Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Ievēro!

Raksti šajā forumā netiek skaitīti.

> sarunas par tēmu
kaiva
iesūtīt 18.08.2017 13:35
Raksts #1


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.06
Kur: tepat
Vārdmetējs 2012



mazā omulīgā pačalošana- apakšvirsraksts

varbūt tas drīzāk der gondorai bet gan jau aizvirzīsimies kaut kur arī prom no literatūras

paklau- vai tev tā krāsu tēma arī ir kaut kā pārsūtāma pa e pastu?
man ienāca prātā arī ko tev nosūtīt, gaidi!

nu skaidrs- tu esi ideālā tulkotāja! nopietni. bet tam jābūt baigi grūti ja grib tulkot īstas grāmatas. valoda ir ģeoloģijas slāņi svītas un epohas.
ko tu piemēram lasi lai apgūtu konkrētu stilu? un ko tu piemēram vēlies tulkot?
domāju ir ļoti derīgi ar tulkotāja aci lasīt Zanes Rozenbergas tulkojumus. arī hobits ir viņas darbs. (bail iedomāties par ko to padarītu mūsdienās) un protams lm montgomerija

un loģiski belševicas- arī alise brīnumzemē bet tu to noteikti visu zini pati

vai mācies tikai pati vai attiecīgi studē kaut kur angļu filologos?

man jau liekas ka vajadzētu pieņemt likumu, ka neko nedrīkst tulkot nepārbaudīts tulkotājs. reizumis tas noteikti varētu būt autodidakts bet tam vienalga būtu jānoliek eksāmens kā braukšanas tiesības

lasu pēdējā laikā latvju tekstus. un sajutu pilnīgi literāro procesu kādā mirklī. tagadnes iespaidu. it kā literatūra latvijā notiktu mūsdienās un es tajā būtu iesaistīta. :>> proti gadījās izlasīt pirms dažiem mēn bereļa fragmentu no topošās grāmatas par rakstīšanu- un pēc tam ievas melgalves komentāru par to- viņa pateica tieši to ko es domāju. rādās tiem tajās augstajās sfērās ir vajadzīgs kāds kas atgādina pašsaprotamo. tad vēl recenzija par monstriem un metaforām- droši vien esi lasījusi?- arī gluži manas domas
un dažus vecos karogus- tur izrādās ir visādas interesantas lietas- un daudz vairāk nekā mūsdienās- varbūt tu zini kādu, kam tādus nav kur likt?
vakar piedzīvoju dzīves mācību. lūk kāda tā ir:
klausi savai intuīcijai!
maijā man skolas biblenē lasītavā paziņoja ka viss arhīvs ir izmests laukā un es šokā nezināju ko darīt. gribēju iet pārjautāt biblotekārei, bet ko man tur jautāt- negribēju dzirdēt vēlvienu apstiprinājumu- jā jā vajdzēja atnākt pirms dažām dienām.
un tagad izrādās ka tieši karogi tobrīd vēl nebija izmesti. un neviens neiedomājās arī man pateikt kaut arī es tur gorījos ik pēc nedēļas. tāds rūgtums zini dvēselē...
crying.gif

nu labi :>> bet tu gan tā nedari. mirkli apdomājies un eskrien prom ja iekšējā balss kaut ko saka (protams var gadīties ka tā iesaka lasīties prom- piemēram ja esi nočiepis kādu žurnālu vai tādā garā)
ps- man vnk skolā ir blats

lasu šobrīd čempionu brokastis. varbūt to var pamanīt
vonnegūts visu raksta tādā garā?

tu noteikti esi labāk pazīstama ar lit klasiku :> apelsīns un skrūves pagrieziens un tādā garā man vēl gaida sarakstā
bet vienlaikus vakar līdz rītam lasīju arī vulfu- uz bāku. pēc satura ļoti līdzīga airisai mērdokai (to gan esmu pavairāk lasījusi. bet taupu un marinēju) pēc stila arī bet ar savu rokrakstu
nesaprotu kāpēc "autors voice" nevar tulkot kā rokraksts. tas jau sen ir tik pašsaptotams vārds
"balss" izklausās de.bīli. (ievēro, ka es nesaku "manuprāt") hahaha

methods of rationality ir bieži citēts tv tropes- to tu arī noteikti zini
es sāku sazināties ar amāliju bet tad viņa kaut kur pazuda- pēdējais ko viņai pajautāju- vai lasi tv tropes?
iespējams ka viņa ir pazudusi tropu džungļos...
lai nu kā- ja tu to iztulkosi būs baigi baigi super! novēlu visu kas tam vajadzīgs!


nu jā krēslā ir tā lieta par mitoloģiju- vairāk tas kas tur nav pateikts bet domāts- uguns un ledus, pūstošie vampīri par nāvi un siltie vilkači par dzīvību. bellas izteiciens- ejiet ieskrieties ar savu dvēseli, man to nevajag. voltūru vēture. vampīru "dzīves spēlēšana" piem alises modīgums. nemirstīgie bērni un izdzimteņi un jaukteņi jeb svētie bērni. viņas gaidību ainas bija visšaušalīgākās un fascinējošākās. tāpēc to tomēr var pieskaitīt pie šausmu lit. un voltūru gļēvulība. īstenībā viņi redzot pretestību nemaz neuzzsāka cīņu. viņi bija pieraduši pie visvarenības. un kur nu vēl pats āro- tas nu tiešām ir literatūras un arī kino gardumiņš. kā viņš viņu notēloja! turklāt filmā vēl bija pielikts klāt un uzlabots. nu tādas lietas
protams daudz kas no tā ir citās grām vnk pie mums tās nav tulkotas


(mājiens ar neuzkrītošu sētas mietu)

ļoti interesanti- man 4. poters tā patīk ka neesmu baigi daudz kļūdu manījusi, kaut arī izlasīts apm 46x
klau- vai e bukā teorētiski var labot? man jau sen interesē

klauss. jā, man šai sakarā nenormāli riebjās tā blondā, aizmirsu kā sauc. tik paštaisnu personu reti gadās redzēt! pat šinī fikšonlandē kur tādas vien mīt. un tas ka viņa beigās saiet ar stefanu! pfffff... vismaz tikpat bezsakarīgi kā Harijs un dž.
jā par boniju tev pilnīgi piekrītu. bet viņa tur ir drausmīgi pazemota. bez viņas tur neviens neizdzīvotu, bet viņa skaitās gandrīz kā 3. plāna tēls
laikam tāpēc ka melnā. un tāpēc ka nenoliedzami visskaistākā persona starp abiem dzimumiem visās sērijās. baltajiem vnk tas skauž. jau gadsimtiem. tas arī visu izskaidro. arī iekšēji visskaistākā- kopā ar savu grandma
arī blondā, nu klausa māsa ir baigi forša un arī ļaunā ketrīna tā neko
bet vnk vnk neatvairāms ir elaidža... rolleyes_a.gif rolleyes_a.gif rolleyes_a.gif
tik kārtīgs un godīgs...
ak...

grin.gif nē tiešām
labi esmu rdzējusi tikai 2 sezonas?- 2 un 3? un īsti neiebraucu pamatproblēmā kāpēc viņiem ir tās problēmas. bet zini literatūra tāpec ir literatūra ka simboliska. plus vēl kaut kā izjūtu cieņu pret tiem kam jāsabūvē tik ietilpīgs sižets tik īsā laikā un vēl jāuzfilmē. (tāpat kā once upon time.)
esmu piedalījusies par statisti- laikam ar to pietiek lai izjustu uz savas ādas cik sarežģīta lieta ir filmēšana. jo vairāk tāpēc ka pašai nav jāatskaitās nekādiem termiņiem- kā rakstu tā rakstu. un no otras puses sāku arvien vairāk izjust kāds lāsts rakstniekam ir laiks... :> ka viņam jāiekļauj sava iztēle tomēr realitātē
bet protams faniem ir jāsaredz muļķības
vienīgais domāju ka jāizšķiro par ko vērts besīties vairāk- stulbiem tēliem vai fantastisku sižetu. galu galā pastāv rule of cool.. * čukst* (tropi)

ok
pagaidām

Šo rakstu rediģēja kaiva: 18.08.2017 13:43
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
28 Lapas V   1 2 3 > »   
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
Hermaine
iesūtīt 18.08.2017 20:58
Raksts #2


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Jap, šitā iespējams būs daudz piemērotāk nekā spamot Gondorā. smile.gif Lielākais vairums pārziņu šeit tomēr ir līmenī.

Varu sūtīt arī pa e-pastu, bet oriģināli to atradu šeit . Ja nu kaut ko ļoti vēlies sūtīt, vari iesākumā man sūtīt uz manu spamkasti hermaine@inbox.lv

Paldies, paldies, jā grūti jau tas ir, sanāk, ka savu pirmo darbu tulkoju 8 gadus. grin.gif Protams, bija jau man arī iedvesmas pārtraukumi, ne jau tas vienmēr bija superintensīvs darbs. Hihi. Jā, Hobitu kādreiz gribētos izlasīt latviski.
Par to, ko es lasu, lai apgūtu konkrētu stilu, es tev nevaru atbildēt, jo šī ir mana interpretācija par māksliniecisko darbu, tāpēc ļaujos iedvesmai. Un tulkojamos izteicienus, stilu, valodas kultūru, leksikas bagātību cenšos savākt drusku pa drusciņai un gadās būtiskas idejas visur kur dzirdēt. Piemēram, tagadējais stāts, kuru tulkoju, pēc uzbūves ir ļoti vienkāršs, pat varētu to stipri pielīdzināt Krēslai (bet tur ir dažas ļoti interesantas idejas, kā dēļ es tomēr vēlējos to iztulkot), taču tur autore ļoti dzīvīgi atveido ikdienas sarunvalodu, tāpēc pie tās man iznāk bieži vien ļoti piedomāt un pašai ieklausīties, kā tad īstenībā latviski skan dažādas frāzes. Nākamais darbs, kas ir manā sarakstā, būs stipri tāds klasiska stila ar visām jaunkundzēm un kungiem un visām pieklājības frāzēm, tad noteikti atsvaidzināšu savas zināšanas, mazākais izlasot vismaz Jātnieku bez galvas. Gribētos izaicinājuma pēc arī patulkot kaut ko no humora plauktiņiem, domāju, ka šis varētu būt viens no vissarežģītākajiem stiliem, gan rakstīšanas, gan tulkošanas ziņā. Tāpēc arī nedomāju, ka mans darbs ir kaut kas ļoti būtisks un sabiedrībai lielu labumu nesošs, jo to vairāk daru savai izaugsmei bez sistemātiskas pieejas.

Ā, nē, ar filologiem un angļu valodu man īstenībā nav pilnīgi nekāda sakara. Bet atzīšos, ka jūtos ļoti pagodināta, ka tev bija radušās šādas aizdomas - patiesībā esmu izstudējusies fizmatos un tad arī sāku apjaust savu jaunības kļūdu, jo toreiz biju iedomājusies, ka radošums ir kaut kas tāds, kas nepavisam nav domāts man, tāpēc man ir jāvirzās tikai eksaktajā virzienā, taču tagad zinu, ka, lai kļūtu par īstenu zinātnieci, man ir jāatrod sevī radošums, citādi tālāk par speciālista līmeni es nekur netikšu. Tāpēc meklēju sevī iedvesmas un varbūt man kādreiz paveiksies un es uziešu, ko tieši gribētu pētīt kā savu disertācijas tēmu.

Par tiem licenzētajiem tulkotājiem - it kā jau tev doma ir laba, bet reāli jau tas tāpat dzīvē nedarbotos, jo tiktu pilnībā komercializēts. Tas ir - brauc jau arī kurš katrs, kurš kaut kā pamanās nolikt tiesības, bet nejēdz atšķirt tuvo gaismu no tālās.

Diemžēl neesmu tik tuva literatūrai un neesmu lasījusi tevis pieminētos fragmentus un rakstus, taču tu mani ļoti ieinteresēji, noteikti gribētu tos brīvbrīdī izlasīt.

