Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Hunger games, Suzanne Collins
Vērtējums 5 V
Malduguns
iesūtīt 23.11.2009 19:54
Raksts #1


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 02.10.06
Kur: klejojumos



Aizlienēts no Zvaigzne ABC

Sūzenas Kolinsas Bada spēļu triloģijas pirmais romāns “Bada spēles” ir viens no pēdējo gadu spožākajiem veikumiem pusaudžu literatūrā. Tas ir fantāzijas caurvīts vēstījums par sešpadsmit gadus veco Katnisu Everdīnu – meiteni, kura izaug pasaulē, kas ir pārcietusi vairākas spēcīgas katastrofas... No kādreizējās Ziemeļamerikas pāri ir palikušas tikai drupas. Iepriekš tik vareno kontinentu tagad dēvē par Panemas valsti. Tā ir sadalīta 12 reģionos. Valsti pārvalda visu redzošā valdība no galvaspilsētas Kapitolijas. Katru gadu galvaspilsēta organizē bada spēles. Uz tām katram reģionam jāsūta viens zēns un viena meitene. Cīņa notiek uz dzīvību un nāvi. Šis ir romāns gan par patiesu draudzību un mīlestību, gan arī par naidu, alkatību un nežēlību. Sūzena Kolinsa romānā apraksta Katnisas cīņu par izdzīvošanu, cieņu un iespēju atgriezties mājās, atklāj cilvēka fizisko un prāta spēju robežas un stāsta par to, ka izdzīvošanas vārdā cilvēks ir gatavs uz visu.

Romānā “Bada spēles” lasītāji atpazīs arī mūsdienās tik populāro realitātes izdzīvošanas spēļu sastāvdaļas – stratēģijas un alianses, uzvaras un zaudējumus –, taču bada spēlēs likmes ir krietni vien augstākas...

Ideja par “Bada spēlēm” autorei radusies, skatoties realitātes šovu un vēlāk – pārraidi par karu. Tāpat romāna sižetam ir cieša saistība ar sengrieķu mitoloģiju un leģendu par Tēseju: Atēnās ik gadu jauni vīrieši un sievietes tika nosūtīti uz Krētu, kur tos atdeva saplosīšanai Mīnotauram, lai iebiedētu pārējos iedzīvotājus.

Grāmata “Bada spēles” pirmo reizi tika publicēta 2008. gada 14. septembrī un līdz 2009. gadam bija nodrukāta jau 225 000 eksemplāru lielā tirāžā. Romāns ir tulkots gandrīz trīsdesmit valodās un izdots vairāk nekā trīsdesmit valstīs.

Grāmatu ir slavējuši ne vien lasītāji un kritiķi, bet arī citi rakstnieki. Par šausmu karali dēvētais Stīvens Kings savā recenzijā teic, ka “Bada spēles” ir kā atkarību izraisoša datorspēle: tu zini, ka tā nav patiesa, bet nespēj pārstāt tai ticēt.

Populārās Krēslas sērijas autore Stefanija Meiere saka: “Mans pēdējais atradums literatūrā ir Sūzenas Kolinsas “Bada spēles”. Es biju tik ļoti apsēsta ar šo grāmatu, ka ņēmu to līdzi pat pie pusdienām un paslēpu zem galda stūra, lai tikai nebūtu jāpārtrauc lasīšana. Šis stāsts neatstāja manas domas vairākas naktis, jo pat tad, kad grāmatu biju izlasījusi, naktīs gulēju gultā un pārdomāju izlasīto. “Bada spēles” ir lieliskas!”

Bada spēļu triloģijas otra grāmata Catching Fire angļu valodā tika izdota šī gada 1. septembrī, bet sērijas trešais romāns ceļu pie lasītājiem radīs 2010. gadā.


