Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> "Jūrzemes" sērija, Ursula Le Gvina
The Shine
iesūtīt 07.11.2003 18:34
Raksts #1


Valara
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.08.03
Kur: kaut kur te
Dzejnieks 2008



vai kāds ir lasījis četras "Jūrzemes sērijas" grāmatas? ja jā, tad, lūdzu, domas par Gedu, Vīķi, Kristālu, Serretu un citiem!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
7 Lapas V  < 1 2 3 4 > »   
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (20 - 39)
Roviela
iesūtīt 05.12.2003 14:40
Raksts #21


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Pirmās 4 ir latviski.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
The Shine
iesūtīt 05.12.2003 14:46
Raksts #22


Valara
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.08.03
Kur: kaut kur te
Dzejnieks 2008



jā, un esmu lasījusi tās wink.gif

MILZONĪGS PALDIES ROVIELAI!!! VIŅA IR ZELTS NO CILVĒKA!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Goldberry
iesūtīt 09.12.2003 22:19
Raksts #23


ex foruma administratore
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 18.11.03



Shii ir mana laimiigaa diena - neskatoties uz to kaa taa saakaas wink.gif Man blakus staav pirmas divas graamatas izdrukaataa veidaa angliski ka arii piektaa (izlasiishu shitaas dabuushu taalaak) - dazhriz pat parastajiem cilvekim veicas ( ja arii parasti vinji no cepumpkas izvelk vieniigo sapliiusho cepumu) smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Eridāna
iesūtīt 18.12.2003 15:27
Raksts #24


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.11.03



Es nesen nopirku tās četras! Pašlaik urbjos cauri pirmajai, kaut kā nesanāk laika tā normāli palasīt... Lai nu kā grāmata noteikti nav salīdzināma ne ar Hari, ne GP! Ļoti neparasta, atšķirīga! Man patīk!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 18.12.2003 15:35
Raksts #25


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



CITĀTS(Nihil @ 05.12.2003 20:58)
Ēm, jautājums: Varbūt es kaut ko jaucu, bet vai tad Nacionālā bibliotēka neatradās uz Brīvības ielas? huh.gif

Jā, tu jauc! NB ir uz Barona ielas!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nihil
iesūtīt 18.12.2003 21:14
Raksts #26


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.08.03
Kur: Magrathea



Paga, stop, es zinu, ka ir tā biblioteka uz Brīvības ielas, kur es esmu piereģistrējusies abās nodaļās, un ka ir viena mistiska manis neapmeklēta bibliotēka kaut kur uz Barona ielas netālu no Merķeļa ielas tramvaja pieturas. huh.gif Vai nejaucu? Kura no tām ir nacionālā?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roviela
iesūtīt 19.12.2003 09:12
Raksts #27


Zintniece
Grupas ikona

Grupa: Noslēpumu nodaļa
Pievienojās: 03.11.03
Kur: te un tagad
Dzīvā enciklopēdija



Nacionālās bibliotēkas galvenā ēka ir uz Barona un Elizabetes ielas stūra. Bet, cik zinu, skolniekus, pat vecāko klašu, tur neapkalpo sad.gif Ne tāpēc, ka negribētu, bet tāpēc, ka jaudas par maz un lasītavu nepietiek. Ja kāds to vēl nezin, tad tai pašai galvenajai ēkai ir evakuēts pēdējais stāvs. Visas grāmatas aizvāktas, citādi ēka var sabrukt sad.gif Un citās lasītavās nav ne par matu labāk, izņemot Jēkaba ielā un arī vienīgi tāpēc, ka tā ēka ir celta bankai, nevis dzīvokļiem, tāpēc spēj turēt grāmatu svaru. Retumu nodaļai izdevīgi -- retie izdevumi lielajos naudas seifos glabājas smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Pirlipete
iesūtīt 19.12.2003 12:34
Raksts #28


Attīsta savu iekšējo Aci
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.11.03
Kur: ???