To es tev arī varu apstiprināt, ka intuīcijai ir jāklausa. Maz lietas esmu darījusi, vadoties pēc tās, bet vienmēr tā ir pateikusi priekšā pareizi.
Starp citu kādā skolā tu mācies? Pieņemu, ka tu gan studē kaut ko par valodām?

Šobrīd man sāk likties, ka tu mani esi novērtējusi pārlieku augstu, jo ar Vonnegūtu man vēl jāiepazīstas, un literatūrā tiešām esmu tāda autodidakte, darbojos tikai un vienīgi priekam hobija līmenī. Tā teikt - katrs sajūk citādāk. grin.gif

Par amāliju arī fanoju, viņai arī ir superīgs rakstīšanas stils, un patiešām žēl, ka viņa ir kaut kur nozudusi. Tv tropes - was ist das? Pēc tava ieteikuma tagad baidos tur skatīties, ja nu tas būs kaut kas pārlieku aizraujošs? Man jau tagad ir pārāk daudz hobiju. grin.gif (Diez vai pamanīji, bet mani arī ļoti aizrauj vecā druka - tagad pārdrukāju vienu vecu grāmatu elektroniski.)

Man pašai vislabāk patīk 5. Poters, jo laikam tas saistās visvairāk ar manis pašas dzīvi, kad sabrūk bērnības sapņu ainas un iestājās īstā realitāte. E-bookā pašā (manuprāt par 98%) nevar labot, bet ir visādas jaukas programmas uz PC, piemēram, pati izmantoju Calibre, kur var veikt rediģēšanu, cik vien atļauj katra paša samaitātības pakāpe. smile.gif

Paštaisna - tā izklausās pēc Karolainas. Jā, viņa tur ir tāda visai besīga, bet sākumā viņa bija lielisks tēls - spēlēja tipisko iedomīgo skolas cacu, kas staigā pāri līķiem, taču īstenībā iekšēji ir sagrauzta kā tāds caurs siets un nekāda lielā laime viņai dzīvē nav. Bet tad viņa kļuva par vampīru un kļuva tik paštaisna un pamācoša. Tas, ka viņa ir kopā ar Stefanu, nemaz nav tik nesaprotami, jo Stefans mani jau sen, no paša sākuma, nokaitināja ar savu paštaisnumu. Pašam utis kažokā kā raibam sunim, bet citus nemaz nekavējas tiesāt. Tā teikt - tāds tādu atrod. Elaidža (vai Elija? vismaz Bībelē ir Elija) ir ļoti simpātisks, tiesa gan, es nezinu kas man ir uznācis, bet arī Deimons mani neapšaubāmi vilina. Nu ko tu padarīsi, esmu tomēr arī sieviete. grin.gif
Es gan drusku šaubos, ka Bonija tur ir tik pazemota, tāpēc ka ir melnā - jo pēcāk VrD tur parādās ir geji, ir lezbietes, ir viss kas cits, ko viņi tur var iespiest, drīzāk izteikšu varbūtību, ka viņa tur ir nostumta tik tālu malā, jo citādi viņa vienkārši noēnotu it kā pašus galvenos tēlus - slaveno trijotni ar Stefanu, Deimonu un Elēnu, un tās kļūtu nevis par vampīru dienasgrāmatām, bet gan par raganas dienasgrāmatām. smile.gif

Tās problēmas viņi tur risina vēl līdz 8. sezonai, tāpēc tas nemaz nebūtu ātri visu izskaidrot. grin.gif

Tīri intereses pēc - ar ko tad tu sapārotu Hariju, ja ne ar Džinniju. Džinnijai vismaz ir humora izjūta un tieši tas ir tas, kas Harijam dzīvē pietrūkst.

Once upon a time es arī skatos - arī tur visādas interesantas neredzētas idejas, patika dikti tā sarkangalvīte.

Droši vien, ka par filmēšanas lietām tev ir pilnīga taisnība. Arī VD pēdējās sezonās ļoti var just, ka viņi cenšas, ļoti cenšas, bet tas formāts, kuru viņi vēlas veidot, manuprāt, daudz piemērotāks būtu grāmatai, nevis seriālam. Ļoti daudz ir jādomā līdzi, lai varētu tiešām izprast, kas tur ar katru sižetu īsti ir domāts. Tāpēc arī cenšos vērtēt idejas, jo izpildījums var būt visāds, bet tomēr ļoti patīkami ir arī tad, ja izpildījums ir lielisks. smile.gif

Rīt palīdzēšu lidināt Maijvaboles, tāpēc uz kādu laiciņu atā!
Joprojām ļoti priecājos ar tevi sarakstīties, tu mani patiešām iedvesmo! cool.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 18.08.2017 22:48
Raksts #3


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Aizmirsu uzrakstīt tev par tiem karogiem - kad bērni nolikti gulēt, tad galvā daudz labāk domājas! grin.gif - esi bijusi uz Ikšķiles senlietu tirgu? Nenormāli liels, un tur visādas fiškas var dabūt. Man vīrs ļoti maigi izsakoties ir mazliet aizrāvies ar retromočiem, tad tur pāris reižu esam bijuši, esmu gandrīz pilnībā pārliecināta, ka tur varētu atrast arī kādus senākus karogus, ja tas tevi interesē, vai tu to pēti.

Un vēl par literāro izaicinājumu tēmu - vai esi lasījusi Hjū Hovija brīnumu "Vilna"? Nepārspējami labs sākums, biju vienkārši stāvā sajūsmā par pirmo grāmatu, tad otro es sapratu, bet trešā jau bija uzrakstīta tāpēc, lai viss beigtos. Un tā teikt - tāds pļurkš vien sanāca. Būtu forši tāds viens īsteni sakarīgs nobeigums 1. grāmatas mērcē. Piemēram, ka tas viss īstenībā ir laboratorijas eksperiments stikla burkā kādam zinātniekam uz galda. laughing.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kaiva
iesūtīt 19.08.2017 18:39
Raksts #4


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.06
Kur: tepat
Vārdmetējs 2012



(vai es drīkstu tevi kronēt par Hermaini 1. Un Vienīgo?)

kas ir maijvaboles? vai droni?
ZINĀJU tiklīdz pamanīju ka tev ir pavediens par varavīksni ka esi ar fizmata galvu. bet tas jau neliedz būt 2 izglītībām (galvām... kā milzis no džeka milžukāvēja. atceries to grāmatu burvju ota?) bet ka tik lielā mērā! *noliecu savu padevīgo galvu*
tad varbūt ka TU esi īstais cilvēks kam jautāt par e-materiāliem par jebkādām dabaszinātņu tēmām? nav tā laime bijusi lasīt nature bet varbūt ka tas būtu DRUSKU par sarežģītu- nu noteikti kā nu kurš raksts. kas nesastāv no vienām vienīgām tabulām teiksim
(jā dabaszinātnes bet izņemot matemātiku :>>>)
labi ka te nav manāms daudz ģeogrāfu jo viņiem neliktos politiski korekta mana klajā čupošanās ar arch enemy- fiz-pašizinātko. par laimi nav gadījies tieši izteikties viņu klātbūtnē par šo tēmu... jo baidos ka nāktos teikt patiesību: nuu eeee daži no viņiem varbūt nemaz nav tik slikti?... unsure_a.gif
galu galā viena no mūsu bariņa bija kolosāla meitene kas tikpatlabi varēja būt fizmats. par matemātisko metožu kursu viņa tikai pasmējās.
lūk šādi: ha ha ha
lai slavēts Muļķu dievs ka videniekiem tas priekšmets nebija!

re kā jau esam prom no literatūras. bet tai pašā laikā viņa ir mācījusies arī franču licejā. vai saskati paralēles?
lūk kādas ir paparlēles
//

tātad- kas ir tavs pimais otrais et cetera tulkojumi un tagad stulbākais jautājums- vai tie ir publicēti?

ceru tu nenozēlo savu studiju ceļu. mākslā ekzaktās zinātnēs trenēts prāts ir ļoti svarīgs. tu taču zini ka mūzikas skolās māca matemātiku- cik saprotu tad tieši augstāko un tā ir obligāta. tādā sakarībā- tev noteikti noderētu baudīt kādu mūzikas instrumenu. vismaz kokle pirms kādiem 6 g. maksāja 70 ls. tradicionālā. man ir stabule pa 12. bet tai nav īsti labi augstie toņi. tev lai "atrautu vaļā čakras" noteikti vajag pilna diapazona instrumentu ar skalām un tādā garā... kā arī protams iesaku šķaidīties ar krāsām. varbūt tu to jau dari. iesaku sākt tieši ar akvareli jo tas ir pretstats matemātikai un tomēr pilnībā paļauts fizikas likumiem jo nevienā citā tehnikā nav tik daudz ūdens

ah- es jau par to tulku likumu domāju kā joku. "ja es būtu pasales valdnieks" bet vienalga paldies ka liki vēl iedziļināties un norāvi kārtējās rozā brilles :>>
īstenībā reāli kad kļūšu bagāta un slavena es vnk izvērsīšu tādu plašu programmu kas uz to balstīsies tā ka cilvēkiem būs kauns pieņemt darbā lētus tulkus. vēlviens naivums bet tiešām nesaprotu ka tie tv uc mediju pārstāvji nejūt nekādu vispārēju atbildību. viņi nesaprot kur atrodas, domā tas ir tāds pats darbs kā jebkuram citam. tieši priekšnieki.

ā tā jau domāju, mums ir līdzīgi-
katrs zin kaut ko no klasikas bet pārklāties nav tik liela iespēja kā fantasy tomēr. pameklēšu biblenē abas grām. vienīgi nezinu vai būs īsti laiks speciāli priekš tam kaut ko lasīt. zin kā es rakstu? Psihi! man ir 4 galvenās sērijas, katrā jābūt vismaz 15 daļām, tad ir papilsdērijas un daži atsevišķie gabali. kopā pāris tūkstošu grāmatu...
viss kārtībā!
un veltīgi mani mācīt, ka vispirms jāpabeidz viens. vnk tās visas pasaules pastāv līdzās un dzīvo un viņām ir jādod ēst.
bet nebaidies es uz to tiecos tomēr grin.gif

runājot par ēšanu- apsveicu ar vampīreļiem daudzskaitlī tavās mājās! man jau pietiek ar brāļa. visu pus gadu viņš man ir noēdis un faktiski iedragājis visa gada darbu. tagad jau iet bērnudārzā bet nebaidies tūlīt jau sāks slimot! (tuktuktk)
bet protams latviešu tautai ir jāaug tas točna!
:>

hā. hā. hā.
ieiej ieej vien
tv tropes
tavu dzīvi apēdīs ikdien

(ikona ar svētā antonija kārdināšanu) (nē tiešām izlasi čempionu brokastis)
sākumā protams domāju ka tur stātīts par diviem asv boksa čempioniem kas turīgi ieturās ņujorkas restorānā (at Tiffanie's) pirms cīņas. sapratu ka tā noteikti nevar būt bet vienalga domāju)

par boniju tas arī bij sarkasms. vnk vai neesi ievērojusi ka 3. plāna tēli bieži ir krāsainie? un ka bieži viņi ir tiešām kolorītāki par galvenajiem- tev taisnība tās varētu kļūt par raganas dienasgrāmatām un tas būtu tiešām interesants skatījums! *sāk veidot pavedienus*
nu jā- dabīgi ka deimons arī brīžiem ir tieši neatvairāms- par spīti tam ka viņam bieži jāatkārto sava standarta brenda izteiksme ar to smīnu "jūs visi man besījat laukā"- un tiesa ka drošvien neviens asv viņu tajā nevar pārspēt. redzu kā verētu sakompilēt video no kura jau tagad esmu pārsmējusies :>>>