Esmu izlasījusi gan šo, gan arī nākamo grāmatu Catching fire. Teikšu, ka man patika, vismaz kāda aizraujoša lasāmviela, kuru iraut vienas nakts laikā un pēc tam papriecāties. Tiesa, grāmata ilgi prātā nepaliek. Vismaz man. Tās šķita kā mirkļa sajūtas, mirkļa emocijas, kuras var atgūt tikai pārlasot. Tiesa gan, pārlasījusi neesmu. Varbūt pēc kāda laika to darīšu, bet ne šobrīd.
Kopumā, grāmata laba, lasīšanas vērta, manuprāt, arī. Iesākums gan tāds mazliet iestīvināts un izmocīts, tomēr darbība aiziet un aiziet labi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
2 Lapas V   1 2 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
Maardzhastante
iesūtīt 26.11.2009 07:19
Raksts #2


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.11.03
Kur: Riiga



Man jau nu ļoti patika - ideja super un perfekti uzburta noskaņa. Īpaši tieši tas sākums, galīgi nebija samocīts, drīzāk tāds trillerīgs, kad tu jūti, ka kaut kas būs un tas nebūs labi smile.gif
Vai nakamā grāmata ir tikpat interesanta? Vai LV to var dabūt angļu valodā?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 26.11.2009 10:54
Raksts #3


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



Izlasīju, man stipri asociējās ar japāņu mangu un vēlāk arī aktierfilmu "Karaliskā kauja" (Battle Royale) - arī jaunieši, arī mīlestība daloībnieku vidū, arī 'izdzīvos tikai viens no jums', arī postapokaliptiska pasaule, arī TV kas visu filmē tiešraidē un pārraida, arī režisori, kas dzenas pēc reitingiem un sabiedrība, kas alkst asiņu.

Bija vēl viena nesena amerikāņu filma, liekas "Izdzīvotājs" ( 'The survivor games' ???) kurā uz nāvi vai uz mūžu notiesātos cietumniekus izmeta uz vientuļas salas un tur ļāva cīnīties līdz pēdējais uzvar un iegūst sev balvā brīvību.

Nu, un protams, paliek vēl senais "Skrejošais cilvēks" ( The Running Man) ar Švarcenegeru galvenajā lomā.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kagura
iesūtīt 26.11.2009 18:04
Raksts #4


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.11.05
Kur: Night's Watch



Kad pirmoreiz padzirdēju par šo grāmatu, manas pirmās asociācijas bija tieši ar "Skrejošo cilvēku" grin.gif

Kā izklaidējoša lasāmviela šī grāmata ir neslikta. Šobrīd lasu, un man tiešām patīk - pietiekami strauja darbība un interesanti varoņi, lai noturētu uzmanību. Tiesa, nezinu, vai pēc izlasīšanas man šī grāmata ilgi paliks prātā, tomēr par vienu esmu droša - labāk "Bada spēles" nekā "Krēsla".

Kaut kur lasīju, ka būšot arī filma.

Šo rakstu rediģēja Kagura: 26.11.2009 18:04
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
wolfy
iesūtīt 27.11.2009 18:14
Raksts #5


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.10.08
Kur: Aiz horizonta..



Hmm man jau patika ar nepacietību gaidu kad varēšu izlasīt pārējās daļas! Un jā filma tiek taisīta par pirmo daļu.

Vienīgais kas man kka nepatika bija 1. daļas beigas..nu kkas tur nebija... silent.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 27.11.2009 18:43
Raksts #6


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



Izlasīju otro daļu.

+ par globālo sižeta attīstību
+ par politikas atainojumu
- par idiotisko pasaules uzbūvi
- par arēnas cīņām nr 2 a la da capo al fine
- par šo to par ko man nāktos te spoilerot smagi.

Bet visā visumā bija ok. oriģināls un tulkojums pārāk neatšķīrās, kas ir patīkami un retums mūsdienās.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Malduguns
iesūtīt 29.11.2009 19:23
Raksts #7


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 02.10.06
Kur: klejojumos



Ā, es abas izlasīju angliski, tāpēc par tulkojumu nevarēšu spriest.
Trešā būšot kaut kad nākamgad pavasarī.

CITĀTS
Vai nakamā grāmata ir tikpat interesanta? Vai LV to var dabūt angļu valodā?

