Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Pirms iesūti rakstu

Pirms iesūti rakstu, pārliecinies, ka tu tajā:

1) neesi lamājies;
2) personīgi neaizvaino citus diskusijas dalībniekus;
3) neatkārto jau iepriekš rakstīto;
4) izsakies par pavedienā apskatīto tematu;
5) izsaki savu viedokli, bet necenties to uzspiest citiem.

> Reliģija
Kaadai ticiibai juus piederat?Vai arii kuru uzskatat par pienjemamu?
Tu nevari redzēt aptaujas rezultātu, kamēr neesi nobalsojis. Lūdzu, piesakies un nobalso, lai redzētu šīs aptaujas rezultātu.
Kopā balsis: 217
Viesi nevar balsot. 
The Master
iesūtīt 04.01.2005 15:32
Raksts #1


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.06.04



Pie kaadas ticiibas juus piederat vai arii kaadu uzskatat par visticamaako?
Kura religjija jums liekas interesanta- kaapeec?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
10 Lapas V  < 1 2 3 4 5 > »   
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (40 - 59)
Sapņu Teātris
iesūtīt 07.01.2005 23:42
Raksts #41


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.09.04
Kur: The Hellsing Mansion



CITĀTS(Riggi @ 07.01.2005 23:08)
CITĀTS
BUllshit... DIeava nav,taa kaa celja pie ivnja arii nevar eksisteet...
KORN, nu tu gan pats sev pretī sarunāji... Tas galīgi neiet kopā ar tavu tekstu
CITĀTS
Saatans ir tas pats kas dievs... Tikai shim nava vairaak biedru,vinja partijaa..
Un neuztveriet visu shito kaa joku,bet apdomaajiet 


Tev pašam tā neliekas?
*




Nekaa ne...Manaa parakstsaa nekas nava rakstiits,tas,ko es teicu...

UN man ir pilniiga taisniibaa...
Tie sludinaataaji,laikam taa vinjus sauca.iet pa ielaam un paardod aviizes..
Vai juusu vaardaa,iet un sludina dievu...Taa ir visa viena liela reklaama...
Tchus aatans kaa par nelaimi nevar atrast nevinu kas vinja reklaamu nodrukaa...
Dzivaas slepkaviibas,upureeshaas,rituaali,sklajais treshss...
Sasodiitais reklaamas bukets getlost.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
The Master
iesūtīt 08.01.2005 22:01
Raksts #42


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.06.04



Nesen kaads cilveeks man iemineejaas vai ir iespeejams, ka izveidojushaas dazjas galvenaas religjijas un daudz mazaaku- vienaa uzskata, ka kaads nokljuust paradiizee/ellee..citaa, ka kaads atdzimst..- vai ir iespeejams, ka tieshi viena no visaam ir patiesa?Ja taa padomaa, tad diezgan diivaini, ka visas buutu nepareizas un viena pareiza!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Shadowstalker
iesūtīt 08.01.2005 22:26
Raksts #43


Acīgais ex-mods
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.06.04
Kur: Dark Dark Forest
Mods 2007



CITĀTS(Sbafulo @ 08.01.2005 22:01)
Nesen kaads cilveeks man iemineejaas vai ir iespeejams, ka izveidojushaas dazjas galvenaas religjijas un daudz mazaaku- vienaa uzskata, ka kaads nokljuust paradiizee/ellee..citaa, ka kaads atdzimst..- vai ir iespeejams, ka tieshi viena no visaam ir patiesa?Ja taa padomaa, tad diezgan diivaini, ka visas buutu nepareizas un viena pareiza!
Jap, tādēļ nepareizas ir visas.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
aFēra
iesūtīt 10.01.2005 17:48
Raksts #44


Universālais kedmāsters
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.05.04
Kur: skype



Principā, man nav ticības. Neesmu kristīta (Pienākot, esiet ļoti uzmanīgi, neaizmirstiet par sakrustotiem pirkstiem). Tā nusagadījies, ka vecākiem neatlika laika.
Un tomēr es esmu kaut kas starp luterāni (es esmu tur iefiltrējusies dziedot baznīcas korī), katoli (Mamma) vai arī pareizticīgo (esmu neskaitāmas reizes bijusi pareizticīgo baznīcā+tētis).
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Lia'angia
iesūtīt 10.01.2005 19:03
Raksts #45


