Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Ievēro!

Raksti šajā forumā netiek skaitīti.

> sarunas par tēmu
kaiva
iesūtīt 18.08.2017 13:35
Raksts #1


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.06
Kur: tepat
Vārdmetējs 2012



mazā omulīgā pačalošana- apakšvirsraksts

varbūt tas drīzāk der gondorai bet gan jau aizvirzīsimies kaut kur arī prom no literatūras

paklau- vai tev tā krāsu tēma arī ir kaut kā pārsūtāma pa e pastu?
man ienāca prātā arī ko tev nosūtīt, gaidi!

nu skaidrs- tu esi ideālā tulkotāja! nopietni. bet tam jābūt baigi grūti ja grib tulkot īstas grāmatas. valoda ir ģeoloģijas slāņi svītas un epohas.
ko tu piemēram lasi lai apgūtu konkrētu stilu? un ko tu piemēram vēlies tulkot?
domāju ir ļoti derīgi ar tulkotāja aci lasīt Zanes Rozenbergas tulkojumus. arī hobits ir viņas darbs. (bail iedomāties par ko to padarītu mūsdienās) un protams lm montgomerija

un loģiski belševicas- arī alise brīnumzemē bet tu to noteikti visu zini pati

vai mācies tikai pati vai attiecīgi studē kaut kur angļu filologos?

man jau liekas ka vajadzētu pieņemt likumu, ka neko nedrīkst tulkot nepārbaudīts tulkotājs. reizumis tas noteikti varētu būt autodidakts bet tam vienalga būtu jānoliek eksāmens kā braukšanas tiesības

lasu pēdējā laikā latvju tekstus. un sajutu pilnīgi literāro procesu kādā mirklī. tagadnes iespaidu. it kā literatūra latvijā notiktu mūsdienās un es tajā būtu iesaistīta. :>> proti gadījās izlasīt pirms dažiem mēn bereļa fragmentu no topošās grāmatas par rakstīšanu- un pēc tam ievas melgalves komentāru par to- viņa pateica tieši to ko es domāju. rādās tiem tajās augstajās sfērās ir vajadzīgs kāds kas atgādina pašsaprotamo. tad vēl recenzija par monstriem un metaforām- droši vien esi lasījusi?- arī gluži manas domas
un dažus vecos karogus- tur izrādās ir visādas interesantas lietas- un daudz vairāk nekā mūsdienās- varbūt tu zini kādu, kam tādus nav kur likt?
vakar piedzīvoju dzīves mācību. lūk kāda tā ir:
klausi savai intuīcijai!
maijā man skolas biblenē lasītavā paziņoja ka viss arhīvs ir izmests laukā un es šokā nezināju ko darīt. gribēju iet pārjautāt biblotekārei, bet ko man tur jautāt- negribēju dzirdēt vēlvienu apstiprinājumu- jā jā vajdzēja atnākt pirms dažām dienām.
un tagad izrādās ka tieši karogi tobrīd vēl nebija izmesti. un neviens neiedomājās arī man pateikt kaut arī es tur gorījos ik pēc nedēļas. tāds rūgtums zini dvēselē...
crying.gif

nu labi :>> bet tu gan tā nedari. mirkli apdomājies un eskrien prom ja iekšējā balss kaut ko saka (protams var gadīties ka tā iesaka lasīties prom- piemēram ja esi nočiepis kādu žurnālu vai tādā garā)
ps- man vnk skolā ir blats

lasu šobrīd čempionu brokastis. varbūt to var pamanīt
vonnegūts visu raksta tādā garā?

tu noteikti esi labāk pazīstama ar lit klasiku :> apelsīns un skrūves pagrieziens un tādā garā man vēl gaida sarakstā
bet vienlaikus vakar līdz rītam lasīju arī vulfu- uz bāku. pēc satura ļoti līdzīga airisai mērdokai (to gan esmu pavairāk lasījusi. bet taupu un marinēju) pēc stila arī bet ar savu rokrakstu
nesaprotu kāpēc "autors voice" nevar tulkot kā rokraksts. tas jau sen ir tik pašsaptotams vārds
"balss" izklausās de.bīli. (ievēro, ka es nesaku "manuprāt") hahaha

methods of rationality ir bieži citēts tv tropes- to tu arī noteikti zini
es sāku sazināties ar amāliju bet tad viņa kaut kur pazuda- pēdējais ko viņai pajautāju- vai lasi tv tropes?
iespējams ka viņa ir pazudusi tropu džungļos...
lai nu kā- ja tu to iztulkosi būs baigi baigi super! novēlu visu kas tam vajadzīgs!


nu jā krēslā ir tā lieta par mitoloģiju- vairāk tas kas tur nav pateikts bet domāts- uguns un ledus, pūstošie vampīri par nāvi un siltie vilkači par dzīvību. bellas izteiciens- ejiet ieskrieties ar savu dvēseli, man to nevajag. voltūru vēture. vampīru "dzīves spēlēšana" piem alises modīgums. nemirstīgie bērni un izdzimteņi un jaukteņi jeb svētie bērni. viņas gaidību ainas bija visšaušalīgākās un fascinējošākās. tāpēc to tomēr var pieskaitīt pie šausmu lit. un voltūru gļēvulība. īstenībā viņi redzot pretestību nemaz neuzzsāka cīņu. viņi bija pieraduši pie visvarenības. un kur nu vēl pats āro- tas nu tiešām ir literatūras un arī kino gardumiņš. kā viņš viņu notēloja! turklāt filmā vēl bija pielikts klāt un uzlabots. nu tādas lietas
protams daudz kas no tā ir citās grām vnk pie mums tās nav tulkotas


