Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Pirms iesūti rakstu

Pirms iesūti rakstu, pārliecinies, ka tu tajā:

1) neesi lamājies;
2) personīgi neaizvaino citus diskusijas dalībniekus;
3) neatkārto jau iepriekš rakstīto;
4) izsakies par pavedienā apskatīto tematu;
5) izsaki savu viedokli, bet necenties to uzspiest citiem.

> Kā radās pasaule?
NovemberNövelet
iesūtīt 08.03.2004 16:42
Raksts #1


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 07.02.04
Kur: The point of no return



Es shodien aiz neko dariit panjeemu graamatu un saaku lasiit dazhaadu tautu versijas par pasaules rashanos..Un nonaacu pie secinaajumu, ka man interesanti, kursh pasaules rashanaas veids citiem liekas visticamaakais/ vispienjemamaakais?

Piemeeram, es lasiiju, ka daudzaam tautaam, arii latvieshiem ar pasaules radiishanu asocieejaas..Juuras putas!

Eegjiptieshiem arii super miits- vispirms bija Ra (saules dievs), kas radiija pats sevi, tad vinjam kljuva garlaiciigi, vinjshj nospljaavaas un vinja spljaaviena rezltaataa radaas gaiss un mitrums. (..)

Skandinaavu miits- Kursh man patiik vislabaak- iesaakumaa nebija nekaa, tikai tukshums Ginnugagaps, kas veeleejaas tikt piepildiits. Pa Ginnugagapu saaka rotaljaaties uguns un ledus, uguns ietekmee ledus saaka kust...Vinjdsh ienjeema milzha veidolu. Mizlis Iimirs saaka sviist un no vinja kreisaas paduses izauga viiretis un sieviete, no labaas- veel viens viirietis laughing.gif (..)

Šo rakstu rediģēja Reiki: 08.03.2004 16:43
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
5 Lapas V   1 2 3 > »   
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
Lija
iesūtīt 08.03.2004 16:48
Raksts #2


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.02.04



Man skiet, ka tad jau latviešu versija ir labāka, par to spļāviena variantu. Dīvaini domāt, ka tu esi radies no spļāviena :blink: Bet ja godīgi, esmu kaut ko dzirdējusi par visuma sprādzienu. grin.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Northwatch
iesūtīt 08.03.2004 16:49
Raksts #3


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.10.03
Kur: arī pie kapa soli priekšā Tev.



<input: ne pārāk gudra doma> Man domāt ka visticamākais variants tomēr ir tas ko piedāvā zinātnieki...lai gan tam arī es īpaši neticu. Un cilvēks nekad neiemācīsies saprast ka pastāv tāda lieta kā NEKAS. Tas nav cilvēka smadzenēm iespējams. Un kamēr nespēs saprast ka no NEKĀ kaut kas radās, tad tikmēr izdomās visādas versijas kā pasaule radusies. Bet me domā vismaz ka no nekā </input: ne pārāk gudra doma>
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Martins
iesūtīt 08.03.2004 16:55
Raksts #4


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.12.03
Kur: Nogājis no ceļa uz Lorienu



CITĀTS(Reiki @ 08.03.2004 16:42)
Es shodien aiz neko dariit panjeemu graamatu un saaku lasiit dazhaadu tautu versijas par pasaules rashanos..Un nonaacu pie secinaajumu, ka man interesanti, kursh pasaules rashanaas veids citiem liekas visticamaakais/ vispienjemamaakais?

Umm.. Vai gan 21. gadsimtaa kaadam veel vareetu likties ticami mitologgiskie pasaules vai cilveeku izcelssanaas skaidrojumi?

Es jautaatu peec visskaistaakaa vai interesantaakaa skaidrojuma. Tiiri teoreetiskaa zinnaa. "Visticamaakais", manupraat, ssoreiz nebuus iisti pareizais vaards.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
NovemberNövelet
iesūtīt 08.03.2004 16:57
Raksts #5


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 07.02.04
Kur: The point of no return



CITĀTS(Martins @ 08.03.2004 16:55)
CITĀTS(Reiki @ 08.03.2004 16:42)
Es shodien aiz neko dariit panjeemu graamatu un saaku lasiit dazhaadu tautu versijas par pasaules rashanos..Un nonaacu pie secinaajumu, ka man interesanti, kursh pasaules rashanaas veids citiem liekas visticamaakais/ vispienjemamaakais?

Umm.. Vai gan 21. gadsimtaa kaadam veel vareetu likties ticami mitologgiskie pasaules vai cilveeku izcelssanaas skaidrojumi?

