Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> goblini
vai goblini ir ļauni??
Tu nevari redzēt aptaujas rezultātu, kamēr neesi nobalsojis. Lūdzu, piesakies un nobalso, lai redzētu šīs aptaujas rezultātu.
Kopā balsis: 99
Viesi nevar balsot. 
Murrr...:)
iesūtīt 13.06.2004 20:58
Raksts #1


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.06.04



blush.gif nju manuprat vinji nav ne launii ne labji...vinji vienkarshi ir telii gramata....
vinji ir tadi ka mes kad grib var but labji vai launi.... vnk parasti vinjus vere pec izskata... smile.gif grin.gif

nju es nobalsooju pa nezinju jo vienkarshii var tikaii vienu reizi balsot huh.gif ,zeel

Šo rakstu rediģēja Murrr...:): 13.06.2004 20:58
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
5 Lapas V   1 2 3 > »   
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
putninsh
iesūtīt 13.06.2004 21:48
Raksts #2


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.06.04



man liekas ka goblini nav launi kapeec lai vini buutu launi viniem liek dariit launus darbus bet vini vareetu buut arii labi katra dziiviiba var buut gan launa gan slikta tad jau mees varam teikt cilveeki arii visi ir launi jo ir tachu arii slepkavas un bandiiti gobliniem taa pat ja vinam liktu tiiriit un dziivot taa pat kaa cilvekiem vinsh buutu labs bet shoreiz gredzenu paveelineiekaaa (piem.) goblini ir launi jo viniem liek iet karot un nogaliinat visus!
taas ir manas domas un es nobalsoju ka vini nav launi!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nulukkizdin
iesūtīt 13.06.2004 21:57
Raksts #3


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Izraidītie
Pievienojās: 29.05.04
Kur: Rīga



CITĀTS
(piem.) goblini ir launi jo viniem liek iet karot un nogaliinat visus!


...tieši tā - un goblini ir radīti, lai darītu ļaunu !!! - tāpēc nav neviena laba Goblina - manuprāt arī Tolkīns to apstiprināja savos rakstos (HoMe)...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Grims
iesūtīt 13.06.2004 21:59
Raksts #4


Nazgûl
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.11.03
Kur: Tieši aiz tās izkapts, kas ir atbalstīta uz tava pleca.



Tas atkarīgs no tā, ko uzskata par ļaunu.
Manuprāt goblini vnk ir savtīgi, un bez morāles principiem. Tādēļ viņiem jebkuri līdzekļi labi, lai tiktu pie tā ko sirds kāro (nav tālu no manis).
Nezināmu iemeslu dēļ vairums cilvēku sliecas to uzskatīt par ļaunumu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
closs...
iesūtīt 13.06.2004 22:56
Raksts #5


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.03.04
Kur: Starp dūnu spilveniem slēpjoties no ziemas...



nju bet peec visa spriezjot goblini tomeer nav labi, un tie nav raksturoti jaukaa noskanjaa... unsure.gif Nu gluzji kaa trollji, kas ievilina cilveekus pie sevis un tad vairs nekad tie netiek redzeeti...

Šo rakstu rediģēja raingirl: 13.06.2004 22:57
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
morgion
iesūtīt 14.06.2004 16:02
Raksts #6


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.03.04
Kur: Geju aplis



nju..ja tu domaa no GP goblini..tad vinni ir tur llauni...bet najau visaas pasakaas vai staastos goblini ir llauni..tas ir atkariigs no raxtnieka..ka vinnss oblinu uztaisiis...par llaunu vai par labu...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
poga
iesūtīt 18.06.2004 21:06
Raksts #7


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.01.04
Kur: dažāda veida pirtis...;D



grin.gif me domaat,ka winjiem tas ir iedzimc!sawaadaak newar!;)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nulukkizdin
iesūtīt 18.06.2004 21:39
Raksts #8


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Izraidītie
Pievienojās: 29.05.04
Kur: Rīga



Poga - tev pilnīga taisnība, tas tik tiešām ir iedzimts...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Grims
iesūtīt 19.06.2004 10:50
Raksts #9


Nazgûl
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.11.03
Kur: Tieši aiz tās izkapts, kas ir atbalstīta uz tava pleca.