tā. man patīk džinnija, ļoti! tieši tāpēc man viņas tēls ir sabojāts ar to nenokurienes izrauto epizodi un visu tālāko pliekano mīņāšanos. tas bija tā it kā tev parādītu itāļu saldējumu un tad izrādītos ka tā ir imitācija. resp viņas tēls zaudēja visu potenciālu- un tas jau bija parādīts gan pirms gan pēc tam- roulingai viss ir ļoti smalki- ka viņas 'pārinieks' burtiski ir nevils- un ka viņa pati saprot viņa spēku tikai pēdējā gadā. behind the scenes daudz kas ir jūtams un R par to liek domāt arī 6. plāna tēlu sakarā. filčs piem. tāpat kā ir jūtams ka rons iemīl lunu- un arī gūst tādu pašu mācību kā māsa. tā ir literatūras klasika- atkārtot motīvus vairākās sižeta līnijās lai tā īsti iegulst paurī- lai varētu tomēr mācīties. piem kristi romānā slepkavība golfa laukumā ir 3 pāri un katrs savā veidā atklāj tēmu: godīgā sieviete un melīgā (un es pati to sapratu tikai tāpec ka uzrakstīju analīzi)
bet H un H jau ir savienoti pasaules rītausmā. viņi visu laiku uzvedas kā viens otru cienoši nu "2 cilv kas ir kopā" kas dos viens otram brīvību un jau no sākuma viens otru labi pazīst un bez vārda runas dara otra labā visu kas iespējams. un tas nemaz nav maz. ko hermione izdara lai varēt gadu- patiesībā iespejams visu mūžu- bēguļot. kā harijs norij savas dusmas par salauzto zizli (nemaz nerunājot par to cik tas ir acīs krītošs mitoloģisks motīvs. atliek palasīt latv t. dz.) un tā tālāk un tā tālāk viscauri.
nav svarīgi ko autors pasaka ar saviem apzinātajiem vārdiem "viņa nav mana mīļotā meitene. es viņu mīlu kā māsu" izņem dažus vārdus un atklāsies gluži cita aina ( kā arī piem rons: mīlestībā un karā visi līdzekļi labi. nekreņķējies mājās būs luna!)
lūk, svarīgi ir tas kas risinās visā grāmatā, tas kas ir AIZ vārdiem. tā arī ir "literatūra un māksla" (tādi žurnāli ar man ir ;>>) tas viss kas ir AIZ. tā ir visa mākslas jēga. nepateiktais. tā tas ir bijis kopš alu cilvēka laikiem ^^
tādā kārtā mēs nonākam arī pie vampiem- mitoloģijas un līdzsvara likumi prasa lai Stefans tādā gadījumā saietu ar ļauno Ketrīnu. lai diagonāle tiktu novilkta līdz galam. jo būtībā grozies kā gribi bet ir un ir tikai 2 personas: StefDeimons un ElenKetrīna- abi sašķelti tumsas un gaismas polos. un par to arī visu laiku risinās tēma. katrs atrod sevī tumšās un gaišās puses. resp īstais visa stāsta mērķis ir atrast to otru pretējo neiepazīto- kā nu kuram gaismu vai tumssu. tieši tāpēc E un D saiešana ir neizbēgama. ja E paliktu ar S tas būtu kā pateikt 0=0. resp nekas nenotiek. jeb +=+. kādā jēga rakstīt šādu stāstu? māksla prasa negaisus. tāpēc E saiet ar D un + tiek sareizināts -
tam pašam jānotiek arī otrādi

bet tev taisnība ka viņi ir viens otra cienīgi :>> tādi gadījumi arī kino ir vēl

lūk. var teikt ka māksla ir asimetrija vai negaidītais vai neloģiskais nepareizais un nenene
jā. tikai ne bezsakarīgais. es pat neiebilstu bet likumpārkāpumiem ja tie būtu pārliecinoši. bet nav. noļ emociji.
tā ka īstenībā visa māksla pakļaujas tiem pašiem kompozīcijas likumiem kā inžinierija.
ja tu tos ievēro, tas ir "koncentrēts gaismas stars" (čemp. brok)
ja nē tad ir latviski sakot- pļur
vismaz atsevišķās epizodēs bet kopiespaidu ļoti bojā
brīvība ir likumu lietderības apzināšanās. improvizēšana likumu ietvaros.
indiešu klasiskie mūziķi gadu desmitiem mācās likumus, pilda improvizācijas uzdevumus, kļūst par matemātiķiem. pielūdz šos likumus gluži kā dievību.
un tikai tad gars sāk lidot... un rodas neatkārtojama mūzika “no šī mirkļa”

ommmmm
tava mūžam
gurudži
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 20.08.2017 07:41
Raksts #5


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Nu jau gan tu mani vēlies pagodināt kā nevienu! grin.gif Tā vēl palikšu iedomīga.
Bet katrā ziņā milzīgs paldies par tik ārkārtīgi augstu novērtējumu. smile.gif

Dullā Maijvabole ir autoorientēšanās pasākums Kurzemē.
Droni ir bezpilota lidmašīnas, bet kāpēc jautā - neatceros, ka būtu tagad par tiem ko minējusi?

Jautāt noteikti vari. Lielākā daļa manu materiālu ir klažu pierakstos, bet ļoti iespējams, ka daudz varu arī no savām e-studijām vēl izdabūt ārā. Varbūt man tām vēl ir piekļuve. cool.gif
Jā, šitā ģeogrāfijas mafijas naids uz fizmatiem ir leģendārs, ar to jau mēs tikām iepazīstināti jau fizmatu tipiskajā iepazīšanās pasākumā Baldonē, pirms vēl vispār bijām sākuši studijas. grin.gif Bet varbūt mans gadījums nav tik traks, jo pirms bērniem strādāju pie projekta, kas apvienoja gandrīz visas dabaszinātnes, tad nu nācās ļoti daudz sadarboties arī ar ģeologiem.
Un savu studiju ceļu neesmu nožēlojusi nevienu pašu minūti! Varu tikai ikvienam ieteikt studēt fiziku, ja tas kaut drusciņ interesē. cool.gif

//Par tiem tulkojumiem jau minēju, ka tie ir daiļdarbos (tiešām nav grūti atrast, jau pirmajā lapā pie atjauninātajiem darbiem). Aizsardzību esmu pabeigusi, bet Lēdija Malfoja man marinējas Ungārijas Ragastes sarakstos.

Nē, nē, mūzika gan ir kaut kas, kas man NEKAD un NEPAVISAM nav padevies. Man vispār nav pilnīgi nekādas ritma izjūtas. Neviens mūzikas pedagogs vispār nekad mani nav apsvēris uzņemt korī, jo nu tā tiešām ir joma, kur mans zināšanu līmenis ir tuvāks nullei nekā jebkuram citam veselam skaitlim. Gleznošana gan mani varētu aizraut, bet tas būtu projekts pēc kādiem 10 vai 20 gadiem, kad būs vairāk laika pašai sev.

Man šķiet, ka tā pasauļu pastāvēšana līdzās viena otrai tavā galvā un tas, ka tās visas prasa ēst, ir tipiska struktūra mākslinieciskam prātam. Man kaut kā tās domas iedvesmojas un tad viņas tur dzīvo un perinās, līdz es to pabeidzu. Un kamēr es neesmu pabeigusi to lietu, tā man tur dzīvojās pa galvu un lieki aizņem procesus, tāpēc es cenšos to pabeigt, jo tad atbrīvojas atmiņa. Tāpēc es vienkārši nevaru izturēt nepabeigtus darbus, jo vienkārši galvā sarodas pārāk daudz domu.

Latviešiem jāaug, un kurš tad vēl izaudzinās tos gudros bērnus, ja ne gudri vecāki? (Vai vismaz puslīdz saprātīgi, lai nesaslavētu pati sevi pārāk augstu. grin.gif) Starp citu esi redzējusi filmu Idiokrātija? Teorētiski it kā skaitās komēdija, bet, manuprāt, lielisks sabiedrības robežgadījuma modelis. Hā-hā.

Diemžēl brīvais laiks rīta cēlienā man ir izbeidzies, taču noteikti apsolos izlasīt arī tavas vēstules (?) otru daļu un uz to pienācīgi atbildēt. Kā vienmēr prieks tev atbildēt jebkurā laikā. cool.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kaiva
iesūtīt 20.08.2017 13:40
Raksts #6


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.06
Kur: tepat
Vārdmetējs 2012



nu tas ir vienkārši hepenings kā performance

paldies par visām norādēm, kad verēšu izpētīšu
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 20.08.2017 15:11
Raksts #7


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



To tavu video kompilāciju labprāt noskatītos arī es. grin.gif
Un ja rodas iedvesma par Raganas dienasgrāmatām, tad noteikti tikai atbalstu tādu iniciatīvu un es noteikti esmu gatava izlasīt vairāk vai mazāk jebko, ko tu esi gatava rakstīt, ja reiz tas tev ir šķitis rakstīšanas vērts. wink.gif

Oho, kompleksa literārā analīze - šajā jomā noteikti es tev varētu tikai pienest ūdeni. rolleyes_a.gif
Es tagad lieliski sapratu, kāpēc tu izteici apgalvojumu par to, kāpēc tas bija tik nejēdzīgi sapārot Džiniju ar Hariju, un to, ka vispār literatūrā izveidot saskanīgu pāri labākajā gadījumā nozīmē stāstu turpināt ar: Pēc 19 gadiem (kad paaugušies bērni). Un tādu literatūru lasīt pilnīgi noteikti vairāk par visu ir skaisti. Bet vai tā arī tipiski mēdz notikt dzīvē? Vai tiešām cilvēki dzīvē tiecas tikai pēc tā skaistuma vai arī tomēr pēc citām lietām un izdara lēmumus tīri apzināti? Vienkārši man (kā literatūras jomā neizglītotai neandertālietei) šķiet, ka arī tās īpaši veiksmīga stāsta ne pārāk veiksmīgās epizodes, kas izbojā literāro skaistumu, atgādina līdzīgas norises kā tas notiek īstajā dzīvē. Taču ne vienmēr viss notiek labi un skaisti, citreiz sanāk čakarīgi, gribi vai negribi.
Tiesa gan taisnība, ka drusku sākumā biju šokā, ka tiešām Harijs ir salikts pārī ar Džinniju, kaut kā bija lielāka juška par Hermioni, taču Hermionei, manuprāt, priekš Harija drusku pietrūkst jautrības. Viņa visu vienmēr dara nopietni, bet Harija dzīvē jau tā ir tik daudz depresijas, ka viņam vienkārši, lai nesajuktu prātā, vajag kādu, kurš viņu spēj arī uzjautrināt, ne tikai grūtsirdīgi nopūsties un ierakties kādā grāmatā, tāpēc man vispār likās, ka Harijs atradīs kādu pilnīgi citu, ka parādīsies jauns tēls, vai pat vispār sapazīsies ar kādu slīdeni. Hihihi. Jo kaut kā likās, ka Drako nebūs vienīgais, kas tiks reanimēts, ka vajadzētu jau būt vēl kādam "labajam" slīdenim.

