Kurbijkurne forums

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Izlasi, pirms iesūti!

Lūgums neaizrauties ar jaunu pavedienu veidošanu pa labi un pa kreisi - par visiem sīkumiem, par ko tik vien varētu iedomāties. Ja vēlies aizsākt jaunu tematu, tad runā par jautājumu, kas tevi interesē, par ko tev ir, ko teikt, un kuru tu patiešām vēlies apspriest.

Katra jauna pavediena pirmajam rakstam ir jābūt vismaz 150 vārdu garam (šajā lūgumā kopā ir 76 vārdi). Pretējā gadījumā pavediens tiks dzēsts, neskatoties uz to, kādas atbildes būs iesūtītas.

> Strups zināja par Drako uzdevumu vai nē?
Idril
iesūtīt 25.08.2005 21:03
Raksts #1


Lecina seskus
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 09.07.04
Kur: Valmiera :D



Starp visu jucekli un Dumidora nāvi man radās jautājums.

Vai Strups zināja, kāds ir Drako uzdevums?

Ja jā..
Tad kāpēc viņš prasīja pašam Drako, ko viņš dara un vai nevajag palīdzēt vai jel kā atbalstīt viņu?
Vai tiešām Nesaulaužamā Zvēresta ietvaros?
Un kāpēc viņš 2. nodaļā ne ar pušplēstu vārdu nepieminēja, kādu sīkumu, vai detaļu no šī plāna, kas apliecinātu, ka viņš zin, bet gan runāja izvairīgi un vispārināti?

Bet lielāks jautājums ir ja nezināja.

Tad kāpēc izlikās, ka zin?
Lai izrādītos Bellai, lai pārliecinātu viņu?
Tam nebūtu nepieciešami šāda mēroga meli, viņa atbildes bija Bellu pārliecinājušas, vairāk vai mazāk.
Lai Narcisei nevajadzētu savā veidā nodot Voldemortu izpaužot plānu?
Kāpēc gan šādas rūpes? Slepens sakars?


Kāpēc gan bija nepieciešami šie meli, ja tie bija meli?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
2 Lapas V   1 2 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
mr Bl@ck
iesūtīt 25.08.2005 22:38
Raksts #2


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 08.06.04
Kur: In shadows, looking how the fate unfolds



Godīgi sakot jau otrajā nodaļā man radās iespaids ka Strups nemaz nezina kas tur par plānu. Pašlaiknevaru atcerēties kurā tieši vietā tas bija bet pārlasīšu nodaļu un rīt ielikšu citātu.
Dumidora nogalināšana man likās nemaz neietilpa plānā man radās iespaids ka viss ir viens liels pārpratums
Jā es arī neatbidēju kāpēc viņš varēja izlikties. Nu iespējams lai pārliecinātu ka ir viņu pusē un ir viens no Voldemorta uzticamākajiem padotajiem. Ja tā pavēro man likas ka sarunā ar Narcisu Strups centās izspiest visu iepējamo informāciju.

Labi pēdējo teikumu var nrņemt vērā es vienkārši aizdomājos smile.gif

Šo rakstu rediģēja mr Bl@ck: 25.08.2005 22:42
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Idril
iesūtīt 25.08.2005 23:07
Raksts #3


Lecina seskus
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 09.07.04
Kur: Valmiera :D



Bet kamdēļ?
Ziņkārība par plānu?
Informācijas vākšana Ordenim?
Vai tā vērts bija vēlāk upurēties Dumidoram?
Kas Strupu tik ļoti saistīja ar Narcisi un Drako, ka piespieda veikt zvērestu? Strups parasti nav diez ko laipns izpalīdzēšanas ziņā?
Kas tur varētu slēpties?

Vai tiešām vienkāršas plātīšanās pēc tas viss bija vajadzīgs? Strups ir aprēķinātājs, taču..
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Aiva
iesūtīt 26.08.2005 08:17
Raksts #4


Šņācmēles tulks
******

Grupa: Daiļdarbu pārziņi
Pievienojās: 22.12.03
Gondoras sargs



Manisprāt, Strups tobrīd nezināja neko par to, kas bija Drako uzdevums, un bija pārsteigts, un ļoti vēlējās uzzināt, jo kā Ordeņa spiegam, viņam tas BIJA svarīgi. Un viņš ļoti meistarīgi nospēlēja 'es visu zinu, bet pastāsti vien man vēlreiz' lomu otrajā nodaļā, galvenokārt Bellai, bet mazliet arī Narcisei.

