Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Pirms iesūti rakstu

Pirms iesūti rakstu, pārliecinies, ka tu tajā:

1) neesi lamājies;
2) personīgi neaizvaino citus diskusijas dalībniekus;
3) neatkārto jau iepriekš rakstīto;
4) izsakies par pavedienā apskatīto tematu;
5) izsaki savu viedokli, bet necenties to uzspiest citiem.

> Latviešu mitoloģija, Vai tā ir mūsējā?
Kedriks
iesūtīt 03.03.2004 15:43
Raksts #1


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



Tauta! Man te ienāca prātā uzjautāt jūsu domas par to, ka redz ir izteikts tāds vieduoklis, ka latvieši savā mitoloģijā jau visu aizguvuši esot no kaimiņiem - pusi no kaimiņiem somugriem, pusi no slāviem, vēl tam pa virsu pamatīgs krietietības slānis uzgāzts...un ka vispār tādu latviešu nemaz neesot...

MAn gan liekas ka kādam tā apgalvot (ar pirkstu nebakstīšu kam) ir izdevīgi kādu sev savtīgu mērķu labad....
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
8 Lapas V  < 1 2 3 4 > »   
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (20 - 39)
Kedriks
iesūtīt 04.03.2004 15:44
Raksts #21


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



He, daži iepriekšējie te rakstīja kaut ko par to ka neredzot jēgu un tā tālāk... nu man te iešāvās prātā tāda interesanta lieta...goda vārds, es to nekur nebiju izlasījis, tās ir manas domas - pieņemsim, ka jēdzienu "mirušo kults" ir dzirdējis vairums. Latviešiem tie ir veļi, kurus jābaro Līdzīgi ir vai domājams bija manuprāt vairumam indoeiropiešu. Tālāk - nāk kristietība - visu "pagānisko" aizslaukot vai pārņemot un "uzsūcot". Tālāk - 20 gs. nāk komunisms, ateisms un citi - ismi, kas noliek pie vietas reliģiju... it kā cilvēkiem jau vajadzētu būt gana racionāliem palikušiem...BET!

...bet! Ja paskatās valsts svētkus - kam par godu tie mēdz būt un KUR bieži vien notiek visādi valstiskas nozīmes svinīgi pasākumi? Kapos! KAPOS!!! Kur tiek nestas puķes, dedzinātas sveces, pareizticīgie arī paiku aiznes (ja nemaldos I vai II Dembeļu filmā tas bija apspēlēts wink.gif droši vien arī vēl kādi it kā pareizas ticības piederīgie)....un kas tad tas mums ir? Ziedošana, dvēseļu pielabināšana utt. sauciet to kā gribiet!

...tā vien skaties, ka senču garu pielūgšana JOPROJĀM ir dzīva tikai forma mainījusies! Bet kad ieraugu dzēkus nopietnām sejā TV ekrānā pie mūžīgās uguns Maskavā un visādus cienījamus onkuļus tik pat nopietniem ģīmjiem noliekam savas "veltes" man drusku gribas ķīķināt ka iedomājos ka viņi veic "mirušo garu pielabināšanas rituālu" smile.gif

Nezinu ko jūs par to domājat, bet man šķiet, ka tālu mēs "civilizētie" ļautiņi neesam tikuši!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aziren
iesūtīt 04.03.2004 16:08
Raksts #22


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.12.03
Kur: tepat vien es esmu...



Kedrik Tas notiek gandrīz visās kultūras.......mirušo kūlts visur ir piekopts un tas ir normāli.........pagānisms ir normāla parādība..........tradicionālās kristīgās konfesijas ir pilnas ar pagānisma elementiem un idejām.........


kāpēc tad daudziem latviešiem migla ir vēlarvien svēta padarīšana.....es neesmu vienīgais..........


Šo rakstu rediģēja Hisie-Gaur: 04.03.2004 16:09
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 04.03.2004 16:22
Raksts #23


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



Nu vienkāŗši mana sajūsma ir par to ka beidzot ir viens normāls kārtīgs piemērs, jo tas ko Tu saki...nu jā...it kā ir labi zināms ... tikai kad jānosauc kāds piemērs, parasti drusku aptrūkstās teksts rolleyes_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aziren
iesūtīt 04.03.2004 16:30
Raksts #24


Cīnās ar Lankašīras laumiņām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 23.12.03
Kur: tepat vien es esmu...