Grrrrrr... vai tiešām es arī šajā forumā esmu vienīgais, kurš aizstāv goblinus?
Pat ja runa iet par LotR gobliniem, arī tiem ir sava galva uz pleciem, un arī tie var rīkoties dažādi. Tikai tādēļ, ka Tolkiena darbos ME ir krāsota visai melnbaltās krāsās jau nav jāsecina, ka viss tieši tāds arī ir (izklausās taču loģiski? getlost.gif)
Lai arī manis lasītajās grāmatās nav parādījušies labi un neitrāli goblini, tas tomēr vēl nav iemesls lai norakstītu veselu rasi!
Ļaunums neiedzimst, gan cilvēki gan goblini nevis piedzimst ļauni, bet kļūst tādi. Gobliniem (vismaz vairumam) jau bērnībā tiek ieaudzināts ļaunums. Ja kādu goblinu uzaudzinātu tibetiešu mūki (nav gan skaidrs kā tas būtu iespējams, bet tas tomēr ir tikai piemērs) arī goblins iegūtu mūku pacifisko skatījumu uz dzīvi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nulukkizdin
iesūtīt 19.06.2004 11:36
Raksts #10


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Izraidītie
Pievienojās: 29.05.04
Kur: Rīga



Good ol' Grim - es neesmu apgalvojis, ka nav iespējams goblinu (orku) pārveidot... Un tev ir pilnīga taisnība - tīri teorētiski būtu iespējams nabadziņu pārveidot, audzinot to labvēlīgā sabiedrībā, tomēr tas būtu grūti...

Lai nu kā, pats Tolkīns ir teicis, ka goblini pašos pamatos ir ļaunas būtnes, tomēr tie nav nelabojami ļauni... vakar pat atradu citātu šiem vārdiem -

CITĀTS
They [orcs] would be Morgoth's greatest Sins, abuses of his highest privilege, and would be creatures begotten of Sin, and naturally bad. (I nearly wrote 'irredeemably bad'; but that would be going too far. Because by accepting or tolerating their making – necessary to their actual existence – even Orcs would become part of the World, which is God's and ultimately good.) (--Letter 153--)


...tā nu tas ir... goblini spēj būt labi... teorētiski... tomēr atbildot uz jautājumu, vai goblini ir ļauni - mana atbilde ir JĀ !!!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
DEaDnokS*
iesūtīt 20.08.2004 18:56
Raksts #11


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.08.04
Kur: Rīga



goblini tak nav tie kas izdomaa dariit slitaas lietas
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
harry
iesūtīt 22.08.2004 23:27
Raksts #12


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.03.04
Kur: Azkabanas cietumā.



Nu, goblini jeb orki ir ļauni, viņi taču kalpo Sauronam. wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Tots
iesūtīt 26.08.2004 11:13
Raksts #13


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.08.04
Kur: Esmu prom no skatuves, kurai es atdevu visu. Paliku tikai atmiņas. Aplausi! Es esmu atmiņās par to, kas bija "Bērnu un jaunatnes 8. dziesmu un deju svētkos"!!!



Es domāju ka nē jo man šķiet ka viņus saurons paverdzina vai kā tā. Man nē nu kapēc daļa ļauna daļa nē . daži varbūt drib būt ļauni daži jau ir ļauni.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Erasmus
iesūtīt 26.08.2004 12:38
Raksts #14


Angel of Mayhem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.05.04
Kur: stoned
GP eksperts 2007



Goblini un orki IR ļauni, ne jau tikai tāpēc, kašie būtu zem Saurona, piem. Goblini no tā paša Mount Gundabad, viņi diez ko daudz ar saviem dienvidu (Mordoras) brāļiem nekontaktējas, bet šie tā vai tā IR ļauni. Tas ir tāpēc, ka šie jau ir uzauguši ļaunā sabiedrībā.
Tieši tā kā Grim teica, ka viņiem jau bērnībā tiek ieadzināts ļaunums. ļoti iespējams, kaorku vai Goblinu varētu pāraudzināt, jau mazotnēnošķirot no ļaunuma, bet arī tad iespējams, ka apkārtējā sabiedrība (cilvēki, elfi, rūķi) šo nepieņemtu, vien tā fakta dēļ, ka šis ir orks.
Iespējams, kaarī orku sabiedrībārodas dumpinieki, tāpat kā tas notiek ar cilveķiem, kuri me'dz dumpoties gan pret ļaunu gan labu, piem. divi Bleu Wizard'i tika nosūtīti uz austrumiem lai palīdzētu tur esošajiemEasterlingu dumpiniekiem. Bet starp orkiem tas tiek stipri ātri apspiests, jo šādu dumpinieku ir ļoti maz salīdzinot ar pārējiem orkiem.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nulukkizdin
iesūtīt 28.08.2004 11:59
Raksts #15