Es jautaatu peec visskaistaakaa vai interesantaakaa skaidrojuma. Tiiri teoreetiskaa zinnaa. "Visticamaakais", manupraat, ssoreiz nebuus iisti pareizais vaards.

Jaa, es zinu cilveekus, kas reaali tic mitologjiskiem skaidrojumiem rolleyes_a.gif
Var jau buut, ka jautaajums nav iisti pareizi noformuleets, bet taa vietaa, lai liktu man justies neerti, blush.gif , kaa buutu, ja tu pateiktu, kursh variants tev liekas visjaukaakais?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Martins
iesūtīt 08.03.2004 17:13
Raksts #6


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.12.03
Kur: Nogājis no ceļa uz Lorienu



Piedod, Reiki, negribeeju tevi mulsinaat un izklausiities kaa taads viszinis.

Jaatziist, ka es necik variantus neatceros. Tad man buutu jaannem mitologgijas enciklopeedija, jaaskata cauri un jaadomaa, kas tad man patiik labaak. Passlaik pa rokai nav. Varbuut veelaak vakaraa maajaas, ja uznaaks luste, iemetiissu acis.

Jautaajums par tiem, kas tic kaadas mitologgijas (drossi vien jau taa buus Biibelee atrodamaa mitologgija) dotajam pasaules izcelssanaas skaidrojumam. Kaa tev taadi cilveeki patiik? Vai juuties vinnu sabiedriibaa labi? Vai nav sajuuta, ka, ja vinni ir speejiigi ticeet taadaam bleennaam, tad, iespeejams, vinni ir speejiigi ticeet veel sazin kaadaam sviestam un no vinniem labaak tureeties taalaak?

Šo rakstu rediģēja Martins: 08.03.2004 17:20
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
NovemberNövelet
iesūtīt 08.03.2004 17:22
Raksts #7


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 07.02.04
Kur: The point of no return



Martin..Nu tu zini..Katram ir savas diivainiibas. Es neuzskatu, ka cilveeks kljuust par mulkji, ja tic tam, kam netic vairaakums. Cita lieta, ja cilveeks neatskjir, kur beidzaas fantasy, kur saakaas reaalaa dziive. Nu ar taadiem cilveekiem laikam vareetu buut interesanti piedziivojumi.. Piemeeram, ja kaads brunjuteerpaa ielauztos universaalveikalaa, ar zobenu noslakteetu dazhus paardeveejus, pievaaktu Coca-Colu un aizvaaktos. laughing.gif
Ja tu domaa religjisko fanaatismu, tad arii taadas lietas es iipashi neatbalstu. Kaada nu kuram ir religjija, taa nav mana dariishana, kameer vinjiem pashiem shii religjija kaut ko dod, un netraucee paareejai sabiedriibai. Galu galaa- idejas pamats visaam religijaam jau ir viens un tas pats, paareejais ir interpretaacijas.
Bet nu..Ja es vienkaarshi ticu, piemeeram, ka pasauli radiijis mizlis, visi mani uzskatiis par idioti, bet, ja pazinjoshu, ka pasauli radiijis Dievs, tad visi pasmaidiis un domaas "vai, kaada laba meiteniite". Bet pamats jau visam ir viens, vai ne? Cilveeki grib izskaidrot to, ko nesaprot un kaut kam ticeet. happy.gif

Šo rakstu rediģēja Reiki: 08.03.2004 17:25
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
eily
iesūtīt 08.03.2004 17:43
Raksts #8


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.12.03
Kur: hmm... te, kaut kur, visur, nekur



es domaaju ka pasaule radaas no daudz, daudz, daudz, daudz, daudz, daudz, daudz, daudz, daudz, daudz, daudz, daudz, daudz, daudz, daudz, daudz, daudz, daudz, daudz, daudz, daudz, daudz, daudz, daudz, daudz, daudz, daudz, daudz, daudz, daudz maziem putekliishiem tie sakjeeraas kopaa (nezinaatniski sakot) un izveidojaas kaut kas no nekaa taa taalaak... cool.gif laughing.gif rolleyes_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
NovemberNövelet
iesūtīt 08.03.2004 17:50
Raksts #9


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 07.02.04
Kur: The point of no return



