažus atbrīvo no pienākuma pašam domāt ar savu galvu, nav nekas labs. Bet gan jau ir arī labi sasniegumi.

CITĀTS(Northona @ 08.10.2008 17:22) *
Ja tu domā tulkošanas ziņā, tad jā- tā ir tulkota ļoti daudz valodās, bet ir zinātnieki un teologi, kas ir to lasījuši sengrieķu (vairums Jaunās Derības ir sengrieķu valodā nevis ebreju) valodā, saka, ka doma ir tā pati. Jaunā Derība ir zinātniski pierādīts, ka ir patiesība. Par Veco Derību kāds, ja grib var strīdēties. No evaņģēlijiem ir daudz vairāk pierakstu saglabājušies nekā no Sokrata vai Aristoteļa, kurus nezin kāpēc neviens tik aktīvi neapstrīd.

Kur tu to rāvi? blink_a.gif
BTW, segrieķu valodā arī nav oriģināls. Tas ir tulkojums no vēl senāka tulkojuma. Arī sengrieķu variants nav nekļūdīgs, un uz to noteikti nevajadzētu raudzīties kā uz vienīgo gaismu un pareizo ceļu.

Starp citu, mēs šitā aizgājām visai tālu no sākotnējā temata — apsēstība ar ļaunajiem gariem un eksorcismi. Ja vēlies turpināt apspriest kristietību un Svētos rakstus vispārīgāk, tad piedāvāju diskusiju pārcelt uz citu (atbilstošāku) pavedienu vai PZ.

CITĀTS(Northona @ 08.10.2008 17:22) *
Ja pareizi atceros no visām reizēm, kad tur esmu bijusi, tad sēdēju Jēzus altāra pusē netālu no staba. grin.gif Kur tu?

Kur tur bija stabs?

Pašā priekšā sēdēji? Kas atradās pa labi un pa kreisi no tevis?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elony
iesūtīt 08.10.2008 19:30
Raksts #28


Alveus anima
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.05.07
Kur: Aiz maskas
HP eksperts 2008



Antons Ego teiktajam:

Nezinu, kā ir ar materiālistisko uzskatu. Bet tu pieminēji zinātni. Un es tev pateikšu zinātnes viedokli.
Ja kāda parādība vai lieta pagaidām nav saprotama, tas nenozīmē, ka tā neeksistē.

Zinātne nemaz nevar noliegt dēmonu esamību. Tā var tikai paziņot, ka pagaidām nav pierādījumu to eksistencei, tāpat kā nav pierādījumu dieva vai enģeļu esamībai.

Muļķīgi ir apgalvot kaut ko kategoriski, tikai tāpēc, ka tas tev šķiet nesaprotams. Zinātne attīstās, tāpat kā zināšanas par pasauli. Reiz cilvēki ticēja, ka dzīvo uz plakanas bļodas, virs kuras pakārtas zvaigznītes un saulīte. Tagad viņi zina, kas ir Saules sistēme, Piena Ceļa galaktika un cik milzīgs ir visums. Ņūtona sasniegumi fizikā daudziem likās izskaidrojam lielāko daļu fizikālo parādību, bet Enšteins parādīja, ka ir daudz vairāk. Tam sekoja kvantu fizika. Pasaulē ir vēl daudz nesaprotama, vēl nezināma. Bet varbūt reiz būs zināms un saprotams.

Un kā jau teicu, es nezinu, vai mūsdienās dēmoni iemiesojas cilvēkos. Zinu tikai to, ka paļauties uz izdzenējiem, kā tajā filmā paļauties nevar.

Kas attiecas uz zālēm, kas spētu apturēt šūnu novecošanu - cilvēki drīzāk izgudros zāles, kas nogalina neglābjami un uzreiz visu cilvēci. Bet tas tā.

Šeit tika pieminēta Bībele. Jaunā derība lielākoties tika sarakstīta sengrieķu valodā, kas bija starptautiskā valoda tajos laikos. Manuskripti, kas ir no četriem evanģēlijiem pamatā sakrīt teksta jēgā un valodā. Tā ka pārpratumiem tajā, ka tur ietverta doma par ļaunajiem gariem, kas iemiesojas cilvēkos, nevajadzētu rasties.