Ļoti labprāt uzklausītu vēl kādus vispārzināmus literārās inženierijas likumus un tavu lielisko analīzi. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 21.08.2017 14:50
Raksts #8


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Pēc tava literārās analīzes man kaut kā netīšām sāka raisīties visādas domas par 7. Poteru. Tu pieminēji, ka tur ir pilns ar liekām ainām. Vai drīkstu minēt, ka vairums tur bija domāta tā visai besīgā bakstīšanās pa telti? Vai arī bija vēl kādas slēptas norādes, kas ved nekurienē, bet es to tā nebiju uztvērusi?
Lai vai kā, tad šobrīd sākotnēji pieņemšu, ka tur bija nejēdzīgi daudz nakšņošanas teltī, kas patiešām spēja līdz apnikumam nokaitināt kuru katru Potera fanu, jo lasīt principā par vienu un to pašu vismaz kādas 100 lappuses - nāvīgi garlaicīgi. BET īstenībā man tieši šīs liekās/neveiksmīgās/apnicīgās/garlaicīgās epizodes radīja realitātes sajūtu visā tajā Potera pasaulē. Jo, protams, lasot grāmatu, kurai ir noteikts garums, tu, lasītājs, sagaidi, ka tur būs visas tipiskās stātsta fāzes, sākot ar ekspozīciju un beidzot ar atrisinājumu, un arī sarežģījumus pa vidu gribas tādus aizraujošus un interesantus, tā lai vienkārši, kaut zupu ēdīsi ar vienu roku, bet grāmatu nolikt nav iespējams. Tomēr dzīvē jau tā nemaz bieži nenotiek, un jo īpaši tas uzdevums, kas viņiem bija uzdots, man stipri atgādināja tādu īstenu zinātnisko darbu - sajēga nekāda, kas tieši jāizdara, ir kaut kāds tāls un vispārējs mērķis, palīgu ir praktiski nulle, izejmateriālu - knapa saujiņa. Skaidrs, ka tas nozīmē, ka visticamāk nebūs nekādu aizraujošu un superinteresantu notikumu, kas būtu gandrīz pielīdzināmi izklaidēm, bet būs sagaidāms nogurdinošs un vienmuļš darbs, turklāt tas būs ļoti besīgs un depresīvs. Un jo tālāk, jo besīgāk. Tāpēc, kad es lasīju un sāku domāt, nu atkal tas pats, atkal tajos pašos mežos un nekur viņi nav tikuši, lasu jau stundu, bet nekas nemainās, vispār nekas; un tad es sapratu, ka šāds uzdevums jau tiešā tā arī tiktu risināts un tieši tā arī tie varoņi jūtas, tikai to sajūtu, kuru izjutu par to izlasīto lappušu skaitu, to viņi izjūt nevis par stundu ilgumu bet dienās un mēnešos!
Tāpēc, saprotams, notikumu gaitu sāku ekstrapolēt atbilstoši savam priekšstatam un pieredzei par zinātnisko darbu. rolleyes_a.gif Šajā mērcē man ir īpaši grūti pieņemt vienu ārkārtīgi svarīgu apstākli, kas notiek 7. grāmatas beigās - visās tajās jukās un bardakā man ir patiešām grūti noticēt un pieņemt to, ka Harijs tiešām paspēja izdomāt, kā atrast Kraukļanagas diadēmu. Daudz, daudz reālāks un ticamāks scenārijs, manuprāt, būtu šāds, ka viņi nespēj izdomāt, kā to diadēmu atrast, taču, tā kā visi jau sarosījušies uz Voldija gāšanu, tad Harijam neatliek nekas cits, kā upurēt sevi, jebšu, viss notiek tā kā tas notiek, tika Voldis netiek pavisam gāzts, bet atkal pārvēšas par spoku un aizlaižas.
Tagad, protams, sākas jautrākā daļa, ka lielākā daļa domā, ka Voldemorts ir uzveikts pavisam, taču HHR zina, ka viņi nav iznīcinājuši diadēmu, tāpēc ir visas iespējas Voldim atgriezties. Tas noved pie tā, ka viņi dodas atpakaļ uz Cūkkārpu, it kā lai pabeigtu 7. skolas gadu, bet slepeni nodarbojas ar diadēmas meklēšanu. Visas iespējas arī attīstīties mīlas trijstūrim Hermione-Rons-Luna. Harijs, protams, kaut kad (stipri pēc tam) saprot, ka vajadzēja taču tikai pajautāt Pelēkajai dāmai, viņa turpat bija, viņi varēja viņu iznīcināt (tipiskās depresīvās domas - nu kāpēc, kāpēc viņš to nevarēja saprast jau tad, kāpēc to varēja izdomāt pēc kara). Tad nu viņi metas iznīcināt diadēmu un dabiski uzmeklē arī pašu Voldi un tiek ar viņu galā, iespējams pavisam humānā veidā, pierādot to, ka skuju neviens pareģojums viņiem nenoteiks, ko darīt. Hihi.

Fū, tik daudz spamu sen nebiju saģenerējusi, bet bija tāda sajūta, ka tas ir jāpieraksta.
Lai tev jauka diena!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kaiva
iesūtīt 22.08.2017 13:54
Raksts #9


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.06
Kur: tepat
Vārdmetējs 2012



