Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> "Tumšo laiku" vēsture
Sol Invictus
iesūtīt 06.09.2004 17:41
Raksts #1


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: Tallina
Niks 2006



Kaapeec agro viduslaiku veesture skaitaas mistiska un nosleepumaina ?

Šo rakstu rediģēja Reiki: 06.09.2004 18:33
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
2 Lapas V   1 2 >  
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 19)
Alfirin
iesūtīt 06.09.2004 17:51
Raksts #2


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.01.04
Kur: Nūmenora



Manuprāt, tāpēc, ka tā ir ļoti neskaidra, notikumi annālēs bieži vien ir sagrozīti tobrīd valdošajam spēkam par labu (un pēc tam mainīti atkal), visas liecības ir pilnas mistikas, ļoti maz ir racionālu pamatojumu...

Kaut kā tā.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
NovemberNövelet
iesūtīt 06.09.2004 18:32
Raksts #3


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Bijušie
Pievienojās: 07.02.04
Kur: The point of no return



Starp citu, foruma pamatvaloda ir latviešu, tad lūdzu viņā arī rakstīt. Nedomāju, ka kādam būs prieks, ja es te sākšu ar zviedru val. spīdēt, izņemot mani pašu.
[Raksts rediģēts]
Mistiska un noslēpumaina? Nu kā nu kuram.. Ja vairāk parakņājas vēsturē, tā drīzāk liekas baisa.
Šo te izteicienu drīzāk var attiecināt uz 11.-9. gs. p.m.ē, kuru tā arī sauca "tumšie gadsimti jeb Homēra laikmets."Tos tā vairāk dēvēja tāpēc, ka lielāko informāciju par šo laika posmu sniedza tikai Homēra sacerētie darbi- "Odiseja" un "Iliāda" (zinu, zinu, ka Homērs pats bija akls, viņa darbus pierakstīja krietni vēlāk, sākumā tas izplatījās mutvārdos). Starp citu, sengrieķi citēja Homēru kā Svēros rakstus un meklēja tajos augstāku dzīves jēgu.
Kāpēc vēl jēdziens "tumšie gadsimti" atbilst? Gāja bijā ahajiešu civilizācija, pazuda augstā piļu kultūra, ahaju tirdzniecība tika sagrauta, pātrūka sakari ar citām cilvilizācijām- vārdu sakot, valdīja haoss līdz pat polisas izveidei.
Ja kāds vēlas ko papildināt- lūdzu.
Ja runa iet tieši par viduslaikiem, te var simtiem iemeslu uzskaitīt.. Tikai laika nav tik daudz, lai visus tagad uzrakstītu. Varbūt vēlāk saņemšos..
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sol Invictus
iesūtīt 06.09.2004 18:41
Raksts #4


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: Tallina
Niks 2006



Es domaaju agros viduslaikus - esmu dzirdeejusi sho terminu arii attieciibaa uz tiem
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Martins
iesūtīt 06.09.2004 20:44
Raksts #5


Kārto SLIM-us
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.12.03
Kur: Nogājis no ceļa uz Lorienu



"Mistiska un noslēpumaina"? Says who? Kas to saka? Man nav nācies saskarties ar uzskatu, ka kāds no vēstures posmiem oficiāli (vēstunieku, antorpologu, valodnieku, jebkuru notpietnu pētnieku rakstos) tiktu uzskatīts par mistiskāku un noslēpumaināku nekā cits posms.

Tas, ka populārā kultūrā daži vēstures periodi tiek attēloti kā īstais noslēpumu un maģijas laiks ir cita lieta. Visiemīļotākie šajā ziņā šķiet senie laiki Ēģiptē un agrie Viduslaiki Eiropā, arī viduslaiku Ķīna un Japāna. Šādiem stereotipiem droši vien ir savi (man nezināmi) iemesli un tie visticamāk ir kādu 19. gadsimta beigu, 20. gadsimta sākuma reitumeiropas kultūras norišu rezultats. Ei nu zini, tieši kādi ietekmīgi literāti, komponisti, kinorežisori radīja noslēpumaino, drūmo (un visnotaļ ne-vēsturisko) viduslaiku tēlu tavā galvā. Padomā, kādus daiļdarbus esi lasījusi un skatījusies par (it kā) viduslaikiem un kaut ko varbūt sapratīsi.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sol Invictus
iesūtīt 06.09.2004 21:25
Raksts #6