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.11.03
Kur: Rīga, Olaine
Labākā krievu valodas tulkojuma autore



CITĀTS(Namejs @ 07.01.2005 22:13)
Un kur šajā aptaujā ir Pagāni  jeb Dievturi? Es, kā jau folklorists, piemēram piederu pie tiem.
*


Folklorists automātiski nenozīmē dievturis, cik nu es zinu. smile.gif Un pagāns ne vienmēr ir dievturis, jo par pagāniem kristieši sauc visas nekristīgās reliģijas, teiksim, šādā skatījumā arī musulmaņi ir pagāni. smile.gif
Nezinu, man dievturība šķiet nu ļoti samākslota un teatrāla. Cik nu nācies noskatīties un piedalīties viņu darbībās, izskatās pēc teijātera spēlēšanas - tik uzspēlēti un svētsvinīgi... kaut gan tas ir sakāms par jebkura reliģijas rituāliem, ja skatās no malas, bet, palasoties mūsu folkloras materiālus, man galīgi nešķiet, ka dievturība ir no tiem izaugusi, bet gan, ka tā ir paņēmusi kristietības iedejas un pielikusi latviešu mitoloģijas elementus.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Namejs
iesūtīt 10.01.2005 23:25
Raksts #46


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.12.04
Kur: ceturtdaļgrams!



CITĀTS(Lia'angia @ 10.01.2005 19:03)
CITĀTS(Namejs @ 07.01.2005 22:13)
Un kur šajā aptaujā ir Pagāni  jeb Dievturi? Es, kā jau folklorists, piemēram piederu pie tiem.
*


Folklorists automātiski nenozīmē dievturis, cik nu es zinu. smile.gif Un pagāns ne vienmēr ir dievturis, jo par pagāniem kristieši sauc visas nekristīgās reliģijas, teiksim, šādā skatījumā arī musulmaņi ir pagāni. smile.gif
Nezinu, man dievturība šķiet nu ļoti samākslota un teatrāla. Cik nu nācies noskatīties un piedalīties viņu darbībās, izskatās pēc teijātera spēlēšanas - tik uzspēlēti un svētsvinīgi... kaut gan tas ir sakāms par jebkura reliģijas rituāliem, ja skatās no malas, bet, palasoties mūsu folkloras materiālus, man galīgi nešķiet, ka dievturība ir no tiem izaugusi, bet gan, ka tā ir paņēmusi kristietības iedejas un pielikusi latviešu mitoloģijas elementus.
*


Nu vispār Kristietība atnāca tikai 13. vai 12. gs(sorry ja kļūdos), tā kā nav iespējams ka kāds varētu kautko nošpikot. Un ļoti šaubos ka tie kas bija uz bišku tālākām zemēm kautko saskatījās, saklausījas un atpakaļ atbraucot savējiem klārēja.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 11.01.2005 10:25
Raksts #47


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



CITĀTS(Namejs @ 10.01.2005 23:25)
CITĀTS(Lia'angia @ 10.01.2005 19:03)
CITĀTS(Namejs @ 07.01.2005 22:13)
Un kur šajā aptaujā ir Pagāni  jeb Dievturi? Es, kā jau folklorists, piemēram piederu pie tiem.
*


Folklorists automātiski nenozīmē dievturis, cik nu es zinu. smile.gif Un pagāns ne vienmēr ir dievturis, jo par pagāniem kristieši sauc visas nekristīgās reliģijas, teiksim, šādā skatījumā arī musulmaņi ir pagāni. smile.gif
Nezinu, man dievturība šķiet nu ļoti samākslota un teatrāla. Cik nu nācies noskatīties un piedalīties viņu darbībās, izskatās pēc teijātera spēlēšanas - tik uzspēlēti un svētsvinīgi... kaut gan tas ir sakāms par jebkura reliģijas rituāliem, ja skatās no malas, bet, palasoties mūsu folkloras materiālus, man galīgi nešķiet, ka dievturība ir no tiem izaugusi, bet gan, ka tā ir paņēmusi kristietības iedejas un pielikusi latviešu mitoloģijas elementus.
*