dienas ir piesātinātas ar saulē tvaikojojošu ābolu garšu
mākoņi veļas pār mežmalēm kā melleņu uzputenis un kļava čalo spožmainās ēnās
pļavas izlaidušās bezdarbībā un negaida
un ir
un ir
un sirrrrrdz visa mirkļa garumā virrrrrdz

```````````````````````````
kolosāla ideja! to jāiesaka kādam īstam fiku rakstītājam. (es ar tiem tikai koķetēju)

tsss :>> "liekās ainas"- visas ar H un Dž sākot no tās kur viņš pēkšņi kļūst dulls. teorētiski to varētu saprast bet kā jau teicu nulle sajūtu. (ir fanu teorija ka dž iebaroja mīlas dziru :>>) toties kāda spriedze pēc z sv kad viņi risina divatā tik daudz tēmu.
pirmoreizi dzirdu ka kādam vispār jebkas no hp licies garlaicīgs! hah! paši vainīgi :>
protams- tu ļoti labi aprakstīji, paldies par salīdzinājumu

ir šausmīgi grūti pateikt kura daļa būtu kaut par kirpatiņu mīļāka. vaaarbuut ka man sirdij tuvākā ir 6. jo tur beidzot ir MIERS! it sevišķi pēc tām āmbrāžas šausmām (kaut gan tieši ambrāžas dēļ 5. ir visizcilākā) un tur ir iedziļināšanās dzīvesstāstos un apcerīgas studijas... grin.gif
pirmā visneatkārtojamākā tāpēc ka pirmā. otrā tāpēc ka kaulu kambaris čūska pa trubām lienoša un citi gotiski gardumi, 3. tāpēc ka savādāka- kā norādīja aivvv, tā ir vienīgā kur viņam ir cits pretinieks- proti siriuss. arī laikgriežu tēma ļoti interesanti parādīta. ceturtā jo Vikucis :>>> (gribētos labu fiku ar H un V). un pēdējā aiz tam ka vispieaugušākā un visviscitādākā- ilgi gaidīju kad būs kaut kas reāli ārpus skolas. kaut gan cik nu ilgi- arī hp es sāku lasīt tikai īsi pirms pēdējās iznākšanas. īsāk sakot katra ir vislabākā tieši ar to visu kas tajā ir. tās kļūdas jau sen esmu piedevusi-
(jo tās ir sen aizkrāsotas ^^^^^)

vēl nevaru pieķerties visu tavu ieteikto lietu studēšanai (nav redzējs ne to filmu ne grām)
esmu cilvēks kas dzīvo bez datora
apm šādi

https://www.youtube.com/watch?v=44rIn-l9ouo

esiet veseli!

pirmo postu tikai tagad izlasīju (pēc ābolu lasīšanas visas iekšas trīc taustiņi nestrādā :>)

nu tu esi pirmā tāda jo vairums to uzskatītu par murgojumu. visu laiku jutos vainīga un zvērēju ka vairāk tā nedarīšu grin.gif
tu noteikti to dari tikai pieklājības pēc *aizdomīgs* :>

jā nu LOģiski ka pārsvarā visa lit ir par dzīves sačakarēšanu bet tieši fantāzija jau ar to atšķiras un tas ir vienīgais izņēmums, vienīgais žanrs (lubenes es neieskaitu šoreiz kaut gan arī tām ir sava vieta zem Saules tāpat kā šlāgeriem) Proti fantasy ar gandrīz visiem paveidiem parasti ir par to kā sakārtot dzīvi atpakaļ- kā atgriezties pirmējā harmonijā. (palasi kaut vai bārbala simsone- iztēles ģeogrāfija) fantasy žanrs ir arhaiskums, tas ir pretpols modernismam postmodernismam klasicismam un "visām pārējām blēņām" jo katrā laikmetā vienam dominējošam mākslas kultūras virzienam kādā brīdī rodas antiviela- kā impresionisms radās pret klasicismu un modernisms pret impresionismu (gombrihs, lielais māklsas ķieģelis). jo visi cilv nedomā vienādi un pat viens cilvēks nedomā vienādi un parasti viņš īstenībā vispār skaidri nezina ko domā.
tātad- fantasy ir iespējams visvairāk likumiem pakļautais žanrs- jo tas būtībā ir tā pati tautas pasaka grozies kā gribi. paplašināta, izcelta saulītē. Fantasy godā lietu kārtību, tā vienkārši ir- pat bada spēles un pārējā postapokolipse. tapēc ka cilvēkiem IR vajadzīgs kaut kas pie kā turēties, kaut kas uz ko paļauties- tieši tāpēc jau radās tautas pasakas, tieši tāpēc tās pastāvēja tūkstošiem gadu. desmitiem tūkst.
tagad masām to funkcijas pilda spaidermens un visi pārējie. bišku smalkākiem ļaudīm- bilbo baginss
tā vnk ir cilvēka psiholoģija, es neko no tā neesmu izdomājusi.
tāpēc jau daudzi "postmodernisti" sajūk prātā vai nevar iztikt bez alkohola un ir supercool nihilisti vai kas
bet paskaties uz tolkīnu?
vai viņam bija vieglāka dzīve?
montgomerija? (gandrīz vai fantasy)

tāpēc es uzskatu ka tas ir pirmais un galvenais kas nosaka izpūdušo robežu starp fantasy un kaut ko citu. tāpēc var rakstīt var pūķu populāciju bet būt no fantasy tikpat tālu kā līdz Mēnesim.

tu teici - ne viss notiek labi un skaisti, citreiz sanāk čakarīgi. bet runa bija par konkrētiem 2 gadījumiem
tātad vai Roulinga teiktu ka H un Dž saiešana ir Čakarīga?
vai VD veidotāji gribēja pasniegt stefana un k saiešanu par Čakarīgu?
a?
A?
grin.gif

bet tomēr sanāca. vismaz manā nepielūdzamajā skatījumā pār briļļu malu

bet tas viss ir autora psiholoģijas jautājums. arī viņš ir tikai cilvēks. roulinga taču pati atzinās ka viņai vajadzēja H un R tāpēc ka viņa tajā iztēlojās sevi un senu draugu. es to pilnībā saprotu. viņa sarūgtināja mani, tas štrunts. bet iespējams sačakarēja galvu daudziem jauniešiem kas tagad fano par šiem peiringiem tikai tāpēc ka autors tā uzrakstīja bet varbūt viņi paši nemaz tik ļoti sākumā neizjuta. un izdomā pieņemt šādu uzskatu tāpēc ka tas ir stilīgi nevis tāpēc ka tas nes īstu laimi- jo īsta laime ir biedējoša, tā prasa atbildību un prasa tevi visu- tātad aizmirst savu ego. bet cilvēks tā ir radīts ka viņš labāk šķirsies no jebkā tikai ne no tā.

esmu pilnīgi pārliecināta (citi var domāt kā grib bet tu tiešām jautāji :>) ka Hermiones tēlā ir pārāk izceltas dažas īpašības ka viņa ir daudz plašāka. un īstenībā roulinga viņu nemaz nerāda tik ļoti nopietnu kā vairums fanu ir saskatījuši. resp es viņu nemaz neredzu tādu kā tu notēloji. viņas galvenais spēks ir pārliecība, viņa neviena dēļ sevi nenodos, savu būtību. un harijam pašam jābeidz činkstēt ja nu kāds viņu redz kā mazo nabadziņu bet man nepavisam neizskatās ka viņam būtu vajadzīgs uzmundrinātājs no ārpuses, viņš pats no visiem pārbaudījiem iziet garā vesels un vienmēr spēj atrast prieku pat niekos :>
un nav tā ka viņam vienīgajam būtu īpaši nelaimīga dzīve- viņš vnk ir protagonists- antiņš hanss vai ivans 3. tēva dēls kam tiek uzlikti pārbaudījumi jo tā ir jābūt un viņš pats tos gaida lai pieaugtu. ja centrālais tēls būtu čo čanga mēs viņu redzētu kā nabaga pelnrušķīti bet tam visam tā ir jābūt. pēc tā visa viņa izkļūs laimīga un stipra un mēs to zinām. un tieši tas dara stiprus mūs kas klausās vai lasa
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 24.08.2017 22:05
Raksts #10


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Uj, tev pilnīgi dzejas rindās iet vaļā! laughing.gif

Paldies, tikai īstie fiku rakstītāji laikam sen ir pievērsušies sabiedrībā īsteni derīgākiem darbiem par fiku rakstīšanu un pēdējā no šiem Kurbijkurnes dinozauriem bija Amalija.

Skaaaaidrs tagad teiši par kurām ainām tu, protams, runāji! (Kurbijkurnē vajag emocijikonu facepalm!) Es, pirmo reizi tās lasot, nodomāju - redz, kā, Roulingai arī patīk drusku uzspēlēt uz populismu, jo saprotams, ka tautai patīk lasīt par bučošanos un mīlas trijstūriem, kur nu bez tā. Man tāpēc likās, ka tās ainas ir, lai atsvaidzinātu visas tās pārnopietnās lietas ar nāvēžiem un parādītu, ka viņi tomēr ir pusaudži un neatkarīgi kādos apstākļos, nu tādas lietas tomēr vienmēr ir svarīgas. Bet, jā, protams, piekrītu, ka kopējā sižetā nekādu lielo pienesumu nedod Harija ņurdēšana par Džinnijas saiešanos ar Dīnu vai Rona mīcīšanās ar Lavenderu. (Te gan tu droši vien iebildīsi, ka šis fakts bija būtisks Rona un Hermiones attiecību veidošanā? Taču es šobrīd neredzu, kā mainītos stāsts atkarībā no tā, vai Rons un Hermione ir vai nav pāris.)

Es ļoti labi aprakstīju? -> Tiešām domāji to nopietni vai arī aiz pieklājības? /Tagad es sāku kļūt aizdomīga. unsure_a.gif / Kaut ko tādu ļoti sen vai pat nekad mūžā neesmu iepriekš dzirdējusi.

Ak Kungs, cik vecs un labs. Jā, šamie ir daudz skatīti! cool.gif
Es ļoti ceru, ka nejūties apkrauta ar liekiem pienākumiem, jo es vienkārši nezinu, cik daudz un ko esi redzējusi un lasījusi.

CITĀTS
nu tu esi pirmā tāda jo vairums to uzskatītu par murgojumu. visu laiku jutos vainīga un zvērēju ka vairāk tā nedarīšu grin.gif
tu noteikti to dari tikai pieklājības pēc *aizdomīgs* :>

Ja pareizi sapratu, tad šo tu biji domājusi par to, ka paslavēju tevi par lielisku literāro analīzi - es to tiešām domāju nopietni, jo katrs teikums, kuru tu rakstīji, man galvā uzreiz ieviesa tādu skaidrību, kuru es nebiju īsti līdz galam pamanījusi, izalasot visas tās grāmatas, kuras esmu izlasījusi. Tas ir tā, ka kaut kāda nojausma jau par tiem literārajiem procesiem ir, bet, ja definē, skaidrus inženierijas likumus, tas ir kaut kas pavisam cits, jo ar to var saprast uzreiz visus literāros darbus, nevis tikai atsevišķu vai dažus.

Tas, ko tu rakstīji par fantāzijas žanru - tieši tas laikam ir tas, kāpēc es tam esmu kaut kā pretēji jebkādiem loģiskiem un racionāliem priekšstatiem tam piesaistījusies - jo tieši šis žanrs postulē kārtību. Pārsvarā stāsti ir par to, kā, pārvarot šķēršļus, iekšējus un ārējus, galā nonākt relatīva miera stāvoklī.

Par to čakarīgumu - nedomāju, ka vispār ir pasaulē kaut viens mākslinieks, kurš vēlētos uzrakstīt jebko čakarīgu (Ja nu vienīgi Catch 22 autors Džosefs Hellers - šī grāmata gan man ir manas personīgās obligātās literatūras saraksta augšgalā, bet vēl nez kādēļ mēģinu saņemties, lai sāktu lasīt, kaut arī atsevišķās epizodēs jau esmu iemetusi acis). Bet pieļaut kļūdas ir absolūti dabisks process, un patiesībā, tieši kļūdu trūkums rada stipru nerealitātes sajūtu, tāpēc arī veselīgu čakarīgumu vērtēju pozitīvi. Pie nosacījuma, ja tas iznāk dabisks, tas ir, tam var noticēt, ka tas notiktu konkrētās fantāziju pasaules realitātē.

Par Hermiones īpašībām es tev pilnībā un absolūti piekrītu, ja vajag esmu gatava kāpt uz galda un to apstiprināt skaļā balsī. grin.gif Bet es tev nepaskaidroju sīkāk, ka to biju domājusi tieši relatīvā nozīmē, tas ir, ņemot vērā četrotnes fonu - Harijs, Džinnija, Rons, Hermione - Hermione tomēr joko vismazāk un labprātāk tomēr par jokiem smejas; lielākie humoristi no šiem ir Džinnija un Rons, un Harijs tikai retumis šad tad iemet pa kādam jokam. Pilnībā saprotu, ka tev šķiet, ka es tieši šai vienai konkrētai īpašībai veltu pārāk lielu uzmanību, taču mana nosliece novērtēt humora izjūtu pārlieku augstu, balstās, dabīgi, pašai uz savas personīgās pieredzes. Jo attiecībās tas vienkārši ir nepieciešams, lai spētu būt ilgstošas, saticīgas, vienotas un, pats galvenais, neapnīkošas attiecības.
Hermione visādā ziņā ir patstāvīga, ar savu neliecamo mugurkaulu, arī ārkārtīgi labsirdīga un laipna, neticami kārtīga un apzinīga, un vēl vairāk par visu arī nepārspējami gudra un drosmīga - un tomēr, viens cilvēks nevar būt absolūti perfekts, tāpēc, manuprāt, viņas visbūtiskākais trūkums ir tieši šī tēla stingrība un nopietnība - viņa tik ļoti baidās kļūdīties, ka nespēj paraudzīties uz sevi caur smiekliem. Vismaz šobrīd neatceros nevienu ainu, kurā viņa spētu veselīgi pasmieties par sevi vai saviem draugiem. Vismaz tas ir vienīgais, ar ko es spēju izskaidrot, kādēļ viņa vispār spēja palikt kopā ar Ronu, jo tieši viņš ir trijotnes smieklu ģenerators (un, saprotams, arī ārkārtīgi izskatīts ar savām zilajām acīm, garo augumu un rudajiem matiem). //Kaut kāda spamveidīga blakusdoma - principā, kolīdz Hermione pieaugtu par lielu meiteni un palaistu savus pienākumus dzīvē drusku vaļīgāk, viņa spētu uz pasauli raudzīties pavisam veselīgi un štruntu viņai tas Rons vairs nebūtu vajadzīgs. silent.gif //