Galu galā, Nāvēžiem, iespējams, ir zināms, ka viņus kāds izspiego, nav tikai zināms, kurš...

Kas saista Strupu ar Narcisi...

Nū... te nu mēs aizejam minējumos... Un to varētu būt daudz...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mēnestiņš
iesūtīt 26.08.2005 15:40
Raksts #5


Bēg no sera Kedogena
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 17.03.04
Kur: ceļā



CITĀTS(Aiva @ 26.08.2005 08:17)
Manisprāt, Strups tobrīd nezināja neko par to, kas bija Drako uzdevums, un bija pārsteigts, un ļoti vēlējās uzzināt, jo kā Ordeņa spiegam, viņam tas BIJA svarīgi. Un viņš ļoti meistarīgi nospēlēja 'es visu zinu, bet pastāsti vien man vēlreiz' lomu otrajā nodaļā, galvenokārt Bellai, bet mazliet arī Narcisei.


jā, man arī 2.nodaļas Strupa teksti likās tādi izvairīgi un vispārināti attiecībā uz Drako uzdevumu..... varbūt viņš gribēja pasargāt Narcisi no Voldemorta, bet nedomāju, ka tur varētu slēpties kas vairāk.... un galugalā - kāpēc tad viņam pēc tam būtu jāizliekas Drako priekšā, ka neko nezina? tur trūkst loģikas. huh.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Memoria
iesūtīt 27.08.2005 17:12
Raksts #6


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 03.02.04
Kur: Tur kur tu vismazāk to gaidi



Ewzz baac, juus gribat teikt ka Strupam ir sakars ar Narcisi? laughing.gif
Vispaar man lasot graamatu ne reizi neienaaca praataa ideja, ka Strups vareetu nezinaat par plaanu..
Bet reaali, tagad logjiski padomaajot, tieshaam saak likties, ka Strups nezinaaja par plaanu, ja gadiijumaa, ja vinsh buutu to zinaajis, vinsh buutu vareejis k-kaadaa veidaa pieraadiit, ka zin.

CITĀTS
Kas Strupu tik ļoti saistīja ar Narcisi un Drako, ka piespieda veikt zvērestu? Strups parasti nav diez ko laipns izpalīdzēšanas ziņā?
Kas tur varētu slēpties?


Mmzz, pirmkaart Narcisa vinjam prasiija vai vinsh dos to wovu, ja vinsh nebuutu piekritis, tas buutu aizdomiigi...
Otrkart - kaapeec Strups naw laipns izpaliidzeeshanas zinjaa?

Vinsh taisija Lupinam to dziru, vinsh paliidzeeja visu laiku Dumim, vinsh maaciija Harijam sleppraatiibu un veel 100 un 1 lietu!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Idril
iesūtīt 27.08.2005 21:51
Raksts #7


Lecina seskus
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 09.07.04
Kur: Valmiera :D



Ar to izpalīdzēšanu ir doma tāda - ai viņš dara kaut ko tādu - ārpus saviem pienākumiem, ko viņam neuzliek Dumidors? Piemēram - visus tevis minētos piemērus - tur savu pirkstu un lūgumu noteikti ir pielicis Dumidors. Viss iespaids, kas par strupu rodas ir tāds, ka viņš ir nesabiedrisks un necenšas iederēties, tādēļ..

Kāpēc viņš palīdzēja Narcisei un Drako? Tikai tāpēc, ka viņa lūdza? Viņš mierīgi varēja patiekt, ka nav gana liels Idiots, lai jauktos Voldemorta lietās.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Victor Krum
iesūtīt 28.08.2005 13:48
Raksts #8


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 02.03.04
Kur: Uz slotas



Nu tā.

Emm, vispār pēc otrās nodaļas loģiski skatoties uz to visu, sanāk apmēram tā. Strups nezin, kas Drako ir par uzdevumu, viņš (tā vismaz ļoti izskatās) grib iegūt uzticību Narcisas acīs. Nu man tā smagi izskatījās. Bet tad atkal, diezgan stulbi parakstīties uz to nesalaužamo lāstu.