(mājiens ar neuzkrītošu sētas mietu)

ļoti interesanti- man 4. poters tā patīk ka neesmu baigi daudz kļūdu manījusi, kaut arī izlasīts apm 46x
klau- vai e bukā teorētiski var labot? man jau sen interesē

klauss. jā, man šai sakarā nenormāli riebjās tā blondā, aizmirsu kā sauc. tik paštaisnu personu reti gadās redzēt! pat šinī fikšonlandē kur tādas vien mīt. un tas ka viņa beigās saiet ar stefanu! pfffff... vismaz tikpat bezsakarīgi kā Harijs un dž.
jā par boniju tev pilnīgi piekrītu. bet viņa tur ir drausmīgi pazemota. bez viņas tur neviens neizdzīvotu, bet viņa skaitās gandrīz kā 3. plāna tēls
laikam tāpēc ka melnā. un tāpēc ka nenoliedzami visskaistākā persona starp abiem dzimumiem visās sērijās. baltajiem vnk tas skauž. jau gadsimtiem. tas arī visu izskaidro. arī iekšēji visskaistākā- kopā ar savu grandma
arī blondā, nu klausa māsa ir baigi forša un arī ļaunā ketrīna tā neko
bet vnk vnk neatvairāms ir elaidža... rolleyes_a.gif rolleyes_a.gif rolleyes_a.gif
tik kārtīgs un godīgs...
ak...

grin.gif nē tiešām
labi esmu rdzējusi tikai 2 sezonas?- 2 un 3? un īsti neiebraucu pamatproblēmā kāpēc viņiem ir tās problēmas. bet zini literatūra tāpec ir literatūra ka simboliska. plus vēl kaut kā izjūtu cieņu pret tiem kam jāsabūvē tik ietilpīgs sižets tik īsā laikā un vēl jāuzfilmē. (tāpat kā once upon time.)
esmu piedalījusies par statisti- laikam ar to pietiek lai izjustu uz savas ādas cik sarežģīta lieta ir filmēšana. jo vairāk tāpēc ka pašai nav jāatskaitās nekādiem termiņiem- kā rakstu tā rakstu. un no otras puses sāku arvien vairāk izjust kāds lāsts rakstniekam ir laiks... :> ka viņam jāiekļauj sava iztēle tomēr realitātē
bet protams faniem ir jāsaredz muļķības
vienīgais domāju ka jāizšķiro par ko vērts besīties vairāk- stulbiem tēliem vai fantastisku sižetu. galu galā pastāv rule of cool.. * čukst* (tropi)

ok
pagaidām

Šo rakstu rediģēja kaiva: 18.08.2017 13:43
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
28 Lapas V  « < 14 15 16 17 18 > »   
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (300 - 319)
Aiva
iesūtīt 28.07.2020 14:22
Raksts #301


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



Damzel in distress - aga, tā arī pie īsta secinājuma toreiz nenonācām, jo latviski to īsi pateikt nesanāk. Bija pāris varianti, kas puslīdz iederējās.

Bet par šo domu -

Atceroties ka tieši pirms tam Nabiki žēlojās, ka viņu tas Ārprāts aizķēris ar malu, un viņai nu ir grūti, te doma sanāk -

Vari iedomāties, cik FORŠI ir tam nabadziņam, kas tur ir pašā viducī, ko?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 29.07.2020 07:42
Raksts #302


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



CITĀTS(Aiva @ 28.07.2020 15:22) *
Damzel in distress - aga, tā arī pie īsta secinājuma toreiz nenonācām, jo latviski to īsi pateikt nesanāk. Bija pāris varianti, kas puslīdz iederējās.

Bet par šo domu -

Atceroties ka tieši pirms tam Nabiki žēlojās, ka viņu tas Ārprāts aizķēris ar malu, un viņai nu ir grūti, te doma sanāk -

Vari iedomāties, cik FORŠI ir tam nabadziņam, kas tur ir pašā viducī, ko?


Jā, šis pat arī labi sanāk, un Nabiki sarkasms noteikti piestāv. smile.gif
Ā, tagad beidzot sapratu. grin.gif ~~ - šie apzīmē kaitinošo balstiņu, tā kā jā, šis ir tieši desmitniekā!

~Especially since you gave him a taste of normalcy, and he liked it. Nothing like giving someone a taste for something they can't have, right?~
Shut UP! She tossed the soap across the room, as if it was somehow connected to the voice. The wrapped soap thunked against the wall and hit the floor intact. She rolled over and looked away from it. I am NOT going to feel guilty for how screwed up HIS life is! NONE of that is my fault!
~You haven't helped.~