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Izraidītie
Pievienojās: 29.05.04
Kur: Rīga



O-va-lā !!! Erasmus iebraucis purvā un tas nav labi... laughing.gif tongue.gif

Vai tu vari man parādīt kaut vienu piemēru, kur Tolkīns būtu minējis kaut ko par orku dumpjiem "pret ļaunumu" ??? Es nevaru iedomāties..

Vienīgā vieta.. patiesi vienīgā (ko man ir izdevies atrast), kur Tolkīns liek saprast, ka orki var būt arī labi, ir manis dotais citāts manā iepriekšējā "poustā".. Neko vairāk es nezinu.. Kāds var iedot vēl?

P.S. Erasmus - tevis teiktais "ka orku vai Goblinu varētu pāraudzināt" liek saprast, ka tu uztver orkus un goblinus kā divas atšķirīgas sugas, kas ir nepareizi.. Orki un goblini ir viens un tas pats!!! Divi dažādi vārdi vienam raadījumam.. wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
laughing:angel
iesūtīt 30.08.2004 13:00
Raksts #16


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 20.03.04
Kur: Iecava



es iisti nezinu, vinji ir labi pashi prieksh sevis bet prieksh citiem... nju taa vienkaarshi ir iekaartots
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Fijusska
iesūtīt 31.08.2004 10:59
Raksts #17


Kļūst par pirmo, kas izbaudījis visas visgaršu zirnīšu garšas
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.08.04
Kur: Limbaži
Tulkotājs 2006



nu vinji ir radiiti ljauni, ljaunumaa! taadi teeli, ko var dariit! (kakas) grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 31.08.2004 11:49
Raksts #18


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



CITĀTS(DEaDnokS* @ 20.08.2004 19:56)
goblini tak nav tie kas izdomaa dariit slitaas lietas

Kā tad nav! Te būs citāts no Hobita, kur ir nepārprotami skaidri aprakstīts, kādi tad tie goblini īsti ir:
CITĀTS
There in the shadows on a large flat stone sat a tremendous goblin with a huge head, and armed goblins were standing round him carrying the axes and the bent swords that they use. Now goblins are cruel, wicked, and bad-hearted. They make no beautiful things, but they make many clever ones. They can tunnel and mine as well as any but the most skilled dwarves, when they take the trouble, though they are usually untidy and dirty. Hammers, axes, swords, daggers, pickaxes, tongs, and also instruments of torture, they make very well, or get other people to make to their design, prisoners and slaves that have to work till they die for want of air and light. It is not unlikely that they invented some of the machines that have since troubled the world, especially the ingenious devices for killing large numbers of people at once, for wheels and engines and explosions always delighted them, and also not working with their own hands more than they could help; but in those days and those wild parts they had not advanced (as it is called) so far. They did not hate dwarves especially, no more than they hated everybody and everything, and particularly the orderly and prosperous; in some parts wicked dwarves had even made alliances with them. But they had a special grudge against Thorin's people, because of the war which you have heard mentioned, but which does not come into this tale; and anyway goblins don't care who they catch, as long as it is done smart and secret, and the prisoners are not able to defend themselves.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Erasmus
iesūtīt 31.08.2004 14:33
Raksts #19


Angel of Mayhem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.05.04
Kur: stoned
GP eksperts 2007



Nuluk-tas bij domāts tgādā veidā,ka starp cilvēkiem vienmērir bijuši dumpinieki, un tākā arī orki ir veidoti no cilvēkiem(sākotnēji arī no elfiem) arī starp viņiem varētubūt dumpinieki.Un arī varbūttad,dumpis ne pretļaunumu kātādu bet apspiestību (zināmā mērā), vai valdošu, em... iekārtu? jebkurā gadījumā, ceru ka saprati!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
FiKi
iesūtīt 31.08.2004 19:25
Raksts #20


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.02.04



goblini=orki=ļauni
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

5 Lapas V   1 2 3 > » 
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.03.2024 23:57