Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Zvaigžņu Kari, .. viss ap tiem
Rosie Cotton
iesūtīt 19.06.2004 08:14
Raksts #1


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.01.04



Nezinu, vai nav jau bijis kas līdzīgs...
Tātad - jūsu domas? Vai tas ir scf vai fantasy? Kā ar kvalitāti? Salīdzinot vecos un jaunos, piemēram? Salīdzinot filmas un pēc tām darinātās grāmatas?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
 
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 18)
Kedriks
iesūtīt 19.06.2004 08:23
Raksts #2


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



Khe, khmmmm?! Kāds vēl fantazy??? :blink: Tīrākais scf!!!

Un vispār, gOBlins nule ir iztulkojis EPISODE I - saucas "Burja v stakaņe"....grin.gif

Esot baigā rēka. laughing.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Rosie Cotton
iesūtīt 19.06.2004 08:28
Raksts #3


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.01.04



Nu ja par scf runā kā par tādu, kur viss tiek paskaidrots ar zinātnes apalīdzību... SW jau nu neka snetiek paskaidrots, ne? Mistiskais Spēks utt.
Par Goblinu - zinu...wink.gif) Saka, labais.smile.gif)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
AxelBladd
iesūtīt 28.06.2004 04:33
Raksts #4


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.01.04
Kur: ZzZ



Starp citu, vai kads nezin vai vispar ir iznakusi Star Wars Trouna trilogijas tresha gramata latvieshu valoda. Pirmas divas jau labu laiku iznakushas, bet tresho kaut ka neredzas.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 28.06.2004 09:42
Raksts #5


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



Trauna trilogiju izdeva "Artava" vel 1999. gadā...

Romāns viens no labākajiem SW pasaulē sacerētajiem, toties latviešu tulkojums izceļas ar savu absolūto tupumu.

"Kvadrātiskie šaujamie" - domāts 'quadlasers' - četri sapārotie lāzeri kā baterija.
"Spridzekļšautenes" - 'blasters' - tie paši blasteri, ko sen jau kā lieto kā īpašvārdu
"Kosmiskā jūras kara flote" - 'Space Fleet'
"Lūks Debessgājējs" - kopš kura laika tulkojam vārdus un uzvārdus?
"Spalvainais" - nebaga vūkijs...

Tās ir tikai dažas no pērlēm, ar ko nāksies saskarties...

Ja ir iznācis kāds cits tulkojums, tad prieks par to, bet "Artava" bija pacentusies tā, ka pēc tās grāmatas labu laiku neko no SW vairs negribājās lasīt....
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Alfirin
iesūtīt 28.06.2004 10:50
Raksts #6


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.01.04
Kur: Nūmenora



Pilnībā piekrītu! Jau biju lasījusi šo triloģiju un uzskatu to par labāko, kas vien ir no turpinājumiem rakstīts! Bet tas tulkojums... Paņēmu rokās un ar pretīgumu noliku atpakaļ plauktā. Varēja redzēt, ka cilvēks tulkojis bez mazākajām pamatzināšanām SW pasaulē. Tādu tupumu!

Grāmatas, manuprāt, ir ļoti labas. Ir bijuši atsevišķi gadījumi, kad autors ir uzņēmies vairāk nekā reāli spēj pavilkt, bet tā - man pat šķiet, ka turpinājumus lasīt ir interesantāk. Par jaunpieveidoto sākumu (Ep I-II) es tik pārliecināta neesmu. Kaut kā ļoti samāksloti...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
ils
iesūtīt 01.07.2004 15:19
Raksts #7


Krāmē plauktos Izgaistošās izgaišanas grāmatas
Grupas ikona

Grupa: Dienas Pareģis
Pievienojās: 29.07.03
Kur: Rīga
Dienas Pareģis 2009



http://www.starwars.com/
Ir ziņas, ka trešā epizode sauksies Impērijas dzimšana.
Bet, ja runā par žanru, tad Zvaigžņu kari ir kosmiskā opera. Zinātniskā fantastika ar mistikas elementiem.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Alfirin
iesūtīt 02.07.2004 21:44
Raksts #8


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.01.04
Kur: Nūmenora



Šitādu nosaukumu man vēl nebija gadījies dzirdēt! Skan inčīgi!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
-=RonS=-
iesūtīt 03.07.2004 11:51
Raksts #9


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 02.07.04
Kur: Kaut kur uz pasaules malas