~Īpaši pēc tam, kad ļāvi viņam izbaudīt (iedevi nogaršot; parādīji), kāda ir normāla dzīve, un viņam tā iepatikās. Nemaz jau nebija tā, ka tu viņu būtu sakārdinājusi ar kaut ko aizliegtu - kur nu!~ Aizveries VIENREIZ! Viņa aizlidināja ziepes pāri istabai, it kā tās nez kādā veidā būtu atbildīgas (saistītas ar) par kaitinošo balsi. Ietītais ziepju gabals noplakšķēja pret sienu un neskarts nogāzās uz grīdas. Viņa apvēlās otrādi un novērsās no tā. Es NESĀKŠU justies vainīga, ka VIŅA dzīve ir sagājusi tādā ķīselī! Es pie tā VISPĀR neesmu (nejūtos) vainīga! ~Bet tu arī neesi viņam nekādi palīdzējusi. (Bet vai esi mēģinājusi viņam kā palīdzēt?)~

Par to damsel in distress es droši vien tulkotu, nepārnesot tieši, bet atstājot domu, ka viņa ir meitene, kas jāglābj, bezpalīdzīga, kam vienmēr vajag blakus varoni.
Līdzīgi kā es neiztulkoju Harija domas par Drebeļa izvairīgo atbildi, ko viņš nosauca par plausible deniability. Latviski īsti tāds izteiciens vai jēdziens nav, taču nozīme ir tāda, ka kāds sniedz izvairīgi ticamu atrunu, lai novērstu domas no kāda jautājuma, gluži kā politiķi, kas atrunājas, nepasakot līdz galam konkrētu atbildi, lai nebūtu jāuzņemas par kaut ko vaina.

Šo rakstu rediģēja Hermaine: 29.07.2020 07:43
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 29.07.2020 09:03
Raksts #303


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



Nesaistītā tēmā, lasu kā virsās uz priekšu viens fanfiks "Youjo Senki/Saga of Tanya the Evil" pasaulē - A Young Girl's Delinquency Record .

Fani tur uztaisījuši reklāmas plakātu tai filmai, kurā galvenā varone filmējās...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 29.07.2020 16:34
Raksts #304


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



CITĀTS
Nabiki bija atkritusi uz muguras gultā un skatījās uz vietējo un ne tik vietēju biznesa augstskolu studentu uzaicināšanas brošūrām. Rūpīgi apsverot visus parametrus, viņa bija noreducējusi izvēli uz piecām augstskolam, kurās, vismaz tā viņai šķita, viņai gan pietiks finansu līdzekļu apmaksāt studijas, gan arī būs pietiekams sekmju līmenis lai izturētu uzņemšanas konkursu. Katru reizi, kad viņa bija izsista no garīgā līdzsvara, mīļākais veids, kā to atgūt, bija paņemt šīs brošūras rokās, pārlasīt, atgādināt sev par priekšā esošo izvēli, un domās iztēloties sevi ejam katrā no minētajām augstskolām, izbaudot tur ikdienas studenta dzīvi.
Šobrīd tas nelīdzēja.
Šobrīd katru reizi, kad viņa pievēra acis un sāka iedomāties sevi kādā no tiem attēliem, pārējiem studentiem piepeši uzradās Asahi, Čijako, Juto, Asami un Itsuki sejas. Kas pats par sevi nebija nemaz tik ļauni, tas pat piedeva zināmu reālismu šīm fantāzijas ainām, kā tur bija pirms tam trūcis. Tagad viņai bija daudz labāks priekšstats par studentiem, kā viņi sadzīvoja savā starpā un kas viņi bija par cilvēkiem.
Bija tikai viena problēma, katru reizi kad viņa sāka tuvoties šim pulciņam, viņai blakus, cieši pie sāniem bija Ranma. Atgādinājums par Ranmu fantāziju pasaulē panāca tikai to, ka tādai bēgšanai no realitātes nebija vairs nekādas jēgas.
Sasodīts, Saotome, pat to tev bij jāpamanās man sabojāt! Meitene drūmi nodomāja, atliekot malā reklāmas prospektus. Tā vietā viņas roka uzdūrās un izvilka no kabatas avīžu papīrā ietīto ūdensdrošo ziepju gabalu. Jēziņ… Es pat DOMĀT esmu sākusi gluži kā Akane. Man vienreiz jātiek prom no Nerimas. Dzīvojot uz tās Ārprāta robežas, es jau pamazām sāku nojūgties.
Viņas galvā piepeši atskanēja indīga balstiņa. ~Vari iedomāties, cik FORŠI ir tam nabadziņam, kas tur ir pašā viducī, ko?~
Nnnn! Nē! Es uz to neuzķeršos! Nabiki piespieda plaukstas pamatnes acīm, cenzdamās padzīt vainu uzdzenošo balstiņu. Parasti viņai tas padevās. Pat visai labi. Taču kaut kāda iemesla dēļ, šoreiz balss nevēlējās ļauties tapt apklusināta.
~Īpaši pēc tam, kad ļāvi viņam izbaudīt, kāda ir normāla dzīve, un viņam tā iepatikās. Nemaz jau nebija tā, ka tu viņu būtu sakārdinājusi ar kaut ko ko viņš nekad nespēs iegūt - kur nu!~
Aizveries VIENREIZ! Viņa aizlidināja ziepes pāri istabai, it kā tās nez kādā veidā būtu saistītas ar kaitinošo balsi. Ietītais ziepju gabals noplakšķēja pret sienu un neskarts nogāzās uz grīdas. Meitene apvēlās otrādi un novērsās no tā. Es NESĀKŠU justies vainīga, ka VIŅA dzīve ir sagājusi tādā ķīselī! Es pie tā VISPĀR neesmu vainīga!
~Tu arī neesi viņam nekādi izlīdzējusi.~
Kā!? Nabiki atkal pievērsās griestu vērošanai. Kā lai VISPĀR kāds varētu savest kārtībā tās drausmas, ko viņš sauc par savu dzīvi?!
~Tu zini, ka tu varētu. Tu arī zini, ka viņš nekad nespēs tev samaksāt tik daudz, cik tu gribēsi piedzīt, lai nosegtu visu tavu patērēto laiku un izmaksas, ar ko tev nāksies riskēt tur iesaistoties.~
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 30.07.2020 07:35
Raksts #305