Mūsdienu cilvēks dzīvo pasaulē kura ir pilna ar mītiemj un mitoloģiju.....cilvēks sev cenšās ieskaidrot, ka netic mītiem, bet viņš sevi māna.........mūdienu pasaules mīti īpaši neatšķiras no tiem, kas bija dažus gadu simtus atpakaļ..........
...........cilvēks vienkārši nespēj dzīvot bez mīta, jo nevar pamatot savu eksistenci citādak un visu to, kas reāli pastāv...........zinātne jau arī ir sava veida mīts......

.......zinātne ir kā atas lukturītis, kuru poavērš pret zemi un tu spēj kaut ko paredzēt, pavērsīsis taisni, redzēsi vēl sliktāk, pavērsīs gaisā vai uzaugšu pret debesī........ņefiga Tu neredzēsi..........

.......spilgts piemērs mirušo kūltam ir kristietībā....aizlūgšana par tiem.......D-amerikā ir pat mirušo svētki........
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 04.03.2004 17:14
Raksts #25


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



CITĀTS(Hisie-Gaur @ 04.03.2004 16:30)
Mūsdienu cilvēks dzīvo pasaulē kura ir pilna ar mītiemj un mitoloģiju.....cilvēks sev cenšās ieskaidrot, ka netic mītiem, bet viņš sevi māna.........mūdienu pasaules mīti īpaši neatšķiras no tiem, kas bija dažus gadu simtus atpakaļ..........
...........cilvēks vienkārši nespēj dzīvot bez mīta, jo nevar pamatot savu eksistenci citādak un visu to, kas reāli pastāv...........zinātne jau arī ir sava veida mīts......

.......zinātne ir kā atas lukturītis, kuru poavērš pret zemi un tu spēj kaut ko paredzēt, pavērsīsis taisni, redzēsi vēl sliktāk, pavērsīs gaisā vai uzaugšu pret debesī........ņefiga Tu neredzēsi..........

.......spilgts piemērs mirušo kūltam ir kristietībā....aizlūgšana par tiem.......D-amerikā ir pat mirušo svētki........

...nu un es esmu sajūsmā kā varenie ateisti un tamlīdzīgie ļautiņi to visai aktīvi uz nebēdu katros valsts svētkos piekopj!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Andza
iesūtīt 04.03.2004 17:40
Raksts #26


Studē augstākās pārvērtības
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.11.03
Kur: Jauko poniju zemē.



Ja gribat forshu piemeeru, atstaastiishu, ko man vienaa lekcijaa folkloras pasniedzeeja paveestiija. Ka reiz uz Lauku Aviizi bija atsuutiita suudziibu veestule, ka ir radusiies lauku seetai nopietna probleema. Pie vinjiem agraak naaca nedaudz zalkshi un shie arii labpraat pabaroja vinjus. Bet tagad shie zalkshi ir savairojushies tik daudz, ka nav vairs skaidrs kaa tikt valjaa no vinjiem.

Aviizes rekakcija arii atbildeeja apmulsusi, ka nu taa ir taada gruuta lieta, un vieniigais, kas vinjiem naak praataa ir gaidiit varbuut tie zalkshi aizies.

Taatad skataamies, kaada lieliska veeljoprojaam pastaavosha bijiiba pret vienu senu simbolu - zalkti. Ne viena ne otra puse, ne mirkli neapsveera domu par sho dziivnieku izslakteeshanu. Nu vai nav skaisti?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Lia'angia
iesūtīt 04.03.2004 18:02
Raksts #27


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.11.03
Kur: Rīga, Olaine
Labākā krievu valodas tulkojuma autore



Ui, es savulaik pat veselu referātu biju uzrakstījusi par tēmu "mūsdienu folklora". Sākot ar bērēm, kur mitoloģisku izdarību ir ka vai nevajag, un beidzot ar eksāmeniem un skolnieku zīlēšanas kladēm. Un, ja pēdējās mainās līdzi gadiem, tad pirmajās (bērēs, tobiš), ir palicis daudz kā no pirmskristiānisma. Apgāztais šķīvis, logs, pa kuru dvēselei iziet, egļu zariņi, sveces, sega, ar ko zārku apklāj un tā tālāk. Un kur nu vēl svecīšu vakars...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 04.03.2004 19:13
Raksts #28


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



Njā...izskatās, ka viss kas saistīts ar miršanu ir tāds trakoti noturīgs cilvēku zpziņā... nez ar ko lai to izskaidro? whistling.gif Bet vēl taču jābūt kādām sfērām kur visas vecās māņticības ir saglabājušās smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Yume
iesūtīt 04.03.2004 19:22
Raksts #29