Jā arī es domāju ka zvaigžņu karos ir apvienota gan fantastika gan scf un ja godīgi 6,5,4 daļas man labāk patika nekā piemēram 2, bet tas tik mans viedoklis grin.gif
Tagad nevaru sgaidīt 3 daļu, kas solās iznāk nākamgad ap šo laiku smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
ils
iesūtīt 03.07.2004 15:00
Raksts #10


Krāmē plauktos Izgaistošās izgaišanas grāmatas
Grupas ikona

Grupa: Dienas Pareģis
Pievienojās: 29.07.03
Kur: Rīga
Dienas Pareģis 2009



RonS!
Tavs viedoklis ir ļoti objektīvs. Par spīti specefektiem, epizodes ar Harisonu Fordu un Co visiem patīk labāk. Arī man. Tiem aktieriem bija tāds šarms!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Laimīgā*
iesūtīt 03.07.2004 17:07
Raksts #11


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.07.03



1ajaa & 2ajaa daljaa wisi istaas shausmiigi samaaxloti unsure.gif 4aa, 5aa & 6aa shajaa zinjaa ir daudz labaakas (par specefektiem nenjemos neko komenteet grin.gif) lai gan man ljoti patiik nataalija portmane, arii winja abaas filmaas ir ljoti samaaxlota pat nerunaajot par paareejiem - piem anakina, kwi gona & paareejo lomu atweidotaajiem. nestaaw ne tuwu fordam ar swiitu. & luux arii bij shausmiigi forshs!

ups... no SPAM... whistling.gif

graamatas man wisas triis ir bet newaru izlasiit. ikaa pirmo saaku lasiit bet uz priekshu netieku. wareetu teikt ka garlaiciigi. diemzheel. ikaa tur ir taa spraigaa darbiiba bet es winju wispaar nejuutu sad.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
ils
iesūtīt 07.07.2004 13:10
Raksts #12


Krāmē plauktos Izgaistošās izgaišanas grāmatas
Grupas ikona

Grupa: Dienas Pareģis
Pievienojās: 29.07.03
Kur: Rīga
Dienas Pareģis 2009



Tās vecās triloģijas romānus it kā esot uzrakstījis pats Lūkass, lasīju krieviski - ne visai. Tā triloģija, kas ir latviski, ir viens no bezgaldaudzajiem turpinājumiem. Tādu ir simtiem. Un īstenībā tās visas ir lubenes.
Pašu Zvaigžņu karu filmas top pēc oriģinālscenārijiem. Tikai vēlāk parādās tā sauktie kinoromāni un visādi turpinājumi.
Īstenībā es zinu tikai vienu kinoromānu triloģiju - Svešais, kuru ir sarakstījis Alans Dins Fosters un, kura ir patiešām laba.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Farliner
iesūtīt 13.07.2004 12:06
Raksts #13


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.12.03



No Star Wars turpinājumiem iesaku izlasīt sēriju, kura velyīta iznīcinātāju pilotiem - "Rogue squadron" un "Wraith squadron". Autori - Aaron Aliston un Michael A. Stackpole. Patiesībā, arī T. Zāna turpinājumi (gan Trauna triloģija, gan diloģija ir ļoti labi). Bet lielajā klāstā netrūkst arī visai vāju darbu sad.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Alfirin
iesūtīt 13.07.2004 19:02
Raksts #14


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.01.04
Kur: Nūmenora



CITĀTS(ils @ 07.07.2004 13:10)
Tās vecās triloģijas romānus it kā esot uzrakstījis pats Lūkass, lasīju krieviski - ne visai. Tā triloģija, kas ir latviski, ir viens no bezgaldaudzajiem turpinājumiem. Tādu ir simtiem. Un īstenībā tās visas ir lubenes.
Pašu Zvaigžņu karu filmas top pēc oriģinālscenārijiem. Tikai vēlāk parādās tā sauktie kinoromāni un visādi turpinājumi.
Īstenībā es zinu tikai vienu kinoromānu triloģiju - Svešais, kuru ir sarakstījis Alans Dins Fosters un, kura ir patiešām laba.

Nē, Lūkas ir uzrakstījis tikai Jauno Cerību. Nākamos divus ir rakstījuši divi dažādi autori (sorry, nav pie rokas, neatceros), parezāk sakot - literarizējuši scenāriju. Šai ziņā Džedaja Atgriešanās ir vislabākais darbs, bet paša Lūkasa romāns visvairāk izskatās pēc nedaudz papildināta scenārija.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Martins
iesūtīt 13.07.2004 22:30
Raksts #15


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.12.03
Kur: Nogājis no ceļa uz Lorienu



Šodien "Valtera un Rapas" grāmatu veikalā gluži nejauši pamanīju reku šito -



un arī pārējās trīs "Džedaja atgriešanās" mangas burtnīcas.

