Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> "Jūrzemes" sērija, Ursula Le Gvina
The Shine
iesūtīt 07.11.2003 18:34
Raksts #1


Valara
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.08.03
Kur: kaut kur te
Dzejnieks 2008



vai kāds ir lasījis četras "Jūrzemes sērijas" grāmatas? ja jā, tad, lūdzu, domas par Gedu, Vīķi, Kristālu, Serretu un citiem!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
7 Lapas V  « < 4 5 6 7 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (100 - 119)
Rosie Cotton
iesūtīt 16.10.2004 19:40
Raksts #101


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.01.04



Grieķija? Freids? Varbūt varētu paskaidrot, kā tu to domāji? Rosie saintriģēta...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Lia'angia
iesūtīt 17.10.2004 20:35
Raksts #102


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.11.03
Kur: Rīga, Olaine
Labākā krievu valodas tulkojuma autore



Te nu man jāatzīstas, ka šito es pati neizraku. blush.gif To es izlasīju (un pilnībā piekritu, tamdēļ iztulkoju) Sapkovska darbos. Latviski var izlasīt reku:
http://www.lffb.org/index.php?menu=04&submenu=31300021
Nodaļā "Le Guina pret Tolkīnu".
Tur tas būs precīzāk un saprotamāk izstāstīts. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nestors Grems
iesūtīt 18.11.2004 14:58
Raksts #103


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.08.04



Grāmatas ir labas, bet raksturojumu nerakstīšu, vienīgi pateikšu, ka Geds bija varen interesanta personība
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ariona
iesūtīt 12.03.2005 17:39
Raksts #104


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 09.09.03
Kur: Kaut kur uz šīs Pasaules...(A varbūt citas...)
Labākā stāsta autore 2006



Manuprāt ļoti laba grāmata, skaista pamatdoma(-s), dziļš saturs, nedaudz skumja, tāda, kas iesēžas atmiņā uz ļoti ilgu laiku!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dinaer
iesūtīt 04.07.2005 17:04
Raksts #105


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.10.03
Kur: lielceļš



tiko esmui saakusi sho graamatu lasiit.
loti saistosha un iontresanta lasaamviela.

pashai liekas intresants Geda maaciibu celsh kaa arii v9nsh pats shkiet intresants, jo reti kad gadaas saskarties ar neideaaliem galvenajiem, jeb labajiem varonjiem, kas shai gadiijumaa liekas pat efektiivi.

loti intresanta liekas arii pasaule.ja realitaatee, mees katrs parasti zinaam viens otra iistos vaardus, tad tur, jeedzienam :"sauksim lietas iistajos vaardos" ir pavisam savaadaaka noziime jeb izpratne. pastaav citi noteiktumi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 26.07.2005 17:49
Raksts #106


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



CITĀTS(Wizard)
Es Jūrzemes sērijas grāmatas lasu jau otro reizi un tās man vēl nav apnikušas,un domāju,ka nekad neapniks...To mākslinieciskais aprakst,spilgtais varoņu attēlojums liek aizraut jebkuru lasītāju.Domāju,kaprincis Arrens,kalps Manans,arhimagas Geds un meitene Tenara vislabāk ir atēloti šajās sērijas grāmatās!Man vislabāk patī meitene Tenara,bet tas varētu būt tīri loģiski,skatoties no manas puses...smile.gif

Lūdzu, nākamreiz, lai pievienotu savu rakstu pavedienā, izmanto pogu "Pievienot atbildi" nevis "Ziņot". smile.gif
Roviela
F&B mods
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 26.07.2005 18:13
Raksts #107


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



Jā, arī man Geds patika... tikai man liekas, ka pašā sākumā viņam vajadzēja palikt, un no tā vecā burvja mācīties, pirms doties uz akadēmiju... un salaist ar meiteni jaunībā... bez šiem sižeta momentiem, man Jūrzemes sērija ļoti patika.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Vilku meita
iesūtīt 26.07.2005 20:57
Raksts #108


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.07.05
Kur: Pasaules malā virs lietus mākoņiem ar dvēseļu tikliņu ķeru tās kā tauriņus



CITĀTS(Roviela @ 27.05.2004 14:16)
Sērija saucas "Earthsea".
Grāmatas:
  • 01 - A Wizard Of Earth Sea
  • 02 - The Tombs Of Atuan
  • 03 - The Farthest Shore
  • 04 - Tehanu
  • 05 -  The Other Wind
*

tiesam piecas? ceturta taks oficiali saucas Tehanu - pedeja jurzemes gramata.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 26.07.2005 21:06
Raksts #109