Bet no otras puses, vēl stulbāk uz viņu būtu parakstīties, ja Strupam plāns patiešām būtu zināms.

Palikšu pie tā, ka nezināja.
CITĀTS
"Narcissa, that's enough. Drink this. Listen to me."
She quieted a little; slopping wine down herself, she took a shaky sip.
"It might be possible... for me to help Draco."

Nu šite viņš pats pieteicās palīdzēt. Manuprāt, tāpēc, lai vairāk uzzinātu, kas Drako ir padomā. Un uz nesalaužamo lāstu pieteicās tāpēc, ka Bellatrikse paņirgājās
CITĀTS
"Aren't you listening, Narcissa? Oh, he'll try, I'm sure... The usual empty words, the usual slithering out of action... oh, on the Dark Lord's orders, of course!"

Lai arī cik stulbi tas neizklausītos, tā sanāk. Drošvien Strupam ne prātā neienāca (par to es neesmu drošs) ka Drako ir uzdevums nogalināt Dumidoru.

Vispār liekas, ka tur vajag būt vēl kaut kam. Kaut kam, ko spriežot pēc visa notikušā nevar tik vienkārši piedomāt klāt. Jo teiksim, ja Strups nezināja par plānu, tad uzzināja par to semestra laikā piesakoties Drako palīdzēt... vai varbūt tomēr nē?

Vispār loģiskāk sanāk, ka ne viņš ne Dumidors par plānu nezināja, viņi abi zināja tikai, ka Strups ir uzlicis nesalaužamo zvērestu. Grāmatas beigās Drako stāv un nespēj Dumidoru nogalināt, tad ieripo Strups (atceramies ka viņi abi zin par nesalaužamo lāstu), Dumidors to apzinās un tāpēc arī saka "please Severus", jo man neliekas ka Strupam tas liktos tik vienkārši nogalināt Dumidoru.

Tas sanāk tikai viens no variantiem. Man liekas ka tur tomēr ir kaut kas advancētāks. Fig viņ zin kas.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
grapefruit
iesūtīt 29.08.2005 10:37
Raksts #9


Streipuļo ārā no Vepra galvas
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 05.07.04
Kur: Starp savām pasaulēm tukšumā
Rakstnieks 2005



CITĀTS
Vispār liekas, ka tur vajag būt vēl kaut kam. Kaut kam, ko spriežot pēc visa notikušā nevar tik vienkārši piedomāt klāt. Jo teiksim, ja Strups nezināja par plānu, tad uzzināja par to semestra laikā piesakoties Drako palīdzēt... vai varbūt tomēr nē?


Man liekas, ka šis gabaliņš liecina par to, ka Strups domā, ka Malfoja uzdevums ir nogalināt Dumidoru. Te bija par to nolādēto kaklarotu.

CITĀTS
" . . . cannot afford mistakes, Draco, because if you are expelled —"

"I didn't have anything to do with it, all right?"

"I hope you are telling the truth, because it was both clumsy and foolish. Already you are suspected of having a hand in it."

"Who suspects me?" said Malfoy angrily. "For the last time, I didn't do it, okay? That Bell girl must ' ve had an enemy no one knows about — don't look at me like that! I know what you're do­ing, I'm not stupid, but it won't work — I can stop you!"


Malfoja domas profesoram neizdevās nolasīt. Bet viņš nav īsti pārliecināts, ka ir uzzinājis. Par nāvēžu ielaišanu Cūkkārpā Strups iepsējams nemaz nenojauš.

Šo rakstu rediģēja grapefruit: 29.08.2005 10:38
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Victor Krum
iesūtīt 29.08.2005 13:01
Raksts #10


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 02.03.04
Kur: Uz slotas



Nu, pieņemot, ka Strups uzzināja par Malfoja uzdevumu semestra laikā, drošvien ir kaut kas mistisks vēl pa vidu (nav ne jausmas kas), jo šaubos, ka Dumidors tik vienkārši akceptētu faktu, ka viņam jāmirst.

