Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Mērnieku laiki, R. un M. Kaudzītes
Džūna
iesūtīt 13.03.2006 15:56
Raksts #1


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.12.04
Kur: Zālamana templis, Klervo abatija.



Mēs šo darbu pašlaik lasām literatūrā un es nonācu pie secinājuma, ka manām smadzenēm tas nav sagremojams. Kā ar jums?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
4 Lapas V  < 1 2 3 4 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (40 - 59)
Viesis_Es_*
iesūtīt 30.11.2007 18:02
Raksts #41





Viesi




Mums arī ir jālasa, bet mums deva laiku no septembra līdz novembra beigām... visi gribēja skatīties filmu un tā arī dara. šodien učene pateica ka ja nelasa gramatu var uz vietas stunda lasiit kkadus gabalus no ta un atstastit mnu kjip uz jautajumiem atbildet, bet vairak pa 6 nevareshot dabuut un ja grib 6 tad ir jaatbild perfekti!!! grin.gif blink_a.gif bet ir lieta tada ka vel 2 nedeljas palikushas... var megjinat lasit to gramatu bet vinja ir garlaiciiga!!! un tur ir 400 lpp huh.gif blink_a.gif un esmu tikusi liidz 30.lpp huh.gif bail ka nepaspeeshu izlasiit grin.gif:D:D:D
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Veela
iesūtīt 03.12.2007 19:23
Raksts #42


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.08.06
Kur: šeit



Ak dies, kad aprīlī vajadzēja lasīt, tomēr saņēmos un izlasīju...
Nav nemaz tik šausmīga tā grāmata, ja lasot izlaiž garlaicīgās vietas. wink.gif
Un, ja kādam rodas pretenzijas par šādu lasīšanu, saku ka tādā veidā neko nezaudēju!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Viesis_Gilberto_*
iesūtīt 05.12.2007 23:01
Raksts #43





Viesi




Man rīt ieskaite, bet vēl nēsmu pat lapuusi izlasijis! grin.gif:D Teikšu skolotājai ka viss jūsu dēļ, ka iestāstijāt, ka nav interesanta! grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Minki
iesūtīt 06.12.2007 00:04
Raksts #44


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.11.05
Kur: Aizkulises



Nepaspēju izlasīt visus postus, bet

*ir iespēja noskatīties videofilmu. Diezko sakarīga nav, bet vismaz kopaina par sižetu rodas.

*tagad Latvijas Nacionālajā teātrī tiek izrādīta luga "Mērnieku laiki" wink.gif

Visas iespējas tiem, kas īpaši nevēlas lasīt grāmatu! (Bet neesiet tik noliedzoši - nu IR labas lietas tur! Īsta latviešu grāmata tak!)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Optimisma iemies...
iesūtīt 13.12.2007 15:33
Raksts #45


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.11.06



Kāds nezin kur to briesmoni var nokačāt no neta?
Man kontroldarbs par sižetu sīki aprakstīt, a es pat sākusi neesmu...xD.gif

(kontroldarbs rīt)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 13.12.2007 15:37
Raksts #46


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Sliņķis! Tik vien darba, lai googlē ierakstītu "Mērnieku laiki".

Rekur ir:
http://www.ailab.lv/teksti/Senie/Kaudz/BKsat.htm

Tik un tā līdz rītam nepaspēsi izlasīt! tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
nešķīstais skuķi...
iesūtīt 10.01.2008 14:46
Raksts #47


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.05.05
Kur: explosion



ārprāc! paldies dievam, ka tas ir garām!! blink_a.gif
mums bija dots laiks lasīt no septembra līdz decembra vidum. Es, protams, atliku līdz pēdējam. rolleyes_a.gif
kā man tā grāmata riebjas!! pinch.gif vienu brīdi lasot apsvēru domu iemest krāsnī to tizlumu! laughing.gif

es šito lasīju tā: kādu gabaliņu palasīju un tad kādas 15lpp pāršķīru (man garlaicīgas šķita ļoti daudzas vietas!), bet ja literatūrā par mērnieku laikiem ir iedotas darba lapas, kuras jāpilda lasīšanas laikā, neiesaku ņemt piemēru no manis - beigās es nezināju, ka bijuši arī kkādi viltnieki un īsti skaidrības nebija par to, kas noticis ar galvenajiem varoņiem!! laughing.gif laughing.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Viesis_Viesis_Agnese_*_*
iesūtīt 30.01.2008 15:17
Raksts #48