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Jā, tiešām piecas. Jau "Tehanu" ir uzrakstīta ar krietnu laika atstarpi no pirmajām trim, un tāpēc ir visai atšķirīga. Man, piemēram, tā ne tuvu tik ļoti nepatīk kā pirmās. Un vēl pēc tāda laiciņa tapa piektā grāmata arī.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ného
iesūtīt 26.07.2005 21:19
Raksts #110


Rex Aegyptus
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.03.05
Kur: terra incognita



CITĀTS(Roviela @ 26.07.2005 22:06)
Jā, tiešām piecas. Jau "Tehanu" ir uzrakstīta ar krietnu laika atstarpi no pirmajām trim, un tāpēc ir visai atšķirīga. Man, piemēram, tā ne tuvu tik ļoti nepatīk kā pirmās. Un vēl pēc tāda laiciņa tapa piektā grāmata arī.
*

ko protams latvieši neiztulkoja
man gan visas grāmatas vienlīdz labi patika
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
tiigjeris
iesūtīt 04.11.2005 21:54
Raksts #111


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.12.04
Kur: Dzīvnieku Saietā 90210.



biblioteekaa nav treshaas graamatas (vism tad, kad es tur aizeju), tapee varu spriest tikai par pirmajaam divaam. reaalas graamatas.

liek taa kaa padomaat par cilveekiem kopumaa.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
estraven
iesūtīt 05.11.2005 18:08
Raksts #112


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.09.05
Kur: Nav tava daļa



Mans ljoti subjektiivais viedoklis - Earthsea jeb Juurzemes seerijas graamatas ir varbuut pat labaakais fantasy , kas jebkad sarakstiits. Un maz ticams, ka kaada naakotnee lasaama fantasy graamata vareetu manu viedokli mainiit. Varbuut tas ir aprobezhoti, bet tomeer. Shiim graamataam piemiit pashaam sava ieksheejaa magjija, speeks paarveidot izjuutas, priekshstatus. Tu dziivo, un kaadreiz, kaut ko piedziivojot, paardomaajot, saprotot, uzpeld vaardi, atzinjas, situaacijas no shiim graamataam....

Vislabaak patika 1. graamata Juurzemes burvis un 2.graamata Atuanas kapenes Manupraat, arii 4. un 5. bija labas, lai taksh koncentreejas uz citu tematiku. Arii gana profesionaali uzrakstiitas, lai atvairiitu paarmetumus naudas taisiishanaa uz pirmo triju reekjina. Attieciibaa uz miiljaako epizodi - taa ir no 5. graamatas, kad puukji beigaas uzlido gaisaa, lai dotos lidot on the other wind - tie zeltaini sarkanie, gaismaa mirdzoshie augumi w00t.gif

Esmu lasiijusi arii Tales of Earthsea, ljoti patika, pat vairaak par Juurzemes seeriju. Siiki izstraadaata vide, arhipelaaga pasaule, teeli.
Un the Left Hand of Darkness iespaids ir skaidri redzams manaa nikaa un parakstaa silent.gif (tiem, kuri labi atceras sho graamatu rolleyes_a.gif ) Graamata par varu, uzticiibu, braaliibas iespeejamiibu/neiespeejamiibu, tuviibas(gariigas, fiziskas) buutiibu un sarezhgjiito raksturu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Ausminta
iesūtīt 05.11.2005 21:01
Raksts #113


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.10.04



He, he, estraven, - sanāks atkārtoties, taisni to pašu gribēju rakstīt un kā reiz šodien! tongue.gif
Manas mīļākās fantasy grāmatas. Pasaule tajās nav būvēta, bet kā ieraudzīta - spraiga, likumsakarīga, tēli dzīvi un dziļi, un arhetipiski. Apbrīnoju autores valodas vienkāršības trāpīgumu un skaistumu, cik tā koncentrēta un reizē dabiska.
Pirmoreiz četras latviski iznākušās grāmatas lasīju sen, vēl pamatskolā gāju, bet neteiktu, ka tad man patika mazāk, ka nesapratu. Drīzāk - citādi sapratu. Tas bija tik interesanti, vērot, kā mana redzēšana mainās - tos apakšslāņus jau bērns neredz, tā vairāk ir pasaka, piedzīvojums. Un tagad jau arī neparastuma izjūta nezūd, tikai cits kas nāk klāt.