Prāto, kā lietderīgāk ieguldīt rūķīšu zeltu
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 21.07.04
Kur: Tallina
Niks 2006



rolleyes_a.gif es jau nesaku, ka agriinie viduslaiki bija druumi un mistiski - dazji cilveeki tos par taadiem uzskata. Ja godiigi - mums veesturee vairaak maaciija par laiku peec 13. gs.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Farliner
iesūtīt 07.09.2004 13:59
Raksts #7


Gatavo atskaiti Zemvaldim
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 01.12.03



Pamatiemesls, protams, ir tas, ka par šo laiku ir salīdzinoši maz raksīto avotu, un, attiecīgi - ja par kaut ko ir maz informācijas, cilvēkiem tas liekas noslēpumā tīts. Un, protams, mūsdienu konoļaudis arīdzen ir pacentušies to visu padarīt vēl "mistiskāku" un "noslēpumaināku" - kaut vai to pašu "Karali Arturu " noskaties - mistika un noslēpumi vien smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 07.09.2004 14:13
Raksts #8


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



Apzīmējums "Tumšie gadsimti" attiecībā uz agrajiem viduslaikiem R-Eiropā ir 19. gs. vēstures zinātnes attīstības līmeņa produkts, kas saistās ar aizspriedumiem par "tumšajiem viduslaikie" kaut gan patiesībā tie bija visai "krāsaini".

Nu un protams, avotu materiāla ar par to laiku ir mazāk smile.gif

Vispār vēsturē dažādiem laika periodiem nosaukumi tiek piešķirti diezgan patvaļīgi. Turklāt dažādās valstīs un reģionos tie būs atšķirīgi.

Piem. kas ir "romiešu dzelzs laikmetam" rietumos pie mums atbilst "senākais dzelzs laikmets", "merovingu laikam" - aptuveni vidējais dzelzs laikmets, "vikingu periodam" - vēlais dzelzs laikmets. "Tumšie gadsimti" ir īpaši populārs apzīmējums Anglijā. Turklāt arī pati zinātne uz vietas nestāv un viens otrs apzīmējums ar laiku atmirst kā neprecīzs un neaktuāls.

Šo rakstu rediģēja Kedriks: 07.09.2004 14:15
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Alfirin
iesūtīt 07.09.2004 15:51
Raksts #9


Ataudzē kaulus pēc uzvaras kalambola mačā
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.01.04
Kur: Nūmenora



Un par galīgi atpalikušiem tos laikus arī nevar saukt! Mēs skolā ļoti sajūsminājāmies par šķērēm, kas ir "Tumšo viduslaiku" izgudrojums. Bijau jau vēl, gan jau Kedriks zinās labāk.

Nu, nāc, ser! Nospīdi!
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dinaer
iesūtīt 07.09.2004 15:55
Raksts #10


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.10.03
Kur: lielceļš



man tas drizaak sautaas arii ar taa laika iipatniibaam. savaazinjaa tie bija loti tusoniigi laiki, bet tai pashaa briidii dziive taa laika cilveekiem bija diezgan "intresanta".

loti daudz kas vareetu tik paskaidrots ar zinaashanu truukumu, turklaat tai laikaa cilveeki pashi sveeti ticeeja visam paardabiskajam un ieraugot kautko jaunu un nesaprotamu nobijaas. nedomaaju ka viduslaiku veesture, bet gan pats tas laiks taa tiek vairaak vai mazaak aprakstiits.
nuja - diemzeel reaali materiaali, jeb dokumentu par to visu nav. kautkaada kaartiigaaka dokumentaacija saakaas tikai ar renesanci diemzeel, savaadaak varbuut meeszinaatu vairaak un arii saprastu labaak smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 09.09.2004 13:04
Raksts #11


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



CITĀTS(Alfirin @ 07.09.2004 15:51)
Bijau jau vēl, gan jau Kedriks zinās labāk.