Viesi




Iesaku paņemt izdevumu no tadas izdevniecības skola..tur beigas ir svarigakie notikumi..Tas ari viss jazina no tas gramatas..man jau vina itka bija jalasa, bet es nohaltureju un panemu so gramatu un man viss bija ok...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
nešķīstais skuķi...
iesūtīt 15.02.2008 16:20
Raksts #49


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.05.05
Kur: explosion



noskatījos izrādi. patika. pat ļoti!
tā netipiski mūsdienīgā skatījumā.
iesaku arī citiem..
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Anck-Su-Namun
iesūtīt 15.02.2008 18:48
Raksts #50


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 26.01.08
Kur: visums, planēta Zame,Anglija, Londona



es šo murgojumu lasiju 10.klasē un uzkatu ,ka brāli kaudzītes vispirms piedzēras un tad rakstija.
Šādu romānu neviens pie pilnas sajēgas nebūtu rakstiji.
Man pagāja divi mēneši kamer izlasiju un tik un tā man Mērnieku laiki asocējas ar gramatu ,kas var aiztāt miega zāles.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
evita6308
iesūtīt 25.03.2008 20:39
Raksts #51


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.11.07



Pašlaik tieši lasu Mērnieku laikus, tā ir skolas obligātā literatūra. Ja pavisam godīgi, tad no sākuma grāmata pat rokās neņēmās, tiklīdz nedaudz palasīju, miegs mācās virsū. Bet ,kad izlasīju līdz kādai 60 lapaspusei, tālāk aizgāja viegli. Man šķiet aprakstu ir par daudz un pilnīgi nevajadzīgās vietās, kā piemēram nodaļu sākumā, kas atņem jebkādu vēlmi lasīt.

Šo rakstu rediģēja evita6308: 25.03.2008 20:49
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Viesis_...._*
iesūtīt 11.04.2008 16:30
Raksts #52





Viesi




Riebjas lasīt. Viena no skaarīgākajām grāmatām tā ir, kas, neskatoties uz to, ka rakstīta citā gadsimtā, ļoti labi atspoguļo mūsdienu notikumus un cilvēkus. Vienkārši vajag atmest šito pusaudžu nekas-ko-skolā-māca-mani-neinteresē. Labāk aizeju un paskatos amerikāņu filmas, kuras taisītas pēc viena šabloniem - pilnīgiem idiotiem.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Viesis_Caurpabira_*
iesūtīt 28.04.2008 17:30
Raksts #53





Viesi





Pēdējais darbs, ko latviešu literatūrā nosauktu par labu, tieši baudāmu un vispār saistošu. Jā, obligātā literatūra, pietam, "nekas-ko-skolā-māca-mani-neinteresē" šeit ir tieši vietā... Izlasīju divās dienās, izbrāķēju 24 stundas savas garīgās apziņas, lai to iepūdelētu kaut kādos farsa rāmjos. Pretīgi. Tagad vēl atlicis seminārs veltīts pilnai dōzai šā suņa murga.

P.s. Vienīgais guvums- es pierādīju sev, ka es varu to putru izstrebt un saprast.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Debija
iesūtīt 28.04.2008 21:07
Raksts #54


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 31.10.07
Kur: Saules dieva tuvumā.



Patika. Varbūt valodas pielietojums nebija īsti man, bet es iedziļinājos. Protams, atzīšos, ka grāmatu nebūtu ņēmusi rokās, ja tā nepieskaitītos pie obligātās literatūrās.
Suņa murgi? Nedomāju gan, viss ir atkarīgs no uztveres.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Klāra
iesūtīt 17.05.2008 15:43
Raksts #55


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.12.07
Kur: tavā sirdī



es vienkārši nespēju izlasīt. jau pirmās lapas mani kaitināja, tās sarunas bija tik stulbas! vēl tur ir aprakstīts pārlieku sīka katra darbība, skats utt. ja būtu īsāk uzrakstīts un nebūtu tik pārbāzts ar garlaicīgiem aprakstiem, tad varētu lasīt. ja man nebūtu obligāti jālasa, es noteikti nelasītu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kalevale
iesūtīt 01.07.2008 20:23
Raksts #56


Lecina seskus
*****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 12.01.06
Kur: In a world, where good things happen to me.