Un par tēmu - Dieva patiesība nav tajā, ka kaut kāds savāds fanātiķis krievijas laukos pakrata kociņu ar bumbuli, kurš visus padara slapjus un dažas večiņas, kas no tā fiziski raustās.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Antons Ego
iesūtīt 09.10.2008 22:43
Raksts #29


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.06.04
Labākais GP atdzejotājs 2007



CITĀTS(Elony @ 08.10.2008 20:30) *
Zinātne attīstās, tāpat kā zināšanas par pasauli. Reiz cilvēki ticēja, ka dzīvo uz plakanas bļodas, virs kuras pakārtas zvaigznītes un saulīte.


tieši par to es runāju.
cilvēki uzskatīja, ka pasaule ir bļoda, bet izrādījās, ka viņi kļūdās.
pašlaik cilvēki cenšas meklēt kaut kādu esamības jēgu, pakļaujot to visdažādākajām reliģijām. kāpēc tev šķiet, ka šie minējumi varētu būt mazāk aplami?

un par to atsauci uz garu izdzīšanu bībēlē - es nebūt neuzskatu, ka jēzus nav bijis reāla persona. tomēr arī mūsdienās ir visvisādi garu izdzinēji, no kuriem katrs vēršas pie cita dieva. un tas nostrādā! respektīvi, es tomēr palieku pie tā, ka tur ir vajadzīga kārtīga harizma un pašpārliecinātība no izdzinēja puses un uzticēšanās un pašiedvesma no slimnieka puses. citādāk mums te sanāktu kaut kāds nenormāls monoteisms - garus izdzen katrā sevi cienošā reliģijā, vēršoties pie visiem iespējamajiem dieviem, turklāt katrs no tiem, protams, ir sacījis, ka citi neeksistē.

un par to, ka, ja jau evanģēlijos aprakstītie notikumi sakrīt, tā visa ir neapstrīdama patiesība - nu, neesi naiva. pirmkārt jau tur ir nenormāls milzums visādu nelielu atšķirību, kuras norāda, ka tie stāsti ir klejojuši no mutes mutē un beigās pierakstīts kaut kāds puslīdz vidējais aritmētiskais rezultāts.
jānis, ja nemaldos, vispār piedzima pārsimt gadu vēlāk un tikai tad, izlasījis visus apokrifus, uzrakstīja savu jēzus biogrāfijas versiju.
turklāt, galu galā, bībelē jau ir iekļauta tikai, labākajā gadījumā, simtā daļa no visa, kas ap to laiku šajā sakarā ticis sarakstīts. viss, protams, ir iekļauts apokrifos (no tiem lielākā daļa nez kāpēc vispār nav publiskota), bet kanonizēja tikai četrus evanģēlijus. kaut kā aizdomīgi.
kaut gan šitas bija reāli ne par tēmu, es neesmu nekāds brauns un man nav nekas pret džīzasu. pīs.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elony
iesūtīt 10.10.2008 09:01
Raksts #30


Alveus anima
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.05.07
Kur: Aiz maskas
HP eksperts 2008



CITĀTS(Antons Ego @ 09.10.2008 23:43) *
tieši par to es runāju.
cilvēki uzskatīja, ka pasaule ir bļoda, bet izrādījās, ka viņi kļūdās.
pašlaik cilvēki cenšas meklēt kaut kādu esamības jēgu, pakļaujot to visdažādākajām reliģijām. kāpēc tev šķiet, ka šie minējumi varētu būt mazāk aplami?


Manuprāt daudz kas ir aplams reliģijās, īpaši ja tas šķiet neloģisks un iet pretrunā ar fizikālās pasaules novērojumiem.

Bet es vienkārši norādīju, ka kategoriski apgalvot kaut ko par ļauno garu esamību vai neesamību ir muļķīgi. Nav pierādīta ļauno garu eksistence, bet nav pierādīts, ka viņi arī neeksistē.

Nu, par Bībeli ir cita tēma, es to tikai pieminēju tāpēc, ka citi te to pieminēja.
Ja par to, tad nesauc mani sieviešu dzimtē, esmu džeks rolleyes_a.gif .
Neesmu naivs un esmu pētījis to, ko dēvē par atšķirībām un nesakritībām.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Klāra
iesūtīt 10.10.2008 15:48
Raksts #31


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.12.07
Kur: tavā sirdī



CITĀTS
BTW, tas, ka ģimene nevelk uz baznīcu vēl nenozīmē, ka draugi nevelk uz baznīcu.Teiksim, tas pats stāsts par tevis pieminēto meiteni.