CITĀTS(eliiniite888 @ 08.03.2004 17:43)
es domaaju ka pasaule radaas no daudz, daudz, daudz, daudz, daudz, daudz, daudz, daudz, daudz, daudz, daudz, daudz, daudz, daudz, daudz, daudz, daudz, daudz, daudz, daudz, daudz, daudz, daudz, daudz, daudz, daudz, daudz, daudz,  daudz, daudz maziem putekliishiem tie sakjeeraas kopaa (nezinaatniski sakot) un izveidojaas kaut kas no nekaa taa taalaak... cool.gif  laughing.gif  rolleyes_a.gif

Interesanti, bet no ka radaas nekas? happy.gif Un kaada ir nekaa izpausme? Jo nekas tachu nav tas pats, kas tukshums huh.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
daiga
iesūtīt 08.03.2004 18:03
Raksts #10


Cūkkārpas ekspresī iepazīstas ar jauniem draugiem
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 03.11.03



Rwiki kurā grāmatā tu to lasiiji...
ļoti interesantas versijas...
smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
NovemberNövelet
iesūtīt 08.03.2004 18:07
Raksts #11


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 07.02.04
Kur: The point of no return



Mhm..Tack, tack.. smile.gif
Ir taada "Miiti par pasaules radiishanu"

Protams, jaukas versijas ir arii japaanjiem un kjiinieshiem ..happy.gif Varbuut kaadreiz sanjemshos ielikt whistling.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Yume
iesūtīt 08.03.2004 19:49
Raksts #12


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.02.04



Reiki.. viena nianse par skandinaavu miitiem, palasi vinjus, netaa kautkur ir... man zini pat ar visu lielo un tiiro miilestibu pret Loki un taa beerniem, liekas vinji riebiigi ja neteikt sliktaakk..
Tu zini no kurienes radaas cilveeki peec vinju domaam? pirmaa milzh kermenis sapuva, un taarpi kas to eeda kluva par ruukiem, un no ruukiem ceelaas arii cilveeki. Bija meeginaajums maaksligi veiidot cilveekus ar magijas paliidziibu, bet shkiet tie arii palika Askartaa dziivot..

Aizmirsu pieraxtiit... miits par pasaules rasanos .. man patiik mana versija1 tongue.gif
Man patik versija par neizdevushos eksperimentu.. un tik meegini man pateikt ka tas nav miits... palasi miita teoriju! happy.gif

Šo rakstu rediģēja Yume: 08.03.2004 19:51
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
NovemberNövelet
iesūtīt 08.03.2004 19:59
Raksts #13


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 07.02.04
Kur: The point of no return



Veel jau neko nepateicu.. tongue.gif Man tikai palika interesanti, kaa iisti tava teorija izpauzhaas? huh.gif Par neizdevushos eksperimentu sapratu, bet kas to eksperimentu veica? Un kam tad iisti vajadzeeja izdoties? rolleyes_a.gif

Šo rakstu rediģēja Reiki: 08.03.2004 20:00
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
earnella
iesūtīt 08.03.2004 20:05
Raksts #14


Lecina seskus
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.02.04
Kur: here there be dragons.



Mana versija... Nu nejēdzīga, bet vienalga... Ka pasaules nav. Es esmu, to es toč zinu, un daudzu citu arī ir, bet pasaules nav. Es ticu, ka ir dažādi plāni, bet tur nav pasaules! Mēs esam... Es nezinu, kas ir, bet pasaules nav. Nezinu, kur mēs esam, bet pasaules tā vienkārši nav.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Yume
iesūtīt 08.03.2004 21:02
Raksts #15


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.02.04



CITĀTS(Earnella @ 08.03.2004 20:05)
Mana versija... Nu nejēdzīga, bet vienalga... Ka pasaules nav. Es esmu, to es toč zinu, un daudzu citu arī ir, bet pasaules nav. Es ticu, ka ir dažādi plāni, bet tur nav pasaules! Mēs esam... Es nezinu, kas ir, bet pasaules nav. Nezinu, kur mēs esam, bet pasaules tā vienkārši nav.

wacko_a.gif Vau... tu taa safilosofeeji, ka es kopsumaa sapratu to, ka tu esi bet pasaules nav... pirmaa asociaacija bija.. tu karaajies tukshumaa...
godiigi nesapratu domu.. varbuut paskaidro..

Un reiki... kas veica eksperimentu... veica nu pienemsim augstaaka civilizaacija, par kuru mums veel nav nekaadas nojausmas un cilveeka praats ir paaraak norobezhots, lai to saprastu..
Bet, kam vajadzeeja sanaakt. Nu to man nav dots zinaat.. bet paskaties uz cilveeci.. vai to var uzskatiit par kautko izdevushos? huh.gif Shizofreenija, massu depresija, histeerija, sadisms utt... tu domaa, taa bija plaanots?