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Man liekas, ka tulkojums izklausās ļoti labi, raits un saprotams. smile.gif

Kur rakstīji "finansu", man šķiet, ka pareizi ir "finanšu".

sakārdinājusi ar kaut ko ko viņš.. - starp ko un ko jāliek komats.

nāksies riskēt tur iesaistoties.. - komats aiz riskēt.

Nemaz jau nebija tā, ka tu viņu būtu sakārdinājusi.. - Šeit varbūt pat pareizāk būtu "nebija" vietā likt "nav", jo viņa kārdināja un viņš joprojām ir sakārdināts, tas kārdinājums jau nav izbeidzies.

CITĀTS
"You know what I think?" Jiro said with a knowing smile as he bit into a cookie. "I think you already know what you want to do, and are really just deciding if you should talk yourself out of it or not."

Nabiki's indignant anger immediately drained away as Jiro's words hit the mark, and she blushed. "This is NOT the sort of thing I'm known for doing…"

"And are you the sort of person who does things because it's what others expect her to be doing?" Jiro raised an eyebrow, then took another bite of his cookie, grinning. "I didn't think so."


"Zini, ko es domāju?" (Zini, kā man liekas?) Jiro (Džiro? - Tu noteikti labāk zini, kā šis pareizi jātulko) ierunājās, zīmīgi pasmaidījis, un nokoda kumosu no cepuma. "Es domāju, ka tu labi zini, ko gribi iesākt (ko gribi darīt; kas tev ir jādara), un šobrīd vienkārši nevari izlemt, vai tev vajadzētu sevi no tā atrunāt, vai arī tomēr nē."
Nabiki sašutums un dusmas acumirklī noplaka, tikko Jiro vārdi bija sasnieguši viņas apziņu, un viņa (meitene) nosarka. "Parasti es kaut ko TĀDU nekad nedaru..." (Šim laikam vairāk nozīme ir tāda, ka citi no viņas negaidītu, ka viņa tiešām ko tādu varētu darīt. "Tas nav manā garā - visi zina, ka ko TĀDU es nekad nedaru (nedarītu)...")
"Un vai tu esi tāds cilvēks, kas dara tikai to, ko citi no tevis sagaida?" Jiro pavaicāja, uzraucis uzaci, tad smīnēdams nokoda no cepuma vēl vienu kumosu. "Tāds iespaids man nemaz neradās."

Šo rakstu rediģēja Hermaine: 30.07.2020 07:49
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 31.07.2020 10:17
Raksts #306


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



CITĀTS
What right do I have to meddle like that, anyway? She switched mental tack, momentarily ignoring the futility of arguing with herself. How do I know he doesn't prefer things this way? He certainly hasn't do anything to straighten out the mess himself!

~He doesn't know how.~

She winced at that. Her conversations with him during the weekend had made that painfully clear. He was like a feral child who had never been taught the language of normal human interaction. Still…

~He's never shown any interest in any of the things offered to him here, but the minute we showed him normalcy, he chose it.~ The voice stated. ~He chose US.~

ARRRRGH STOP! She gripped her temples. I am NOT marrying Ranma Saotome! I am not DATING Ranma Saotome! I am not getting involved with him IN ANY WAY!

~You already did.~

STOP!

~You promoted him from fake boyfriend.~

I WAS DRUNK!

~You kissed him.~

He kissed ME!

~You wanted him to.~

She whimpered and curled into a ball, turning onto her side. Shut up shut up shut UP!

~You made him want something he can't have.~

What do you want me to do about it!?

~Fix it.~

HOW!? She rolled onto her back, panting as she came to the end of the mental struggle with herself. She realized with a sinking sensation that she had just accepted responsibility for an impossible problem. Ranma wants Normalcy, but there's absolutely no way in hell to DO that with all of these random factors pulling at him and stirring things up and… and…

She paused her line of thought as something sparked. She started mentally running through all those 'random factors'. Because they weren't REALLY random, were they? They were all connected, tied to each other, so that the smallest force on one caused the whole thing to rattle. But, if she could MAP that, plot it out…


CITĀTS
Kādas gan man tiesības tur iejaukties? Nabiki izmēģināja nomainīt argumentāciju, uz mirkli ignorējot to faktu, ka patiesībā jau viņai sanāca strīdēties pašai ar sevi. Es pat nezinu, vai viņš īstenībā nevēlas, lai viss ir tieši tā?! Viņš pats pirkstu nav pakustinājis, lai tās lietas sakārtotu!!