Nākamā daļa ir diezgan interesanta, jā. Par to, vai var dabūt LV angliski nemācēšu teikt. Ja ir dikti liela gribēšana, man var atsūtīt pz, aizsūtīšu elektroniski.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Renate
iesūtīt 29.11.2009 21:44
Raksts #8


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.02.08
Kur: apskaut un redzēt



Izlasīju un var teikt ka pat patika. Ne priekš manis žanrs, bet notikumi risinājās ātri un nekas daudz netika stiepts garumā... tas ir labi, jā. happy.gif Kaitināja tagadnes forma (nekļūdos, es taču?) un man tā īsti arī nepatīk lasīt pirmajā personā. Traucējoši, taču neierasti. ermm.gif Ideja jau bija manīta, taču apspēlēts diezgan labi, lai gan ""olīvkrāsu cilvēki" man asociējās vai nu ar pilnīgi melnu vai zaļu ādu. ermm.gif dažviet bija neskaidrības, taču man jau ir piemirsies. Labprāt redzētu filmu lai var salīdzināt. Otro daļu iesāku lasīt angliski un apstājos- nav vairs laika, bet iesākumā bija tīri interesanti.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
*Kokonatiene
iesūtīt 26.12.2009 21:13
Raksts #9


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.09.06
Kur: vidējās rindas 3. solā pa labi.



vakar (vai aizvaka?) pabeidzu lasīt. grāmata šķita interesanta, kgan, ja atklāti, biju domājusi, ka būs pilnīgs m****.
sižets šķita visnotaļ aizraujošs, kgan iespējams, ka man šī sajūta radās tādēļ, ka nekad neko tamlīdzīgu nebiju ne lasījusi, ne redzējusi filmās. anyway, piekrītu, ka lai arī interesanta, prātā gan ilgi nepaliks & es šaubos vai tuvākajā laikā to pārlasīšu, kgan, ko var zināt? smile.gif

ā. sāku lasīt 2.daļu. pagaidām ir visnotaļ interesanti. happy.gif redzēs, kas būs tālāk.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Flightless Bird
iesūtīt 27.12.2009 18:07
Raksts #10


Strādā "Caurajā katlā" par trauku mazgātāju
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 12.08.06
Kur: tur kur putni dzied.



izlasīju divās dienās. bija tiešām interesanti, grūti atrauties un tā, bet nekas īpaši atmiņā paliekošs. bija gan drausmīgi paredzami, bet jāteic, ka tas, kas grāmatā, nebija sliktākais no visiem ļoti paredzamajiem variantiem. man mazliet prasījās, lai tas viss, kas notika spēlēs, būtu aprastīts kaut kā spilgtāk un iespaidīgāk, jo autore uz tām visu laiku atsaucas kā uz kaut ko nenormāli šausminošu, bet patiesībā jau nekā tik traka tur nebija, it īpaši priekš mis kaķumētras.

bet nu jā. gribas tomēr zināt, kas notiks tālāk. laikam mēģināšu sameklēt kkur netā anglisko versiju, jo slinkums gaidīt kamēr latviski iztulkos.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
(sun)
iesūtīt 10.01.2010 16:29
Raksts #11


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.09.06
Dzejnieks 2009



aizvakar dabūju pirmogrāmatu, tagad esmu otrās pusē.
baigi pievelk, mhmm.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Grāfs Senžermēns
iesūtīt 12.01.2010 22:23
4  Raksts #12


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 09.06.09
Kur: citur



Pasaules uzbūve nav tik laba, kā varētu vēlēties, bet grāmata, kā daži te saka, baigi pievelk. Pirmo izlasīju pirms kāda laika, tagad gaidu, kad beidzot tikšu pie otrās.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Madafix
iesūtīt 13.01.2010 15:51
Raksts #13


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.08.09
Kur: Liepāja



Pirmā izlasīta jau pirms kāda laika, nesen piebeidzu arī otro! wink.gif
Arī man, līdzīgi kā citiem bija grūti atrauties no Bada spēlēm.