Nu es piem. pati aizgāju, jo gribējās atrast mieru.. Neviens man neteica, lai eju. Draugi man neticīgi, bet, protams, ejot un piedaloties draudzes aktivitātes es ieguvu arī draugus-kristiešus. Man liekas, ka draugi viens otru nevelk uz baznīcu, jo pirmkārt reti, kurš pat, ja ir ticīgs iet uz baznīcu, otrkārt, vai tad savam draugam, kuram tas liekas stulbi sāks stāstīt, lai nāk uz baznīcu... nu es savām klasesbiedrenēm, kuras lieliski zin, ka esmu krstiete nesaku, lai viņas nāk uz baznīcu. grin.gif Visi tāpat zin, ka ir tada baznīca, cilvēki jau lielākoties (arī manā klasē) tic Dievam jeb apzinās, ka Tāds ir. Bet tā meitene, kuru pieminēju ticēja Dievam un to arī es pieminēju ja kas...
CITĀTS
Mhm, un pie reizes drāž mazus zēnus.

Un to dara tikai baznīcas pārstāvji? Salīdzini cik to daudz dara cilvēki, kam ar baznīcu nav nekāda sakara! vienkārši, ja baznīca kaut ko izdara, tad tam pievērš daudz, daudz lielāku uzmanību. Un tie, kas to dara, to darītu neatkarīgi no amata, ko viņi ieņem, vienkārši tādas tieksmes...
CITĀTS
IMO, tas, ka Baznīca dažus atbrīvo no pienākuma pašam domāt ar savu galvu, nav nekas labs.

Vai tiešām? Es nedomāju ar savu galvu? Starp citu pat nekristiešiem ir sirdsapziņa, un viņi apzinās, ka darīt otram pāri nav gluži labi. Bet, ja par uzskatiem, tad ne jau pats cilvēks izdomā, ka kaut kas ir vai nav. Vai nu viņš tic visam, ko saka zinātnieki, vai nu ko baznīca, vai netic vispār nekam, dzīvo mucā.
CITĀTS
Kur tu to rāvi?
BTW, segrieķu valodā arī nav oriģināls. Tas ir tulkojums no vēl senāka tulkojuma. Arī sengrieķu variants nav nekļūdīgs, un uz to noteikti nevajadzētu raudzīties kā uz vienīgo gaismu un pareizo ceļu.

Ir gan! To arī Elony teica ja kas- lielākā daļa Jaunās Derības ir sengrieķu valodā! Man to vēsturē mācīja, ja jau jautā, kur es to rāvu.
CITĀTS
Starp citu, mēs šitā aizgājām visai tālu no sākotnējā temata — apsēstība ar ļaunajiem gariem un eksorcismi.

Ups, tik tiešām...
CITĀTS
Kur tur bija stabs?
Pašā priekšā sēdēji? Kas atradās pa labi un pa kreisi no tevis?

Laikam centies uzminēt, kura es esmu. grin.gif Nē, apmēram pavidu. Nu tas stabs (vai es nezinu kā pareizi nosaukt), kurš stutē baznīcu ir starp soliem. Pa labi skatoties var redzēt logu un vēl dažus sāniskus solus pie sienas, pa kreisi baznīcas otro pusi. Cik nesakarīgi, es zinu. grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 10.10.2008 16:15
Raksts #32


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



CITĀTS(Northona @ 10.10.2008 16:48) *
Un to dara tikai baznīcas pārstāvji? Salīdzini cik to daudz dara cilvēki, kam ar baznīcu nav nekāda sakara! vienkārši, ja baznīca kaut ko izdara, tad tam pievērš daudz, daudz lielāku uzmanību. Un tie, kas to dara, to darītu neatkarīgi no amata, ko viņi ieņem, vienkārši tādas tieksmes...

Tā kā Baznīca uzmetas par tādu kā paraugu vai vismaz māca citiem, kā dzīvot, tad ir tikai likumsakarīgi no Baznīcas pārstāvjiem sagaidīt to, lai viņi paši uz sava piemēra to arī apstiprina. Pagaidām tas, ko mēs redzam, ir — morāles normas nav rakstītas par garīdzniekiem.
CITĀTS(Northona @ 10.10.2008 16:48) *
Vai tiešām? Es nedomāju ar savu galvu? Starp citu pat nekristiešiem ir sirdsapziņa, un viņi apzinās, ka darīt otram pāri nav gluži labi. Bet, ja par uzskatiem, tad ne jau pats cilvēks izdomā, ka kaut kas ir vai nav. Vai nu viņš tic visam, ko saka zinātnieki, vai nu ko baznīca, vai netic vispār nekam, dzīvo mucā.