~Viņš nezina, kā.~

Nabiki saviebās. Tas bija taisnība, viņas sarunas ar Ranmu nedēļas nogalē bija to nežēlīgi skaidri parādījušas. Ranma bija kā tāds vilku uzaudzināts mežonēns, kam nekad nebija dota iespēja apgūt cilvēku saskarsmes mākslu. Tomēr…

~Viņš nekad neizrādīja ne mazāko interesi par to, ko viņam piedāvāja šeit, bet tai brīdī, kad mēs devām viņam iespēju izbaudīt normālu dzīvi, viņš izvēlējās to.~ Balss neatlaidās. ~Viņš izvēlējās MŪS!!~

ĀĀAAA IZBEIDZ!!! Nabiki saķēra galvu. Es NEPRECĒŠOS ar Ranmu Saotomi! Es NESATIKŠOS ar Ranmu Saotomi! Es NEKĀDĀ VEIDĀ NEIELAIDĪŠOS ATTIECĪBĀS ar Ranmu Saotomi!

~Tu jau to izdarīji.~

IZBEIDZ!

~Tu paaugstināji viņu no viltus par īstu puisi.~

ES BIJU PIEDZĒRUSIES!!

~Tu noskūpstīji viņu.~

Viņš noskūpstīja MANI!!!

~Bet tu to gribēji.~

Nabiki ievaidējās un sarāvās mazā kamoliņā, apķērusi sevi ar rokām. Aizveries AIZVERIES AIZ-VE-RIES!!!!

~Tu panāci, ka viņš tagad vēlas kaut ko, ko nekad nespēs iegūt.~

Ko tu no manis gribi!?

~Salabo to visu.~

KĀĀ?!!! Viņa apmetās atpakaļ uz muguras, acīmredzami atzīstot zaudējumu domu cīņā pati ar sevi. Ar tādu kā nolemtības sajūtu Nabiki bija spiesta atzīt, ka tikko ir uzņēmusies atbildību atrisināt neiespējamu problēmu. Ranma vēlas normālu dzīvi, bet drīzāk elle aizsals nekā kaut kas tāds notiks ar visu to haosu kas valda viņam apkārt, ar visiem tiem negaidītajiem faktoriem kas velk katrs uz savu… kas katrs… kas…

Nabiki apturēja šo domu, un sāka to apgrozīt prātā. Visi šie ‘nejaušie’ gadījuma ‘faktori’. Ja tā paskatījās, tie taču NEBIJA pilnīgi nejauši, vai ne tā? Tie bija saistīti, savienoti viens ar otru, tā ka pats mazākais rāviens pa vienu ietekmēja tos visus, liekot tam mudžeklim sapīties vēl trakāk. Bet, ja nu viņa varētu NOKARTĒT to…
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 31.07.2020 16:09
Raksts #307


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



CITĀTS
Nabiki pielēca kājās un izvilka aiz rakstāmgalda aizbāzto korķa plāksni, ko bija izmantojusi savu piezīmju organizēšanai pirms pilnīgas pāriešanas digitālā pasaulē. Uzkārusi to atpakaļ pie sienas, viņa metās pie rakstāmgalda un sāka rakties pa atvilktnēm, kur glabājās viņas fotogrāfiju kolekcija, atlasot Ranmas dzīvē svarīgāko personu portretus, tāpat sameklējot sarkanā un zaļā diegu spolītes un kastīti ar spraudītēm. Meitene enerģiski piesprauda Ranmas fotogrāfiju pašā plāksnes centrā un tad sāka izkārtot pārējās fotogrāfijas ap to un novilkt starp tām sarkanās un zaļās krāsas pavedienus. Viņas kustības bija asas, saraustītas, kā izgudrotājam, kam tikko ataususi ideja par globālas problēmas atrisinājumu, un kam tā ir jāizliek uz papīra pirms tā ir aizmirsusies. Viņa atrāvās no plāksnes un atkal skriešus metās pie rakstāmgalda, paķerot tur pildpalvu un līmlapiņas un sāka drudžaini pierakstīt un piespraust dažādas piezīmes.

Beidzot viņa bija pabeigusi un lēnām atkāpās, skatoties uz savu veikumu un pūloties atgūt aizturēto elpu. Kopaina vēl ne tuvu nebija pabeigta, Nabiki juta, ka nāksies to papildināt un ne reizi vien pielabot, pielikt klāt ar vien jaunus faktorus un saistības, pievienot tās izlaistās personas, kas arī varētu atstāt kādu iespaidu. Bet tas jau bija pamats, sākums kaut kam, kam viņai līdz šim nebija pieticis ne drosmes ne izmisuma ķerties klāt.

Viņa mēģināja nosistematizēt Ārprātu. Vēl vairāk, izskatījās, ka tur ir apakšā kāda loģika. Tur bija redzama sava veida struktūra, un ar struktūrām jau bija iespējams manipulēt. Viņa bija neapzinoties to darījusi visu šo laiku, dzenoties pēc vieglas peļņas, bet tagad, skatoties uz to mudžekli, viņa juta, ka redz tajā atbildi. Uzmanīgi ar šo struktūru strādājot, bija iespējams to samezglojumu atšķetināt…

“Ak… mans… dievs…” Nabiki nočukstēja. “… Es varu izlabot Ranmas Saotomes dzīvi.”
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 31.07.2020 18:08
Raksts #308


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Izskatās, ka būsi veiksmīgi pievarējis Nabiki. Es jau aizlasījos, ka pie tulkojuma nemaz nezinu, kur piesieties. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 02.08.2020 15:59
Raksts #309


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Ņem par labu! cool.gif

CITĀTS
"I wish you wouldn't call it that." Ranma muttered. "It sounds so… manipulative."