Ā, par Potera veselā saprāta saglabāšanos es gan neesmu tik droša - tā pati mana mīļā 5. grāmata, kur bija epizode ar čūsku, kas uzbruka Vīzlija kungam - pēc tam Harijs tur vismaz dienu rādījās tāds galīgi sadrūvis un apsvēra absolūti neracionālus rīcības plānus. Roulinga mums it kā rada priekšstatu par to, ka Harijs vienmēr rīkojas augstsirdīgi un apdomīgi, vai precīzak, viņa stipri nogludina tādas epizodes, kas varētu raksturo Hariju, kā patiešām (nevis tikai šķietami) emocionāli nestabilu. Tomēr stāsts beidzas ar to, ka viņš tikko ir iznīcinājis Voldi, vai tiešām Harijs pēc tam neizjūt emocionālu nestabilitāti? Cik zinu no savas pieredzes, šādi dzīves pārdzīvojumi izraisa ļoti straujas garastāvokļu svārstības (gluži kā VD vienmēr visi atkārto, ka emocijas ir sakāpinātas), var būt raksturīga pilnīga vēlme norobežoties no sabiedrības vai arī, kā ir dzirdēts (par laimi nav mans gadījums) var parādīties arī pašdestruktīvas tieksmes, piemēram, nodarboties ar ekstrēmiem sporta veidiem. Un gribu izteikt pieņēmumu, ka 7. grāmatā, kamēr vēl risinās viss sižets, minētā nestabilitāte neparādās, jo viss viņa prāts ir sakoncentrēts uz padarāmo uzdevumu. Gluži kā briesmu gadījumos, ja gadās satraumēties, sāpes nejūt, var noskriet vēl veselu maratonu un tikai tad jutīsies kā beigts un sadauzīts; un mētājies it kā pa viļņiem, līdz atrodi kādu, kas tevi nostabilizē un piesaista zemei.

Kā vienmēr - prieks ar tevi sarakstīties; arlabunakti!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kaiva
iesūtīt 28.08.2017 13:23
Raksts #11


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.06
Kur: tepat
Vārdmetējs 2012




bet tāpēc jau epilogā bija pateikts ka viņš ir ticis visam pāri un laimīgs. ne jau kāda cita dēļ bet pats to paveicis. jo visa sērija ir tomēr "all about him" un Roulinga ir teikusi: īstā varonība ir atlabšana (recovery), atgriešanās īstajā dzīvē un tieši TĀPEC viņa apbrīno hariju

tev nebūs viegli atrast cilv kam vēl vairāk patiktu smieties kā man :> (nopietni :>>>)
bet te acīmredzot sākas tā interpretācija- tur kur lasītājs var redzēt to ko viņš grib- tāpēc jau tēli ir īstenībā tādi aptuveni un tāpēc tik ietilpīgi. kā lugā no kuras 2 režisori iztaisa gluži vai pretpolus. proti es uzskatu ka Herminonei IR humora izjūta- tikai mazliet apslēpta un skolas gados mazliet apspiesta jo viņai visa enerģija jāpatērē sevi aizstāvot pret sabiedrību. turklāt gandrīz visas ainas ir cut auti vai aizkulises- jo viņa nav centrālais tēls. turklāt IR ainas kur parādās viņas humors- piem kur rons prasa krumam autogrāfu. kur viņa ar h smejas par filča un pinsa madāmas iespējamo rudens romanci :> neliels ieskats kas parāda kāda viņa īstenībā ir. tā viņu redzu es un to nekas nemainīs :>>

turklāt mazliet var ņemt vērā - kā viņsauca? H..?nu aktrisi- jo R ir teikusi: viņa ir ideāla H.
un kad tu skaties intervijas viņai ir lieliska humora izjūta.

aaaaa ja jā jā jā -vatsoni- LOL
DUH
HAHAHA

nē principiāli tās pusaudžu ainas ir vajadzīgas jo tā ir pusaudžu grāmata un tās ir ļoti sakarīgi parādītas- no reālās dzīves skatījuma atšķirībā no krēslas utml ;>
vienīgais ka tur ir nepareizie varoņi ar nepareizajiem (es nerunāju par čo un levanderu) vnk niknums ir tāpēc ka es nevaru ciest nepatiesību, lai cik banāli tas varbūt neliktos. iekšā viss vārās! :> tapēc ka tas ļauj cilvēkiem melot pašiem sev liekuļot pielīst utt un no tā ceļas visas pasaules nelaimes.

nu, tas varbūt ir nedaudz pārspīlēts ko teicu par "murgojumiem" ^^
bet milzīgs tev paldies, jo tas liek domāt ka mani "darbi" tā teikt varētu kādu tiešām uzrunāt.

šausmīgas muļķības nākas ik pa laikam dzirdēt. dabiski ka tu spēj interesanti izklāstīt, citādi jau mēs te tā nepļāpātu. esi dzirdējusi teicienu "darbs dara darītāju"? šķiet ka tu nevēlies veltīt laiku ļoti lieliem romāniem bet šad tad tomēr kaut ko uzrakstīt- piem savā blogā vai kā? ja tā ir tad šausmīgi skaisti. domāju daudziem vajadzētu to darīt, tas noteikti paplašina apvārsni, liek domāt un justies savādāk. tātad- ja tā ir- un daudzi domā "kādu dienu kaut ko uzrakstīt"- tad nebūs tā ka 2028. gada 16. aprīlī viņi piepieši piesēdīsies pie lapas un uzražos brīnišķīgu stāstu. nē, viņiem jāpieraksta šis un tas kad vien ir laiks. jebkādas muļķības. tev ir lieliska iespēja iekārtot kladi vai iegādāties plānotāju un zīmuli iecienītā krāsā tad nosēsties parkā uz soliņa un uzrakstīt par apkārtējiem visu ko tu patiesībā par viņiem domā- neraizējoties par to ka tas neskan kā dostojevskis vai pat r. ezera.
es dodu tev šo iespēju!
klausies un saņem
tikai tev Hermaine
tikai šobrīd un tāpēc ka esi izpelnījusies ar slavinājumiem un upurēšanām (postošans laiks)
tiek dota tikai vienreiz iespējama iespēja
pieņem un topi svētīta!

(ierunājas ēvalds valters no Emīla: āāāmen!)

tas pats attiecas uz akvarelēšanu. tam nevajag vispār nekādu laiku. iegādājies krievijā ražotas krāsas (firma Ļir- šī piezīme gan ir svarīga) pa apm 3 eiro. sagatavo aizskrūvējamu plastmasas trauku kaut vai sulas pudeli ar ūdeni ko turi vislaik uz galda un bloku piejamā vietā. kad ir laiks iemērc otu un nedomājot šķaidies. grozi papīru un sajūsminies kā krāsas saplūst. galvenais- vismaz dažām ir jābūt pietiekami biezām- resp lai nav pārāk ūdeņainas. pat minūte nav vajadzīga vienas lapas apzīmēšanai. atkarībā no noskaņojuma- varbūt 5. noliec lai nožūst (kārtīgi) un tad paliec zem kāda sloga- drošvien grāmatām. sakrāj lai ko tu par to domātu un apskaties pēc gada vai vienalga kad. tas attīsta prātu tieši tāpat kā matemātika tikai to otro prātu. tu teici ka tev ir mērķis iemācīties radošu pieeju. bez tā nekas nesanāks. nopietni. tev jādara tas ko tu domā kas nav priekš tevis.
ieslēdz mīļāko mūziku un 20 min nogories un nolēkā staipies un vaibsties pēc sirds patikas
un nopērc mutes ermoņikas vai bērnu "sintezatoru" vai ko tml
NO-PIET-NI

un nestāsti man tās muļķības!
domā es nedrīkstēšu brīvajā laikā risināt algebras uzdevumus tikai tāpēc ka nezinu formulas? vai pitagors mani nožmiegs par spēlēšanos ar mīlas trīsstūriem?
tāpēc arī rembrantam nav nekādas daļas kā tu slepenībā zīmē ābolu. vai vispār kaut ko bez satura. viņš tev neko nevar izdarīt tici man! var raidīt savus niknos skatus no mākoņa malas tie ir pilnīgi bezspēcīgi. tu tikai draudzīgi uzsmaidi un viņš lēkās tur bezpalīdzīgās dusmās kamēr parplīsīs
tu saki- Koa? es needzirdu!

...............
Ā jā- nekas nav labāks par veco labo mīlas trīsstūri. Par to nesen pārliecinājos šķirstot vēl skolas laikā sarakstītas muļķības. Pēc tam sāku saskatīt iespējas arī citur savos universos. Viss ģeniālais ir vienkāršs va ne?
Vai tu skaties Tanci (dejas) pa tv 2 vai 6?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 28.08.2017 14:49
Raksts #12


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Atkal tik jauki saņemt vēstuli no tevis! cool.gif

Roulinga par Hariju tā teica un visi miedzieni ar aci uz to norādīja, bet, manuprāt, arī visiem supertēiem reālajā dzīvē var aizbraukt jumts vai viņi var saiet pa fāzēm, un tad ir lieliski, ja ir kāds mazāk traumēts blakus, kas var nostādīt pie zemes. smile.gif

Iespējams, ka esmu atradusi kādu, kam patīk vēl vairāk smieties nekā tev - varbūt tā esmu es? grin.gif Man tikai vēl jāmācās pierast pie tava advancētā humora.
Par to Hermones humora izjūtu gribu tev vēlreiz precizēt, ka šo apgalvojumu izteicu relatīvā nozīmē, jo dabīgi, ka viņai piemīt vismaz kādas Humora kripatas, citādāk jau viņa nespētu tik labi sadzīvoties ar Ronu un Hariju. Taču tik un tā domāju, ka viņas lielisko humora izjūtu aizkavē vēlme vienmēr būt labākajai un visi tie uztraukumi par situācijas nopietnību.

Uh, nu gan atradi visu pasaules nelaimju sakni! grin.gif Bet galvenā doma jau ir pareiza - melošana, bailes, šaubas un vēlme būt pārākam (vai vismaz ne sliktākam) par citiem tiešām pasaulē izraisa neparasti daudz problēmu. Visvienkāršāk taču būtu, ja visi varētu dzīvot godīgi un atklāti. Bet maz gadās tādus civēkus satikt, tāpēc, cerams, ka vismaz dažus tādus izdosies izaudzināt. cool.gif

Ja darbos ir saturs, nu kāpēc lai tie neuzrunātu? wink.gif

Paldies, paldies par augsto novērtējumu! Tādas klusas aizdomas man bija, ka sen jau vairs nerakstu tik briesmīgi kā skolas laikā, bet, iedomājoties, ka es kaut ko esmu iemācījusies, ko es iepriekš nemācēju, tas parasti ātri beidzas ar aplauzieniem, tāpēc labāk ir drusku domāt, ka vēl ir gana daudz vietas uzlabojumiem.

Par romāna rakstīšanu - tad, šķiet, ka es drīzāk gribētu rakstīt romānu nekā bakstītos ar sīkumiem, vispār jau kaut kas romānveidīgs man kādu laiku perinās galvā no Vampire Diaries sērijas, tikai jāņem vērā tavi ieteikumi un jāsāk tos pierakstīt, kad atnāk Doma. smile.gif Kā jau teicu, man ir jau diezgan padaudz hobiju un tie visi ir tādi ļoti integrāli, tas ir, darba apjoms ir milzīgs un tie prasa regulāri veltīt noteiktu laiku. Šobrīd man galvā dzīvo vēl arī viens programmēšanas projekts, bet gribu pabeigt savu vecās drukas projektu (LaTeX jau esmu diezgan labi apguvusi un maz tur vairs palicis ko darīt - varbūt daži mēneši), tad varētu ķerties klāt pie tā - principā gribētos iemācīties izveidot kaut kādu telpisku vietu, pa kuru it kā varētu pārvietoties.
Tad man vēl stāv Teorētiskās hidrodinamikas grāmata, kas regulāri aicina palasīties tālāk, šobrīd esmu iesprūdusi pie viena uzdevuma, taču, ja pieķeros, tad ļoti lēnām kaut kas risinās uz priekšu.
Un tam pa vidu zīmēšanai man vienkārši neatliek laika (piekritu, ka šis apgalvojums ir muļķības, jo īstenībā tas nozīmē - pietrūkst apņemšanās iesākt). Un ļoti priecājos par tavu ieteikumu un brīdinājumu - visticamāk tieši tas arī ir ceļš, kurš man ir jāuzsāk, un varbūt jāizmanto kādas mākslas nodarbības, manā pilsētā tās tur laikam ir diezgan brīvi pieejamas.

Ne-e, nekādus Dančus neskatos. Tagad lielākā bomba laikam tuvojas X-traktors.
No humora lietām - vai esi redzējusi meitenes Hillijas (theHillyWoodShow) garadarbus?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kaiva
iesūtīt 28.08.2017 16:44
Raksts #13


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.06
Kur: tepat
Vārdmetējs 2012



aaaaa- un es cerēju ka būšu tevi noskaņojusi šai pašā mirklī ķerties pie jaunām lietām kas maina dzīvi uz augšu (iedvesmojošas jautras mūzikas pavadījumā stauji mainās krāsaini kadri no kuriem iznāk jau habilitēta zinātņu doktore gatava uz vispasaules atklājumu)