Nu vispār Kristietība atnāca tikai 13. vai 12. gs(sorry ja kļūdos), tā kā nav iespējams ka kāds varētu kautko nošpikot. Un ļoti šaubos ka tie kas bija uz bišku tālākām zemēm kautko saskatījās, saklausījas un atpakaļ atbraucot savējiem klārēja.
*


Hmmm... dievturība ir ļoti jauna reliģija. Te nav runas par 12. vai 13. gadsimtu grin.gif
Tā ir oficiāli dibināta 1925. gadā. Tā kā špikots ir no visa, kas pieejams. Samaisīts kopā un apsiets ar folkloras lentīti.
Sīkāk te:
http://www.e-paranoids.com/d/di/dievturiba.html
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Lia'angia
iesūtīt 11.01.2005 11:47
Raksts #48


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.11.03
Kur: Rīga, Olaine
Labākā krievu valodas tulkojuma autore



Namej - tu esi piedalījies dievturu rituālos kādos? Es esmu bijusi Jāņu ritā, un tas, ko es redzēju, man ļoooti stipri atgādināja kristietību - ar visu Svēto vakarēdienu (kas gan tika ēsts saullēktā un sastāvēja no siera un ūdens (alu šie konkrētie dievturi nelietoja) grin.gif , apslacīšanu ar svēto ūdeni un visu pārējo. Nu ļooooti pēc kristietības.
Mums nav gandrīz nekādu ziņu par latviešu rituāliem pirms kristietības ienākšanas, un tām, kas ir, arī ticēt nevar, jo tās pierakstīja kristieši, kas, protams, visu uzskatīja par melnajām zintīm, sātana pielūgšanu un tā tālāk. Jā, mēs varam puslīdz droši runāt par galvenajām dievībām, zinām, ka pastāvēja māšu kults, senču kulta paliekas (veļu laiks), ka dieviem tika nesti ziedojumi, ka tos varēja veikt ikviens vajadzības gadījumā, ka droši vien bija kādi īpaši priesteri... varbūt vēl šo to. Bet nekur, nu pilnīgi noteikti nekur nav aprakstīta pirmskristiānisma laiku reliģijas rituālu norise no A līdz Z. To mūsdienu dievturi ir izdomājuši paši, balstoties uz tautasdziesmās lasīto un kristietības rituāliem.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Alfirin
iesūtīt 11.01.2005 15:21
Raksts #49


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.01.04
Kur: Nūmenora



Nu sveikiņi!

Principā esmu luterāne, un pārliecināta, bet tai pašā laikā draudzējos ar katoļiem, pareizticīgajiem, baptistiem, pagāniem, ateistiem... Mjā, patiesībā jau jēdzienu "ekumēnisms" attiecina tikai uz sadraudzību kristīgo konfesiju starpā.

Pirms kļūt par kristieti, es biju pa biškam no visa, arī domāju, ka pie Dieva ved daudzi ceļi, un gribēju atrast savējo. Un atradu ar grin.gif Pareizāk sakot, mani atrada Dievs pats.

Vispār jau mēs dzīvojam fantastiskā laikā ar milzīgu iecietību dažādu reliģiju starpā. Un Latvija patiesībā ārzemēs tiek apbrīnota par to ekmēnismu (skaidrojumu skat. augstāk), kas te valda. Reta parādība pasaulē... tā ja...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Namejs
iesūtīt 11.01.2005 19:37
Raksts #50


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.12.04
Kur: ceturtdaļgrams!



CITĀTS
Bet nekur, nu pilnīgi noteikti nekur nav aprakstīta pirmskristiānisma laiku reliģijas rituālu norise no A līdz Z. To mūsdienu dievturi ir izdomājuši paši, balstoties uz tautasdziesmās lasīto un kristietības rituāliem.