Vai, man liekas, ka daudziem ir tā negatīvā attieksme - ā, tie jau mērnieku laiki, tātad nolemti un pagalam draņķīgi, - pat nezinot par ko tur iet runa.
Sākumā bija tāds ieskrējiens pirmajās ~100lpp, kad gribējās ātrāk uzzināt, kas būs, kas būs, bet beigās atkal atvieglojums - vēl desmit, vēl piecas, pēdējā... un tas viss?
Man mazdrusciņ patika, nevarētu teikt, ka esmu sajūsmā, bet bija jauki. Otrreiz es noteikti nelasītu, bet pirmo reizi es saņēmos, tātad to var tā tīri jebkurš izdarīt.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nadīna
iesūtīt 01.07.2008 22:05
Raksts #57


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.08.07



Man Mērnieku laiki patika. Jā, vietām bija grūti sakoncentrēties lai turpinātu lasīt, bet sižets bija pietiekoši sarežģīts, lai būtu interese izlasīt grāmatu līdz beigām. Interesanti šķita arī kā tika savienoti cilvēku dzīvesstāsti, parādīts kā politika un nauda savā ceļā samaļ un iznīcina cilvēku dzīves. Pēc traģiskiem notikumiem cilvēkiem tomēr tiek dota cerība un neliels mierinājums.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 01.07.2008 23:38
Raksts #58


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



CITĀTS(evita6308 @ 25.03.2008 21:39) *
Bet, kad izlasīju līdz kādai 60 lapaspusei, tālāk aizgāja viegli. Man šķiet, aprakstu ir par daudz un pilnīgi nevajadzīgās vietās, kā, piemēram, nodaļu sākumā, kas atņem jebkādu vēlmi lasīt.

Šai ziņā jāpiekrīt.

Ir lasīts. No sākuma līdz galam. Kā obligātā literatūra. Sižetu pa lielākajai daļai vairs neatceros (tik to, ka atbrauca mērnieki, un visi sev gribēja nogrābt vairāk zemes uz kaimiņa rēķina, t. sk. ar kukuļošanu un mūsdienu darboņiem cienīgām metodēm). Brāļi Čupiņas acīmredzot gribējuši aprakstīt tā laika farsu ar zemes pārdalīšanām — un sanāca arī, zemnieku tēli padevušies sviestaini.

Arī man gari apraksti nepatīk. Kamēr lasi, zaudē sajēgu par notiekošo.

Šo rakstu rediģēja Mattiass: 01.07.2008 23:38
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Princese uz zirņ...
iesūtīt 13.07.2008 17:32
Raksts #59


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.08.05



Sagremojas nu tiešām pagrūti, bet man tiešām noveicās ar skolotāju - visu laiku tirdījām viņu, nu kad tad jāsāk lasīt, kad jāsāk (paši saprotam, ka darbs garš un ne no viegli uztveramajiem). Beidzās ar to, ka viņa saslima un pēc tam, atnākusi uz darbu, uzlika mums skatīties filmu laughing.gif
Pāāāāldies viņai par to liels (lai gan es pat negribu irdomāties, ko darīsim eksāmenos)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Fidgy
iesūtīt 09.01.2009 22:08
Raksts #60


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.01.09
Kur: Mājās



Ārprāts šito murgu es gribēju ņemt kā literāro darbu salīdzinājumam ar tā uzvedumu ..
bet mans nodoms izgāzās kā veca sēta, jo nespēju izlasīt vairāk kā trīs lappaspuses laughing.gif
Tad man klasesbiedri teica ka nemaz naw jēgas lasīt pirmo nodaļu kurā arī es jauki uzkāros tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

4 Lapas V  < 1 2 3 4 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 29.03.2024 13:03