"Ranma, Ranma, Ranma…" Nabiki rested her arm on her shoulder. "The difference between manipulative and popular is how successful you are at it."


"Man īsti nepatīk, ka tu to tā sauc (nosauci)," (Tev nevajadzētu to tā saukt (tā teikt),) Ranma nomurmināja (nobubināja). "Tas izklausās ļoti... manipulējoši." -- Šeit man prasās iepriekšējais teikums, lai varētu precīzāk iztulkot.
"Ranma, Ranma, Ranma..." Nabiki uzlika roku viņai uz pleca. (Šeit es saprotu, ka Ranma ir viņa un uz Ranmas pleca Nabiki uzlika roku.) "Starpību starp manipulatīvu un populāru cilvēku nosaka tas, cik labi viņam tas izdodas."
"Manipulatīvi cilvēki no populāriem atšķiras ar to, cik labi viņiem padodas (tas - kas?)." (tas - apmānīt cilvēkus, izlikties? Tas, par ko viņi iepriekš runāja.)


CITĀTS
She chuckled softly. "You should have gone off and found yourself a girl at the beach, like I told you, Ranma."

"I did."

*Ba-DUMP*

"Don't be stupid, Ranma." She muttered, but her fingers started to toy with his pigtail, like she had that night. "If anything had happened that night… You needed something meaningless to blow off steam… unwind that dangerously coiled spring of yours. I couldn't have done that for you."

"Why not?" He asked, scowling in frustration. "You were there for something meaningless too."

"Not with you." She said softly. "How could I go back to just seeing you as a lousy freeloading houseguest after that? How could I escape this… this nightmare of a town and find the life I wanted if I had something that… that made me want to stay? Ranma… I'm halfway in love with you and all we did was kiss, and… if-if I let… if either of us lets… this go any further… I will end up dead… or worse… and you… You would never forgive yourself because you're you."

"I'd…" Ranma felt his breath hitch in his throat. Halfways in love… that's more than Akane even admitted to. "I'd protect you…"

"No you wouldn't." she said softly. "You'd try, but you said it yourself that time you caught me when I fell off the balcony. I'm just an ordinary girl. You had to let Akane fall to save me, and you could only do that because you trusted her to save herself. Whoever you're with has to be able to do that. They have to be able to save themselves sometimes. Especially with how things are in your life. If it goes bad, your hands will be full keeping yourself safe." She dropped her head. "And I can't live as a damsel in distress. And that's all I'd be in your world, Ranma. I can't live in The Madness with you and be anything but a porcelain doll. I want to be in my own world, where I can be more than just an 'ordinary girl'."


Viņa klusi iesmējās. "Ranma, es jau tev teicu, ka tev vajadzēja pludmalē ņemt un sameklēt sev kādu meiteni."
"Un es sameklēju."
*Bl-AUKTS!* (BLAUKTS!) (BLAUKŠ!)
"Nerunā muļķības, Ranma." Viņa nočukstēja, taču ar pirkstiem bija sākusi spēlēties ar viņa bizīti tāpat kā tajā vakarā. "Ja toreiz būtu kas noticis... Tev vajadzēja iesaistīties (ielaisties) nesvarīgā sakarā, lai nolaistu tvaiku... izvēdinātu to tavu briesmīgi pārkarsušo galvu. Ar to es tev nebūtu varējusi palīdzēt." (Te viņa izmanto teicienu par nospriegoto atsperi. Var pameklēt vēl teicienus par saspringumu. Nolaist tvaiku, atdzist, izvēdināt galvu utt.)
"Kāpēc nē?" viņš iejautājās, veltījis viņai īgni drūmu skatienu. "Tu tovakar arī vēlējies tikai vienkāršu sakaru." (tikai izklaidēties)
"Ne jau ar tevi," viņa klusi noteica. "Jo tad es vairs nevarētu tevi uzskatīt par prastu liekēdi, kas tikai dzīvo manā mājā. Jo es vairs nevarētu tik vienkārši aizbēgt prom no... no šīs murgainās pilsētas (pilsēteles), lai iekārtotu sev tādu dzīvi, kā es vēlos, ja reiz šeit būtu kaut kas... kaut kas tāds, kā dēļ es gribētu palikt. Ranma... es jau gandrīz (pa pusei, daļēji) esmu tevī iemīlējusies, kaut arī mēs tikai skūpstījāmies, un... ja, ja es ļaušos... ja mēs abi ļausimies... tam attīstīties tālāk (ritēt savu gaitu tālāk)... es beigās kaut kādā veidā dabūšu galu... vai vēl ļaunāk... un tu... Tu sev to nekad nespēsi piedot, jo tāds tu esi."
"Es..." Ranmam šķita, ka vārdi sprūst rīklē. Gandrīz iemīlējusies... Akane viņam tādās sajūtās nekad nebija atzinusies. "Es tevi (spēšu) aizsargāšu..."
"Nē, tev tas neizdosies (Nē, tu to nespēsi vis)," viņa klusi izsacīja. "Tu centīsies, taču tu pats man to toreiz teici, kad noķēri mani, kad es izkritu no balkona. Es esmu tikai parasta meitene. Lai mani izglābtu, tev nācās ļaut Akanei nokrist, un tas izdevās tikai tāpēc, ka tu zināji, ka viņa tiks ar to galā. Tev jābūt kopā ar tādu (meiteni), kura spēj pati par sevi parūpēties. Reizēm viņai būs jāspēj pašai izglābties no situācijas. Īpaši ņemot vērā, kādas lietas notiek tavā dzīvē. Ja kaut kas saies dēlī, tev būs pietiekami daudz raižu, kā izglābties pašam." Viņa nokāra galvu. "Un es nevaru būt tā bezpalīdzīgā meitene, kas vienmēr jāglābj. Un šobrīd es tev esmu lieka nasta, kas allaž jāsargā. Es nevaru dzīvot kopā ar tevi tajā ārprātā, ja esmu vien trausla porcelāna lelle. Es vēlos dzīvot pati savu dzīvi, kur es varu būt kas vairāk nekā tikai 'parasta meitene'."
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 03.08.2020 14:16
Raksts #310