Jūs mākat aizraut cilvēkus... :labsi:Man šķiet,ka sākšu meklēt tās grāmatiņas...Japskatās ck naudas makā,varbūt jau šodien kaut ko nopirkšu.... smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Eridāna
iesūtīt 19.12.2003 17:14
Raksts #29


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.11.03



Varu pateikt, ka Valters un Rapa grāmatnīcā bija visas 4 un viena maksā 1,60 ls!
Aizraujoša lasāmviela...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nihil
iesūtīt 30.12.2003 16:07
Raksts #30


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.08.03
Kur: Magrathea



Ē, VunR'u reklamē arī bez manas starpniecības. tongue.gif Pateicos, Eridān! smile.gif Tikai viena lieta: Grāmatu Nams, nevis grāmatnīca getlost.gif

Atmiņu aina:
::Nihil pabeidz pantiņu un priecīgi plosa nost papīru no vēl vienas dāvanas. Grāmata! Angliski! Tales of Earthsea! Nihil priecīgi pielec kājās, apmīļo māti un ar grāmatu rokās spriņģo apkārt pa visām telpām. Viņai liekas, ka viņa zin, kas tā ir par grāmatu. Drīz viņa nedaudz aizelsusies apsēžas un sāk lasīt priekšvārdu::

Ja es pareizi sapratu, tad "Tales of Earthsea" ir daži atsevišķi stāsti par Jūrzemes vēsturi. Kaut kas līdzīgs Sillmarillam no GP.

::Nihil pabeidz preiekšvārdu un tomēr nedaudz īgņojas, jo, kā viņa saprot - šis ir jālasa pēc tām īstajām Jūrzemes grāmatām. ::

Šo rakstu rediģēja Nihil: 30.12.2003 16:09
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 30.12.2003 16:19
Raksts #31


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



Es veel te nesen paarlasiiju sho nemirstiigo darbu un sapratu, ka taa ir VEERTIIBA! Visiem iesaku! Vislabaak man patika kaa arhimags Geds beigaas vienu slikto saduura ar meeslu dakshaam grin.gif BEt staasta burviiba nav tikai tajaa smile.gif tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Martins
iesūtīt 30.12.2003 16:22
Raksts #32


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.12.03
Kur: Nogājis no ceļa uz Lorienu



Tales of Earthsea!? Ja Riigaa pirkta, tad kur? Luudzu, luudzu! unsure.gif

Kas attiecaas uz LeGviinas graamataam angliski, tad krietna kaudziite ir dabonama lasiissanai svessvalodu biblioteekaa, kura atrodas Kongresu namaa. Protams, ka ne jau passas jaunaakaas. Un tur dod graamatas uz maajaam. Un skolniekiem ar' Taapat passlaik Valtera un Rapas graamatu namaa var dabuut ne tikai latviessu tulkojumu "Jurzemes Bruvim", bet arii origginaalu angliski, ja kaadam interesee. Pirmaas ccetras graamatas man ir angliski un lloti patiik. Paareejaas pie mums netiku veel maniijis. Ieskaitot "Tales of Earthsea". Taapeec lloti gribeetos uzzinaat vai taa ir dabujama tepat Riigaa.

Šo rakstu rediģēja Roviela: 28.05.2004 08:35
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Eridāna
iesūtīt 07.01.2004 15:18
Raksts #33


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.11.03



Cik tad tās Jūrzemes grāmatas īsti ir? Uz ceturtās vāka rakstīts "Ceturtā un pēdējā no Jūrzemes sērijas" vai kaut kā tā... Apgaismojiet mani! huh.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nimue
iesūtīt 07.01.2004 16:00
Raksts #34


Istari māceklis
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 29.12.03
GP eksperts 2006



Kā skaita.... Ja tikai romānus - tad kopā ir piecas (a wizard of earthsea, tombs of atuan, the futherst shore, tehanu, the other wind), ja skaita arii Tales of Eartsea, tad kopaa ir seshas (Tales of Earthsea ir 5 stāsti, pēdējais no tiem - Dragonfly, apraksta notikumus, uz kuriem vēlāk atsaucas The Other Wind)

Ceturtā un pēdējā no Jūrzemes sērijas - nu, Tehanu otrs virsraksts arī ir "The Last book of Earthsea". Tomēr - nav taču pēdējā wink.gif

No otras puses - Jūrzemes triloģijā, kā jau triloģijā vajadzētu būt trim grāmatām. Tehanu ir pavisam citā noskaņā, pēc būtības visai atšķirīga grāmata. Attiecībā uz The Other Wind... nu, kā lai saka.... mēģinājums atgriezties pie pirmo trīs grāmatu noskaņas? Nezinu kā citiem - man nobeigums (dažās pēdējās nodaļas) kaut kā nepatika - ne dēļ tā, kas notika, bet tieši dēļ tā, cik strauji viss risinājās. Ja kādu dīvainu iemeslu dēļ iepazīties ar Jūrzemi būtu sākusi tieši no šīs grāmatas - šaubos, vai būtu lasījusi pārējās...