Man visas grāmatas ļoti patika, visvairāk laikam trešā. Kā Arrens uzkāpa Sāpju kalnos... un par plaukstas divām pusēm. Arī Tenaras grāmata, otrā. Es no Kosilas tā baidījos! Un Labirinta, kur Bezvārda gari valda. Tik dzīvi tēli. Gluži vai Tenaras soļus varēja dzirdēt atbalsojamies tuneļos un gaisa smacīgumu Bezvārda garu dusmās. Arī pirmā grāmata brīnišķīga - iešana vienam, pret sevi, sevī, draudzība, mācīšanās - mūžam aizraujošā skolas tēma. Ar Tehanu sākumā bija grūtāk, to tik gaidīju, kad beidzot sāksies kas interesants grin.gif Nu bet interesantums jau bija, tikai citāds.
Pēdējās divas angliski izlasīju salīdzinoši nesen. Mirušo pasaules atbrīvošana bija tik neparasta, negaidīta. Un vispār - tā ir grāmata par pārvēršanos, un man tomēr šķiet - ne tikai Jūrzemē. Kā autore pati ievadā raksta. wink.gif

Varbūt pat pārāk man tā Jūrzeme patīk. Dažreiz nevaru tādu ironisku smaidiņu novaldīt, kad citur maģija žvīks un žvāks pa gaisu iet - "Un kur tad Līdzsvars???", bļaustos grin.gif
Brīšķīgi iedzīvoties tik filozofiski saskaņotā pasaulē, ne grandiozi uzkonstruētā, bet smalki ieraudzītā un izjustā.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
DarkJedi
iesūtīt 22.12.2005 23:37
Raksts #114


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.01.05
Kur: Kaut kur galaktikā



Esmu lasījis tās četras kas izdotas latviešu valodā. Man pašam pirmās divas grāmatas patika, trešā viduvēji, ceturto varēju arī nelasīt (kaut savi intriģējoši knifiņi tajā bija).
Vienīgais kas man nepatika, bija tas, ka visas maģijas bija balstītas uz to līdzsvara principu. Ķip katrai burvestībai kas izdarīta darot kaut ko labu, vēlāk kaut kā kompensējas kādā citā pasaules malā kā kaut slikta notikums. Man sirdij tuvāka neierobežotās manas filozofija, ka var burties uz vella paraušanu, bez mazākajiem sirdsapziņas pārmetumiem. smile.gif
Taču pasaule izstrādāta smalki. Man vienmēr patīk tās grāmatas, kur sākumā saliktas visādas kartes un shēmas.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Puķu elfs
iesūtīt 11.08.2006 22:01
Raksts #115


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.10.05
Kur: Starp sākumu un beigām.



Ilgi stiepu gumiju, līdz beidzot, kādā saulainā rītā Jūrzemes pirmā grāmata pēkšņi atradās manā priekšā uz galda. Un nevarēju taču neatvērt!
Un tā, mani pieveica Jūrzeme. Pakļāva savai burvībai, padarīja par vienu no salām, par savu daļu. Tur gaiss ir savādāks, un sāļums jūrā cits. Pat Saule ir ne tāda, kā pie mums, tā dod citādāku gaismu.
Ilgi no tā visa slēpos.
Vai to visu slēpu no sevis?
Bija vērts to visu atrast.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Flora
iesūtīt 12.08.2006 09:49
Raksts #116


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.07.06
Kur: vārtos tikko uzsnigušā sniedziņā...



Nesen pārlasīju jurzemes burvi... un tagad mirstu vai nost...man vajag tās pāreejās grāmatas!!!!!!!
Taču nekur nevaru atrast...biblotekaa nav...gramatnicaas ari neredzu..... crying.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nemriona
iesūtīt 12.08.2006 20:46
Raksts #117


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.06.05
Kur: Vecajās šūpolēs.



Nu ko... Tad jau laikam nāksies vien čāpot uz tuvāko bodi un iegādāties tās grāmatas... smile.gif
Tauta, jūs esat mani patiešām pārliecinājuši...

Flora, kur tu dzīvo?
Vnk Rīdzī, Valterā un Rapā tās grāmatas tur bija visas, ja nemaldos.
Bet ja nu neesi rīdziniece...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kaiva
iesūtīt 24.08.2007 14:31
Raksts #118


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.06
Kur: tepat
Vārdmetējs 2012



(akal dzīvinu augšā miroņus vai pusmiroņus grin.gif )
*jā nenoliedzami klasika
*nenoliedzami aizraujoša un interesanta pamatota filozofiska burvīga
* kā vienmēr man ir beti
- parastā lieta ka gadalaiki iet kā minūtes- un ka daudzi notikumi pārāk atstāstīti, atstājot blāķi lietu ko vēl gribētos uzzināt. tas ir totāli subjektīvi jā
- kaut kāds savāds drūmums. nē nu saprotu ka tas tīšām noskaņas dēļ bet nu man prasījās vairāk dzīvīguma un dzīvesprieka
- Tehanu man nobesīja tas ka nav maģijas (tikpatkā)- ja jau tu raksti fantasy tad tur tam arī jābūt- vai arī nosauc to citā vārdā. grāmata protams māca ka jāierauga vērtība reālajā dzīvē bet tādēļ jau mums ir neskaitāmas "reālās" grāmatas. nu tāda bikiņ apčakarēšana
- un baigi gribējās lai pūķi paši par sevi nevis fona tēls kā kāds bija superprecīzi izteicies. tā šķiet viņu noniecināšana līdz dekoratīvam background līmenīm