Ai, iespējams ka kaut kur ir kaut kāds "clue" par šito visu. Vells viņ zin kas tur īsti notika. Kaut kas maģisks wink.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sibilla
iesūtīt 29.08.2005 21:31
Raksts #11


Izrāda pirmās maģijas pazīmes
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 03.06.04
Kur: Jelgava



Es nedomaaju ka Strups zinaaja par plaanu,jo ja vinjsh zinaatu,tad necenstos visu maaciibu gadu noskaidrot kas Malfojam padomaa.
Jo es sapratu ka Strups ir visu gadu meegjinaajis tapat kaa Harijs izsekot Malfoju.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Victor Krum
iesūtīt 29.08.2005 22:07
Raksts #12


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 02.03.04
Kur: Uz slotas



tomēr pēc tās kvoutes ko grapefruit ielika gandrīz vai neticās, ka Strups nezin. Lai gan tas joprojām ir iespējams.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sol Invictus
iesūtīt 30.08.2005 18:22
Raksts #13


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: Tallina
Niks 2006



Domāju, ka viņš zināja - vai tiešām viņš būtu tik stulbs, lai riskētu ar savu dzīvību nezinot ar ko tieši riskē. Vispār man liekas, ka uzdevums bija nevis nogalināt Dumidoru, bet iznīcināt Cūkkārpu - kamdēļ atvilkt uz skolu veselu baru nāvēžu un sarīkot grautiņu tā vietā, lai mierīgi klusām novāktu Dumidoru un tītos tālēs zilajās ? Priekškam vajadzēja visu gadu ņemties gar to pieprasījuma istabu (vai kā to latviski sauc) ? Ja uzdevums tiešām bija diskridetēt skolu, tad iespējams Drako vienkārši pats izdomāja, ka lai to izdarītu pietiek novākt Dumidoru.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
aivvv/troll drea...
iesūtīt 05.09.2005 17:01
Raksts #14


Pokemonu pavēlnieks
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 24.07.03
Kur: prefektu vannasistaba nodarbojoties ar...
Zilonītis Dambo 2012



es atkal iesku nedaudz savaadaaku variantu domaaju ka strups zinaajau jau prims bellatrises un narcises ierassanaas pie vinna par malfoja uzdevumu un arii dumidors to zinaaja nevaru pateikt kaada iemesla peec taccu domaaju ka dumidoram ir svariigi lai malfojs paliktu dziivs taccu neklluutu arii par slepkavu
taadejaadi vareetu skaidrot arii visus tos jautaajumus no strupa puses jo malfojs ar vinnu nesadarbojaas un strups nezinaaja ko konkreeti vinnss plaano un tie divi slepkaviibas meigginaajumi vinnam likaas izcili stuulbi jo ja malfoju izmestu vinnu nogalinaatu voldemorst un arii strups ietu bojaa

protams manai teorijai truukst faktologgiska pieraadiijuma taccu juuseejaam arii....
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mauvaise Mademoi...
iesūtīt 05.09.2005 17:28
Raksts #15


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 10.08.05



Zinot Roulingu, viņa nemaz neietvertu grāmatas sākumā (proti tikai 2.nodaļā) tik svarīga notikuma precīzu skaidrojumu, nu, Drako uzdevumam. 'Tieši tas arī rada interesi lasīt stāstu uz priekšu.
Esmu domājusi, vai Narcisei un Strupam ir bijis kāds sakars. Iespējams, ka bija, bet to mēs nevaram zināt. Spējam tikai minēt. Nu ko, jāgaida septītā grāmata un visu uzzināsim.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sheep
iesūtīt 05.09.2005 17:42
Raksts #16


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 15.03.05



Pilnīgi piekrītu Flērai: nebūtu jegas rakstīt gramatu, ja viss jau būtu skaidrs no pasha saakuma! Taa ir literatuura, tajaa jaatrod veids, kaa iepaziistinaat konfliktu un uztureet intrigu. Manupraat, Strups nav tik stulbs, lai dotu Nelauzhamo Zvērestu, apsolot izdariit ko taadu, par ko vinjam nav nekaadas nojausmas...
Tas, ko vinjsh prasiija Drako bija veids, kaadaa Drako domaa izpildiit savu uzdevumu, nevis kaads shis uzdevums ir.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Victor Krum
iesūtīt 06.09.2005 01:07
Raksts #17


Gāž podus mikstūrās
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 02.03.04
Kur: Uz slotas



khe-he-he. Vispār sheep, to TIK droši nevar apgalvot. You may never know.

un pieņemot, ka Strups teica Bellai, ka viņš ir informēts par Drako uzdevumu, nekas cits viņam neatlika ko teikt Malfojam.