Šo rakstu rediģēja Yume: 08.03.2004 21:02
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
NovemberNövelet
iesūtīt 09.03.2004 08:42
Raksts #16


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 07.02.04
Kur: The point of no return



CITĀTS(Yume @ 08.03.2004 21:02)
Un reiki... kas veica eksperimentu... veica nu pienemsim augstaaka civilizaacija, par kuru mums veel nav nekaadas nojausmas un cilveeka praats ir paaraak norobezhots, lai to saprastu..
Bet, kam vajadzeeja sanaakt. Nu to man nav dots zinaat.. bet paskaties uz cilveeci.. vai to var uzskatiit par kautko izdevushos?  huh.gif  Shizofreenija, massu depresija, histeerija, sadisms utt... tu domaa, taa bija plaanots?

Nezinu, cik nu tas bija domaats, bet tu domaa, ka tikai uz zemes taadas lietas pastav? Manupraat, viss tas naaca kopaa ar pasaules attiistiiibu. Piemeeram, taadas depresijas saakumaa nemaz nebija... Un padomaa, tad taam civilizaacijaam bija jaabuut veel daudzreiz vairaak attiistiitaam nekaa mees tagad. :blink:
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Yume
iesūtīt 09.03.2004 08:51
Raksts #17


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.02.04



A tu domaa ka tas nevareetu buut.. ka citas ivilizaacijas ir daudzreiz attiitiitaakas par muuseejo... huh.gif Reiki, muusu civilizaacija ir relatiivi jauna...
Un runaajot par depresijas saakumu.. tas jau nav nekaads briinums, experiments nogaaja griistee veel no pasha saakuma.. cilveekiem pimiit paaraak daudz emociju.. tas arii traucee...

Šo rakstu rediģēja Reiki: 22.05.2004 16:18
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Lia'angia
iesūtīt 09.03.2004 10:03
Raksts #18


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.11.03
Kur: Rīga, Olaine
Labākā krievu valodas tulkojuma autore



CITĀTS(Martins @ 08.03.2004 17:13)
Jautaajums par tiem, kas tic kaadas mitologgijas (drossi vien jau taa buus Biibelee atrodamaa mitologgija) dotajam pasaules izcelssanaas skaidrojumam. Kaa tev taadi cilveeki patiik? Vai juuties vinnu sabiedriibaa labi? Vai nav sajuuta, ka, ja vinni ir speejiigi ticeet taadaam bleennaam, tad, iespeejams, vinni ir speejiigi ticeet veel sazin kaadaam sviestam un no vinniem labaak tureeties taalaak?

Martin, nu tad turpmāk turies no manis tālāk, tu notiekti nejutīsies omulīgi un droši manā sabiedrībā, jo es ticu Kristum. Kas zina, varbūt pēkšņi metīšos tev virsū ar svētīto ūdeni vai mēģināšu nosist ar krucifiksu. Es taču varu noticēt visādām blēņam. :blink: Varbūt tu tā nebiji domājis, bet iznāca diezgan aizskaroši tiem, kas ir kristieši. Varbūt bez manis te ir vēl kāds muļķis, kas tic šādām "blēņām".
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Northwatch
iesūtīt 09.03.2004 12:24
Raksts #19


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.10.03
Kur: arī pie kapa soli priekšā Tev.



CITĀTS(Reiki @ 08.03.2004 17:50)
Interesanti, bet no ka radaas nekas? Un kaada ir nekaa izpausme? Jo nekas tachu nav tas pats, kas tukshums

Nekas ir nekas...cilvēka saprāts to nevar uztvert ka var nebūt nekas. Tukšums tas nav - jo ta tas ir tukšums, tumsa arī tā nav...jo tad tā ir tumsa. Mēs nekad nespēsim to pieņemt ka no nekā rodas kaut kas...bet no kaut kā taču dvēseles nerodas. Dvēseles rodas no nekā. Tāda man tā ideja...
Nekas jau bija pašā sākumā. Mūžīgi...tāpat kā tu nekad nesasniegsi debesis, lai arī tu redzi to zilo krāsu. Izstiep roku un tu sapratīsi, ka tas ir kaut kas, kas nav nekas...tas nekur nebeidzas...aplis...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Martins
iesūtīt 09.03.2004 12:33
Raksts #20


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.12.03
Kur: Nogājis no ceļa uz Lorienu



CITĀTS(Lia'angia @ 09.03.2004 10:03)
CITĀTS(Martins @ 08.03.2004 17:13)

Jautaajums par tiem, kas tic kaadas mitologgijas (drossi vien jau taa buus Biibelee atrodamaa mitologgija) dotajam pasaules izcelssanaas skaidrojumam. Kaa tev taadi cilveeki patiik? Vai juuties vinnu sabiedriibaa labi? Vai nav sajuuta, ka, ja vinni ir speejiigi ticeet taadaam bleennaam, tad, iespeejams, vinni ir speejiigi ticeet veel sazin kaadaam sviestam un no vinniem labaak tureeties taalaak?