Cik tu mums kategoriska. Vai nu tur, vai arī citur, un bez citiem variantiem. Brīnums, ka tu vispār spēj mācīties kādā izglītības iestādē. Runājot par sirdsapziņu — tā tikai traucē. Daudz labāka ir savstarpēja cieņa un apzināšanās, ka tava brīvība beidzas tur (un tikai tur!), kur sākas cita cilvēka brīvība. Nu un, protams, nedarīt citam to, ko pats negribi saņemt.
CITĀTS(Northona @ 10.10.2008 16:48) *
Ir gan! To arī Elony teica ja kas- lielākā daļa Jaunās Derības ir sengrieķu valodā! Man to vēsturē mācīja, ja jau jautā, kur es to rāvu.

Skat. izcelto tekstu.
CITĀTS(Northona @ 10.10.2008 16:48) *
Ups, tik tiešām...

Tātad, par ļauno garu izdzīšanu un eksorcismiem.

Senākos laikos bija daudz liecību, ka kādu ir apsēduši ļaunie gari. Un šos cilvēkus visādi mocīja. Bet lielā daļā gadījumu mūsdienās pēc liecībām tika konstatētas psihisku slimību diagnozes. Citos gadījumos kāds bija kaut ko sarunājis dzērumā. Un to visu ņēma nopietni. Protams, arī uz nīsto kaimiņu varēja norādīt, ka viņš pinas ar nelabo.

Būtībā neizskaidrotais (vai tas, kas izskaidrots ar pārdabiskiem spēkiem), saņem zinātnisku skaidrojumu, un lielākā laika posmā tas arī izrādās pareizs.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Klāra
iesūtīt 10.10.2008 19:46
Raksts #33


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.12.07
Kur: tavā sirdī



CITĀTS
Brīnums, ka tu vispār spēj mācīties kādā izglītības iestādē.

Kapēc lai nevarētu?
CITĀTS
Runājot par sirdsapziņu — tā tikai traucē. Daudz labāka ir savstarpēja cieņa un apzināšanās, ka tava brīvība beidzas tur (un tikai tur!), kur sākas cita cilvēka brīvība. Nu un, protams, nedarīt citam to, ko pats negribi saņemt.

Sirdsapziņa traucē darīt sliktu. Normāli cilvēkam būtu jājūtas vainīgam, ka kādam ir sačakarējis dzīvi un jāizlīgst, nevis jādomā- es nedarīšu to, tikai tāpēc, lai man to nedara. Arī uzkliegt uz mātes- būtu taču jājūtas vainīgam, ka viņa raud. Sirdsapziņa tiešām traucē, bet tas nav nekas slikts. Iedomājies pasauli, kad nevienam cilvēkam nav šīs sirdsapziņas.
CITĀTS
Senākos laikos bija daudz liecību, ka kādu ir apsēduši ļaunie gari. Un šos cilvēkus visādi mocīja. Bet lielā daļā gadījumu mūsdienās pēc liecībām tika konstatētas psihisku slimību diagnozes. Citos gadījumos kāds bija kaut ko sarunājis dzērumā. Un to visu ņēma nopietni. Protams, arī uz nīsto kaimiņu varēja norādīt, ka viņš pinas ar nelabo.

Jā, to es zinu. Cilvēki tolaik vēl nebija tik izglītoti. Es uzskatu, ka lielākā daļa cilvēku, kam ir šādas problēmas ir psihiski slimi, bet tomēr ir arī tādi, kurus apsēduši ļauni gari. Pietam es uzskatu, ka nav jau obligāti jāuzvedas kā trakajam un jāārdās, ja cilvēku ir apsēdis ļauns gars. Domāju, ka tas lielākoties izpaužas uz reliģiskām lietām, paniskas bailes no Vissvētākā Sakramenta, nespēj to uzlūkot, skrien projām kā traks. Tā konkrēti bijai tai meitenei, ko iepriekš pieminēju, jo dzīvē viņa bija pilnīgi normāls cilvēks. Vairāk gadījumus nezinu, tāpēc nevaru teikt, bet diezgan daudzi man zināmi cilvēki bija uz eksorcista Rufusa rekolekcijām un tas, ko viņi stāstīja bija patiešām biedējoši.
CITĀTS
Skat. izcelto tekstu.