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



Paldies, noteikti noderēs tavs skats uz šiem fragmentiem.

Skatījos "Darvina spēle" un 5 sērijā iekrita acīs labs dialogs. (Seriālā spēle vispār ir kaut kas 'Battle Royale' līdzīgs)

"Te dzīvības ir uz spēles. Nav ko ekonomēt."
"Rjudzi? Kāpēc tu spēlē? Naudu gribas?"
"Protams ka gribas! Kas saka, ka viņam naudu nevajag, tas vai nu ir nejēgā bagāts, vai svētais vai arī melis!"
"Neesmu neviens no tiem variantiem."
"Tad tu esi izvirtulis."
"Varēji kaut vai par dīvaini nosaukt. Es te esmu nelaimīgs dīvainis, ierauts šai spēlē pret paša gribu un vispār izdzīvot pūlos."
"Izdzīvot nav slikta doma. Bet ar naudu kabatā izdzīvot daudz labāk."
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 04.08.2020 07:29
Raksts #311


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Jā, interesants dialogs. smile.gif

Kā teikt - raudāt vari arī autobusā, bet lexusā tomēr patīkamāk.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 09.08.2020 16:35
Raksts #312


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



CITĀTS
“Viņš izrādījās kaut kas vairāk, kā biji iedomājusies?” Džiro pajautāja, iemalkojot tēju no tasītes, kuru, Nabiki varēja apzvērēt, viņa nebija redzējusi viņu paņemam un pielejam.
“Jā… un arī nē… Patiesībā gluži pretēji.” Nabiki sacīja, un tai brīdī sajutās mazliet skumji. “Viņš… sasodīts, viņš par tik daudz ko pat nenojauta… visparastākās lietas. Pirmais zvans skolā, pirmā draudzība, pirmā aizraušanās, mācīšanās kā sadzīvot ar cilvēkiem… Vairums viņa problēmu ir tāpēc, ka viņš pat nesaprot, ka vajadzētu uzvesties SAVĀDĀK.”
“Ļoti daudz pasaules bezjēdzību var reducēt līdz tam,” Džiro klusi piebilda. “Tam, un vēl tam, ka cilvēki ir pārāk lepni vai pārāk augstprātīgi, lai atzītu to, ka nezina, kā pareizi rīkoties.”


CITĀTS
“Ak!” viņš piepeši izslējās, pacēla gaisā pirkstu un tad palīda zem letes, no kurienes atskanēja trokšņi, it kā kāds pārbīdītu kastes. “Pirms es aizmirstu…” uz letes nogūlās gara, plata un sekla kaste, kurā katrā mazajā nodalījumā, ievīstīta papīrā, gulēja tējas tasīte ar apakštasīti. “Pēdējā tradīcija šodien, es zvēru! Pirms aiziet, es lūdzu manus klientus izvēlēties tasīti, kas viņiem šķiet vispiemērotākā viņiem, lai tad, kad viņi iegriezīsies šeit nākamreiz, es varētu pasniegt viņiem tēju viņu personiskajā krūzītē, kuru neviens cits neizmanto.”
“Tas…” Nabiki skeptiski nopūtās, “… nešķiet visai rentabli…”
“Dārgā, ja tu plāno atvērt tējnīcu, lai ar to pelnītu, tad tu esi izvēlējusies nepareizo biznesa sfēru,” Džiro ķircinošā tonī piezīmēja, un pabīdīja kasti tuvāk Nabiki. “Un tagad uz priekšu! Izvēlies to, kas tevi visvairāk piesaista.”
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 09.08.2020 18:54
Raksts #313


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Mācīšanās, kā sadzīvot ar cilvēkiem - es rakstītu: iemācīties, kā sadzīvot ar cilvēkiem.

SAVĀDĀK - šis vārds ir pārākā pakāpe vārdam "savāds", kam ir nozīme dīvains. Tātad "savādāk" nozīmē "dīvaināk nekā parasti". Ja vajag nozīmi "cits", tad lieto vārdu "citādi".

Uz letes nogūlās - tikai tad, ja kaste to izdarīja pati. Ja kāds to tur ir uzlicis, tad man labāk izklausītos: Uz letes nogūla kaste...

"Pēdējā tradīcija šodien, es zvēru! Pirms aiziet, es lūdzu manus klientus izvēlēties tasīti, kas viņiem šķiet vispiemērotākā viņiem, lai tad, kad viņi iegriezīsies šeit nākamreiz, es varētu pasniegt viņiem tēju viņu personiskajā krūzītē, kuru neviens cits neizmanto.”