uc sīkumi

bet nu man tikuntā patīk dažkārt viņu pārlasīt un taisnība tas ka pasaule īr īsta, nav sadomājuma iespaids un nevar redzēt konstrukciju galus un šuves
laikam ari vislabāk patika pirmā tā principiāli, sevišķi sākums
un ari gribēju lai vispirms mācās pie Ogiona un "salaiž ar meiteni" lol

bet visspilgtākais super iespaids (kā jau daudziem) bija no Atuanas kapenēm.
ak jā man jāsak ar to ka esu privilēģētā stāvoklī ar to ka bija jābraukā tik bieži ar vilcienu- tas bija viens burvīgs laiks kad pēc lekcijām sadomāju ieiet stacijas krievu lit grāmatnīcā un nopirkt nākamo sērijas grāmatu (tur es iegādājos ari Timu Vārsmotāju vai kā) un ziniet man gadījās tieši visas viņas pēc kārtas tieši tad kad biju izlasījusi iepriekšējo. beidzot sajūties kā cilvēks. nu jā šķiet ka tagad nu gan ir izpirktas bet ieiet apstīties noteikti vajag. ja apsola būt uzmanīgs varu arī aizdot vispār
nu lūk- bija mīnus divdesmitgrādīgs ziemas pusdienlaiks kad biju kārtējo reizi aizlaidusies no nevajadzīgām lekcijām un nopirkusi grāmatu- dzeldējošas saules asajos staros dzirkst un vējā vazājas dažas sīkas pārslas, tikai kristāliņi. un skrien šurpu turpu pa kailo sasalušo betonu (tb peronu) milzīgs klusums visapkārt un pamestība, dzezceļa sliedes tālumā-
lūk, kas ir lasīis zinās ka Kapeņu sākums atbilst šai situācijai kā pirmšķirīgs filmas kadrs tikai viss uz savas ādas- un aukstums skrien tevcauri tu viņu izjūti ar visiem kauliem un savādi izbaudi

un vēl- es laikam esmu slima- vai nepareiza- bet man grāmatas nekad nemēdz atsaukt atmiņā situācijas no dzīves un es nemēdzu saskatīt varoņos sevi vai kaā tamlīdzīgi. es tās vispār nesaistu ar "reālo" dzīvi un neanalizēju pēc šāda principa. vienīgais ka tu kļūsti kaut kā gudrāks un filozofiskāk skaties uz pasauli un lietām. Bet nu jāsaka ka šādā ziņā man Jūrzeme neko jaunu neiemācīja- par līdzsvaru es zināju tāpat jau labi sen un par citām lietām ari. galvenā jēga vispār grāmatām un ari šai man ir iejusties citā ādā un izbaudīt citas noskaņas un situācijas (tas gan biku ārpus tēmas)

vājprāts kāds palags!!!

Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
irbīte.
iesūtīt 12.10.2007 21:02
Raksts #119


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.02.06
Kur: alone.



kad man bija 10 gadi, es lasīju 'tehanu'.
kaut kā negāja pie sirds, daudzas lietas palika neskaidras..

tagad nesen sāku lasīt no pirmās grāmatas.
un izlasīju visas četras.
es nezinu, kā kaut ko tādu var uzraqkstīt, bet lasīt ir vērts.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Malduguns
iesūtīt 26.10.2007 10:53
Raksts #120


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 02.10.06
Kur: klejojumos



Lasīju sen, tādēļ ne tuvu nevarēšu uzrakstīt tādu palagu kā kaiva. Tomēr šo to varbūt pateikt varēšu.
Grāmatas gan nelasīju viņām atbilstošajā vecumā, vismaz manuprāt, jo tik tiešām daudz ko nesapratu. Gribējās kaut ko mazāk filozofisku, vairāk aizraujošu, lai gan nenoliedzu, ka tās bija interesantas, kaut kas sāpīgi pietrūka.
Visvairāk man patika tā daļa (kura pēc skaita tik tiešām neatceros, bet varbūt tā bija otrā), kurā tika stāstīts par meiteni, kura bija priesteriene. Par viņu, to lielo labirintu un svešinieku tajā.
Šī daļa man šķita vislabākā. Kāpēc, nepateikšu, bet tajā bija kaut kas... Mani ievelkošs.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

7 Lapas V  « < 4 5 6 7 >
Fast ReplyAtbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
2 lietotāji/s lasa šo pavedienu (2 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.03.2024 20:10