Sengrieķiski sarakstīts Lūkas evaņģēlijs, Apustuļu darbi, visas vēstules un ja nemaldos Jāņa Atklāsmes grāmata.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Beppo
iesūtīt 10.10.2008 20:30
Raksts #34


Sātana advokāts
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.11.06
Ziedoņa māceklis



CITĀTS(Northona @ 10.10.2008 20:46) *
Sirdsapziņa traucē darīt sliktu. Normāli cilvēkam būtu jājūtas vainīgam, ka kādam ir sačakarējis dzīvi un jāizlīgst, nevis jādomā- es nedarīšu to, tikai tāpēc, lai man to nedara. Arī uzkliegt uz mātes- būtu taču jājūtas vainīgam, ka viņa raud. Sirdsapziņa tiešām traucē, bet tas nav nekas slikts. Iedomājies pasauli, kad nevienam cilvēkam nav šīs sirdsapziņas.

A te vēl ir jautājums — vai man tiešām jājūtas vainīgas, ka kāds manis dēļ raud? Vienmēr? Ja to nozīmē sirdsapziņa, tad sirdsapziņa var iet bekot.

CITĀTS(Northona @ 10.10.2008 20:46) *
Domāju, ka tas lielākoties izpaužas uz reliģiskām lietām, paniskas bailes no Vissvētākā Sakramenta, nespēj to uzlūkot, skrien projām kā traks. Tā konkrēti bijai tai meitenei, ko iepriekš pieminēju, jo dzīvē viņa bija pilnīgi normāls cilvēks.

Ārkārtīgi interesanti. Nu, un viņai bija ārkārtīgas bailes no kaut kā, par ko viņa zināja, ka tas ir tas sakraments, ja?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Klāra
iesūtīt 10.10.2008 20:50
Raksts #35


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.12.07
Kur: tavā sirdī



CITĀTS(Antaress @ 10.10.2008 21:30) *
A te vēl ir jautājums — vai man tiešām jājūtas vainīgas, ka kāds manis dēļ raud? Vienmēr? Ja to nozīmē sirdsapziņa, tad sirdsapziņa var iet bekot.

Es uzskatu, ka tikai bezsirdīgs cilvēks var noskatīties kā viņa māte raud viņa vainas dēļ. arī, ja ienaidniekam nodara pāri, man, piemēram, paliek tā skumīgi, ka esmu kaut ko tik sliktu otram izdarījusi, ka tagad viņš ir nelaimīgs manis dēļ. Man tas liekas pilnīgi pašsaprotami.
CITĀTS
Ārkārtīgi interesanti. Nu, un viņai bija ārkārtīgas bailes no kaut kā, par ko viņa zināja, ka tas ir tas sakraments, ja?

Kas ir Vissvētākais Sakraments zin tikai katoļi, kas tiešām ir iekšā katoliciskajā ticībā. Pajautā protestantam, viņš uzreiz domās savādāk. vai vēl labāk nekristietim vai cilvēkam, kas noliedz katoļticību. Es domāju, ka tai meitenei nebija īpašas sajēgas, kas tas tāds ir. Kad es sāku iet uz baznīcu, es arī īpaši nesapratu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 10.10.2008 23:47
Raksts #36


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



CITĀTS(Northona @ 10.10.2008 20:46) *
Sirdsapziņa traucē darīt sliktu. Normāli cilvēkam būtu jājūtas vainīgam, ka kādam ir sačakarējis dzīvi un jāizlīgst, nevis jādomā- es nedarīšu to, tikai tāpēc, lai man to nedara. Arī uzkliegt uz mātes- būtu taču jājūtas vainīgam, ka viņa raud. Sirdsapziņa tiešām traucē, bet tas nav nekas slikts. Iedomājies pasauli, kad nevienam cilvēkam nav šīs sirdsapziņas.

Iedomājos. Bet tu paklausies Džona Lenona dziesmu Imagine un nopietni padomā. Iedomājies pasauli bez reliģijas un bez nekā, kā dēļ karot un nogalināt.

Turklāt, es esmu visai daudz redzējis cilvēkus, kurus sagrauž vainas apziņa būtībā nepamatoti — tikai tāpēc, ka kāds cits ir egoists un izraisījis viņos vainas apziņu. Ja kas, es arī visai labi spētu citam tādu izraisīt. Bet upuris pēc tam čakarē savu dzīvi, jo nespēj pasūtīt to, kurš īstenībā ir to pelnījis.

Pie reizes tad arī pajautāšu — interesanti, kāda iemesla dēļ šis kāds uzbļāva savai mātei? Vai tur nevarēja būt apakšā kaut kāds iemesls, ka viņa pati to izprovocēja? Un, ja atbilde būs jā, tad, iespējams, viņa ir viens no augstāk aprakstītajiem cilvēkiem. Protams, cits gadījums, ja mīlošam vecākam tiek sabļauts bez iemesla, tomēr kaut kā neticās, ka kaut kas šai pasaulē notiek bez iemesla.