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.02.04



Kedrik, vieniigais kas man naak praataa kur vareetu buut saglabajushaas maanticiibas ir tautasdziesmaas... ja labi palasiit tieshaam var atras ljoti interesantas lietas, tikai "pareizi" jaalasa. man uz zilaidumu uzdaavinaaja graamatinju ar Latvieshu t-dziesmaam... saakumaa nogruudu malaa, bet nesen traapijaas pa rokai... palasiiju.. gudri gan muusu senchi bijushi.. kautgan, taa vareetu buut arii mana fantaazinja, pilniigi iespeejams ka es redzu kaa tur nav un nebija... bet ticeet gribeetos.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Lia'angia
iesūtīt 04.03.2004 20:11
Raksts #30


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.11.03
Kur: Rīga, Olaine
Labākā krievu valodas tulkojuma autore



CITĀTS(Kedriks @ 04.03.2004 19:13)
Bet vēl taču jābūt kādām sfērām kur visas vecās māņticības ir saglabājušās smile.gif

Nūūū, tā uzreiz grūti nosaukt, bet ikdienas sadzīvē tādi čum un mudž. Melnais kaķis. Sēdēšana pie galda stūra. Rokas nesniegšana pāri slieksnim. Neiet stabam apkārt katram pa savu pusi. Nepiesaukt, lai nepiepildās ("kā vilku piemin..."). dažādi ticējumi par pirmo reizi gadā. Kā gadu sagaidīsi, tā pavadīsi, u.t.t. Uz svētku galda sālim un laizei jābūt, un Jāņos un Ziemassvētkos - 9 ēdieniem. Un tā tālāk...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Nimue
iesūtīt 04.03.2004 21:18
Raksts #31


Istari māceklis
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 29.12.03
GP eksperts 2006



Veelaak uzrakstiishu vairaak un nopietnaak un par saakotneejo jautaajumu....

Bet runaajot tieshi konkreeti par mirusho kultu.. OK, tas ir jebkurai tautai - tachu pacelt to kulta liimenii... par to veel ir jaapadomaa. Njemsism veeraa, ka liidz 20. gs saakumam, pret naavi sabiedriibaa (runaajot par rietumu kultuuru vispaariigi, nedalot siikaak) bija nedaudz cita attieksme....

Latvieshu folkloraa, manupraat, veertiibu skalas pashu serdi nesaraujami veido darbs un gods. (piedodiet, neiesliigshu siikaak vaarda "gods" analiizee, bet taa nu tas reiz ir). Liidz muusdienaam tautas apzinjaa kaa veertiiba vairs nav saglabaajies ne viens, ne otrs... un taa nu te dziivo - pagaatnee. Miilot savus miitus par 700 verdziibas gadiem, par asinjojosho vadoni uz baltaas aitaadas un savas neskaitaamaas mirusho pieminjas dienas un kritusho pieminjas dienas...

Piedodiet, bet taads mirushaas pagaatnes kults manupraat tieshaam nav nevienai tautai.... Taa kaa - ir jau ir tas viss unikaali...

Tas taa - par folkloru muusdienaas..
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Lia'angia
iesūtīt 04.03.2004 22:33
Raksts #32


Uzlauž lāstus Gringotu bankā
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 14.11.03
Kur: Rīga, Olaine
Labākā krievu valodas tulkojuma autore



CITĀTS(Nimue @ 04.03.2004 21:18)
pagaatnee. Miilot savus miitus par 700 verdziibas gadiem, par asinjojosho vadoni uz baltaas aitaadas un savas neskaitaamaas mirusho pieminjas dienas un kritusho pieminjas dienas...

Piedodiet, bet taads mirushaas pagaatnes kults manupraat tieshaam nav nevienai tautai.... Taa kaa - ir jau ir tas viss unikaali...

Tas taa - par folkloru muusdienaas..

