Kurbijkurne forums: Soli tuvāk fantāzijai

Laipni lūdzam, viesi ( Pieteikties | Reģistrēties )

> Pirms iesūti rakstu

Pirms iesūti rakstu, pārliecinies, ka tu tajā:

1) neesi lamājies;
2) personīgi neaizvaino citus diskusijas dalībniekus;
3) neatkārto jau iepriekš rakstīto;
4) izsakies par pavedienā apskatīto tematu;
5) izsaki savu viedokli, bet necenties to uzspiest citiem.

> atkal bauslu tematika
kipiters
iesūtīt 13.05.2007 22:56
Raksts #1


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.05.07



Labvakar, rakstu darbinju, vai Juus luudzu nevareetu paliidzeet ar atbildeem. Buusu ljoti, ljoti pateiciiga un iepriekss saku lielu paldies

1. Ko 10.bausli nozīmē jūdaistiskajā kristietībā?
2. Jāatrod evaņgēlijos, ko kristus māca par baušļiem? ko par baušļiem saka apustulis Pāvils.
3. par katru bausli rakstīt eksigēzi - ņemt 3.komentārus(baznīctēva komentāri, Lutera komentāri, vai jebkura 20.gs.teologa komentāri)
4.Kā sagatavojies lūgšanai, grēksūdzei?
5. Jāņem trīs tradīcīji katehismi:luterāņu, katoļu, pareizticīgo un jāatrod atšķirības un kopējais.(Var izmantot divus-katoļu katehismu un luterāņu-Vienprātības grāmata)
Autors Ziņas teksts
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
 
Sākt jaunu pavedienu
Atbildes (1 - 4)
Dayns
iesūtīt 13.05.2007 23:16
Raksts #2


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.06.05
Kur: in da smitty.



1. nu pie Jūdiem baušļu ir biki vairak ka 10. tur ap 300 skaitli grozijas, tiešu skaitli nenosaukšu. vienkārši viņi ir apkopoti vienā esencē kas ari sastāv no 10 baušļiem (ne pie pašiem jūdiem ja nemaldos, jo jūdi vel pacentās ekstendēt laika gaitaa, itkā būtu par maz jau tapat.). un baušļi ir rpincipā Dieva likumi, kas jūdiem bija gan derības zīme ko devis mozus gan arī dzīves piepildijums.
2. te nu ir ieteikums paņemt rokā Bībeli laughing.gif vienīgi par Kristu pateikšu, ka Viņš ir teicis nevis ka ir nācis baušļus atcelt bet tos piepildīt evaņģēlijā. rīt varu vēl apskatīties ko konkrētāku, jo dažus vārdus atceros bet kas to teicis nee...
3. šeit Lutera mantojuma fonds ir izdevis veselu lērumu ar jaukām grāmatiņām, kurās ir apkopoti gan lutera gan ari mūsdienu mācītāju sprediķi. nu kā pamatu var minēt arī kaķismus vai katehismus (pie rokas man gan ir tikai mazais katehisms no Lutera) vel var dogmatiku paskatities - nodaļā par baušļiem.
4. par šito es tā īsti domājis neesmu - bus japalasa pašam. nu galvenais ir jāatceras ka tu runā nevis ar mehanismu bet ar dzīvu Dievu visa radītāju, kas arī ir tavs tēvs, kas, tā nu ir sagadijies, zin visu par tevi, jo zin tavu sirdi, tad nu arī patiesu atklātu sirdi vērsies pie viņa ar pilnīgi jebko kas tev ir sakrājies uz sirds. tā es parasti daru.
5. šeit nu tev paligs nebūšu, te ir jāizlasa un jāapskatās. smile.gif ja ari ir man vienprātības grāmata, lielais un mazais katehisms, tad katoļu un pareizticigo gramatas man nav pagadijušās.

bet es brivākā brīdī ievērtēšu tās grāmatas, tad vel konkrētāk varēšu mēģināt palīdzēt.

Šo rakstu rediģēja Dayns: 13.05.2007 23:18
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kipiters
iesūtīt 14.05.2007 11:53
Raksts #3


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.05.07



Miils paldies, katrs padoms ir ljoti noderiigs. Esmu tik daudz ialasiijusi, ka tagad jukums galvaa, un vairs nesaprotu, kur man taisniiba un kur nee:(
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
kipiters
iesūtīt 21.05.2007 23:03
Raksts #4


Cep speķi Dūdijam
*

Grupa: Biedri
Pievienojās: 13.05.07



Vai luudzu nevareetu luugt veel kaut ko paliidzeet, galiigi netieku galaa ar 5 jautaajumu:(

Nekaadi netieku galaa ar 5jautaajumu, ko lai dara:(
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu
Dayns
iesūtīt 21.05.2007 23:16
Raksts #5


Kārto teleportēšanās eksāmenu
****

Grupa: Biedri
Pievienojās: 07.06.05
Kur: in da smitty.



jālasa... vienigais. pa rokai tikai luterānu katehisms a ar katoļu un pareizticīgo es neesmu paligs - vienreiz 2 gadus atpakal biju turejis rokā katoļu bet ne visu izlasijis a pareizticīgo vispār nē...

lai tās dabūtu jaaiziet uz baznīcu un jāapskatās atsevišķajā konfessijā kādas grāmatas var iegādāties. luterāņiem tās ir par pašizmaksu a mazie katehismi musu draudzē vispār par brīvu... par pārējiem nezinu.

ja kas par luterāņu katehismu - konkretizē jautājumu, mēģināšu atbildēt, pašlaik varu pateikt ka mazais ir plaukstas formāta grāmatiņa kurā ir desmit baušļi, apustuļu ticības apliecība un tēvareize ar nelieliem paskaidrojumiem, lielā ir a5 formāta grāmata kurā ir pagarināti iztirzāti tie paši topiki kas mazajā.

par katoļiem es tā miglaini atceros ka bija arī norise Dievkalpojumam, tuir pie greksudzes vajadzēja sākt domāt bēdīgas domas lai izraisītu sevī nožēlu... tā kautkā man atmiņā bija... bet tā bija tikai daļ taka negribu melot.
Go to the top of the page
 
+Citēt rakstu

Atbildēt pavedienāSākt jaunu pavedienu
1 lietotāji/s lasa šo pavedienu (1 viesi un 0 anonīmie lietotāji)
0 biedri:

 



RSS Lo-Fi versija Pašlaik ir: 28.03.2024 19:33