Protams, ne jau japāniski, bet tulkotu krieviski. Interesanti. Gandrīz vai sagribējās iepirkt kolekcijai visu to komplektu. Agrāk es vispār mangu pie mums grāmatu veikalos redzējis nebiju. Nu tad beidzot kaut kas!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
lil`skater
iesūtīt 20.06.2006 17:25
Raksts #16


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 11.12.04
Kur: Parealitātē...



Esmu lasījusi veinu Star Wars, bet godīgi sakot, amn peiteik ar filmām! Grāmat jau būtībā ir laba, bet filmā viss ir parādīts dzīvāk, amn pašai ir ļoti gr;uti to visu iztēloties!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kaķurēgs
iesūtīt 13.08.2006 15:45
Raksts #17


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.02.05



Man liekas, ka lasīt grāmatu "Zvaigžņu karus" var tikai tad, ja neesi redzējis filmu. Tā kā filmu respektīvi visu triloģiju esmu redzējusi,t ad neredzu jēgu vēl lasīt filmas atstāstījumu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 13.08.2006 16:43
Raksts #18


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



CITĀTS(Kaķurēgs @ 13.08.2006 16:45) [snapback]1021844[/snapback]

Man liekas, ka lasīt grāmatu "Zvaigžņu karus" var tikai tad, ja neesi redzējis filmu. Tā kā filmu respektīvi visu triloģiju esmu redzējusi,t ad neredzu jēgu vēl lasīt filmas atstāstījumu.

smile.gif Zvaigžņu kari nav tikai 6 filmas un grāmatas ar filmu novelizācijām. Zvaigžņu kari ir vesela pasaule, kurā strādā daudz autoru un mākslinieku. Grāmatu vien ir pāri par 80 domātu pieaugušajiem un apmēram tikpat, kas domātas bērniem. Neskaitot komiksus.
Latviski ir tikai Timoteja Zāna triloģija, kas pēc laika ir tuvākais turpinājums filmu notikumiem, un nebūt ne filmas satura atstāsts.

Ak, un jā - ir 6 filmas, nevis triloģija! whistling.gif

Šo rakstu rediģēja Roviela: 13.08.2006 16:44
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
DarkJedi
iesūtīt 27.10.2006 01:15
Raksts #19


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.01.05
Kur: Kaut kur galaktikā



Timoteja Zāna Trauna latviski izdoto triloģiju esmu izlasījis 4 reizes. Izcila grāmata it sevišķi ja esi Zvaigžņu Karu fans. Zāns lieliski ir turpinājis filmas. Ļoti labi un pareizu uztvēris Impērijas būtību. Taisni Impērijas militārisms ar ģeniālo dižadmirāli Traunu *perfektē Impērijas sveicienā salutē* ir grāmatas panākumu atslēga, jo Spēkam un gaismas zobenu dueļiem grāmatā ir pievērsta mazāka uzmanība kā filmās.

Grāmatas nopirku jau minētajā 1999. gadā un kopš tā laika šķiet arī kļuvu par patiesi fanātisku SW fanu (kaut arī fanātisks droši vien biju iepriekš, nebija tikai iespēja fanot). Acis man ritīgi iemirdzējās, kad tajā 99. gadā ieraudzīju plauktā triloģiju, tādu laimes un prieke sajūtu šķiet nekāds orgasms nespēj pārspēt, jo mājās lasīt devos bezmaz vai skriešus. Vairs neatceros, bet nebrīnītos ja toreiz kad maksāju pie kases man rokas drebēja no satraukuma. Tādas izjūtas manā dzīvē šķiet ir unikālas un neatkartojamas, jo pirms tam nemaz nebiju zinājis, ka eksistē arī SW literatūra un tu tā bezpriģelī vazājies pa grāmatnīcu un pēkšķi ieraugi šīs svētās rūnas. Tas bija kā atrast svēto grālu, kā otreiz piedzimt, tā bija negaidīta un patiesa laime.


All Hail to Mighty Zahn!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

Fast ReplyAtbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
2 lietotāji/s lasa šo pavedienu (2 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.03.2024 23:49