Paga, paga. Viena lieta ir oficiozā attieksme, un pavisma cita - tas, ko domā un dara tauta. Tu, teiksim, atzīmē visas tās bezgalīgās piemiņas dienas? Es nē. Bet Svecīšu vakarā uz kapiņiem noteikti aizeju. Un vispār, savu mīļo kopiņas apkopjot (hm! ievērojiet, vārdi līdzīgi!), sarunājos ar viņiem, un man ir aizdomas, ka viņi to dzird...
Bet par folkloru mūsdienās - folklora mainās tāpat, kā tauta. Un mūsdienu folklora ir anekdotes par jaunajiem krieviem, blondīnēm un datoriķiem. Un tā ir tāda pat, un tik pat vērtīga folklora, kā tautumeita, kas to zariņu birzē ne pa kam nelauza.
Padomājiet, cik daudz teicienus jūs ikdienas dzīvē lietojat. Kas sunim asti cels, ja ne pats. Kā vilku piemin, vilks klāt. Kurš putniņš agri ceļas... to pirmo apēd kaķis. kas citam bedri rok... Un tā tālāk. Tā arī ir folklora.
Lielai daļai cilvēku ir priekšstats, ka folklora ir bāleliņi pastalās un tautumeitas villainēs. Ne vella! Folklora - tas ir tas, ko runā, ko piesauc, ko dara tauta.
Kas, protams, nenozīmē, ka es ar dziļu un pilnīgu latviskuma izjūtu nedziedu senās, nenozelētās tautasdziesmas, un, ka, uzvelkot tautastērpu, es nejūtos savādāk un patiesāk, kā džinsās (reizēm). Visam ir savs laiks un vieta, bet folklora tomēr ir ap mums un mums līdzās, un būs tik ilgi, kamēr mēs teiksim "Uz veselībām" un "Dievs, palīdz", un pieklaudzināsim pie koka, un uz kapiem nesīsim pārskaitli puķu.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hareki
iesūtīt 05.03.2004 16:37
Raksts #33


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 12.01.04
Kur: Vientuļa klints kore bieza meža vidū



CITĀTS(Arwen @ 04.03.2004 09:24)
Mums latviešu valodas skolotāja vienreiz lasīja kā mūsu valodas vārdi sakrīt ar indiešu vārdiem. Piemēram Māra indiešiem ir kaut kāds tur dēmons  smile.gif .

Nu zviedru valodā šis vārds ar kaut kādu sliktu sievieti vai raganu apzīmē (pa ausu galam dzirdēts), bet neuzskatīsim, ka tas tapēc būtu vēsturiski aizgūts.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 06.03.2004 12:18
Raksts #34


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



CITĀTS(Lia'angia @ 04.03.2004 22:33)
CITĀTS(Nimue @ 04.03.2004 21:18)
pagaatnee. Miilot savus miitus par 700 verdziibas gadiem, par asinjojosho vadoni uz baltaas aitaadas un savas neskaitaamaas mirusho pieminjas dienas un kritusho pieminjas dienas...

Piedodiet, bet taads mirushaas pagaatnes kults manupraat tieshaam nav nevienai tautai.... Taa kaa - ir jau ir tas viss unikaali...

Tas taa - par folkloru muusdienaas..

Paga, paga. Viena lieta ir oficiozā attieksme, un pavisma cita - tas, ko domā un dara tauta. Tu, teiksim, atzīmē visas tās bezgalīgās piemiņas dienas? Es nē. Bet Svecīšu vakarā uz kapiņiem noteikti aizeju. Un vispār, savu mīļo kopiņas apkopjot (hm! ievērojiet, vārdi līdzīgi!), sarunājos ar viņiem, un man ir aizdomas, ka viņi to dzird...
Bet par folkloru mūsdienās - folklora mainās tāpat, kā tauta. Un mūsdienu folklora ir anekdotes par jaunajiem krieviem, blondīnēm un datoriķiem. Un tā ir tāda pat, un tik pat vērtīga folklora, kā tautumeita, kas to zariņu birzē ne pa kam nelauza.
Padomājiet, cik daudz teicienus jūs ikdienas dzīvē lietojat. Kas sunim asti cels, ja ne pats. Kā vilku piemin, vilks klāt. Kurš putniņš agri ceļas... to pirmo apēd kaķis. kas citam bedri rok... Un tā tālāk. Tā arī ir folklora.
Lielai daļai cilvēku ir priekšstats, ka folklora ir bāleliņi pastalās un tautumeitas villainēs. Ne vella! Folklora - tas ir tas, ko runā, ko piesauc, ko dara tauta.
Kas, protams, nenozīmē, ka es ar dziļu un pilnīgu latviskuma izjūtu nedziedu senās, nenozelētās tautasdziesmas, un, ka, uzvelkot tautastērpu, es nejūtos savādāk un patiesāk, kā džinsās (reizēm). Visam ir savs laiks un vieta, bet folklora tomēr ir ap mums un mums līdzās, un būs tik ilgi, kamēr mēs teiksim "Uz veselībām" un "Dievs, palīdz", un pieklaudzināsim pie koka, un uz kapiem nesīsim pārskaitli puķu.