Nu bet vai tad tautasdziesmās nepietiekami rakstīts?
CITĀTS
Hmmm... dievturība ir ļoti jauna reliģija. Te nav runas par 12. vai 13. gadsimtu Tā ir oficiāli dibināta 1925. gadā

Es domāju ka ir pavisam skaidrs ka es nedomāju 20.gs

Šo rakstu rediģēja Namejs: 11.01.2005 19:40
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Lia'angia
iesūtīt 11.01.2005 22:29
Raksts #51


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.11.03
Kur: Rīga, Olaine
Labākā krievu valodas tulkojuma autore



CITĀTS(Namejs @ 11.01.2005 19:37)
Nu bet vai tad tautasdziesmās nepietiekami rakstīts?


Parādi man kādu tdz, kur ir aprakstīta rituāla norise no sākuma līdz beigām. Skaidri. Ir fragmenti, ko teju vai katrs pētnieks tulko savādāk - viens saka, ka tas ir iniciācijas rits, cits - ka vienkārša pasīvā maģija veiksmes nodrošināšanai, cits - ka tas ir pārnestā nozīmē jāsaprot, un tur vispār pavisam kas cits ir domāts...
Tautasdziesmas parasti runā no "es" viedokļa. Piemēram - "situ koku uz kociņa, lai iet saule vakarā". Nu, un kas tas ir? Ikvakara saules pavadīšanas rituāls? Visi stāv un klapē kociņus? vai viens? Un kā šis "es" ir ģērbies? kā stāv? Kādus kokus sit?
Par to, ka ritu laikā jāiet pa saulei vai pret sauli tā saucamajā dieva vai saules dārzā, vispār tautasdziesmās nekas nav minēts, bet tas ir izsecināts no rotaļām, kas ir palikušas. Par to, ka tur, kur cilvēks nomiris, grīdā jāiedzen nagla, mēs uzzinām no ticējumiem, tautasdziesmās par to nekas, cik es zinu, nav teikts.
Un, goda vārds, nekur folkloras tekstos nav nācies lasīt, ka jāņu dienas rītā saullēktā būtu jāiekurina ugunskurs, tad visi jāapslacina ar ūdeni un tad visiem pa riņķi šis ūdens jāder un jāēd maziņi jāņusiera gabaliņi. Tas nesaistās ne ar ko, kas ir minēts folklorā. Bet dievturi to dara.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Namejs
iesūtīt 12.01.2005 17:46
Raksts #52


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.12.04
Kur: ceturtdaļgrams!



Man piemēram rituāli nav pats svarīgākais. Bet nu es ar pāris draugiem šovasar skaistā bērzu birzī taisīsim svētnīcu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nestors Grems
iesūtīt 12.01.2005 18:11
Raksts #53


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.08.04



Rituāli nav svarīgi ticībai, bet ar to palīdzību mēs tiekam turēti tai klāt!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Miss Doherty
iesūtīt 12.01.2005 18:22
Raksts #54


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.02.04
Kur: house of the rising sun



Ooo, kas saraxtīts! Un tik gudri! grin.gif Taisni priex lasīt...

Nu man radās daži komentāri visu izlasot:

K.O.R.N. tu runā par sludinātājiem. Kristiešu? Bet kristietība nav vienīgā ticība pasaulē, jo cik sapratu runa jau negāja par Dievu (kristiešu), bet par ko augstāku kā tādu. Tātad arī tevis minētais sātans ir augstāks spēks, no kā vr izsecināt, ka tas ir arī dievs. tavs dievs. Tas kas tev šķiet pieņemams kā neizprotamais, kā tas kas stāv pāri visam. Vai arī tu noliedz to, ka ir vēl kaut kas bez mūsu fiziskajiem ķermenīšiem? huh.gif

Shadowstalker, kas ir nepareizas ticības??? :blink: Tas ir kā??? (laikam kaut ko pārpratu)
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Lia'angia
iesūtīt 12.01.2005 23:15
Raksts #55


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.11.03
Kur: Rīga, Olaine
Labākā krievu valodas tulkojuma autore



CITĀTS(Namejs @ 12.01.2005 17:46)
Man piemēram rituāli nav pats svarīgākais. Bet nu es ar pāris draugiem šovasar skaistā bērzu birzī taisīsim svētnīcu.
*