es jau sapratu sapratu ka esi aktīvi nodarbināta :> vnk kādā brīdī ir tiešām vajadzīgi tādi vingrinājumi un gan jau pienāks tāds moments. gribēju tikai sakārdināt.


neesmu redzējusi, neko nezinu. ja tas ir netā tad lieki :>

jā jau sen gribēju jautāt- kas tas par vecās drukas projektu?

nu jā pie manis un bišķi specifiskā humora ir mazliet jāpierod. bet pēc tam izrādās ka esmu tāda pat vien kā visi :> tā ar cilvēkiem notiek pēc maniem novērojumiem
ļoti ceru ka tev netraucē -pāaaarlieku- tā vājprātīgā interpunkcija un tās trūkums. tas lielā mērā ir tā paša datora dēļ. vienmēr jāsteidzas

lūk.
aizmirsu piebilst vēlvienu lietu. (izlasi simsones iztēles ģeogrāfiju) fantāzijā jau kopš tolkīna laikiem pastāv varoņu sašķelšana. proti abas golluma daļas ir tas pats frodo. arī sems ir tas pats frodo. tie ir dažādi viņa aspekti kas simbolu pasaulē atdalīti lai varētu labāk apskatīt. saurons ir aragorna sliktā puse un sarumans- gendalfa. tādējādi iespējams boromirs ir faramira daļa. vai pat otrādi.(to es pati izdomāju) savukārt - --- hahaha- nevils ir harija daļa- bet džinnija ir hermiones daļa- volāā
dance_a.gif
grin.gif

bet tu vienalga vari domāt kā vēlies (saliek rokas pēc budistu principa)
:>>

klau- jau bija tādas aizdomas ka varbūt arī tev ir padomā gargabals- jiiiiihaaaa- tikai tu tik pieticīgi sevi pozicionēji kā jau īstens latvietis pickaxe.gif
un vēl par VD! kā jau teicu- neverending story- tur tiešām fantāzijai ir kur lidot! kā teiktu Anna no zaļajiem jumtiem- paveras plašs lauks iztēlei

labi- jau visu laiku gribu jautāt- tikai tie visi apcerējumi nelaida pie vārda- kas ir tajā fikā- lēdija malfoja?

šobrīd lasu tukuma biblenē izraktu gabalu- Mephisto covenant.- par tādiem kā dēmoniem- savā ziņā līdzīgs tai eņģeļu tēmai zobens un krusts. tie visi ari savā ziņā lasāmi. ja noņemtu to neveiklo valodu un stulbos amerikānismus. esmu jau iemācījusies izlikties ka to tur nav :> bet kaut kā ir interesanti padzīvoties tajās pasaulēs ja ir pietiekami izstrādāts. turklāt katrā ir kaut kādi citi aspekti kaut kas savādāks. vēl bij tāds iron witch un wood queen- par elfiem. stīvoterai arī ir ko pateikt. bet piem tās vampu akadēmijas gan nevarēju izturēt. varbūt neīstā laikā paņēmu. domāju ka no tā visa tieši zobens un krusts 1. d ir tas labākais
bet atkal tie 16 mēneši – dienvidu štati utt-jau ir par pakāpi augstāk- tieši valodas dēļ un tieši vispār visa dēļ- tas jau sāk līdzīnāties īstai literatūrai. nav tikai tas shematisms, var tiešām iedzīvoties. lai gan arī 1. d bij daudz labāka. 3 pat nezinu vai ir tulkota. ā jā- tumšās būtnes

lūk tos arī gribētos lai iztulko tāds kā tu. Tiešām lai sajustu kā tas latviski skan- kā tu teici un burtiski izrāvi man vārdus no taustiņu apakšas
kaut arī tu teorētiski saproti, tomēr latviski tā kļūst pavisam par citu grāmatu. Protams ja LABI iztulkota. Un domāju pat tulkojumā daudz ko iegūst. Stīrvotera ir DRAUSMĪGI iztulkota. Viens no lielākajiem šausmu gabaliem. Bet arī valoda daudzviet ir pilnīgi nebaudāma ka jālec pāri lapām
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 29.08.2017 13:26
Raksts #14


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



cool.gif Patiesībā jau pat ļoti sakārdināji! Iedomājies - es šorīt piecēlos un paņēmu kladi un zīmuli! Un sāku pierakstīt tālāk tās domas, kuras te drusciņ tev jau minēju. ohmy.gif

Un iedomājies - es pa nakti sapņoju, ka gleznoju! Paskaties, ko tu ar mani esi izdarījusi! grin.gif

Vecās drukas projekts: http://www.kurbijkurne.lv/forums/index.php?showtopic=48798
Es pārrakstu Lips-Tulliana grāmatu vecajā drukā un gribu to uztaisīt no jauna. 3 eksemplāros.

Nē, tev ar interpunkciju viss ir normāli. Esmu pieradusi pie tās konstanta trūkuma. grin.gif Nu ja tu nesāksi rakstīt plds un 'v' vietā 'w' un apmēram 'cmuks biužuks' tad jau ar tavu interpunkciju viss ir kārtībā. (Bija reiz tāds smieklīgs parodiju portāls, kā draudzīgais.tk.)

Jap, Simsones Iztēles ģeogrāfiju noteikti taisos ierindot savā obligātās literatūras sarakstā - izklausās traki noderīga.

VD tiešām neverending story un šobrīd ar katru dienu atlicinu skatīties jaunās sezonas sērijas (nu tagad, protams, saucās The Originals - bet tur, kur es paliku skatīties, nu sāka jau rasties arī vecie čomi, tā kā tas pats Vampire Diaries arī sanāk). Bet kaut kad pagājušajā vasarā, kad atkal skatījos visu no sākuma, tik ļoti gribējās pierakstīt pa vidu, ko tie tēli domā, lai iznāk tāds kārtīgi saturīgs darbs. :)Pirmās dažas sērijas jau sataisīju scenāriju, bet tā arī nesaņēmos neko pierakstīt, kas man tur galvā bija. Kādu dienu, kad atkal saņemšos noskatīties, ceru, ka atcerēšos tās domas, un tad gan būs jāpieraksta!

Cik smalki tu gribi zināt par to, kas ir tajā fikā Lēdija Malfoja? Hihi - mazums sabojāju visu prieku? Bet ja rodas aizdomas, ka šeit Lēdija Malfoja būs Hermione, tad varu uzreiz pateikt, ka tā īsti nebūs - stāsts patiesībā ir par Malfoja sievu. Un ko dara nāvēži pēc Voldemorta krišanas. Tikai sākumā tas stāsts ir tāds grūti baudāms, jo autore vēl stipri meklē stāsta virzību, tomēr stils ir diezgan patīkams.

Mephisto covenant. - dēmoni un saistībā ar Mefistofeli? Vampīšu akadēmijas arī lasīji? Es viņas ieraudzīju lasāmkārumos un izlasīju. Sākumā man patika, ka pārmaiņas pēc pusaudži par savu pārgalvību dabūja pa kaklu, bet tālāk, īpaši otrā daļa ar tām raganām jau bija briesīga. Vē. Izlasīju un tūlīt arī aizmirsu, jo nekā tāda tur īpaši nebija.
Uz tumšajām būtnēm arī kādu laiku esmu grāmatnīcās skatījusies, bet es cītīgi turos. grin.gif Tāpēc neesmu nopirkusi.

Varbūt drīkstu zināt, ko tu šobrīd esi apņēmusies uzrakstīt vai izdarīt?
Un vai svētdien skatījies Sarkangalvīti pa TV3? Labs ne? smile.gif



Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kaiva
iesūtīt 30.08.2017 12:51
Raksts #15


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.06
Kur: tepat
Vārdmetējs 2012



sorcerer.gif sorcerer.gif sorcerer.gif sorcerer.gif sorcerer.gif sorcerer.gif
tā ir vienīgā te kaut cik iederīgā ikona
burosburosburoskurosburos...
cool.gif

ak. neko nezinu par sarkangalvītēm. vienīgais to ka ir daudzi visādi smagie varianti (ne jau tikai 18+ bet īsta lit)

KĀ tu vispār skaties vampus? un vai tev ir iespēja noskatīties onceuponatime tālāk un varbūt tu zini kāpēc mums nerāda un vai rādīs?

nu nē man ne prātā nenāca ka tā būs Hermione (*aizdomīgi lūr* tu man atkal negribi piedēvēt kaut kādas klišejas?) ļoti interesē tieši Narcisas un Bellatrises un tādi voblu tēli :>>>> izstāsti pa vairākām rindkopām vismaz ;> plīīīzzzz???

jā tur ir M un viņa 7 dēli nolādēti nemirstībai un pēc pasaules gala nokļūt ellē ja neatradis savu otru pusi- anabo- un neliks viņai sevi iemīlēt pēc pašas vēlēšanās. 2000 gadu laikā ir parādījušas tikai 2 anabo meitenes, tā pirmā jau ir beigta. ideālās labiņās paimeitiņas :> bet sākot vazāties kopā ar mefisto dēliem viņa arī pārvēršas pa pusei tāda- kā elles radījums- lai gan tas nav parādīts tik skarbi kā izklausās. dabīgi ka biblenē ir tikai 1. daļa bet varētu būt kopā tik cik tie dēli- 6. jo 7tais ir tas ļaunais pret ko viņi vislaik cīnās

nu es nezinu- tumšas būtnes bija pa 5 eiro. tas reāli ir to vērts, es noteikti nenožēloju. bet tas nenozīmē ka spiežu tev pirkt... (bez burvestībām)
a kā tev ar biblenēm tavā rančo? mēs varētu padalīties varbūt ar grāmatām ja tu nedzīvo Jēkabpilī

ak KUNGS un dieviņ! Tu varbūt labāk pajautā cik smilšu graudu ir tuksnesī?...
gibst.gif
es dabīgi rakstu fantasy (savējo pašas izdomāto) ja teikšu vēl ko vairāk kurbijurne noslīks
ne jau tā ka es gribētu kaut ko atklāt ....^^^
:>>>

davai pagadām.





Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 30.08.2017 14:39
Raksts #16


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Hmm, redzēji, ka mūsu sarunai jau ir vairāk nekā 200 skatījumi? Diez kurš vēl to tik aktīvi lasa bez mums? grin.gif

Bija tikko filma pa TV3 par Sarkangalvīti, kur vilks, dabīgi, bija īsts vilkacis. Protams, ka beigās izrādījās, ka vilka asinis ir viņai ģimenē un beigās sanāca pašai Galvītei arī vēl apprecēt vilku.

Watchseries.lt (.ag, .org vai nu kāds viņiem tagad ir tas domēns, ko viņi tekoši maina. Parasti izvēlos gorillavid vai cloudvideo vai vienkārši atrodu tajā watchseries vienu portālu, caur kuru skatīties un tad bliežu tālāk.)
Cik tālu tu esi redzējusi OnceUponATime? Es beidzu skatīties, kur izplosījās tās trīs sniega karalienes (un vēl bija arī baisi zaļā ragana no Oza zemes - vairs neatceros, kura sezona bija par kuru agrāk).

Ā, nē, nē, nekādu klišeju! grin.gif Te drīzāk par to, ka galvenajā tēlā ir Hemione un, saprotams, autorei ir viens kārtīgs fetišs uz Drako Malfoju, tāpēc liekas, ka ir skaidrs, uz ko tur viss velk, bet viņi tur puslīdz draudzīgi sāk palikt tikai stāsta vidū. Pirms tam Hermione tur knibinās ar Ronu un besās par viņu ārā.
Jā, šitā nāvēžu tēma man arī šķiet ne līdz galam Poterā izstāstīta, tāpēc ir ļoti interesanta. Tur gan Bellatrise un Malfoja vecāki laikam ir kerdikt, un tad tur plosās Svešvskis, kas grib atriebties Hermionei. Es īstenībā baigi sen lasīju to sāstu, tāpēc pašai tagad ir visu laiku interesanti tulkot. grin.gif
Un Malfojam tā sieva tur dīvaina - saucas Adrija, bet vārda tiešā nozīmē, tāda ļoti ugunīga un tumša sieviete. Plosās visās tumšākajās Muižas vietās un visu laiku ir stipri miedzieni ar aci, ka tur ar viņu ir notikusi kaut kāda būtiska nelaime, pie kuras bija vainīgs Drako. Tad nu dabīgi Hermione arī ar viņu sastopas jau pašā sākumā un sāk risināt viņas mistēriju.
Cik atceros no tā, kas būs tālāk, tad tā interesantākā daļa bija tā, ka tos pārpalikušos nāvēžus īstenībā vadīja Voldemorta dēls.

Skaidrs, tātad noteikti kaut kad nopirkšu sev Tumšās būtnes. grin.gif Mani ielaist grāmatnīcā, tas ir apmēram tā - ieaugu vienu grāmatu, man šito vajag, otru - šito arī vajag, trešo - nu bet kā bez šitās! Tad stāvu un domāju - nē, visas es nevaru uzreiz nopirkt, nu kā tad tā. Labi, labi, tad nepirkšu nevienu, un beigās izeju ārā ar to, pēc kā es ienācu - krāsojamās grāmatas bērnam. rolleyes_a.gif

Es vispār ir no Kuldīgs. grin.gif
Bet, ja tu lasi angliski, tad jau internāts ir pilngs ar grāmatām. smile.gif Patiesībā uz bibliotēku neesmu bijusi nepieklājīgi sen. Varbūt tagad saradīsies vairāk laika?

smile.gif)
Vai kādreiz tavu fantazī būs iespējams arī kaut kur palasīt?

Lai tev jauka diena!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kaiva
iesūtīt 31.08.2017 22:28
Raksts #17


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.06
Kur: tepat
Vārdmetējs 2012



paklau mēs ir takā kaimiņiens!
satiksme gan tikai ar autobusiem. diez cik tāds maksā?

vai tu nedzirdēji vai nesalasīji ka man nav datora???
:>>>
nav nekādas sēdēšanas un lasīšanas vai stundām skatīšanās. padarbojies- pietika
:>

varbūt stulbenīte bet man riktīgi patīk krēslas soundtraks,..*ķiķina* piem kur alexander desplat. kur vēl viņš bija? viena no tām megafilmām