Nu, nāc, ser! Nospīdi!

Ņu tehnika jau uzlabojās visu laiku... Daži piemēri no Latvijas.....no kāšarkla agrajos viduslaikos pārgāja uz spīļarklu, no graudberžiem uz rotējošajām rokas dzirnām, no koka lāpstām uz lāpstām ar ````ķa apkalumiem, atdalījās kalēja amats no rotkaļa amata un radīja savu specifisku rīku komplektu utt.

Bet vispār galveno es jau tā kā pateicu...un kam man tāda uzmanība? blush.gif huh.gif Ja ir interese par to visu, varu pačukstēt dažas interesantas vietas netā par to visu padarīšanu...rolleyes_a.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Miya
iesūtīt 14.09.2004 19:45
Raksts #12


Izvēlas zizli pie Olivanda
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 11.04.04
Kur: njuz Siguldina...



man liekas ka tapecd ka nevin isti nezina kas tur bija un kas notikas...
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 15.09.2004 14:53
Raksts #13


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



CITĀTS(Miya @ 14.09.2004 19:45)
man liekas ka tapecd ka nevin isti nezina kas tur bija un kas notikas...

Nu šo to jau zinām gan wink.gif

Tik ļauni nav, ka tā tiešām būtu galīgi tumša bilde par tālaika lietām un cilvēkiem un notikumiem. Vienkārši 19. gs. kad sāka veidoties vēsture kā zinātne, daudzi tālaika avoti vēl nebija atrasti (un atrakti) smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dinaer
iesūtīt 15.09.2004 15:45
Raksts #14


Veic pētījumu par katlu dibenu biezumiem
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.10.03
Kur: lielceļš



godiigi sakot aizvien vairaak saak peernemt sajuuta ka kautko atrast no veestures lieciibaam jau ir bezmazvai neiespeejami ... liekas ka vis jau ir atrast un nekaa mekleejama vairs nav ...

gfalu galaa savu zemi tik labi pasziistam ka neko no jauna vairs atklaat jau gluzi nevar ... kautvai palasot taas pashas veestures graamatas vai papeeto jau atrasto kas veel vareetu buut tik dzili un labi nosleepts lia tas jau nebuut atrast un izpeetiits?
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Sapņu Teātris
iesūtīt 16.09.2004 19:53
Raksts #15


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 16.09.04
Kur: The Hellsing Mansion



MAn liekas taadeelj ka tur ir daudz miiklainu notikumu un vinji taudz ko piesaista mistiskaam paraadiibaam un taa taalaak
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
nessie
iesūtīt 16.09.2004 20:19
Raksts #16


Dzer sviestalu Trijos slotaskātos
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 28.04.04
Kur: Antarktīda
Pasakzine 2007



Viduslaiki vispār dažviet tik saukti par tumšajiem utt., bet agrie varētu būt tādi mistiski nedaudz tāpēc, ka tas ir Viduslaiku sākums - tikko beidzas lielā tautu staigāšana, kas izmainījusi tautu izvietojumu un sabiedrības sastāvu, arī Romas impērijas sabrukums nav tālā senatnē (476. gads tiek uzskatīts par viduslaiku sākumu), tātad tikko sabrukusi liela un nozīmīga civilizācija, jauna nav vēl izaugusi...
Un mistiku jau Baznīca nodrošināja. Ne velti raganas uz sārta sēdināja.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Kedriks
iesūtīt 19.09.2004 11:18
Raksts #17


Cenšas pārkliegt komentētāju Pasaules kausa izcīņā kalambolā
*****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 04.11.03



CITĀTS(nessie @ 16.09.2004 20:19)
Viduslaiki vispār dažviet tik saukti par tumšajiem utt., bet agrie varētu būt tādi mistiski nedaudz tāpēc, ka tas ir Viduslaiku sākums - tikko beidzas lielā tautu staigāšana, kas izmainījusi tautu izvietojumu un sabiedrības sastāvu, arī Romas impērijas sabrukums nav tālā senatnē (476. gads tiek uzskatīts par viduslaiku sākumu), tātad tikko sabrukusi liela un nozīmīga civilizācija, jauna nav vēl izaugusi...
Un mistiku jau Baznīca nodrošināja. Ne velti raganas uz sārta sēdināja.