Nu taisiet veseli, man nav nekādu iebildumu. es te īdējos par dievturiem un viņu ticības pasniegšanas veidu. Tas ir, manuprāt ,pārāk teatrāls, lai būtu īsts. Kamēr tu nesāksi visiem stāstīt, ka tikai tavs svētnīcu celšanas veids ir pareizākais, viss ir lieliski un atbalstāmi. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
The Master
iesūtīt 13.01.2005 17:42
Raksts #56


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.06.04



CITĀTS(Namejs @ 12.01.2005 17:46)
Man piemēram rituāli nav pats svarīgākais. Bet nu es ar pāris draugiem šovasar skaistā bērzu birzī taisīsim svētnīcu.
*

Interesanti...kaadu?- kaadas iipashas ticiibas vai arii taapatvien?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sapņu Teātris
iesūtīt 14.01.2005 19:10
Raksts #57


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.09.04
Kur: The Hellsing Mansion



CITĀTS(Siriuss_Girl @ 12.01.2005 18:22)
Ooo, kas saraxtīts! Un tik gudri!  grin.gif  Taisni priex lasīt...

Nu man radās daži komentāri visu izlasot:

K.O.R.N. tu runā par sludinātājiem. Kristiešu? Bet kristietība nav vienīgā ticība pasaulē, jo cik sapratu runa jau negāja par Dievu (kristiešu), bet par ko augstāku kā tādu. Tātad arī tevis minētais sātans ir augstāks spēks, no kā vr izsecināt, ka tas ir arī dievs. tavs dievs. Tas kas tev šķiet pieņemams kā neizprotamais, kā tas kas stāv pāri visam. Vai arī tu noliedz to, ka ir vēl kaut kas bez mūsu fiziskajiem ķermenīšiem? huh.gif

Shadowstalker, kas ir nepareizas ticības???  :blink:  Tas ir kā??? (laikam kaut ko pārpratu)
*



Yap tieshitaa...Vinjsh ir par mums visiem augstaak staavoshs speeks...NEkas nestaav vinjam celjaa...Vinjsh ir muuzhiiba bet mees esam tikai mirstiigie...Kam visuma eksisteeshanaa nav PILNIIGI nekaadas noziimes...
UN jaa vinjsh ir mans dievs...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nemesida
iesūtīt 14.01.2005 19:19
Raksts #58


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.05.04
Kur: Protestantu baznīcas dievkalpojumā.



Redzi, korn, tur taa lieta. Viens nepastaav bez otra. Ja ir Saatans, tad ir arii dievs. Un, ja Saatans ir tavs dievs, tad nuss..Tad dievs ir tavs Saatans. happy.gif Skan mulkjiigi, bet taa ir. Jo pasaulee ir nepiecieshams liidzsvars, taadeelj, ja ir ljaunais, tad ir arii labais. Un otraadi. Un vispaar arii Saatans radaas no kristietiibas. t.i. kristieshi miileeja un pieluudza dievu un niida Saatanu (nelabo, vinju vaardiem). So...
Aijz...nesakariiga domaashana + es = augstaak redzamais teksts...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Namejs
iesūtīt 14.01.2005 19:44
Raksts #59


Mācās koptelpas paroles
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.12.04
Kur: ceturtdaļgrams!



Pareizi! Nāvi (kristīgajiem) krustiem! vispār krustneši smird.
P.S. Tikai neaiztieciet pērkoņkrustu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nemesida
iesūtīt 14.01.2005 19:54
Raksts #60


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.05.04
Kur: Protestantu baznīcas dievkalpojumā.



Piekriitu. Vinjsh (tas visuzheeliigais un miileetais dievs) tieshaam prot tikai mociit un dariit saapes.
Varbuut tas ir netaisni no manas puses.
Varbuut esmu nepateiciiga un neprotu noveerteet to, kas man ir. Bet kaa tikko es kaut ko patieshaam noveerteeju un iemiilu, man tas tiek atnjemts.
Un vai taada ir dieva miilestiiba?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

10 Lapas V  < 1 2 3 4 5 > » 
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 29.03.2024 06:49