Labi rūkts, lauva! Es savā provokatīvajā jautājumā biju kā reizi domājis tieši šīs - vēl tagad dzīvās mānticības! Vismaz es ja tā paseko līdz, izskatās ka esmu to ietekmē līdz ausīm...jo roku pār sliexni nedodu, mēlsus pār slieksni neslauku, stabam eju pa vienu pusi, atslāgas uz galda nelieku....hmmm...varbūtās vēl kaut ko atcerēšos....
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
NovemberNövelet
iesūtīt 06.03.2004 19:35
Raksts #35


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 07.02.04
Kur: The point of no return



Komentaars ne attieciibaa uz peedeejiem komentaariem, bet..Man likaas interesanti, te kaads Garliiba Merkjelja "Vanems Imanta" lasiija? Taa aprakstiita teema..Pilniigi prieks happy.gif

Veel interesaants citaats, kaa viena persona raksturoja latvieshus liidz 13. gadsmitam, kad tika ieviesta dzimtbuushana :" Liidz 13. gs. vinji bija laimiiga un prieciiga tauta, kas dziedaaja, dejoja un svineeja savus sveetkus, pieluudza savus dievus birziis un kalnu galos." rolleyes_a.gif

Un veel jau var taa pasha G.Merkjelja "Latvieshus" palasiit, bet man nepatiik veids, kaadaa taa graamata uzrakstiita getlost.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 08.03.2004 15:46
Raksts #36


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



Jāāāā, jāāā', tad jau pa taisno prom uz Balto Tehvu mītnesvietu pie pokainologijas speciālietiem! Nu tas koMerķelis saraxtīja no vēstures viedokļa ne obligāti bija precīzs, toties cik iedvesmoti viņš to visu pasniedza!!!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
NovemberNövelet
iesūtīt 08.03.2004 16:00
Raksts #37


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 07.02.04
Kur: The point of no return



CITĀTS(Kedriks @ 08.03.2004 15:46)
Jāāāā, jāāā', tad jau pa taisno prom uz Balto Tehvu mītnesvietu pie pokainologijas speciālietiem! Nu tas koMerķelis saraxtīja no vēstures viedokļa ne obligāti bija precīzs, toties cik iedvesmoti viņš to visu pasniedza!!!

Jaa, Kedrik, ljoti iedvesmojoshi, piemeeram, shis izteikums par kaadu muzihnieku:
(..) Vinjsh sleepjas aiz labdara maskas un prot izsuukt savu ljauzhu asinis tikpat nezheeliigi vai veel nezheeliigaak- ar filantropiskiem un gudriem iestaadiijumiem."

Muizhnieki noteikti lasot iedvesmojaas uz sadismu happy.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 08.03.2004 16:06
Raksts #38


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



...un viss tas urrā patriotiskaios nacionālā romantisma apdvestais "senlatviešu" dievu "panteons" ar visādiem Pīkoliem Potrimpiem, Bārdaišiem, Puškaišiem un tamlīdzīgiem dabas brīnumiem! Brastiņu Ernests ( un ne viņš viens) savā laikā no sirds šamos Vidvudus un ko visus atmaskoja smile.gif ...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
NovemberNövelet
iesūtīt 08.03.2004 16:12
Raksts #39


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 07.02.04
Kur: The point of no return



Man patiik shis..Vai juus zinat, kas seniem latvieshiem bija shis :
Dieveris=svainis
Ietalja=svaine
Ljaudava=liigava
Kjevulainis=sievas maasas viirs
Paade=krustaamais beerns
Ose=sievasmaate laughing.gif
Svaats=saprecinaataajs
Maasenis=maasas deels

Šo rakstu rediģēja Reiki: 08.03.2004 16:27
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 08.03.2004 16:21
Raksts #40


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



Tas ka tie ir radi , nevis dievu panteons, pirmajā acu uzmetienā sapratu, bet kas tieši ir katrs no viņiem...precīzi nemaz nevaru pateikt...sad.gif Jāskatās vārdnīcā. Bet davai par mitoloģiju tomērt, ja?

Nu pāde ir bērns pirms krustabām, kad nav uzņemts dzimtā.
Ļaudava - saderētā meita, bet vēl neapprecēta. Manuprāt. Pārējie ir paslīdējuši garām maniematmiņas apcirkņiem.

Šo rakstu rediģēja Kedriks: 08.03.2004 16:22
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

8 Lapas V  < 1 2 3 4 > » 
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
2 lietotāji/s lasa šo pavedienu (2 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.03.2024 20:00