un tur ir arī debisī tomēr... :>

es tagad klausos un ārā ir tāds mēness un sienāži...

...
...
...

nu klau- ieteiksi man līdzīgus par nāvēšu un vampu tēmu fikus?
starp citu bij tā kā es pirms pāris gadiem kaut kā apmānīju fanfiction net un nokopēju bet taga kaine ahnung. varbūt vairs neļauj?
archive ar ir labs bet ff ir daži ko toč gribējās izprintēt
paga kā tas ir lēdija malfoja- tu teici runa ir par narcisu- bet tagad saki hermione? blink_a.gif

nu zini man vismaz 3x ir bijis ka obligāti vajadzēja nopirkt bet nolažojos. kaut arī intuīcija teica. pēc tam es kopēju visu grām vai pirku bez atlaides
nu krāsojamās grāmatas ir manas bērnības obligāta sastāvdaļa. jīihā! šaubos vai mūsdienās tik foršas maz ir ... cool.gif tāpat kā komiksi novelcenes un dažas puzles
šaubos arī par tiem skatījumiem. gan jau internets tos kaut kā pieskaita tiklīdz kāds goglē ieraksta vārdu krēsla

sensenos laikos viņa arī bija vilkate. tā arī saucās? kā es velsparāvis palaidu garām.
man iespējas redzēt tikai tik cik rāda tv3 un tas ir lidz 3 sezonai- kuras beigās uzrodas tā ledainā sirds
VD man beidzās ar to sezonu kur viņi meklē to dziru. pat neatceros kā beidzās. kaut ko uz priekšu zinu tikai tapēc ka vienreiz palūrēju jūtubē kadrus
tad ja pieskaita originals cik ir kopā sezonas? un viņi vel turpina? nebeidzas vēl ar stefana kedu atstiepšanu?
starp citu man drausmīgi riebjas tailers, tik NEsmuks! :>> arī tēls galīgi plakans
jā abās tajās filmās it sevišķi VD viss tik ātri notiek ka ir kaudzēm ko rakstīt pa vidu. arī once fikos ir baigi daudz interesantu pagriezienu. vd vel neesmu skatījusies. bet vaidzēs


tā. man arī drausmīgi riebjās tas "robins huds" kuru es te lieku pēdiņās. un jau bija kaut kādas šaubas un tad uzzināju ka tas viss bija zaļās zeļenas viltība va ne? man arī pilnīgi nepārliecina rumpelstiķa un bellas... ... "romāniņš" bet zināms tur ir sava doma jo beigas laikam nav laimīgas? (jes jes jes) grin.gif domāju ka vienīgā kas stiķim der ir dabiski kora. tur tiešām varēja JUST. vispār kora varēja būt vairāk. zinu ka viņa vēl būs bet varēja būt tieši pirms tam tajā laikā.
protams daudz kas varēja būt... kur palika džefersons piemēram... viens no šausmīgākajiem bija buratino :> liktenis. un dakteris arī plašs tēls. vispār ar domu izcelt sieviešu tēlus daudz ir arī zaudēts. bet vispār visšausmīgākais protams ir Nīla novākšana. (manā izcilajā uztverē nīls baigi labi sader ar bellu. pēc izskata. bet pēc būtības viņam bij jāpaliek ar emmu. kaut gan tā sērija kur viņa ar āķi nonāk pagātnē bija biena no aizraujošākajām un arī aaaaw- balle... tas bij parādīts tiešām nu tā -"sirsnīgi" :> kaut kā patiesi.
jā un protams sarkanā bērzlapīte ir interesantāks tēls par pašu sņeguračku. tieši pirmo un 2. sezonu varēja pavilkt 2x garāku lai smalkāk tur visu savērptu. tu nezini tādu fiku?

arlabunakt

https://www.youtube.com/watch?v=eS1u3lIeNWk...XnI&index=7



Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 06.09.2017 15:19
Raksts #18


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Tā, man beidzot ir atradies viens mikrobrīvbrīdis, un varu ar vislielāko prieku tev beidzot atbildēt! sorcerer.gif

Patiesībā ar autobusiem sen neesmu braukusi. grin.gif Tagad vairāk aktuāls lielais universālis, lai var ielikt vismaz divus autobeņķus un lielos bērnu ratus.

Ak, es tevi tikai kārdinu! Iedomājies, ka var stundām ilgi skatīties. Un kaut vai visu nakti! tongue.gif Un pēc tam no rīta kafija, ar labi daudz piena, lai nesāp galva.

Krēslas dziesmas nu dažas ir tādas lipīgas. Man šķiet, ka viena arī bija VD. Varbūt šitā? Tās vampīru dziesmas tur laikam pārklājas. Vai tev izdevās paskatīties theHillywoodshow? Man, piemēram, šitā Bella liekas super.

Par fanfikiem - vēl viens nēēēēnormāli labs darbs ir Give Up This Fight par Mīropu. Es biju stāvā sajūsmā, kad to lasīju, darbs superkvalitatīvs (kas ir ļoti neparasti priekš fika), un uzrakstīts arī ārkārtīgi interesanti. Šis ir manā tulkojumu sarakstā nākamais. Par vampīšiem man ļoti patika šis neparastais humorfiks.
Ko tev tur tajā fanfiction vairs neļauj? Kopēt? Ja nekā citādi, tad vecais labais Copy-Pastēte jau vienmēr līdz.

Nē, nē, Lēdija Malfoja - Drako Malfoja sieva, laikam aizmirsu precizēt, ka Drako, nevis sencīša sieva. Piedošanu.

Vampire Diaries it kā (IT KĀ) beidzas ar 8. sezonu, bet kādā 6. (laikam) sezonā viņi paralēli atdalīja Pirmvampīru stāstu The Originals, tad tam tagad iet kāda 4. sezona, kur lēnām piesaistās tā pa bišķītim arī citi "vecie" tēli. Tur ir izskaidrots, kā visi tie vilkači saradušies un ko vispār normāli vampīri dzīvē dara. grin.gif
Skaidrs, tad to par ledus sirds raganām es redzēju, bet jaunākās nav sanācis skatīties. Vēl es cenšos skatīties arī The Big Bang Theory - humors ir svarīga lieta. silent.gif

Par Taileru tev varu tikai piekrist - viņš ir viens no retajiem cilvēkiem vispār tajā VD, kurš nav ūberglīts! It kā domāts, ka viņš ir ļoti attālas indiāņu izcelsmes, bet tas nav attaisnojums (khem, khem, Džeikobs Bleks).
Aha, pagriezieni tur notiek ātri un viņi seriālos ļoti mēģina tur pēc tam parādīt arī kaut kādas sajūtas, bet seriāla formātā tas izdodas nereāli grūti. Pēc noskatīšanās tad vēl ir stipri jādomā, kur, kāpēc, kādā sakarā, tad var izdomāt. Bet rakstiskā veidā to būtu daudz patīkamāk lasīt un visādas pārdomas, atmiņas, sajūtas, tur tik daudz kā iztrūkst, lai pilnībā saprastu, kas tur notiek. Un jo tālāk uz beigām iet, jo tieši vairāk uz emocijām viņi tur spēlē. Meta tēls beigās paliek ļoti interesants. Par viņu riktīgi gribētos kaut ko uzrakstīt, jo aktieris tēlo ļoti labi un tās emocijas var nolasīt viņam no sejas, bet, šķiet, ka viņš tur visu laiku jūtas tā, it kā gribētu kliegt.

Bellas un Rumpelrūķa romānu var saprast, bet, manuprāt, beigās iznāk pē. Hihi.
Bet Buratino tur vēl kaut kur vēlāk uzradās atpakaļ, viņu nevajag pavisam norakstīt. Tur vēl visādi brīnumi notika.
Atceros, ka Nīls man tiešām patika, un kaut kā Āķis un Emma likās dīvaini, nesapratu, kāpēc. Tas, ka pārāk vienādi?
Tas laikam bija tālāk - bet tur bija ļoti interesanta sezona par Autoru. Vispār sen neesmu šito skatījusies, tāpēc tagad tiešām grūti atcerēties, kad tur notika. blush.gif

Nē, diemžēl šitādu pasaku fiku īsti nezinu, bet man datorā stāv kaut kāda filma par modernajiem Sarkangalvītes piedzīvojumiem, kur ļaunais izrādījās zaķis. grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kaiva
iesūtīt 07.09.2017 17:10
Raksts #19


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.06
Kur: tepat
Vārdmetējs 2012



nu Zajec!

Pagaģi!


jeb nupagaģī ar uzsv uz 1. un pēdējo zilbi. izklausās pēc indiešu svētā- nupagadži...

enivei-
man ar pavisam mazs brītiņš
toties man ir tikko varīta ābolu zafte un sēņu mērce un garās voiletās pupiņas (nevis tās iesārtās kas visiem)
latvju rakstos izlasīju ka viena džusīte uzskata tos kas māk pateikt ''zafte' par riktīgiem rīgas iedzimtajiem.... pfffff... bez vārdiem

nu tieši to pastēti jau viš neļau

nav ne jausmas kas tas par šovu. visp šovus neskatos izņ reizēm to' tanci'. bet tas arī atšķiras jau tāpēc vien ka krievu. ir sava īpaša asprātība.

nesapratu. protams smieklīgi kā viņi atdarina tos tēlus bet uz to ilgāk par 15 sekundēm nav iespējams skatīties ;>>

jā laikam šis tas smieklīgs ir tajā teorijā bet simpsoni gan jau ir labāki un man pat tam nesanāk laika

jā Tailers- ja tas būtu normāls tēls viņš varētu izskatīties ganadrīz vienalga kā. bet šitā ir tikai jāblenž uz to ģīmi un jādomā- kā tu man besī laukā. nešaubos ka viņš var izskatīties pat foršs ja tāds būtu iekšēji. iespējams arī- kā aktieris viņš izskatās gluži savādāks. ar daudziem tā ir- tā ir reāla aktiera pazīme ka ar to pašu ģīmi un matu griezumu tas kadrā un ārpus tā ir gluži cits

nu jā man interesē tieši narcisa un bella

starp citu- manarī besī laukā ka viņi nevar pateikt tā kā ir Rumpelstiķis- tas arī izklausās tuvāk -rumpelstišen-nemaz nerunājot ka tāds rūķis... ir vnk smieklīgi. viņi varētu arī teikt pārmaiņus atkarībā no konteksta tas būtu vel interesantāk

nu tālākajās sērijās ir par aladinu... un breivhārti

ciao!

Šo rakstu rediģēja kaiva: 07.09.2017 17:20
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kaiva
iesūtīt 07.09.2017 18:45
Raksts #20


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.06
Kur: tepat
Vārdmetējs 2012



cerams ka nebij pārāk daudz 'negāciju" šinī postā. laikam vnk nokaitināja excelis. esmu personīgi uz viņu apvainojusies mace.gif
:>

bet citādāk diena bij ļoti laba. ir tādi retumi kad viss tikpatkā notiek tā kā jānotiek rāmi lēnām ar gandarījuma sajūtu. gluži vai kā kādā virdžīnijas vulfas grāmatā. tieši tāpēc excelim vispār nebija tiesību tur iejaukties. :>

tagad lasu vienu čehu "mīlestības vēstule ķīļu rakstā" arī pēc recenzijas latvju rakstos. domāju ka būs pasmaga bet īstenībā baigi labi lasās kā mēdz sacīt. ir smagas tēmas bet pāri visam tā teikt "maigs humors"un asprātīgi cilvēku apraksti. spilgti un tāpēc atgādina arī roulingu.
starp citu tie kas vīpsnā par fantasy utml paši nesaprot ko saka. jo mūsdienās neviena laba grāmata vispār bez tā neiztiek. es pat nevaru iedomāties pilnīgi reālistisku dostojevska romānu vai blaumaņa noveli- un arī tajās ir savs pasaku elements.
nav interesanti lasīt kaut ko "reālu" jo reāli nekas Reāls nemaz nepastāv. viņi uzskata ka fantāzijas elementu var izmantot tikai "abstrakti"bet kas gan cits ja ne "abstrakti" ir vilkači un elfi? žanra likumi it kā liek pieņemt ka tas ir "reāli" kamēr augstajā lit tas ir "tikai iedomas" vai kas tamlīdzīgs. ak jel! ja tāda ir viņu "loģika"... tas līdzinās baznīcas centieniem ieskaidrot ka jēzus iešana pa ūdeni nav maģija bet brīnums un brīnums ir kas gluži pretējs maģijai- kura nāk no velna kamēr brīnums nāk no dieva. bet seno tautu uztverē maģija tāpat nāk no dieva -un visu veidu dieviem. tātad krist. mitoloģijā dievi ir pārvērsti par velniem un VIŅU dievs veic brīnumu- to pašu ko citās mitoloģijas veic citi dievi tikai viņa cildenums to pārvērš par "brīnumu"...
tātad ja mēs ar tevi te sarakstāmies tā ir profāna darbība bet ja to pašu darītu jēziņš tad uzreiz svēta...
khe khe khe
protams tas ir domāts nedomājošu radījumu apšmugulēšanai bet tomēr- izrādās ka tikpat daudz loģikas ir filoloģijas maģistriem un nezinkamvēl
mans superviedais aforisms:
viduvējs zinātnieks ir sliktāks par blondīni
vai par tādiem kā mēs ;.>>>
lai cik viņam GRĀDI viņš ir viduvējs ja niecina mitoloģiju psigoloģiju utml
jo piem tieši einšteins tāds nebija...

laikam aizrunājos?
laughing.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

28 Lapas V   1 2 3 > » 
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
2 lietotāji/s lasa šo pavedienu (2 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.03.2024 18:51