Nu vismaz es tur vispaabaa diezgan maz mistikas saskatu! huh.gif A cilveeku seedinaashana uz saarta ir dizaas Inkviziicijas nopelns... un darboties taa nebuut nesaaka AGRAJOS viduslaikos...! Ja kas.... whistling.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Daimorte
iesūtīt 27.09.2004 14:54
Raksts #18


Sēž zem Šķirmices
**

Grupa: Biedri
Pievienojās: 27.04.04
Kur: Es esmu maģiski piestiprināts pie datora austiņām. Maģiski, ka es jums saku!



nu tapeec ka tolaik neviens ipasi neko necentaas loti aktiivi pierakstiit uz prieksdienaam
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Viesis_uberkūlā_*
iesūtīt 31.05.2006 14:14
Raksts #19





Viesi




CITĀTS(Kedriks @ 09.09.2004 13:04) [snapback]278532[/snapback]

Ņu tehnika jau uzlabojās visu laiku... Daži piemēri no Latvijas.....no kāšarkla agrajos viduslaikos pārgāja uz spīļarklu, no graudberžiem uz rotējošajām rokas dzirnām, no koka lāpstām uz lāpstām ar bleķa apkalumiem, atdalījās kalēja amats no rotkaļa amata un radīja savu specifisku rīku komplektu utt.

Bet vispār galveno es jau tā kā pateicu...un kam man tāda uzmanība? blush.gif huh.gif Ja ir interese par to visu, varu pačukstēt dažas interesantas vietas netā par to visu padarīšanu...rolleyes_a.gif




Eus gudrais vīrieti-Kedrik, ceru, ka izplalīdzēsi uberkūlai meitenei ar net adresēm, kur var atrast = viduslaiku spēlītes, rotaļas - ko var likt spēlēt bērniem. Nu dikti jo dikti vajag... smile.gif
Un varbūt vari ieteikt kādu viduslaiku raxtiitu darbu, ko var bērni iestudēt. [Romeo & Džuljeta jau top smile.gif ]

Ceru uz draudzīgu atbalstu un izsmeļošu atbildi smile.gif

p.s. būtu vēl feināk, ja atbildi sniegtu iekš: tumsinna@inbox.lv smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Viesis_uberkūlā_*
iesūtīt 31.05.2006 14:21
Raksts #20





Viesi




CITĀTS(Kedriks @ 09.09.2004 13:04) [snapback]278532[/snapback]

Ņu tehnika jau uzlabojās visu laiku... Daži piemēri no Latvijas.....no kāšarkla agrajos viduslaikos pārgāja uz spīļarklu, no graudberžiem uz rotējošajām rokas dzirnām, no koka lāpstām uz lāpstām ar bleķa apkalumiem, atdalījās kalēja amats no rotkaļa amata un radīja savu specifisku rīku komplektu utt.

Bet vispār galveno es jau tā kā pateicu...un kam man tāda uzmanība? blush.gif huh.gif Ja ir interese par to visu, varu pačukstēt dažas interesantas vietas netā par to visu padarīšanu...rolleyes_a.gif




Eus gudrais vīrieti-Kedrik, ceru, ka izplalīdzēsi uberkūlai meitenei ar net adresēm, kur var atrast = viduslaiku spēlītes, rotaļas - ko var likt spēlēt bērniem. Nu dikti jo dikti vajag... smile.gif
Un varbūt vari ieteikt kādu viduslaiku raxtiitu darbu, ko var bērni iestudēt. [Romeo & Džuljeta jau top smile.gif ]

un varbūt ir zināšanas par tā laika zīlēšanu?!?

Ceru uz draudzīgu atbalstu un izsmeļošu atbildi smile.gif

p.s. būtu vēl feināk, ja atbildi sniegtu iekš: tumsinna@inbox.lv smile.gif
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

2 Lapas V   1 2 >
Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 19.04.2024 08:53