Šo rakstu rediģēja Madafix: 13.01.2010 15:51
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hikari
iesūtīt 23.04.2010 11:43
Raksts #14


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.04
Kur: Latvija <-> Japāna
Sakuras ziediņš



Izlasīju pirmo grāmatu un sapratu, ka tā bija virs vidusmēra, līdz ar to neilgi pēc tam pagādāju otro grāmatu un izlasīju arī to. Esmu dzirdējusi, ka trešā grāmata iznākšot augustā un es nespēju to sagaidīt!
Kā arī itkā esot kādas baumas par filmu, par to patiesumu gan nezinu. silent.gif

Kopumā pat ļoti lasāms darbs. happy.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Grendžera
iesūtīt 13.06.2011 16:29
Raksts #15


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.01.09
Kur: Uz ledus ar grāmatu kreisajā rokā



Sākumā man likās ļoti interesanti, bet, jo ilgāks laiks pagājis, kopš grāmatas lasīšanas jo vairāk viss pazūd no atmiņas un neliekas vairs nemaz tik izcili. Tāda, pieņemama grāmata wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kindergārdēns
iesūtīt 13.06.2011 22:58
Raksts #16


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 29.12.08
Kur: bērnudārzā. :D



man jau ļoti ļoti patika, izņemot to, ka 2. grāmatā tās bada spēles tādas sasteigtas bija.^^
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 19.06.2011 09:47
5  Raksts #17


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Apskatījos šo pavedienu un arī sakārojās apskatīties, kas tās Bada spēles tādas ir. Un kaut kā pamatīgi pielipa. Izlasīju pirmās divas grāmatus, tagad nevaru sagaidīt brīvu brīdi, kad varēšu pieķerties 3. grāmatai. Turklāt lasot nepamet sajūta, ka uzrakstīts ir tieši tā, kā tam ir jābūt - beigas 1. grāmatai man pat ļoti patika, katrā ziņā man ļoti gribējās, lai tieši tā arī notiek.

Piekrītu Hikari, ka "Kopumā pat ļoti lasāms darbs". cool.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Zaneshka
iesūtīt 19.06.2011 19:57
Raksts #18


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.11.04
Kur: uk



Visas daļas tiešām bija fantastiskas.
Aizrāva pamatīgi. Bēt man nepatika 3. daļas beigas... nu tādas galīgi nekādas...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Teletūlbijs.
iesūtīt 21.06.2011 12:23
Raksts #19


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 11.07.10
Kur: Pagrabā, starp zirnekļu tīkliem un veciem kamoliem, starp pieneņu pūkām un zaļiem zaķīšiem.



Man patika. Vienīgi es gandrīz apstājos pie 3. daļas. Bet, ja kādam ir kaut kas līdzīgs, tad turpiniet lasīt, lai cik ļoti arī negribas. Es līdz ~100.lpp mocījos, tad palika interesantāk. Vienīgi beigas tādas.
Un man nepatika tas, ka viņa bija kopā ar to Pītu, es viņu nevaru ciest. wacko_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 21.06.2011 19:22
5  Raksts #20


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Nebija ilgi jāgaida un arī tikko izlasīju pēdējo grāmatu. Jāatzīstas, ka kaut ko (bez Potera, Gredzenu pavēlnieka un Da Vinči koda) sen nebiju kaut ko tik labu un interesantu lasījusi. Katrā ziņā šī grāmata rosina ļoti daudz dažādas pārdomas un ļauj pilnībā izdzīvot visas tajā attēlotās šausmas.

CITĀTS(Teletūlbijs. @ 21.06.2011 13:23) *
Un man nepatika tas, ka viņa bija kopā ar to Pītu, es viņu nevaru ciest. wacko_a.gif


grin.gif Nez kāpēc arī mani Pīta kaitināja visu laiku, tomēr pēc tās Pītas un Geila sarunas man bija skaidrs, ka viņai vajadzēs viņu, jo viņš ir pilnīgs pretstats viņai un tieši miers un nosvērtība ir tas, kas viņai palīdzēs izdzīvot, tā kā tas bija loģiski; tā tam bija jābūt. Nu citādi viņa vienkārši saietu sviestā...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

2 Lapas V   1 2 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.03.2024 12:28