Nezinu tieši cik latviski ir iztulkojusi Hekate - vai nu pirmās trīs, vai četras. Abas pēdējās angliski iznāca 2001. gadā - tādēļ šaubos vai tās ir tulkotas.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nihil
iesūtīt 18.01.2004 23:13
Raksts #35


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.08.03
Kur: Magrathea



Nihil ir dabūjusi savās ķetnās The Other Wind shifty_a.gif un tikusi līdz 15. lpp!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Martins
iesūtīt 19.01.2004 10:58
Raksts #36


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.12.03
Kur: Nogājis no ceļa uz Lorienu



Jaa! Pateicoties V&R un Nihil ieteikumam, es nu arii ieguvu svaa iipassumaa "Tales of Earthsea". Visai ironiskaa kaartaa biju jau paspeejis pasuutiit "The Other Wind" caur interentu, kad tas tomeer uzpeldeeja arii V&R nopeerkamo graamatu viduu. Tiessaam ziimiigi. Nu nekas, man buus no Amerikas pasuutinaats eksemplaars.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nihil
iesūtīt 21.01.2004 20:52
Raksts #37


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.08.03
Kur: Magrathea



Hmm... Un kas tad ir "The Left Hand Of Darkness", by tā pati Le Gvina? To manam brālim uzdāvin;āja, ne aci neesmu metusi iekšā, bet aizdomīgi... Aizmugurē anotācijā rakstīts kaut kas par planet Winter. Eh, es jūdzos, vienkārši būtu labāk apskatījusies.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sigfa
iesūtīt 21.01.2004 20:58
Raksts #38


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.12.03
Kur: Marss, Sektors 5Ba, 3 Dome



CITĀTS(Chemistry girl @ 07.11.2003 18:34)
vai kāds ir lasījis četras "Jūrzemes sērijas" grāmatas? ja jā, tad, lūdzu, domas par Gedu, Vīķi, Kristālu, Serretu un citiem!

izlasiiju visas 4 graamatas pirms kaadiem gadiem diviem un esmu ljoti apmierinaats ar to ka ne visi seko JRR Tolkiina paraugam... sava ljoti izstraadaata pasaule un viens vaards ko atceros no magjijas/puukju valodas :Tolk - akmens.
ceturtaa graamata bija visgarlaiciigaakaa, tomeer arii baudaama. Pirmaa, turpretii, vislabaakaa. par pashiem varonjiem nerakstiishu, jo paaraak gari sanaaktu wink.gif . Iesaku visiem kam patiik fantasy kaa otra pasaule, nevis kaa 10gadiigs beerns kas lasa GP tapee ka tas ir stilaa.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 22.01.2004 09:29
Raksts #39


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



CITĀTS(Nihil @ 21.01.2004 20:52)
Hmm... Un kas tad ir "The Left Hand Of Darkness", by tā pati Le Gvina? To manam brālim uzdāvin;āja, ne aci neesmu metusi iekšā, bet aizdomīgi... Aizmugurē anotācijā rakstīts kaut kas par planet Winter. Eh, es jūdzos, vienkārši būtu labāk apskatījusies.

Tumsas kreisā roka ir Rokannonas cikla viena no pēdējām grāmatām. Ciklā ietilpst virkne stāstu un romāni, bet viss sākas ar garstāstu "Rokannona planēta".
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
She_Elf
iesūtīt 22.01.2004 15:29
Raksts #40


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.01.04



MAn ljooti patiik Juurzemes seerijas...grin.gif...kolosaaalas graamatinjas...gangriiz tik pat labas kaa lotr:D
kristaals bija iedomiiga gws, serreta man vinja gaaja pie sirds, geds arii. viikjis ar...man tas mazais zweerinjsh kas bij gedan patikaas:D
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

7 Lapas V  < 1 2 3 4 > » 
Fast ReplyAtbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
2 lietotāji/s lasa šo pavedienu (2 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 19.03.2024 12:12