CITĀTS(Northona @ 10.10.2008 20:46) *
Jā, to es zinu. Cilvēki tolaik vēl nebija tik izglītoti. Es uzskatu, ka lielākā daļa cilvēku, kam ir šādas problēmas ir psihiski slimi, bet tomēr ir arī tādi, kurus apsēduši ļauni gari. Pietam es uzskatu, ka nav jau obligāti jāuzvedas kā trakajam un jāārdās, ja cilvēku ir apsēdis ļauns gars. Domāju, ka tas lielākoties izpaužas uz reliģiskām lietām, paniskas bailes no Vissvētākā Sakramenta, nespēj to uzlūkot, skrien projām kā traks. Tā konkrēti bijai tai meitenei, ko iepriekš pieminēju, jo dzīvē viņa bija pilnīgi normāls cilvēks.

Cilvēki arī tagad nav pārāk izglītoti, bet jā, situācija kopumā ir daudz labāka, nekā tolaik, ja neskaita dažus eksemplārus. Par skriešanu — ja man nāksies vēl dažas reizes klausīties tādos murgos kā toreiz vai arī vērot kādus fanātiķus, es arī skriešu prom pat ne no sakramenta, bet arī no baznīcām. Nu, vai arī mīļi parunāšos ar kādu mācītāju — to, kurš par daudz muld (lai nebūtu nekādu pārpratumu — es esmu pazinis mācītājus, un kādu pat visai jauku, viņš arī varēja sniegt atbalstu vai labu padomu, tomēr pēdējā laikā redzētie kaut kā tikai murkšķ par galīgi kreisām tēmām — varbūt Baznīca degradē?).

Kas attiecas par baismīgu lietu atstāstiem — cilvēkiem vienmēr paticis stāstīt cits citam šausmu stāstus. Daži to pat ir darījuši visai labi, un tā ir neatņemama folkloras sastāvdaļa. Ja stāstītāji ir ticīgie, tad attiecīgi — par kristīgajām tēmām. Kas tur ir bestiārijā? Protams, visādi velni, dēmoni un ļaunie gari, kā arī nabaga cilvēciņi, caur kuriem viņi darbojas.

Un zini, kāpēc tā? Jo cilvēkiem visos laikos vajadzējis izdomāt kādus briesmoņus, kas ir ļaunāki par cilvēkiem. Jo ikdienā mēs redzam, kāds var būt cilvēks citam cilvēkam. Un tad viņi mierina sevi ar domu, ka ir kāds, vēl briesmīgāks.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Klāra
iesūtīt 11.10.2008 14:15
Raksts #37


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.12.07
Kur: tavā sirdī



CITĀTS
Iedomājos. Bet tu paklausies Džona Lenona dziesmu Imagine un nopietni padomā. Iedomājies pasauli bez reliģijas un bez nekā, kā dēļ karot un nogalināt.

Tad nebūtu attīstības. Ja nebūtu reliģijas cilvēki tāpat kā karojuši visu pasaules eksistēšanu tā karotu, lai iegūtu jaunas zemes.
CITĀTS
Turklāt, es esmu visai daudz redzējis cilvēkus, kurus sagrauž vainas apziņa būtībā nepamatoti — tikai tāpēc, ka kāds cits ir egoists un izraisījis viņos vainas apziņu. Ja kas, es arī visai labi spētu citam tādu izraisīt. Bet upuris pēc tam čakarē savu dzīvi, jo nespēj pasūtīt to, kurš īstenībā ir to pelnījis.
Pie reizes tad arī pajautāšu — interesanti, kāda iemesla dēļ šis kāds uzbļāva savai mātei? Vai tur nevarēja būt apakšā kaut kāds iemesls, ka viņa pati to izprovocēja? Un, ja atbilde būs jā, tad, iespējams, viņa ir viens no augstāk aprakstītajiem cilvēkiem. Protams, cits gadījums, ja mīlošam vecākam tiek sabļauts bez iemesla, tomēr kaut kā neticās, ka kaut kas šai pasaulē notiek bez iemesla.

