Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> "Jūrzemes" sērija, Ursula Le Gvina
The Shine
iesūtīt 07.11.2003 18:34
Raksts #1


Valara
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 22.08.03
Kur: kaut kur te
Dzejnieks 2008



vai kāds ir lasījis četras "Jūrzemes sērijas" grāmatas? ja jā, tad, lūdzu, domas par Gedu, Vīķi, Kristālu, Serretu un citiem!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
7 Lapas V  « < 5 6 7  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (120 - 126)
Massacre
iesūtīt 30.10.2007 15:57
Raksts #121


Perfect Nobody
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 30.10.07
Kur: Vanity Fair



Ļoti patika.
Salīdzinoši nesen lasītas, tāpēc vēl droši varu apgalvot, ka man patika visas daļas, jo atradu sev ko sirdij tuvu katrā no tām.

Redzēju, ka esot arī piektā daļa.Vai to ir iespējams kaut kā dabūt?
smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Roēna
iesūtīt 31.05.2008 20:22
Raksts #122


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.04.08



Satriecošas grāmatas. Man vislabāk patika Jūrzemes burvis. Tēliem ir vispusīgi raksturi (ir lasītas grāmatas kur tēlam ir tikai labā vai ļaunā puse), bet šeit var izjust cilvēka patieso būtību.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 03.06.2008 18:18
Raksts #123


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



Piektā? Neesmu lasījis, bet kaut kas tāds šajā pavedienā ir bijis pieminēts:

CITĀTS(Roviela @ 27.05.2004 15:16) *
Sērija saucas "Earthsea".
Grāmatas:
  • 01 - A Wizard Of Earth Sea
  • 02 - The Tombs Of Atuan
  • 03 - The Farthest Shore
  • 04 - Tehanu
  • 05 - The Other Wind
CITĀTS(Nimue @ 26.04.2004 20:39) *
(vēl ir arī sestā - stāstu krājums, kas būtu jālasa pirms piektās... Diemžēl grāmatnīcās nav nācies sastapr, elektroniski arī laikam nevienam nav, ne krieviski ne (kur nu vēl) latviski tulkotas nav)

Kas attiecas uz manām savā laikā šeit jau atstātajām atsauksmēm *, no šī brīža perspektīvas varu piebilst, ka šī sērija (vismaz man) nez kāpēc atstāja tādu melanholisku, bezcerīgi skumju nepiepildītības sajūtu. Bet visumā labas grāmatas.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kaiva
iesūtīt 03.06.2008 18:41
Raksts #124


Atver vēstuli ar SĒRG-u rezultātiem
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.06.06
Kur: tepat
Vārdmetējs 2012



jā jā Matiass- uz mata kā tu saki. nu precīzi tieši tādas pašas izjūtas. tieši tas neļauj īsti teikt ka "fanoju" par sēriju un neļauj pa īstam izjust. bet protams labāk tāda nekā viena otra grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nefermerita
iesūtīt 27.05.2009 14:28
Raksts #125


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.05.09
Kur: Jēkabpils



Nu, ja kāds gaida Poteru no Le Gvinas, nesagaidīs. Nemēģināšu nomelnot HP, bet Jūrzemes sērija ir daudzkārt dziļāka, psiholoģiskāka, un manuprāt skaistāka. Tā ir cilvēka iekšējās pasaules arhetipu attēlojuma piesātināta sērija. Introverta, krāšņa, tā attēlo iekšējo, ne ārējo cilvēka pasauli, sapņus, iespējas un to piepildījumu.
Man vislabāk patīk Atuanas kapenes, tā priesterienu dzīve liekas tik īsta un saprotama, vienai klīst tumšā labirintā, zinot, ka apkārt atrodas neizsakāmi dārgumi un mākslas darbi, bet nekad tos neieraudzīt, tikai sajust kaut kā sena un dziļa pieskārienu. Arha - apēstā, pilnībā atdevusies savam sapnim, savai šutībai, lai pēc tam atklātu, ka pastāv daudz plašāka pasaule. Brīnišķīgi.
Tehanu ir ikdienišķāka, bet es uzskatu, ka vēl dziļāka grāmata, burvība un dzīves jēga mazās lietās.
Uzskatu šo sēriju par otro labāko pēc GP.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Vilks
iesūtīt 28.05.2009 17:20
Raksts #126


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 29.05.05
Kur: ezermala



Ieguvu šo grāmatu pavisam nejauši. Reiz uz Barona un, šķiet, Lāčplēša stūra bija mazs veikaliņš, kurā pārdeva grāmatas svešvalodās. Biju izlasījusi tolaik GP "Severo-zapad" krievu tulkojumā (tādas grāmatas mīkstiem vākiem, skaistām bildēm un tulkojums patiešām viens no labākajiem, kādu jebkad esmu lasījusi), un meklēju GP angliski vai ko līdzīgu. GP toreiz nebija, tad nu nopirku grāmatu, kas izskatījās līdzīga. grin.gif Tikai vēlāk sapratu, ka intuīcija nebija maldinājusi, un nekad neesmu nožēlojusi, ka šo grāmatu nopirku. Tā saucas "The Earthsea Quartet", un tajā ir pirmās 4 grāmatas. Labi, ka ieskatījos šai pavedienā, tagad ir cerība dabūt izlasīt arī piekto. smile.gif

Nu jā, un man šīs grāmatas vēl arvien šķiet izcilas. Uzreiz aiz GP, ja vispār ir jēga salīdzināt.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Grāfs Senžermēns
iesūtīt 11.06.2009 10:31
Raksts #127


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 09.06.09
Kur: citur



Esmu lasījis pirmās četras, un ļoti patika. Tikai ceturto nekādi nevarēju saprast. Droši vien mana lasīšanas stila dēļ - garlaicīgās vietas es parasti izlaižu, vai lasu pa diognāli, bet tur vienkārši bija par daudz garlaicīgo vietu. Starp citu, kur var dabūt piekto un sesto daļu? Te vienu brīdi par tām abām gāja runa, bet es tā arī nesapratu, kur viņas var atrast.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

7 Lapas V  « < 5 6 7
Fast ReplyAtbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
2 lietotāji/s lasa šo pavedienu (2 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 19.03.2024 13:17