Martin, nu tad turpmāk turies no manis tālāk, tu notiekti nejutīsies omulīgi un droši manā sabiedrībā, jo es ticu Kristum. Kas zina, varbūt pēkšņi metīšos tev virsū ar svētīto ūdeni vai mēģināšu nosist ar krucifiksu. Es taču varu noticēt visādām blēņam. :blink: Varbūt tu tā nebiji domājis, bet iznāca diezgan aizskaroši tiem, kas ir kristieši. Varbūt bez manis te ir vēl kāds muļķis, kas tic šādām "blēņām".

Uzmineeji! Es tiessaam nebiju domaajis ticiibu kristiigajam vai citam Dievam (vai dieviem) likt vienaa kategorijaa ar ticiibu Biibelee vai jebkuraa citaa mitologgisko tekstu apkopojumaa atrodamajiem miitiem par pasaules radiissanu. Protams, neliegssos, ka arii ticiiba "augstaakajiem speekiem" man sskkiet visnotall savaada, bet manaa personiigajaa diivainiibu skalaa taa ir krieni vien zemaak nekaa ticiiba miitiem par pasaules radiissanu. Es biju domaajis gadiijumu, ja man kaads nopietnu seju staastiitu par pasaules rassanos no dieva splaavieniem vai tik pat labi dievu, kas radiija pasauli septinnu dienu laikaa.

Es nebuut nedomaaju, ka ticiiba tam vai citam dievam parada cilveeku par maniaku ("metiissos tev virsuu"). Gribu tikai bilst, ka religgija tas ir vesels uzskatu kopums. Cik lielaa meeraa pietureeties pie skaidrojumiem un noteikumiem, kurus piedaavaa taa vai cita religgija, katrs pats izlemj. Var ticeet Kristum, meegginaat tureeties pie Biibeles patiesiibaam un vienlaiciigi buut astrofizikkis, kuram ir skaidrs, ka visums nu nekaadi nevar buut radiits septinnaas dienaas. Cilveeki ir apbriinojami speejiigi apiet un piemirst dazzaadas ieksseejaas pretrunas, kuras katraa religgijaa ir atrodamas pa pilnam. Tas vinnus nepadara par maniakiem. Tomeer manaas aciis konsekvencei ir noziime. Vairums taa saucamo kristiessu muusu sabiedriibaa vienlaiciigi pamanaas ticeet arii lietaam, kuras ar kristiigo religgiju ir pilniigaa pretrunaa (astrologgija, dazzaada veida maggija, piemeeram). Un atgriezzoties pie mana agraakaa apgalvojuma ("no vinniem labaak tureeties taalaak") es tiessaam uzskatu, ka ar cilveekiem, kuri ir nekonsekventi savos spriedumos un uzskatos, kuri pamanaas vienlaiciigi ticeet dazzaadiem pretruniigiem vai aciiimredzami maldiigiem prieksstatiem (kaa miitiem par pasaules radiissanu) ir jaabuut uzmaniigiem. Ne obligaati taa, ka vinni mani apdraudeetu, tomeer noteiktaas situaacijaas vinnu anahronistiskie vai nekonsekventie uzskati var izraadiities biistami. Piemeeram, gadiijumos, kad religgijas noteikumi aizliedz vai paveel dariit to vai citu lietu. Piemeeri nudien nav taalu jaameklee.

Starp citu, ja kaads savaa ticiibaa ir gana stiprs, tad taada cciepsteessana kaa maneejaa, vinnam neko nekaitees. Tak nevajag gaidiit, ka pasaule buus pilna cienaas un pacietiibas pret tiem, kuru uzskati ir klaji preteeji vispaar piennemtajiem. Ja kaads muusdienaas patiesi tic radiissanas miitiem, tad ir jaabuut gatavam, ka vinnu nesaprattis. Biezzi un sirsniigi nesapratiis. Kurss pie taa buutu vainojams?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

5 Lapas V   1 2 3 > » 
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.03.2024 16:30