Protams, tas ir savādāk, tad vainīgie ir tie cilvēki, kas to izprovocē, bet es domāju, kad cilvēks pats izdara otram sliktu un bezjebkādiem citu komentāriem jūtas vainīgs. Gandrīz visi pusaudžu vecumā uz saviem vecākiem kliedz un izturas slikti, pat, ja vecāki ir bijuši mīļi un labi, bet vecāki cieš, jo kuram tad patīk, ka viņu mīlētais bērns tagad pasaka, ka viņam māte un tēvs nav vajadzīgi, lai viņi iet... Vecāki parasti grib saviem bērniem labu, bet bērni bieži vien tikai nospļaujas par to. Tāds vecums, bet tas nav attaisnojums, vienmēr var rīkoties savādāk. Arī, ja, piem., piekrāpj savu otro pusīti- būtu taču jājūtas slikti, ka ir cilvēku, ko mīl piemānījis, nevis mierīgi jāturpina laist pa kreisi un spēlēties ar otra jūtām.
CITĀTS
Par skriešanu — ja man nāksies vēl dažas reizes klausīties tādos murgos kā toreiz vai arī vērot kādus fanātiķus, es arī skriešu prom pat ne no sakramenta, bet arī no baznīcām.

Varbūt nekomentē to, ko nezini? Manis pēc skrien prom no baznīcām, bet tu to darītu tāpēc, ka tev tas riebjas nevis neizprotamu baiļu dēļ. Tās ir divas atšķirīgas lietas.
CITĀTS
Kas attiecas par baismīgu lietu atstāstiem — cilvēkiem vienmēr paticis stāstīt cits citam šausmu stāstus. Daži to pat ir darījuši visai labi, un tā ir neatņemama folkloras sastāvdaļa. Ja stāstītāji ir ticīgie, tad attiecīgi — par kristīgajām tēmām. Kas tur ir bestiārijā? Protams, visādi velni, dēmoni un ļaunie gari, kā arī nabaga cilvēciņi, caur kuriem viņi darbojas.

Es saprotu, ja man to stāstītu kaut kāds, ko es nepazīstu, bet nedomāju, ka cilvēki, ko mēdzu saukt par draugiem mani izdomās pabaidīt ar pašsacerētiem šausmu stāstiņiem. Ja tev cilvēks, kas visu laiku mierīgi sēdējis un klausījies, pēkšņi tev blakus sāk kliegt necilvēcīgā balsī ar izbolītām acīm un kaut ko nesaprotamā valodā murmināt... Nu es nezinu, kā savādāk to izskaidrot. Laikam nākamgad būs pašai jāaiziet paskatīties, kas tur notiek.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 11.10.2008 16:10
Raksts #38


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



CITĀTS(Northona @ 11.10.2008 15:15) *
Tad nebūtu attīstības.

Skaidrs, tātad reliģiskie kari ir vajadzīgi attīstībai, tavuprāt.

CITĀTS(Northona @ 11.10.2008 15:15) *
Protams, tas ir savādāk, tad vainīgie ir tie cilvēki, kas to izprovocē, bet es domāju, kad cilvēks pats izdara otram sliktu un bezjebkādiem citu komentāriem jūtas vainīgs.

Nevis sirdsapziņa, bet priekšstati, ko ieaudzināja sabiedrība.

CITĀTS(Northona @ 11.10.2008 15:15) *
Gandrīz visi pusaudžu vecumā uz saviem vecākiem kliedz un izturas slikti, pat, ja vecāki ir bijuši mīļi un labi, bet vecāki cieš, jo kuram tad patīk, ka viņu mīlētais bērns tagad pasaka, ka viņam māte un tēvs nav vajadzīgi, lai viņi iet...

Pārejas vecums, ko vecākiem derētu ielāgot.

CITĀTS(Northona @ 11.10.2008 15:15) *
Vecāki parasti grib saviem bērniem labu, bet bērni bieži vien tikai nospļaujas par to.

Nu tad tāds jāliek mierā — ja negrib, tad negrib.

CITĀTS(Northona @ 11.10.2008 15:15) *
Arī, ja, piem., piekrāpj savu otro pusīti

Priekšstati, kas ir relatīvi. Daudzi joprojām nav vienisprātis, tieši kas ir krāpšana un kur tā sākas.

CITĀTS(Northona @ 11.10.2008 15:15) *
Varbūt nekomentē to, ko nezini? Manis pēc skrien prom no baznīcām, bet tu to darītu tāpēc, ka tev tas riebjas nevis neizprotamu baiļu dēļ. Tās ir divas atšķirīgas lietas.

Savādi gan, man ir neizprotamas bailes no reliģiskajiem fanātiķiem. Jebkurai reliģijai piederošajiem.