Tas tā kā "Prāta Bankā". Divi varianti parasti atkrīt, un paliek divi loģiskākie. Katram savi argumenti par un pret. Nevar nevienu tā droši atmest. Ir tikai kāds sīkums kas nosaka, kurš no tiem ir pareizais. Te, man liekas, grūti saprast kā tieši notikumu gaita risinājās.

Vispār mani mulsina tas, ka, ja gadījumā Strups no sākuma visu zināja, sanāk ka Dumidors izvēlējās mirt jau sen. Man pieņemamāks ir variants, ka viņš to uzzināja kaut kad vēlāk, un šo faktu akceptēja.

No otras puses Dumidors vienmēr par visu ir bijis baigi informēts, tā ka tiešām iespējams, ka viss bija saplānots no laika gala un rādot Harijam visas tās atmiņas, viņš Hariju sagatavoja.

Bet no pēdējās puses (domāsim 3D wink.gif) ir bijušas reizes, kad Dumidors galīgi nav bijis viszinošs... kā jau teicu visam šim tādi divi derīgi varianti.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Hikari
iesūtīt 30.09.2005 07:23
Raksts #18


Skatās acīs baziliskam
******

Grupa: Biedri
Pievienojās: 19.07.04
Kur: Latvija <-> Japāna
Sakuras ziediņš



Nostariel, patiesi labs jautājums.
Es domāju, ka Strups to tomēr nezināja. Vismaz man tā liekas. Viņš taču toreiz centās izprast Drako, izjautāt, kad Harijs viņus pieķēra, vai ne?!
Man liekas, ka viņš tikai izlikās, ka zin vairāk, lai vienkārši palielītos vai kā tā... whistling.gif
Flēra- par to sakaru. Arī es domāju, ka tas ir pilnīgi iespējams. Viņi abi uzvedās ļoti aizdomīgi... rolleyes_a.gif Bet ar šo momentu Rolinga labi pastrādāja...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Mattiass
iesūtīt 07.10.2005 14:23
Raksts #19


Cep picas
Grupas ikona

Grupa: Aurori
Pievienojās: 25.03.04
Kur: Rīga
Foruma maršals 2012



Par to sakaru - taa ir interesanta teorija...

Kas attiecas uz to, vai Strups zinaaja vai nee, domaaju, ka zinaaja gan, tikai pa ausu galam, vispaareejos vilcienos. Nedomaaju, ka vinsh plaanu paarzinaaja visos siikumos.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
~SweetIrony~
iesūtīt 30.10.2005 20:05
Raksts #20


Pārvērš vaboles par pogām
***

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.07.05
Kur: Ledusskapī pie gurķiem!



nu man liekas, ka bija tā, ka Strups to zināja, jo kā tad viņš zināja, ka beigās Malfojam ir jānogalina Dumdors? Jo Strups (ja nemaldos) teica Malfojam, lai viņš beidzot to izdara, bet kad Malfojs to nespēja, Strups to izdarīja viņa vietā...
Tātad, ja Strups nebūtu zinājis, kas Malfojam jāizdara, kā tad viņš zinātu, kas viņam jādara beigās tajā brīdī? ...tādā gadījumā sanāk diezgan neloģiski...

Un vēl lieta tāda, ka laikam Ziemssvētkos, kad Malfojs it kā ielavījās bez uzaicinājuma Slughorna (sorry nezinu kaa vaards tulkojaas) ballītē, viņš patiesībā bija mēģinājis aizlavīties pie Strupa, par ko Strups viņam vēlāk sarunas gaitā pārmeta... tad, ko Malfojs bija gribējis no Strupa, ja pats pie viņa gāja? Ja viņš vēlētos savu uzdevumu paturēt noslēpumā, tad nebūtu gājis pie kāda... šajā gadījumā Strupa...

nu mēģiniet izdarīt secinājumus no tā visa.. un vispār es ceru, ka kaut ko sapratāt, jo domu ir daudz un vēl grūtāk ir tās izteikt... nu tas tā ne pa tēmu...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

2 Lapas V   1 2 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 29.03.2024 01:29