Tev te padaudz tie "viņiem" sanāk. Es mestu daļu vienkārši ārā.
Kaiva mani tagad dresē par vārdu "izmantot", ko var bieži aizstāt ar "lieto" vai vēl kā citādi, jo vārdam "izmantot" ir tāda nedaudz ļauna pieskaņa. Izmantot ieroci; viņš mani izmantoja, tikai lai gūtu sev labumu.

Šai rindkopai mans variants izskatītos aptuveni šādi:
"Pēdējā tradīcija šodien, es zvēru! Pirms aiziešanas, es lūdzu saviem klientiem izvēlēties tasīti, kas viņiem šķiet vispiemērotākā, lai tad, iegriežoties šeit nākamreiz, es varētu pasniegt tēju viņu personiskajā krūzītē, kuru neviens cits nelieto.”
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 09.08.2020 20:31
Raksts #314


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



CITĀTS(Hermaine @ 09.08.2020 18:54) *
Mācīšanās, kā sadzīvot ar cilvēkiem - es rakstītu: iemācīties, kā sadzīvot ar cilvēkiem.

SAVĀDĀK - šis vārds ir pārākā pakāpe vārdam "savāds", kam ir nozīme dīvains. Tātad "savādāk" nozīmē "dīvaināk nekā parasti". Ja vajag nozīmi "cits", tad lieto vārdu "citādi".


Taisnība. Lai gan 'savāds' nav gluži tas pats kā 'savādāks', 'citādāks' šeit labāk iederas.

CITĀTS(Hermaine @ 09.08.2020 18:54) *
"Pēdējā tradīcija šodien, es zvēru! Pirms aiziet, es lūdzu manus klientus izvēlēties tasīti, kas viņiem šķiet vispiemērotākā viņiem, lai tad, kad viņi iegriezīsies šeit nākamreiz, es varētu pasniegt viņiem tēju viņu personiskajā krūzītē, kuru neviens cits neizmanto.”

Tev te padaudz tie "viņiem" sanāk. Es mestu daļu vienkārši ārā.
Kaiva mani tagad dresē par vārdu "izmantot", ko var bieži aizstāt ar "lieto" vai vēl kā citādi, jo vārdam "izmantot" ir tāda nedaudz ļauna pieskaņa. Izmantot ieroci; viņš mani izmantoja, tikai lai gūtu sev labumu.

Šai rindkopai mans variants izskatītos aptuveni šādi:
"Pēdējā tradīcija šodien, es zvēru! Pirms aiziešanas, es lūdzu saviem klientiem izvēlēties tasīti, kas viņiem šķiet vispiemērotākā, lai tad, iegriežoties šeit nākamreiz, es varētu pasniegt tēju viņu personiskajā krūzītē, kuru neviens cits nelieto.”


Jā, ar to 'he/she/they' pārvēršanos par 'viņš/viņa/viņi' man mūždien sanāk cīņa, lai nesāktu pārāk 'viņoties' , atšķirībā no angļu valodas latviski tas neskan. Tas teikums bija patiesi pieslānīts ar tiem vietniekvārdiem.

CITĀTS
"Last tradition of the day, I swear. I get all of my customers to pick out a teacup before they go, so that the next time they visit I can serve them from their own cup, that no one else uses."
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 09.08.2020 22:26
Raksts #315


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



CITĀTS
I've had actual madmen come through here ranting about boxes and screwdrivers and how much they hate pears


Tikai jau publicējis, sapratu, par ko Džiro te runā. Vai kāds vēl saprata?

Šo rakstu rediģēja Aiva: 09.08.2020 22:27
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 10.08.2020 14:40
Raksts #316


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Mazliet vēl par "savādāk" un "citādi".

Uj, nē, par bumbieriem, skrūvgriežiem un kastēm neko nenojaušu. cool.gif

Un par paldies: Ak, nav par ko! grin.gif

Šo rakstu rediģēja Hermaine: 10.08.2020 15:01
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 10.08.2020 16:44
Raksts #317


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



CITĀTS(Hermaine @ 10.08.2020 14:40) *
Uj, nē, par bumbieriem, skrūvgriežiem un kastēm neko nenojaušu. cool.gif


Dr Who. "Newer eat the pears." The sonic screwdriver. The Box. Es arī tīri nejauši atradu to informāciju.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 22.08.2020 08:48
Raksts #318


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Varbūt kāds atceras, kā latviski tiek tulkots Obsurus un Obscurial Fantastiskajās būtnēs un kur tās meklēt?
Pēkšņi sainteresēja. cool.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 22.08.2020 19:49
Raksts #319


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



CITĀTS(Hermaine @ 22.08.2020 08:48) *
Varbūt kāds atceras, kā latviski tiek tulkots Obsurus un Obscurial Fantastiskajās būtnēs un kur tās meklēt?
Pēkšņi sainteresēja. cool.gif


Nesanaks, man nav to grāmatu latviski sad.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hermaine
iesūtīt 23.08.2020 08:32
Raksts #320


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 06.04.07
Kur: Vakardienas trakumā



Bet filmās arī nav sanācis dzirdēt? Es skatījos tikai angliski, tāpēc nav ne jausmas, kā šo varētu tulkot latviski.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

28 Lapas V  « < 14 15 16 17 18 > » 
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
5 lietotāji/s lasa šo pavedienu (5 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.03.2024 13:53