CITĀTS(Northona @ 11.10.2008 15:15) *
Es saprotu, ja man to stāstītu kaut kāds, ko es nepazīstu, bet nedomāju, ka cilvēki, ko mēdzu saukt par draugiem mani izdomās pabaidīt ar pašsacerētiem šausmu stāstiņiem. Ja tev cilvēks, kas visu laiku mierīgi sēdējis un klausījies, pēkšņi tev blakus sāk kliegt necilvēcīgā balsī ar izbolītām acīm un kaut ko nesaprotamā valodā murmināt...

Tad, iespējams, šis cilvēks tevi mēģina sabaidīt, zinot, kas uz tevi iedarbojas — cilvēki mēdz tā darīt.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Elony
iesūtīt 11.10.2008 18:09
Raksts #39


Alveus anima
*******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.05.07
Kur: Aiz maskas
HP eksperts 2008



Matiassam un Northonai grūti pie tēmas pieturēties. laughing.gif

Lai arī daudzas reliģiskas mācības un ticības manuprāt ir pastulbas, pretrunīgas un neloģiskas, tās nav tik ļaunas, kā cilvēki, kas izmanto reliģijas savu nodomu īstenošanai. Bībelē nebija teiks iet krustu karā pret neticīgajiem, tā bija reliģisko vadītāju un valdnieku iedoma, kur viņi apvienoja lietderīgo un patīkamo - vairoja savu ietekmi un bagātības. Fanātiķi ir bijuši visos laikos un ir bandinieki viltīgāku rokās.
Starp citu, ateisms arī ir reliģija, tāpat kā komunisms.

Bet tas arī nav pa tēmu. blush.gif

Mani interesē, kā tad devē to psihisko slimību, kuras pazīmes tad būtu tādas, kā aprakstīts: cilvēks, kas visu laiku mierīgi sēdējis un klausījies, pēkšņi tev blakus sāk kliegt necilvēcīgā balsī ar izbolītām acīm un kaut ko nesaprotamā valodā murmināt, vai vēl savādi raustīties un tamlīdzīgi.

Viegli pateikt - tā ir psihiska slimība, nevis dēmoni, bet tad lūdzu, izskaidrojiet, kas tā par slimību un kāpēc radusies.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Klāra
iesūtīt 11.10.2008 18:17
Raksts #40


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.12.07
Kur: tavā sirdī



CITĀTS
Skaidrs, tātad reliģiskie kari ir vajadzīgi attīstībai, tavuprāt.

Es tā neteicu. Protams, es priecājos, ka neupurēju cilvēkus kaut kādam pērkonam un citas stulbības, ko darīja senlatvieši. Tas bija domāts tā, ka ja visas tautas jau sensenos laikos būtu dzīvojuši savā stūrīti, tas kavētu attīstību. Pat, ja nebūtu reliģijas un cilvēki gribētu tikt tālāk par savu dzimto vietu, vietēji par to nepriecātos un uzbruktu. Tas bija domāts par laikiem pirms mūsu ēras. Kari aizsākās jau sen. Neatbalstu karus, bet parasti tie notiek kā cīņa par varu nevis reliģiju.
CITĀTS
Pārejas vecums, ko vecākiem derētu ielāgot. Nu tad tāds jāliek mierā — ja negrib, tad negrib.

Nu man prieks, ka zināsi kā rīkoties, kad būsi tēvs (ja, protams, būsi).
CITĀTS
Daudzi joprojām nav vienisprātis, tieši kas ir krāpšana un kur tā sākas.

Nu salaist ar citu meiteni/džeku tā kā būtu krāpšana.
CITĀTS
Savādi gan, man ir neizprotamas bailes no reliģiskajiem fanātiķiem. Jebkurai reliģijai piederošajiem.

Man gan nē. Tāpat arī ne no tādiem fanātiķiem kā tu, jo tu nenoliedzami esi fanātiķis.
CITĀTS
Tad, iespējams, šis cilvēks tevi mēģina sabaidīt, zinot, kas uz tevi iedarbojas — cilvēki mēdz tā darīt.

Uz manis neiedarbojas cilvēku stāstiņi. Man nav bail no ļauno garu apsēstajiem, ja šie man neuzbrūk. Līdz šim nav uzbrukuši, ko tad baidīties.

Jā, Elony, ir mums grūti pieturēties pie tēmas, es atzīstu.. grin.gif Es pilnībā piekrītu tavam pēdējajam komentāram.

Šo rakstu rediģēja Northona: 11.10.2008 18:21
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

3 Lapas V  < 1 2 3 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.03.2024 12:19